Tollembeek kampioen van Vlaanderen te Wieie EINDE SEIZOEN Wieze - St.-Servais Gewestelijke bevordering Opnieuw een zondaar Denderbelle steekt Baasrode handje toe Te Dendermonde op 26 augustus te 16,30 u. J.V. 75 feeste WIEZE II wint kampioenschap van Vlaanderen Wieze II in de nationale eindronde ODESSA KAMPIOEN VAN HET VERBOND DE DENDER Kaatsverbond Hamme - ZILVER ROOS DICHTER BIJ DE TITEL COMIDAC TOYOTA wint laatste wedstrijd Veldeken wint op verplaatsing 16 De Grote Prijs van Wieze die eveneens als kampioenschap van Vlaanderen kan dienst doen, gezien de drie sterkste Vlaamse ploegen in .het strijdperk traden, is voor de organi satoren eerder een bittere ontgoocheling geworden. Vieuvalet, eet gerecupereerd van een kwetsuur die hem een 'korte tijd van de kaatsbaan had weerhouden, kon moeilijk tegen stroom oproeien in een team dat in een mindere dag vertoefde. TOLLEMBEEK - ZANDBERGEN 7-3 Zandbergen, volgend seizoen weer in tweede nationale, heeft tegen Tollembeek weinig in de pap gebrokt. De Tollembeke- naars verkeren nu eenmaal in een opperbeste konditie en liepen tot 5-2 uit. Zandbergen kwam nog wel een spel terug doch Mathieu zorgde voor een eerste winstpunt. 1. WIEZE - ZANDBERGEN 7-6 Zandbergen dat in 'kompetitie nogal weinig in te brengen had tegen Wieze heeft de Brouwers lange tijd het vuur aan de schenen gelegd. Het spel ging steeds gelijk op met tussenstan den 3-2, 5-5 en 6-6. Met een nipte 40-30 winst in het laatste spel behielden de plaatselijken een kans op de totaalzege. WIEZE - TOLLEMBEEK 2-7 Slechts Van der Jeught zorgde bij het leveren voor enig tegengewicht omdat Tollembeek weer een sterke prestatie weggaf waartegen de toch niet zo sterk akterende plaatselijken alle moeite van de wereld hadden. Bij 0-4 was de wedstrijd gespeeld want dat Wieze onder impuls van Van der Jeught nog tot 2-5 kon terugkomen was maar plaatser op een houten been. (gdp) Drie gevierden bij de kaatsploeg van Wieze Masure, Van der Jeught *en Verstrepen LAGERE AALST ln Lagere I Aalst zijn de posi ties in de rangschikking reeds lang definitief bepaald. De kom petitie sleept zich dan ook eer der moeizaam naar het einde. De interesse van de, klubs is tdan ook meer afgestemd op de Bekerkompetitie. Niettemin valt ons de afgetekende overwinning op van Moorsel tegen Herdersem ■Dat Gijzegem won van Welle en 'Denderleeuw he, onvolledige Welleweg versloeg hoeft geen betoog. DENDERLEEUW WELLEWEG 15-8 'Welleweg Erembodegem dat be roep moest doen op 2 invallers om de voetballers Dierickx en iNelis te vervangen, heeft uiter aard nooit de gastheren kunnen bedreigen. Een opvallend feit bij Welleweg. vader en zoon Bal zorgden voor een goede prestatie en het generatieverschil was slechts bij de opslag te merken Welleweg nam weliswaar het eerste spel voor zijn rekening maar via 3-1 w"èrd de rust be reikt met een 8 2 stand. Even •stak Welleweg de neus aan het venster onmiddellijk- na de rust Via 8-5 hield het bezoekende vijf tal nog stand tot 10-6 en 12-8 Daarna bleek het thuisvijftal echter niet .meer te stuiten. UITSLAGEN Gijzegem - Welle 15-10 Moorsel - Herdersem 15-5 Denderleeuw - Welleweg 15-8 EVA 3e NATIONALE Er is te Dendermonde geen augustuskermis wanneer kaatspromotor Jean Willems niet met een kermislutte uitpakt om duimen en vingers van af te likken. De grote belangstelling die deze treffens in het verleden steeds te baurt vielen zijn het overduidelijk bewijs welke populariteit het kaatsen zelfs nog in Dendermonde een stadje waar geen enkele aktieve kaatsklub werk zaam is nog heeft. Wieze, de streekploeg met Vieuvalet, Bellemans, Ver strepen, Van der Jeught en De Muylder, zal wel heel wat supporters optrommelen voor het prestigetreffen tegen St Servais. Ook de ballodroom op de Oude Vest steekt altijd een handje toe, want nergens vindt men in de streek een beter gelegen kaatsplein. (gdp) Door de nipte 15-14 zege van Denderbelle tegen derde geklas seerde Kokejane heeft Den derbelle een tweevoudig sukses bereikt. Het opende haar nieuw speelterrein met een overwinning en stak een streekploeg een handje toe naar de promotie. A. BAASRODE OPWIJK 15-11 De eerste van de twee belang rijke ontmoetingen In onze streek vond plaats te Baasrode waar de plaatselijken uitkwamen tegen Opwijk. Bij de rust was Baas rode reeds dicht genaderd bij een driepuntenzege [8-4) doch zou deze in de tweede helft verspelen door niet door te drukken toen de bordjes 12-5 wezen. Opwijk kwam terug tot 13 7 en maakte af tot 13-11. Onder impuls van De Buyzer en De Vroe kwam Baasrode aan twee puntjes doch in het licht van de nelderlaag van Kokejane op Denderbelle had de promotie- strijd al beslist kunnen zijn, als Baasrode 3 punten had verdiend. DENDERBELLE - KOKEJANE 15-14 Veel volk voor een werkelijk propagandatreffen waarin Van Langenhove weer de meest op vallende figuur was. Denderbelle was vooral voor de rust verbluf fend homogeen en leidde dan ook verdiend met 8-4. Kokejane zou dan na de pauze wel terug slaan tot 9-10 en 12-13 Burill en de al genoemde Van Langen hove zorgden in een spannend matcheinde dat de twee punten in Denderbelle bleven. APPELTERRE - LEBBEKE 15-5 Lebbeke snakt naar het einde Ook nu tegen Appelterre kon er met de beste wil van de wereld niet deftig worden terug geslagen. Tijdens de eerste helft traditiegetrouw, was Lebbeke mt de besten mee (8-4) doch verknoeide nadien alles. De af. getekende nederlaag was vrij snel een feit. KLASSEMENT 1 Meerbeke 24-64; 2 Baasrode A 25-52; 3 Kokejane 25-50; 4 Ap pelterre 24-45; 5 Denderbelle 25- 44; 6 Merchtem 25-42; 7 Welle 26-36; 8 Geraardsbergen 24 34 9 Opwijk25-32; 10 Opstal Pelote 24- 31; 11 Viane 25 29; 12 Lebbeke Bab 25-27; 13 Ronse PPRW 24-15; '14 Ronse Trompe 24-12. (gdp) Voor S.K. Hamme is het pleit nu definitief beslecht. Na het verlengde weekeinde mag Hamme nu definitief een kruisje maken over de promovering. De Sportkringers moesten op 15-8 één puntje toegeven aan Overboelare en zondag tegen leider Bever dienden zij zich tevreden te stellen met een 9-15 nederlaag. Brussegem is nu definitief zeker van de tweede plaats en de hiermee gepaard gaande promotie. Eigen lijk een onverwachte wending aangezien Hamme tijdens het seizoenbegin duidelijk sterker was dan de Brabanders. De laatste loodjes wogen echter te zwaar... Ook in de degrada tiereeks liggen de kaarten op tafel. Moorsel behaalde welis waar drie van de zes te winnen punten maar de zich reeds weken aankondigende degradatie was niet te vermijden. Hamme - Overboelare 15-12 Tegen Overboelare heeft S.K. Hamme nog eens uit het goe de vaatje getapt. Inderdaad, de toeschouwers kregen een vrij hoogstaande en spannende wedstrijd voorgeschoteld waarin de bezoekers zich ze ker niet onbetuigd lieten. Over boelare nam een geweldige start zodat Hamme dra met 0-3 in het krijt stond. Eens het eerste geweld geluwd zou Hamme meer en meer in de wedstrijd komen zodat bij de rust alles te herdoen was voor de bezoekers (7-8). Na de rust was het opnieuw het bezoekende vijftal dat de wed strijd in handen nam en vlug wees het scorebord een 7-10 score aan. Weer kon Hamme dit eerste geweld opvangen zodat de thuisploeg onder im puls van een voortreffelijke Everaert de leiding overnam (11-10). Overboelare gaf zich echte rniet gewonnen en op nieuw nam zij de leiding in handen (1112). Met een goede Mariën aan de koord kon Hamme toen definitief het pleit beslechten en de bezoekers ter plaatse laten. S.K .Hamme - Bever 9-15 Tegen leider Bever heeft Ham me echt geen meeval gekend, reeds bij het eerste spel kwet ste achterman Vermeir zich zodat beroep diende gedaan op invaller Van Haute. Deze speler kweet zich goed van zijn taak maar kon uiteraard de fanionspeler niet doen ver geten. Bever maakte van deze Hame tegenslag gebruik om vlug een 0-3 voorsprong bij een te slagen. Hamme, eens opnieuw georganiseerd, sloeg echter stevig terug en kwam zelfs met 6-5 aan de leiding. Het spel verliep toen vrij gelijkopgaand tot aan de rust maar na verschillende 40-40 standen was het toch Bever dat de rust bereikte met een 6-8 voorsprong. Tijdens het tweede wedstrijdgedeeite hield Hamme nog een hele tijd stand /(7-G en ,9-11) maar Everaert die het als keerder eigenlijk op zijn eentje diende op te knappen, raakte logi scherwijze vermoeid en hier van kon de uitstekende be zoekersformatie gebruik ma ken om een 9-15 overwinning bijeen te kaatsen. Hamme had zich echter schitterend verde digd. Uitslagen - 15-8 Promotiereeks Opwijk - Galmaarden 11-15 Hamme - Overboelare 15-12 Bever - Brussegem 15-12 Degardatiereeks Iddergem Moorse! 15-11 17-8 - Promotiereeks Galmaarden - Brussegem 12-15 Overboelare - Opwijk 15- 4 Hamme - Bever 9-15 Degradatiereeks Moorsel - Opdorp 15-11 Outer - Iddergem 15-6 EVA. De heer Et. Saerens, duivel doet al bij de Baasroodse Kaats- clubs J.V. en Saraga, en een flinke schare medewerkers, is erin geslaagd van de J.V. '75 feesten een pareltje te maken. "De inrichters die zelfs een gedeelte van hun verlof opofferden om volgend programma „ineen te timmeren" mogen terecht fier gaan op hun affiche in hun reuzefeesttent aan de kerk van O.-L.-V. Briel kan iedereen tijdens de komende week terecht zaterdag 23 augustus te 20 u 30 beginnen de feestelijkheden met een T-Dansant met het orkest Roulette en sterzanger R. Vincent. Zondag gaan de J.V. 75 feesten verder met een grandiose kindernamiddag met als speciale attractie A. Belga-Miss Anita en partner met haar wondermooie poedels. Maandag, dinsdag en woensdag volgt dan het rendez-vous 75 der gepensionneer- den met een show rond Rita Ray, koffietafel en verschillende attracties Kaatsklub J.V. Baasrode is ervan overtuigd dat de J.V. 75 feesten een denderend succes zullen kennen Kaarten te bekomen - bij alle leden. EVA. Freddy Van Langenhove laureaat Gouden Kaatsbal? Met twee wedstrijden voor het einde van het regelmatigheids- kriterium „De Gouden Kaatsbal" heeft de bij Denderbelle spelende Zeienaar Freddy Van Langenhove een optie genomen op de totale zege. Vooral in het afgelopen week-end heeft Van Langenhove een grote stap voorwaarts gezet omdat Pierre Hermans, de bij Meerbeke spelende Baasrodenaar, zeer slapjes naar voor kwam dit in tegenstelling met de Belse achterman die eenmaal vijf en eenmaal vier behaalde. Onze streekkaatsers bezetten enkele zeer mooie posities in het algemeen klassement. even grasduinen geeft volgend resultaat 1. VAN LANGENHOVE FREDDY (Denderbelle) 99 p 2. HERMANS (Meerbeke) 92 p4 De Buyzer (Baasrode) 84. 6. DeVroe (Baasrode) 78, 7. Cooreman (Lebbske) 77. 15. De Kinder en Bouchez (Opsta! P.) 52. 17. E. De Smedt (Meerbeke) 46. 20 D'Haeze (Opstal P 42, 2" Burill (Denderbelle) 41. 22 Van H er r», weg he (Denderbelle) 40, 28. Verhulst (Lebbeke) 31, 30. De Leuze (Opsta! P.) 28. 32. Manssen en Cardon (Lebbeke) 26 34 De Prins (Baasrode) 24. 36. Meeus (Baasrode) 22. 43. Landuyt (Baasrode) 12, 44. Van Haver (Denderbelle) 10, 45. Garcia (Opstal P.) 9. 43. Van den Abbeel (Denderbelle) 4 (gdp) KAATSEN Liefhebbersverbond Aalst Nadat Krefters definitief uit de kompetitie verdween wegens het niet naleven van de reglementen en een andere club zijn zonden bekent door het betalen van een fikse boete, daag de er opniegw een zondaar op in het liefhebbersverbond. Inderdaad, Niepersveld speelde met een niet-aangesloten spe ler en verliest dus de wedstrijd tegen Kluizenaars met 0-15 cijfers. Niepersveld zondigde echter uit noodzaak aangezien het spelerspotentieel wegens de beginnende voetbalbedrijvig heid gezakt was tot het vriespunt. Zondaar voor één dag Uitgenomen bij de eerst gerangschikte ploegen blijkt de interesse sterk te tanen 'bij de clubs, een normaal verschijnsel zouden wij zeggen na een toch wel lang seizoen. Uitslagen. 15-8 Niepersveld - Kluizenaars 0-15 Groenendalers - Denderz. 15-7 W.K. Lede - Three Stars 7-15 Heuvel - Hocke 15-7 Warkenvr. - Flinstones 15-7 Wallekens - R.T.T 15-5 17-8 Charley's - Niepersveld 15-6 Krefters - Groenedalers gesch. Kluizenaars - W.K. Lede 15-6 Denderzonen - Heuvel 8-15 Three Stars - Warkensvr. 15-7 Hocke - R.T.T. 15-9 Flinstones - Wallekens 12-15 EVA. Kaatstornooi Op zondag 24 augustus wordt op het terrein van Lebbeke B.A B. een kaastornooi georga niseerd. Bij Richard Vermeu len spelen Merchtem, Hamme SK en Lebbeke BAB zelf Zoals algemeen verwacht is Wieze II erin geslaagd de finale te winnen van het kampioenschap van Vlaanderen. Ondervonden de Wiezenaars nog een hardnekkige tegenstand te Okegem, op eigen terrein legden zij een overdonderend meesterschap aan de dag. Door deze overwinning is Wieze II nu doorgedron gen tot de nationale eindronde. Als eerste tegenstander krijgen zij Willebroek, kampioen van Antwerpen, op bezoek. Wij zijn benieuwd hoever Verleyen en Co het nu kunnen schoppen. FINALE Okegem - Wieze II 14-15 Een verrassend sterk Okegem heeft dank zij zijn wedstrijd- inzet het betere Wieze het vuur aan de schenen gelegd. Op eigen terrein en fiink ge- stuend door zijn supporters, slaagde de thuisploeg erin een 4-7 achterstand goed te maken en bij de rust de lei ding te nemen (8-7). De zenu wen van de Wiezenaars wer den wel erg op de proef ge steld en ondanks Wieze dui delijk de 'betere was in het keren kon Okegem uitlopen tot 10-8 en 40-0. Wieze slaag de er echter in dit 19e spel toch nog te winnen en meteen was het vertrouwen er op nieuw. 'Het werd 11-11 maar een allesgevend Okegem kwam toch opnieuw aan de leiding (14-13). Wieze 'kon echter ge lijkstellen 'en met een 30-40 stand het beslissende spel bin nenpalmen. Wieze II - Okegem 15t3 Deze maal liet Wieze niets aan toeval over. Eerst kregen de toeschouwers de indruk dat de lutte opnieuw zij aan zij zou verlopen aangezien Wieze een 2-0 voorsprong diende prijs te geven. Toen echter Cl. -Masure tweemaal tereke na een 40-40 stand het spel beslechtte in het voordeel van de thuisploeg brak de veer bij de bezoekers. Aan de rust leidde Wieze met 8-3. Tijdens het tweede wed- strijdgedoelte legde Wieze dan een overdonderend meester schap aan de dag. K. Pauwels. als achterman uitstekend, flink bijgestaan door grootmidden Verleyen. liet de bezoekers geen schijn van kans meer. De Heer Roelandt, als afgevaar digde van de kaatsbond, mocht dan ook aan Wieze de schild jes overhandigen als kam pioen van Vlaanderen. EVA. Wieze II, de winnaar van het kampioenschap van Vlaanderen is dus doorgedrongen tot de nationale eindronde. De ploeg van secretaris De Smedt ontvangt zaterdag de kampioen van Antwerpen nml. Willebroek, Voor de ploeg van Verleyen. Ma sure en Co een stap in het onbekende aangezien men echt weinig weet over de waarde van deze onbekende tegen strever. Wij maken ons toch sterk te beweren dat Willebroek heel wat in zijn mars zal dienen té hebben om het vijftal van Wieze te overwinnen. Zaterdag te Wieze eens te meer een spannende lutte in het verschiet. EVA Odessa heeft grandioos en suksesvol de reeks besloten door op zondag 10 augustus zijn naaste rivaal Mespelare 1 te verslaan, zodat ze reeds zeker waren van de titel aangezien de laatste match een formaliteit was, door het forfait van De Ketzer. De stunt van de laatste dag kwam van de Erembodegemse De Sportvrienden door Mespelare 1 op eigen veld te gaan kloppen. Nochtans was het verloop van de match niet in hun voordeel. Na een voorsprong van 4-0 voor Mespelare 1. nam nadien Erembodegem eveneens 4 spelen voor hun rekening. Mespelare 1 kwam schitterend terug om de stand bij de rust te besluiten met 8-5 Na de rust nam Erembodegem terug het eerste spel om nadien gelijk opgaand tot 13-10 stand te houden. Daarmee was de kous ver af voor de Sportvrienden, maar onder impuls van een wilskrachtige en nooit afgevende uitman Willy De Smet die zijn spelers zodanig aanmoedigde lukte de Sportvrienden een onverwacht sukses en besloten de eindstand met 13-15. Gans de ploeg van Erembodegem mag vermeld worden. Bij Mespelare 1 was alleen Van Eetvelde Kamiel op zijn normaal peil Nog een onverwacht sukses in deze reeks is Mespelare 2 door de tweo matchen te winnen op zondag 10-8 egen Erembodegem, maar suksesrij'ker was hun overwinning de laat ste speeldag door Lebbeke op eigen terrein een klopping te geven van 7-15. Spijtig genoeg een beetje laat begonnen aan de overwinningen. Bij Atlas - Den Blok heeft het terreinvoordeel een rol gespeeld voor de thuisploeg. Beide ploegen waren elkander waard zodat de friste ploeg het pleit behaalde. Erpe heeft korte metten met Berlare gemaakt en suksesvol hun reesk besloten met een 4-15 overwinning. De malaise van voor het verlof heeft niet te lang geduurd zodanig dat ze nog met een eervolle plaats de reeks besluiten. EINDRANGSCHIKKING VERBOND DE DENDER Odessa 18 17 1 269 Mespelare 1 18 12 6 248 Den Blok 18 12 6 237 Atlas 18 8 10 232 Erpe 18 12 6 231 Lebbeke 18 9 9 214 Berlare 18 9 9 207 Erembodegem 18 7 11 191 Mespelare 2 18 4 14 190 De Keizer 18 0 18 91 Het is op het Tweebruggenplein geen daverende wedstrijd gewor- den Het 'a9 trouwens in de lijn der verwachtingen dat GAL LANT ZILVER ROOS rustig zou domineren. Vooral in de eerste helft, afgesloten bij een 1-6 stand kwam Volkswagen er niet aan te pas. In de tweede tirc\t> was er wat meer strijd. VOLKSWAGEN had een tweede punt kunnen optekenen omdat er bij de leiders ean fout werd begaan in de volgorde van de opslag Kwatongen beweerden dat dit een nasleep was van het bal de avond ervoor Aanvankelijk leek het er op dat VOLKSWAGEN zich aan dat punt zou optrekken maar bij 3-7 was het strovuur geblust. Niettegenstaande bij de leiders sommige spelers tekenen van vermoeidheid begonnen te vertonen zou men de verworven voorsprong piet meer prijsgeven zoda, het tenslotte een 6-12 over winning werd in een wedstrijd die niets om het lijf had. Daarmee zitten voor GALLANT ZILVER ROOS de verplaatsingen er op Me, een 4 punten voor sprong en nog 4 thuiswedstrijden BOEMERANG S COMIDAC TOYOTA 12 De laatste verplaatsing van het seizoen is voor Comidac Toyota ook de laatste uitoverwinnir>g ge worden. Misschien waren de slechte weersomstandigheden (zeer sterke wind) er oorzaak van dat de wedstrijd niet heeft gegeven wat er van verwacht werd. Alleen de eerste helft had een beetje spanning omdat Boemerang dan •behoorlijk meespeelde en de stand gelijk opging. We noteer den immers 22; 23; 24 en 34 Comidac-Toyota zou dan •stilaan gaan domineren en met 3-6 voorsprong de rus, bereiken Na de pauze zou Freddy De Decker, Marcel Vermeir, die sukkelde met zijn schouder, ver vangen Walter Aubroeck werd hierdoor achterman en hij deed 'het zo goed daj we hem terecht de beste man van Comidac Toyo ta kunnen noemen. Het was vooral dank zij hem dat Boemerang er minder en minder bij te pas kwam en tenslotte met 5-12 zou sneuvelen. Toch wel zware cijfers voor een ploeg die 4e gerangschikt staat en voor eigen publiek mocht spelen. Naast Walter Aubroeck speelde ook René Vlaminck aan de koord een behoorlijke partij Freddy De Decker toonde zich andermaal een waardig invaller. to, groot ge noegen van de talrijke Comidac- supporters. dié weten van hoe ver Freddy teruggekomen is na zijn zware kwetsuur, dank zij zijn taaie volharding en moedig trainen Proficiat Freddy! AH In twee wedstrijden was er spanning. De rest van de kom petitiedag kan bestempeld wor den als eenrichtingsmatchen. Voor Rossbrau Veldeken werd het een mooie overwinning op verplaatsing bij De Beule'Bosch De gebroeders Baecke flink ge holpen door Frans De Vriendt 'hebben in de loop van de kom petitie voor een goede weerstand gezorgd. Op de ballodroom van De Gervtenaa was er ook span ning te over en uiteindelijk kon bezoeker Van Hille Somy het laken naar zijn kant trekken. De ze zege is ook een te vermelden resultaat voor de familie De Saedelare, Kampioen Neyt moest maar twee spelen toegeven te gen 't Akkerken en zowel Likeu ren Rubbens als Van Opdorp •maakten 'korte metten met hun tegenstanders. KLASSEMENT 1. Ford Neyt 2. yan Opdorp 3. Lik Rubbens 4. De Gentenaar 5. Van Hille Somy 6 Smed Van Damme 7. De Beule Bosch 8. Rossbrau Veldeken 9. Akkerken 10- Bob Hansevelde 17 49 16 37 17 35 17 29 17 25 17 22 16 21 17 15 17 12 17 7 WEDSTRIJDEN voor zaterdag 23 augustus om 15 uur Lik. Rubbens Ford Neyt (Van den Broeck) Bob Hansevelde Va" Opdorp (Van Buynder) Rossbrau Veldeken Akkerken (Van Mele E.) De Gentenaar Be Beule Bosch (De Paepe) Smed. Van Damme Van Hille Somy (De Kegel M) BENO voor de boeg moet het behalen van de titel nu bijna een vol dongen feit zijn ZATERDAG 23 AUGUSTUS Gallan, Zilver Roos Ons Ver maak (St Anna) Terrein: Kille Te 15.30 uur.

De Voorpost | 1975 | | pagina 16