KORT SPORT H.C. Duffel onverwacht winnaar Niettegenstaande kermisweekeinde Q Vierdaags voetbaltornooi van Real Familial Aalst AC. Ze Ie organiseert openingsmeeting HANDBAL Tornooi Brabo Denderbelle 3 Ai Avanti Lebbeke - Gel een (Nederland) E.V. Aalst-Brabo Denderbelle HBC Ajax Lebbeke: Fusie of inaktiviteit? BRABO DENDERBELLE ORGANISEERT RALLY-DRIELUIK OP 24 AUGUSTUS ATLETIEKKERN OVERMERE Nieuw Finale Voor 17 Het handbaltorrïooi ingericht door Brabo Denderbelle werd voor de eerste maal sedert vele jaren niet bedacht met het toch wel klassiek geworden zomerweertje. Wellicht is het hieraan te wijten dat H.C. Duffel, de enige niet O.-Vlaamse ploeg met de eerste plaats ging lopen. Inderdaad, de verwachte overwinnaar Avanti Lebbeka bleek het meest last te onder vinden van de door regen „zeep-gladde" bal en verloor oiv verwacht tegen het verrassend goede Rosis Aalst Avanti diende daarna ook nog de duimen te leggen tegen E.V. Aalst dat duidelijk qua voorbereiding ihet verst was gevorderd. De prestige over winning van de Lebbekenaars tegen Duffel kon de rang schikking niet meer beïnvloe den. De wedstrijd Duffel-E.V. Aalst die uiteindelijk de tor- nooiwinnaar zou aanduiden werd jammerlijk gestoord door een nieuwe regenbui. Duffel bleek in dit waterpolo- ballet de beste ploeg en werd dan al ibij al de toch wel verdiende overwinnaar van het tornooi. E.V. Aalst eindigde tweede en Rosis Aalst, dat een zeer degelijke verrich ting bracht, werd onverwacht derde. De inrichters uit Den derbelle kwamen maar zwak jes te voorsohijn. Niettegen staande verscheidene basis spelers ontbraken kreeg ieder een toch wel de indruk dat Brabo niet opgewassen is te gen de taak in eerste natio nale. Temse viel ontstellend zwak uit en slaagde er dan ook niet in één wedstrijd te winnen. Het zaterdagtomooi voor de bevorderingsploegen zag S.K. Grembergen als winnaar te voorschijn komen. Niettemin was het Jochewoa Aalst dat hier de blikvanger werd. De Aalstenaars overwonnen zo wel E.V. Aalst ill als S.K. Grembergen, maar dienden onverwacht tijdens de aller laatste wedstrijd het onderspit te delven tegen de zioh over treffende Brabo neserven. Meteen won Grembergen dit tornooi dank zij een hoger aantal gescoorde doelpunten. Uitslagen Zaterdag 16-8 Grembergen-Jochewoa 10-7 Brabo l-E.V. Aalst II 2-8 Grembergen-Brabo II 6-14 Jochewoa-E.V. Aalst II 8-3 Grembergen-E.V. Aalst II 13-9 Jochewoa A.-Brabo II 5-7 Rangschikking 1. S.K. Grembergen 4 2. Jochewoa Aalst 4 3. Brabo Denderbelle II 2 4. E.V. Aalst II 2 Zondag 17-8 Brabo-Rosis Aalst 6-7 E.V. Aalst-Avanti 7-6 Temse-Duffel 2-10 Avanti-Rosis '5-7 Duffel-Bra'bo 6-3 Temse-E.'V. Aalst 6-15 Duffel-Rosis 20-4 E.V. Aalst-Brabo 10-2 Temse-Avanti 6-19 E.V. Aalst-Rosis 9-9 Temse-Brabo 5-11 Duffel-Avanti 7-10 Temse-Rosis 5-9 Duffel-E.V. Aalst 5-2 Rangschikking 1. Duffel 8 2. E.V. Aalst 7 3. Rosis Aalst 7 4. Avanti 4 5. Brabo 2 6. Temse 0 Handbal te Denderbelle zittend Aalst, rechtstaand Avanti Lebbeke *"afe1e3S?i»w: Zaterdag 23-8 om 20 u. Avanti Lebbeke ontvangt zaterdag 23 augustus in de Sporthal te Lebbeke de Nederlandse eerste 'klasse club Geleen. De Nederlanders die verleden seizoen zioh klas seerden als de vijfde beste ploeg bij onze Noorderburen zijn beslist een volwaardige tegenstander voor de ploeg van speler-trainer Adam. Avanti nog volop bezig aan konditie training zal zonder enige twijfel uit het beste vaatje dienen te tappen willen zij zonder kleerscheuren deze oefentrip doormaken. In ieder geval een veelbe lovende oefenwedstrijd te verwachten in de Lebbeekse sporthal. Ook te Aalst kunnen de handballiefhebbers hun gading vinden. In de sporthal van de Rozendreef ontvangt E.V. Aalst de kersverse eerste nationaler Brabo Denderbelle. De Aalsterse plöeg die op dit ogenblik drie maal oefent in de week zal duidelijk veel verder staan met hun voor bereiding dan het moeilijk op gang komende Brabo Denderbelle. De bezoekers, nog steeds zonder Van Der Veken, zul len te Aalst toch reeds een aanwijzing krijgen met wat zij zoal te verwaohten hebben in lands hoogste reeks. Een leerrijke test zouden wij zeggen. EVA f i Ondanks alle tegenstrijdige berichten die de laatste weken, ja zefs de laaste maanden, de ronde deden in verband met het lot van hand- balklub Ajax, "kunnen wij nu toch wel met ze kerheid aannemen dat Ajax volgend seizoen niet in kompetitie zal uitkomen. De twee moge lijkheden die nu nog openblijven zijn fusione ren met Avanti Lebbeke, wat oorspronkelijk de bedoeling was, of een seizoen inaktief blijven. Deze laatste mogelijkheid wordt overwogen om dat het Ajax bestuur vreest dat het merendeel der spelers, die door de fusie automatisch vrij zijn geen aansluitingskaart voor Avanti zouden ondertekenen. In het geval van inaktiviteit zijn deze spelers eveneens vrij maar komen zij volgend seizoen automatisch terug bij hun moe- derklub. In elk geval zal de knoop dienen door gehakt te worden voor volgende zondag 31-8 j ËVA. Dank zij de medewerking van twee gevestigde Ralyolubs is Brabo Denderbelle erin geslaagd een Rally-drieluik in te richten die de grootste specialist en de beginnende amateur kan bevredi gen. Het programma ziet er uit als volgt EERSTE RIT: Zuiver toeristisch volgens V.A.B formule B Geen oriëntatie Geen wegvallen Geen snel heid Een echte familie-uitstap langs de mooiste plekjes van Dender- en Scheldeland met te herkennen foto's en toeristische vragen (soms ook wel strik vragen). Woordbetekenissen vol gens Prisma-Nederlands. TWEEDE RIT Toeristische oriëntatie formule VA.B-/C STOC-rrt zonder de minste wijziging aan reglement. Inrichters: Albert Moortgat 11/ RCU-13; Frans D'Huyvetter 11/ RCU-10. Controle: Hendrik Van Cauwenberg 13/RCW-06; Mare Van Cauwenberg 13/RCW-08 (re 3 ritten). Telt voor het Stockampioenschap en voor het clubkampioenschap Uilenspiegel en De Witte. DERDE RIT Oriëntatierit volgens CRAC-formu- le WEGDEK. Inrichters Albert Moortgat Uilenspiegel: Luc Van CauwenbergDe Witte. Telt voor het clubkampioenschap van Uilenspiegel en Verga. VERTREKder 3 ritten: Lokaal Handbalclub Braibo. Klein Gent 41 Denderbelle. VERTREKUREN: Eerste rit van 12 uur af. Tweede rit van 13 tot 14 u Derde rit van 14 u af per 2 minuten met Ideale rijtijd van 150' en 90 overmimrten. Inschrijvingen In het vertreklo- kaal en bij de hogergenoemde inrichters en kontroleurs. Deelneming in de onkosten: 250 F (verzekering inbegrepen). Prachtige prijzentafel iedereen bekomt een prijs. Voor de twee eerste ritten; meerdere inschrij vingen per wagen toegelaien doch niet veplicht. Na de rit: mogelijk heid tot bekomen van Koude schotel mits voorinschrijving. EVA Handbalklub Brabo Denderbelle bij de huldiging van het nieuwe sportterrein. De liefhebbersvoetbalploeg van Real Familial richtte voor de 3e maal hun groots 4 daags voetbal- tornooi in met 8 ploegen op het terrein van Blauwwit te Aalst. Dat er van een goede partij voetbal ikan gesproken worden, bewijzen de uitslagen die behaald werden tijdens de schiftingen Zo werd er liefst 9 maal geskoord tijdens de wedstrijd Blauwwit Melckenbeek Lede en 5 maal tijdens de wedstrijd Real Familial Rock Ola uit Lokeren. De 2 volgende wedstrijden waren minder doelrijk, zodat St Job nipt maar verdient FC Derby naar huis stuurde met 2-1. Terwijl de ploeg van VK Molenstraat ge makkelijk de baas werden over Rimini uit Erembodegem 2-0. De halve finales, gespeeld op 15 aug beloofden voor het verdere Het kermisweekend kon het merendeel van onze atleten niet beletten aan één of meerdere wedstrijden deel te nemen. Op 13-8 liep Belgische rekordhoudster Dorothy Meulewaeter de 80 m horden in 12.0, zijnde het vroegere nationaal rekord. Ze sprong er ook nog 4,80 m ver, wat goed was voor de derde plaats. Op 14-8 was er te Vierzele een jongensmeeting. Vijf Overmeerse scholieren trokken er heen. Rudy Goossens was vijfde met de kogel, met 10,21 m als worp, en hij slingerde de hamer 18,16 m ver, wat hem een vierde plaats opbracht. Luc Van Pottelberghe en Georges Buyle waren vierde en vijfde in de 100 m, met respectievelijk 12.5 en 13.0 als chrono. Ze waren ook derde en zevende in hpt verspringen, met 5,46 m en 5,05 m. Dirk en Ronny Oosterlinck namen beiden voor het eerst deel aanl een steeplewedstrijd. Dirk voelde zich goed thuis op dit terrein hij werd zevende in 6.40.8, vóór Ronny, die er 6.44.4 over deed. 's Anderendaags waren de meisjes aan de beurt te Vlierzele Dorothy Meule waeter liep dezelfde tijd als twee dagen tevoren op de 80 m horden 12.0. Haar dis cus kwam 21.02 ver terecht, hetzij 7,16 m verder dan haar vroegere beste prestatie. Martine Buyle, Marleen De Backer en Nelly Rasschaert waren de eerste drie in de 80 m. miniemen, met als tij den 11.4, 12.0 en 12.3 In het kogelstoten minie men was de tweede plaats voor Marleen De Backer met 5,72 m, voor Nelly Rasschaert derde met 5,48 en Martine Buyle, vierde met 1,16 m. In de 100 m kadetten was de derde plaats voor Carine Roels met 14.2. Ook de veld- lopers kregen reeds twee maal de mogelijkheid aan een oefenwedstrijd deel te nemen Op 16 augustus werden te Uit bergen loopkoersen ingericht ter gelegenheid van Slotker- mis aldaar twee overwinnin gen vielen onze atleten te beurt. Mia D'Hooge kwam als derde aan bij de jongste meisjes en de jonge Ras schaert als zesde. Ingrid Verstraeten en Patri cia O'Hooghe waren één en twee bij de meisjes '64, en Christine Tackaert was zesde in die reeks Martine Buyle was de tweede miniem, voor Marleen De Backer, derde, Nelly Rasschaert, vijfde en Martine 'D'Hooge, zevende. Bij de kleinste jongens was Patrick 'De Veirman vierde, Filip Van Hee twaalfde en Dirk De Veirman, veertiende. Willy Baeyens, Guy Buyle, Johan Meganck en Filip Buy le waren de eerste vier aan- gekomenen in de reeks jon gens '64. in die volgorde. Ze vende werd Mare De Bruyne, elfde was Christiaan Tackaert. negende Franky Meulewaeter, en veertiende Karei Rogiers. Patrick Van de Sype moest slechts één concurrent laten voorgaan in de reeks der miniemen. Vijfde was hier Fi lip Blancquaert, Luc De Vleeschouwer was achtste, Jerry Van Hyfte elfde en Rudy Van de Sype zestiende. Danny Oosterlinck was de negende kadet die aankwam. Jozef Meuleman liep een mooie wedstrijd bij de vete ranen hij kwam als vijfde aan Cyriel Oosterlinck pres teerde ook goed hij was achtste. Op kermiszondag werd er te Zele-Meerskant gelopen. Hier was het vijf maal Overmere boven. Het begon al ibij de kleinste meisjes, waar de eer ste twee plaatsen voor Kat leen Bauwens en Mia D'Hooge waren. Ingrid Verstraeten boek te haar zoveelste overwinning bij de pupillen. Hier werd Pa tricia D'Hooghe derde en Christine Tackaert achtste. Martine Buyle kon de spurt voor de eerste twee plaatsen van zeer dicht bekijken zij werd derde op een paar me ters. Carina Bauwens was vierde, Neily Rasschaert ze vende, Katrien Cours achtste. Marleen De Backer negende en Martine D'Hooge elfde. Maria De Schoenmaecker won gemakkelijk de wedstrijd der seniors, voor Diane Van de Sompel. Franky Meulewaeter en Hendrik Maes kregen de twee dichtste ereplaatsen bij de jongens '66 en jonger. Bij de pupillen maakte Willy Baeyens van de tweestrijd tussen Guy Buyle en Johan Meganok gebruik om een scherpe demarrage te plaat sen, maar hij werd nog net geremonteerd door Guy Buy le. die met de overwinning ging lopen. Baeyens werd andermaal tweede bij de mi niemen. Filip Blancquaert was zevende, Jerry Van, Hyfte elfde en Rudy Van de Sype dertiende, üany Buyle was derde in de 400 m wedstrijd kadetten. Ronny Oosterlinck won gemakkelijk de scholie ren-wedstrijd. Hier werd Dirk Oosterlinck derde en Martin Meganck vijfde. Cyriel Oos terlinck diende, als veteraan, met de seniors mee te lopen, maar werd toch nog mooi negende. M.H. verloop van dlt tornooi. In de wedstrijd Real FamilialMelcken beek zat er onmiddellijk schot in want na 18 min spel stond Real reeds met 2-0 in het krijt, een vinnige reaktie vanwege Rudy De Koninck bracht de stand op 1-2. Na de rust moesten we ongeveer een kwartier wachten vooraleer er terug geskoord werd en het was Etlenne Van Lange.i- hove die gelijkstelde 2-2. Vanaf dit ogenblik spanden beide ploe gen zich dubbel in en beide keepers konden al hun talent to- spanningen beloond zien met een mooi 3e doelpunt. ledereen dacht dat de schaapjes op het droge waren voor Real, hadden geen rekening gehouden met Eddy De Sutter, die 2 min voor het affluiten van de match de stand terug gelijk bracht 3-3. Vermits men verlengingen diende te spelen van 2 x10 min kon Etienne Van Langehove na 16 min spei de Melckenbeekkeeper uit zijn doel lokken en kalm en beheerst skoren zodat Real in finale kwam. De andere halve finaiematch tussen St Job en VK Molenstraat was een zeer genietbare partij voetbal, waarin beide doelmannen een rustige namiddag doorbrach ten daar de aanwaiers preciesheid in afwerking misten Zowel de rust als de normale wedstrijdtijd bleven scoorloos 0-0. De verlen gingen bleven eveneens scoorloos zodat men diende over te gaan tot het trappen van penalty's Hierin mikten de jongens van St Job veel juister en legden verdiend beslag op de overwin ning, Ze versloegen VK Molen straat met 3-1. Zondag, de laatste dag van het tornooi werd de troosting ge speeld tussen Melckenbeek en VK Molenstraat. Die wedstrijd wend verdiend gewonnen door de jongens van Lede met 2-1. De finale tenslotte ging tussen Real FamiHal en St Job. Deze wedstrijd kende een zeer snel begin en met wat meer meeval en minder zenuwachtigheid van de Realjongerts, hadden deze wel voorsprong verdiend. De keeper van St Job, een veelbelovende jongeman was evenwel op zijn hoede en belette het skoren. De rust werd ingegaan op een 0-0 stand. Na de herneming ging St Job onmiddellijk in het offen sief en de Real verdediging kreeg het hard te verduren, maar een waakzame en prachtig keepende Willy De Wolf, kon niet beletten dat St Job op voorsprong kwam. Hoe de Real jongens zich ook inspanden er viel geen doelpunt meer, zodat St Job de overwin naar werd van een mooi voetbal- tornooi, verdienstelijk en goed geleld door de heren scheids rechters Eugène De Troyer, Gus- taaf De Leeuw, Jef Borms en Valerie D'Herde. Deze mensen hebben flink meegewerkt om dit mooi voetbaltornooi sukses- rljk af te handelen. Nogmaals dank. Zondag 24 augustus wordt voor de mensen van Atletiekclub Ze Ie wel de grote dag. Ze beschikken over een piste en ze hebben dan ook niet lang gewacht om een openingsmeeting in te richten die open staat voor dames en heren. Het heeft zeker inspanningen gevergd van Paul Permentiër, Adrien Van Hecke, Eug'een De Kimpe en hun medewerkers om dat voor elkaar te brengen, maar ze willen hun dankbaarheid om hun piste niet onbetoond laten en op het gemeentelijk sport stadion begint het zondag om 15 u. en A C. Zei? kan naast tal van vedetten uit de B'slgische atletiekwereld, de verze kerde deelname aankondigen van Karei LISMONT. Het programma is 'het volgende Seniors en juniores heren 100 m vlak, 800 m, 5000 m, hoog springen en kogelstoten en aflossing 4x100 m. Dames 200 m vlak, 1500 m en verspringen. Scholieren heren 100 m vlak, 1500 m, verspringen, kogelstoten, 4x100 m. Scholieren dames 200 m valk, 1500 m, Kadetten heren 400 m, 1500 m. verspringen, kogelstoten, Kadetten dames 200 m, 800 m. 4x100 m. Miniemen heren 300 m. 800 m. Miniemen dames 80 m, 200 m en 4x80 m. Voorzitter De Baerdemaecker en secretaris Van Mol waren fier verleden zondag. Ter gelegenheid van de derby Opstal Sparta Buggenhout konden de nieuwe kleedka mers, volledig afgewerkt, ge toond wonden. Men beschikt in Opstal over vier kleedka mers. 1 scheidsrechtersplaats, 1 reservekamer, stortbaden volledige centrale verwarming. Een echt voorbeeld. (vds) Startuur Het hoofdbestuur van het Lebbeeks tapbiljartverbond beeft beslist de wedstrijden tijdens de kompetitie 75-76 te laten starten om 19 uur i.p.\ om 19u30 De wedstrijden met 10 spelers duren soms tot stukken in de nacht. (vds) 'e grote biljartprijskamp ge organizeerd door de Corso- vrienden gaat naar zijn hoog- punt. Weldra kan de verde ling van 12.000 F prijzen ge beuren De finale gaat 'm' mers door op zaterdag augustus. (vds) Belangrijk In het kader van de beker der Denderstreek gaat specia le aandacht naar SK Lebbeke- Meldert en Wieze-Opstal op zondag 24 augustus te 14 u (vds) wielertoeristen Op 24 augustus organiseren de Tijlvrienden te Oordegem twee wedstrijden voor wieler toeristen onder reglementen B.W-F. De eerste start voor de kategorie boven de 35 heeft plaats om 13u30 en de tweede categorie minder dan 35 jaar start te 16 uur. Meer inlichtingen kunnen verkregen worden bij de Tijlvrienden te Oordegem. In iedere reeks zijn 20 prijzen voorzien talrijke premies. Albert Leys verbetert rekord Op de meeting te Vlierzele heeft de atleet u't Oudegem Albert Leys zijn persoonlijk rekord over de 100 m weten te verbeteren. Deze scholier aangesloten bij AC Grember gen wist nu 11'5 over dez£ afstand te laten optekenen Albert kan over deze afstand nog aangenaam verrassen. A. Margot De Vriendt tegenslag De Grembergse atlete Margot De Vriendt die ze zondag ontmoet hebben is voorlopig a!thans inaktief Naar zij ons verklaarde heeft zij een lich te ingreep ondergaan aan de voet zodat zij van de sintel- baan verwijderd moest blijven. Aan de moedige atlete een spoedig herstel. A Fernando in forme Fernand Casteur die dit jaar de kleuren van FC Zandstui- vers verdedigt, heeft reeds de forme te pakken. In de jongste wedstrijd tegen St Gillis wist men dadelijk welk vlees men in de kuip had Daarom plaatste men een dub bele bewaking op Fernando, wat niet belette dat hij het spel bleef maken en zioh als een onhoudbaar heerschap opwierp. Dat belooft. A (orfbal Appels lervat training De Appelse korfballers heb ben de oefeningen hervat en roepen alle spelers aangeslo tenen op om hun best te doen regelmatig aanwezig te zijn. Ook de nieuwelingen die iets voelen voor deze sport kunnen steeds terecht op het terrein in de Rijkelstraat waar men hen verwacht. Zo wel jongens als meisjes kun nen in deze sport aan hun trekken komen. A. IA. Temmerman AC Hamme) goede scholier Op de provinciale kampioen schappen heeft M Temmer man van AC Hamme in de kampnummers voor een paar uitstekende prestaties gezorgd In Ket kogelstoten werd hij 3e met ef worp van 11.18 m In het speerwerpen was hij e. hier prikte hij de speer 51,12 m ver. Hoogspringer P imet lukte een sprong van m en was 5e, D'Hoeye werd 9e met 1,50 m. A

De Voorpost | 1975 | | pagina 17