WK IS HOFSTAADSE LODE DE MESMAEKER? EERSTE LEEDSE RUITERDAG WERD EEN SUKSES mm - JONGELUI BEROOFDEN BEJAARDE VOETGANGSTER TE AALST MEDE LEVEN AALSTERSE AKKEFIETSJES JAARBEURS KLADDERADASJ NOGMAALS LODE DE MESMAEKER frlgSS t ?'V; yjj-, 71.jryjf "ic' LODE DE MESMAECKER «NIET AKKOORD» De Voorpost - 22-8-75 - 3 Het inrichten van deze eerste Leedse Ruiterdag werd voor de Landelijke Ruitervereniging Sint-Martinus Lede een aroot sukses. Alhoewel de regen soms het vlot verloop kwam be dreigen werden de demonstratiewedstrijden vlot afgewerkt en dit voor een grote publieke belangstelling. De inrichters met kommandant Henri Van Den Broucke waren in de wolken en spreken van een tweede editie. suurbewegingen, waarna ieder zich kon tegoed doen aan een lekkere «kip aan 't spit». Al hoewel de regen effekes voor spelbreker kwam spelen werd het enthousiasme van de rui- Onze Leedse Ruitervereniging heeft reeds een lange ge schiedenis achter zich. In de jaren 1948 - 1951 kende men een zeer hoge bloei het achttal leden dat zich be kwaamde in groepsdressuur steeg verschillende klassen doch na het inrichten van en kele tornooien bleek een diep tepunt aangebroken, daar geen nieuwe krachten bij de klub wilden aansluiten, en het aantal leden stelselmatig ver minderde. In 1964 kwam de kentering en in 1967 organi seerde men het eerste tornooi. Ook in 1974 werd het klubtor- nooi ingericht. De interesse van de leden werd aangewak kerd door de inrichting van de paardenzoektocht (met VTB- ters niet getemperd want met nieuwe moed werden de voor bereidende oefeningen tot het springen aangevangen. Hierop volgde de individuele spring- wedstrijd die glansrijk werd gewonnen door Blondeel Jozef (op Hiacinta) voor Dirk Sleu- rinck (op Gerka) en Henri Van Den Broucke (op Vestal). Vierde werd Gilbert Missotten (op Natalie) voor Betty Cop- pens (eerste amazone op Ria), Chris Van Den Berghe (Nata lie), Raf De Gussemé (Sand ra), Guy De Geyter (Napoleon) en Freddy De Brouwer (Para- val). Luw Welles (Brady) werd tiende voor Walter Van Den Berghe (Shrak), Norbert Vet- tenburg (Lotte, Carlos De Troch (Sherenza), RonnyBoe- laert (Patncia), Ann Van Den Berghe (Notwin), Chris Van Den Berghe (Mira), Mark Bon- naerens (Fanny) Marie-Jozefa Scheppers (Orchidee) en Gil bert Missotten (Campagne). Bij de ponyruiters ging de zege naar Frans De Wolf voor Peter De Wolf en André Uytendaele. Na deze springwedstrijden kregen we nog groepsoefenin- gen in dressuur gevolgd door een demonstratie van achttallen-dressuur. Als klap op de vuurpijl werd tot slot van deze Ruiterhoogdag een breugeliaanse boeren kermis georganiseerd met aangepaste kledij. Dirk Daelemans e Rul Het nieuwe oefenterrein «Sint-Martinus» (el) liging ZKKSKt M6T££h "AyoMtSi De leden van de Sint-Martinusruiterskring uit Lede (el) Deelnemer aan de eerste Leedse Ruitersdag (el) Twee jongelui, Theo B. (20), uit Borchtlombeek en Marcel V.M. (27) uit Liedekerke, beroofden op 2 mei jl. aan de St.- Martinuskerk van Aalst een bejaarde voetgangster van haar handtas. In de handtas stak 200 F., die broederlijk verdeeld werden. Beide mannen stonden terecht voor de korrektionele rechtbank van Dendermonde. KGDe eerste had nog enkele andere diefstallen op zijn gktief. Bij de overval was het Marcel V.M., die de handtas had losgerukt, terwijl D. aan het stuur van de auto zat waarmee beiden op de vlucht sloegen. Op het bankje zat ook een derde betichte Jozef DV. (20) uit Borchtlombeek. Hij was door de AALSTERSE SOLDAAT REDT DUITS MEISJE De 28-jarige soldaat Wilfried De Nil uit Aalst, geka zerneerd te Soest W. Duitsland, is er in geslaagd een 4-jarig Duits meisje van de verdrinkings dood te redden. Hij werd gealarmeerd door een kleine jongen uit een groep, kinderen, die vanop de oever toezagen hoe hun speelmakkertje. Bettina Einig uit Soest, aan het verdrinken was. Wilfried De Nil aarzelde geen ogenblik in sprong volledig gekleed in het water. Hij bracht het slachtoffertje op het droge en paste onmiddellijk kunstma tige ademhaling toe. Ten slotte bracht hij het meisje veilig en wel bij haar ouders terug. Voor deze moedige daad kreeg De Nil. zelfvader van twee kinderen, van zijn korpscommandant zes dagen extra-verlof. Vorige week overleed Mevrouw Simonne De SMet, de echtgenote van de heer Fritz Courteaux. Mevrouw De Smet werd geboren te Aalst op 17 september 1906. Gisteren donderdag had de teraardebestelling plaats. De Voorpost biedt aan de heer Fritz Courteaux en aan de diep getroffen familie haar blijken van medeleven aan. VAB samen ingericht sedert 1972), die telkens als aanloop voor winterwerking van de klub werd georganiseerd, 't Leden aantal bleef stijgen. Dit was voornamelijk te wijten aan de actieve deelname aan aktivitei- ten zoals bovengenoemde en ook aan de plaatselijke ruiter- ommegang en Mariale Praal stoet. In klubverband werden verschillende wandeltochten voor alle leden ingericht en de beste ruiters namen deel aan de tornooien die in de omge ving werden georganiseerd. HUIDIGE WERKING Momenteel is het ledenaantal gestegen tot een vijfendertigtal mensen, die het paardrijden als dagelijkse hobby beoefe nen. Ook de ponysport waar mee in 1973 werd gestart kent een bloei. De klub telt een tien tal ponyruiters. Als we met de leden over deze plotselingen hausse in het klubleven praten, blijkt telkens weer de diepe waardering die ze hebben voor hun kommandant, de heer Henri Van Den Broucke. Zij stippen aan dat het alleen dankzij zijn bevoegheid qua op leiding en voorbereiding van de respektievelijke ruiters is dat men steeds betere prestaties in de dressuur en springwed strijden kan behalen. Men is ook vol lof over de bestuur- sploeg die bestaat uit Norbert Vettenburg (voorzitter), Paul Van Den Berghe (sekretaris) en Freddy De Brouwer (pen ningmeester) en over de vele sympatisanten die de klub fi nancieel bovenop houden. De jaarlijkse inrichting van het bal, zoektocht en tornooi zorgt er voor dat er geld in het bakje komt, wat hoogstnodig is voor het aanschaffen van nieuw ma teriaal en het inrichten van het nieuw oefenveld. EERSTE RUITERDAG Op het nieuwe oefenterrein, gelegen achter jeugdklub Leeuwerik werd aan het talrijk opgekomen publiek een de monstratie gegeven van de vooruitgang die de klub op technisch vlak heeft geboekt. In de voormiddag werd in groep geoefend in de dres- «Zelfstandige reizigers gevraagd om artikel voor •nieuwbouw bij te nemen. «Verdiensten: 50.000 F. per« maand. Gans vlaams landsge deelte. Schrijven Postbus 101, 9180 Belsele Jos Ghyscns, Frans Wauters en Fons Singelijn werken hard door aan het boek over de geschiedenis van de Aalsterse karnaval. Begin december dient deze, naar vernomen werd, prachtige uitgave in de boekhandel te liggen. Op zaterdag 27 september a.s. zal het Koninklijk St.-Jobskoor haar zestigjarig bestaan vieren met de uitvoering van een kunstniis voor koor en orkest o.l.v. Roger Van de Wiele en dit om 19 uur in de Kapucienenkerk. Naderhand zullen jubilarissen gehuldigd worden door het stadsbestuur. De Aalsterse Speelklub, met sukses gelauwerd na het initiatief van deze zomer, dat trouwens nog lopend is, denkt reeds aan volgende zomervakantie. Er wordt zelfs een werking gepland van verschillende «klubs» die ook tijdens het schooljaar zullen werkzaam zijn, zoals een «tuindersklub», die elke week op een vaste voormiddag zal samen komen en groenten, planten en bloemen zal kweken in een serre. Er komt een «visklub», een •gazetklub» en zelfs een «milieukiub» die zich als taak gesteld heeft de spiegelvijver van het park te reinigen. Zij kijken trouwens uit naar afgestorven bomen in Aalst en maken zich en terecht druk om die stank die in Aalst hangt. Een «pretklub» komt ook regelmatig samen om te beslissen hoe de laatste dag van de vakantie '76 zal doorgebracht worden. Na protest van de aanpalende landbouwers van de Werkgroep Leefmilieu Aalst, heeft het stadsbestuur beslist een dam en een sluis aan te leggen voor de regeling van de afwatering der hoogte van de Hammestraat. Sedert geruime tijd reeds overspoelde het industrieel afvalwater, dat alle kleuren van de regenboog heeft, de weiden tussen de Hammestraat en de Dender. De landbouwers poogden reeds op eigen initiatief, door zelf een dam op te werpen, het euvel tegen te gaan. Volgende donderdag 28 augustus komt de gemeenteraad bijeen na twee maanden vakantie-onderbreking. De Verstandhouding der Persmedewerkers van Aalst en omgeving kwam zo net klaar met een nieuwe lijst van de persmedewerkers. Een tip voor verenigingen, bewaar deze lijst, bij uw aankondiging van perskonferenties en manifestaties. Deze lijst geldt voor «groot-Aalst. Marcel Boclaert, Welvaartstraat 53, Aalst (053.21.57.71): Volksgazet en Vooruit Willy Van der Biest, Léo De Bethunclaan 81, Aalst (0053.70.08.47): Gazet Van Antwerpen Paul Eeckhout, Kleine Ommegangstraat 38, Erpe (053 21.90.16): Het Laatste Nieuws Remi De Pelsmaeker, Termurenlaan 17, Erembodegem (053.21.24.44): Het Volk E. Roggeman, Posthoornstraat 56, Aalst (053.21.97.33): free-lancc. Rony Booncn, Windmolenstraat 6, Aalst (053/70.70.27.27): free-lance Jef De Loose, Lindeveld 3, Hofstade (053.21.31.01): Het Nieuwsblad *Gustaaf De Stobbeleir, Kapucienenlaan 79, Aalst (053. 21.47.91): La Dernière Heure Johan Velghe, Pontstraat 64, Aalst (053.70.41.19): De Voorpost Raymond De Smet, Begijnhof 46, Aalst (053.21.78.01): De Rode Vaan Georges Spitaels, Houtmarkt 1, Aalst (053.21.48.69): Voor Allen eerste beticht van medeplichtig heid aan een poging tot diefstal van een auto. De eigenaar, die een stokje voor de diefstal had kunnen steken, verklaarde voor de rechtbank dat hij wel Theo B.. maar niet Jozef DV. her kende. Deze laatste werd vrij gesproken. Theo B. Werd ver oordeeld tot zes maanden effek- tieve gevangenisstraf voor de diefstallen. 8 dagen en 3.000 F. boete en een rijverbod van zes maanden voor autorijden zon der verzekering en tot 1 maand en ontzetting uit de rechten gedurende vijf jaar voor een zedendelict. De tweede betichte, Marcel VM. kreeg 6 maanden effektieve gevangenisstraf voor de overval op de bejaarde vrouw. Vergeel het niet, van morgen zaterdag tot en met maandag 1 september kan je in de Keizershallen terecht voor de jaarbeurs van Aalst. De affiche reeds was een innovatie op zichzelf daar een profetie erop aangekondigd werd, nl. dat het welgeteld achtentwintig graden heet zal worden in de Keizershai. Bij de uitgifte van de publiciteitsbrosjure is de fout helemaal niet hersteld geworden en de drukker en het feestkomitee volhardde in de aankondiging van de hoge w armte. Niet alle heil komt van de affiche noch van de brosjure, want gehoor gevend aan de talloze klachten van de eksposanten en de bezoekers in de voorbije jarën, komen er dit jaar een aanttal grote ventilatoren koelte blazen. Misschien zal die koelte wel nodig zijn, wanneer de goegemeente verneemt dat de jaarbeursaffiche dit jaar zowat 32.000 F. kostte. Smaken verschillen nu eenmaal, doch met permissie, het ontwerp van de jaarbeursaffiche is nu precies ook niet het neusje van de zalm. Het kan evengoed een affichetema zijn voor een kavalkade te Londerzeel of de bouwbeurs van Kortrijk. Misschien kan het tema nog eens dienen bij de openstelling van het vermaarde Kultureel Centrum, dat is al even futuristisch. Aalst neemt zijn jaarbeurs groots op of niet. Niet minder dan drie koeriers werden aangesteld, die de pendeldienst tussen het sekretariaat en de standhouders zullen onderhouden. Zaterdagavond zien we op het jaarbeurspodium wie zich aangemeld heeft als kandidate bloemenfee. Een viertal kandidaturen blijken momenteel binnen te zijn. In de voorronde zaterdag a.s. zal het nog wel niet zo'n vaart lopen, zaterdag 30 augustus, dan wordt bet menens met bloemen, stylo's, kaarten opkopen en inzamelen, kortom de goede verkiezingsstijl... Onverschillig wie de huidige bloemenfee opvolgt, Myriam is iemand geworden in de bloemenfeereeks. Zij deed het goed, zoals wij het trouwens van een bloemenfee verwachten. BRENDAN op antwoord» in De Voorpost. afgehandeld beschouwen. Waarmee we deze zaak als DEREDAKTIE Nadat op 9 mei jl. een artikel van de hand van onze Hofstaads medewerker Dirk Daelemans in De Voorpost verscheen onder de titel «Wie is Hofstaadse Lode De Mesmaeker» (artikel hierboven weergegeven) en een antwoord van de heer De Mesmaeker op 5 juni jl. (zie weergave), haalt de heer De Mesmaeker, Noenstraat lb. te Hofstade, vreemde kapriolen uit. Momenteel be denkt hij talloze Hofstadenaars met een pamflet, een zoge naamd «antwoord van Ludoviko De Mesmaeker op het artikel van Dirk Daelemans». terwijl reeds een kleine annonce in een publiciteitsblad verscheen, met dezelfde tendensieuse inhoud als het bewust pamflet. Voor eerst willen wij scherp en duidelijk stellen, dat het artikel van 9 mei (hierboven weerge geven) de volle instemming van de redaktie droeg en dat de enige verantwoordelijkheid bij De Voorpost ligt. Onze medewerker gaat in dit verband helemaal vrijuit. Meer nog. de h. De Mesmaeker kwam herhaaldelijk naar het Aalsters, redaktie- bureau en informeerde om een antwoord te plaatsen. Na een bezoek van redakteur Johan Velghe aan de h. De Mesmaeker te Hofstade en onderling overleg verscheen dit antwoord (zie afdruk) op 6 juni. Dit alles leek de h. De Mesmaeker niet voldoende. Overigens zijn goed recht, doch niet langer wanneer hij onze medewerker ten onrechte be kladt. Noch Dirk Daelemans. noch Johan Velghe woens dagvoormiddag 4 juni te gast bij de h. De Mesmaeker nemen één woord terug van het uitgangsartikel. Het verspreide rancuneus pam flet dat onze medewerker be lastert. kan stuk voor stuk weerlegd worden, niet alleen door de getuigenis van de h. Daelemans en Velghe. doch alleen reeds door de kontradi ties die er in het verwarde pamflet zelf steken. Wijzen wij er tenslotte nogmaals op dat de h. De Mesmaeker reeds een antwoord kreeg, niet een «recht H.i Ml d. -.«0. Go«. ,K i ;«L «M -J nodig, denkt hl|. todat hij OOK K O. -woning- V 3, (4. Oc h. Ladoiiko Demesmaecker k bel niet ten om! de bedrage die op 9 mei 1975 In De Voorpoet over hem verscheen onder de titel «Wie b de Hofstaadec Lode lie Meamaecker?,. 11 ij schrijft om «Int hij «ie ■nemen >u HufvUde nooit mei een hnndluitbprekei heeft gewaarschuwd «oor bet 'muterend onheil' en dat hij hen nooit beeft ich te bekeren tot het geloof In de nare God'. HANDELS VERTEGENWOORDIGERS 11 gevraagd voor groothandel centr. verwarming en sanitair, i Prov Oost-Vlaanderen. Ant werpen en Vlaams-Brabant. 'Schr Postbus 101,9180 Belse- le vin h«ft n :n hutje, schrijft een afdak Ons ut tekort gehad De ommekeer in mijn leven een pater. Het is niet «aar dat ik enkele dagen voor kerstmis «luutlaiek mijn einde lag af te wachten Ik heb geen enkele K*«lvspraak gedaan. Ik hoefde postproblemeii te scheppen •tu mijn stempelgeld te wcige- Iedereen in Hofstade weet 1972 vries nachten mij een flinke deuk gegeven. Ik kweek mijn eigen groenten op natuurlijke wijze Ik doe dat met grote blijdschap en beleef dit als een innige samen werking met mijn Schepper die alles doet groeien en bloeien HULPGEVRAAGD enkele dagen komen helpen om een betere hut te bouwen? Alle werk wordt gratis «erricht. HULPGEROEP Ir, januan 19'J ben ik een slaapplaatsje gaai «oor het geval het nog t Mijn Noe 9108 Hofstade (Bij Aalst Ik ben geen volgeling vai Graham of van Jesus F ■'.ii ia in oktober 1972 uit mijn moment dus niet dat het

De Voorpost | 1975 | | pagina 3