Speeldub Aalst volt 71 sint joris aalst jome GIJZEGEM ocarina aalst leeuwerik lede kreja aalst WIEZE terlinden aalst pallieter Hofstade ^~~~rxt?nvys#eciK mj)t r^Hëir De Voorpost - 22-8-75 - 7 J Vrijdag 22 augustus Omdat 't zo fantastisch was tij dens de vrouwendag, gaan de meisjes van 10 tot 14 jaar een voor een hele dag op trektocht. Start om 10 uur aan de Sint- Martinuskring, Zonnestraat, en terug om 18 uur. Pik-nik en wat geld voor drank meebrengen. Met een stafkaart in de hand doe je de hele Dender in den omtrek van Aalst. Op een staf kaart staat het kleinste huisje aangeduid. Zelfs de soort bo men, grond, hoogte...Enfin; al les staat erop. Gebruik voor de kuriositeit eens het kompas van je broer. Hoe je er aan ge raakt is jouw probleem. Maar breng het eens mee. Knutselen en tekenen voor jongens en meisjes van 10 tot 14 jaar in de H. Hartkring, dr. De Moorstraat 104 van 13.30 uur tot 17.30 uur. Eigenlijk kan iedereen tekenen (ook zingen) maar door de jaren heen krijgt een mens al eens een affrontje. Hij wordt al eens uitgelachen en daarom denkt ie «ik kan er juist niks van». Eigenlijk is dat niet juist: Alles is een kwestie van een tikkeltje techniek en dat krijg je best onder de knie met een ferm stuk houtskool. En dat in een situatie waarin je mag fouten maken. Doen!! 10 frank meebZsf)n 14 en 17 uur is er voor iedereen in de H Hartkring gelegenheid tot dan sen. DANSEN. Opeen deuglijk ritme dans je met je vrienden en vriendinnen Tante Hessie, Bal in de Straat, Sip Simeon, Sint Bernardswals en na de Bossa Nova zak je gegaran deerd van moeite in mekaar. Breng verkleedkleren mee. Karnaval heeft er niets aan! Maandag 25 augustus Koken voor jongens en meisjes van 10 tot 14 jaar in de hovin gen van de H. Hartkring dr. de Moorstraat 104 van 13.30u. tot 17.30 uur. 's Middags niet te veel eten hé! Bijvoorbeeld een klein beetje soep met wat bo terhammen, en dan komen ko ken. 10 fr meebrengen voor de kosten. Verschillende vuren worden aangelegd. Verschil lende gerechten en gekrom- men kun je zelf klaarmaken en opeten. Tussendoor wordt wat gespeeld in de veronderstel ling dat jij denkt: Koken is niet spelen, Joing toch. Volksdans voor iedereen in de Sint Martinuskring, Zonne straat van 14 tot 18 uur. Een enorm dansfeest wordt opge zet zoals in grootmoeders tijd. Breng dus maar verkleedkle ren mee: Lange wijde rokken, grote brede broeken waar je in verloren loopt, hoedjes en an dere flodderdingens. Met je vrienden en vriendinnen dans je je kapot. Denderende mu ziek. Als jij er bent wordt het echt een feest. Dinsdag 26 augustus Tentje zetten, potje koken, doe je van 9 uur tot 18 uur op het plein voor de Sint Annakerk. Voor jongens en meisjes van 6 tot 14 jaar. Aan 't koken wordt iets minder aandacht besteed zodat er een en ander moet aangeschaft worden. Dat brengt de kostprijs van 30 fr. (in de folder stond 60 fr. Fout!) Je kiest je eigen groep. Je stelt je programma samen. Als het zich maar afspeelt onder, bo ven in of rond de tent. Poppenkastpoppen maken en poppenkastspelen voor jon gens en meisjes van 6 tot 14 jaar (en hun wakkere vader en moeder) in het C.S.V. Welle- kensstraat45 van 14 tot 17 uur. Een bezigheid voor handige vingers, schrandere koppen, origi nele vertellers. Je maakt je poppen met de meest onmoge lijke materialen. Je maakt je nodige dekors. Je maakt de muziek die je no dig hebt op een bandopnemer: je speelt je verhaal. Elk wordt verdeeld in werkgroepen naar gelang de werkmogelijkheden die er zijn. Doen, echt doen! En dat dan kun je maar indien je dingens meebrengt waar mu ziek in zit: vodden, stokken, (lege) flessen, knopen, naaige- rief, plakgerief, klopgerief, en fin: Doegerief. Woensdag 27 augustus Spelnamiddag voor spelers en kluppers van 14 tot 17 uur. Op de speelplaats vari de Sint An- naschool (spaarzaamheid straat). De allerlaatste spel namiddag. Weet je wat: Breng één bloem mee voor de leiders en leidsters. Het is hunnen ne gende keer dat ze samen met jou kunnen spelen. Als ieder een één blomepje meebrengt hebben ze een grote bloemen- ruiker en hebben zij het groot ste probleem van heel de we reld: Zij moeten het verdelen in zeven gelijke stukken. Doen? O.K. Wij komen kijken. Spelen jong, nog één keer. Maak er jouw dag van. Breng je vrien den en vriendinnen mee. Donderdag 28 augustus 20 kilometer fietsen voor jon gens en meisjes van 10 tot 14 jaar. Vertrek om 13.30 uur aan de ingang van ons stadspark (Burgemeestersplein) en terug om 18 uur. De meest veilige fietstocht ooit verreden: Jef met zijnen 900 op kop. Dan een peleton met meer dan 100 ve- lokes en dan een flinke kamio- net om onderweg de kapotge- raakte fietsen op te gooien. De velolozen vliegen er natuurlijk ook in. Enfin, de speelclub doet het onmogelijke om het voor jou zo te organiseren. En hope lijk regent het niet. En moest het toch regenen: anorak en een handdoek mee. Vrijdag 29 augustus In de voormiddag: Zoek je vrienden en vriendinnen op die je tijdens dit verlof hebt leren kennen. En praat over 't verlof. Over dat wat je graag hebt ge daan. Over dat wat is tegenge vallen. Over dat wat je eigenlijk liever had gedaan. Over dat wat je graag volgend jaar zou doen. En weet je wat: laat het ons weten. Volgende week moet je toch terug leren schrij ven en terwijl je volgende week ontdekt dat je (hoe is 't moge lijk) nog altijd treffelijk met de stylo over de baan papier) kunt, kun je je klachten en ide eën evengoed op paier zetten en het ons bezorgen. Hoe je 't klaarspeelt is jouw probleem. Ons probleem is dat het vol gend jaar honderd, neen twee honderd keer beter moet zijn in de speelklub. In de namiddag: Tumpantof- fels witten, papier aanschaffen, potloden, stiften, stylo's en gommen kopen. Ernaar zoe ken is geen oplossing: je vind ze toch niet terug. Als je je boe kentas mocht tegenkomen: gooi er dan alles uit wat er nog mocht inzitten. Keil het op de vuilbak en stop ze vol met ge zonde dingens: moed, doorbij ten, werk, volhouden, op je tanden bijten bij niet verdiende straf. N\\^CCvVvV,\\V\\\\\\\\\V.\NXV^Vv\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\- Vrijdag 22 aug. Instuif van 16tot24uur.20 uur pottenbakken. Informatiedienst 't Ideetje. Zaterdag 23 aug. Instuif van 16 tot 01 uur. Vanaf 16 uur: Fotclub Zondag 24 aug. Instuif van 15 tot 24 u. 9 u. zwemmen 10 u. Volleybaltraining (plein Ocarina) 20 u: Gitaarclub Woensdag 27 aug. Instuif van 16 tot 23 u. 20 u.: fotoclub, rietwerkatelier, informatiedienst «'t Ideetje», repetitie eigen orkest «De plastic Chocopost». Donderdag 28 aug.: Instuif van 16 tot 23 u. 20 u naaiklub. jongensvolleybalploeg De Pali ietermeisjes, (el) ■UN^SSIEHOUOER RENftUI. PEjLHOHGHT M Gijzegem kermis wordt door Jome ingezet met een bal op zaterdag 23 augustus om 19.30 u in zaal Nieuwe Uil. Op zondag 24 augustus geven wij een knal t-dansant in de zelfde zaal, aanvang 18 uur. Leden krijgen op vertoon van hun lid- kaart vermindering op de toegangsprijs. Maandag 25 augustus is een werkdag, mensen die willen meehelpen aan het opzetten en klaarzetten van de tent, wor den met open armen ontvangen vanaf maandagmorgen 9 uur op den Dries. Dinsdag 26 augustus, Driekermis en kermisdag voor alle gij- zegemnaren. ledereen kan bij ons, in de tent, terecht voor een lekker pintje bier of een belegd broodje of een hot-dog. Wij jopen U op een van deze dagen te mogen ontmoeten. Openingsuren: van 16 tot 22.30 uur Volley en voetbaltraining vanaf 19 uur. Donderdag 17 tot 22.30 uur. Belotten vanaf 20 uur Vrijdag 17 tot 22.30 uur. Volleybaltraining 19.30 uur. Zaterdag 14 tot 23.30 uur Zondag 10 tot 12 uur 14 uur tot 23 uur. Zondag 24-8 verbroedering met jeugdklub Sjaloom te Baas rode. Zwemmen basket, opendeur. Vertrek aan Ocarina 8.30 uur's morgens. Terugkeer te 10.30 uur. De club blijft normaal die dag open voor alle achterblijvende clubbers Zaterdag 30-8 dansavond ten voordele van de voetbalploeg, ledereen welkom. Toegang 20 F Zondag 31-8 sport- en spelnamiddag. Vanaf 2 uur. We nodi gen alle ouders en sympatisanten uit om met ons te volleybal len, voetballen, pingpongen, belotten, vogelpikken, pietjes- bakken, ezn... Liefst vooraf verwittigen voor deelnemers aan volley- en voet bal. Er worden prijzen voorzien voor de beste spelers, 's Avonds gezellig samenzijn. Er staan drukke dagen te wachten voor de Voltersü! Zaterdag a.s. huwt onze ex- ondervoorzitter (Guido) met zijn lief (wat wij normaal vin den!). Hij heeft ons een stille wenk gegeven voor iets wat wij graag doen, daarom zal het jeugdhuis gesloten zijn vanaf 20.30 uur. In de namiddag is het gewoon atelier. Zondag 24 oogst is het de dag der «Ouden van dagen» in het jeugdhuis, ongeveer 125 gepensioneerden komen naar de koffietafel, dus is er werk op de winkel. Helpers worden verwacht vanaf 13 u. De oudjes mogen vanaf 14 uur komen zodat we stipt te 15 uur met de koffietafel kun nen starten. Vanaf 18 uur is iedereen wekom. Woensdag 27 oogst te 19.30 laatste vergadering en voor bereiding voorde voltf eesten. Vrijdag 29 oogst: receptie ter gelegenheid van de opening der Voltfeesten en opening 2 hobbylokalen. Zaterdag 30 oogst: volleytor- nooi te 14.30 uur. Verjaardagsbal te 20 uur (voor jong en oud) Zondag 31 oogst potjesmarkt te 10 uur. Tekenwedstrijd te 15 uur (jeugd van 7 tot 15 jaar). Urbanis van Anus en De Snaar te 20 uur in het Wiezehof. Maandag 1 sptember: grote kuisdag. Zondag 7 september fiet stocht Sportpaleis. Van na de Voltfeesten mogen werkwilligen voor de Oktober feesten zich laten inschrijven. Tot zover ons goedgevuld programma voor de volgende vier weken. Volleybalnieuws Onze volleybalploegen deden het schitterend op het nationaal kampioenschap voor jeugdklubs dat doorging in Oudegem. Onze meisjesploeg won in de schiftingen met 2-0 tegen zowel Kobben Ronse tegen 10R20 Herentals als tegen Oke Eisden. In halve finale moesten zij echter het onderspit delven tegen Move Oudergem (0-2) Onze jongensploeg won in de reeksen tegen Ifi en Inea met 2-0 en ook tegen Jam Mol met 2-0. In halve finale werd gewonnen tegen Zenith Dendermonde, terwijl in finale tegen Herentals met 0-2 werd verloren. Toch een mooie prestatie van onze twee ploegen. De Volleyploeg van Kreja-Aalst op het Nationaal Kampioenschap Volleybal voor jeugdklubs afgelopen weekeinde te Oudegem. (el) v\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\^^^^ 24 augustus: afdaling van de Lesse. Enkel waterkiekens mo gen proberen in een bootje te kruipen. Deelnemingskosten bedragen ong. 300 F. Eten meebrengen. Vertrek: 6 uur stipt. 30 augustus: wandeltocht vanuit Haaltert. 31 agustus:d nsavond ten voordele van Het fotolab. Aanvang te 19 uur. Toegangsgeld 10 F. 21 september: fietsenrally met gans de parochie. Meer inlich tingen volgen. Niet enkel voor liefhebbers maar voor ieder klublid: er wordt dagelijks in de klub gewerkt. De werkzaamheden bestaan uit: verven, schoonmaken, inrichting van het fotolab. De tuin on der handen namen enz. Leeuwerikfeesten De achtste Leeuwerikfeesten prezenteren volgend gevarieerd programma: op zaterdag 23-8 vanaf 19 uur ballonwedstrijd. Vanaf 20 uur: Het Oberbayern-Tiroler-Dansorkest «Hummel BummeK Op zondag 24-8 vanaf 14 uur: Ballonwedstrijd (met waarde volle prijzen (ofJblaasbare boor voor 4 personen - opvouwbare zetels, enz) Vanaf 15 uur: Reuze-tienemamiddag met discobars «The Master Blaster» en «Studio 75». Ook om 15 uur groot kinder feest met Dodo en Ko. Tot 12 jaar inkom 10 frank. Maandag 25-8 dag van de gepensioneerden. Het duo Joway speelt oude deuntjes op het hammondorgel en zorgt voor de gepaste stemming, gebak met koffie wordt gratis aangebo den, kaarting met 300 frank vooruit, reuzetombola inkom gra tis. De algemene toegangsprijs is 75 frnak - 60 frank in voorver koop. Jeugd van 10 tot 14 jaar: 40 frank. Kinderen beneden de 10 jaar vergezeld van hun ouders: gratis Gedurende de feesten doorlopend tombola met prachtige prijzen, uitgestald aan de tent. De jongensploeg van Pallieter, (el) De prestige-voetbalmatch die in het kader van het kermistor- nooi op plein Den Ezel werd georganizeerd tussen onze Pallie- terploeg en Nieuw Hofstade werd voor een zeer talrijk publiek betwist. Onze Pallieters toonden zich veruit de sterkste: dank zij doelpunten van Paul Smet liep onze ploeg uit tot 3-0. Na het tegendoelputn van Erik Van Gijseghem werd het 4-1. Enkel op strafschop kon Nieuw Hofstade langs Erik Van Gij seghem tot 4-2 terugkomen. Oververdiende overwinning voor onze paars-blauwe Pallieters. De Pallieter voetrally eerst voorzien op 7 september zal nu pas doorgaan op 28 september. Neringdoeners die prijzen ter beschikking willen stellen kunnen die aan Tony Jacobs over handigen. Onze beide Volleybalploegen deden meer dan zich verdedi gen op het nationaal kampioenschap voor jeugklubs dat dopr- ging in het naburige Oudegem. Onze meisjesploeg won tegen Jolika Bonheiden met 2-0, speelde gelijk tegen Move Oude gem (de latere winaressen): 1-1 en verloren tegen Schuur Breendonk met 0-2. Onze jongensploeg won tegen Move Oudegem (2-0), Olympia Aalst (2-0), Vroem Heme (2-0) en Heros Deinze (2-0). Tegen Rainbow Maasmechelen werd 1-1 gelijkgespeeld. In kwartfi nales werd dan verloren tegen OKE Eisden (later winnaars (0-2). Op zondag 24-8 Pallieter-fietsenrally. Inschrijving tussen 13 en 14 uur in het jeugdhuis. Prachtprijzen zijn voorzien. Deel neming: 20 F. De van Leeuwerik, (el) DE BELEVENISSEN VAN CYRIEL EN KLINKE ML J£ MJ/fr l \j£i£F ££nS f">ST LVV HOHOiFzo zen F£M Att>FSK£A/.!j>Oe<v Hsof Mi)A/ neos ffeoipT en ze n/wnen ceren i/efjtz ejyen ^mst 3* *i«j>rjen eeui vns «ennjs - mat is £R Qeeeuzj) Kante 9 Wire*/ ?/)7- fó p eLot^jiFl W>r Iju scuocn MeisnéM.

De Voorpost | 1975 | | pagina 7