Nu begint de beker Eendracht Aalst - F.C. Diest voor de "beker" Lucien Van Impe klaar voor regenboogren Willy Abbeloos: prima Raf Constant niet naar Rocourt Eddy Peelman: zesdaagse Munster K.A.V.D. tekende eigen vannis Dirk Heirweg: val Eddy Goossens hangt fiets aan de wilgen VOETBAL Hoboken - Eendracht Zele 1-3 WIELRENNEN Dendermonde - Rijkevorsel 1-2 15 Na iets meer dan een half uur was het al duidelijk dat Een- draoht Aalst tot de volgende bekerronde zou doordringen. Het leidde toen met 2-0 en tot dan toe had Herstal massaal moeten verdedigen. Ornelis die eens te meer een opmerkelijke ver richting weggaf zette Eendracht in het goede spoor (26e min) en tien minuten later verdubbelde De Roos de winst. Deze doelpunten vielen telkens na een nauwkeurig aanvalsspel. Na de rust veranderde het spelbeeld niet. De wit-zwarten die blijk gaven van een uitstekende konditie bleven demonstreren, en vergaten daarbij ook niet op doel te schieten. Er Vielen in die tweede periode nog liefst drie treffers van Van Roey (60e min) De Roos (68e min) en Verfeten (83e min). Het voor Herstal eerreddend punt werd gescoord toen de stand 4-0 luidde. De inzet van deze ontmoeting was een thuiswedstrijd tegen tweedeklasser F.C. Oiest. Voor deze belangrijke partij zal Een dracht het elftal dat vorige zondag een flinke beurt maakte vermoedelijk niet wijzigen Verhulst, Verfeten, Van der Eist, Van den Eynde, Dierickx, Buyle, Ornelis, Deckers, Van Roy, De Roos en Mees. J.VjH. De rood-zwarten zijn erin geslaagd de voorbereidende periode van de bekerkompetitie zegevierend tegen Hoboken af te siui- ten en toekomende speeldag staat dé komst van Berchem op het programma. Vroeger reeds kwamen een paar hoogtepunten in de bekerwedstrijden en zowel tegen F.C: Luik en Antwerp overtroffen de Zeienaars zich, maar ten slotte werden ze eervol gewipt. Nu 'hopen we dat de formatie van trainer Weyn zich met dezelfde hardnekkigheid in de strijd zal werpen en de niet te onderschat ten mogelijkheden tot op de bo dem zal aanboren. We durven echter niet beweren dat de (confrontatie te Hoboken gunstige perspektieven opent, want in de tweede speelhelft ak teerden de rood zwarten loom en traag De eerste helft, zonder bepaald als groots te kunnen bestempeld worden, kreeg een zeer aangena- me ontknoping, want de Durme- ploeg stond te Hoboken met een 0-3 voorsprong aan de rust. Een eerste sukses kwam van de mee- opgerukte Goossens en het twee de en derde doelpunt was van de voet van flobert Steur, die de meest bedrijvige aanvaHer werd Laat ons hopen dat de zeer gun stige evolutie die de man uit Bor- gerhout schijnt te ondergaan, be vestiging zal krijgen in de zware kompetitie- Als verzachtende omstandigheid kan vermeld, dat Marc Van Wam- beke wegens een 'kwetsuur aan de voet niet kon aantreden, maar de vooruitzichten omtrent zijn weder- optreden zijn gelukkig gunstig. Jacobs werd niet opgesteld alhoe wel Freddy o.i- een opvallend pion in de verdediging kan worden, ter wijl Maes blijft zondigen tegen de richtlijnen om de bal spoediger te verwerken Doelpunten 14e min. Goossens, 28e en 41e min- Steur (0-3) en 80e Van den Berghe (1-3). De ploegen Hoboken Van de Putte, De Wil der (75e min. De Wit). Wlllems, Marter, Schoelandt, Goossens. Van den Berghe, Claes. Collignon. De Lamper. Rombaut (46 mm Geurs) Zele Van Hove. Lambreoht. Mar. tens. Goossens. Coles. Szapinsky. De Loose, Maes. De Beule, (78e min- Cooreman), Janseghers en Stuer. De bezoekers overbrugden tijdens deze 2e periode hef middenveld dat tijdens de 1e helft over bevolkt was met verre trappen en bij die uitschieters werden de centrale verdedigers Van Belle en Peeters om de haverklap voor moeilijke pob|emen gebracht voor al omdat voorstopper De Bleecke- re veel meer aandacht aan de aanval besteedde dan aan het verdedigend werk Dit werd ten slotte fataal ook al Iwam Rijke- vorse! tenslotte eeider onverwacht aan die zege na een ongelukkig handspel in de fatale zone Zo fraai als Dendermonde voetbalde tegen St.-Niklaas een week voor dien. zo krampachtig en ongeor dend ging het nu te werk tijdens die 'bekerwedstrijd tegen Rijke- vorsel. Het 's voorzeker nog te vroeg om reeds konklusies te trekken in verbanld met het sa menstellen van een type-elftal dat zondag over acht dagen tegen Racing Jet de openingswedstrijd van de nieuwe kompetitie moet afhaspelen. Oefenmeester Teugels zal beslist nog enkele zware da gen doormaken vermits nog enke le kernspelers niet gevechtsklaar zijn en bovendien nog een lepel tje zout dienen aan toe te voe gen vermits duidelijk is gebleken cfat bepaalde spelers nog niet over de geschikte konditie be schikken om tussen de lijnen be stendig te bewegen Voor de klub zelf werd die nederlaag een eerste financiële aderlating ver mits bij een gebeurlijke winst Turnhout °P bezoek kwam te Grembergen, wat eigenlijk wel een kasnummer zou zijn geworden Die extra-winst gaat thans naar het manmoedige Rijkevorsel \*C Samen met Etienne Van der Helst en Etienne De Beule startte Dirk Heirweg in de meerdaagse „Ronde van Zeeuws Vlaande ren" die bijna over de volle afstand op Vlaamse wegen werd betwist. Vooral Etienne Van der Helst, winnaar van de eerste etappe en tweede in de chronorit, schitterde. Voor Heirweg was het liedje spoedig uitgezongen hij viel tegen het wegdek en liep een heupverwonding op. zodat hij moest opgeven. Dat gebeurde al de eerste dag, op weg naar Terneuzen. Nadien startte Heirweg te Sint-Niklaas en bracht het er goed afhij eindigde er vierde. Lucien Van Impe is gereed voor de regenboograce die zondag te en rond Yvoir op het programma staat en van de deelne mers erg veel zal eisen.. Na zijn schitterende Tour en een lo nende rondrit in de narondecriteriums, lijkt Lucien nog altijd in uitstekende konditie. .Dat ibewees hij trouwens nog in „zijn"' Mere hij won er. Op een schoteltje heeft hij die „thuiszege" nochtans niet gekregen. Het vinnige Waaltje Jacques Martin, een vechter 'die zelden voor zijn nochtans prijzenswaardige in spanningen wordt beloond, ging op zijn eentje aan de haal. Samen met Beyssens, Van Schil en Willekens ging Van Impe achter de „vluchteling" aan. Toen Martin ingelopen was. moest het moeilijkste nog komen. WiHekens is een spurter. Dus... Lucien Van Impe moest het van een soloren hebben. Hij demarreerde, sloeg een kloof en de achter hem jagende Martin kwam een vijftigtal meter te laat om de kleine berg koning van de overwinning te houden. Willy Abbeloos die zijn broodje verdient in de schaduw van de vedetten, heeft prima gereden tijdens de voorbije dagen Te Ruislede streed hij steeds vooraan, maar met een negende prijs kreeg hij niet wat hij verdiende. Ook in de lastige „Leeuw- se Pijl" deed Willy het uitstekend hij eindigde er elfde. Mannen met klinkende namen lieten het afweten Abbeloos beet door. Te Mere stak er voor hem een veertiende prijs in. Jam mer voor deze nochtans talentrijke koereur ontbreekt dat tik keltje sprint dat hem zou toelaten in het oog springende resultaten te behalen. Raf Constant, Belgisch kampioen „vitesse pure", heeft dan toch niet deelgenomen aan de wereldkampioenschappen te Rocourt. Eigenlijk kon hij er weinig „strepen" verdienen tegen kerels als Nicholsson, Pedersen, Abe en Clark. Vooral omdat Raf, zoals het een voorbeeldig echtgenoot past, niet trainde om in de buurt van zijn vrouw te kunnen blijven de geboorte van een kindje mocht alle dagen verwacht worden. De bonds- instanties brachten begrip op voor de situatie en lieten hem thuis. Intussen ging Raf toch koersen in de buurt te Mere eindigde hij negende en te Ninove 23ste. Niet wereldschokkend, maar niet onverdienstelijk. Eddy Peelman die op de vlakke wegen van Nederland in zijn nopjes wès, doch tegen sterke machtsblokken moest optornen, heeft al een zesdaagse op zijn boekje staan hij rijdt te Mun ster met Robert Van Lancker als ploegmaat. Die Van Lancker. als een schoolknaap door de Italianen uit de wereldkampioen schappen snelheid te Rocourt gewalst, hangt dus de race fiets toch niet aan de haak, zoals hij in een vlaag van ont moediging had aangekondigd. Een mooie droom is voorbij Eddy Goossens, als jongere een stevige belofte, hangt op 28-jarige leeftijd de renfiets aan de wilgen... Eddy Goossens haalde dikwijls de kastanjes voor anderen uit helt vuur hij had er alle voordeel bij hard door te duwen en met een klein koppelotonnetje naar de finish te racen. Spurten was zijn zwak punt. Dat wisten de snellere leperds ook die konden zich desnoods de weelde veroorloven ingelopen te worden, als ze hun reservekrachten niet aantastten, bleven hun kansen gaaf. kreeg bij Flandria Eén zege be haalde Goossens 'n die periode te Assebroek en driemaal was hij tweede Niet slecht, doch DE kans om zich verdienstelijk te maken in grote rittenwedstrij'den bleef en verre doom.. Dit jaar Kon hij nog terecht bij Carlos, het door Guido Reybroeck geleide ploegje Het is op een monumen. tale flop uitgedraaid. De ambitie gleed weg. de resultaten bleven achterwege Vandaag ziet Eddy Goossens het echt niet meer zitten. Hij heeft de renfiets aan de wi'gen gehan- gen en wordt autobuschauffeur, een job die hem een vast inko men garandeert en al na al finan cieel beter is dan wat voor een renner-zonder-naam is weggelegd Niettegenstaande die handicap fietste Goossens enkele merk waardige overwinningen bijeen. In 1969 won hij zelfs de -Omloop van Vlaanderen», een klassieker Toen Eddy in 1970 prof werd. lag er een Mercierkontrakt op hem te wachten. Maar. in Frankrijk werd het. om diverse redenen, een tegenvaller. Langer dan één kort seizoentje bleef hij er niet. La douce France lag hem niet-. Dan maar overgestapt naar Siriki- Munck. maar in dat team zat geen enkele vedette E:'dy wont Avel- gem en Hoboken. maar het was n et je dat Het bescheiden ploeg je bleef va/i de grote internatio nale konfrontaties weg. Later keerde h©t tij Zo leek het er al thans op toen hij een kontrakt Eerste doelpun, van Eendracht Aalst gescoord door Arnolis. Een doelkans voo De Roos van Herstal. Het bekeravontuur van K.A.V.D. heeft precies negentig minuten geduurd. De leerlingen van trainer Teugels werden gewipt door bevorderingsploeg Rijkevorsel na een wedstrijd die zelden hoge toppen scheerde en waarbij de ploeg met de sterkste inzet met de lauweren ging lopen. Dendermonde, blijkbaar een beetje overmoedig door het knappe doelpunt van Jan Van Look, even voor de rust, bezondigde zich na de kampwisse ling aan zelfoverschatting. KAVD - Rijkevorsel (1-2de bezoekende keeper Van Rooy komt gepast tussen. (JVC) Gouden Schoen Maurice Martens kwam zondag Eendracht aanmoedigen (el)

De Voorpost | 1975 | | pagina 15