b Mare Nagels en Jan Van Look twee vriendelijke nieuwkomers VIGOR-WUITENS OEFENT TEGEN K.A.V. DENDERMONDE Maximum bij S.K. Lebbeke Lebbekenaar Hiel in Mechels fanionteam K.A.V.D. - Rijkevorsel 1-2 Francois Heyman Baasrodenaar vedette bij ereklasser Charleroi Beker der Denderstreek Aalstenaar MAURITS DE SCHRIJVER nu middenvelder bij Lokeren Bij K.A.V.D. Snelwandelen te Aalst De Witte bij de Inters Jozef Aerts (Aalst prima V.K. Hamme met jongeren van start Zandtrappers uit Appels iloeiende wieler- toeristenklub van start urgemeester in het doel 17 KAVD viel fel aan. maar de 1*2 konden ze tijdens debekermatch tegen Vierde Nationaler Rijkevorsel niet ophalen. (JVC) Vigor-Wuitens heeft al heel wat oefenwedstrijden gespeeld met het oog op het nakende voetbalseizoen. Toch is er gebleken dat de nieuwe trainer Rudi Schelfhaut nog heel wat wefrk wacht om de jongens klaar te stomeri tegen 7 september. Laten we er onmiddellijk aan toevoegen! dat men reeds met een handi- kap heeft af te rekenen, door de onbeschikbaarheid van ex- Bomenaar Staf Lettens, die voor vier weken in het gips zit, en Scholliers de tweede nieuwkomer, eveneens gekwetst. De Bug- genhoutenaar Rochtus is daarentegen nog niet In konditle. Vigor-Wuitens speelde tegen Spor ting Lokeren dat met zijn aan winsten Van Lessen en Dal- ving optrad en met 0-2 zegevierde in de sportpleinstraat. Hamme won nadien bij St -Niklaas met 04. Tegen de buren van Robur Moerzeke werd 0-0 ge speeld. en op 'Eendracht Zele werd het '1*1- De bekerwedstrijd te Buggenhout werd verloren met 1-0 Te St.-Pauwels werd het een gelijkspel en te Temse werd ge wonnen met 1-2. Op Sparta Zwijn- drecht was het 0-1 voor de Hammenaars. Op 21 augustus werd thuis gewonnen tegen Sportkring Londerzeel met 3-1 Vorige zondag werd het tegen ex-Derde Klasser Excelsior Puurs een nederlaag (1-2) en lieten de Hammenaars een paar kansen lig gen. Op zaterdag 30 augustus spelen de Vigorjongens te 17 u een oefenwedstrijd tegen KAVO In het gemeentelijk sportstadion. Op woensdag 3 september is er nog een match tegen Rac. Wette- ren te 18u45. te Wetteren. Voor de baker der Denderstreek speelde SK Lebbeke tegen Mel der* dat naar 3e provinciale steeg en goed meespeelde op het Kon- kelgoed maar met 5-1 de dui men legde tegen een optimaal In konditie zijnde SK Lebbeke. De 'Lebbeekse ploeg had een paar wijzigingen ondergaan- Stil aan bereikt men de gewenste op stelling. Deisin werd opnieuw de goal- getter en stoorde in de beker kompetitie meest -doelpunten. «We hopen dat hij zo mag sto ren in tompetitie» aldus oefen- meester Holbrecht- «Er moet aan de ploeg rrog wat geschaafd wor. den. maar er Is vooruitgang». De grote vraag blijft nochtans of Lebbeke wel klaar staat zijn tegenstrevers uit Eerste Provinci ale te ontvangen. Tot nog toe kreeg men ploegen die uitkomen in een lagere reeks, zodat ver gelijken moeilijk is. De maximum aantal doelpunten dat tot nog toe werd gemaakt kan daarbij mis schien verblindend zijn- Daarom world, er speciaal uitge keken naar de wedstrijd van as- zondag. Nadien komt de kat op de koord en zullen we vlug een waardecijfer weten- Alles zit nu in een goede start. Kan men de kompetitie aanpakken met een paar overwinningen dan zit de kans er dik In dat Lebbeke een voorname rol zal spelen. In de beker der Denderstreek werd al zeer goed gespeeld en verloor Lebbeke geen enkele wedstrijd wat toch al iets bete ken» Versoheidene voetballers uit het vlakke land van Schelde. Oen der en Durme drongen tot de elite doorMaurice Martens. Maurits De Schrijver en Rudy Haleydt, om het bij de „namen als klokken" te houden. Sinds de maratonkompetitie 1975-76 begon en intussen al vier speeldagen oud is, kwam een andere „vedette" naar voren Franpois Heyman. een Baasrode- naar staat nu ook in het zonnetje na een kanjer van een match met zijn gloednieuwe ploeg Sporting Charleroi. Tegen de nieuwkomer uit La Louvière ontpopte Heyman zich tot een waardevol element dat slagvaardigheid aan doorzicht, lichaams- beheersing en techniek paartkortom HET TALENT. Heymans kreeg zaterdagavond na de Waalse derby een open doekje van de 20.000 bijeengetroepte voetbalfans die het op treden van de Vlaming meer apprecieerden dan de' prestatie van de met veel battage aangekondigde „stars" Roger Henro- tay en de Skandinaaf Gudgeir Leifson. Frangois Heymans kwam zonder enige reputatie naar het „Zwarte Land". Maar daar stoorde hij zich niet aan trainer Jean-Paul Colonval, die hem te Willebroek weghaalde, wist wat hij deed. Talent telt voor die ex-Standaardspeler, niet de naam. Eigenlijk vond Heymans zijn bestemming na heel wat „om metjes'.' de man uit Baasrode leerde voetballen bij Antwerp, speelde er zelfs in het faniorrteam, maar waaide achteraf naar Willebroek over. In Deurne had hij een beetje overal gevoet bald hij debuteerde als rechterspits, werd nadien middenvel der om ten slotte te Willebroek definitief door te breken als flankverdediger. In die funktie volgde hij te Charleroi de in middels van de kaart geveegde Blaise op. Heymans werd door de Walen voor een prikje bij Willebroek weggekochtF ran po is was 'in de kanaalstreek zelfs geen kon- traktspeler. Dus moest Oharleroi voor hem slechts het regle mentair vastgestelde bedrag (niet eens een vol miljoen) af dekken. Goed en goedkoopzo wordt de transfer door de dirigenten van de zebra's genoemd. Dirigenten die erg in hun nopjes zijn met Colonvals „ontdekking". De talentrijke Aalstenaar Maurits De Schrijver, vorig jaar al tot vedette gepromoveerd bij de nu toch ver rassend uit de hoek komende ereklasser Lokeren, kreeg een nieuwe funktie Maurits, tot nogtoe flankverdediger in de stijl van zijn beroemde stadsgenoot Maurice Mar tens, is nu middenvelder. Het werd een meevallersamen met de Nederlander Jan De Koning speelde hij bezoeker Beerschot op een hoopje. Voor De Schrijver begon het seizoen met een toren hoog vraagteken zou de geopereerde knie „houden" Dat deed ie. Wel werd het telkens een half uur „rode ren" voor de laatste pijnen weken, doch de naweeën mogen vergeten worden. Vooral omdat nu bewezen is dat Maurits De Schrijver fysisch even sterk is als de andere „motoren" die voortdurend de aktie moeten op gang houden en zowel defensie als de aanvallers over de volle negentig minuten van een match moeten steunen. Het werd toch wel even wennen aan die nieuwe op dracht, maar na drie wedstrijden heeft Maurits zich geïntegreerd in dat ploegonderdeel „Het team draait uitstekend, iedereen doet zijn werk, zodat geen buiten sporige inspanningen moeten geleverd die het krachten- potentieel aantasten. Lokeren is op weg naar een vooraanstaande rol in de maratonkompetitie 1975-76. Het is verheugend vast te stellen dat Maurits De Schrijver één van de hoofdpionnen is in dit prachtig geheel dat met de komst Lubanski en de daverende forme van Johan De Vriendt zelfs de zo genoemde topploegen niet moet uit de weg gaan. Speelde Maurits De Schrijver driemaal in het midden veld, voor de thuismatch tegen KV Mechelen moest hij, wegens het forfait van de gewonde Everaert, nog maar eens verdedigen. Voetbal is nu eenmaal 'een ploeg- spel... Enkele jaren geleden werd de toen piepjonge Hiel door KV Mechelen bij het intussen inaktieve Racing Lebbeke weggehaald. Hiel bleek een échte belofte te zijn. Geen uitblinker In een regionaal ploegje en achteraf te weinig inhoud om goed te zijn voor topvoetbal. Vorig jaar kreeg de Lebbekenaar verscheidene kansen in een team dat maar zelden ronddraaide. Ook ditmaal mogen de roodgelen met 'boffen hun kompetitiestart was erg magertjes en de puntenoogst is miniem. Vooral de kwetsuren van Van Herp, een man die door Goethals vroeger al eens internationaal is uitgepro beerd. zit de Mechelaars dwars. Voor de match van vorige woensdag te Lokeren, moest die Van Herp zelfs belet geven. Uitgerekend die „grote naam" moest Hiel ver vangen. Geen laohertje. Dirk Hiel. een UEFA-junior waarin onze „nationale" Raymond Goethals een kraan ziet. kan een meevaller worden in een nochtans niet zo dende rend geheel. Wie twijfelt aan de Innerlijke grootheid die vele mensen uit stralen, moet In sportieve kringen zijn vrijetijdsbesteding zoe ken. Ruwe mannen met een gouden hart zijn er schering en inslag, maar ook jongens waarvan men de braafheid zo op het gezicht kan lezen. Maak mot hen een afspraak en ze lopen zich de ziel uit hun lichaam om Je niet te ontgoochelen. Zo zijn alvast de nieuwe aanwinsten, van K.A.V.D. Jan Van Look en Mare Nagels. Sportieve kerels die maar één oogmerk voor zich hebben, en dat is punten winnen voor de ploeg. Negentig minuten geven ze, zonder ophouden het volle pond. Hun inzet levert resultaat op. We hebben beiden reeds aan het werk gezien in vriendschappelijke ontmoetingen en bekerwedstrijden Met de aanwerving van deze bei de voetballers heeft KAVD goede zaken gedaan, is zowat de alge hele indruk van de Antwerpse 1e provincialer Kapellen. Eerstge noemde werd definitief aan de haak geslagen, de andere werd slechts voor 1 jaar overgenomen In onze beschouwing over de wedstrijd tegen St.-Niklaas heb ben we beiden terecht in het zonnetje geschreven. Uit een ge moedelijk praatje, dat we na dien met dit Antwerpse duo voerden, zijn we tot de bevinding gekomen, dat ze in Dendermonide, zowat een 2e verblijf hebben ge vonden. «Het is hier aangenaam voetballen, en er heerst een fantastische mentaliteit- is het oordeel van beide voetballers. Vrienden hebben de 2 voetballers al gevonden ir> Grembergen. het sportief trefpunt, dat zowat iede reen schijnt aan te trekken- Wie zijn nu in -feite deze twee voetballers Mare Nagels 22 jaar is eigenlijk een typische midden veldspeler. Speelde vanaf zijn kinderjaren met de 1e provincialer Kapellen en deed zijn maidentrip in het 1e elftal op amper 16 ja rige leeftijd. Spoedig bleek Mare Nagels een vaste waarde te rijn, en behoudens blessureperio des, verdween hij nimmer uit de kern- De gewezen Denider- montfse trainer Eddy Bertels ken de de kwaliteiten van Mare Na gels. Verleden seizoen gaf deze dan ook de raad aan de paars blauwe dirigenten even Mare Na gels van nabij te gaan volgen. Het resultaat was er Weinig woorden wenden aan deze trans fer vuil gemaakt- De 22-jarige voetballer werd ook de eerste overgang die KAVD afsloot. In tot op heden gespeelde wedstrij den. akteerde Mare Nagels steeds in de defensie. Hij heeft het Dendermondse pUbliek reeds dui delijk zijn talenten laten blijken KAVD mag geru-st zijn. Het deed met de aanwinst van Nagels al vast een gouden zaak. Jan Van Look is eveneens 22 jaar Ook deze vriendelijke voetballer is afkomstig uit het Antwerpse Kapellen, me, wie hij eveneens op zeer jeugdige leeftijd in de fanionploeg aantrad Verleden seizoen werd Jan Van Look, door voornoemde klub voor een jaar afgestaan aan de Ie klasser Be- veren- Daar voetbalde hij een volledig seizoen met de landelijke reserven. KAV -Dendermonde heeft deze aanvaller slechts voor één seizoen aangeworven. Tijdens de voorbije wedstrijden diende hij van trainer Teugels verschil lende opdrachten uit te voeren. Tegen SK St.-Niklaas werd hij uitgespeeld op de linkervleugel He, betekende meteen ook de doorbraak van deze eerder schuchtere jongen, die net als zijn kollega meer daan waarschijn lijk zijn definitieve plaats in het elftal heef, veroverd. KAV Dendermonde heeft met Jan Van Look en Mare Nagels niet alleen flinke voetballers aange worven. Het zijn rasechte klub- spelers alsof ze reeds jaren met de paarsblauwe shirt aanlopen. Twee voetballers met ®«n voor beeldig karakter die KAVD in het nakende seizoen, nog on schatbare diensten kunnen en zullen bewijzen. 1 Mare Nagels (KAVO). (JVC) Jan Van Loock (KAVD). Op zaterdag 13 september '7b om 14 u te Aalst- Ter gele- geiheid van de Jaarlijkse Feesten van «de rode vaan 20 KM SNELWANDELEN Met internationale vedetten, onder andere uit de Sovjet- Unie, Polen en Roemenië, en de vaste deelname van Belgen Tielemans en Frans Goossëns, de gaanklubs Kinox SC en Olympia Hoboken, INSCHRIJVINGEN en KLEED KAMERS: vanaf 12u30 in de Mikisklub. Nieuwlbeekstraat 35 Aalst. Officieel vertrek op de Grote Markt om 14 u- We9' wijzer: Grote Markt. Molen straat. Molendies. Binnen straat. Botermelkstraat. Her dersem, Wieze-Oktoberhallen met verschillende ronden op een omloop in deze gemeen te- Prachtige pri}zen voor alle deelnemers die de wed strijd beëindigen- De crosser uit Erembodegem Willy De Witte blijft nu ook in d-e hoogste reeks van de BMB de inters in de belang stelling. Nadat hij kampioen werd bij de seniores staptf hij over naar de reeks waar het kruim van ons motorwe reldje is in ondergebracht In tegenstelling met wat de meesten dachten legt hij ook 'hier de elite bet vuur aan 'schenen. Zondag eindigde hi 4e nadat hij niemand minder dan Roger De Colter bedreig de- 'De liefhebber ui, de Wijn- gaerdstraat te Aalst heeft c' jongste weken weer sterk ge speeld- Zondag werd hel weer een hoogdag, hij bracht volgende uitslag naar voor. Jonge: 13 4 16 19 24 32 37 Een jonge dubbelde hij bij de oude en vloog de 3e prijs. Daarbij wist hij ook beslag te leggen op de serie var 1+2+3 en deze van 6 on- aangeduld Dit kampioenenhok willen we wel even van na bij gaan bekijken De Hamse voetbalklub die vorig seizoen in he, Hamse liefhebbersverbond de beker veroverde treedt dit seizoen met ee" jeugdploeg aan. Voor de opleiding werd een be roep gedaan op Robert D'Hol- -lander oud-voetballer en het ogenblik een der beste refs uit de liefhebberskringen Voor het ogenblik zijn reeeds een 25 tal jongeren aangeslo ten, nieuwelingen kunnen nog steeds aansluiten De Zandtrappers uit Appels hebben de wind in de zeilen want naast een degelijke wer king in het bestuur, maakt de klub goede vorderingen Meer dan 25 liefhebbers lie ten zich reeds inschrijven er praktisch elke week wordt er ergens aan een organizat -- deelgenomen, leder jaar orga- nizeren zij ook een 3 uren, dit zal nu voor volgend jaar itgebreid worden met een uren voor de jeugd. Alvast een prijzenswaardig initiatief Tijdens de benefietmatch ter, voordele van de speler Rik Den Bossche die ge speeld werd door veteranen Appels tegen een ploeg van de rijkswacht van Dendermon de zagen we in het doel de Dendermondse burgemeester Albert Cool- Hij deed het knap in het doel maar ton niet beletten dat hij 2-maal gevloerd werd Hij kwam er me, een paar schrammen van af A-

De Voorpost | 1975 | | pagina 17