KORT SPORT Familie Van Henden begrip in rolschaatswereld er id Wieze II verplettert Willebroek Sukses te Sittard en Edinburg A.C. Uitbergen ATLETIEK Nationale eindronde Zeels kaatsverbond Neyt ongeslagen door kompetitie Kaatsverbond IHamme Gallant Zilver Roos slaat aanval af TOLLBMBEBK WINT TROFEE «JONGE KAATSER» SPOR TMAGAZINE PRO PAGAN DAB IL J A RT BIJ CORSO LEBBEKE. Handschoen Opnieuw Verdeeld Tweemaal Borstel De sportdagen van St.-Gillis-Dend. Aalsterse lijnvissers hengeiden zich interklubkampioen zon- e sle- 00 m g ne- 1 toe- ie ko-; ttener bracht goed in de Ie 3e en op t 12" Van 44"5 Linda starte waar- kwet- enblik; niets; Het zwaartepunt van onze atletiekbedrijvigheld lag op twee grote internationale meetings In het buitenland. Vrijdagavond liepen Myrlam en Gerda De Palmenaer den 800 m. te Sittard in Nederland. Myriam won prachtig deze wedstrijd in 2'09"1 en versloeg de Nederlandse 1500 m kampioene Joke Van Gerven na een vinnige eindspurt. Gerda werd in dit internationaal gezel schap zevende in 2'18"8. Ook Brigitte zou aanvankelijk aan deze meeting deelnemen, maar kreeg vanwege de K.B.A.B. een aanwijzing voor een meeting te Edinburg (Schotland). Brigitte deed het eens te meer voortreffelijk. Bij koud weder en met felle wind. iiet ze ginds 2'06"3 afdrukken en eindigde hiermede tweede, vlak achter een Australi sche die drie tienden sneller was en reefds 2"02 liet afdrukken- Dich. ter Ibij huis, te Berlare en te Ze. Ie, zagen wij onze jongere meis jes en onze jogens aan het werk- Te Berlare. in de reeks 65 en jon ger, werd Lucreece Rogiers 2- in de reeks, geboren in 64. was Kathleen 'Van der Straeten vijfde. Els De Martelaer zevende en Lie ve Van Eeckhout negende. Christa Rogiers was vierde bij de minie men 63, en Ann Van der Straeten tweede in de reeks geboren in 62. Berlide Poppe behaald een mooie 2e plaats bij Ide kadetten. Bij de jongens 66 en jonger, was Peter Van Eeckhou, vijfde. In de reeks 63 bracht zijn broer Geert het tot een zevende plaifs, en Paul de Martelaer was in de volgende reeks vijfde- Bij de ka detten moest Robert De Palmenaer de zege laten aan Dirk Oe Wilde- Zondag werd verzamelen geblazen te Zele. In 'de 800 m kadetten liet Berlinde poppe 2'44"2 afdrukken en Ann 'De Martelaer liep de 1500 m scholieren in 5'29"6. Bij de ktu detten jongens 1500 m won Robert De Palmenaer in 4'33"7, Mare De Coster was vijfde in 4'49"8, Rudy Van de Velde zevende in 4'51"9 en Luc Van Boekstal achtste in 5*01 "9. Dirk Van De Velde won de eerste reeks 1'500 m scholieren hl 4'21 "7, Patrick Pieters de tweede reeks in 4,20"0. Christiaan Ven Eeckhout was tweede in 4"24"5. en Jan de Palmenaer 6e in 4'36'7 van mee-1 y De I. Hij van ein i tijd Aco- 8 m wed- eide liep i i op nieu- - Ria neis- «erd j linie-1 WIEZE II - WILLEBROEK 15-1. In de nationale eindronde heeft kampioen van Vlaanderen Wieze II korte metten gemaakt met de kampioen van Antwerpen, Willebroek. Oe overmacht van de oppermachtige Wiezenaar» was zelfs zo groot dat Ch. Masure zich na de rust liet vervan gen door Staes en de toekomstige tegenstanders ging „scou ten" Inderdaad, bij de rust leidde Wleze met 8-0 en de over macht van Verleyen en co. bleek zefs zo groot dat van een wedstrijd geen sprake was. In elk geval, Wieze is klaar om het in de finale op te nemen tegen de finalist uit het Walen land. Als voorbereiding op deze finale zal Wieze nog spelen tegen Danny's Zele, onverwacht uitgeschakèld in de eindronde tegen Denderleeuw (Bekerkompetitie Aalsterse) en de terug wedstrijd tegen Willebroek. Vooral de luttte tegen Danny's Zele kan een zeer aangenaam kijkstuk worden, EVA. De ploeg van Ford Neyt heeft ook in de laatste wedstrijd de nederlaag kunnen afwanden, alhoewel buur Rubbens aan de rust een móole 8-4 voorsprong had opgebouwd onder impuls van Gaston Dossche. In het tweede matchgedeelte kwamen de leiders sterk terug, en Marcel Van Langenhove zorgde er voor dat ze ongeslagen kampioen werden. Van Opdorp met het sterke tweetal William Van Geeteruyen Mare De Vijlder maakiem korte metten met Bob Hansevelde. 0-8 aan de rust en 1-15 als eindstand zegt genoeg. De Beule Bosch zorgde aan de rust voor de verrassing bij De Gentenaar door met 3-8 uit te lopen, maar In de tweede helft zette de thuisploeg de situatie recht. Akkerken eindigde het kampioen schap met een overwinning die er onder impuls van WiHy Dossche vrij gemakkelijk scheen te komen met tussenstanden als 4-8 en 4-1.1 maar de gebroeders Baecke ont bonden voor Veldeken op dat mo- men, ^un duivels en brachten hun ploeg aan de winst met 13-12 maar dit was hun laatste wapenfeit. Ak. kerken haalde de volgende drie spelen en won. De lutte Van Damme Van Hille was aan de 4-8 voor de bezoekers die in Eddy De Saedelare een sterke prion vonden, maat Michel Van Damme zorgde nog voor spanning op het einde. UITSLAGEN Hasevelde - Van Opdorp Rubbens - Neyt De Gentenaar - De Beule Veldeken Akkerken Van Damme Van Hille KLASSEMENT 1) Neyt 2) Van Opdorp 3) Lik- Rubbens 4) De Gentenaar 5) Van Hille 6) Van Damme 7) De Beule 8) Veldeken 9) Akkerken 10) Hanselvelde 1-15 12-15 15-14 13-15 12-15 18 18 0 51 17 13 4 40 18 12 6 36 18 10 8 31 18 10 8 27 18 7 11 23 17 6 11 22 18 6 12 16 18 5 13 14 18 2 16 7 BENO 40-40 stand maar het was Theo De Decker die met een overge- keerde bal he, spel voor de thuisploeg won. Meteen ging men nu naar een afgetekende 12-7 overwinning. Door die zege blijft de 4 punten voorsprong op Comidac Toyota behouden en worden de kansen op de titel groter. Zaterdag 30 augustus ontvangt men op de Kille Boemerang. Aangenomen wordt dat de Kille-ploeg niet wordt bedreigd Terrein KILLE. Aanvang 15.30 u Zilverbee» Waren het de leidersdie het eerste spel in de wacht sleepten dan nam Ons Vermaak bij 1-2 de leiding in handen- Daarna bleven de bezoekers uit St Anna tot 4-5 op voorsprong. Zilver Roos bereikte de rust me,, een 6-5 winst- Na de herneming werd de kloof uitgediept tot 7-5- Onder impuls van Frangois De Cock kwam Ons Vermaak opzetten en stelde gelijk 7-7. Slechts een maal nog zou Ons Vermaak op ecu punt aanspraak kunnen maken Dit gebeurde bij een 9*7 en Zaterdag toch heel wat belangstel ling voor de finale van de trofee «De Jonge Kaatser-, georgani- seerd door de Dendermondse kaatspromoter Jan Willems op de ballodroom van de Oude Vest te Den'dermonde Vier ploegen had den zich gekwalificeerd Tollem beek, Moerzeke, Merchtem en Op wijk. Drie Brabantse ploegen met hel wat talent tegen een Moerze ke dat wel enkele knappe indivi dualiteiten telde doch als ploeg tekort schoot. He, speelde noch tans een g.oede halve finale tegen Tollembeek, haalde een 2-0 ach terstand op t<>t 4-3 en veroverde zelfs de leiding 4-6 Bij een span. nerlde 7-7 verspeelde Moerzeke de rlnrtt- nö nnnnnlfiollirrvllnp opstelling bij de erugslag- Opwijk, met een reuzeploeg qua gestalte van deze 13 14-jarigen, maakte korte metten met Merch tem dat er weinig van terecht bracht Bij 0-2 redde men de eer. De finale gaf Opwijk als algemeen favorlet met een spannende lutte In het vooruitzicht. Tolembeek dacht er echter anders over. Met een kollektief hoogstaand vertoon en twee knappe keerders stond s;- werkelijk geen maat °P- Halve finales Tollembeek - Moerzeke 8-7 Merchtem - Opwijk 1-8 Finale Tollembeek Opwijk 8-1 Voor het blljarttomooi door da Lebbeekse Corsovrienden georga- nizeerd bij Frans Verbeeck. Ros- sevaalstraat Lebbeke. kwamen 160 deelnemers opdagen Het werd een propagandawed. strijd» aldus Frans Verbeeck die Speciale aandacht ging naar de finale waar De Rouck een punt miste en meteen ide zege ver beurde en naar het treffen Willy De Rouck—Raoul Bornauw, 2 Leb beekse spelers die ruim 90 min nodig hadden om te weten wie De rolschaatssport is een discipline die in onze kontrelenn nog niet tot dd verbeelding spreekt, alhoewel de sterkste kfub van het land, in de buurt huist Red Star Wetteren. Er zijn in die tak Europese en wereldkampioenschappen. Men kan het zomaar niet als een lokaal amusementje gaan bestempelen. Internationaal moeten binnen de twee jaar broer en zus Van Henden uit Zele naam maken. Mits dezelfde Inzet te blijven opbrengen zullen de 18-jarige Luc als de 15-jarige Anita vaandeldragers van de Belgische rolsschaatswereld worden en zowel op Europees als wereldvlak liggen er voor hen ruime perspektieven open. De rolscbaatsbedrijvigheid is bij de «Van Hendekens» eigenlijk een familiezaak, waarbij we de hoofd. rol laten spelen door moeder Ma ria en vader Frans. Want die bie den hun kinderen al|e mogelijkhe den om hun sport naar best er- mogen te beoefenen. Hun opoffe ringen zijn de basis geweest waar. door hun drie kinderen, Nadine, Anita en Luc. uitgeroeid zijn tot een kampioenentrio. Frans Van Henden en Maria De Paepe hebben er alles veil voor opdat hun kinderen niets zou ont breken om In de beste omstandig, heden te rolschaatsen, is het ver re van een winstgevende bedrij vigheid voor de familie- Integen deel het k°st jaarlijks tiendui zenden franiken van het gezinsbud. ge, aan materiaal, verplaatsingen en noem maar op. De enige ge noegdoeningen zijn de prestaties We zouden durven schrijverf dat er in het gezin Van Henden De Paepe geen drie maar vijf kampi. oenen zijn- AMATEURISME De kinderen Van Henden hebben alle drie als sporttak het rol schaatsen gekozen de 11-jarige Nadine, de 15-jarige Anita en de 18^jarige Luc. Het begon natuurlijk met Luc. Hier ook waren St. Maarten en de plechtige kommunie de aanlei. ding tot de stap in het onbeken de. want dit zijn gesdheokperio- des bij uitstek. Luc reed zijn eerste koers te Zele-Veldeken bij de niet aange slotenen om eens te proberen- Hij liet onmiddellijk zijn aanleg blij ken. Red Star Wetteren was on middellijk bij de pinken om hem een aansluitingskaar, te laten te. kenen en zijn eerste wedstrijd tussen 30 kadetten leverde een 5e plaats op. Meteen lie, het rol- In het kader van St Gillis kermis werden door de vriendenkring van de St Gijlisse sportklubs samen met het kermiskomitee «De sportdagen van St Gillis» georga- nizeerd- Zowat 25 sportmanifesta ties gespreid over drie weekends Het eerste zit 'er op met de 24 uren van wielertoeristenklub »De Morgenstond» als hoogtepunt. Op 30 augustus en 1 september zijn er 2 scbietingen-op het gemeen telijk sportstadion in de Van Langeribovestraat georganizeert door Willem Teil telkens te 15 u Donderdag 4 september is er te 16 u een kajuitscbiet'rng n vrijdag 5 september te 20 uur krijgen we de 7e uitgave van de schaaktrofee »'t Ros» ki het lokaal Herleving me, deelneming van klubs ui, Aalst. Zele, Laarne volgden de weg van oudere broer en en kamploenenfamilie werd ge. boren. #chaatsen de famHle Van Henden niet meer los. Zijn jongere zusjes Elkeen denkt dat de discipline die bij kiest de meest interressante is en de imeeste Jnspanningen vergt. Te Zele Is men het sedert jaren gewoon dat Nadine, Anita en Luc om de kaverklap winnen en kampioen van België worden en men durf, er wel eens de be. denking aan vastknopen het zijn altijd dezelfden die winnen, is er daar wel tegenstand 'Rijden ze niet alleen Niets is minderwaar Zowel in het rolschaatsen als in gelijk welke andere tak, moet men het in de eerste plaats kunnen en er voor leven. De rolschaatsers oefenen twee. maal per week in Wetteren gedu rende twee uur. Buiten de kompe titieperiode, die ligt tussen april en september, wordt er eenmaal en Dendermonde. Zaterdag 6 september wordt een drukke dag met te 14 u het open tafelten niskampioenschap van Herleving in de zaal Herleving. Te 15 u voetbal tussen FC Moerstraat en Honda Aalst op he, terrein in de Moerstraat. Atletiek «Dwars door St Gillis» ingericht door AC Denderland. Schieting op de Hg* gende wiip op he, Kerkplein door St Egidius Turndemonstratie door de Kon. Turnvereniging «Werken Baart Kracht» op Klein Parijs te 16 u en te 20 u biljart tussen BK Windsor en Vermaak na Taak Zondag 7 september te 14u30 finale van het klubkampioenschap kaatsen bij -Blijf Jong» in de Watertorenstraat en van 15 tot 17 u judodemonstratie op de Potiaulaan door Sumo Kwai. VC per week in klubverband getraind De andere dagen wordt er nog in- dividueel geoefend en tussendoor rijdt Luc eens rend Je Heikant, dit 's 5 km. Hij doet dat in 11 minuten. Degenen die denken dat rolschaatsen minderwaardig is kun nen eens meebollen En dan ie der weeJcertd wedstrijden rijden in binnen, en buitenland- Voor dit al les ontvangen ze niets of een peulschilletje. Mooie bekers, praohtige trofeeën en Belgische kampioenentruien. Kasten vol- D« Van Hendens vinden daar niets ■boormadls aan. ze kunnen het zich envoudig niet voorstellen dat man in andere sporttakken de be oefenaars moet betalen met grote brieven. Ze behoren nie, tot Je wereld van de gecommercialiseer de sport. Bij hen is de Olympi sche geest nog zuiver en echt bewaard. Ze hebben er geen be hoefte aan als idolen bewonderd en betaald te worden- Het is mis schien daarom dat hun prestaties niet altijd naar waarde worden geschat, want zoals het maar al te dikwijls gebeurt, moet het veel koeten om goed te zijn. Daarom staan Nadine, Anita en Luc nog sftijd in de rij van de echte kam- pioenen, die zich nog meer dan Iemand anders moeten inspannen om er te blijven- Dat het rolschaatsen hard en snel ♦s en fysisch doorweegt kunnen we bes, geloven na de wedstrij den gezien te hebben die te Zele plaatsvonden. VEERTIG BELGISCHE TITELS In de kasten van mevrouw Van Henden steken veertig tricolore tnilen. Di, heeft niet te maken met een vorm van verzamelwoe de. Sedert Luc zes jaar geleden begon en zijn zusjes hem kwamen «helpen» werden er In het num mer 81 van de Wesepoolstraat 40 nationale titels afgeleverd. Een prestatie die men moet kunnen bewonderen en die zeker uniek is Eigenlijk moet het nog beginnen He, aantal overwinningen opsom- men of vermelden is onbegonnen werk. we zouden het met een ver sleten cliché kunnen samenvatten: winnen aan de lopende band Voor !Luc en Anita wordt het sel- zoen 1976 uitermate belangrijk Luc is dan senior en voor hem komt het er dan opaan om door te dringen to, de elite. Daartoe is hij in staat, want zonder een spierkwetsuur was hij dit jaar als Junior normaliter aangewezen om deel te nemen aan het Europees kampioenschap bij de seniores te Milaan Twee jaar tereke won hij de «Beker van de Jeugd», zodat hij wel als DE belofte mag aan gezien worlden. Luc houdt meest van de pistewedstrijden, daar kan hij met zijn aangeboren souplesse spektakel leveren Maar zijn al. round kwaliteiten heeft bij reeds duidelijk getoond In een internati onale marathonwedstrijd (50 km) moest bij nipt de duimen leggen voor de Europese kampioen, de Italiaan Frigosi Da, °°k de meisjes Van Henden internationale allure hebben bewe- zen ze door in hun respectievelij. ke kategorie de Europabeker van de jeugd te winnen. Nadine, de jongste, is in haar reeks, de pu pillen, de sterkste en dit bewijst ze door iedere week te winnen als Belgische kampioene. Anita be. hoor, normaall nog tot de katego- nie-* scholieren maar haar presta ties zijn van die aard. dat ze bij de juniores moet rijden, waar ze ook alle Belgische titels won. In een gemengde internationale wedstrijd in Frankrijk heef, ze zelfs Je huidige Wereld-, Europe- se- en Belgische kampioene Annie Lambrechts geklopt en haar tijd op de 500 m tijdrijlden ligt amper 4/10 seconde hoger dan die van Annie Lambrechts. Dus ook voor Anita word, 1976 beslissend- Ze is niet meer weg te dertken uit de Belgische elite. EEN ENKELE KEER VOOR EIGEN VOLK Het kampioenentrio kreeg nog nooit de kans om klasse en mo gelijkheden eens voor het Zeelse publiek te demonstreren- De sport maand 75 te Zele was een enige gelegenheid om het rolschaatsn te Zele te populariseren. He, ge meentebestuur en de sportraad verleende materiële en financiële steun en Frans Van Henden met de medehulp van Red Star Wette- ren, organizeerde op 17 augustus II. de eerste officiële rolscbaat- wedstrijd. Het werd een sukses zowel, qua publieke belangstelling als sportief vertoon. Zele is en- thoesiast geworden voor de rol schaatssport in het algemeen en voor de kampioenenallures die he, trio Van Henlden naar voren bracht- Dezg oganisatie moet beslist ie der jaar overgedaan worden Het is niet meer dan billijk dat sport beoefenaars van dit gdhalte eens per jaar voor eigen volk mogen rijden- Die waardering moet voor de familie Van Henden een blij vende stimulans worden om de ingeslagen sportweg te blijven be wandelen BENO BEKER DE VOORPOST VOOR LOUIS VERPETEN Het werd een sukses over de ge hele lijn voor de mannen uit «De Palm» die niet alleen de wissel beker meenamen, maar tevens met respektievelijk Van Vaeren. bergh Robertine. Henri Blanc- quaer, en Danny Henldrickx de tro. fee van eerste dame. veteraan en junior in de wacht sleepten- Zeventig vissers, een fikse regen bui en weinig Ibljtlustige vis wa ren de negatieve punten van een overigens sportieve en spannende wedstrijd. Geen meeval voor de Piasvissers die me, een luttel puntje verschil de begeerde buit zagen ontglippen Het was ech ter wel een modelorganrsatie van oud-bekerhouder De Snuifvissers. die wel eerste en tweëde in de individuele stand in hun rangen telden, doch verder tekort schoten om de beker in «De Scheepvaart» te houden. Won de beker van De Voorpost en werd kampioen 1) Verpeten louis Snuifvisser S.V.A. 1450 p 2) 'Blancquaert Henri Snuifvisser S-V-A. 1050 p 3) Hendrickx Oanny Ajuinvisser A V.A. 890 p 4) V. Vaerenbergh Robertine Tijdens de wëdstrijd SK Leb beke— Meldert soot he, water De bezoekende doelman die het onweer wilde trotseren deed een beroep op de goede wil van de plaatselijke terrein- verzorger, die hem een paar handschoenen bezorgde Op de koop toe moch, de speler in kwestie bet paar houden. M sschien kan hij er de volgende keer 'iemand anders een plezier mee doen (vds) We waren verwonderd Theo De Schrijver op de bank te zien zitten in voetbalkledij voor de wedstrijd LebbekeMelder, Theo. die de wedstrijd als toeschouwer wilde bijwonen, kwam gepast op het terrein want Lebbeke had een speler te kort- Theo. die zinnens was te stoppen met voetballen sprong dan maar in. (vds) De minivoetbalkompetitie Den der—ScheldeOurrne beeft een paar nieuwe ploegen in kompetitie- Er is echter ver deeldheid voor het gebruik van sporthallen Gezien men aan geen uren genoeg komt dienen twee Lebbeekse ploe gen de Lebbeekse sporthal te gebruiken en twee Lebbeekse ploegen de sporthal van Grem- gen. (vds) Toen de ploegen bekendge maakt werden Vóór de wed strijd Lebbeke—Meldert kre gen de aanwezigen te horen dat er na de wedstrijd nog een partij voetbal te zien was- Lebbeke speelde om 16 uur tegen Meldert en om 18 uur tegen SV Asse. De toe schouwers kregen tweemaal waar voor hun geld. (vds) Scheidsrechter De Proft ging er te Lebbeke met Je borstel door- Toen Meldert een strafschop moest nemen vroeg oe spelleider een borstel om het water weg te vagen Toen oe borstel ter beschikking was hadden spelers en scheidsrechter reeds met de handen het water weggewerkt (vds) Ajuinvisser A-V A- 855 p 5) Verpeten Albert Piasvisser A.P V 740 p 6) Wauters Kam. Piasvisser A P V 710 p 7) Bauwens Oscar Piasvisser A-P.V. 700 p 8) Hendrikx Luc Ajuinvisser 650 p 9) Wauters Wiliy Piasvisser 615 p 10) Backaert Mare Piasvisser 590 p Wisselbeker Schepen H. V-D. Vekerr 1) Ajuinvissers 26 p 2) Piasvissers 27 p 3) Snuifvissers 36 p 4) Parkingvissers 5) Parkvissers VISSERS AANDACHT Zondag 31 augustus op Meldert vijver 3e grote prijs Oud-wereldkampioen M-V.D. Eynde- 50 000 fr. naturaprijzen. Opbrengst 'komt ten goede aan ge. handikapten van Erembodegem 1e reeks van 10 tot 1tu30 2e reeks van 13 tot 14u30 hefne, vereist 60 fr- inleg Inschrijven vrijdagavond café Tob beken Hogeweg Erembodegem Zondag aan de vijver tot 12 uur. He, rolschaatsgezln Van Henden uit Zele (ARCH) Drie Nationale rolschaatskampioenen te Zele de (familie Van Henden (gb;

De Voorpost | 1975 | | pagina 21