AVANTI TE STERK VOOR GELEEN H.B.C. Ajaxinaktief Shotters gevraagd r TIEN JAAR JUVENUS ZELE Magere kern bij Juvenes Zele B.W.F. HANDBAL E.V. Aalst 17 - Brabo Denderbelle 10 H.C. ROSIS AALST PROGRAMMA Kampioenschap van Oost-Vlaanderen STATIEVRIENDEN - ZELE, WAAStANDS KLUBKAMPIOEN TOPBILJARTEN VOLLEY ALSO AALST REED LANGS DENDERR0UTÏ BASKET lePR0VIHCIALE BILJART AALST Marcel De Neef wint trofee Palace Kalme transferperiode voor Adec Baasrode Gilvoc Dendermonde niet ontmanteld Nationaal kampioenschap 22 AVANTI - GELEEN 24-15. Avanti Lebbeke is erin geslaagd op een hoopgevende wijze zijn new-look ploeg voor te stellen aan zijn supporters. Zater dagavond in de Lebbeekse sporthal speelden de Lebbekenaars een zeer overtuigende wedstrijd tegen de Nederlandse eerste klasser Geleen. Wel dient gezegd dat de Nederlanders heel wat zwakker uitvielen dan verwacht. Avanti dat het moest stellen zonder Koen Verhofstadt (lichte heelkundige ingreep) en zonder De Nil, bewees dat ondanks de transfer van Wattiez de ploeg over voldoende doublures beschikt om de kompetitie op dit vlak met een gerust gemoed te 'kunnen aanvangen. Nieuweling Van Cauwemberghe speelde een voortreffelijke wed strijd maar vooral de prestatie van Dirk Verhofstadt, van alle legerperikelen verlost, en Eddy 'De Smedt laten het beste ver hopen. Het is duidelijk dat de «konditie van Avantie op punt staat, de aanval doet het ook reeds voortreffelijk maar trainer Adam (toch wel iets te hardhandig als speler) zal nog heel wat moeten^dokteren aan de verdediging. Te veel misverstan den tussen de Avanti-spelers lieten de Nederlanders toe regel- matrg vrij voor keeper Mertens op te duiken. Deze laatste bleek duidelijk niet in zijn beste doen tussen lat en palen maar eens Mertens verlost van zijn hinderende voetkwetsuur lost dit probleem zich zelf wel op. Over de Wedstrijd zelf kun nen wij heel kort zijn. Reeds bij de rust leidde Avanti met 11-7. De Nederlanders die buiten een paar schutters echt weinig te bieden hadden, kwamen er tijdens het tweede wedstrijdgedeelte nog minder aan te pas zodat Avanti rustig kon domineren en zelfs wat expirimenteren. ScoordersDirk Verhofstadt 12, De Smedt 2, Van Cauwen- berghe 3. Keppens 3, Moonen 3, Adam 1. EVA De vervolgroman H.B.C. Ajax blijkt eindelijk aan het slot ge komen. Inderdaad, het bestuur van H.B.C. Ajax heeft besloten het nationaal bestuur mede te delen dat de club een jaar inaktief zal blijven. In andere woorden wil dit zeggen dat voor zitter Van Biesen en zijn bestuursploeg gedurende een tiental maanden zullen werken om een nieuwe basis te vormen die hen moet toelaten voor 31 mei 1976 de beslissing te nemen gedurende het seizoen 1976-1977 opnieuw in kompetitie te ver schijnen. Welk zijn nu de gevolgen van deze inaktiviteit Voor de spelers volgt hieruit dat zij gedurende een seizoen vrij zijn om aan te sluiten met om het even welke ploeg. Indien Ajax echter opnieuw in kompetitie uitkomt zijn deze spelers automatisch opnieuw lid van deze ploeg. Een ander gevolg van deze beslissing is het feit dat het materieel en vooral het beschikbare geid gedurende een seizoen geblokkeerd blijft. Persoonlijk vinden wij het jammer dat een club verdwijnt en dan zeker een club die beschikt over zulk een groot spelers- potentieel en vooral over zulke veelbelovende jeugd. In ieder geval is de „jaoht" op de Ajax-spelers ingezet door de andere ploegen. De club die met overtuigende argumenten op tafel komt kan zich nog enorm versterken voor het komende sei zoen. Spelers als De Batselier, Vermeir, De Sitter en andere Bogaerts kunnen inderdaad enorme diensten bewijzen in gelijk welke ploeg. EVA. Beide ploggen traden vrij onvolledig tussen de lijnen. Vooral Denderbelle werd hierdoor het meest gehinderd aangezien zij tijdens de tweede helft over geen enkele vervanger meer beschikten. E.V. Aalst liet eens te meer een degelijke indruk en zal er beslist in slagen een toonaangevende rol te spelen in tweede nationale afdeling. Nochtans willen wij een zeker voorbehoud maken wat betreft de schietkracht van de Aalste- Trainer Vuc Roganovic zal heel zeker nog wat dokteren aan de «tweede lijn». Over Brabo Den derbelle kunnen wij slechts her. halen wat reeds een paar maan den geweten is zonder verster king zien wij Denderbelle niet be. kwaam om met enige kans op suc ces de strijd in eerste klasse aan te vangen. Minstens een drie tal spelers dienen nog aangetrok ken De wedstrijd was gedurende de eerste heift aangenaam om vol- gen Beide ploegen bleken sterk aan elkaar gewaagd Denderbelle opende de score maar Aalst Het zeker niet begaan- Bij de rust leid de Eendracht me, 6-5. Tijdens de tweede helft kon Brabo het tem po niet meer volgen. De twee wis selspelers waren wegens kwetsu. ren uitgevallen en Eendracht, vooral langs Petrez en op ont snapping oriënteerden de wed- strijd in eigen voordeel. RESERVEN E-V- AALST BRABO 13-8 Heel aangename wedstrijd om vol. gen Denderbelle met een viertal 16-jarigen in de basisformatie teed het heel goed Vooral de jonge Dirk Van Den Abbeel liet een uitstekende indruk. Bij Een- drach, bleek de schietkracht ech. ter sterker zodat na een 4-4 rust. stand Eendacht logischerwijze de overwinning behaalde. EVA TE 10 u. OP ZONDAG 7 SEPTEMBER 1975. POULE A 1 - H.C. Avanfi Lebbeke 2 - H.C. Sparta Aalst 3 - H.C. Atilla Temse 4 - H.V. Jochewoa Aalst Grembergse S.K. UREN WEDSTRIJDEN 10.00 - 10.20 2 - 4 10.22 - 10.42 6 - 19 10.44 - 11.04 1 - 3 11.06 - 11.26 7 - a 11.28 - 11.48 2 - 3 11.50 - 12.10 6 - - 10 12.12 - 12.32 1 - 4 12.34 - 12.54 7 - 9 12.56 - 13.16 3 5 13.18 - 13.38 8 - 10 13.40 - 14.00 1 - 2 14.02 - 14.22 6 - 7 14.24 - 14.44 3 - 4 14.46 - 15.06 8 9 15.08 - 15.28 1 - 5 15.30 - 15.50 7 - 10 15.52 - 16.12 2 - 0 16.14 - 16.34 6 - 8 16.36 - 16.56 4 - 5 16.58 - 17.18 9 - 10 17.25 - 17.55 FINALE 3e en 4e 18.00 - - 18.30 FINALE 1e en 2e l POULE B 6 - H.C. Brabo Denderbelle 7 - H.C. Eendr. Vrij Aalst 8 - H.C. Rosis Aalst 0 - H.B.C. Ajax Lebbeke 10 - H.C. Don Bosco Zijnaarde TERREIN de Stedelijke sporthal - Rozendreef Aalst PRIJSUITREIKING heeft plaats in de sporthal - Rozendreef te 19 uur. r.Wnrtfjr»g van het weekblad „DE VOORPOST" «De Marktkramers» van Nieuwkerken hebben andermaal aangetoond dat zij wat betreft organisatie van een klubkampioenschap niet achterblijven op hun kollega's. Ze mochten zaterdagavond ongeveer 20 ploegen inschrijven. In zaal De Klok heerste dan ook een aangepaste en aangename biljartsfeer. Er waren vrij veel belangstel lenden opgekomen om dit sportgebeuren van dichtbij te volgen. De ploeg van Zele toonde zich van bij de start langs haar sterkste zijde. Met 95 biljarters werd gestart en na de eerste beslissende ronde bleven er nog een vijftigtal in strijd. Daar de sportiviteit de bovenhand had verliep deze avond zeer vlot, maar moest men toch geduld oefenen tot zondagmorgen 4.30 uur alvorens men de finalisten kende. Het is de normaalste zaak van de wereld dat na méér dan 8 uren biljartspel de vermoeidheid een grote rol zou spelen. Vorig titelhouder, Controde mgest tenslotte in de finale onderspit delven voor de merkbaar overtuigen de Zeienaars. De uitslag: 1Statievrienden 5 Zele - 2. Onkreukbaren (Controde) - 3. De Ploegvrienden (Nieuwkerken) - 4. Statievrien den, ploeg II (Zele) - 5. Fonteinvrienden (Sinaai) - 6. Edelweiss (St. Niklaas) - 7. Mannekens van plezier (Nieuwkerken) - 8. De Marktkramers (Nieuwkerken) - 9. Parkvrienden (Sinaai)-10. Flandria(St. Niklaas), m G.S. De statievrienden aan he, werk tijdens Waasland's klubkampioenschap. Statievrienden I zou uiteindelijk overwinnaar worden met Rocjer Van Onderbergen, André De Beule, Julien Verlent, André De Waele en Baziel De Meulenair i„ de ploeg. Statievrienden's tweede ploeg, met Etienne Robberecht. Paul Raemdonck, Julien De Meulenair, Etienne Roosenboom en Gustaaf Gijssens zou vierde in de eindstand worden- Men doet het maar smalletjes bij Juvenes Zele waar men zich alles behalve aktief toonde op de trans- fertmarkt en alle vertrouwen blijft behouden in de ploeg die vorig seizoen zo knap derde werd in Ie Provinciaal. Juvenes toont zich nochtans heel aktief in het orga niseren van tornooien, een pres tatie die zeker het vermelden waard is DIGEST JUVENES ZELE (Oranje Wit); Voor- zitter Certijn PietSekretaris De Smet Gustaaf, Burg. Van Ac- kerwijk H. 183 Zele (052/44-45.96) trainerDe Pierre Benny (Aalst) Kern De Rijcke H.. Van Uytvang Et, Landuyt M., Pletïnck H. Goos- sens M., Mertens J-, Van Pete- ghem E. Kwam de klub vervoegen Julien De Saegher (Gilvoc Dendermonde) Thuiswedstrijden zonldag 10u30 Oefenprogramma Margos Gent Tornooi Juvenes zond. 31/. Tomooi Wondelgem Adec Baasrode eveneens te Aalst- De Springbokken van Zele op het volleybaltornooi te Aalst. el) De sportafdeling van Jeugdcentrum Juvenes, dat 10 jaar be staat, wil de volleybaMiefhebbers twee tornooien voorschotelen De dames krijgen de eer op zaterdag, 30 augustus vanaf 14 uur in Sporthal De Zeven. Acht deelnemende ploegen in twee reeksen van vier. De wedstrijden worden gespeeld naar twee setst, de finale naar drie sets. Wedstrijden reeks A Ronse - Nova Smash De Zeven - Deco Atom Ronse - De Zeven Nova Smash - Deco Atom Ronse - Deco Atom Nova Smash - De Zeven Wedstrijden reeks B Jevo - Wondelgem Juvenes - J. Zelzate Jevo - Juvenes Wondelg. - J. Zelzate Jevo - J. Zelzate Wondelg. - Juvenes Op zondag 31 augustus is 'het de beurt aan de heren die om 10 uur beginnen voor hun tornooi met acht ploegen. Wedstrijden reeks A Gentse - Avanti Lebbeke Juvenes - Hades Gentse - Juvenes Avanti Lebbeke - Hades Gentse - Hades Av. Lebbeke - Juvenes Wedstrijden reeks B Margos - Sugro Spectrum - Real Testa Margos - Spectrum Sugro - Real Testa Margos - Real Testa Sugro - Spectrum De vierde geklasserden van elke reeks spelen voor de zevende en achtste plaats de derden voor de vijfde en zesde plaats de tweeden voor de derde en vierde plaats en de eersten voor de 1e en 2e plaats. De prijzen zijn voor de dames een schaal van het gemeentebestuur voor de overwinnaar en een wimpel voor iedere deelnemer. Voor de heren iedere ploeg een wimpel en de overwinnaar ikrijgt de wisselbeker van de Firma E. VAN DEN HOF en negen tinnen schoteltjes. Scheidsrechtersvriendekring Also organizeerde vorige zaterdag een autozoektocht. Omdat diezelfde voormiddag de algemene scheidsrechtersvergadering plaats had te Gent. waren er voor sommige kandidaat-deelnemers aan deze tocht toch wel pro blemen om tijdig aan de start te komen. Al na al is deze rally een sukses geworden. De overwinning bleef in eigen huis overwinnaar van deze wedstrijd die langs de mooie Denderroute liep, werd de h. Jozef Vijverman, lid van de provinciale scheid9rechterskommissie die na afloop 279 punten vergaarde. Tweede werd de h. Omer De Wispelaere uit Gent, opleider bij de kommissie. De h. Roland De Wilde, scheidsrechter uit Gent, legde op de derde plaats beslag. BBC STROMBEEK - PANTERS BAASRODE: 84-69. In de zaal van Strombeek heeft Panters zowat bevestigd dat het momenteel nog niet de kompetltlövorm te pakken heeft. Op trainer Mlel Van Den Broeck na die een dertiger lukte, geraakte niemand boven de 10 punten. Trouwens, het algemeen shotgdmiddelde lag met zijn 34%, een 10 percent te laag om een zaalwedstrijd goed te kunnen noemen. Panters, nu al traditioneel in man. verdédiging. kwam weer moeilijk op dreef. Wel leidde het langs Boeykens, J- De Smet en Miel Van Den Broeck even met 4-8, maar het moest toen promp, het initi atief aan zijn tegenstrever laten zodat de thuisploeg, na een 12-tal minuten spel op fluweel zat23. 19 Toen kwam er eindelijk meer kracht in Panters aanval, Dat leid de to, enkele vlotte kombinaties en tot verschillende tegenaanval len zodat Panters aan de rust de leiding overnam 34-39- De laat ste 8 min- van de eerste helft waren meteen Panters' sterkste periode van de mach. Onmiddellijk na de rus, kende Panters, juist zoals verleden week. zijn zwaktste periode. Het was nu Strombeek da, met snelheid uit pakte en Panters had nu. op Miel Van Den Broeck na. niemand die voor de thuisploeg problemen kon stellen 70-60. maar enkele onoor deelkundige pases, ook het ge woon slecht ingeven van de bal en het totaal gemis aan aanvallen, de rebound (4 op gans de match), lieten Strombeek toe te eindigen met 15 punten bonus. Panters kende twee betere perio den 'n de match, maar voor de rest was het een zoeken en tasten waaruit zelden vlotte kombinaties naar voor kwamen. Verder liefde man verdediging, in de eeste helft behoolijk. het m de tweede weer eens afweten, al waren het alleen Strombeek's twee grotere pelers Smet en Van Hyfte (onder hun beiden 42 van de 50 punten in de 2e helft) die zich gevaarlijk kon den aanstellen. Het totaal gemis ook aan aanvallend rebound-Co!pin en Moens zijn duidelijk nog te wei. nig getraind. laat Panters voorals. nog niet t°e gebeurlijk gevallen steken onder de ring te Qaan P- rapen Strombeek Panters 84-69 PantersColpln 8 0. Van Den Broeck M. 1416. Van Den Broeck W. 6-4, Moens 2-4, De Smet J 23, Boeykens 5-2, De Beule 2-1. Reserven STROMBEEK PANTERS 47-94 Sprankelende reservenwedstrljd met een festival van tegenaanval len waarbij De Beule en Coeckel. bergh Panter's beste afwerkers waren Panters Van Zegbroeck 2 8. Van Den Broeck W 2-0. Coeckelbergh 7-13, De Beule 814. Moens 8 0. De Smet J 4-0. Hermans 0 2. Boeykens 2 8, Borremans 0 16 zondag 31 augustus oefenwedstrijd Panters - Hemac Res, 9u30 1e pi- 11 uur Spor*trofeeën RUPA Vooruitzichtstraat 25a AALST Tel. 053-21 39 51 Voor de 1e maal organizeerde Palace een tornooi voor spelers van 30, 40 en 55 p vrijspel. 25 deelnemers leverden een spannende strijd voor de eerste drie plaatsen in elke kategorie en deze werden gewonnen door 3 klubleden van BC Palace. Het hoogste gemiddelde werd in de wacht gesleep, door J-P. De Troyer van BC Arend Deze speel de zijn partij 30 p uit in 9 beur ten wat een gemiddelde gaf van 3.3 De finale tussen de 3 van hun reeks gaf voor de 1e reeks K Meert 40 p tegen Fr Van Moortel 55 p partij die door K Meert werd gewonnen wat ook M De Neef deed tegen O. Moortel De finale werd door bovenvernoemd duo betwist Deze 2 vrienden maakten e- een opwindende match van die door De Neef werd in de wacht gesleept A. Baasrode heeft zich tijdens de transferperiode beperkt tot het hoogstnodige Het versterkte ze'fs in geen enkele mate het spelers, materiaal doch verving wel De Smedt door Clement Van de Vel de, Deze van Wetteren afkomsti- nationaler JW Wetteren ge trainer coachte heet wat jaren DIGEST VC ADEC BAASRODE (Paars-wit) ErevoorzitterAlbert De Clerck: 'VoorzitterVerdicht Fans: Sekre taris Van Cauwenbergh Ferdi nand. Rossevaalstraat 47 Lebbeke: (Penningmeester Uyttersprot Wil- iliam, Mechelsesteenweg 8 Gelijk.; ivfoers A, Dendermonde 21-15.86 'Publ- Rel. De Clerck H Trainer Van de Velde Clement (Wetteren) iKern. Pieters Ronald. Rogiers; iLeo, Van Cauwenbergh Ferdinand' (Rogiers Etienne, Vey, Eddy, Pie-, ters Edward, De Sme, Frangois,! 'Doorns Wilfrield, Meersman Eddy Van Haesendonck Rudy Thuiswedstrijden: zaterdag 17 30 uj Oefenprogramma: 24 8 Tornooi Kan goeroes Aalst, 29-30-31/81 .Sportkamp Herenta'ls 20/9 Tor- .nooi Juvenes Zele: (gdp); Het vertrek van de twaalf spelers naar Avanti Lebbeke '75 heeft geen rampsituatie in het leven ge roepen bij Gilvoc dat wel ver- plich, was VK Dendermonde op te doeken, stamnummer dat on dertussen opgekocht werd door Martinus St Martens Leerne, doch daarna bijna alle spelers van het rood wit huishouden mocht no teren Geen gebrek aan spelers dus die wel zullen dienen te strij. den om hun plaatsje in derde provinciale. He, vernieuwde en verruimde bestuur tracht in elk geval gedaan te maken met de sfeer die er vroeger bij de klub heerste zodat ook op disciplinair* vlak wat te veanderen staat De, gezamelijke inzet van allen kani zeker to, resultaten leiden wat dan wel als een verrassing zal vallen bij velen die Gilvoc al h'alf opgedoekt zagen DIGEST GILVOC DENDERMONDE (blauw-| oranje) voorzitterVan Dievoort Albert; sekretaris: De Coster Ro-| lande, J Van Bogaertstraat 28 Den dermonde (tel 052/21 52.48)trai ner De Pauw Gilber, (Dender monde), Kern nog niet meege deeld VeHieten de klub De Sae gher (Juvenes Zele) Thuiswedstrijden Bastion - Sas Dendermonde zondag 11 uur. Oefenprogramma nog niet volledig samengesteld. Op zondag 31 augustus organi seer, de Belgische Wielerfedera tie het Kampioenschap van België voor wielertoeristen Cat A ta Vloesberg over een afstand van 85 km 10 ronden van 8.5 km over een zeer heuvelachtige om loop. Er zijn 21 000 fr prijzen aan verbonden Inschrijving Café Ie Martinet aan het station Start om 15 uur Als voorspel een wedstrijd voor alle wielertoeisten. 5 000 fr prijzen. Inchrijving zelfde adres Start om 13 i v.

De Voorpost | 1975 | | pagina 22