VIJFDE KWIS TE MELDERT AALSTERSE WERKGROEP LEEFMILIEU NA EEN JAAR KULTUURKALENDER JEUGDKLUBS AANDACHT OPEN DOEK VOOR EEN BOEK VOETBALTORNOOI DERJEUGDKLUBS 6 - 29-8-75 Voor de vijtde maal komt Meldert kortelings weer terecht in een ware kwisroes. Kwis 5'75 wordt voor iedere wijk een aangename gebeurtenis, want iedereeen kan en mag mee spelen. Nieuw aan het pro gramma is alleszins reeds dat alle wijken samen terzelfdertijd 'spelen. De eerste keer wordt het hopelijk een openluchtspel met zowel voor oudere als jongere spelers als voor het publiek een aangenam en boeiend spek takel. Zoals vorige jaren is de bedoeling van de kwis in de eerste plaats mensen samen te brengen en hen samen iets te laten doen. ZONDAG 7 SEPTEMBER De eerste dag wordt werkelijk iets zeer speciaal. Een eerste ZATERDAG 30 AUGUSTUS opdrach werd reeds gegeven: maak uit nieuwe ideeën, een vlag voor uw wijk en breng ze in optocht binnen in het Parochie centrum. Om zoveel mogelijk sypathisan- ten en supporter mede te brengen ware het best met die stoet reeds van op uw wijk te vertrekken. De kwis is buiten dit alles echter tevens een sociale zaak. Samen met de winst van het Klaarhaagse Toneelgezel schap met hun opvoeringen van «Het Gezin van Paemel» wordt de winst van Kwis 5'75 besteeds aan zieken, gehandikapten en ouden van dagen. Daarom worden gegadigden van nu af aan reeds verzocht 27 december vrij te houden. VERANTWOORDELIJKEN Voor het interwijkenspel werden als verantwoordelijken volgende personen aangesteld: TABULA RASA Van de op jonge leeftijd en in tragische omstandigheden overleden Roger Van de Velde zijn vooral de bitter-reali- istische, maar met beheerste hartstocht en bijzonder groot schrijftalent verwoorde auto biografische verhalen gekend. Het schrijnende De knetter ende schedels dat wij hier reeds eerder behandelden is hiervan een kenschetsend voorbeeld. Het is een onverge telijk verdedigingsgeschrift van de auteur. Minder gekend, maar daarom niet minder kenschetsend als verdedigings geschrift van de erudiete Van de auteur. Minder gekend, maar daarom niet minder kenschetsend als verdedigings geschrift van de erudiete Van de Velde is de «farce» Tabula Rasa (Uitg. Manteau, Brusel), een requisitoir zonder cha grijnigheid, doch gekruid met milde humor en sober geschil derde burlesken. Als verdedi ging tegen de banaliteit van de wereld die hem omringt, is Tabula rasa niet minder af doend dan het schokkende De knetterende schedels De ik-figuur is er door zijn vader voorbestemd om officier te worden. Het verzet van de zoon en een zwaar ongeval dat vader overkomt, doen die plannen mislukken. De apa thie van de vader tegenover de zoon wordt daarenboven weg geveegd als de laatste besluit vaders kapperssalon verder uit te baten. Vader, die zich moedig door zijn tegenslag heen slaat, krijgt mettertijd bijzondere achting voor zijn zoon: de jonge kapper blijkt immers plots een beroemd dichter te worden! Aanvanke lijk argwanig voor het snelle sukses, laat de kapper-dichter zich echter meesleuren in het holle enthoesiasme voor mo derne schrijvers en voor het door hen uitgegeven snob- linkse'literair tijdschrift dat na de intrede van de kapper- dichter herdoopt wordt tot Tabula rasa en met de 1. Dorp: Anny De Maght - Aelbrecht 2. Doment: Francois Willems. 3. Eeckhout-Putstraat: Frans Cleymans 4. Huizekens-Parijs: Albert Saeys 5. Kokerij-Klaarhaag: Alfons De Koninck 6. Nievel: August De Coster kapper-dichter als verant woordelijke uitgever even luxueus van vorm als onbenul lig en triviaal van inhoud wordt. Maar vader blijft een fan. Ondanks het koel onthaal dat de overige familieleden betonen voor de literaire ambities van de lui van et tijdschrift. Wat Mathllde be treft het meisje met wie hij onverhoeds is gehuwd haar liet het blijkbaar ijskoud dat ik verantwoordelijke uitgever en inspirator van «Tabula Rasa» .was, en die onverschilligheid ergerde mij meer dan het skepticisme van mijn moeder. Sinds de lektuur van «Histoire d'O» had ik trouwens bij Mathilde verschillende tot dusver onvermoede gebreken ontdekt, die afbreuk deden aan de specifiek vrouwelijke charmes waarop ik als min naar en echtgenoot rechtma tige aanspraken meende te mogen maken. Haar koppige eigenreidheid om tot elke prijs gelijk te krijgen in meningsve- schillen over vaak banale SPEELDAGEN Zondag 7 september: 15 uur stipt: eerste reeks in de tuin van het Parochiecentrum. Pleogen te 14.15uur paraat. Na en tijdens het spel gelegen heid tot eten van echt boeren brood met echte boerenhesp. Zaterdag 11 oktober: te 20 uur tweede reeks materiële kwesties zoals de kleur van nieuwe gordijnen of de smaak van diepvries-vis werkte mij herhaaldelijk op de zenuwen. Toen ik haar pi(jn stuk over de predominate van de stijl voorlas, luisterde zij slechts diet een half oor en een uur later betrapte ik haar op de lektuur van «Gekluisterde liefde» in een damesblad. Even snel als de vermeende roem gekomen was, trad de ontluistering in. Als verant woordelijke uitgever van een blad met nogal schunige inhoud was een botsing met het gerecht onvermijdelijk. Maar de onderzoeksrechter gaf de in beslag genomen nummers van Tabula rasa loyaal terug en liep niet in de publicitaire strik die sommige van de redakteurs voor hem gespannen hadden. Hij raadde de kapper-dichter wel aan voortaan liever bij de lotion en de schaar te blijven...in plaats van het verder tentoonspreiden van zijn gebrek aan talent. F.-J. VERDOODT VRIJDAG 29 AUGUSTUS Affligem 20 uur: in het Kultureel Centrum, vooropening tentoonstelling kunstschilder A. Vael en keramieker Piet Lemahieu. De tentoonstelling loopt tot zondag 14 september en is open op zaterdag van 14.30 tot 20 uur en op zondag van 10 tot 13 uur en van 14.30 tot 20 uur. Aalst Nog tot einde der maand, iedere dag tentoonstellingwerken van Aalsterse kunstenaars in de Belfortzaal, Grote Markt. Aalst 10 uur: in de dekenale kerk Sint-Martinus heeft een dankmis plaats ter gelegenheid van vijf eeuwen ««Zwarte Zusters» te Aalst. 11 uur: in de stadsfeestzaal, akademische zitting «500jaar Zwarte Zusters» 18 uur: officiële opening in de belfortzaal van de tentoonstelling «500jaar Zwarte Zusters te Aalst». De tentoonstelling loopt op 30 september. Van 11 tot 12uur: beiaard koncert op de Grote Markt. ZONDAG 31 AUGUSTUS Aalst 21 uur: in CSV, Wellekensstraat 45, vertoning van «La vache et le prisonier» met Fernandel. 11.30 uur: in de feestzaal van het Stadhuis, koncert door de Koninklijke symfoniekring «Door Eendracht Groot». 19.30 uur: op de Grote Markt, koncert door de Harmonie Hand aan Hand. 8.30 uur: vertrek aan postgebouw, Nieuwstraat van uitstap naar Monsen Vieux-Reng met de V.V.A.K. 20.30 uur: in de Sint-Martinuskerk, koncert Festival van Vlaanderen, dubbelkoncert Kristiaan Van Ingelgem - orgel en Pro Cantione Antiqua. Van 11.30 tot 12.15: beiaardkoncertopdeGrote Markt Van 19.30 uur tot 20.30 uur: beiaard koncert op de Grote Markt 10.30 uur: in Sint-Martinuskerk, uitvoering mis door Regenburger Domspatzen en Cantate Domino. De jeugdklubs die dit wintersseizoen zinnes zijn filmforums in hun klub in te richten geven we hier een lijst van films die wij reeds, in afhuring hebben en die ze aan gunstige voorwaarden kunnen verkrijgen. Gelieve onmiddellijk kontakt op nemen met ons KFL-sekreta- riaatDe Saedeleerstr. 24 Aalst - Tel053/21.37.15. Voor okt. 1975: Het meisje op de bezem - Stagecoach - Butch Cassidy - Man in de wildernis - Le Cercle rouge - Space Odessey Voor nov. 1975 - De onbekende van de noord-express - broeder zon en zuster maan - zwartbaards' geest - the raging moon Voor dec. 1975: de keikoppen van de ralley van monte-carlo - Walkebout Voor jan. 1976: - De grote diktator (Chaplin) - Spoorwegkinderen - De man van rio. Voor febr. 1976: Le grand Amour - De jongen met de groene haren Voor maart 1976: Macbeth (Polanski)- Het Wilde kind - Man in de wildernis - Hatari - Hatari Voor april 1976: 2000 space odyssey. Zaterdag 8 november: te 20 uur dan «naar binnen gespeeld» door derde reeks en tevens finale van zieken, ouden van dagen en kwis 5*75 gehandikapten. Gratis avond- Zaterdag 27 december wordt er maal. L.H. Op zondag 7 september start de vijfde voetbalkompetitie der jeugdklubs. N Zoals vorig jaar nemen er 14 jeugdklubs deel aan dit tornooi. Het zijn: Eureka (Erembodegem), Kreja (Aalst), Tuf Tuf (Aalst), Nijdrop (Opwijk), Ocarina (Aalst, Pallieter (Hofstade), Efsee (vroeger Satellietje, Aalst), St.-Joris (Aalst), Fabrieksken (Aalst), Liludamo (ploeg fam. Verleysen, Aalst), Terlinden (Aalst), Tanu (Aalst), Timarcha (Aalst, Jeugd en Wetenschap), Studentico (Aalst). Nemen niet meer deel: Jumbo (Haaltert), Leeuwerik (Lede) en Mei 65 (Borsbeke). Dit jaar zal de kompetitie uit drie fasen bestaan Het eerste gedeelte (van 7 september tot 30 november) .speelt iedere ploeg éénmaal tegen alle andere ploeg. Het tweede gedeelte wordt een klassementstornooi waarin de zeven eerste onderling een de zeven laatste ploegen onderling een tornooi spelen. Het laatste gedeelte wordt een Bekertornooi tussen alle ploegen (direktieeliminatie). Het wordt dus een experimenteel jaar...Indien dit alles niet zou meevallen zal er volgend seizoen terug op het oude systeem worden overgeschakeld Vorig jaar werd een prachtige wisselbeker door de stad Aalst uitgereikt aan de kampioenenploeg (St.-Joris). Het Stadsbestuur betuigde door dit gebaar begrip en interesse voor de kompetitie die als enige bedoeling heeft een vriendenkompetitie te zijn en te blijven. Dit bewijs wordt duidelijk geleverd op het terrein zelf tijdens de kompetitie! Met dezelfde geest als er nu heerst tussen de verschillende ploegen (en vooral tussen de ploegleiders) blijft het bestaan van deze jeugdklubkompetitie zeker nog jaren gewaarborgd, en dat is toch het belangrijkste! Zoals vorig jaar zullen wekelijks de uitslagen, het algemeen klassement en de kalender gepubliceerd worden in De Voorpost. Wie speelt waar op zondag 7 september: Timarcha-Tuf Tuf (Molendreef) Terlinden - Efsee (Mercedes) Studentico - Ocarina (Osbroek A) Pallieter-Eureka (Hofstade) St.-Joris - Nijdrop (Immerzeel) Kreja-Liludamo (De Keyzer) Fabrieksken - Tanu (Osbroek B) Wie speelt waar op zondag 14 september Tanu -Tuf Tuf (Osbroek A) Timarcha-Terlinden (Molendreef) Efsee - Studentico (De Keyzer) Ocarina- Pallieter(Hofstade) Eureka-St.-Joris (Osbroek B) Nijdrop - Kreja (Opwijk) Liludamo - Fabrieksken (Immerzeel) Gesticht op 10.9.1974 vonden wij het nuttig en noodzakeijk een kort overzicht te maken van de ge voerde aktiviteiten in het afgelopen werkjaar Onze Werkgroep vergaderde vier maal. Voor sommigen kan dit weinig lijken, maar de voornaam ste oorzaken voor dit aantal verga deringen zijn: de noodzaak om dikwijls zeer vlug te handelen vb. bij onderzoe ken Commodo et Incommodo. Hierbij is het niet altijd mogelijk om onze leden eerst samen te roepen teneinde het probleem, waartegen wij willen ageren, te bespreken; door het feit dat de voorlopige bestuursleden van onze werk groep op dit ogenblik reeds zo druk benomen zijn door andere aktivitei ten zodat er geen tijd overblijft om vergaderingen degelijk voor te be reiden (vergaderzaal zoeken, uit nodigingen typen en versturen, enz.). Aan dit laatste probleem wensen wij tijdens de volgende vergade ring een gepaste oplossing te ge ven, door genoeg mensen te vin den, die zich aktief willen inzetten in de werkgroep. Hierbij kan tevens vermeld worden dat ons leefmilieukomitee reeds voldoende leden heeft om één af gevaardigde en een plaatsvervan ger te sturen naar de Raad van Beheer van RALDES (Regionale Aktiegroep Leefmilieu Dender- en Schelde) waarvan wij lid zijn en de plaatselijke afdeling Aalst vormen. Deze afgevaardigden moeten dus ook nog verkozen worden. Vooraleer over de eigenlijke akties te beginnen, is het misschien ook nuttig nog even te vermelden dat wij er op dit ogenblik financieel ge- zona voorstaan Uit betekent niet dat wij hier nogmaals een oproep doen aan iedereen om lid te wor den van ons leefmilieukomitee Het kost amper 100 fr. per jaar en hier voor is men zowel lid van de Werk groep Leefmilieu Aalst als van RALDES. Eén van de voordelen hiervan is dat men regelmatig de RALDES-krant ontvangt. Dit jaaroverzicht is zo opgevat dat wij bij elk van onze voorat geformu leerde doelstellingen nader in gaan. 1. Alle bestaande wijkinitiatieven inzake leefmilieu coördineren en begeleiden. In de stad Aalst bestonden reeds, op het ogenblik van onze stichting, een aantal verenigingen, die zich met leefmilieu bezighielden, maar deze werkten meestal in buurtver- band. Anderzijds was het zo dat velen zich beperkten tot een speci fiek probleem van leefmilieu of groenvoorziening in onze stad. Denken wij hier aan de Mileube- schermers, die het Domein Schelf hout als parkzone wensten behou den te zien. Gevolg ervan is dat zij meestal verdwijnen, zodra het doel, waarvoor zij opgericht wer den, bereikt is. Dit probleem hebben wij bij voor baat trachten op te lossen door onze doelstellingen zo ruim moge lijk te formuleren. Alles bij elkaar kunnen wij hier ver klaren dat onze werkgroep er gro tendeels in geslaagd is alle be staande plaatselijke initiatieven te koördi neren. Anderzijds is het zelfs reeds voor gevallen dat bepaalde personen onze werkgroep onder de arm ne men om een aktie te voeren (vb. inwoners rond de N.V.G.R. Amy- lum) zonder ertoe te besluiten om nogmaals eerst een aparte werk groep op te richten. Versnippering van krachten is alleszins op milieu- vlak ten zeerste te vermijden. Anderzijds vinden wij het wel spijtig dat soms nog buurtakties plaats grijpen zonder dat vooraf kontakt wordt opgenomen met ons komi- tee. Hoogstwaarschijnlijk gebeurt dit doordat wij onvoldoende ge kend zijn. Hetzelfde probleem wordt trouwens nog dikwijls arron dissementeel bij RALDES onder vonden. Laat dit jaarverslag dan voor velen een kennismaking worden met ons. 2 IJveren met alle wettelijke mid delen voor het behoud en de verbe tering van de kwaiteit van het Jeefmilieu. Deze doelstelling houdt direkt ver band met onze gevoerde akties. gezien bij ieder ervan een verbete ring van het leefmilieu, in de breed ste zin van het woord, ten gronds lag ligt Het volstaat van hier te verwijzen naar punten 3. en 6. 3 Aktief op te treden om het land schap. de fauna en de flora te be schermen Onder landschap verstaan wij uit eraard stedeijk landschap en de fauna en flora is deze, die nog spo radisch in Aalst te vinden is (vb. parken, bomen, enz.) Aldus hebben wij, samen met het V.V A.K. (Vereniging voor Aalsters Kultuurschoon) en op aanvraag van de schepen van Openbare Werken J DE NEVE. meegewerkt aan het adviseren van het struk- tuurplan voor het centrum van de stad Aalst. Dit plan wenst zowat de toekomstlijnen uit te stippelen voor dit deel van onze stad. Denken wij hier maar aan de verkeersvrije straten. Onze taak bestond er vooral in de te behouden en eventueel te kreé- ren groene zones aan te duiden. Wij verwachten alleszins veel van dit plan en hopen dan ook dat het zeer vlug door de gemeenteraad zal goedgekeurd worden, zodat men onmiddellijk met de uitvoering ervan kan starten. Alleszins zullen onze leden de kans krijgen om dit plan te bespreken, o.a wanneer het openbaar onderzoek zal plaats grijpen. Dit struktuurplan werd al leszins reeds uitvoerig in de pers besproken en bekritiseerd. Op het einde van 1974 heeft onze werkgroep in dit verband ook de mogelijkheid gehad om het Voorontwerp-Gewestplan van onze stad, dat onlangs Ministerieel Besluit kreeg officieus te advise ren. Alles bij elkaar formuleerden wij aldus 72 adviesen, die overge maakt werden aan de hogere overheid.' Nu is het enkel nog wachten op de resultaten van onze medewerking. Ook de adviezen, die het stadsbes tuur formuleerde, hebben wij aan een ernstig kritisch onderzoek on derworpen, en wij deinsden er niet voor terug een aantal ervan ernstig in vraag te stellen. Dit gewestplan zal alleszins op de agenda van onze eerstvolgende vergadering staan, vermits binnenkort het openbaar onderzoek ter zake zal plaatsgrijpen. Tenslotte kunnen wij nog vermel den dat wij, met de medewerking van RALDES, erin geslaagd zijn één van de laatste groenzones in het centrum van de stad met name het Domein Schelfhout te redden De «Milieubeschermers» waren reeds jaren aktief om het domein als park te behouden, en wij felici teren hen daarvoor, maar wij kun nen hier toch vermelden dat een zeer gevatte tussenkomst van RALDES bij staatssekretaris D'HOORE zorgde voor de «final touch». In de plaatselijke pers is hierover in de maand oktober 1974 een uitvoerig relaas verschenen 4 De overtredingen van de wetten op de lucht- en waterverontreini ging, de ruimtelijke ordening en de stedebouw, enz met alle wettelijke middelen bestrijden. Op dit vlak zijn wij het afgelopen jaar nog niet aktief geweest, omdat het ons op dit ogenblik gewoon ontbreekt aan mankracht en tijd om mogelijke overtredingen na te gaan en te bestrijden. Misschien wordt dit wel een be langrijke taak voor het volgende werkjaar. Terioops weze vermeld dat noq te veel van onze energie opgeslorpt wordt voor het preventief werk (on derzoeken commodo's met irv- commodo's, bouwaanvragen, enz.) en kunnen wij niet voldoende curatief optreden Beide vormen zijn bij leefmilieu even belangrijk. 5. De belangstelling voor de na tuur opwekken. Dit achten wij niet zo een speci fieke taak van onze Werkgroep omdat wij ervan overtuigd zijn dat op dit vlak reeds genoeg baanbre kend werk verricht wordt. De Wie lewaal, die samen met ons in de beheerraad van RALDES zit. Wij wensen terzake elk dubbelgebruik te vermijden. r kan hier wel aan herinnerd wor den dat wij, nog maar pas opge richt, reeds meewerkten aan de grote Leefmilieu-9-daagse, die in gericht was door de C.V.P.- Jongeren. Samen met RALDES verzorgden wij op de tentoonstel ling in het Oud-Hospitaal een kleine stand, die heel wat belang stelling genoot. Deze samenwer king heeft ons anderzijds in het be gin heel wat parten gespeeld, doordat een aantal kranten ons onmiddellijk het etiket van C.V.P.-Werkgroep opspelden. Wij wensen hier dan ook nogmaals te benadrukken dat wij absoluut apolitiek wensen te zijn en te blij ven. 6. Zelf bepaalde akties voeren Eén van onze eerste akties was een tussenkomst bij de overheid voor het behoud van de unieke bomenrij (platanen) aan de Capu- cienenlaan en L De Bethunelaan. en dit naar aanleiding van een aan tal persartikelen, waarbij gemeld werd dat men er terug aan dacht beide lanen van een nieuw wegdek te voorzien en de bomen om te hakken. Onze tussenkomst bij het Groen plan (Ministerie van Openbare Werken) zorgde er alleszins voor dat de bomen nog eens gesnoeid werden. Ondertussen lijkt het dat alle plan nen tot verdwijnen van de bomen voorlopig niet meer bovengehaald worden Wij blijven terzake alles zins waakzaam. Even later hebben wij het nodig geacht bij de schepen van Open bare Werken tussen te komen voor het behoud van de Vrijheidsboom aan het Esplanadeplein. Op onze brief ontvingen wij nooit antwoord, maar toch stellen wij vast dat alle geruchten aangaande het verdwijnen van deze boom on dertussen gedoofd zijn. Aangaande deze zaak stelden wij in de maand november een pers nota op. Tussendoor heeft onze werkgroep, in het kader van het monumenten jaar een aantal inventariseringsfi ches opgemaakt van beschermde- en te beschermen monumenten. .Nochtans ligt het zeker niet-in onze "bedoeling ons op het werkterrein van het V.V.A.K. te begeven. Wij deden dit inventaringswerk enkel omdat het V.V.A.K. het niet op zich nam en omdat het paste in het ka der van een algemene RALDES- aktie. Reeds van bij de eerste vergader ingen hebben wij het belang be nadrukt van de onderzoeken Commodo et Incommodo, die voorzien zijn in het Algemeen Ar beidsreglement. Deze procedure biedt iedere leefmilieuvereniging de mogelijkheid om preventief te werken, o.a. door te verplichten bepaalde strenge normen op te leggen of bepaalde inrichtingen zelfs te contesteren. Sinds de .maand augustus zijn wij op dit gebied aktief. Aldus hebben wij bezwaar inge diend tegen de plannen van de N V Intercom om een boven grondse leiding (Intervapeur) aan te leggen van het bejaardentehuis van St.-Job naar de nieuwe ge bouwen van de Generale Bank- maatschappij te Nieuwerkerken. Dit zou dan gebeuren langs de mooie vallei van de Siesegem- beek. Wij weten niet of N V Inter com zijn vergunning reeds kreeg maar uit een onderhoud met één van de ingenieurs is gebleken dat het technisch niet zou mogelijk geweest zijn om de beek onder gronds aan te leggen (wat wij be twijfelen). Alleszins zou er, volgens deze ingenieur, door onze tussen komstvoor gezorgd worden dat de bovengrondse leiding een soort «groene stoomleiding» zou worden door het bedekken van de buizen met een soort van groene plastiek. Dit zou dan gebeuren om het visu eel zicht van de vallei zoveel moge lijk te bewaren Ook diende onze werkgroep een bezwaar in tegen de aanleg van een tank van 12.000 liter benzine aan de Garage Résidence aan de Parklaan (Mercedesgarage). Te vermelden valt dat hier reeds 3 tanken liggen van respektievelijk 5 000 en 10.000 liter benzine eh 10 000 liter diesel. Ons bezwaar gold vooral de ligging (bij de Ha ring) en het brand- en ontploffings gevaar. Ons protest bleek alles bij elkaar niet ten onrechte geformu leerd te zijn, want ondertussen ontploften reeds een tweetal gara ges, tengevolge van de zeer grote hitte. Ook het probleem van de ruimte lijke ordening hebben wij in een aantal bezwaarschriften aange raakt. Aldus protesteerden wij tegen de bouw van een 26 meter hoog ap partementsgebouw aan de hoek van de Diepestraat en de Ge- raardsbergsestraat. Uit informele bron vernamen wij dat ook het stadsbestuur terzake niet zo ge lukkig was met een zeer hoge buil ding naast de reeds bestaande aan de hoek van de Parklaan en de Geraardsbergsestraat. Komende van de autosnelweg of van Ninove zal men nu onze stad binnenrijden, in een soort van tunnel, gevormd door twee tegenover elkaar staande blokken appartementsge bouwen. De bouwheer zou onder tussen toch reeds zijn bouwver gunning ontvangen hebben o.m. wegens het voor dit gebied be staande B.P.A. In dezelfde periode dienden wij ook bezwaar in tegen het uitbreiden van een verfopslagplaats aan de Dr A Goffaertstraat. Hier wezen wij vooral op het zeer groot brand gevaar van dergelijke opslagplaats midden een woongebied Het re sultaat van onze aktie is ons nog niet bekend Daarna schreven wij een aantal bneven naar Staatssekretaris POMA en Minister van Arbeid en Tewerkstelling CALIFICE aan gaande het beroep dat bij deze laatste ingesteld werd door de S V. Metaalbewerkers, die in volle cen trum van de stad (aan het Bauwen- splein) een opslagplaats voor gas sen wensen op te richten. Dit be roep bij de Koning (in casu de Mi nister) is nog steeds hangende. De laatste grote aktie, die nog niet aangeraakt werd, is deze tegen de N.V.G.R. AMYLUM (voorheen Glucoseries Réunies) Alhoewel deze aktie ver van ten einde is kunnen de voorlopige resultaten met onze petitieaktie reeds be moedigend genoemd worden. In deze petitie vragen wij aan de ho gere overheid een grondig en ob- jektief onderzoek in te stellen naar de samenstelling van de ver spreide dampen (reuk) en verzoe ken wij tevens om terzake de ge paste maatregelen te nemen om hieraan een einde te stellen. Alleszins heeft onze persmedede ling terzake reeds heel wat weer klank gevonden. Een gevolg ervan was ondermeer dat een delegatie van onze werkgroep ontvangen werd op het bedrijf en er een zeer open gesprek kon voeren met en kele verantwoorde! jken. Later zul len wij alleszins de kans nog heb ben om hierop terug te komen. Van deze gelegenheid willen wij gebruik maken om diegenen van onze leden en sympatisanten, die de petitielijst nog niet onderteken den, te vragen kontakt op te nemen met één van de bestuursleden Gezien wij nog volop bezig zijn met onze aktie, hebben wij het begin juli nodig geoordeeld om te proteste ren tegen de bouwaanvraag van dit bedrijf tot het oprichten van een 13-tal nieuwe tanks aan de Burcht straat. Tussendoor vinden wij toch nog de tijd om het openbaar en privé groen van onze stad te inventariseren. Velen hadden reeds verwacht dat wij dit werk zouden voltooid heb ben, maar gezien de omvangrijk heid en het huidig gebrek aan ak- tieve medewerkers zijn wij pas aan een globalisering toe. Daar wij te vens een uitgebreide detaillering nastreven, zal het alleszins nog enkele maanden duren vooraleer wij onze resultaten kunnen publi ceren Alles bij elkaar denken wij dat dit jaarverslag meer dan wat ook be wijst dat wij het afgelopen jaar niet stil gelegen hebben, en dat er het komende werkjaar nog heel wat voor de boeg staat. Dit kunnen wij pas bereiken met Uw aller finantiéle en aktieve me dewerking. Wordt daarom lid van onze Werk groep (amper 100 fr per jaar) en neem zo vlug mogelijk kontakt op met één van de voorlopige be stuursleden, waarvan het adres hieronder vernield staat. Namens de Werkgroep Leefmiïeu Het Voorlopig bestuur: Luk Van der Helst, Eikstraat 78. Aalst; Paul Smekens, Ten Berg77, Aalst; Walter Roggeman, Geraardsberg sestraat 52, Aalst

De Voorpost | 1975 | | pagina 6