DE SPORT 1H HET NIEUWS i Verjans rukt beker uit Zeelse handen Gemakkelijker dan verwacht Lucien Van Impe knechtenlivrei Peelman en Wesemael: Katalonië in S.K. Lebbeke ontvangt Kemzeke i JONG LEDE ANDERE KONKURRENTEN VOETBAL Eendracht Zele - Berchem Sport 0-1 5e// E. Aalst - F.C. Biest 1-4- VOETBAL KALENDER voor zondag 7 september srenners NIEUWERKERIKEN TOESCHOUWERS KEKEN HALF 15 i 12 Jaar geleden verliep het bekertreffen tegen de ereafdeling- ïloeg F.C. Luik precies eender, want de ploeg uit „la ville I irdente'' had eveneens verlengingen nodig om het toenmalige scela, dat in provinciaal uitkwam nipt te verslaan. Als het in 1953 de geel zwarten overeind bleven was het te danken aan »en stug verdedigend optreden, wat nu tegen de eerste klasser lit Antwerpen zeker niet het geval was. 5e Eendrachters trokken in de te helft resoluut in de aanval en tette de verdediging van de prof- lloeg onder druk. In die periode hoesten Terhost en zeker Van frtechelen de hakbijl gebruiken. el) jde- fooral wanneer deze centrale rerdediger Steur met gans het jchaam blokkeerde wenkte voor tobert een unieke kans om Goos- lens te verslaan- Scheidsrechter la re Wouters was echter in deze ont- Gij- noeting weinig psychologisch van wal gestoken door Van Mechelen ide- iroor een heel wat minder zwaar Vergrijp reeds de eerste mi- 3 2. i"ot de gele kaart onder de ieus te duwen. De geestdrift [en spijt werden weinig score- kansen geschapen en slechts een bij afstandsschot van De Loose, een z'Jn jrrije trap van deze laatste en op- yan De Beule suisden rakelings de naast de palen, terwijl Goossens pbt- taad wist met een geplaatst schot 'n9- In de linkerbovenhoek vertrokken van de voet van Alex- Aan de Overkant moest Van Hove in deze periode 1 keer al zijn kunde aan- spreken en hij deed het rnet ver bluffend brio op een schuiver van Terhost, die In hoekschop kon duwen. Het was vooral tijdens de eerste 45 minuten dat de nieuwe portier van Zele in de kijker liep, wamt alhoewel de Berchemaanvallers geen overtui gend veldoverwicbt konden af dwingen diende hij een 3-tal ke ren tussen te komen op zeer ge vaarlijke situaties en we denken hier vooral hoe hij zijn doel verlatend een schot van de aan stormende Verjans kon onschade lijk maken. Ten andere z'jn prestatie heeft de totale herwaardering van de verdediging meegebracht, want Lambrechts. Coles en zeker Goossens waren reuzesterk, ter wijl Martens heel wat zekerder optrad en niet meer paniekerig deed. Steur (E. Zele) bewoog hemel en aarde om de BerchemdeJensïe te kloppen (E. Zele - Berchem 0-1). (JVC) FATALE 113e MINUUT Een herboren Steur, die een enor me werkkacht aan de dag legde zou vruchteloos trachten de zaken te forceren. Marc Van Wambeke met zijn ingeboren aanvalsinstinkf liet zich eveneens gelden en schiep een paar unieke kansen om Berchem de kous over het hoofd te trekken. Het waren ech ter De Beule met Maes die Jan segers in ideale schietpositie Eendracht Zele zondag tegen de miljonairs van Union. brachten, maar zijn kanjer vloog te pietter op de rechterpaal Daar na kwam dan de schuine kruis- pas van Corremans en de inlo pende Verjans kopte onhoudbaar binnen en veroorzaakte hierdoor een nooit meegemaakte ontgoo cheling in het Zeelse kamp De lof, die de verliezers kregen van de Berchemaar.hang bewees, dat de geel-zwarte fans er over tuigd van waren dat de verdien sten van deze konfontatie naar volgende samenstelling gingen d' in blok mag gekompMmenteerd worden met Van Hove als een waardevolle aanwinst en een Steur die dit seizoen meer aan vaard wordt en zijn werkelijke mogelijkheden moet ontbolsteren. Van Hove, Lambrecht, Martens, Goossens, Coles Szapinszky (8)' Van Wambeke), De Loose. Coore- man (46' Maes), De Beule. St?u' en Jansegers. Voor de kompettiekamp krijgt Eendracht het bezoek van miljoe nenploeg Union, dat zich als de opgewerkt. Waarschijnlijk zal de bijna niet te kloppen favoriet heeft rood zwarte samenstelling de (flensten van D^ Loose moeten missen en deze alle vooruitzich ten ten spijt blijven wij optimist omdat in het verfeden de Zeelse samenstelling vooral groot was In moeilijke omstandigheden- B BEKER VAN BELGIE F.C. Diest heeft zich ten koste van Eendracht Aalst gekwalificeerd voor de zestiende finales. Hieromtrent had men bij de rust reeds alle zekerheid. Het verwierf in de eerste speelhelft al een veilige 0-3 winst, al mag worden aangestipt dat een paar doelpunten de bezoekers als het ware in de schoot vielen. Anderdeels zijn de grotere stielkennis en de grotere snelheid van uitvoering bij de overwinnaars schril op de voorgrond getreden. Aalst ken de nochtans een uitstekende wedstrijdaanhef en kwam in de 5e min reeds dicht bij het openingspunt. De knal van Mees plofte tegen het lichaam van de uitge komen doelman Swinnen. Daarna was er nog even paniek in de Diesterse verdediging wanneer Van Roy de doorgestoten Verpeten op de rechterflank lanceerde, doch eens te meer intercepteerde Swinnen. Stilaan kreeg F.C. Diest dan meer greep op de spelont- wikkeling vooral dan door de werkkracht van Helsen in het middenveld. Diest dat een hoger tempo voerde, en nauwkeurig samenspeelde kwam in de 12e min. toch vrij verrassend op voorsprong. Arnolis had een minder gelukkige tussenkomst en 'Riveros liet deze enige kans niet liggen. Aalst dat nog steeds flink meespeelde had enige pech in de 21e min toen een kanjer van Deckers nipt naast de doelstaak scheerde. Enigszins tegen de spelontwikke- ling in werd het 0-2. Een maneuver Heylen Riveros stel de Morren in de gelegenheid opnieuw eerder gemakke lijk te scoren. Er kwam onmiddellijk een Aalsterse reak- tie maar eens te meer sloeg 'bij een poging van Deckers de bal tegen het lichaam van Swinnen. Was het geruime tijd aangenaam kijken op deze vertoning dan ging Aalst in de 14e min. volledig ten onder toen het 0-3 werd Helsen scoorde opnieuw gemakkelijk. Voordien had Aalst, zeker niet ten onrechte, geappeleerd voor straf schop toen de uitgebroken Buyle door Helsen op nogal verdachte wijze tegen de grasmat werd gewerkt. Bij het begin van de tweede speelhelft kreeg men de indruk dat Eendracht er iets wilde aan doen, of liet Diest de Aalsterse voorspelers maar komen. Het werd 0-4 in de 50e min. wanneer Riveros de voorzet geeft, doelman Verhulst de interceptie mist, en Melis doelt. Een wils krachtig Aalst heeft ook op deze vierde treffer nog kun nen reageren en werd dan uiteindelijk ook beloond in de 55e min. Een magnifiek eerreddend doelpunt met aan de basis de snelle Mees die het Van Roy slechts voor het intrappen gaf. Inmiddels had men bij Aalst Van der Eist, die waarschijnlijk een neusbreuk opliep, door Roe land moeten vervangen, doch dit betekende zeker geen verzwakking. Naderhand doofde de wedstrijd uit en alleen was nog te vermelden het schot van Riveros waarbij de bal slechts door het doelhout werd gestopt DE PLOEGEN AALSTVerhulst. Verpeten, Van der Eist, (55e min. Roeland) Van den Eynde, Dierickx, Buyle, Arnolis. Deckers, De Roos. Van Roy, Mees. DIESTSwinnen, Van den Dunge, (70e min. Dilissen). Pavlonic (82e min. Oeyen) Vanhaeken. Nijs. Morren. Helsen. Riveros, Melis. Heylen. J.V.H. Aftrap te 15 uur Racing Jet - KAVD Villebnoek - Eendr- Aalst Eendr. Zeüe - Union Tubantia Borgerhout - J, Lede Olsa Brakpl - Sp. Buggenhout SK Aalst - VW Hamme SK Lebbeke - Kemzeke Wilskr. Moorsel - Winmk Robur - Bazel St Lievens Houtem - Terjoden Baasrode - Brake) HO Etikhove - Sp- Appels Melle - Overmere Edixvelde Meerbeke Erpe - Eertdr. Meldert Serskamp - Deftinge SK Erembodegem - Moerbeke Schellebelle - Bambrugge Opstal - Gerda SK Grembergen - Excelsior Hofstade - Welle Wichelen - Oudegem Zandst Appels - Berlare Thor Melcfert - Gijzegem Herdersem Boonwijk Eendr Grembergen - Schr- Moorsel Eendr St Gillis - Schoonaade Valentino's Overmere Heik. Zele Vorig seizoen moest Jong Lede het vooral tegen gouwgenoten en Westvlamingen opnemen. Vierde B. de reeks waarin groen wit nu voetbalt, zit volgepropt met Brabanders en een handvol Anlwerpse klubs. Buren zijn alleen nieuwkomer VK Ninove en het gedegradeerde FC Denderleeuw. Het wordt dus vrijwel een stap in het onbekende. Er is door de dirigenten niet met dikke pakken bankbiljetten gezwaaid de 25-jarige Serge Evrard en oiand Van den Bosch, beiden produkten van SC Anderlecht, waaiden naar de Openveldstraat over. Nummer drie heet Danny Lamont, een 21-jarige die voor Tweede Provincialer FC. Destelbergen speelde. De eerste dag van dit gloednieuwe seizoen wordt een ver plaatsing naar Tubantia Borgerhout, een ploeg zonder grote namen, maar daarom geen meelopertje. Trainer Frans Tuyaerts rooit het in het Antwerpse wel. Puntenoogst zou het moreel opkikkeren in het vooruitzich van de derby van zondag 14 september tegen VK Ninove. JONG LEDE AANTAL ELFTALLEN IN KOMPETITIE 6. TRAINER Frans Tuyaerts, Plataanstraat 21, Mechelen. JEUGDTRAINERS Van Lembergen (prov. junioren, kadet- ten, miniemen) Vermeersch (prov. scholieren}. AANTAL OVERDEKTE PLAATSEN 1.000. AANGEWORVEN SPELERS: Evrard Serge, 25 j., S.C.-Ander lecht Van den Bosch Roland 23 J., S.C. AnderlechtLamont Danny, 21 j., Destelbergen F.C. AFGESTANE SPELERS Van Boven Rik, W. Moorsel Uvijn Freddy, SV Zottegem De Ruyck Arseen, Sp. Petegem De Kuyper Walter, Van Bossche William, De Thaey Eric, Oranja Erpe Parrez Freddy, S.K. AalstDe Koker Arnold en Jacob Gerard, F.C. Mere Heyman Pol St. Pauwoüs. SUPPORTERSKLUBS VC Jong Lede90 leden Hand in Hand 15 leden Hoger Op leden 't Vliegerke 80 le den Alleken Balleken (Impe) 25 leden Oud voor Jong 25 leden. Je moet het maar kunnen. Achter de nooit meer be dreigde Hennie Kuiper fietste een klein groepje naar de finish van het wereldkampioenschap voor profs. Yvoir werd voor de Belgen een ontgoocheling. Ook voor Lucien Van Impe, al had die zichzelf van meetaf aan in een knechtenlivrei gestoken. We hebben zelf gezien hoe „de kleine bergkoning", met een onvermijdelijke Neder lander in zijn spoor, op de drie kilometer lange helling die naar de aankomststreep leidde, voor het ingaan van de laatste ronde zo hard en snel rende, dat er een kloof viel. Niemand volgde. Geen Beig, geen Italiaan, geen Fransman. Er zat geen samenhang in het ver weer. Het was bijna alsof onze zuiderburen Kuiper de regenboogtrui gunden, liever dan geklopt te worden door iemand uit „het land der Belgiërs" zoals de com mentator van de Nederlandse teevee ons in zijn oogge- tuigeverslag noemde. Lucien Van Impe had dichter, veel dichter kunnen fini shen. Maar hij speelde het ploegspel mee. Men kan geen twee meesters dienen zich opofferen voor de vermeen de favoriet en zelf naar de oppergaai mikken. In de gegeven omstandigheden mag de negende plaats van Van impe als een grote en grootse verrichting bestem peld. Hij 'heeft 'bewezen dat hij niet alleen een hele baas is op hoge cols, maar een kampioen die overeind blijft waar bepaalde vedetten reddeloos en roemloos tenonder gaan. Eddy Peelman en Wilfried Wesemael zijn afgereisd naar het zonnige zuiden. Onze streek-profs nemen er deel aan de zevendaagse ronde van Katalonië <Jie de renners van 4 september tot woensdag 10 september van Santa Caloma over Barcelona, Artesa, Playa de Ara en Man- resa naar Tarressa brengt. Negen ritten in zeven dagen dus. Peelman oogstte roem op Spaanse wegen, maar werd uit de jongste Vuelta gegooid door een kwalijke val. De Baasrodenaar kan er revanche nemen en die pechronde naar de vergeethoek spurten. Wilfried bleef dit seizoen beneden de verwach tingen. De Gijzegemnaar sukkelde met de gezondheid. Hopelijk is die kwade periode voorbij en plukt hij Kata- laanse bloemen. Uit de 20 kandidaten dia Lebbeke beschikbaar heeft voor het fanionelftal zal men vermoedelijk kiezen tussen Verhavert, Piessens, Van Lokeren, Verhulst, Leo en Ludo Pissens, Vermeir, Vermeiren, De Schrijver, De Feyter, De Waegeneir, Van der Jeught, Delsin, Pieters, Verstrepen en Van der Steen. Of Leo Pissens en Van der Steen beschikbaar zullen zijn is een vraagteken. Beiden waren gekwetst. (VDS) Verhulst klopt hier tijdens de match Eendracht Aalst - Diest de bal buiten het r Het was een moeilijke keuze om verleden zondag én of het wielrennen én of supporter te zijn van een voetbal ploeg. Bij F.C. Eendracht te Nieuwerkerken had men er blijk baar wat op gevonden om zowel de liefhebbers van het wereldkampioenschap te Yv'oir én de voetbalfans van F.C. Eendracht Nieuwerkerken van dienst te zijn. In de ruime kantine van het sportkomplex stond immers een TV-toesiel en men kon het meemaken dat de toe schouwers met één oog de evenementen op het TV- scherm volgden en met het andere oog het voetbal- gebeuren door de brede ramen op het terrein volgden. Althans tot enkele minuten vóór de rust. Eens de Nedarlandse overwinning in de wacht gesleept op het TV-scherm, ging weer alle aandacht naar het sportgebeuren op het voetbalterrein zelf, waar voor de tweede speelhelft aan aanmoedigingen geen gebrek was.

De Voorpost | 1975 | | pagina 15