KORT SPORT RT Lokeren wint tornooi te Zele Lede heeft nu ook meisjesploeg Kangoeroes Aalst paraat Bescheidenheid siert "Zeven" Zele Fietsfans aan de eer ;L Internationale atletiekmeeting te Aalst Av. Lebbeke '75 met bescheiden middelen WIEZE II IN FINALE Atletiek te Aalst ZONDAG OP HET OSBROEKSTADION KRIJGEN DE ATLETIEKUEFHEBBERS HET NEUSJE VAN DE ZALM VOLLEY Volleybaltornooi om de beker van Wichelen iHf-JM I Avanti Sparta Wielertoerisme Aalst Jeugdklub «Terlinden» Beker der Denderstreek Balboog Aalst Veldeman en Leys eerste en tweede COMIDAC TOYOTA WINT KASTELSE DERBY Zilver Roos 12 punten rijker Dendermonde 19 Op zondag 7 september e.k. om 15 u. gaat op het Osbroek- stadlon een grote Pré Olympische meeting door. De deelne ming van de Belgische atletiekster Ivo Van Damme aan de 800 m is verzekerd. Eveneens op de 800 m maar dan dames zal de plaatselijke atlete Anne-Marie Van Nuffel het opnemen tegen' onder anderede Franse Marie-France Dubois, dit jaar reeds 1'59"9. Tevens zal de Europese Junioreskampioene uit Nederland Olga Commandeur en haar landgenote Riet Van Kruyswijk van de partij zijn). osine (VS): istrijdj 'erder t De, leken-' identj kwam al dat ïph'efl irfaits Mijl ikelijk ■onde. Hondt Verder werd aan de onganizato- ren de belofte gedaan door Fons Brijdenbach, Bruno Brokken, Karei Lismorvt en Lea Allaerts dat ze aan deze meeting zuilen deelne men. Over de 3000 m zal Magda Hands het moeten opnemen tegen de Nederlandse kampioene Van Stiphout en Van Gerven (9'12") Het spreekt vanzelf dat ook al de Aaisterse atleten zullen deel nemen onder leiding van de in ternationaal Renno Roelandt. Tevens zijn talrijke andere proe ven voorzien zowel voor seniores als voor juniores en ook voor de jongeren zowel heren als dames- Op die dag zal ook het Belgisch Kampioenschap Vijfkamp seniores dames plaatshebben We hopen dat de inspanningen van de Aai sterse atletiekklub Eendracht Aalst op de steun zal kunnen rekenen van de bevolking die uitgenodigd wordt heel even de TV zetel te van dit topgebeuren op atletiek- verlaten om te komen getuige zijn gebied De bestuursmensen ho pen alvast dat de weerman aan hun kant zal staan. (Anldré) ANNE-MARIE VAN NUFFEL KAMPIOEN BIJ DE JUNIORES Eenieder weet dat het de jongste tijd niet meer te best ging hij de Aaisterse 800 m loopster- Nadat zij wegens hinderende pijnen in de Hesstreek een Antwerpse spe cialist raadpleegde dachten we haar di,t seizoen niet meer te zien op de pistwedstnijden. Maar Anne- Marie zagen we vrij vlug op het podium voor een voor haar ver trouwde plaats. Op de juniores- kampioenschappen behaalde zij zondag de titel op de 800 m- 2'08"2 geen denderende tijd, maar in de gegeven omstandigheden niet zo slecht. Op de interland die te Duitsland betwist werd tus sen Wes Duitsland-B en België A en Nederland A kwam er een knappe zege op het bord van Ren no Roelandt op de 200 m- Met een tijd van 21 "3 haallde hij het laken naar zich toe. Zondag zullen we eveneens de ge legenheid krijgen deze Aaisterse spurter aan het werk te zien in het Oskoekstadion. De kampioen schappen voor kadetten en scho lieren bracht een titel op bij de kadetten het was Johan De Schrij ver die met 2'03"4 de beste was op de 800 m. Op de 200 m. was het Gunter Everaert die tweede werd met als krono 23*^52- Bij de scholieren ging deze 2e plaats op het podium naar Dirk Van Den Berghe op de 1500 m. zijn tijd was 3'58"4- (iA.) blijft ht op vete twee :en. 'origi i liep Louis 5 zijr i nie^ j tik gezet Vran atseri t hert om ivoer oege fenei Baas porei ergei voor srodf 3 18e isc-he tlgsti Bloei niore i Loo) hui t hui nle iwed' Rem vuu in bi deze Louis ïidinc Mon en zli Loui ir van voor Rem plaats Daek angs» rd als willei 5 be Een der 'bijzonderste nummers op het programma van de inter nationale atletiekmeeting die nu zondag om 15 uur in het Os- broekstadion te Aalst door A.C. 'Eendracht wordt georganizeerd is ontegensprekelijk de 800 meter (dames). 'Deze heeft een flinke bezetting met Anne-Marie Van Nuffel nationale rekord- houdster en junioreskampioene de Europese junioreskampioene de Nederlandse Commandeurde franpaise Dubois tweede in de pré-olympische spelen die al een tijd verwezenlijkte van 1'59"9; de Nederlandse kampioene Kruiswijck en de zusjes De Palmenaere van Vlierzele Sportief. Ook het hoogspringen (heren) wordt een blikvanger met Bruno Brokken (rekordhouder); Bora (kampioen 'bij de juniores en op de Fisec-spelen een 2-meter man) Toeben te (Beerschot) goed voor 2,05 m. en Willaert (kampioen van Nederland 2,16 m). 'Verder is er een 5.090 m. voorzien met Ivan Naessens (Waasland) die zopas te Athene goud verwierf over de 3000 meter, met de Nederlander Piet Vonck, met de kampioen van Zeeland Jo Schout en verder Ornelis, Maesschalk, Lievens en waarschijnlijk ook Lismont. Het sprintkriterium (100 en 200 m) heeft aan belangstelling gewonnen door het feit dat Renno Roelandt opnieuw in de aktualrteit kwam, door Micha te kloppen en een tijd van 21 "3 te verwezenlijken over de 200 m. Fons Brydenbach had graag deelgenomen maar een kwetsuur belet hem dit. Er is ook nog een 100 en 3000 m voor dames terwijl voor de heren 100 - 200 - 800 en 500 m. en speerwerpen, hoogspringen kogelstoten en diskuswerpen zijn geprogrammeerd. Er zijr* bij- proeven voorzien voor miniemen, kadetten en scholieren (heren). JA/.H. Acht ploegen uit Nationale en Eerste Provinciale voor een ganse zondag volleybal in de sporthal De Zeven te Zele. Bekerhouder Avanti Lebbeke kwam met een verjongde ploeg tussen de lijnen en kreeg geen kans de prachtige trofee in successie te veroveren. RT Lokeren, derde nationaler, toog wel met de trofee naar huis na een reeks wedstrijden die bewezen dat de Lokeraars wel degelijk vrij ver zijn opgeschoten met de voorbereiding. In de finale werd Gentse trouwens afdoend geklopt alhoewel eerlijkheidshalve dient toegevoegd dat de rood-blauwen wer kelijk een moedige wedstrijd speelden doch fysisch te kort sohoten tegen een team dat ook en vooral heel wat meer maturiteit aan de dag legde. Voor de 7e en 8e plaats Hades Temse - Sugro Destelbergen 0-2 Voor de 6e en 5e plaats Av. Lebbeke - Margos Gent 2-1 Voor de 4e en 3e plaats Juvenes Zele - Spectrum Moerbeke 1-2 voor de 1ste en 2de plaats Real Testa Sporting Lokeren - VC Gentse Gent 3-0 (16—14, 15—8, 16—14). (GDP) Er is heel wat inkt gevloeid over de stamnummerperikelen van Avanti Lebbeke tijdens de wintermaanden van 1975 in zoverre zelfs dat de oudste klub uit onze streek al begraven was, ont manteld, gefusioneerd met ATB St. Niklaas, herbegonnen met louter jeugdspelers of gestart met KWB Denderbelle. Sekretaris André De Landsheer en voorzitter Roger Coppens speelden al lang met het idee om meteen damesploeg in kompetitie te starten. Allerhande proble men hadden de uitvoering van deze dromen nog enigs zins in de war gestuurd, doch vooral vorig jaar kwam dit plan de rijpheid nabij... en nu heel onverwacht is het dan toch zover. Mede door het feit dat het jeugd huis ai een tijdje met damesvolley eksperimenteerde en door de overwegende inbreng van jongens in de aaisterse jeugdhuiskompetitiewaardoor bij de leedse meisjes de interesse verloren ging gaat men het eerste week end van oktober met meisjes, gemiddelde leeftijd 13 tot 19 jaar, van wal. Met speeteter-trainster Colruyt Beth die ervaring opdeed bij de universitaire ploeg zullen Schockaert Beatrice en Kristine, Mertens Marijke, Bos man Griet, Phlijs Marie-Louise, Hilde De Mesel, Lut De Taeye en Jose De Craecker zeker geen mal figuur slaan in de laagste provinciale damesreeks. De thuiswedstrij den worden gespeeld op zondagnamiddag te 15 uur op het jeugdhuis Leeuwerik te Lede. Allen daarheen GDP. Tenslotte is men ernstig gaan praten met Gilvoc Dendermonde dat ook al niet 'n zulke propere papieren zé^ en het resultaat is ergens wel redelijk te noemen- Over de aard van de overeen komst zullen we niet dieper in gaan. daarover is al genoeg uit eengezet, feit is wel dat de blauw-witten het dit jaar zeer moeilijk gaan krijgen- Noemen we een kat, een kat... de over wegend (te?) Jonge spelers van het vroegere Gilvoc gaan een nationaal avontuur tegemoet dat heel wat zal vergen van hun inzet en inkasatievenuogen. Dat er heel w&t kan verloren worden tegen de sterke ploegen ligt al vast. het bestuur doet echter alle moeite om iedereen met beide voeten op de grond te houden- Voorzitter Georges De Pauw vindt het geen ramp wanneer de degra datie niet kan ontspongen wor den. 'Met de jonge ploeg die we nu hebben weten we zo onder hand wei waar we aan toe zijn. We zullen ai het mogelijke doen om in vieroe te blijven doch belangrijker zal zijn dat 0,126 ploeg zich zo snel als mogelijk aanpast aan de sfeer in vierde nationale. Behalve Huau Van den Broeck en Johan Aerts is het qua kompetitieervaring maar po vertjes gestePd DIGEST AVANTI LEBBEKE '(wit-blauw) erevoorzitters- Van den Broec!; Oktaaf en Triest Jozef; Voorzitter De Pauw Georges; Sekretaris Van Wezemael Gaspar, 5e Janua- ristraat 2, 9330 Dendermonde- Tel. (052)21 62 41; Schatbewaar der; Mevr Van den Broeck Stal- laert; Ondervoorzitter Achiei StaClaert; Trainer: Huau Gilbert (Dendermonde); Kern: Huau Gil bert, Rony Van den Broeck. Eric De Smedt, Johan Aerts. Jerry Burm, Dirk Nobels. Johan Os Bock, Erwin Mannaert: Verlieten de klub; Horn Antoine (Brabo Antwerpen). Van Breedam Louis (Brabo Antwerpen), Cassiers Mi chel (Mortsel Antwerpen); Kwa men de klub vervoegen: Johan Aerts (Constructam Temse), De Smedt Erik (Rumbac Waasmun ster) 12 spelers van Gilvoc Dendermonde; Thuiswedstrijden Sporthal! Lebbeke zaterdag 16-30 u; Oefenprogramma: zaterdag 16.8 18 u Avanti Lebbeke Ju venes Zele (kadetten) 20 u Avanti Lebbeke Liverpool: Zondag 31.8 Tornooi Juvenes Zele; zaterdag C september; Tomooi Sugro Destel bergen; zondag 7 september; Tor nooi Heist a/zee: Zondag 149 Tornooi Atom Denderhoutem za terdag 209 The Dansant in kiub- lokaal Corso Lebbeke. (gdp) Voor de eerste keer in zijn bestaan organiseert VC WICHELEN een streektornooi voor herenploegen uit 3de en 4de provinciale. Hét is niet toevallig dat het tornooi plaats grijpt op kermis zondag 7 september. Het is namelijk de bedoeling langs dit tornooi om een sportieve propaganda te maken voor de volley- balsport te Wichelen. Acht ploegen zullen elkaar ont moeten °P de twee terreinen van de Gemeentelijke Jongensschool. Margate te Wichelen. Deze ploegen zijn uit 3e provinoiale B T- De volleyploeg van Kangoeroes Aalst. VC Kuklos Aalst •VC Gilvoc Dendermonde VC Leeuwerik Lede VC Spriingbokken Zele ui,t 4e provinoiale A •VC Rumbac Waasmunster VC De Zeven Zele VC Wichelen 2 VC Wiichelen 1 Alle wedstrijden worden gespeeld naar twee winnende sets. uitge zonderd de finale voor de eerte en tweede plaats naar drie De lottrekking voor de twee spel- groepen voor de schiftingen heeft plaats om 9u15 van 9u30 ,tot 14u30 Schtiftingen (-12 wedstijden op 2 terreinen) van 14u30 tot 15u20 Halve finale (2 wedstrijden) van 15u20 tot 17 uur Klassementswedstrijden voor de 3e tot de 8e plaats om 17 uur ten laatste zal de FINALE aanvangen De prijsuitreiking zal onmiddellijk volgen op de finalewedstrijd- Voor alle ploegen is een beker voor zien. naas* de beker voor de tor- nooiwinnaar en twee schalen, die door het gemeentebstuur geschon- ke- zijn, voor de beste gerang schikte ploeg van 3e en van 4e provinciale. H-C Avanti Lebbeke oefent za terdag 6 september tegen spar. ring-partner H-C. Duffel. Om 19 uur spelen de reserven en om 20 uur het fanion team Natuurlijk wordt er gespeeld de sporthal te Lebbeke. Sparta Aalst richtte tijdens het voorbije weekeinde een twee daags tornooi in waaraan een paar Duitse clubs deelnamen Naar wij vernamen van een paar clubleiders van deelne mende ploegen liep de organi- zatie niet zo vlot. Echt verba zen doet het °ns niet aange zien ook wij geen bericht ove< dit tornooi ontvingen EVA- Zondag 21 september te 13.30 u. Fietszoektocht ten voordele van de scoutsgroep voor min- der-validen AKB. Inschrijvings- recht 20 F Een mooie gele genheid om in gezinsverbarid op een aangename wijze een zondagnamiddag door te bren gen en tevens een goede daad te stellen- Tot f5 uur Sedert vorige zondag, na de laatste schiftingswedstrijden, zijn de klubs gekend die ver der mogen «bekeren». SK Leb beke. V. Denderhoutem. S' Lievens-Houtem en Massemen zullen de halve finales spe len JV-H Kon- Balboogmaatsch; De Klauwaerts Pontstr. 74 Zondag 7 september te 14-30 u Kam- pioenschapsschieting. Kon. Balboogmaatsch.: De Ware Vrienden, Geraardsestr 84 Zondag 7 september te 15 u schieting Lokaalhouder. Kon. Balboogmaatsch. Servatius Gr. Markt 22. Zater dag 6 september te 17 uur; Prijsscbieting Zondag 7 sep tember te 15 u Schietmg «Elk zijn Prijs». Op de meeting georganizeerd door Vlierzele werd het voor Patrick Veldeman een eerst; plaats m het speerwerpen- Hij wierp nu 45.74 m- De andere scholier Albert Leys eveneens aangesloten bij AC Grember- gen werd 2e over de 200 m met krono van 24"5. Comidac Toyota 12 Het derby tussen de twee Kastel- se ploegen heeft de vele toe schouwers werkelijk kunnen beko ren- Bergenbler speelde stukken bpter dan in zijn vorige wedstrijden en zou vrankweg zijn kans gaan. Dit was misschien wel de goede tak- tlek want het braoht hen In de wedstrljdbegln op voorsprong 1-2. Comidac Toyota, vooral sterker in de opslag Het echter niet begaan en beende de tegenstrevers spoe dig bi|. Vooral dank zij een sterk spelende Marcel Vermeir zou het stilaan gaan domineren en Comi dac Toyota lukte erin de rust met een zes-ldrle stand te bereiken, Na de pauze kregen we hetzelfde spelbeeld. Comidac Toyota bleek de beste, maar Bergenbier liet zich niet zomaar afslachten en speelde moedig mee Louis Col man kreeg verschillende open doekjes voor zijn ver overgekeer- de ballen Hoe Begenibier zich ook inspande, zij zouden de wet van de sterkste moeten ondergaan en met twaalf-zeven cijfers werd het einde bereikt Van een fair be twiste derby gesproken Zaterdag speelt Comidac Toyota zijn laatste competiewedstrijd van het seizoen tegen het gereputeer de Bierhalle (ah.) - KAMPIOENSCHAP VAN BELGIE Zoals verwacht, is Wieze II er in geslaagd door te drin gen tot de finale van het kampioenschap van België. De Wiezenaars die, na het kampioenschap gewonnen te hebben in lagere Aalst, kampioen van Vlaanderen werden door Okegem te verslagen, hebben ook in de terugwedstrijd de kampioen van Antwerpen geen schijn van kans gelaten. T.e Willebroek won Wieze II de terug wedstrijd met 11-15. 'Reeds ibij de rust leidde Verleyen en co. met 1-8 en het was alleen aan de „good-Will" van Wieze te danken dat na de rust de toeschouwers nog een schijn van een wedstrijd te zien kregen. Masure werd vervangen door Staes en Pauwels ging inderdaad aan de koord postvatten. Nu zaterdag 6/9 wordt het echter ernstiger. Wieze II speelt op de kaatsbaan van de Okto- berhal de eerste „ronde" in de finale van het Kampioen schap van België. De respectievelijke tegenstrevers zijn Marcq, kampioen van Henegouwen en Pecrot, kam pioen van Brabant. Zondag wordt er dan gespeeld te Marcq en op 13 september vindt dan de laatste ronde plaats te Pecrot. De wedstrijden beginnen om 14 uur. EVA. HANDELSVERBOND HAMME Na enkele jaren de sterke ploeg td zijn geweest in diverse liefhebbers-tornooien Is De Zeven Zele vanaf dit jaar of.'icieel lid van de B.V.B.V. Het doet dat intrede niet langs de grote poort doch wil In de eerste plaats zonder veel problemen de aanpassingsperiode doorworstelen. Een plaats in de eerste helft van het klassement zou zoet meegenomen zijn. Een an dere Innovatie is wel het tijdstip van de thuiswedstrijden. Zondagavond 19 uur tipt men In elk geval op een goed tijdstip, reeds enkele uurtjes na voetbal en ver genoeg voor de televisie avond. Of de prestatie van DE ZEVEN van die aard zullen zijn dat het publiek sporthal De Zeven zal opzoeken, hang,. volledig van de klub en spelers in kwestie af DIGEST "VC DE ZEVEN ZELE (blauw-wit) VoorzitterWilly Van den Hof Secretaris Mevr- Van Langenho- ve Denise, Kouterstraat 43 9140 Zele (tel, 052/44 48.10); trainer: Pierre De Strooper (Zele) Kern P, De Strooper. Christian De Vrie- se, Etienne Van Langenhove, Rol. De Vriese, Octaaf Van Swalm, Steeman Alfons- Eric Qhristiaens. Francois Maes- Trainingen: Woensdag en vrijdag telkens van 20 tot 22 uur- Thuiswedstrijden: Sporthal! De Zeven zondag 19 uur; Oefenpro gramma: Zomerkompetitie KWB. Tornooi Wichelen; (gdp) De bezoekers namen het eerste spel maar Gallant Zilver ooos kon gelijkstellen. Van dan af ga ven de leiders de toon aan en gingen naar een 6 3 ruststand Na de rust trad Marcel Van Haute als koordspeler aan waar- doo Ignace Vercauteren als ach terman kon gaan postvatten Zil ver Roos bleef rustig domineren en bouwde zijn voorsprong uit tot 10-4. Maar tegenstander Boe merang kwam terug tot 10 8- Het antwoord was duidelijk: h t werd een 12-8 overwinning. De volgende stap naar de titel was gezet! Er blijven nu nog slechts twee wedstrijden te spelen- Zaterdag 6 september ontvangt men te 15 u Charlies Club Dit mag geen pro blemen scheppen voor ZILVER ROOS. zilver-beer De «Fietsfans» wonnen te Dendermonde voor de tweede imaal de wisselbeker van «Morgenstond» (C)

De Voorpost | 1975 | | pagina 19