EEN OILJSTERSE NACHT UIT DE DUIZEND l IN WIEZE GAAN DE KRANEN OPEN Van 27 september tot 12 oktober. THERMISCHE INSTALLATIE IN DE PASTORIE EREMBODEGEMS RUSTHUIS OPENGESTELD GOEDKEURING KREDIET- SISTEEM KAN BOUW- PROJEKT DE BIOLLEY DOEN STARTEN TONEELNIEUWS U VINDT LEVENSVERZEKERINGEN EEN DURE ZAAK? De Voorpost - 5-9-75 - 3 Het Aalsterse bewustzijn en de karnavaleske sfeer is niet iets dat thuishoort bij louter en alleen enkele groepen en individuen. Het is een integraal deel van Aalst. Het is Aalst. Dat is vorige vrijdag tijdens de Oiljsterse avond dubbel en dik bewezen. Wanneer één op veertig van de Aaistenaars aanwezig is op een manifestatie met niets anders dan eigen mensen, dan is dat het bewijs dat Oiljst een hechte gemeenschap vormt rond de karnaval Voor de tjokvolle zaal den- denderden de veel te luide decibels met een half uur vertraging de Keizerhallen in. Met keizer Karei als konferencier was men er zeker van dat het program ma in een dolle vaart zou worden gebracht. Reeds op de pré-selektie van de bloe- menfeeverkiezing had Jean- Paul De Boitselier bewezen een uitstekend animator te zijn, voegen we daar nog ex-prins Antoineen Karei De Nayer aan toe en Aalst beschikt over een handvol valabele konferentiers. Gratis De meer dan honderd gele- genheidsakteurs, de Gilles zorgden wel voor het grote aantal, traden geheel gratis op en dit in een dolle vaart die meer dan vier uur zou durven en eindigde op een uitgesproken Oiljsters uur. De Aalsterse Gilles hadden de eer de avond te openen, nadat een Aalsters orkest de FS-band reeds de eerste tonen geblazen had met een medley van alweer Aalsterse liedjes. Bert Verbestel, alias de Ajuinboer-Katsjoeken o- vertrof zichzelf met een nummer van een vallende koorddanseres die zichzelf ten grave draagt. Vanzelfsprekend was de bloemenfee-van-één-dag- nog Myriam ook van de partij, en terwijl we lekker zaten te smullen van de vlaaien ons geserveerd door mevrouw Bockstael, zong Myriam haar voorkeur en liefde voor de Oiljsterse vloin, uit. Een beetje pech had Myriam wel toen ze de leden van de pas gestichte bloemenfeering voorstelde. De ex-bloemenfeeën waren ofwel op reis, afwezig of hadden schrik om op het podium te komen. Enkel drie hadden de moed het podium op te stappen. Een sketch is niet altijd even dankbaar om voor een der gelijk groot en bij wijlen rumoerig publiek, op te voeren. Dat ondervonden de leden van Hoger Op wel aan den lijve, want de «pointe» van het geheel ging totaal verloren. Het Corum Alostum Impe riale ontbrak vanzelfspre kend niet op de partij. En met gekende en nieuwe attributen werden «Slois», «De Vliegers», «De Moede» e.a. gebracht. De zaal haak te in en zong de strofen mee. Het Corum Alostum Impe riale is duidelijk de vedette van Aalst geworden. Het Stemmingstrio doet totaal niet onderen met Oiljst 1900 en d'Hoeige Vesten zitten ze op de goede golflengte en de zaal brult mee. Dolf Van den Berghe is een fijne klown met een uitste kende klarinet en wanneer Herman Daelman als 't Ketje op het podium verschijnt zijn we aan het beste nummer qua spitsvondig heid toe. De recente katten- vangst op het stadhuis was het thema bij uitstek en schepen Bogaert wordt be dacht met een kittekat-at- tentie. Keizer Kamiel als Voil Jea- net rondt het eerste gedeelte af en met volle schwung brengt Kamiel zijn hoempa- pa-meestampers. De goede warme stem van ex-prins Atoine mag niet ontbreken op een Aalsterse avond. De Prinsencaemere had de grote forme te pakken en met Karei De Nayer samen met Robert Waterschoot en Simon D'Hondt werd het vertelsel ken van de poitput gebracht. In «We zullen doorgaan» De klown met de uitstekende klarinet: Dolf Van den Berghe. (jm) werd Aalst de spiegel voor gehouden. De Chevaliers van de Kool straat met voorzitter Marcel Bombeeck moesten niet onderdoen en handhaafden het goede peil. KANDIDAAT Harry Pinky kondigde zich reeds aan als kandidaat prins-karnaval '76. Moeizaam zong het publiek mee met het liedje «De Sloekkers». Prins Bob, vermomd als stadswerkman, zag heel vreemde dingen in de jaar beursaffiche. WANKLANK Net voor de finale waar de hele zaal bij betrokken was en iedereen meezong «Oiljst viert karnaval», terwijl alle «vedetten van de avond» op het podium stonden, had ex-prins Michel gezorgd voor de wanklank van de avond. In een liedje waarbij iedereen die iets af of wat te zien heeft met het stadsbe stuur en karnaval, op een plompe manier door de buis getrokken werd, werden kwetsende woorden geuit. Het «verwijten» was niet op zijn plaats tijdens deze Oiljsterse avond, die als een orgelpunt van de voorbije karnavalaktiviteiten mag be schouwd worden of als grandioos openingsstuk voor karnaval '76. (Johan Velghe) Het kleine Wieze maakt zich koortsachtig klaar om over en kele weken een stroom van meer dan vierhonderdduizend mensen op te vangen in een festijn van vreugde en plezier dat genoegzaam bekend staat als «Wieze Oktoberfeesten». De perskonferentie waarop meer dan honderdvijftig binnen- en buitenlandse joernalisten aanwezig waren is achter de rug en dat is meteen de bel die de laatste ronde inluidt. De heer Pieter De Mol, zowat de draaischijf van die machtige organisatie heeft samen met zijn medewerkers opnieuw een meer dan geslaagd pro gramma aan de aanwezigen kunnen voorstellen. Opmerke lijk was de inleiding die de heer De Mol gaf en die 'n idee geeft van de filosofie waarmee men te Wieze de Oktoberfees ten bekijkt: «Ware vreugde kent geen grenzen, noch hori zontaal noch vertikaal, dat wil zeggen dat ze zich niet wil laten remmen noch door landsgren zen, noch door sociale toe standen of rassen. De vreugde is een van de kardinale deug den van de mens. In ieders le ven komen momenten voor waarop de mens de reele be hoefte heeft aan echte diepge voelde vreugde. Maar hogere levensvreugde is wel te onder scheiden van laag bij de grortds genot. Omdat wij er vast van overtuigd zijn dat ba nale genietingen de mens niet veredelen, maar hem neerba len, hebben wij van meetaf aan eraan gehouden dat onze Wieze Oktoberfeesten niet zouden degenereren tot alle daagse eet- en drinkgelagen, die op het moment zelf een ze kere lichamelijke voldoening schenken, maar die achteraf een bitter residu nalaten. Onze opdracht bestaat erin door het geven van standing en voor naamheid aan de feesten, de mens in zijn amusementsle ven, geestelijke verheffing en innerlijke voldoening te geven, waarvan de weldoende in vloed, soms onbewust, lang blijft nazinderen in zijn verdere levenshouding.» Tot zover de inleiding van de heer De Mol. En inderdaad, tijdens de Okto berfeesten voelt ge iets van die samenhorigheid onder de mensen, ge voelt u verbonden met de duizenden anderen die samen met u de vreugde over zich laten heenspoelen. Om hef allemaal zover te brengen laten de organisatoren niets onverlet. PROGRAMMA Om het twintigjarig bestaan van de Oktoberfeesten te vie ren wordt de openingsstoet dit jaar gehouden op zaterdag 27 september tussen 9.30 u. en 12 u. te Brussel. De burge meester van München komt daar met een afvaardiging zijn goede relatie met Wieze eer aandoen. Ook de mensen uit Wieze gaan naar de openings stoet in München en vaardigen daar de folkloristische groep «Uylenspiegel» van de VTB af. Om 10 u. defileren dus in Brus sel volgende formaties voor de offidëlen: drie Beierse Gast- kapellen, de door München gemandateerde Trachtenka- pelle uit Mühlbach, 2 Engelse fanfares uit Canterbury, een Nederlandse majorettengroep, een Franse harmonie uit Rou- baix, een Zwitserse folklore- groep uit Unterseen, een Spaanse volksdansgroep uit Andalousië, de Hongaarse fol- kloregroep Avas uit Miskolc, de fanfare Ste-Cecilia uit Wieze. Dit internationaal gezelschap zal koncerten geven en volks dansen uitvoeren op de Grote Markt te Brussel. Even later vertrekken al die mensen naar Wieze voor deelname aan de grote openingsstoet, waarin een 80-tal groepen en praal wagens figureren. Onmiddellijk na deze optocht gebeurt de traditionele opening der hal len en dan kan pas voorgoed de 16-dagen durende mara thon van de vreugde beginnen. Elke dag opnieuw hebben de mensen van Wieze in het teken gesteld van een bepaalde groep van mensen die ge vraagd worden om op «hun» dag dan ook in grote getale naar Wieze te komen. Op maandag 29 september komen de bierhandelaars. Wie kon men beter vragen om de reeks te openen? Dinsdag 30 september begroet minister De Paepe de gepensioneerden en wordt er verbroederd met de mensen uit de Horecasektor. Er zijn heel wat bloemstukken voorzien voor de Laureaten van de arbeid die uit die sektor komen. Op woensdag 1 okto ber komen de Belgische brou wers met hun confrérie «De Ridders van de Roerstok» ver broederen met hun Franse be roepsgenoten van «Le Hou- blon d'Or». Op donderdag 2 ok tober komt de «Confrérie du Maitrank» uit Arlon. De sportlui kunnen in Wieze terecht op vrijdag 3 oktober. Door de Liga der supportersklubs wordt dan de wisselbeker overhandigd aan bekerwinnaar Waregem Folklore is er ook weer op maandag 6 oktober Dan wofdt er verbroederd met de «Seig- neurie du Remoudou». Er wordt propaganda gemaakt voor de Belgische kaas. Op dinsdag 7 oktober wordt de tafel opnieuw gedekt, maar nu voor een 140-tal groot- invaliden en dit in samenwer king met «Forum van de Landmacht». Mogelijks zal hierop de minister van Lands verdediging aanwezig zijn. In Halle C heeft het leger onder tussen een edukatieve stand. Op woensdag 8 oktober wor den een 150-tal wezen en ge handicapten ontvangen op een middagmaal, terwijl 's avonds Isca met zijn Belgische wijnen aan de beurt komt. Die dag komen ook de folkloristische prinsessen en koninginnen van alle slag. Het worden zware dagen want op 9 oktober komen honderden studenten naar Wieze afge zakt, nadien krijgen wij het laatste weekend en de Okto berfeesten zitten er weer eens voor een jaartje op. NEVENAKTIVITEITEN De unie van de kruisboog schutters richt op 5 oktober haar nationale uniedag in, ter wijl ervoor de filatelisten op za terdag 4 en zondag 5 oktober in de zaal van het Brouwershuis een tijdelijk postkantoor wordt ingericht waar men een spe ciale dagstempeling kan be komen. De opbrengst daarvan is ten bate van «Levensvreug de», een werk voor gehandi capte kinderen.» ledereen weet dat men te Wieze speciale aandacht be steedt aan de gepensioneer den Tien namiddagen krijgen zij om zich uit te leven. De Be ierse formaties kregen de raad om nog meer stukken uit het oude repertorium te spelen zo dat de «good old days» op nieuw tot leven zouden komen. Speciaal voor hen werd de Ita liaanse heldentenor Tonino Carlino en de Amerikaanse soprane Doris Marion ge vraagd om dé mooie melodie- en uit bekende operettes en musicals te komen naar voren brengen. Wie met zijn familie even naar Wieze wil die kan alvast naar het attraktiepark, waar enkele nieuwigheden zullen te zien zijn in première. Scholen, maar ook partikulieren, kunnen de Internationale Folkloristische en Didaktische Handelsfoor bezoeken in Halle C. Vergeten wij zeker niet dat er op de zondagen 28.9, 5.10 en 12.10 rond het middaguur kleurrijke stoeten door Wiezes straten trekken. Even willen wij speciaal de aandacht vragen voor de na middag van vrijdag 3 oktober, dan komt immers Bobbejaan Schoepen met zijn orkest, zijn hele stafén zijn speciaal arma tuur naar de Reuzehalle A, waar het die dag nokvol ge pensioneerden zal zitten, daaraan valt niet te twijfelen. PER BUS Gezien de onlangs strenger geworden voorschriften in ver band met het besturen van een wagen onder invloedraden wij de lezers aan om zoveel moge lijk de uitstappen per autocar te gebruiken om naar Wieze te trekken. Het is immers een feit NIEUWERKERKEN Op dinsdag 16 september 1975, om 11.30 uur zal er in het gemeentehuis van Nieuwerkerken worden overgegaan tot de opening van de aanbiedingen betreffende de termischinsche installatie in de pastorie. Er is geen erkenning vereist. De aanbiedingen mogen vóór de opening van de zitting worden afgegeven of aangetekend per post worden besteld aan de burgemeester van de gemeente Nieuwerkerken, ten minste drie dagen vóór de aanbesteding. Plannen bestek liggen ter inzage In het gemeentehuis van Nieuwerkerken alle werkdagen van 9 tot 12 uur. In het Studiebureau Meerschaut - Van Nevel, Kortrijksesteënweg 365 te 9000 Gent, alwaar deze kunnen worden bekomen tegen betaling van 500 fr. (BTW 18% verzendingskosten inbegrepen) of door storting op de Kredietbank te De Pinte nr. 447 - 460911-52 van hogergenoemd studiebureau. Zondag 31 augustus kregen een veertigtal oudjes de kans om een kijkje te nemen in het gloednieuwe bejaardentehuis. Achtentwintig onder hen maakten van die gelegenheid gebruik om dadelijk in te schrijven. Het uit dertien man bestaande personeel begon ook 's maandags reeds aan de opkuis van het gebouw. Op 8 september immers worden de eerste vijftien oudjes opgenomen. Geleidelijk aan zal men dit aantal opdrijven zodat men tegen de officiële opening, die voorzien is voor de tweede helft van oktober, met een bijna volzet rusthuis van start kan gaan. Hoe dit zal verlopen, samen met een gedetailleerde beschrijving van de instelling krijgt U rond de openingsdatum. Guido Van der Spiegel In antwoord van een schrijven van schepen H. Van der Veken, gericht aan de diensten van staatssekretaris D'hoore, mocht het stadsbestuur eerstdaags de bevestiging ontvangen dat het type-kontrakt tussen het Gemeentekrediet en de stad Aalst voor een leasingsisteem bij de bouw door de stad bestemd voor de verkoop aan partikulieren, de goedkeuring wegdraagt van staatssekretaris D'hoore. De woningen op de Biolley zullen gebouwd worden met Aalst als bouwheer, zodat de door de Staat toegekende aankooppremie, dus niet de bouwpremie, onbezwaarlijk zal kunnen verleend worden aan partikulieren die van Aalst een dezer woningen zullen kopen. Voor zover, vanzelfsprekend, de partikulieren voldoen aan de oorwaarden. (JV) VAN 1 JANUARI TOT 2 SEPTEMBER JONGSTLEDEN: AALSTERSE BRANDWEER EN 900-CENTRUM RUKTEN 2.847 MAAL UIT! Tijdens een ontvangst voor de pers in de brandweerkazerne kon kommandant De Vidts sprekende cijfers voorleggen over de tussenkomsten van de brandweerdiensten en het huicentrum 900 dit alles gedurendede voorbije acht maanden. Met een korps van 47 vrijwilligers en momenteel nog 42 beroeps (het dienen er volgend jaar 55 te worden) verzorgde de 900, 16.866 telefoonverbindingen. 12.600 radiokontakten en 41 telexverbin dingen. daarbij nog eens 800 administratieve telefoons. Samen het cijfer van 30.307 handelingen. De brandweerdienst bluste 108 branden en kwam voor hulpverlening allerhande in 103 gevallen tussen. De ambulance dienst 900 bracht hulp in 628 ongevallen op de openbare weg, bij veertig werkongevallen, 114 huishoudelijke ongevallen en zorgde 1.852 maal voor ziekenvervoer. Deze cijfers alleen reeds bewijzen dat een open deurdag zondag 7 september a.s. bij het stedelijke brandweerkorps niet onopgemerkt mag voorbijgaan. Van 9 tot 12 en van 13 tot 18 uur kan eenieder in de kazerne. Vrijheidsstraat terecht voor een rondgang door de instellingen, een bezoek aan het 900-hulpcentrum, de projektie van film over brandbeveiliging en een kijkje naar oefeningen met het materiaal. De materiaalexpo op zichzelf zal reeds indrukwekkend zijn met het Aalsters korps beschikt over niet minder dan vijf tankwagens, een brandweerboot, een wagen met lier voor het uitrukken van wrakken, twee automatische ladders tot 30 meter hoog, twee kommando-wagens. twee materiaalwagens, vier ambulances, één reanimatiewagen, drie grote pompen, tien voedingspompen en elektrogeengroepen tot 15 kVh, daarenboven nog een tankwagen voor drinkwater en alle andere benodigdheden zoals springzeil. reddingskokers, takels... Met een korps dat de vergelijking met elitebrandweerkorpsen zoals dit van Brugge, stilaan aankan, loont de open deurdag beslist de moeite. (J V) dat de bezoekers per bus zich ongestoord en deugdelijk kun nen amuseren, terwijl zij er ze ker van zijn veilig thuis te ko men. Het is dan ook logisch dat de laatste jaren het aantal au tocars enorm is gestegen. Wieze wordt opnieuw voor vele landgenoten en voor duizen den buitenlanders hét «Rendez-vous der optimis ten». Wij hopen dat de organi satie opnieuw beloond wordt met een fantastische publieke belangstelling en dat de be zoekers zich zullen houden aan de beginselverklaring die wij in het begin van dit artikel opnamen. (M.J.M.) Aanvankelijk dachten wij in deze eerste toneelbijdrage van september toneelmin- nend Aalst op de hoogte te kunnen brengen van het programma van de diverse toneelverenigingen. Benevens de Catharinisten die reeds in juni hun toneelstukken vastlegden en lieten publiceren, is het slechts «Arbeid en Kunst» die ons een volledig over zicht voor het toneelseizoen 1975-76 doorstuurde. Wij citeren: «Na inzage van de officiële speelkalender 1975-1976 kwam het bestuur van de Kamer tot de konklu- sie dat het inbrengen van een eerste reeks opvoerin gen begin oktober (de toege wezen periode voor Arbeid en Kunst) op administratief gebied niet haalbaar was. Er bleef toen slechts één alter natief: opvoeringen plan nen in het weekend tussen Kerstmis en Nieuwjaar. In die zin werd de stukkenkeu- ze aangepast. Als eerste stuk werd dan ook «En waar de sterre bleef stille staan» van Felix Tim mermans geprogrammeerd. In april 1976 brengt «Arbeid en Kunst» dan «Een zondag in New York» van Norman Krasna. «Dansen op kristal» van Luc Vilsen, dat aanvankelijk voor dit toneel seizoen was gepland, wordt verschoven naar volgend seizoen. De toneelgilde «Hoger Op» nodigt alle belangstellen den uit op de prezentatie van haar jaarprogramma 1975- 1976. Op 12 september om 20 uur in het «Hoger Op» lokaal, Beukenhofdomein Langestraat 12 Aalst. R.V.D.P. LEZERS AANDACHT! Dc Voorpostredaktfe ver zoekt u het lasterlijk pamflet dat tegen onze medewerker Dirk Daelemans in Aalst en zijn randgemeenten werd verspreid als klinkklare on zin te negeren. Dit leugen achtig en eerrovend pamflet wordt verspreid door Lode De Mesmaeker en het is een rancuneuse reakde op een sfeerartikel door Dirk Daele mans met volledige instem ming van de redaktie over LDM gepleegd. Een juri dische klacht is bij de rijkswacht neergelegd en wij zullen niet gedogen dat Dirk Daelemans door LDM op een schandalige manier ver der wordt beklad. DE REDAKTIE Hoeft helemaal niet, dank zij een spectaculaire nieuwe formule!!! Oordeel zelf: Voor een 30-jarige. Kapitaal bij overlijden: 800.000 F (dubbele uitkering bij ongeval) en leven op 65 jaar: 1.311.000 F. Vroeger 19.280 F - Nu 10.896 F Pefjlar tókS Beginpremie Vraag nu nog, volledig vrijblijvend een gratis ontwerp aan specialist: N.V. KANTOOR RAVYTS Molenstraat 75 9300 Aalst Tel. 053-21.63.64 Wij komen aan huis.

De Voorpost | 1975 | | pagina 3