KLADDERADASJEN NA DE JAARBEURS ANNICK DEPREZ BLOEMENFEE 1975 4 - 5-9-75 - De Voorpost André Doorns kan er niet mee Terwijl in de zaal de jury haar punten heeft toegekend, zijn wij op onze beurt, enkele vraagjes gaan stellen aan de kandidaten. Ook Silvia en Hil- de, die ons een interview toe stonden kenden op dat ogen blik de beoordeling van de jury niet. Achteraf bleek dat aan Hilde 48 punten, aan Silvia 51 punten en aan Annick 63 punten wer den toegekend. Een punten verdeling waarbij de telling van de stembulleting van het pu bliek nog slechts lichte wijzi gingen mogelijk maakte. PAUZEINTERVIEWS De kandidaten werden tijdens de pauze uitzonderlijk goed beschermd tegen opdringerige nieuwsgierigen (en joernalis- ten?). Het kostte uw verslaggever enige moeite om achter de koe lissen door te dringen en een interviewtje af te pingelen in het heetst van de spanning. Hilde en Sylvia babbelen sa men in de buurt van de kleed hokjes, Annick is in geen vel den of wegen te bekennen. Aan de andere kant van de ba- rière moet de jury zowat haar puntenbordjes opsteken. Nochtans hielden we eraan deze interviews af te nemen voordat onze kandidaten de punten van de jury kenden. We misten zo wel de reakties van het publiek, maar je moet nu eenmaal kiezen, niet? Hilde, zeg eens eerlijk, geef je jezelf een kans? Hilde: Ik hoop dat zij het wint, ik vind haar echt wel de beste. Zij, Silvia, glimlacht op een on beschrijfelijke Kreoolse wijze. Uw verslaggever laat zijn bic vallen van ontroering. Waarom doe je eigenlijk mee? Trekt het je zo erg aan die titel van fee te veroveren of zit er wat anders achter? Hilde: Ik doe eerlijk gezegd, vooral mee voor de prijzen. Silvia: Ik ook. Silvia, geef jij jezelf een kans? Silvia: Laat ons zeggen, moes ten we nu in Antwerpen zijn, dan zou'k wel graag willen win nen. Maar 't kan me echt niet zoveel schelen, weetje, 'kvind eigenlijk dat het beter iemand van Aalst zou zijn. Van mij mag Annick gerust winnen. Zij schijnt er trouwens het meest op gebrand te zijn. Ik wist ook niet datzo'n verkie zing werd voorafgegaan door massala publiciteitskampag- nes in de stijl van de Ameri kaanse Presidentsverkiezin gen. Of prinskarnavalverkiezin- gen? Silvia: Ja kom, win ik niet, dan kost me dat enkel een treintje naar Aalst en 'k heb er plezier aan beleefd, 'k Heb er bepaald geen fortuin tegen aange gooid. Hallo, Annick, mag ik je en kele vragen stellen voor de lezers van De Voorpost? (Annick dook plots in gezel schap van haar broer op) Annick: Oh, nee, nee, nu niet ik heb mets te vertellen, laat me alsjeblief. Straks na de uitslag. Nu niet. Silvia, wie schreef je tekst? Silvia: Dat zeg ik lekker niet. Het leek net iets van een feestkomiteelid die wat dat betreft nooit op zijn mondje is gevallen, soms een interne afrekening van mensen uit het milieu? Silvia: Ja, maar meer zeg ik niet. En jij Hilde, hoe vind je de wedstrijdformule? Hilde: IK vind dat we eigenlijk heel weinig de kans hebben gekregen om iets van onszelf te tonen, buiten dan onze be vallige verschijning (lacht) We hadden maar een paar domme vraagjes te beantwoorden, ik vraag me af hoe een jury aan de hand van zoiets kan uitma ken wie nu het meest verdient om te winnen. Voor mij heeft Annick de meeste kansen om dat ze van Aalst is. Dat is onze handikap. Anders won Silvia. Het klinkt alsof jij ook al niet zo erg graag wil winnen? Hilde: Wel, voor die auto. maar 'tja weet ge wat een hoop Dc overdracht van titel en kroon. (Ib) lachen. Ofwel heeft hij het veel te warm, ofwel hangt heel die verkiezing hem zijn... uit ofwel deed de karnaval-bloemenfee- kandidate veel te aanhalig... (Ib) ambras zoiets allemaal meeb rengt? 130 feestelijkheden bij wonen. En waarschijnlijk niet allemaal de interessantste als je me begrijpt. Je hebt een beetje een Frans aksent? Nou, Frans. Je moet weten ik werk in Duitsland. Ik moest daarnet op het podium soms naar mijn woorden zoeken. Ik was doodnerveus. Annick trouwens ook. We laten Annick even beko men. Maar ze geeft ons geen kans, hoe graag we ook een gesprekje met haar zouden hebben. Er zijn geen andere joernalis- ten achter de koelissen. Ofwel hebben die hun werk al ge daan, ofwel interesseerthen al leen de winnares, en wachten ze nog wat. Onze indruk, geheel gespeend van Aalsterse chauvinisme: Annick moet winnen. Niet om dat ze de sympathiekste of be ste of mooiste of intelligensteof weet ik veel is, ze kan het we zen, we hebben niet de kand gehad haar wat beter te leren kennen. Op het podium kwam geen van de drie tot haar recht. Maar ze moet winnen, omdat ze geoon de enige... kandidate is. Silvia: Ik zou zelfs in staat zijn van de prijs aan Annick te ge ven moest ik buiten alle ver wachtingen in, toch winnen. Er zijn er niet veel die't zouden willen doen. Zeg jij me maar eens hoe 't komt dat er maar vijf kandidaten voor de preselektie zijn opgekomen, en dat er maar één van Aalst in de finale zit? We zijn meteen na de be kendmaking van de uitslag nog eens teruggekeerd om toch dat interviewtje met Annick los te krijgen. Annick liep iedereen uitbundig te zoenen. Er werd me op het moment dat ik eindelijk de kans zag haar even te spreken een bierglas met een verflenste bloem in de hand gedrukt. Annick gelukkig nu? Annick: Hier neem dat ding van me, zet het daar maar weg. Jamaar, niet weglopen hé? Annick: Nee, nee, wees gerust. Ze was weg. Sorry beste le zers. Misschien had iemand anders meer geluk. De Voor post was vertegenwoordigd door meerdere verslaggevers. DE BLOEMENFEE 1974 IS DOOD LEVE DÉ BLOEMENFEE 1975 Dit waren na een ontroerend afscheid zowat de laatste woorden van MYRIAM. De woorden van een meisje dat er veel voor gedaan heeft om bloemenfee te kunnen worden, maar nog veel meer deed toen ze uiteindelijk haar feekroontje veroverde. Ook zij gaf verleden jaar tijdens haarverkiezing de indruk moei lijk met het publiek te kunnen omgaan. Tijdens haar afscheid bewees ze welke ervaring ze in één jaar tijd heeft opgedaan. En hoe zou het ook anders kunnen, of Myriam nam van de mensen dié haar een jaar lang hebben geholpen, afscheid met een bloempje, aan het feestkomitee, annde prinsen- caemere, het stadsbes tuur....Ze zong nog éénmaal het liedje waarmee ze verko zen werd, vervolgens een mooi afscheidslied. Uit de dankwoorden die ander zijds ten opzichte van haar werden geuit, tekenden we deze markante uitspraak op: «Wij danken u voor al uw aan wezigheden die ge onze Aals terse stad aangedaan hebt» En toen Alfons Singelijn voor een instemmende zaal als tweede hofdame, Hilde en als eerste Silvia aanduidde, leek het ons toch ook markant My riam tegen haar opvolgster te horen zeggen dat ze vooral te vreden was, dat de bloemen kroon in Aalst blijft. MORAAL Natuurlijk willen we even schertsen, maar een andere ti tel voor al de bedenkingen die nog in ons achterhoofd rond spoken en eigenlijk niet aan Natuurlijk wordt ze uitgeno digd, maar welke uitnodigingen komen elk jaar weer? En ten slotte? Dat Aalst een Jean-Paul in zijn sas (Ib) Annick bracht een hele show (1b) bod mochten komen wou dit ar tikeltje objektief blijven vonden we nu eenmaal ook niet. Vooreerst is er een vroegere bloemenfee die het onjuist vond dat de aankondiging waarmee kandidaten worden opgeroepen deel te nemen nog steeds dezelfde is. Hierin lijkt het of .deze bloemenfee elke week op een of andere binnen of buitenlandse handelsbeurs, de bloemenstad Aalst en haar produkten moet gaan opfleu ren. Zoiets als wat de schuim- wijnkoningin wél moet doen. En mocht men iemand zoeken die zo een taak aan kan, dan is het normaal dat de kandidaten voor de verkiezing zelfs een «ingangseksamen» afleggen en het publiek hun algemene vorming kan beoordelen. Te Aalst leek het ons dat de konfe- renöer vragen in die richting zelfs niet mocht stellen. Maar zijn de begrippen Aalst, Bloemenfee en Karnaval zoals ons prins Bob het na de verkie zing in zijn volzin uitdrukte, werkelijk géén geheel. Silvia en Hilde zijn naar Aalst geko men maar hadden geen kans. Zij zijn wel met mooie prijzen vertrokken, maar van verkie zingsstemming in de zaal was op geen enkel ogenblik sprake. Waartoe dient deze pantomi- ne? Verder stellen we ons enkele vragen: Weten de k.onferenöer en de kandidaten precies wat de taak van de bloemenfee is? bloemenfee verkiest vinden we goed, Aalst is een centrum van deze kuituur. Maar waarom wordt aan de meisjes geen en- De pseudo-kandidaten (Ib) De buren van de Keizershallen zullen heel blij zijn dat de jaarbeursshow voorbij is. Wie iedere nacht het veel te 'uide muzickgcbrul moest aanhoren, moet stalen zenuwen gehad hebben. Ook tijdens de Oiljsterse avond en de bloemenfeeverkie zing stonden de decibels veel te hoog, zodat alles op een bepaald ogenblik ongenietbaar werd. Een of andere minder-schranderc technicus had het dan nog zo geregeld dat het orkest veel te hard overkwam en dc zangers en zangeressen overstemde. In de grote advertentieruimte van dc Keizershallen ging vrijdagavond de Oiljsterse avond door. Keizer Kamiel stak zijn voorliefde voor een plaatselijk advertentieblad niet onder stoelen noch banken. De voorbode van de nieuwe offerterondc voor de «stadsberichtcn» die begin oktober plaats vindt? Teksten debiteren is voor velen nog een zwak punt. Zo las de zanger-van-dienst van de Gilles zijn tekst van zijn borstel af, vond prins Bob steun in zijn rolletje papier en legde Michel zonder komplimenten zijn papierke in zijn hoed en op een muziekhoudertje. Met Jean-paul als konferancier op de pré-selektie en Keizer Kamiel tijdens de Oiljsterse avond is eens te meer bewezen dat Aalst zelf over degelijke animators beschikt. Waarom nog langer dure vreemde vogels engageren? Naar onze mening is ook ex-prins Antoine geknipt voor dit werkje. Wie maar geen sukses kan boeken als konferencier te Aalst is Paul Van Camp. Reeds jaren teistert deze brave borst de bioemenfeeverkiezingen met zijn afgezaagde schoonmoeder mopjes en zijn tandpasta-glimlach. Het elimineren van twee kandidaten tijdens de pré-selektie van de bloemenfee deed alle spanning uit de eigenlijke verkiezing verdwijnen. Een faliekante poging dus, die best af te schrijven is. Tijdens de akademische zitting voor de viering van «500 jaar Zwarte Zusters te Aalst, was het eerste schepen Bogaert die de kloostergemeenschap bloemen aanbood. Een vreemde kumui: schepen-bloemenfee, en dit op de vooravond van de bloemenfeeverkiezing. En maar leuteren over een waardige ambassadrice van de stad. De kattenvangst op het stadhuis gaat onverminderd voort. Van de negentien katten, resten er slechts nog enkele vluggerds. De rest zit nu reeds bij de Grote Manitou in de 'eeuwige kattenjachtvelden, dankzij een moeilijk te verteren portie chappi. Zo zullen de heren schepenen niet langer ongewenste plassen aantreffen in hun bureau's. Voor dc toneelgroeperingen wordt het weer oppassen geblazen. Onze toneelrecensent is terug van vakantie en voorwaar, hij is in gewicht aanzienlijk toegenomen. Wie fluistert er daar dat hij zijn pen in dc moeilijkste bochten zal wringen om alzo zijn overtollig gewicht kwijt,te geraken. Burgemeester De Bisschop zou geen Draeckenier zijn Indien hij niet in alles een onderwerp zag voor grap en lol. Zo zaten vrijdagavond tijdens de Oiljsterse avond, burgemeesters uit de randgemeenten te pronken achter het bordje: «Voorbehouden aan de kleine burgemeesters van Groot-Aalst». Een bloemenfee draagt als teken van haar waardigheid, kroon en lint. En wat zien we daar? Met de simpele stadskleuren rood-wit is het lieve meisje getooid. Kan de fusie-toekomst er het feestkomitee niet toe doen besluiten de lintkleuren aan te passen en de historische kleuren van het Land van Aalst, rood, geel, wit te gebruiken? Vervolg van blz. 1 Afscheid aan iedereen als bloemenfee van Myriam )lb) Schepen Benoni Ringoir lijkt wel boos te zijn op feestkomitee voorzitter Alfons Singelijn. Toch niet om het geringe Aalsterse kandidaten bij dc bloemenfeeverkiezing? Zoals u in de «Zwart op Wit» van deze week lezen kunt werden in een artikelenreeks in «La Libre Belgique» recentelijk de volksvertegenwoordigers en senatoren geportretteerd. Wij willen U het genoegen niet onthouden om de portretten van de kamerleden van ons arrondissement te lezen en te beoordelen. William Verleysen. «Apparatchik» du CVP, eet élu alostois est souvent rapporteur de projets sociau. II est trés assidu et porte mieux son prénom familier «Wim» que son prénom officiël «William». Willy Vernimmen. Syndicaliste jovial et actif, ancien député socialiste de Grammont. il défend les intéréts des consommateurs et fut l'un des pourfendeurs de la proposition de loi Akkermans sur les heures de fermeture obligatoire des magasins. II est rarement absent de l'hémicycle. Ouis Waltniel. Rarement présent dans l'hémicycle, ce PVV coopté par ses pairs s'est tout a coup découvert une ame de flamingant alors qu'il était jusqu'ici considéré comme un modéré. II est vrai qu'il a récemment été appelé présider aux destinéesdu Liberaal Vlaams Verbond. Ceciexpliquant celè... Louis D'haeseleer. Si ce libéral alostois est ministre comme il était parlementaire. M. Tindemans ne doit pas avoir qu'a se félicitér de le compter dans son équipe. Cette personalité n'a jamais suscité ('enthousiasme dc ses collcqucs lorsqu'il prenait la parole: il avait même plutot tendance a les faire fuir. Heureusement que. comme ministre. il dispose d'un cabinet que lui prépare les textes de ses interventions. Roger Otte. -Ce Défenseur social-chrétien des Classe moyennes, qui siègedepuis prés de quinze ans déja, fait partie du groupe des CVP. de deuxième zone. II n'espère plus rien et on n'espère plus rien de lui si ce n'est de continuer a voter comme on le lui dit. Bert Van Hoorick. Ce «vieu de la vieille», entré au Parlement en I946, est un des meilleurs députés du groupe socialiste flamand. II n'intervient pas trés souvent, mais chaque fois avec a propos. II replit aussis avec sérieux ses fonctions de secrétaire de l'assembléecommed'ailleurs celles desecrétaire du Cultuurraad. Richard Van Leemputten. Après Van Grembergen. il est le député Volksunie, le plus insignifiant. II parait qu'il s'intéresse aux problèmes des infirmières. On est pret a le croire lorsqu'on sait qu'il est niédecin de profession. II parait aussi qu'il s'intéresse a l'emploi des langues. Cela aussi on est prêt le croire puisqu'il est membrede la Volksunie. Ghisleen Willems. Voici encore un social-chrétien flamand qui n'est guère connu. On dit de lui qu'il est un député consciencieux et discipliné. D'autre part. si l'on en croit les notices biographiques officieiles. il s'intéresse particulièrement a Ia politique scientifique. a l'enseignement supérieur et a Ia pollution de l'eau. Zijn cr nog sluikkatten in het Aalsterse stadhuis? Niet zonder enige tremolo's in zijn forsige stem kon schepen Bogaert woensdagavond meedelen dat de laatste kat er diezelfde dag het bijltje bij neergelegd had. Volgens deze oficiële stadhuisbron zouden er dus een totaal van negentien katten naar een andere wereld geholpen zijn. Maar iedere medaille heeft nu eenmaal zijn keerzijde en van «iemand die het weten kan» is ons in de oren gefluisterd dat er nog ergens vijf katten opgesloten worden gehouden. De kattennachtmerrie van schepen Bogaert blijkt dus nog niet aan zijn einde. Tijdens de prijstuitreiking aan bloemenfee en andere kandidaten woensdagavond kwam een olijkerd op de idee de v ierde en v ijfde kandidate de gesneuvelden van de pré-selektie zomaar lotje te laten trekken voor wie nu vier en wie nu vijf was. Was er dan geen jury om die rangorde te bepalen? Eerste en tweede eredame van de bloemenfee, Syvia en Hilde, konden het op het podium bij de verkiezing zonder bedankje stellen, van de konkurrentie. BRENDAN tuigen aangesteld door de kandidaten, werden de stem men van het publiek geteld, nadat de jury haar punten had toegekend. Beide beoordelin gen telden mee voor 50%. De drie kandidaten mochten te vens een omslag kiezen zodat de toekenning van het stern- nummer door het toeval werd bepaald. JURY kei vraagje gesteld omtrent dit gegeven? Nu kan net zo goed iemand verkozen worden die over bloemen niets afweet, en dat voor een bloemenfee? Kom nou.... Lieven Matthieu Dank aan het stadsbestuur (Ib)

De Voorpost | 1975 | | pagina 4