GUZEGEM HERSTELT ZDN KERKTOREN EEN LEERRIJK POLITIE-VERSLAG De Voorpost - 19-8-75 - 11 De jongste gemeenteraadszitting werd gekenmerkt door drie bijzondere feiten: een langer dan normaal durende zitting, een felle doch gemotiveerde tussenkomst van raadslid De Ridder en de uitreiking van het zilveren ereteken aan laureaat van de Arbeid Ambrosius Moens, dit na de afhandeling van de gestoffeerde agenda. De eerste vijf agendapuntjes werden in rekordtempo afge haspeld. In verband met de vraag van de Interkommunale «Land Van Aalst, om in Gijzegem een projekt van grondbeleid te realiseren ver leende de raad zijn volledige steun aan bedoeld initiatief. Er werd beslist tot aankoop van een stukje grond, toebehorende aan de KOO Dendermonde en dit voor industriedoeleinden, terwijl eveneens twee leningen bij het Gemeentekrediet van België werden aangegaan, dit respek- tievel ijk ten bedrage van 6.250.000 F en 987.000 F. en bestemd voor het aankopen van industriegrond en ook voor de verbredingswerken die eerlang aan de Stationsstraat zullen uitgevoerd worden. Voor het toetreden tot het provinciaal antifusiekomitée was iedereen onmiddellijk te vinden en na enig aarzelen werd burge meester Lejuste afgevaardigd om de vergaderingen van hoger- genoemd komitée te gaan bij wonen alsook om de raad van nieuwe antifusieinitiatieven op de hoogte te houden. Toen de begrotingswijziging van de kerkfabriek ten berde kwam, sprak raadslid De Ridder zijn ontgoocheling uit over het feit dat de raad steeds voor een voldongen feit wordt geplaatst en dat men onvoldoende is ingelicht over bepaalde toestan den die zich in de kerkfabriek afspelen zonder medeweten van de gemeenteraad die toch als betaalheer optreedt: als voor beeld werd de unieke kumul van Petrus Van Drogenbroek aan gehaald die de funktie van boekhouder-hulpkoster uit oefent. Deze beroepsaktiviteit werd wel door de Oostvlaamse bisschop geakteerd maar pas nu werd de Gijzegemse raad of ficieel op de hoogte gebracht. De interpellant wenste dat voortaan een uitgebreide begrotingsnota wordt voorgelegd en dit liefst vooraf zodat met kennis van zaken de voorgestelde begroting kan onderzocht en goedgekeurd of afgekeurd worden. Hij werd in deze wens bijgetreden door de 11 andere raadsleden (Roger Coen was de enige afwezige) zodat men de kerkfabriek van deze verandering op de hoogte zal stellen. De gemeentelijke toelage aan de kerkfabriek werd toch tot 443.000 frank opge voerd zodat de gewijzigde be groting van de kerkfabriek voor dit jaar sluitend kan gemaakt worden. Om de verkeerspro blemen in de Dekkersweg en Denderweg uit de wereld te helpen zullen onderhandelingen worden aangeknoopt om tot huur of aankoop van bepaalde percelen over te gaan en deze als parking in te richten. Een voorstel om de Meersstraat te veranderen in Lambert Schei- houtstraat werd eenparig ver worpen. De NV. Betonwegen- bouw die zopas ingevolge een Ter gelegenheid van de jaarlijkse politiekorpsdag, die dit jaar van 19 tot 21 september gevierd wordt door ons stedelijk politiekorps, wordt traditioneel het jaarverslag ter kennis van de bevolking ge bracht. Grasduinend in dit verslag treft men heel wat cijfers en feitenmate riaal aan. Overlopen we even dit verslag Het korps telde op 31 de cember 1974 115 man personeel. Vrouwelijke pofitie-agenten kent men te Aalst nog niet. In het totaal kwamen er 14.223 telefoontjes binnen op het politie- kommissariaat; 1719 aanvanke lijke overtredingen werden als op gestelde PV of behandelde dienst- stukken genoteerd, eveneens 3603 aanvankelijke wanbedrijven en eventuele misdaden. 1192 on middellijke inningen als verkeers PV werden verricht. De kwartiera genten behandelden in 1974 een totaal van 16.918 bestuurlijke en gerechtelijke opdrachten, terwijl zij ook instonden voor tellingen van allerlei aard, zoals land- en tuin bouw, zigeuners, benzinepom pen Werden uitgereikt in 1974: 1440 bewijzen van goed gedrag en ze den; 83 bewijzen tot uitbating van café; 8833 rechterlijke inlichtings bladen; 912 leervergunningen; 1116 rijbewijzen; 1442 wijzigingen inschrijvingsbewijzen voor motor voertuigen; 817 veroordelingsbul letins: 2001 minnelijke schikkin gen; 1140 intredingen in de stad; 1122 uittredingen uit de stad; 39 bewijzen verkoop geestrijke drank; 522 eretekens; 217 leurderskaar- ten; 81 nazichten houden van dui ven en 388 nazichten strafregister militaire klasse. Daarnaast komt dan nog het nazicht omtrent per sonen aangeduid om als jurylid in assisen te zetelen, oor'oasoensi- oenenEen enorme administra tieve taak voor de stedelijke politie waar men meestal dadelijk zomaar niet aan denkt. KRIMINALITEIT Grote verschillen spreken er uit de HET CSV 't FABRIEKSKEN DAAGT UIT De financiële moeilijkheden van het «Centrum voor samenle vingsvernieuwing», waarover wij begin juli uitvoerig bericht brachten, schijnen gedeeltelijk opgelost. Een «finantiële kommune» van wel 40 personen brengen maandelijks 20.000 F extra-inkomen samen, waarmee 't fabrieksken een bestaans zekerheid heeft. De initiatief nemers echter spreken liever van een «overlevings-kans» en steken niet onder stoelen op banken dat de hele onderneming in hun ogen slechts kan lukken wan neer de financiële inspanning gepaard gaat met een totaal nieuw beleid. Met dat doel werd er op de trom geslagen voor een algemene beleidsvergadering op vrijdag 5 september jl. Niet minder dan 35 mensen, waar onder verschillende kersverse geïnteresserden, waren opge komen. Dat op zichzelf was reeds verrassend en bemoede- gend. Er werd dan besloten 4 beleids-kernen op te richten: I. Een stuurgroep voor het kommunikatie-projekt, 2. Een ploeg die de idee van 't Utopieken moet uitwerken, 3. Een informatie-kern (Info Agel) en 4. Een animatie-ploeg voor de Grote Zaal. Het geheel blijft echter zijn eigen speciale beleids-struktuur be houden: alles wat er reilt en zeilt in 't Fabriksken wordt bedisseld en beslist op de zogenaamde open donderdagvergadering. Elke donderdag om 21 uur verzamelen zich rond de grote tafel in 't Utopieken een bonte groep geïnteresseerden, gemoti- veerden. jongeren, volwassenen, arbeiders, studenten, babbe laars en zwijgers om zelf hun lot in handen te nemen en van het Fabriksken echt een «Centrum voor samenlevings-vernieuwing» '<-• maken. Dat is een uitdaging voor elke andere klub of organisatie! Het vraagt ook een totaal nieuwe vergadertechniek en vooral duurt het wel wat eer men gelooft en beseft dat er hier géén betuttelde instanties achter de koulissen zitten en dat de aanwezigen recht op beslissing hebben. De toevallige bezoeker van het café wordt uitgenodigd méé te denken, mee te praten en méé te beslissen. Deze beleids- koers werd in het CSV reeds van bij de aanvang gevolgd en zij zorgde wel eens voor chaotische toestanden. Maar tevens maakt zij van 't Fabrieksken iets uniek. Voortaan zal de donderdagver- g^dering om de veertien dagen een ander aspekt van het CSV behandelen: de ene week gaat het vooral over de coördinatie en het samenleven van de aanwe zige groepen (Wereldwinkel, Interschol, Klakson. Pan, New Reform, Info Angel, 't Uto pieken, F.C. Fabrieksken en Belottersklub), de andere week komen hogergenoemde beleids- kernen samen om hun werking op mekaar af te stemmen. Maar altijd is iede reen welkom. Dat laatste is meteen het basis-principe van het buurtcafé «'t Utopieken». Zoals men weet wordt dit café elke dag (behalve 's maandags) opengehouden door een èndere persoon, groep, politieke bewe ging of organisatie. Zo kan men het er meemaken dat er nu eens PVV-jongeren achter de toog staan, dan eens Jong-socialisten en de volgende dag mensen van De Weide (de ervaringsgerichte school) of een priester met zijn vriendenkring... Ook op dit stuk blijft het CSV een uitdaging: een echte beleving van het pluralis me. De tijd dat 't Fabrieksken werd roodgeverfd als een «kom- munistisch nest» is nu wel voorbij (niet in het minst door de gereserveerde houding van de KP zelf). Maar wat het dan wèl is. kan men enkel te weten komen door het te bezoeken, en dan nog blijft het een open vraag. Volgens de initiatiefne mers is dit een heel gezonde situatie, omdat zij «maagdelijk is, en zo willen zij het ook houden. cijfers tussen 1973en 1974 niet. Zeven gevallen waren er in 1974 van aanplakken zonder toelating, 19 aanrandingen der eerbaarheid. 2 afpersingen, 1 geval van aftrog- gelarij, 2 afzetterijen, 3 gevallen van andermans grond betreden, 23 gevallen van bedreiging, 935 gevallen van bedneglijk achter houden en 42 beledigingen, on vrijwillige (50) en vrijwillige be- schadingen (106), moeilijkheden bij bezoekrecht (17), zesmaal bo malarm of vijfmaal meer dan in 1973. Tien gevallen van bouwen zonder toelating werden gekonsta- teerd en zeven van braak van af sluiting, 38 branden, zeven brand stichtingen, 17 vlogen tegen de lamp voor het uitgeven van che ques zonder dekking en 5 voor het niet bijhouden van het kontrole- boekje E.E.G., 1 geval van deser tie. Een lange rij diefstallen: loon bedienden 9, braak en inklimming 70, langsheen de openbare weg 37, fietsen 738, rijwielen met hulp motor 196, en motorrijwielen 3, 26 auto's en 39 pogingen terwijl we nog eens 367 diefstallen «allerlei» in de inventaris terugvinden. Drie inbreuken tegen dierenbe scherming werden gekonstateerd, 50 dronken sturen, 2 gevallen van eerroof en laster, 12 waren niet in het bezit van de identiteitskaart en 2 gevallen van vervalsing ervan. Tien exhibitionisten werden voor geleid, grafschennis tweemaal en het inrichten van gevaarlijke en hinderlijke inrichtingen: 4. Voor heling werden drie personen aangehouden en om teveel drank toe te dienen aan dronken perso nen: en een hield na ontzetting als cafébaas toch nog een herberg open. Twee verzuimden een han delsregister aan te vragen en één verzuimde hulpverlening. 1 jacht- misdrijf, 20 kansspelen, 1 kinder- veriaüng, 3 verwaarlozingen, 7 krankzinnigen, 3 lasterlijke aangif ten en 4 gevallen van landloperij, 2 verzuimen leerplicht. 11 lichte ge welddaden, 2 luchtverontreinigin gen en 1 milieuverontreiniging, 6 misbruik van vertrouwen en 19 nachtgerucht, 6 onderhoud van bijzit en 10 gevallen van niet- betaling van onderhoudsgeld. 49 gevallen van onenigheid in het ge zin en één geval van houden van huis van ontucht en aanzetting tot ontucht: 2. 1 ontvoering, 89 open bare dronkenschappen. 9 open bare zedenschennis. 8 opBchtin- gen, 4 oproepen 900 zonder nood- EUREKA EREMBODEGEM Wat brengt ons de vierde trimester '75? Tijdens de vergadering van 3 septem ber werd een programma opgemaakt voor de laatste maanden van 1975. Reis: Jaren was het in Eureka de tradi tie één of meer reizen tte maken. Die goede gewoonte is achterwege geble ven Onze leden wensen dit jaar nog een ééndagsrcis te maken. Man gaat kontakt nemen meteen reisagentschap om een reis te maken rening houdend met het seizoen. Vissen: Niets is zo spannend dat een dag met een vissercsloep op volle zee. Over een vijftal jaar was Eureka zo'n dat ui t vissenIeder van de deelnemers had zon vijftig kilo garnaal en op dit ogenblik wil dat wat zeggen... De prijs - die we nog niet kennen - van zo'n visvangst ligt tamelijk hoog. Het aantal deelnemers is erg beperkt: maximum 15! Zij die eens willen meegaan laten zich inschrijven bij GFons Walgraef of bij een van de be stuursleden Ook familieleden of vrienden zijn welkom. Keppestraatkermis: Verleden jaar werd deze wijkkermis onder impuls van Eureka nieuw leven ingeblazen. Het resultaat was zeker meer dan posi tief. Dit jaar werd er reeds voeling genomen met de voornaamste mede werkers van verleden jaar. Heb je soms geen goede initiatieven? Voetbalkompetitie: We mogen jullie nu reeds verklappen dat ernstige on derhandelingen aan gang zijn om de uitrusting van ons team te verbeteren In een van de eerstkomende matchen zal ons ploeg uitgerust worden met fijne truitjes. Langs deze weg om vra gen we aan alle spelers de wekelijkse training op vrijdag avond niet te verge ten Film: Zoals verleden jaar mogen onze leden rekenen op een reeks van een tiental filmen dieongeveer om de maand op zaterdagavond om 20 uur zullen gedraagd worden, e gaan met de filmen onze derde reeks in. Zij die de filmvertoning bijwoonden zullen moeten beamen dat ze de moeite loonden We rekenen op meer belangstelling De bekendmaking zal dit jaar beter verzorgd worden Toneel: Met ietwag heimwee denken we terug op de twee toneelstukken die voor een paar jaar door Eurka werden opgevoerd. Verschillende van onze leden zouden gaarne eens opnieuw of voor de eerste maal op de planken verschijnen. Het ontbreekt ons aan een degelijke leider-regisseur. Wie kan ons helpen-7 We hebben ons in ieder geval voorgenomen 't zij in Brussel of Gent, tijdens het komende seizoen minstens een paar opvoerin gen bij te wonen. Kleinkunst: Tijdens de wintermaan den richt Eureka een kleinkunstavond in. Het «Zaalproblcem» kunnen wc oplossen met ergens anders de ge plande avond te lten doorgaan. Wie of wat het zal zijn is nog n,et geweten. St. Maartensfeest traditiegetrouw hebben we op II november ons St. Maartensfeest. Verleden jaar kende die avond een machtig sukses, We tel den meer dan 200 aanwezigen. 11.11.11 - aktie: Met alle gebreken dat de 11,11,11 aktie mocht vertonen en waaraan men toch ernstig wil ver helpen blijft het toch een minimum aan inzet. En deze inzet wordt dan nog hoofdzakelijk gepresteerd door de jeugd. Het is beschamend te moeten vaststellen dat er in Erembodegem tot geen minste aktie kan komen Kan Eureka zich op dit gebied niet verdien stelijk en sympathiek maken? Kunnen wij de wagen niet aan 't rollen bren gen? Zwemmen: We vragen aan alle leden en vooral aan de zwemmers deze rea lisatie bij vrienden, familieleden en kennissen te propageren. Hoe meer zwemmers des te soepeler zullen de leiders kunnen werken: zullen bvb. zwemwedstrijden kunnen ingericht worden; zullen eventueel de voor waarden (financiële) gunstiger wor den. Richtlijnen We vertrekken aan de klub stipt te 19.40 u. We vertrekken te Asse om 21.15 u. De nieuwe kaarten worden vóór het vertrek in de klub afgeleverd Ping-Pong: Weten jullie dat men ie dere woensdagavond kan tafeltenn- nissen. In 't Schuurke. Hugo verwacht nog meer spelers. Eerstdaags begint op nieuw het tomooi tussen jeugdhuizen uit het Aalsterse Voelen jullie niets voor deze gezonde sportOok voor de lenignheid en lijn van onze meisjes is ping-pong ideaal! goedgekeurde aanbesteding de Kerkstraat, Waterstraat en Dokter De Cockstraat heeft hersteld werd nu ook belast aan de eenheidsprijzen van het goedgekeurde bestek de Kruis straat, Dijkweg en Kasteellaan (Dreef) met een slijtlaag te bedekken, dit in het kader van het wegenonderhoud uitgestip peld in een van de vorige zittingen. KERKTOREN Het houten gebinte van de kerktoren is helemaal verrot en vormt een gevaar voor de voorbijgangers. De som voor het herstellen van de kerktoren in zijn vroegere staat wordt door de firma van aannemer Walter Mariman uit Zele op 154.545 frank geschat. De raad is akkoord met dit bedrag. Zij vindt echter dat de kosten door de kerkfabriek dienen gedragen te worden en dat slechts bij uitputting van de financiën van deze instelling de raad het tekort zal aanzuiveren. Enkele tussen komsten, die slechts een illustra tieve waarde hadden, en die we hier dan ook terzijde laten, hadden ervoor gezorgd dat de uitreiking van het eretekene een half uur moest verlaat worden. Op deze plechtigheid, die ge paard ging met een eredrink werd Ambrosius Moens tot Laureaat van de Arbeid gekroond. Voor deze prestatie werd hem door burgemeester Lejuste het zilveren ereteken opgespeld. DIRK DAELEMANS De h. Ambrosius Moens ontving uit handen van burgemeester Lejuste, als laureaat van de arbeid, het zilveren ereteken, (el) zaak. 8«verspel, 66 overtredingen gemeentereglement, 10 fiskale overtredingen, 540 verkeersover- trecfingen en 1034 onmiddellijke inningen, 2 gevallen voor het plaatsen van een hindernis op de openbare weg, vrijwillige slagen: 180 en onvrijwillige slagen 5, smaad 12,24 stortten van vuil en 1 sturen tijdens ontzetting en 5 stu ren zonder rijbewijs, 4 sturen zon der leervergunning en 6 valsheid in geschriften, 1 verdacht overlijden, 12 verdachte handelingen, 4 ver- dnnkingen door ongeval, 6 doden in het verkeer, 65 zwaargewonden, 358 lichtgewonden, 876 materiéle schade. Twee verkrachtingen, 41 verlaten familie, 48 vernieling van huisafsluiting, 3 gevallen van wan gedrag, 22 dragen van wapens zonder vergunning, 11 voor we- derspannigheid, 3 gevallen van wateren op de openbare weg (nou, nou), 1 geval van het niet houden van wekelijkse rustdag, het werpen van hinderlijke voorwerpen 4, gooien van kraaiepoten: 1, zes voor woonstschennis, 35 voor woonstverandering zonder opga ve, acht zelfmoordpogingen, één verdrinking, 4 verhangingen en 2 andere zelfmoorden, een wild zoogdier houden zonder vergun ning 1. ONGEVALLEN Er deden zich in 1974 een totaal van 1.272 ongevallen voor. Op de linkeroever zijn er dat 835 en op de rechteroever 437. Gespecifieerd telt men er op de Gentsesteenweg 74, Brusselsesteenweg 56, Ge- raardsbergsestraat en Korte Zout- straat 31, Dendermondsesteen- weg 41, Bredestraat en Zwarte Hoekbrug 67, Botermelkstraat, Binnenstraat en Slot 41Moorsel- baan en St.-Annabrug 84 en in de Gentsestraat en Nieuwstraat 46. Bij daglicht zijn dat er Ö69, bij openbare verlichting 400, geen verlichting 3 en 209 gevallen van vluchtmisdrijf. 590 ongevallen deden zich voor op een kruispunt en 13 op een brug. In 49 gevallen was de drank oorzaak van het ongeval, 266 overdreven snelheid, schending voorrang413, niet rechts houden 91, gevaarlijk inhalen 58. Jaar na jaar komen steeds de zelfde misdrijven en inzonderheid dezelfde oorzaken van ongevallen terug. JV Vervolg van blz. 1 NATIONALE P.V.V. STUDIEDAG mag ze bijvoorbeeld verkopen en of met een hypotheek be zwaren) de echtscheiding de alimentatiegelden. Het gaat hier dus om vast te stellen in welke mate man en vrouw ge lijke zijn voor de wet, en in welke mate een grotere gelijk heid kan worden verwezenlijkt door wetwijzigingen zowel in zake gezinsrecht, fiscaal recht, sociaal recht en sociale zeker heid. Belangrijk is dat vrouwen geen bevoordeelde positie vragen maar de erkenning van hun waardigheid, onafhanke lijk van het feit of ze gehuwd zijn of niet, werken of niet, kin deren hebben of niet. 2. DE SITUATIE VAN DE VROUW IN DE BELGISCHE SAMENLEVING: EEN SICIO-EKONOMISCHE BENADERING Anne-Marie NEYTS- UYTTEBROECK bestudeert in haar verslag achtereenvolgens de situatie van de beroepsak- tieve vrouwen evenals deze van de thuiswerkende vrou wen. Op basisvan bevindingen formuleert ze een aantal eisen en wensen die aan deze eko- nomie zullen voorgelegd wor den. Uit een eerste deel van het inleidend rapport blijkt dat de beroepsaktieve vrouwen een belangrijke, ja zelfs essen tiële bijdrage tot de Belgische economie leveren. Zij verte genwoordigen immers 34% van de totale beroepsaktieve bevolking: van de arbeid splaatsen in de tertiaire sektor bezetten ze er 43%, terwijl ze 25% van deze in de nijverheid voor hun rekening nemen. Hun bijdrage tot de ekonomie wordt echter noch materieel noch moreel erksnd, laat staan ge waardeerd. In 1970 waren er 1.600.000 thuiswerkende vrouwen. Los van alle sentimentele of affek- tieve overwegingen, is hun si tuatie er één van ekonomische afhankelijkheid. Wanneer hun huwelijk om welke reden ook eindigt, komen deze vrouwen niet zelden in een zeer moei lijke situatie terecht. En verge ten we niet de 500.000 wedu wen! En wanneer we de toestand van de vrouw bestuderen moe ten we zeker aandacht hebben voor een ruime maatschappe lijke kontext. Zo moeten we vaststellen dat er in onze maatschappij nauwelijks nog ruimte is voor kinderen. Niet enkel de buitenhuiswerkende moeders, maar ook de buiten- Mevrouw Diane Van Renterghem-D'haeseleer, voorzitster van de nationale PVV-vrouwendag. huiswerkenede vaders vinden moeilijk' tijd voor de kinderen. En mogen we hier voorbij stap pen aan de alleenstaande ou der, meestal alleenstaande moeder? Onmiddellijk blijkt de noodzaak van kinderopvang, ki nderdagverblijven. 3. WAT MET DE VROUW IN ONDERWIJS, OPVOEDING EN OPLEIDING? Mevrouw CLAES-VAN WAES gaat uit van de stelling: indien aanvaard wordt dat elk talent, elke gave, elk vermogen van het individu zou dienen ontdekt en optimaal ontwikkeld, dat dan in de eerste plaats alle nog bestaande diskriminaties in zake opvoeding en onderwijs weggewerkt moeten worden en dit vanaf de crèche tot en met de universiteit. Is het van daag niet zo dat jongens en meisjes verschillend worden behandeld? Enkele voorbeelden: waarom poppen voor meisjes en autoo tjes voor jongens? Waarom handwerk voor meisjes en handenarbeid voor jongens? Waarom ma die in de boekjes altijd in de keuken vertoeft en pa de wijde wereld intrekt? En hoe is het gesteld met de algemene- en beroepsvorming voor meisjes? Hoeveel vrou welijke psychologen werken in P.M.S. -centra en beïnvloedt de meerderheid van de manne lijke psychologen niet de voor oordelen over «vrouwelijk» en «mannelijke breoepen»? PRACHTIGE HERFSTWANDELTOCHT Naar de kruisborre te Asse Het zoet Prieel van Brabant... De V.T.B en A.T.B. richt op zondag 21 september een schitte rende wandeltocht in nara één van de meest schilderachtige hoekjes van het Pajottenland, de Kruisborre. Samenkomst te 14 u. (stipt) aan de kerk van Asse-ter-heide gelegen langs de rijksweg Brussel-Gent op 10 km van Aalst, ruime parkeergelegenheid en bushalte. Het trajekt van deze familiale wandeltocht beloopt 10 km en wordt rustig (in groep) bewandeld. Er is trouwens zoveel te bekijken. De afgestompte witte molen van Terheide, de historisch-rijke hoeven van Asbeek, het fraai Hof in de Lange Bomen, het Hof te Montenaken, de Hoge Kamer, het Molenzwerk van de Mo- rëtte, de prachtige panorama's op Putberg, Asse-dorp, Ter- heide en de heerlijke heuvelkammen nog versierd met de laatste hopdranken... maar vooral de legendarische kapel Kruisborre, midden 'n oase van groen en stilte. Alle deelnemers voorzien zich best van waterdicht schoeisel en van 'n luchpak (vieruurtje in de landelijke herberg «De koekoek» of in Asbeek).Deze prachtige wandeling wordt ge leid door de Hr. Roger Verbeeren. bijgestaan door de Heren Jan Schoonjans en Fons Meert, die deze rocht zorgvuldig hebben uitgekiend en voorbereid. All edeelnemers ontvangen een fijn wandelkaartje getekend door de Hr. Oscar Roels, samen met de beknopte beschrijving van de wandelweg. Deelname in de kosten: 15 F (kinderen 5 F) leden van de V.W.B. Vlaamse Wandelbond) betalen slechts 10 F. Daarom: overal en op alle niveau's zowel mannelijke als vrouwe lijke opvoeders en leerkrach ten te zijn; moeten alle leermiddelen, moet alle didactisch materiaal op grond van de daarin heer sende seksenrollen herzien worden; hoeven jongens en meis jes, op alle niveau's een volle dige gelijke opvoeding en op leiding te krijgen dus koördi na tie en koïnstruktie; —moet een grondige mentali teitsverandering worden door gevoerd. In de namiddag volgt dan een globale bespreking, aangevuld met uiteenzettingen door: Staatssekretaris L. D'HAESE- LEER in verband met maatre gelen ten voordele van de vrouwen in overheidsdienst. Mevrouw HERMAN over erva ringen in internationaal ver band in dit jaar van de vrouw. Tot slot houdt dan P.V.V. voorzitter Frans GROOTJANS een toespraak. Als voorzitster van de P.V.V. vrouwendag verwacht ik veel belangstelling. Maanden is hard gewerkt aan de voorbe reiding, de verslagen, enz... Het koördinatiekomité van de P.V.V. -vrouwenbewegingen van het arrondissement heeft alles tot in de puntjes geregeld. Er is zelfs voor kinderopvang gezorgd zodat vrouw en man kan komen van in de voormid dag. Voor de deelnemers is er tevens in de middagpauze een lunch voorzien. Verder is het F.F.R. -komplex met zijn ruime parking en zijn aangename vergaderzalen zeer geschikt voor een derge lijke vrouwendag, waarvan nu met bijna zekerheid kan gega randeerd worden dat het suk ses verzekerd is. En dit zowel wat aantal deelneemsters, deelnemers als inhoud betreft. Daar deze dag, die door de P.V.V. als één van de belang rijkste manifestaties wordt be schouwd, hoop ik dat een be langrijke stap naar de gelijkstel ling zal worden gezet. Ik ben daarom fier dat dit andermaal in ons arrondissement en in AALST is dat dergelijke be langrijke manifestatie wordt gehouden. PRAKTISCH Vanaf 9.30u. vindt het onthaal plaats. Om 10u. verwelkomt Mevr. Van Renterghem de aanwezigen in de grote zaal en stelt Mevr. Bützler de kommis sies voor. Vanaf 10.30u. gaan in de kommissies de bespre kingen en het opstellen van de resoluties door. Van 14.30u. tot 15.30u. is er een lunch voor zien in de grote zaal, terwijl om 16.30u de plenumvergadering aanvangt met toespraak door staatssekretaris D'haeseleer, rede door mevr. L. Herman- Michielsen, het rapport van de kommissies en de slottoe spraak door partijvoorzitter de h. Grootjans

De Voorpost | 1975 | | pagina 11