MrJ V DE POR' i 1 IN HET NIETT WK 1 SCHAMPAERT OP EEN DIEFJE ARNOLIS OUT Wmmm. It iA-jïa LAUW VOETBAL 3 e VAT TONALE K.A.V.D.- MENEN 1-0 EENDRACHT AALST- STADE LEUVEN 1-1 m I IR Voetbaluitslagen van zondag 14 september '75 LAUWE-EENDRACHT ZELE 1-0 VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 21 SEPTEMBER 1975 Raymond De Wilde (Opstal) out Jean Van Driessche 15 s Dat een wedstrijd negentig minuten duurt hebben we ander maal kunnen ervaren. Toen vriend en tegenstander zich reeds hadden verzoend met de brilstand op het scorebord kwam Schampaert in het KAVD stadion aarwfraven met een doelpunt, waardoor de volle inzet in de Denderstede bleef. De vreugde was groot in het Dendermondse kamp en de mannen van de Oude Vest haalden nog eens extra uit om deze thuisoverwin ning te vieren. De ontgoocheling was des te groter in het kamp van de grens- ploeg, die zonder de logica te forceren, mocht aanspraak maken op een deel van de koek. Fred Schollaert was in deze laatste Paniek in de Menense defensie (KAVD - Menen 1-0) minuut in hef hinterland der be zoekers doorgedrongen- Ons inziens kon hij zelf afronden, maar Freid verkoos het leder door te schuiven naar de vrij staande Schampaert. Deze kwam evenwel telaat, maar doelman Van Holme misrekende zich. Het leder sprong van zijn borst weg en Schampaert was er als -de kippen bij om het leder over de doellijn te duwen. Werd het 'n bet Grembergs voet balstadion geen grote vertoning dan dient toch gezegd dat paarsblauw zich flink heeft inge zet om voorzichtig een goed resultaat te behalen De bezoekers langs hun kant speelden vrij voor zichtig en bleken alles op een gelijkspel te hebben gezet, iets waarin ze ei zo na gelukt waren. De fameuze spitsen Libon, Sie- rens en de later ingekomen Soe- tart kregen geen ruimte van de Dendermondse verdedigers en konden zichtbaar ook de zware inspanningen vanuit het midden veld niet aan- De bezoekers verstortden evenwel de kunst steeds snel terug te plooien bij de Dendermondse aanvallen, zo- Eendracht Aalst heeft een kostbaar punt moeten afstaan aan Stade Leuven. De bezoekers die van meet af aan hard en on genadig hun tegenstanders bestookten kregen hiermee meer dan dat ze gelet op de spelontwikkeling verdienden. Daarbij vielen de Eendracht-aanvallers meer deze wenkende kansen In de voeten doch beurtellings misten Van Roy en Mees van een niet. Een tegenslag voo* Eedracht was dat het in de 12e min. Arnolis verloor. Bij een hard kontakt met Dirckx I liep hij een erge kwetsuur op aan de knie. Men vreesde voor gescheur van de gewrichtsban den en meniscusletsel. De wed- I strijd liep nochtans goed van J stapel voor de thuisploeg, die I zich direkt in het bezoekende I kamp nestelde. In de 5e min. I was er al een goede kombinatie waarbij Maes de bal aan Van Roy toespeelde Deze laatste lukte een omhaal, doch de bal I suisde naast Onmiddellijk daarop was het Van Roy die Arnolis bediende en deze nam de Stade I doelman op de korrel. Leuven I probeerde met felle uitschieters de Aalsterse verdediging te be- I dreigen en inzonderheid Oosthui- I zen en Rijsenberg toonden zich J gevaarlijke heerschappen In de I 15e min viel de eerste wenkende doelkans in de voeten va" De Roos doch deze benutte ze niet. I In de 24e min. viel dan het a' eerder verwachte doelpunt als Van den Eynde een vrijschop nam I en Mees zloh listig door de Stade I verdediging wringt en raak kopt. Aalst blijft door deze stimulans I aanvallen en met de 10 stand bij de rust mochten de bezoekers I zich zeker gelukkig achten. Onmiddellijk na de kampwisseling is er een vluchtschot van Roeckx zonder resultaat echter De Aal sterse verdediging bleef de toe stand beheersen. In de 55e min verkeek Mees 'de kans om de verdediging laat niet meer be gaan. A| had men er de halve inzet bij ingeschoten de Aal sterse trainer Van der Elst was toch tevreden met de opgebrach. te verrichting Hij meende dat de te harde en op bepaalde momen ten bmtale aanpak van de bezoe- toVlW.YY.V* «Stil l»«Hl 4<t '"Mi De doelwachter van Stade Leuven duikt tevergeefs naar de kopbal van Mees die raak zit. Aalsterse voorsprong te verdub belen doch faalde. Het wordt tegen de gang van zaken in 1-1- Daarna begon de voordien al te lankmoedige scheidsrechter Ver- linden toch de kaarten op te diepen en beurtelings keken Dirckx en Opdebeek tegen geel aan. Naderhand zou ook Van den Eynde de gele kaart onder de neus krijgen. Hoe Aalst zich In de slotkwartier ook zou Inspan nen. een hard opzittende Stade (el) kers de hoofdoorzaak was van de halve nederlaag. Ook hebben we nadat Arnolis was uitgevallen een p>oosje naar de goede kadans moeten zoeken- Normaal hadden we de partij met een paar doel punten verschil moeten winnen, aldus de Eendrach,. trainer. De beste spelers in het Aalsterse kamp waren Mees die zeer be drijvig was, en de middenvelder Buyle die de plaats van Arnolis Innam J.V-H- dat Schollaert en co weinig of geen doelkansen kregen. Dender- monde mag evenwel worden ge loofd voor zijn sterke inzet tot de allerlaatste minuut- In het mld- denveld leverde Dré Temmerman zeer konstruktief werk. terwijl RUdy Van Belle en «Chou» De Bleeckere uitstekend werk lever den 'n de defensie Nagels was blijkbaar nog niet volledig her steld van zijn griepaanval, ter wijl Alain Verstraeten ook eer der voorzichtig akteerde, wat normaal te noemen is als men opnieuw in de fanionploeg komt na blessure. KAVD speelde goed samen en gaf blijk van een flinke fysieke konditie- iets wat nodig is voor grote prestaties. Dat men aan de Denderboord ge lukkig is met deze zege ligt voor de hand De ploeg moest het toch stellen zonder Van Look griepaanval, en Van de Voorde gekwetst om dan niet van Moons te spreken die vorige week een flinke wedstrijd speelde en nu met een meniscusoperatie In het vooruitzicht ook voor een tijdje bij de afwezigen mag ge plaatst worlden- V.C. Lauwe - Eendracht Zele 1-0 E. Aalst - Stade Leuven 1-1 KAV Dendermonlde - Menen 1-0 Jong Lede - VK Ninove 1-1 FC Ronse - SK Lebbeke 3-0 VW Hamme - Lokerse 1-1 Petegem SK Aalst 0-2 S Buggenhout Delnze 1-1 Temse W. Moorsel 0-0 S. Appels - Nederename 1-1 Borsbeke - Baasrode 2-1 Terjoden - Haaltert 1-2 Winnik - Robur 3-2 Appelterre - Nleuwerkerken 2 0 St Amandsberg - Overmere 1-0 Edixvelde - Mere 1-2 S. Geraardsbergen - Schellebelle 1-1 Deftinge - SK Erembodgem 0-3 E. Meldert - Serskamp 3-1 Gerda - SK Grembergen 1-0 Kieldrecht - Opstal 4-1 gen - Bavegem Massemen Hofstade 0-1 Wichelen Zandst. Appels 1-1 S Moorsel E St Gillis 0-3 Boonwij'< - E. Grembergen 1-2 Gijzegem Herdersem 0-2 Berlare - Wieze 3-3 Oudegem Schoonaarde 20 Heikant Zele - Eksaarde 1-2 TOYOTA Keeper Van Holme redt op het nippertje bij een Dendermondse aanval (KAVD - Menen 1-0) De Bleeckere schiet op doel (KAVD Menen 1-0)è Willebroek - KAVD Menen Eendr- Aalst Eendr. Zele - Crossing Ourodenberg - Jong Lede Lovendegem - S. Buggenhout SK Aalst Evergem SK Lebbeke - VW Hamme Nieuwerkerken - Sparta Appels W Moorsel Appelterre Robur Temse Baasrode - Terjoden Overmere - Drongen Pollae - Edixvelde Serskamp Viierzele SK Erembodegem E- Meldert Schellebelle - Moerbeke Opstal - Sinaai Si' Grembergen Kieldrecht Herzele Doggen Hofstade - Ede Schoonaarde - S Moorsel Zandst, Ap pels Oudegem Wieze Wichelen Kalken Berlare E. Grembergen - Gijzegem E St. Gillis Boonwijk Klinge - Heikant Zele ees, hier aan het werk. bijzonder aktief op het veld Arnolis verlaat he^ veld voor lange tijd, men vreest voor ernstig letsel van de gewrichtsbanden- (e|) De Eendrachters waren met biezondere referenties naar West- Vlaanderen gereisd na de schitterende wedstrijd tegen Berchem, kwam de piek tegen Union. De uitslag maakte de rood-zwarte aanhang weeldedronken en met veel optimisme werd de reis naar Lauwe ondernomen. De afwezigheid van Steur, die een inwendige bloedstorting opliep, betekende natuurlijk een handicap, maar daarentegen hoopte eenieder dat het heroptreden van Roland De Loose een winstpunt zou betekenen. De onbeschikbaarheid van de Zeel- se spits heeft een niet weg te cijferen leemte gelaten, terwijl de verhoopte versterking met de be- sohikbaarhefd van De Loose er niet kwam. Immers de ex-Daring- man heeft de zaken een beetje ontredderd, want zijn verre voor zetten gedreven door de wind heb. ben de aanvallers verplicht heel wat nutteloze spurten uit te ha len. Het 9aat zeker niet op- deze een. trale middenveldspeler als «de» oorzaak van de nederlaag te be stempelen Het elftal bleef onder de normale waarde, want er zat noch de geestdrift, noch de tech nische onderlegdheid in van de vorige matchen Voeg daaraan toe dat de Zeelse formatie vroegtij dig op achterstand wei^d geplaatst wanneer De Loose werd omspeeld door Van Kerschaever en Lfbon de Zeelse portier verraste. De mogelijkheden om gelijk te stellen zaten er bepaald in en Maes vuurde een paar verrassen, de schoten af die echter door een sekure Van den Abbeele werden opgevangen. Daarentegen "Stond deze portier machteloos als Jan- segers op de paal besloot De Beule liet de kans van de wed strijd liggen door naast de gapen de doelmond te besluiten als hij de bal maar voor het inleggen had. Intussen was Marc Van Wambeke die in de plaats van de onbeschlk. bare Steur optrad„ gekwetst aan de schouder zodat hij kort na de rust door Szapinszky werd vervan gen Maes schoof dan op naar de aanval en Jef akteerde in het mid denveld De Zeienaars konden in deze periode een bepaald over wicht afdwingen doch er zat wei. nig variatie in de aanval om de geroutineerde verdediging, met Ghellinck als voorname pion in gebreke te vinden- Integendeel bij het Zeelse r'oeg- onderdee! werd door Martens soms paniekerig opgetreden Ook Cooreman diende vervangen te worden en Jacobs deed 20 mi nuten voor het einde zijn intrede. Het was Goossens die naar de halflijn opschoof maar er zat ook In die periode te weinig inspira tie in het geheel om Lauwe n verlegenheid te brengen. De leiding was de oorzaak dat sommige spelers een ogenblik hun zelfbeheersing verloren en vooral Maes raden we aan kalm en be zadigd te blijven- De terugreis werd door de Zeelse karavan bi een eerder bedrukte stemming ondernomen, want de nipte nederlaag opgelopen bij het aan huis stevig spelend Lauwe werd te sterk aangevoeld We zijn overtuigd dat de komt van Crossing een unieke gelegen heid zal bieden om zich te reha biliteren. KORT SPORT Tijdens de wedstrijd Kielrecht- Opstal Buggenhout diende men Raymond De Wilde van Opstal te vervangen door Verhulst. Eerstgenoemde kreunde van de pijn. Een trap op de enkel zal waarschijnlijk een paar weken out betekenen zodat Opstal een basisspeler dient te missen (vds) Jean Van Driessche is geboren en getogen te Schellebelle. Hij was destijds een niet onver dienstelijk amateur en koerst nu bij de Openbare Diensten. Hij won te Merelbeke het ;am- picenschap van Oost-Vlaande- (vh)

De Voorpost | 1975 | | pagina 15