Bezoekers nooit overspeeld Aan de leiding Knokploeg, Late counter VROEG DOELPUNT FATAAL Twee doelpunten en slechts drawn Hoop ondanks nederlaag VOETBAL I BEVORDERING V.C. Jong Lede-Ninove 1-1 l lc PROVINCIALE l S.K. LEBBEKE IN HALVE FINALE VE5*p«t',Ki F.C. Ronse-S.K. Lebbeke 3-0 Lede was met veel goede bedoelingen aan deze eerste thuis wedstrijd begonnen. Aan verliezen werd niet eens gddacht. Ninovq daarentegen was met een puntendeling al heel tevreden. Al blikte hdt de eerste kompetitiematch Denderleeuw al in met 5-0, toch was het nieuw gepromoveerde Ninove bang voor Lede, dat als één der toonaangevers uit de reeks wordt be schouwd. En toch kregen de meer dan 1.800 toeschouwers weinig den derende voetbalmomenten voorgeschotéld. Daar was Ninove te bang en te zeer gesteld op een puntendeling, en was anderzijds de gastploeg een nog te onsamenhangend geheel. Zoals algemeen verwacht, start te Ninove met een blitz-offen- sief dat resulteerde in twee doelkansen voor Nevens en De Bruck. Er verstreek een kwar tier vooraleer Lede enige vat kreeg op de spelontwikkeling. Hiervoor was hoofdzakelijk één man verantwoordelijk de jon ge Oosterlinok. Deze nieuwko mer maakte een grote indruk op de toeschouwers met zijn uitstekende traptechniek, zijn gedecideerde tackles en zijn speldoorzicht. Steeds vertrok er een goede pas van zijn voet. Bovendien was hij de eerste om doelman Cooreman te belagen. Zijn kopstoot sloeg te pletter op de staander. Even later moest de bezoekende doelman een kopbal van Col- lijns over de dwarslat tippen. Rond het halfuur kreeg Lede meer vat op de wedstrijd, zon der echter veel doelgevaar te kunnen forceren. Christiaens werd tijdens zijn raids enkele malen tegen de vlakte gewerkt en De Neef schoot een paar maal hard maar onprecies. Gabriëls was helemaal niet in zijn dagje. In de middensector gaf, naast de reeds vernoemde Ooster- linck. Van Den Bosch ook een goede prestatie weg maar Col- lijns, de derde middenvelder. geraakte moeilijk aan de op pervlakte. We misten nog de briljante flitsen, die we van hem gewoon zijn. VERDIEND LOON De tweede helft begon met een Leeds offensief. Christiaens werd nog maar eens neerge- maaid, een tiental meeter voor de grote rechthoek. Cooreman kreeg geen kans De Neef joeg een kanonbal in het dak van het doel en bracht Lede op voorsprong. Ninove moest de gekwetste Van Peteghem vervangen door Keysers. Maar toch bleef de gebaarde Nevens de grootste boeman voor de Leedse de fensie. Hij zou zijn reputatie overigens alle eer aandoen. Een voorzet van De Troyer ging naar de tweede paal. Nevens zette, met een duw- fout. Van Driessche opzij en doelman Vermoes verkeek zich op de bal, moest loslaten en Nevens bracht Ninove op ge lijke hoogte. De Troyer zou nog een droom- voorzet van Nevens overknal- len, toen hij alleen nog Ver moes voor zich had, maar hiermee was het belangrijkste gezegd over de wedstrijd. Het laatste kwartier nam Mer- geay de plaats in van Gabriëls, en deed hiermee zijn kompe titiedebuut, na een wekenlange kwetsuur. Maar ook hij kon geen overwinning meer uit de brand slepen. En eigenlijk was dat maar goed ook. Nino ve had immers geoogst waar het recht op had. Vermelden we i'n de Leedse achterhoede nog de uitsteken de wedstrijd van Mare D'Hondt en een povere verrichting van Van Driessche. Robert gaf weliswaar veel sléchte passen, maar velen hadden het hem meermaals voorgedaan. Want algemeen bekeken liet de wedstrijd toch maar een slor dige indruk na. Tuyaerts zal nog wa tmoeten schaven aan de samenhang en dan loopt het wel los voor dit talentrijk Lede. MARCOLE Sp. Petegem -S.K. Aalst 0-2 Na twee speeldagen houdt SK Aalst samen met Olsa Brakel de koord- in de hoogste provinciale afdeling, Niemand had na de wedstrijd tegen VW Hamme een der gelijke gang van zaken durven voorspellen. SK Aalst won bij Sp Petegem met duidelijke cijfers en in alle objektie- viteit mag worden beweerd dat SK de zege zeker niet gestolen heeft. De oranje-groenen waren in alle lijnen de besten, bouwden de mooiste aanvalsakties op en werkten best af. Want eigenlijk is die rekening nog goedkoop uitgevallen voor Sp. Petegem. Op grond van het aantal klare doelkansen had SK een nog hogere cijferverhouding kunnen verantwoorden. Het was Parrez die de lont aanstak en met dit openingspunt kreeg men een heleboel zelfvertrouwen mee. De verdediging speelde een zo degelijke partij dat de bijdrage van doelman Prevenier tot wat pluk en vuistwerk beperkt bleef. Hij kwam nooit ernstig in gevaar. Sparta reageerde moeizaam op dit doelpunt maar werd vooral ook goed opgevangen in het middenveld, waar Ludiwg Bellon een goede ver richting weggaf. De klap op de vuurpijl kwam in de 75e min. toen Janssens die voordien een wenkende kans om de hals had gebracht nummer twee scoorde Janssens werd daarna door Saeys vervangen. Aalst voetbalde zegezeker maar zou <nog twee open kansen scheppen Wim Saeys miste echter evenveel maal Het hoeft nauwelijks betoogd dat de Aalsterse klubleiders in hun nopjes waren met deze niet verwachte uitslag, die het produkt was van uitstekend voetbal en geestdrift.' Het hoeft nauwelijks betoogd dat de komende thuiswed strijd met Evergem aan belangrijkheid heeft gewonnen, temeer daar Evergem. Lovendegem die als titelkandidaat wordt beschouwd, klopte J V H VjW. Hamme-S.V. Lokerse 1-1 Zowel bij de thuisploeg als bij de bezoekers ontbrak de sa menhang en de totale inzet om er een degelijke wedstrijd van te maken. De thuisploeg diende de wedstrijd aan te vatten zonder de gekwetsten Georges Van Damme en Gustaaf Let- tens. De eerste helft verliep zonder dat er werkelijk één elchte doelkans werd geschapen. Toch zat er voor de thuisploeg aan de 17de minuut iets in, wanneer De Malssche op voorzet van Rochtus naar de linkerhoek schoot doch vla een been van achtersDeler Vermeulen, de bal in hoekschop werd verwerkt Hierna kwam Lokerse meeraan bod doch Jef Brusselmans als op ruimer met gebroeders Peel- man bleven de baas van de Loker- se voorlinie. De Bleeckere kreeg geel van scheidsrechter Van der Dungen en Kerremans diende zich eveneens te komen aanmelden, na ruw spel tegen Van Buyten- Op de 36e minuut gebeurde het dan. Op een aanval langs Verbeeck, ontzet te de Hamse achterspeler Walter Peelman, doch de bal belande in eigen doel- Vigor liet zich hier door niet ontmoedigen en pakte uit met aanvallen langs Rochtus en Demoor. Zo miste Jef Brussel, mans op de 39e minuut de gelijk- 'opstooj van De Malssche (Hamme) (Hamme - Lokerse 1-1). maker, toen hij zich door doel man Thlenponldt het 'eder liet af handig maken. Op tegenaanval werd kort hierop Rochtus In de strafschopzone neer. gelegd door Krummen, scheids rechter Van der Dungen floot te recht voor strafschop. Thienpondt redde het schot van De Moor. Na de herneming speelde de thuis ploeg beter. Schoten van Brussel, mans, Rochtus ©n De Moor wer den niet zonider moeite geweerd door doelman Thienpondt. Talrijke hoekschoppen deden de Hamse aanhangers tevergeefs wachten op de verdiende gelijkmaker Een kopstoot van Cools over de dwarsligger, een poging van Eddy De Malssche en Van Buyten schie- Pen gevaar Op de 62e minuut kwam de thuisploeg verdiend aan een gelijke stand De Moor plaat ste zijn zoveelste hoekschop bij Van Buyten die met een volley Thienpondt geen schijn van kans gaf, Hamme was nu gedurende een twintigtal minuten de meest aan vallende partij en bracht meer animo in de wedstrijd. Hubert Peelman ging nog zijn kans doch vooraan was er op het gepaste moment niet de nodige aanpak om de combinaties van zwoeger Peel man af te ronden. Op de 79e mi nuut schoot Rodhtus - nog niet de konditie van vorig jaar de laat ste kans in de vuolken. Kort nadien bezorgde Yvan Van Kerschaever de lokale aanhangers heel wat angst toen hij Juist voor het strafschopgebied het 'eder met de hand wegsloeg. Gelukkig voor de thuispfoeg schoot De Cock de vrijschop over Op te genaanval mistte De Moor nog een ultieme kan© door vanop de 11-meterstlp in de handen van de bezoekende doelman te schieten. Staf Lettens zou zaterdag zijn we- deroptreden doen met de invallers. Misschien kan dan ook tegen 28 september de volgende thuisweld. srijd van Hamme beroep gedaan op Van Damme en Lettens, zodat een kompleter Hamme op eigen terrein zijn toeschouwers een klin kende revanche verschuldigd Is Lebbeke startte met dezelfde elf die speelden tegem Kemzeke. Het begin was buitengewoon. Helaas vielen er fouten in de verdediging de tegenstrever mocht voetballen tot vóór de doelmond. Het niet tijdig onderscheppen van het leder bracht na 15 minuten een doelpunt, en even later plofte nummer twee tegen de touwen. Achteraan vochten Van Lokeren en zijn maats als leeuwen en de schade kon tot de rust beperkt worden tot een 2-0 achter stand. Lebbeke kreeg kansen langs Del- sin, De Feyter en Van der Jeught maar de bal vloog telkens naast- Na de herneming moest Van der Jeught wegens kwetsuur vervan gen worden door Pieters, terwijl Vermeir de plaats ruimde voor Leo Pissens. Met die veranderingen hadden we een kentering verwacht, maar het kalf was reelds verdronken- De ploeg had alles ondernomen toen de tegenstrever nog een derde doelpunt scoorde. Meteen was de kous af. Opnieuw kwam Van Lokeren, de 'beste speler "op het veld. Er dien,, aangestipt dat de Lebbeek- se ploeg, zich volledig inspande maar dat de bal deze keer niet rolde voor de Wolmatjongens die beslist een beter resultaat ver wachten zondag as. met de komst va-n Hamme. Aan de ploeg zal waarschijnlijk niet geraakt worden De jeugd krijgt beslist nieuwe kansen Twee punten op twee wedstrijden is een goed resultaat- Als verzach. tende omstandigheid bij de 3-0 nederlaag diende voor de talrijke jeugdspelers aangestipt te wor den dat deze spelers een harde klap kregen toen zij vernamen dat hun jeugdtrainer Roger Panne- couok voor maanden inaktief wordt. AMes bij mekaar een rot- zondag voor de Lebbekenaren. A. Van der Straeten. Sparta Buggenhout - Deinze 1-1 Deinze dat zijn vorige wedstrijd vlot had gewonnen tegen Evergem, is te Buggenhout op een gasbek gelopen. Trainer Michiels had zijn jongens gevraagd zich eens extra in te zetten en de individuele dekking toe te passen. De Spartanen voerden hun opdracht naar de letter uit en de gevaarlijke be zoekende spitsen Lefevre en Van Outrive geraakten eenvoudig weg niet bij het leder. In het middenveld domineerde Norbert Van den Dungen en zijn gemeten voorzetten brachten de bezoekende defensie herhaaldelijk in paniek. In de eerste helft kon het nog door de beugel, maar na de kampwisseling werd het «en stortvloed van fouten- De Weirdt werid herhaaldelijk tegen de gras- mat getrokken. De ref wachtte tot de 58e min om een strafschop te blazen tegen Deinze Cauwen- berghs schoot kalm binnen Van kwaad kwam erger. Eens een Spartaan in het bezit van het leder in het bezoekende kamp werd er maar op los gemaald. En zeggen dat er geen gele kaart kwam voor uitdager Ellegeert. Sparta Buggenhout bleef kalm bij dit alles en zo het doelpunt niet viel op 2 minuten van het einde dan ware de inzet oververdienld te Buggenhout gebleven. Cauwen- berghs en co hebben evenwel nooit het hoofd verloren 'n deze corrida. Alleen valt het te be treuren dat de knokploeg uit Deinze uiteindelijk toch een punt veroverde •Sparta Buggenhout speelde een zeer voortreffelijke wedstrijd» verklaarde sekretaris Baeyens na afloop. «Vooral in het mfddenveld wordt de bal snel behandeld en doorgeschoven. Hierdoor worden jongens als Julien De Weirdt dub bel gevaarlijk. De ex KAVD-er kende evenwel geen meeval. De ploeg heeft bewezen meer te kunnen dan vorig jaar en vooral zich in een dergelijke wedstrijd niet van de kook te laten brengen De wijze waarop doelman Van Bever Julien De Weirdt neerlegde was een schoolvoorbeeld van een strafschop; Sparta Buggenhout mag met ver trouwen de komende wedstrijd te. gemoet zien Het beschikt nu over een homogene loeg, die snel weet te akteren en waarbij jon gens a's Julien De Weirdt in de komende wedstrijden zeker voor treffers zullen zorgen Men stuit zeker niet elke week op een knok. ploeg Trainer Bert Michiels was vrij kort in zijn kommentaar «We heb ben Deinze opgevangen en ze heb. ben nooit de gepaste tegenzet gevonlden. daardoor hebben ze zich gaan bezondigen aan ruw spel. Met een tweede strafschop was het liedje voor Deinze uit geweest. Een duw in mijn rug was de oor zaak dat Ellegeertjuist voor inruk ken kon binnenkoppen. Ik ben te vreden over mijn spelers, die zich volledig hebben ingezet en zich vooral sportief heibben gedragen- Het bewijs is nu gebracht dat we ook in dergelijke omstandigheden een resultaat kunnen behalen - veel ploegen zoiiden er zijn In ten onder gegaan - ledereen dient ge. loofd voor zijn inzet». C- Vermeulen Sparta Appels -Nederename 1-1 Voor Sparta Appels draaide nu ook de tweede wedstrijd van het seizoen op eigen veld op een gelijkspel uit. Nadat de thuisploeg zich enkele mooie kansen kon scheppen in de derste speelhelft, en ook nog in de eerste periode na de herneming, was het Nederename dat in de slotperiode nog de gelijke hoogte kwam van de rood-witten. Een misverstand in de thuisverde- ng was er de oorzaak van dat bezoekerfde stopper die met een flodder-goal doelman Dierickx kon te grazen nemen. Alle schuld van de puntendeling die moest worden toegestaan op de schou ders werpen van de lokale doel man zou een te gemakkelijke uit vlucht zijn voor een en ander te verdoezelen We denken b v aan de twee unieke kansen die trainer D'Hondt gekregen heeft, waarbij hij telkens voor de bezoekende kooi opdaagde, maar de bal niet voorbij de lenige doelman van de bezoekers kreeg. Dat er pech mee gemoeid was hebben we vooraan en achteraan kunnen merken Toch komt het 0ns voor dat er wat moet gedaan woriden aan het mid denveld het enige komp-artiment dat niet zo goed ronddraaide. We veronderstellen dat ook de oefen, meester het heeft opgemerkt, daar hij twee spelers heeft vervangen, zodat ook de spelers op de bank de gelegenheid krijgen zich te to nen. De beste manier trouwens om In de kortste tijd de pionnen op hun juiste plaats te brengen- Het eni ge doelpunt van Sparta werd er aangetekend op strafschop door 'Hondt. een fout die ook op hem werd gemaakt bij een persoonlijke poging van de oefenmeester Ach- teraan stonden de verdedigers overigens goed hun man Van Hoorde bijt nog degelijk van zich en Cool liet zich opmerken op i verdedigers post. Vooraan kwam men er echter niet toe meer dan een doelpunt te scoren. wat te weinig Is om een wedstrijd ontspannen te spelen. We hebben echter geen reden om nu reeds aan de klaagmuur te gaan staan, daarbij komt nog dat de voetbal- trein toch maar tas gestart 's Penalty voor Sparta speler-trainer, Roland D'Hondt wordt neergelegd. (Appels - Nederename 1-1) (C) Deze vrijschop van De Cock gaat niet in het Hamse doel (Hamme - Lokerse 1-1) Beker der Denderstreek S.K. Lebbeke neemt deel aan de beker van de Den derstreek. Dank zij het hoger aantal geskoorde doel punten (18) kwalificeerde het elftal zich voor de halve finales. S.K. Lebbeke haalde deze halve finales ten nadele van Oudegem dat met 15 doelpunten sneuvelde. Andere halve finalisten zijn St.-Lievens-Houtem, Masse- men en Denderhoutem. De data van de komende wedstrijden zullen op de eerst volgende vergadering van de klubs der Denderstreek worden vastgelegd. Bij lottrekking wordt de samenstel ling bepaald. (vds) Borsbeke - F.C. Baasrode 2-1 Op bezoek bij Borsbeke-wist de Scheldeploeg voor een flinke repliek te zorgen. Gedurende de ganse wedstrijd hield FC Baasrode gelijke tred met de thuisploeg en toen even na de rust de voorsprong via Van Keer kon worden op het bord geprikt laaide de hoop hoog op. De reactie van de thuisploeg kwam evenwel snel en met nog zowat een kwartier te spelen kwamen de leerlingen van Maurice Cooreman zelf ih het krijt te staan. Hoe ze zich ook nog inzetten, het gelijkstellend doelpunt waarop Baasrode zeker aanspraak mocht maken kwam niet op het bord. Ondanks de nederlaag is men aan de Scheldeboord evenwel hoopvol gestemd. De wedstrijd van vorige zondag laat uit schijnen dat Baasrode aan het komen is en al is het momenteel nog puntenloos zich niet zal neerleggen bij de vertolking van een figuranterol. Doelman Kestens, nog steeds in vervanging van De Vroe doet het uitstekend en het feit dat nu ooi trainer Maurice Cooremans de ploeg is komen versterken heeft in de eerste plaats reeds meer zelfvertrouwen geschonken. Vooraan draait het nog niet geheel rond. Van Keer en Magermans hebben blijkbaar nog niet de goede kadans te pakken. Naar hen wordt evenwel uitgekeken om Baasrode aan de zo nodige overwinning te helpen. Deze wordt alvast zondag verwacht wanneer Terjoden in het Baasroodse sport stadion te gast zal zijn. V.C.

De Voorpost | 1975 | | pagina 16