KORT SPORT overdreven OP DE VALREEP 0RANJEN VERKEKEN KANSEN ONGELUKKIGE VAN HOEY... Een gelijkspel ware logischer geweest ZEELSE MINIVOETBAL START MET BEKERMATCHEN MOEILIJKE OVERWINNING IN HARDE WEDSTRIJD Rik Van den Bossche dankt 3* NATIONALE Winnik-Robur Moerzeke 3-2 Kieldrecht-Opstal 4-1 St.-Amandsberg - Overmere 1-0 Terjoden - Haaltert 1-2 Puntje voor Schellebetle en nederlaag voor Serskamp Show Gerda St.-Niklaas- S.K. Grembergen 1-0 Gejammer in <Je Moerzeekse voetbalkringen om bet ver lies van twee winstpunten. Ontgoocheling ook vermits de kansen op winst er inzaten, maar er blijkbaar niet uitkwa men. Verbeeck, Vlaminck en co kregen reuzekansen voor de voeten, doelpunten bleven achterwege. Voor 'Robür zat het reeds mis van bij de aanvangsminu- ten. Willy Van Hoey speelde te kort op doelman Van De Sompel en metéén ook hing een eerste maal het leder in de Moerzeekse netten. In die eerste helft trapte Van Hoey naar de bal, maar trof het been van een tegen stander. De scheidsrechter wees onverbiddellijk naar de elfmeterstip. De strafschop bracht Robur verder op ach terstand. Een bezoekend offensief, hieropvolgend resul teerde net voor de rust in een doelpunt. De Schoesitter knalde van ver op het doel, waar de bal via de onder kan van de lat uit het doelvlak ketste. Een goedgevolgde Chris Verbeeck kon echter afronden. Dit doelpunt bete kende metéén een stmulans voor de witblauwen, die na de rust een offensief in regel begonnen. Hoe fel er ook op de plaatselijke verdediging werd gebeukt, en niet tegenstaande enkele schietgrage kansen werden gescha pen kon Robur de achterstand niet overbruggen. In het laatste kwartier ging stopper Van Hoey mee oprukken. Hierdoor ging de Roburdefensie meer op lemen voeten akteren, met op een tegenaanval van de plaatselijke spitsen, ook een noodlottig gevolg. Kon Walter Coen, net voor inrukken nog milderen, de Moerzeekse nederlaag bleef een feit. Zondag krijgt Ro bur, S.V. Temse op bezoek. Een derby die de massa naar de Kouter moet lokken. Speciaal gekruid zal die wed strijd wel zijn. 'Robur-trainer Pieters, en nog verschil lende Moerzeekse spelers zijn werkzaam op de scheeps werf Boel in Temse. Ook langs Temsezijde zijn ver schillende spelers in het scheepsbedrijf werkzaam. De wedstrijd van zondag is er deze week dan ook het on derwerp van gesprekken geweest. Spektakel zal er alvast zijn, want voor velen staat de eer op het spel. De 4-1 nederlaag die Opstal moest inkasseren op Kieldrecht werd overdreven bestempeld. De cijfers konden best andersom hébben ge luid maar het lot besliste er an ders over. Toen na 30 minuten de stand nog steeds 0 0 stond 'meeg Jan Van Thlerren een reuzekans. De lege muit op één meter in zijn bereik, en die kans missen was jammer- In plaats van te doe len diende Opstal bij de eerst volgende doorbraak van Kieldrechf een goal te Inkasseren. Dat doelpunt kwam er door een misverstand tussen de doelman en Louis Van der Meersch. Een nleu. we flater van de verdediging bracht Kieldrecht vrij vlug aan een tweede treffer alhoewel Opstal voor de rust tot 2-1 terugkwam. Op dat ogenblik zat er nog een gelijkspel in. Na ide herneming werd op doel geknald maar de afstandsschoten vlogen naast of over. Toen Kieldrecht dan tegen alle logica in een derde doelpunt scoorde was voor Opstal het kaif verdronken. De Wilde werd gekwetst en ver vangen door Verhulst maar het was toen al te laat om het tIJ n°3 te doen keren. Opstal startte zeer moeizaam- Zon dag moet geelzwart het opnemen tegen Sinaai waar men de eerste twee punten hoopt te halen. Na dien staan er 2 zware verplaat singen op het programma- (vds) Te Overmere kan men niet zeggen dat geelblauw met een konijnenpoot rondloopt. Vorige week werd te Melle al eerder ongelukkig verloren, doch ditmaal liep het werkelijk de spui gaten uit. De Boerenkrijgers lieten zich tijdens de eerste time niet door Sint-Amandsberg op de kop zitten en trokken meer dan op hun beurt de aanvalskaart. Uit het windvoordeel kon echter geen konkreet voordeel gepuurd worden. Na de citroen tjes kwamen de Gentenaars meer aan bod, doch hun doorstoten waren niet zo snedig dat de Overmeerse defensie voor onop losbare problemen werd geplaatst. Toen iedereen het bij een scoreloze drawn hield, viel drie minuten voor affluiten een on verwacht doelpunt uit de lucht toen Huysmans een voorzet van Mycke binnenkopte. Wellicht haalt Overmere tegen Drongen de eerste seizoenzege binnen. De 1/8 finales van de Beker van Zele Is de start van het vierde minivoetbalselzoen, dat opnieuw I veertien ploegen aan de start I heeft. OUD EN NIEUW 1 - LEJEUNE 3 0 Kampioen Oud en Nieuw behaalde een vlotte overwinning tegen Le- jeune. dat goed verdedigde maar enkele wenkende kansen niet kon benutten- Oud en Nieuw daaren tegen had in Eric Tranoy Luc Pop- pe en André De Waele wel de af- werkers die voor de aftekening zorgden. MV DE GRAUWE BUFFALOS 2-1 Nieuweling In de Zeelse Mini voetbalkompetitie Buffalos deed meer dan zich eervol verdedigen en alhoewel MV De Grauwe aan de rust via Buts en Jan Van Caute- ren aan een 2-0 voorsprong ge raakten. kregen ze in de tweede helft sterke tegenstand van de Buffalos, die langs Rudy Van Mele aan een verdiend tegendoelpunt geraakten. MVZ 2 - S.C, Mini 5-1 De ploeg van kapltiein Mare Quln- tijn toonde zich bijzonder schot- vaardig Aan de rust verwierven ze een 2-0 langs de opportune Piet Abbeel die na de rust z'Jn hattrick rond maakte. Paul en MINIVOETBALKOMPETITIE DENDER-SCHELDE-DURME. MIC BOETIEK LEBBEKE - F.C. TROS 5-7. Er werd van bij het begin snel, hard en bitsig gespeeld met M.B.L. duidelijk gevaarlijker en meer in de aanval, maar eens voor doel, liep het spaak op een of ander Tros-been. Casteur vond aanvankelijk de goede draai niet en slechts door mooie tussenkomsten van Freddy Smet en André Heyman, maar zeker niet in het minst van doelman Macharis, bleef de blanco score op het bord. Toen Casteur dan rond de 9e minuut toch eens door kon gaan, was het meteen raak. Een mooi nummer, een prachtpas naar de vrijstaande De Strooper, die er 0-1 van maakte. Mie Boetiek bleef niettemin aanvalllen, maar bij een van de ook niet ongevaarlijke tegenakties was het Freddy Smet die 0-2 op het bord bracht. Even later kwam M.B.L. toch aan een verdiend tegendoelpunt, maar op de 17e min. maakte een .bijna alles onderschep pende' Heyman er 1-3 van een minuut later dwong een sterk aanvallend Lebbeke een 4e hoekschop af, wat re sulteerde in een 2-3, tevens ruststand, Na rust werd het spel langs beide zijden merkelijk harder en bitsigerM.B.L. bleef aanvankelijk drokken, maar Casteur had in de eerste vijf minuten getoond, weer het doel te hebben te hebben gevonden en op de 5e en 6e minuut maakte hij twee kanjers van doelpunten 2-5. De kous .leek' nu afTros kwam meer in de wed strijd, nam het initiatief totaal over en... Mie Boetiek kwam terug tot 4 5. De Lebbekenaars voelden het punt zitten en Tros werd verplicht met 4 man, soms 5, te verdedigen. Heyman, Smet en Macharis hielden echter hun kooi zuiver en op de 18e minuut scoorde een steeds briljanter wordende Casteur 4-6. M.B.L. kwam weer ge vaarlijk terug tot 5-6, maar met een vierde treffer nam Casteur, 2 minuten voor tijd alle twijfel weg in een niet bijster mooie, wel spannende, snelle en zeer bitsige wedstrijd eindstand 5-7. O P Chris De Waele waren de makers van de andere MVZ goals, terwijl Jan De Waele op penalty de Mini- eer redde. ARSENAL - OUD EN NIEUW 2 3-1 Oud en Nieuw 2 verdedigde zich bijzonder goed tegen Arsnal en het geraakte langs Albert Van Hecke aan een doelpunt maar Ar senal toonde zich schotvaardiger me, Paul Meirsman, Rudy Dheer en Bob Van der Straeten aan het kanon- BOB M - FORD NEYT 1-8 Bob kon niet optornen tegen een sterke Ford Neyt floeg, dat zijn afwerkers aan de sterkste kant voorstelde met William Herrébaut (2). Johan Roels (3), Rudy Christi- aens, Ronny Steeman en D. Van Lokeren op de eerste rij. De Han seveldenaars konden langs Ivo De Neef de eer redden. BAC BOB 1 2-2 Bac zorgde voor een sterke re pliek en n»m zelfs voorsprong te gen Bob 1Pete Boeykens en doel man Luc Poppe, op penalty, waren de goalgetters voor Bac. maar Bob had ook voor doelpunten gezorgd met Dany De Donder en Alfons Van Mele als afwerkers, maarv der dan een gelijkspel geraakten de Hanseveldenaren niet. MINI SHOTTERS - IMVZ 3-4 MVZ I speelde een sterke eerste helf, en bleef zelfs domineren tot In het begin van de 2e spel- perlode, al konden ze een twee tal blunders van Mini Shatters doelman Bauwens uitbuiten- Paul De Roover, G De Roover en J P- Christiaens hadden de 1-4 cijfers op het bord geprikt, maar het ge brek aan vervangers deed zich op het einde fel gevoelen bij MVZ en de Mini Shotters' forcing le verde met doelpunten van Willy De Schrijver (penalty), Luc Ver- melr en Omer Van Driessche nog felle spanning. Wedstrijden van zaterdag 20 sep tember 1975 tererin Plus X College 13u30 Oud en Nieuw 2 - Bac 14u45 MVZ 2 - MVZ 1 16u00Arsenal Bob 1 10u30 (21-9) Oud en Nieuw 1 - Mini Shotters terrein Sportstadion 13u30 MV De Grauwe-Ford Neyt 14u45 Buffalo's Bob 2 16u00 S-C. Mini Lejeune BENO. in de wedstrijd en de Resocub- verdédiging kreeg het lastiger. Haaltert ging nu beter kombineren en kon in de 50e min. de stand openen lans Diaz. Amper zeven minuten later werd het 1-1- Dpel- punt van Raes na een zeer vlotte kombinatie- In de slotminuten zag het er naar uit dat de bezoekers de cijfers wilden forceren, en In de 85e min. was het zover. Dooremont bezorgde Haaltert de zege- Ondanks de nederlaag was de Terjoden trainer Lockefeer toch tevreden met de ^°°r zÜn P'°®9 vooral in de eerste helft opge brachte verrichting. We hebben een flinke eerste speelhelft ge speeld, hadden toen het heft vol- Idig m handen, maar lieten spijtig genoeg de kansen liggen, zelfs op slechts een paar meter voor doel werd gefaald. JjV.H- Een der meest belangrijke en meest attraktleve wedstrijden die vorige zondag op het programma van de tweede provin ciale afdeling prijkte was ontegensprekelijk Terjoden-Haaltert. Niet alleen stond deze wedstrijd in het teken van de gekende sportieve rivaliteit tussen beide ploegen, maar daarbij hadden ze ook het voetbalseizoen zegevierend ingezet. door overhaasting en onnauwkeu righeid bij de afwerking niet be- nut werden. Zo kreeg Raes die anders gemak kelijk een doelpunt lukt het °P een bepaald moment slechts voor het intrappen doch miste op on begrijpelijke wijze. De eerste helft werd met een 0 0 startd afgeslo ten daar waar Terjoden gemakke lijk een paar doelpunten voor" sprong had kunnen verantwoorden- Deze stand was dus weer gevleid voor de gasten die dit trouwens sportief hebben toegegeven. Inde tweede speelhelft wijzigde, zoals trouwens kon woHden verwacht, het spelbeeld- Racing kwam meer Beiden zouden zich dus ook be ijveren om op het zegepad te blij ven. In deze wedstrijd werd ook geen afbreuk gedaan aan de tradi. tie. Hij is tot een degelijk kijkstuk uitgegroeid. De ploegen hebben zich tot he, uiterste ingespannen, maar vooral en dat is zeer be langrijk werd het een sportief du el- Bij de rust had dit treffen reeds In het voordeel van de thuis ploeg beslist kunnen zijn. Terjo den dat de handikap van de af wezigheid v een zijner beste spe lers Suys te torsen héd liep In deze periode onbetwistbaar meest in de aanval. Het schiep zich pri ma scorekansen die echter mede SK Grembergen nipt geklopt t« Sint Niklaas, doch niet zonder verdiensten. (JVC) de inrichters, spelers, mede werkers en toeschouwers ter gelegenheid van zijn benifit- wedatrtjd. Op zaterdag 20 september viert kaatsklub Baasrode Adec die promoveert naar 2e natio naal, dit een 5"ote show te 19 Adec. (vds) 'ijd 'en I I ;ds j H| an. ia'- Het Schellebelle, dat een eerder toe- valilige nederlaag kende tijdens de openingswedstrijd tegen Bam- brugge, Is er in geslaagd een puntje weg te kapen op het terrein van Sparta Geraardsber- gen. Bij de herneming kreeg Geraards- beffcen wel meer vat op het spel en kregen we een gelijkopgaande wedstrijd. Sparta moest evenwel nog wach ten tot 10 minuten voor het ein de om via Sterckx te kunnen gelijk maken- Voor Eendracht Serskamp werd het te MeJdert een koud stortbad De eerste helft verliep gelijkop- gaand met afwisselende aanval len langs beide zijden doch wei nig reeële doelkansen. Tijdens de 2e speelhelft zouden we echter een gans ander spel beeld krijgen Melder, kwam steeds meer aanvallen zodat de Serskampse verdediging vaak In paniek verkeerde. Deze paniek was oök de oorzaak dat Van Royen van Meldert werd onderuit gemaaid In het strafschopgebied en dat hij via deze strafschop de stand kon openen. Serskamp werd nu steeds meer met de rug tegen het eigen 'doel gedrukt en het was J P. Creygelman die met twee voltreffers Serskamp de genadeslag toebracht. VS Wel kermis te Grembergen maar niet voor het moedige S.K. dat bij Gerda St. Niklaas met de kleinste cijfers werd ingeblikt. Ongelukkiglijk weliswaar want op de halve inzet mochten de Grembergen aars wel aanspraak maken. Gerda St. Niklaas is anderzijds een goeie ploeg die men bij de titelkandidaten mag rangschikken. Dat is alvast ook de mening van clubdirigent gewezen voetballer en trainer Georges Buydts. Ook hij is var mening dat S.K. meer verdiende dan die nederlaag met de kleinste cijfers ,.ln die eerste helft" aldus voetballeider Buydts „waren we beslist de evenknie van de Waaslanders Amper één minuut voor rust kwam er ,voor ons de opdonder van formaat. Van Moeseke mocht een vrijschop trappen, lede reen rukte op naar het lokale doel. Dit werd ons fataal. Eer onmiddellijk uittrappen van de St. Niklaas doelman verschalkte onze verdedigers waaruit De Waele, na een combinatie' met enkele medemaats de stand kon openen. Na de rust ging Gerda meer die voorsprong verdedigen. Grem bergen bleef weliswaar de aanvallende partij maar slaagde er niet in de gelijkmaker aan te tekenen." Zondag krijgt SjK. de ploeg uit Kieldrecht op bezoek. Een ont moeting die voor de Grembergenaars twee punten zou moeten opleveren. EjD.M. werd een bijzonder attraktief spel voetbal tussen Terjoden en Haaltert. Tijdens de eerste helft speelde Schellebelle met windvoordeel doch liet ook ee" zeer goede indruk na. Het overwicht tijdens de eerste helft werd reeds In de 10e minuut beloond met een Ie doelpunt. Schot naar het Grembergse doel dat gered wordt (Gerda SK Sint Niklaas 1-0) (JVC)

De Voorpost | 1975 | | pagina 17