Brabo Denderbelle wint van Eupen E.V. Aalst neemt goede start Rosis Aalst: moeilijk debuut KOMPLETER 4 Jk V <4*4 f ■r HANDBAL Tweede nationale Derde nationale Basketbalkalender BASKET l'FBOVIHCIALE 20 Wij geloven wel dat Brabo Denderbelle voor de verrassing van de eerste kompetitiedag zorgde door het gereputeerde Eupen de nederlaag toe te dienen. Deze zege zal waarschijn lijk door niemand vooropgesteld zijn geweest en zelfs de meest verstokte Brabo aanhanger werd verrast door dit resul taat. Deze overwinning moet een onbetaalbare stimulans be tekenen voor de Brabo-spelers. Door deze overwinning bewees Denderbelle, dank zij het Inlijven van enkele ex-Ajax spelers, toch niet kansloos vertrekt In de strijd voor het behoud. Niettemin be seft men In de Brabo kringen zeer goed dat de kompetitie enorm zwaar zal worden Wel licht te zwaar, maar Brabo ils duidelijk zinnens zich tot het uiterste te verdedigen. Avanti Lebbeke, op bezoek bij de sfadere new-comer in eerste na tionale Kraainem. heeft zoals verwacht niet zo heel veel last ondervonden om hun kompetitie debuut tot een goed einde te brengen Na een vlotte eerste helft werden de teugels iets ge vierd tijdens het tweede wed strijdgedeelte zddat Kraainem de score kon beperken. Avanti.dat zaterdag Charleroi op bezoek krijgt, heeft de mogelijkheid om zich In «competitieverband klaar te stomen voor de zwaardere en beslissende confrontaties die hen wachten DE WEDSTRIJDEN BRABO DENDERBELLE EUPEN 15-14 Denderbelle, gestart met Eddy Wuest in het doel, begon deze wedstrijd heel voorzichtig. De bezoekende verdediging werd afgetast en deze taktiek wierp duidelijk vruchten af. Na 4' spe len scoorde W Timmerman het openingsdoelpunt. Tot aan de 10e minuut bleef Denderbelle de wedstrijd kontroleren en dank zij flink werk In verdediging met een opmer«czame keeper Wuest, bleef de score In evenwicht (2-2) Het volgende kwartuur bleek Brabo regelrecht de nederlaag te- gemoet te lopen- Denderbelle liet zich duidelijk meeslepen door het overhaaste spelpatroon van de bezoekers zodat Eupen in een ruk met een 2-6 voorsprong op bouwde. Langs Van de Velde. Idie een fantastisch sterke wedstrijd speelde en de tot dan toe wei nig «geziene» De Batseiier kon Brabo de z0ken toch nog enigs zins rechtzetten voor de rust. Ruststand 6-7. De tweede helft, nu met Er Heyvaert tussen net en palen, kende een overdonderen de Brabostart. Het b»9°n minder goed voor Brabo toen een penal ty gemist werd. maar St Callaert begon vanuit de tweede lijn zijn gevaarlijke heupworp te gebruiken en de Lebbekenaar zorgde ervoor dat Brabo na 42' spelen opnieuw aan de leiding geraakte (9-8). Nu begon een ware aftakelingsstrijd. Beide ploe- gen gingen tot het uiterste van hun fysische mogelijkheden. Eerst Week Eupen de sterkste te worden in deze zenuwsioperide finale (9-11 en 10-12 na 45' spel) maar het regelmatig overschake len van 3-3 naar 2-4 aanvalsop- steliing van Brabo bracht Eupên duidelijk in moeilijkheden- Dit laatste kwartuur kwam E De Batseiier dan voorgoed uit zijh schelp. Dank zij de enorme inzet van deze speler en het «blokwerk» van de cirkelspelers kwam Brabo opnieuw op voor sprong 10 minuten voor het einde (14-13) Ondanks het reuze werk van de Brabo verdediging met Van 'de Velde als domineren de figuur, kon Eupen een bij de zaak zijnde Heyvaert verschalken en opnieuw gelijkmaken 5' voor het einde (14-14) Toen De Bat seiier (weer hij) 3 minuten voor tijd het winnende Brabodoelpunt scoorde kon de Brabo aanhang zijn vreugde niet op. PLOEG: Wuest, Heyvaert, De Bat seiier 7 Van de Veilde 1 Vermelr 1 Heyrtdenickx 1 Van Kerokhoven Gallaert 3 Van Hout 1 Da Bis schop, B. Wuest en W Tlmmer- man 1. RESERVEN DENDERBELLE—EUPEN 17-11 De Brabo doublures hebben, tij- dens de laatste wedstrijdminuten nog een vrij afgetekende neder laag geïncasseerd- Inderdaad, ongeveer 5' voor het einde ston den befde ploegen nog gelijk. Erfkele misverstanden in verdedi ging en een plotse verzwakking van keeper F Van de Velde deed echter de deur dicht voor een nochtans degelijk spelende Bra- bo-ploeg. Met Van Gaever, D- Uyttersprot en het duo B Wuest- Van Kerckhoven als opvallendste figuren wertd de eerste helft besloten met een 5-7 stand. Onmiddedlijk na de rust kon Brabo gelijk etellen. De laatste 5 minuten deden echter de deur dicht voor een degelijk spelend Brabo. SP. KRAAINEM AVANTI LEBBEKE 15-22 Avanti Lebbeke, zonder de ge kwetste Moonen, maar met alfe andere basisspelers, heeft te Kraainem gedureride 1 helft het wedstrijdverloop volledig gedomi. neerd Bleek Keppens nog licht jes gehinderd te zijn door een spierverrekking en De Vlieger nog kompetitie te ontberen, de andere spelers waren duidellj: op «punt». Vooral trainer Adam gaf een prestatie weg waartoe weinigen hem tot biertoe staat echtten. Na een verdeeld wedstrljdbegin (2-2) begon de Avanti scorema- chine aan een hoger tempo te draalen zodat na 18' spel de Lebbekenaars leiden met 3-9. Meteen hadden de talrijk aanwe zige toeschouwers het beste ge zien van Avanti. Kraainem met de «oude» Delpire als beste man kon toen gelijke tred houden. Ruststand 6-12. Onmiddellijk na de rust dreef Dirk Verhofstadt de score omhoog tot 6-14 en toen er nog 1 kwartuur te spelen viel Avanti dat de zaken wel iets te rustig had aangepakt voelde het gevaar, drukte even door en 5' later waren de krachtverhoudin gen opnieuw beter in cijfers uit gedrukt (12-18). Zorider veel ani mo werden dan de laatste 10' uitgespeeld en Eddy De Smedt en D Verhofstadt zorgden voor de laatste Avanti doelpunten. Scoorden; De Smedt 2 D Verhof stadt 9 Adam 3 K. Verhofstadt 4 Keppens 1 L. Van Cauwenberghe 3 RESERVEN SP- KRAAINEM AVANTI LEBBEKE 16-10 Na een degelijke wedstrijd, waarin enkele jonge spelers over gekomen van Ajax, een goede indruk lieten, heeft Avanti een logische nederlaag geleden. Bij de rust leidde de thuisploeg met 7-4 en ondanks een goede De Proft kon Avanti deze achter- starid nooit meer goedmaken. Wij vernamen dat keeper De Laet zich bezondigde aan overdreven kommentaar op zijn medespelers, zodanig zelfs dat h'J er zijn eigen taak door verwaarloosde EVA E.V. Aalst heeft een goede start genomen In tweede nationale afdeling. De Eendrachters brachten de door iedereen gevrees de verplaatsing naar Schaarbeek tot een goed einde. Een nor male zaak voor een titeflpretendent horen wij U zeggen. In derdaad, maar men moet er dan toch rekening mee houden dat basisspelers als Van Goethem en Rimbaut door ziekte of kwetsuren geplaagd werden, zodat van volledlg-zijn geen sprake kon zijn. Na de wedstrijd te Schaarbeek vertrouwde ogze Eendracht-spreker ons toe, dat met vertrouwen het derby tegen Sparta Aalst wordt afgewacht. Datzefde Sparta Aalst, waar wij Jammer genoeg zo weinig informatie van krijgen, moest na een incidentrijke wedstrijd het onderspit delven te gen Montegnée. Aan de einduitslag te oordelen moet Sparta heel dicht bij de overwinning zijn geweest. Steeman 4, Rim- De wedstrijden Cr. Schaarbeek-E.V. Aalst 15-17 Eendracht, met een uitsteken de M. Bayens, nam een vlugge start. Na amper tien minuten spelen, leidden de Aalstenaars met 1-4. Het wedstrijd beg in van Rimbaut en Co bleek echter maar strovuur want Schaarbeek, naar slechte ge woonte op het randje van het brutale spelend, kon tijdens de volgende 10' op gelijke hoogte komen (5-5 na 20'). Bij Eenracht beterde het er niet op. Petrez kon maar niet zijn normaal rendement halen erCde bezoekers gingen steeds maar overhaastiger akteren. Toen de rust aanbrak met een 8-6 stand vreesde men wel even in het Eendracht kamp. Trainer Roganovic kon tijdens de rust zijn troepen kalmeren zodat via een 10-9 stand de laatste 10' aangevangen wer den met een 12-14 voorsprong voor Eendracht. Steeman, Van Goethem en Rimbaut, wa ren de scoorders tijdens deze Aalsterse remonte. Eén minuut voor tijd kwam de thuisploeg nog gevaarlijk opzetten (15-16) maar Van Goethem die op een relatief goede wedstrijd mag terugblikken, lokte een penalty uit die hij zelf in het gerust stellende doelpunt omzette. Scoorders Bayens 3, E. Van Goethem E baut 2. Reserven. Cr. Schaarbeek-E.V. Aalst 11-15 De Eendracht doublures bleken tijdens de eerste helft duide lijk sterker dan hun gastheren. Bij de rust leidden zij met 3-9. Tijdens het tweede wed strijdgedeelte konden zij dan rustig gaan experimenteren. De jongeren Van Malderen en keeper De Corte kregen ruim speelgelegenheid en bewezen vaste beloften te kunnen wor den in de Eendracht familie. Sparta Aalst-Montegnée 14-15 Nadat een vlot spelend Sparta gedurende bijna gans de wed strijd de leiding in handen had, moesten zij in een inci dentrijk wedstrijdeinde de pun ten aan de bezoekers laten. Gingen de scheidsrechters zé ker niet vrij uit bij deze peri kelen, de sportieve houding van enkele spelers in beide kampen liet veel te wensen over. P. Boumon werd sa men met zijn klub wel het grootste slachtoffer aangezien hij ongeveer twee minuten voor het einde definitief van het veld verwezen. Een lan gere schorsing is dus niet uitgesloten. Sparta startte vlot en leidde na een kwartier met 5-3. Tien minuten later kon Montegnée aanpikken maar bij de rust leidde de thuisploeg met 11-9. Het negende doel punt van Montegnée werd slechts toegekend na een lange discussie. Tijdens het begin van de tweede helft begonnen de „vijandelijkheden" voorgoed. Michelli en Mathieu, de twee gevaarlijkste bezoe kers, begonnen hun duivels te ontbinden en na 45' spelen leidde Sparta nog slechts met het kleinste verschil. Uitsluitin gen van twee en zelfs van vijf minuten waren schering en inslag. Met nog vijf minuten te spelen kwam Montegnée gelijk en na een onbeschrijflijk ge harrewar scoorde Mathietï het winnende doelpunt voor de bezoekers. Wat er tijdens de laatste drie minuten nog alle maal gebeurde, had met sport niets meer te maken. Scoor den Van Der Meersch 1, Mens 3, Verlée 2, Cleemput 2, Van Delsen 2, K. Boumon 2, P. Boumon 1, Verbestel 1. EVA ;osls Aalst kreeg dd moeilijke opdracht Mechelse te bekampen In eigen vesting. Voor het debuut In derde nationale afdeling beslist geen sinecure. Neem daarbij nog dat de zenuwen ver schillende Rosis spelers parten speelde en meteen kan ver klaard worden waarom tijdens de eerste speelhelft Rosis maar weinig aan bod kwam. Tijdens de tweede speelhelft vlotte het heel wat beter bij Rosis. De wedstrijd was toen echter reeds beslist. In elk geval, met Mechelse ontmoette Rosis een van de sterkste ploegen van de reeks. De wedstrijd Mechelse - Rosis Aalst15-8 Een zeer zenuwachtig akterend Rosis stond na 7' reeds in het krijt met 3-0 en na een kwar tier spel leidde een vlot spe lende thuisploeg met 5-1. Rosis bleek tijdens deze perio de veel te overhaast te werk ra. werk te gaan de aanvallen werden overhaast besloten met een onverantwoord dóelschot en een niet zo sterke arbitrage bracht Rosis nog 'meer van de wijs. Het was dan ook niet ver wonderlijk dat de thuisploeg bij de rust leidde met 9-4. Na de rust bleek trainer De Boeck zijn troepen beter geordend te krijgen. Eerst G. Buys en daar na Wilfr. De Boeck, milderden tot 9-6 na 35' spelen. Toen ging de wedstrijd aan span ning toenemen. Het duurde tot de 48e minuut vooraleer een degelijke Van Snickt een nieuw doelpunt moest toestaan. Jam mer genoeg bleef de Rosis aanval gedurende deze periode stom, zoniet had nog een an dere einduitslag op het score bord kunnen staan. Bij Rosis is men echter niet teneerge- slagen van Mechelse terugge keerd. Integendeel deze wed strijd sterkte de gedachte dat mits een korte aanpassing Rosis de strijd in derde aan kan. Scoorders Meert 2, Wilfr. De Boeok 3, J.P. De Jaegher 1, De Gendt 1, Buys 1. Reserven Mechelse - Rosis Aalst15-12 De Rosis reserven kwamen goed uit hun vreesdoop te voorschijn. Verscheidene piep jonge spelertjes lieten zich opmaken. Na een moeilijk wed strljdbegin (4-0) werd de rust bereikt met een 7-8 stand. Na de rust kon G. Van fmpe zijn ploeg verder in wedstrijd houden. De laatste wedstrijd minuten werdén Rosis echter te veel. Scoorden Van Irhpe 9, Van Nieuwenbergb 1, De Wolf 1, W. De Boeck 1. EVA STOP VOOR DE START I De bevorderingsreeks A is niet aan de kompetitie begonnen zoals voorzien. Inderdaad, in een ultieme vergadering heb ben de O.VJ. klubs beslist niet van start té gaan in een reeks die samengesteld is uit ploe gen van de provincie Limburg - Antwerpen - Oost-Vlaanderen. Vooral de Oost-Vlaamse klubs vonden zich sterk benadeeld. De verplaatsingskosten konden inderdaad zeer sterk oplopen. Na 'een vergadering waarop ook de heer De Pauw, voor zitter van de B.H.B. aanwezig was, werd beslist een andere reeksindeling voor te stellen aan de verantwoordelijke per sonen. Reeksindeling die voor al gericht is op het samen gaan met de provincie Brabant. Hierdoor zijn S.K. Grembergen en Jochewoa Aalst dus nog niet in de kompetitie versche nen. Is het nu echt niet onbe grijpelijk dat de reeksindeling in bevordering slechts bekend gemaakt werd minder dan 14 dagen vóór de kompetitiestart. Van blijvend diletantisme ge- sprokem Wedstrijden voor het weekeinde zaterdag 20-9-75 te 20 uur Avanti - Charleroi 20 uur Denderbelle - Seraing 20u15' E.V. Aalst - Sparta Aalst 17u15' Rosis Aalst - Ambiorix EVA. ie Nationaal heren 20u15 (20 september) De Maere Aalst Maes Pils M. 2e Nationaal heren 17u15 Pitzemburg - Okapi Aalst Ie Afdeling Dames 17u15 Cocri Aalst BC Waterloo 2e Afdeling Dames 11 u De Maere Aalst - Duffel 4e Afdeling Heren 20u30 (20 september) Fural Machelen - Osiris Dames provinciaal 10u30 Robac Grembergen-Aurora Zele Heren Ie provinciaal 16 u Vlierzele - Cabrita Zele 11 u The Tower Aalst-Silaba Zelzate 16 u: Ninove Malle - Panters Baasr, 2e provinciaal A 20u30 (20 sep tember) Hemaco - Grembergen 11 u Kangoeroes Hamme-St. Niklaas 3e provinoiaal A 19u30 (20 september) Melsele - Dendermonde 16 u Blauwwit Zele Haaltert 11 u: Moerzeke - Erembodegem 11 u Buggenhout - Old Fellows De pupillen van 'Panters Baasrode met hun bloedeigen miss. PANTERS BAASRODE - JUVENTUS ZOTTEGEM 63-68 Panters heeft zijn stunt van vorige week niet kunnen herhalen. Het had de weersomstandigheden tegen. De harde wind zou de afstandshots van Miel an Willy Van' Den Broeck niet toelaten. Daarenboven ontbrak Borremans, vorige week goed voor 20 punten, wegens griep op het appel. En deze laatste faktor zou wel de doorslag geven. Hef was spoedig duidelijk dat Panters het dit keer heel moei lijk ging hebben. Afstandshots shots waren vanwege de wind praktisch onmogelijk, en de tegenaanval, Panters' sterkste wa. pen, kwam nooit los. Zottegem kwam dan ook vlot op voor sprong: 2 dode tijden en een tijdelijke opstelling in zone ver hielpen dat n'et. Nadat Zottegem met quick ibreakaanvallen een maximunVkloof van liefst 18 Pun' ten had bereikt, ging Panters rusten met besohamende 24-37 cijfers. Ook de fouten last wa3 op dat moment al zwaar voor Panters: Moens had al liefst 4 streepjes achter zijn naam. De tweede helfj bracht aanvanke lijk geen beterschap. Zottegem speelde verstaridig de tijd en naarmate de minuten vorderden begon het er voor Panters steeds somberder u|t te zien... tot be sloten werd een pressing toe te passen- Met resultaat nog wel. wa^ Panters kwam, voornamelijk langs Miel Van Den Broeck tot 49-53 terug. Het 'icht stond op groen voor Panters en de be zoekers hielden hun hart vast. Maar de foutenlast zou te zwaar blijken. Moens was zich al gaan kleden en toen even later ook Oolpin uitviel was de situatie voor Panters uitzichtloos. De Pool Mikulski, die- tot dan door Colpin goed aan banden was gelegd, kreeg nu meer armslag onder de ring Toen voor Panters ook Wi'lly Van Den Broeck en Boeykens (deze laatste was de nuttigste tbulsspeler) uitvielen, schoot er van de baslsploeg nog alleen Miel Van Den Broeck over. Toch klampte Panters nog aan, maar terugkomen zat er voor de moe dige Baasnodenaars niet meer In. Zwakke leiding van het Gents duo Van De WegheVan De V-ij ver. dat om de haverklap kom- pensatiebeslissingen nam voor even tevoren begane vergissingen PantersZottegem 63-68 Panters; Colpin 7 Miel Van Den Broeck 22 Willy Van Den Broeck 9 Moens 5 De Smet J Boeykens 18 De Beule 2 Stevens Van Zeg- broeck. RESERVEN PantersZottegem 43-36 Toen Panters' zege zich aftekende ging de thuisploeg temporiseren en vrljworpen weigeren enhJeld ze de 2. punten thuis. Panters: Van Zegbroeck Coeckel- bergh Coninckx 7 De Smet J 1 De Beul0 12 Verhulst 8 Stevens 5 Herssens M 6 Herssens P 2. PUPILLEN Hoger Op Gent—-Panters 21-34 Panters; De Decker 16 Leppens Meersman 8 Verstappen G 6 Van Hoey 8 Meskens. KADE7TEN Mei Ie—Panters 23 97 Panters: Dlerlck 24 VerhulSf M 22 WeMekens 29 Esseldeur© 16, Moens G Verstappen M 2 Ver- meersch R. 4, PROGRAMMA WEEKEND zat 20.9 Pupillen naar Grember gen Vertrek 14u10 'Miniemen naar Buggenhout Vertrek 14u10 Scholleren naar Haaltert Vertrek 13u40. Zo 219 1e ploeg en rqserven naar Ninove. Vertrek 13 u. CABRITA ZELE - THE TOWER AALST 91 - 73. Het eerste treffen tussen twfle newcomers in de hoogste provinciale reeks is blezonder gunstig uitgevallen voor de Zeienaars, alhoewel The Tower voor een felle repliek zorgde en In helt wedstrljdbegin kwam het zelfs meer aan bod met opportune korven van Gerrit De Mol en speler- coach Waiter Van Crompenhout. (14-17). Maurits De Loose zorgde er voor dat Cabrita aan de 11e minuu, een 23-17 voorsprong verwierf en van dat moment af schakelde Cabrita naar een ho gere versnelling en het duo Hollants - Mlchlels "et zijn techniek bewonderen met copy, bookdoelpunten terwijl de «groten» Dhooghe Deprez hun reboundsterkte In punten om zetten, traohte Ludwig Van der Borg, The Tower ln de mtach te houden. Rust 52-30. In de tweede helft liep Cabrita ver der uit tot 75-46 aan de 9e minuut ma0r The Tower bleef op persoonlijke pogingen van Rudy SchanidevlJI en Walter Van Cromphout aandringen en kon een gedeelte van de op gelopen achterstand goedma ken. Coach Van de Vijver kon dan in de tweede spelperiode ZElE Ji44|S® I The Tower Aalst (73) verdedigde zich te Zele uitstekend tegen Cabrita (91). (JVC) rustig enkel© Jonge spelers hun kans geven en Luc Famay en Gilbert Van Hassel namen die gretig te baat Terwijl Hu- go Coene en FWp Van Hassel zich i„ de eerste helft reeds goed in het Cabrita raderwerk lieten Inschakelen. Technische uitslag Cabrita ZeleCoene 0-2. Dhoogh© 9-10, De Loose 8-6. Van Hassel F. 0-4, Hollants 11-6, Depreze 8-6, Famay 0-0, Michlel© 163, Van Hassel G. 0-2, The Tower AalstSchandevljl 7-16 Van Boven Francois 2-0, De Mol Gerrit 54, De Schad- rijver. Caudron, Van Cromp. hout W 5-10, Veuillefon 0-4, Brys L 0-1, Vanderborg, 10-6, De Neef 0-2. Reserven CABRITA ZELE - THE TOWER AALST 74-41 Rust 29-18 Cabrita: Coene 8-1, Van Mie- groet W 2-12 Famay 10-8 Van Hassel G. 5-6, Philips 0-10. Goeman 20, Goossens 0-2, Helrwegh 2-6. The TowerVeuillefon 2-0, Van D3mmo J. 4-0, Brys L 0 8, Van Nuffel M 3-2, Troffaes 0-3. Van de Voorde 0 2. De Neef M". 4-4, Van 'Damme 5-0, De Schaedrijver 0-4. SCHOLIEREN CABRITA BAZEL 81-51 Rust 34-24. Van Hassel F- 6-20, Oe Beul R. 0-0, Famay L. 6 8, Van Hassel G. 6-3, Vehent 0-0, Van de Velde 8 8, De Waele 0-0. Heirwegh 4-4, Jacobs 4-4. Kadetten CABRITA BAZEL 91-52 Rust 38 22. Van de Velde L- 0-2 Moens Peter 19-11, Van der- burgt P 2 0 Moens Jan 4-0, Dhooghe I. 2-0, Coppieters I- 1-2, Vercauteren 46, Goet- maeckers 0-4. Van Damme P. 6-6, Famay 0-22. Miniemen CABRITA-RUPPELMONDE 42-51 Rust 13-17 Coppieters, Jacobs 6-9, Roels 0-0, Van Damme 0-2 Bouharrak M. 00. Fierens J- 1-0. Dhooghe 4-4. Van de Wie- Ie 2-10. Moens Iv 0-4. BENO

De Voorpost | 1975 | | pagina 20