BIJ EENDRACHT NIEUWERKERKEN Voetbalverbond M.T.S.A. Aalst 10 op 14 voor de bezoekers Wie wil mee naar olympische spelen? EEN VIERDE PROVINCIALE Regine op het Van Nuffel podium DENDERSTREEK REKORD VOOR ALBERT LEYS Zilver Roos kampioen handelsverbond Ha mme 'Dender- en SchelderalSy Setok-voetbalverbond K.K.S.F.B.-voetbal Baardegem neemt flinke start Duivensjappers te Zele Biljarten te Lebbeke Atletiekkern Overmere Dorothy Meulewater Belgisch kampioene 80 m. horden A C. Grembergen 22 Een hoopgevende wedstrijd te Nederename (2-2), waar rood-geel bijna met twee punten ging lopen. We zagen een spannende wedstrijd tussen twee ploegen die wat inzet en talent betreft voor elkaar niet onder deden. Willy Meert zorgde er voor de afwerking. We had den alle reden om met vertrouwen naar Appelterre te gaan. We zagen er echter een onherkenbaar Eendracht Nieuwerkerken. Geen punch, geen inzet, kortom, een massa slchte voorzetten. Appelterre deed het weinig beter, zodat de kijkers zich tevreden moesten stellen met een povere 4 schoten op doel. Eeh verrassend vluchfschot van Willy Meert, dat nipt naast ging, verdiende een beter lot, maar met de halve doelkans die Paul Janssens nog kreeg, kon Een dracht Nieuwerkerken imoeilijk punten winst opeislen. Appelterre deed het slechts beter op het scorebord. Een „floddergoal" in het begin van de wedstrijd en een fraai afstandsschot in de laatste seconde bracht hen een 2-0 overwinning. Voor de eerste thuiswedstrijd op kermis Nieuwerkerken van 21-9-75 tegen Appels, zijn de roodgelers hun suppor ters een revanche schuldig TROFEE FRANS DAELEMAN V-K. GROOT AALST VOORAAN Leeuwerik had bijna zijn eerste overwinning te pakken, doch Hei- plas. georkestreerd door Etienne Lemaltre, liet niet begaan en be haalde een overwinning op de val. reep. Groot Aalst demonstreerde zijn kunnen te Gijzegem, waar D'Hondt zich tevreden mag achten, dat de score niet hoger opliep, dankzij en uitstekend keepende Luc Go- ris- Rimini heeft drie zaterdagen ge probeerd een voltallige ploeg op been te brengen, en is daar spij tig genoeg niet inigeslaagd- Resul taat Rimini Eremlbodegem geeft forfait voor de rest van deze kom petitie en zal proberen voltallig en onder gunstige omstandigheden aan de start te komen van de kompetitie 76-77. Gouden Bal heeft 60 min. hard nekkig weerstand geboden tegen een onpreciesschietend Melcken- beeck Op dit moment vonlden de jeugdige Spanjaarden het welle- tjes, onlder de onbekwame leiding va de scheidsrechter voort te spe len. Een heftige discussie ont stond. en de -zwijmelende» scheidsrechter zette de wedstrijd stop. RAYO handhaaft zich in de voor ste gelederen, dankzij een ruime 3-0 overwinning tegen het toch nie+ zo zwak V.K- Martlha, dat ze ker beter zou presteren inldien de zwalk'ke schakel in het middenveld moest vervangen worden. De verrassing van dit weekeinde kwam op Blauwwit, waar Post Aalst de jongens van FEB Europe nft van zich kon afschudden, en meteen een duur puntje zagen ver. loren gaan. TROFEE SCHEPEN GASTON VAN IDEM EEDE ALLEEN O-C. AALST EN REAL OVERTUIGEN I Na de monsterscores van de eer ste wedstrijden, noteerde men de ze week liefst vijfmaal 1-0. Alleen Real Familial liet zich opmerken en scoorde 6-maal tegen Bonanza, dat hiermee reeds diep- in de ach tergrond is verzeild. OC Aalst won wel tegen Amapola, doch zo'n grote indruk lieten de jon gens van de Vatkensmarkt nu ook niet na of heeft Amapola het reeds over een andere boeg ge gooid- De derby tussen Jaca en Morta kende een hard, doch sportlef ver. loop, en kende met Morta de juis. te overwinnaar. Dat Stampia het over een andere boeg wil gooien dit seizoen, bleek duidelijk uit de eerste speeldagen en nu moest kampioen Nieuwe Wijk het aan de lijve ondervinden. De 1-0 nederlaag van Stampia zijn cijfers, die behaald werden tuss en twee kopploegen. en indien de uitslag andersom was geweest zou geen nnkele Hofstadenaar daar graten in gezien hebben Hoen ongelooflijk het ook moge klinken V.K. Molenstraat kwam niet tot scoren tegen Adelaars da, In de voorbije weken reeds maal gepasseerd is- Meteen een nieuwe domper op de geestdrift van de Molenstraat-jongens. Op het stadspark heerste en zo geweldige wind, dat de ploeg die het juistte mikte, de zege vast had- Inno had het meest geluk en Kruis legde zich sportief bij deze Leider Sint Anna kon maar geen doelpunt scoren tegen het nieuwe Pelikaan hoe zij ook geprobeerd hebben scheidsredhter Garcia te verleiden t°t het fluiten van aller, lei ingebeelde fouten, de Span jaard bleef m©t zijn twee voeten op de grond, meteen een eerste val voor Sint Anna. De schutters van Timarcha kwa men niet aan hun trekken op het terrein van Sir>t Job, en mogen zich heel blij achten met de ma- gere 0-1 overwinning. want Sint Job was immers de beste ploeg op het veld. Van de klubs die op de openings, dag zegevierden bleven nu alleen St Anna Ja) en C. Hofstade aan de winnende hand. Anderdeels gingen de bezoekers met het leeu wenaandeel van de punten lopen. Ze haalden 10 op 14. Alleen St- Anna en C. Hofstade wonnen op eigen bodem. Bij eerstgenoemde draaide de scoremachine opnieuw op volle toeren- Mijlbeek werd im mers met afgetekende cijfers ge counterd. De eerste speelhelft werd met een 34) stand afgesloten. De doel punten waren telkens het gevolg van rake kopballen van De Vuyst, Van Steertberge en De Vlieger De thuisploeg onderstreepte hiermee ook haar haast bestendig overwicht Ook na de rust was St Anna de meest aanvallende par tij en dit werd uitgedrukt met doelpunten van Lefevre en Ver hulst- De St. Anna doelman Arijs mist de kans om de stand tot 6-0 or te voeren. Bij een strafschop trapvte hij de bal naast het doel. Debougnie hielp de bezoekers aan het eerreddend doelpunt- Had de nieuweling Stylor de start van de kompetitie gemist dan heeft het z<ch al onmiddellijk gerehabiliteerd door ee-, zege op het veW van Honda. Dit gebeurde met het kleinste verschil. Het doelpunt werd door Van Wey- meersch gescoord Ressegem dat op de openingsdag een half dozijn doelpunten moest inkaseren. verloor nu opnieuw met een opvallende cijferverhouding. Hieruit blijkt dat de verdediging op lemen voeten loopt. In de 2e klasse redde St. Meldert de eer van de thuisploegen. Het won van Jaca dat in geen al te beste dag verkeerde- Alleen Wijnant en Petré en doelman Vastenavond die een paar doelpunten verhinderde speelden op hun gewoon peil. De meest opgemerkte figuur uit dit treffen was de jonge De Nijs die een hattrick voor mekaar bracht. Pollet nam munmmer vier voor zijn rekening. Bij de thuisploeg mogen Neulandt en Bauwens ins. gelijks met een goede wedstrijd gékrediteerd worden. Voor Jaca scoorden Wllfried en Jan Van der Bacht- Indien Heizijde de aanvallen be ter had afgewerkt, had het van Ocarina kunnen winnen- De thuis ploeg geraakte slechts aan een doelpunt door de voet van een Ocarina-verdediger. Voordien had Ocarina het openingspunt gelukt langs Corten- J.V.H. SETOKVOETBALVERBOND GEWEST AALST De uitslagen LIGAKLASSE O C Aalst - SK. Drievelden 1-2 St- Anna (a) Mrjlbeek 5-1 Snas - E. Welle 1-3 C. Hofstade - J. Welle 1-0 A. Lebbeke F C. Moerstr 0-3 Ressegem Leeuwerik 1-8 Honda - Stylor 0-1 TWEEDE KLASSE F C. Peken - F.C. Parking 1-3 St. Meldert - F C. Jaca 4-2 R B. Zottegem Blauw Wit b 1-1 Heizijde - Ocarina 1-1 Bevegem - S.K- De Leeuwikes uitg. P.Z N. Aalst - St. Anna (lb) 0-2 D.N- Hiaaltert - FC. Sport 2-5 Stabyil Groen Wit 2-1 Reeds na de eerste speeldag heeft V.J Baardegem de leiding geno men in Overgangsklasse A en 'dat door een 3 2 overwinning bij Pol- lare- Zonder veel tam-tam heeft V.J- bat nieuwe seizoen voorbereid. Oe nieuwe trainer Fried De Kocker ziet zelf op geen inspanning. Hard oefenen is aan de orde van de dag te Baardegem. De eerste uit stap had een 0-2 overwinning voor gevolg. Pollare staat nochtans als een home ploeg gekwoteerd. Hoe het kampioenschap ook verloopt, toch zullen de V-J.-ers mogen zeggen -Wij hebben op de eer ste plaats gestaan.» De derby tussen Hoké Erembode. gem en het Pas gepromoveerde S K. Kruis Moorse! liep ult op een 1-2 overwinning voor de be zoekers die hierdoor bewijzen geen figurantenrol te zullen spelen in de overgangsklasse. Herdersem bracht en funtje mee uit Wanzele en Mijlbeek moest de volle inzet in Burst laten. In tweede klasse D won Herdersem met 1-0 van het gevreesde Hans. beke. De Herdersemse kadetten kregen voor hun eerste wedstrijd 6 doelpunten te lnkasseren tegen Zwjnaarde, de jonge Herdersemna- ren mochten toch ook tweemaal Juichen. Volgende zondag ontvangt V-J Baardegem Vrij Denderleeuw. Denderleeuw is een sportieve ploeg die echt voetbal speelt en nogal dikwijls met de punten lo pen gaat. V.J. zou reeds tevreden zijn indien zij een puntje konden thuishouden VJ2 start met een verplaatsing naar Ledebeng Deze vraag stelde de h. Hanet, voorzitter van het Oost vlaams Olympische komitee enkele weken geleden aan de Oostvlaamse jeugd. Sinds vier jaar wordt immers jaarlijks een jeugdkwis gehouden, waarvan de winnaar wordt beloond met een drie weken lange trip naar de Olym pische spelen in Montreal. Zoals bij de vorige gelegen heden za! er opnieuw een voorkwis zijn die per gewest wordt uitgewerkt en waarop de kandidaten een dertigtal vragen zullen te beantwoorden krijgen 15 over alge mene ontwikkeling en evenveel sportvragen. Wie de voor kwis haalt komt in de halve finale waarbij ook sport- proeven dienen afgelegd. Zo komt men uiteindelijk tot de eindronden, waarin cfe overwinnaars van de vijf arron dissementen tegen elkaar wordèn uitgespeeld. De eind overwinnaar krijgt dan de Olympische trip als beloning. Tot op heden zijn jongens en meisjes afwisselend aan de beurt gekomen. Tiny David uit Dendermonde was de eerste laureate - Momenteel zijn er reeds drie Montreal reizigers. Dit jaar zoekt het Oostvlaams Olympische komi tee opnieuw een jongen. Belangstellenden uil het arron dissement Dendermonde kontakteren Dany Vermeulen, St.-Gillislaan, 54, 9330 Dendermonde, of Constant Vermeu len 052-21.29.64. Het is de bedoeling van arr. voorzitter Octaaf Van den Broeck om een bijkomende kans te bieden aan de jeugd uit het Dendermondse om de trip naar de Olym pische Spelen mee te maken. Het arrondissementeel bestuur zal de 'normen vast leggen voor een bijkomende kwis. y q In de laatste competitiewedstrijd heeft Zilver Roos het niet gemak kelijk gehad tegen Rodania. Nochtans zetten de Kille-jongens de eerste heift naar hun hand. zod^j Rodania bij de rust reeds tegen een 6-2 aclttierstapd aan keek. Na de rust kregen de bezoekers mer vat op het spel Zflver Roos moest lijdzaam toezien hoe de te genstander terug kwam tot 6-5 en zelfs bij 7-8 op voorsprong klom. Na 8-9 konden konden bij 9-9 ein delijk de eerste vreugdesprongen gemaakt worden- Onder luid ap- plauj ruimde kapwtein Marcel Van Houte de plaats voor reservespe ler Gerrit Vermeir. De tl 'isploeg ging nu veel rustiger e ekerder spelen zodat men gemakkelijk uit- l-op tot 11-9. Rodania streed nog maar na een moeizame terugkeer tot 11-11 moest toch de zege aan dg thuisploeg gelaten worden De gebruikelijke bloemen, kussen en schuimwijn ontbraken niet en dat er nog laat nagevierd werd hoeft 9een betoog Er kwamen zelfs nog nachtelijke voet- en au totochten aan te pas. Volgende wedstrijden dienen nog gespeeld zaterdag 20 september Kampioenschap van Oost-Vlaande- ren tussen de kampioenen van de verbonden Aalst, Baasrode en Hamme- Dit kampioenschap heeft plaats te Hamme op het Tweebruggenplein te 14 uur. zondag 28 september kermistrip naar Ons Vermaak (St Anna) zondag 5 oktober ter gelegenheid van Baafmis-ker- mis wedstrijd tegen Adec-Baasro- de. RM- Het team Siau-De ;Mdere werd door pech uitgeschakeld in de «Dender :en Schelderally». TAFELTENNIS Sm-, De familie Christiaens uit Zele verstokte duivensjappers. ATLETIFK De Aalsterse kadetten en scholie ren namen op zondag 14 septem ber aan de nationale kampioen schappen op de Heizei deel. De mooiste prestatie werd geleverd door Regine Van Nuffel, het zusje van Anne-Marie, "die in het spoor van haar zus. ook een podium plaats ging verwerven. Reeds 's morgens slaagde zij er gemakke lijk in zich te plaatsen voor de fi nale door met een verbluffend ge mak haar reeks te winnen in 61 "29 Namiddags tijdens de finale vertrok Regine redelijk vlug, maar moest 'n de laatste rechte lijn in strijd voor de 2e plaats het on derspit delven tegen een atlete Brugge en werd uiteindelijk! 3e in 59"66. Van de 7 andere Aal. sterse deelneemsters aan deze kampioenschappen berelkten er buiten verwachting nog 4 andere de finale, zodat van een onver wacht sukses kan gesproken wor den Scholier Marleen De Bruyn liep over de 200 m 27"41 en een 3e plaats In haar reeks- Dank zij haar goede tijd werd zij geklasseerid voor de finale, waar zij zich voor treffelijk weerde en nog een 6e plaats 'n 27"28 wist te behalen- Alhoewel Claudine Mortier in de 200 m kadetten een trage start had lukte zij toch haar beste tijd in de reeksen (27"22) en werd dank zij deze goede tijd niette genstaande haar 3e plaats ook ge klasseerd voor de finale. In de finale was zij iets minder goed, want zij werd 7e in 27"99- ln elk geval een pulk resultaat voor ie mand die volgend jaar nog in de zelfde kategorie mag deelnemen. Haar vriendin Ria De Boeck was eveneens in de 200 m kadetten in haar reeks 4e in 27"85 (haar bes- prestatie), maar werd geschift. Voor de 400 m kadetten piaatste zich naast Regine Van Nuffel ook Karine Van de Meersche (62"87) In de finale liet ze zich echter nogal snel ontmoedigen en werd 8e in 64"41. Laurie Verheirstrae- ten, de enige Aalsterse kampster, werd 8e in het speerwerpen ka- detten (22,06 m). In de 800 m scholieren dames werd Lutgarde Coppens er in de reeksen uitge lopen met een 5e plaats in 2'30"3. Erika De Neef was niet in forme en moest zich 'n de 400 m scho lieren laten uitschakelen in een tijd van 67 "04. Aan de internationale meeting van donderdag 11 september op de Heizei namen 4 Aalsterse atleten deel. Eerst kwam Anne-Marie Van Nuffel aan de beurt. ZIJ slaagde erin al haar tegenstandsters in de spurt te kloppen en won de 800 m in 2'07'M. Daarna was het beurt van Danny Roelandt om ovar de 100 m de 2e reeks te winnen (volgens de officlëlen in 11 "1. vol gens de Aalsterse aanwezigen in 10"9). Jean-Pierre De Visscher deed het voortreffelijk over de 400 m en liet 49 '8 afdrukken (en dit na lange tijd niet meer deelgeno men te hebben wegens een spier- sdheuning Tenslotte was er Her man Parmentier, die over de 5000 m 14'09"4 liet afdrukken (beste prestatie). Tijdens de meeting van zaterdag 13 september, eveneens op d® Helzel werd er een nieuw klubre. kord over de 2 000 m steeple scholleren opgetekend. Dirk Ver meir werd er 2e in 6'43"8 wat het vorig klubrekord met meer dan 30" verbeterde! Eddy Thijs werd In dezefde wedstrijd 7e in 7'32"0 Ander Aalsterse prestaties waren: de zeer gemakkelijke overwinning voor Gunbe Everaert over de 200 m kadetten in 23"9. de mooie 11 "8 van scholier Marc Schelfthout over de 100 m en de 1,50 m van ka- det Gudo Schelfthout in het hoog springen. Te Aalst zijn er nog meetings op zondag 21 september om 14u30 en op woensdag 24 sep. tember om 18u00 Er zijn telkens proeven voor alle kategoriën da mes en heren J-V.H- De akties door het PK Oost- Vlaanderen gevoerd, hebber tot gevolg gehad dat opnieuw een paar klubs, waar niet offi cieel werd getafeltennisd de de rangen van de Koninklijke Belgische tafelterrnisbond zij komen vervoegen. Dit aller heeft tot gevolg gehad dat de kompetitie in Oostvlaanderei met een nieuwe vierde provin ciale reeks wordt uitgebreid nl. een reeks Denderstreek. Naast de nieuwe klub Elcerlyc Terjo den, Denderhoutem vinden wr er ook Denderleeuw C, Herle ving Dendermonde E, Wichelen Sivi E, Artemis D, Kuklos Aalst en Reinaert B. Dit wordt dar de 4de vierde provinciale ir Oostv laanderen. Van de h. Constant Vermeulen, die tijdens de jongste PK ver gadering werd belast met de propaganda over de ganse pro vincie. pers en betrekkioger met Bloso komt er nu ook nog een nevenkompetitie „de Beker" van de Denderstreek die zich tevens zal richten tot de klubs die de intenties heb ben zich op de aansluiting bij de KBTTB voor te bereiden. Op 5 oktober worden trouwens ir het Hertevinglokaal „Zaal Edel weiss" te Lebbeke ook d eerste kampioenschappen vai de Denderstreek gehouden. He officieel kampioenschap voor behouden aan de spelers be horende tot de klubs uit de Denderstreek aangesloten bi de KBTTB. HKH HAMME TRAD TOE TOT KBTTB Ook te Hamme is men niet lan ger ter plaatse blijven trappe ien. De leiding van het Han delscentrum Kerkstraat Hammi heeft de knoop doorgehakt en liet zijn klub overstappen naar de Koninklijke Belgische tafel tennisbond. Na meer dan 1C jaar afwezigheid krijgen wc dan opnieuw „officieel tafelten nis" te Hamme. Luc Verschel den, vrij gelaten door Herle ving Dendermonde heeft hier- het voorzitterschap In han den genomen en ziet zich om ringd door een schaar flinke spelers en bestuursleden. P Peeters, (Dirk Bauters, Eri- Wageman, Dany, Thijsbae- Norbert Verstraeten, Dan it, Hubert Van den Berghe i andere. In deze klub kan m r terecht de maandag en woer dagavond en voor de jeugd zijn er zaterdagnammidagtraining Het wordt voor HKH hope een flinke start. V.G. Er bereikten ons geen uitsla gen van de eerste kompetitie dag. De kalender voor zaterd- dag 20 september is als volgt Bonanza - Zandmannekens Sportvrienden - Ware Vrienden Fugitives - Moderna Corso - Lamot Tankers - Jetsons Klieksken - Zorro's Schuurken - Stadion Eierkloppers vrij (vds) Kadet Dorothy Meulewater, Belgisch recordhoudster op de 80 m. horden, heeft zondag op de nationale kampioen schappen in het Heizelstadion de titel behaald. Haar chrono 12.3.5 (haar rekordtijd is 11.8). Een drietal van onze jongens namen deel aan de inter nationale meeting te Rijsel. Dany Buyle behaalde er een 4e plaats op de 200 m in 25.5. In een andere reeks was Luc Van Pottelberghe 3e in 25.4. Ronny Oosterlinck deed 2.06.4 op de 800 m. De prestaties hebben wel geleden onder de zware tegenwind. In het Putbosstadion waren er kampnummers voor he ren. Scholier Rudy Goossens waagde de hinkstap en bracht het tot 10,84 m. en Luc Van Pottelberghe haalde 11,36 m. Kadet Franky Van Hee sprong over 1,40 m. Miniem Serge Beckers haalde een tweede plaats in het hoogspringen met 1,35 m. M.H. De Heizelpiste schijnt Albert Leys wel goed te bevallen want nu liep hij er een 400 m. in 51 "2. Da was dan meteen voor Albert twee vliegen in een slag, want hij stelde niet alleen zijn persoonlijk rekord scherper maar verbeterde tevens het klub rekord dat op 52"6 stond. Bij de dames kadetten mogen we Carine van De Moortel vermelden en Patricia Veldeman. Zij liepen tijdens de jeugdkampioenschappen op het Heizelstadion een 800 en 200 m. Carine werd zesde in de reeksen met een tijd van 227"2, terwijl Patricia Veldeman over de 200 m. 28"4 zette waarmede zij als zevende werd geklasseerd. A

De Voorpost | 1975 | | pagina 22