Jarige doelman Verhulst prima Ontnuchtering OP KOP GEEN MEEVAL KOUD STORTBAD VOETBAL lePBOVIliCIALE Menen - E. Aalst 0-1 Eendr. Zeie-Crossing 0-1 Willebroek-KAVD T-0 VOETBALKALENDER VOOR ZONDAG 28 SEPTEMBER 1975 VOETBAL UITSLAGEN VAN ZONDAG 21 SEPTEMBER DERDE KLASSE Eendrach Aalst puurde tot nog toe uit zijn uitwedstrijden het maksimum der punten, ofschoon dit gebeurde tegen tegenstan ders van formaat. Op de openingsdag van de kompetitie nam het de maat van Willebroek met klein verschil en vorige zondag klopte het Menen in eigen vésting. Een kompetitieaanhef met 5 op 6 drawn tegen Leuven mag dus wel als zeer be vredigend bestempeld worden. Terugkomend op de recente wedstrijd te Menen mag de zege verdiend genoemd wor den ook al kon niet worden weggecijferd dat de thuisploeg meest de aanvalsklok luidde. Menen liep onbetwistbaar meest in het offensief en schiep zich uiteraard ook meer kansen. Aalst haalde uit het minimum kansen echter het maksimum aan doelpunten al hoewel alles bij mekaar ge nomen het toch 0-2 had kun nen zijn. Dit zou voor Menen echter een onrechtvaardig von nis betekend hebben. Het moet echter gezegd dat de Aalsterse spelers hun opdracht eens te meer naar de letter hebben uitgevoerd. Ten andere de teo- rie die trainer Gaston Van der Eist voor de wedstrijd en tij dens de rust verkondigde klop te voor honderd percent. Dirk Dierickx moest de gevaarlijke Lapeire uit de wedstrijd trach ten te houden, terwijl Deckers spelmaker Verstraeten het spe len moest beletten. Dit is er op een paar haperingen na goed uitgekomen. Als Aalst tenslotte zegevierde- in- dit goed gespeeld duel, dan was het echter niet enkel omdat voornoemde spelers zich ge wetensvol van hun taak kwe ten maar ook omdat de verde-, diging (en hier gebruiken we een niet origin, cliché) „sloot als een bus". Die defensie was voortreffelijk in de afweer en heeft haar deugdelijkheid ze ker kunnen bewijzen. Verhulst lukte immers een paar onge woon schitterende parades en bracht de Menense aanvallers tot wanhoop. Naar ons gevoe len heeft de Eendracht doel man het ruimste deel in de overwinning. Het doelpunt dat de zege bestendigde viel in de 36e min. Bij een vrijschop voor fout tegen Buyle, die ins gelijks voortreffelijk speelde trapte Deckers de bal van de rechterzijde van het speel veld direkt naar links waar Verpeten hem irr zijn bezit kreeg. Verpeten gaf het leder gemeten door aan De Roos, die ondanks het feit dat hij door een trosje tegenstanders was omringd de roos maakte. Nu zondag speelt Eendracht op eigen veld tegen R Jet Brussel. Een wedstrijd die we zowat als een derby mogen beschouwen. Racing Jet tota liseert evenveel punten als Eendracht en staat dank zij een beter doelgemiddelde op de tweede plaats. Het wordt dus voor een van beiden onder of boven. In ieder geval mag men de wedstrijd van zondag als spannend aankondigen. J.V.H. jCoorenian i(Zele) vergeefs op zoek naar de gelijkmaker (Zele-Cros- sing 0-1) (JVC) Na de schitterende bekerverrichting tegen Berchem en de su blieme prestatie op de openingsdag tegen Union, hadden we een ommekeer verwacht in het patroon, waarop in het verleden de rood-zwarte prestatiekurve werd uitgestippeld. Wij zijn tot een spijtige onnuchtering gekomen waaruit blijkt dat Zele een ploeg blijft, vooral groots in moeilijke omstandigheden, maar verder te veel met ups en downs om zich in de titeldans te mengen. De Zeelse formatie is over de lengte van de wedstrijd onder de verwachtingen gebleven en vooral de tweede helft bracht voor ons een grote ontgoocheling. K.A.V.D. werd op Willebroek precies met dezelfde cijfers ver slagen als dat Menen in het Grembergse stadion in het zand beet. Toen beweerden heel wat ingewijden dat paars-blauw iets teveel had gekregen. Nu is het anders om. Op Willebroek mochten de Denderzonen aanspraak makert op de halve inzet. Het spel was trouwens gelijkopgaand. Nu heet het zo dat trainer Teugels andermaal tot ploegwijziging moest overgaan. Kapitein Gerard Verhelst diende als gevolg van een kwetsuur in de liesstreek forfait te geven. Alain Verstraeten werd dan maar uitgespeeld op de rechterback- plaats, terwijl Nagels naar de linker verhuisde Werd het met Alain Verstraeten een meevaller dan was het duidelijk zichtbaar dat Nagels "zich niet kon Uit leven. zoals In zijn meer ver trouwd middenveld- Daar vertolkte Dré Temmerman opnieuw een reuze partij, terwjl Van Holsbeek beneden de middelmaat bleef. Deze jonge en sympathieke Brus- selaar, die zich geweldig inspant mist t°cb 'ets aan durf om op volledig rendement te komen- Van Look was opnieuw van öe partij na de griepaanval die hem 14 dagen van het veld weghield en geraakte logischerwijze niet aan het gewenst ritme. Hetzelfde geldt trouwens voor Van de Voorde, pas Ifersteld van een kwetsuur aan de achillespees. KAV Dendermonde speelde dan ook voorzichtig en alles zag er naar uit ^at bet plannetje van Teugels zou kloppen. Het enige doelpunt van de partij viel half weg de 2e speeihelft. Het doelpunt werd fel aangevochten door de Dendermondse aanhang, die beweerde dat bet uit een buitenspelstand werd gescoord- Doelman De Weirtit kende hier bij dan ook weinig meeval ge zien het leder via de staak in de Dendermondse netten be landde De Denderploeg heeft blijkbaar weinig meeval en de herhaalde P loegwijzigingen als gevolg van kwetsuren en ziekte is zeker niet bevorderlijk om tot een homogeen team te geraken. In ieder geval en ondanks de verschlllertde tegenslagen wat gekwetsten betreft is het elftal van KAVD in progressie- Wan neer de voorlijn nu ook aan schotvaardigheid win,, moet d® Denderploeg positieve resultaten op het scorebord kunnen prikken Mogelijks zit de kans er reeds n a s. zondag als R. Tienen in het Grembergs sportstadion te gast is. VC- Merchtem Eendr Zele E. Aalst Rac- Jet KAVD - Tienen J Lede Wijgmaal FC Ronse - SK Aalst VW Hamme - Lovendegem Sp Buggenliou, - Geraardsb. Nieuwerkerken - HO Etikhove Sp. Appels Baasrode Terjoden - Robur Bazel - Wilskr. Moorsel Overmere Maldegem Sp Geraardsb - SK Eremb- Moerbeke - Serskamp Eendr. Meldert - Pollare Oudenhove - Edixvelde Meerbeke - Schellebelle Waasmunster - SK Gremb. Excelsior - Opstal Doggen - Hofstade Schoonaarde - Eendr. Gremb Schr Moorsel - Herdersem Boonwijk - Thor Meldert Kalken Gijzegem Berlare - Wichelen Oudegem - E St. Gillis Heikant Zele - Sombeke VW iHamme werd te Lebbeke .door de Konkelgoedploeg geklopt. (C) Zeker kwamen er een paar mogelijke strafschop gevallen bij kijken en vooral als Mahieu de ba| op de arm kreeg ontstond er deining bij de supporters ach ter de goal en hiervoor kreeg scheidsrechter Dons een fluit concert van belang te horen na de match. Het neemt echter niet weg. dat 'n deze periode Van Hove langs de overzijde voor zwaardere problemen werd ge steld door het trio Janssens. Paulinho en Ferrera dan de zijn vis-a-vis- wan, Cneudt kende een vrij rustige namiddag gezien hij zich kon beperken tot het f'uk ken van een paar hoge ballen, terwijl hij zich in de Ie helft enkel moest reppen op een poging van Steur. WEINIG AGRESSIEF Als men er niet In geslaag'd is de gelijkmaker te netten, waarop de Zeienaars volgens ons recht hadden, dan is het gebrek aan agressiviteit van de aanvallers hiervoor verantwoordelijk Steur ging geen duels aan en De Beule schijnt a"® zelfvertrouwen kwijt. Ook in het middenveld werd gefaald, daar draaischijf De Loose niet in zijn dagje was en vooral inzake spelverdeling te kor, schoot Ten slotte ontging het niemand, dat Coles In een minder overtuigende dag ver keerde. WINSTPUNTEN Het aanwerven van doelman Van Hove werd reeds dik in de verf gezet, doch de prestatie die Maes andermaal voor het voet licht bracht, betekent dat hij tot hiertoe de revelatie van deze kompetitie werd Hij behoorde met Jaak Goossens tot de bete ren van de ploeg, waarbij ook Lambrecht en Jansegers mogen genoemd. Ze .hebben niet kunnen verhinderen. dat Crossing dank zij 1 doelpunt waaraan een reukje zat. naar het beroerde Schaarbeek mocht terugkeren Voor ons betekende het verlies een domper omdat we, geinsp i- reerd door de verrichting tegen Union, onze pronostiek maakten en de ontgoocheling kwa.m nog zwaarder aan om de manier waar op de Zeelse formatie één punt liet ontglippen- B. S.K. Lebbeke-V.W. Hamme 3-1 lmmers wanneer men gedurende 41 minuten een stijgende aan- valsaktie ontketend en al het gevaar kan samengevat in een schitterend voorbereide poging van Goossens die ten slotte Jan segers niet kon bereiken in een gekraakt schot van Sleur en in een kanjer van Maes, die twee man was voorbij gegaan en daarna naast de linker paal kan- jerde moet d't alles samengevat worden in een paar woorden, na. melijk een steriele ontgoocheling De 3-1 overwinning kwam er door een volledige inzet van heel de ploeg en het doorzicht van oefenmeester Rie Meert die inzag dat na de 0-1 achterstand een wijziging en tevens een permutatie noodzakelijk was. We twijfeldn niet aan de prestaties en kapaciteiten van de overige spelers maar er werd deze keer duidelijk naar het beste gestreefd en resultaten werden bereikt. Stond Lebbeke na 35 minuten in het krijt en bleef die stand tot bij de rust behouden dan kwam die 0-1 achterstand er tegen alle logica in. Voor Hamme verkeek Brusselmans een kans waarna Rochtus (ex Buggenhout) scoorde en meteen waren hun kansen opgebruikt- Lebbeke, daarentegen kreeg twee mooie kansen langs Delsin en De Feyter, twee po gingen die mislukten omdat Del sin naast besloot en doelman Buyle het schot van De Feyter in hoekschop verwerkte. Van der Jeught scoorde een tweede doelpunt. Twee thuiswed strijden. twee overwinningen of het maximum, bewijst dat er iets kan gepresteerd worden. Meteen zagen de supporters doelpunten. De jeugd kreeg het vertrouwen van de dirigenten en dat vertrou wen was wederkerig Dankzij de overwinning tegen Hamme komt Lebbeke mee aan de leiding en wordt een zware taak op de schouders gelegd. Die taak kan men beslist aan De jeugd krijgt nu stilaan de nodige routine zdda^ men op al les kan voorbered zijn- Kruishoutem, de tegenstander van zondag, wordt geen gemak kelijke klant maar een overwin ning steekt er beslist 'n voor de Wolmatjongens, die in de jongste overwinning en het feit dat men mee op kop staat, de nodige stimulans hebben gevon den om de ingeslagen weg te blijven bewandelen. Meteen woiUen er geen verande ringen verwacht aan de club Er viel een kleine schaduwzijde tijdens de nochtans zeer spor tieve wedstrijd tegen Hamme Jan Vermeir kreeg 6 minuten vóór het einde de gele kaart onder de neus Lebbeke heeft daarmee een gemiddelde van één kaart Per wefdstrijd. A Van der Straeten Solidariteitsaktie j voor Raymond Murphy l j(S.K. Lebbeke) f Onze lezers herinneren zich ij het ongeluk dat de sympa- k '4 tieke doelwachter van SK 4 Lebbeke overkwam tijdens de k [eerste wedstrijd van het voet. balseizoen 74-75 te Buggen- k hout- Raymond Murphy verblijft °P' k nieuw in de kliniek. Hij was k f meer dan 1 jaar werkonbe- kwaam en zijn herstel zal nog k 4 een tijd aanslepen. '4 Raymond Murphy en zijn k J gezin zijn zwaar getroffen 4 door de voetbalsport. Ten- t 'f einde Raymond te helpen in J 4 deze moeilijke tijden worden i 4 door de klub stickers ver- k 4 kocht. De zelfklevers kan J 4 men bekomen aan de prijs k Willebroek KAVD 1-0 Menen - E Aals, 0-1 E. Zele Crossing 0-1 Ourodenberg - Lede 0-2 Lovendegem Sp Buggenh 3-1 SK Aals, - Evergem 1-4 SK Lebbeke - VW Hamme 3-1 Nieuwerk. - Sp Appels 4-2 W Moorsel - Appelterre 2-1 Robur - Temse 0-1 Baasrode - Terjoden 3-0 Overmere Drongen 1-2 SK Erembodegem Meldert 2-1 Pollare - Edixvelde 0-1 Serskamp -- Vlierzele 1-) Schellebelle - Moerbeke 1-1 Opstal Sinaai 0-2 SK Grembergen - Kieidrecht 0-2 Herzele - Doggen 2-0 Hofstade - Ede 1-1 Schoonaarde - S. Moorsel 1-3 Zandst. Appels - Oudegem 0-2 Wieze - Wichelen 2-0 Kalken - Berlare 0-3 E Gremb - Gijzegem 2-1 E St. Gillis - Boonwijk 1-2 K'inge - Heik. Zele 3-0 SK Lebbeke S.K. Aalst - Evergem 1-4 won de derby tegen VW Hamme. Het hoeft nauwelijks betoogd dat de eerste nederlaag, opval lend in haar cijferverhouding hard aangekomen is voor S.K. Aalst. Doelman Luc Preveniers die tot dan toe geen enkele bal uit zijn net moest rapen, inkasseerde nu vier doelpunten. Twee ervan waren ontegensprekelijk het gevolg van evenveel missers iiT de Aalsterse verdediging. Deze verloor trouwens alle organizatie toen Evergem in de 60e min. voor de tweede maal op winst kwam. Het was inderdaad zo dat de bloemenfee die de officieuze aftrap gaf, nog maar pas het speelveld had verlaten, of S.K. keek al tegen een 0-1 achter stand op. Preveniers weerde een kopbal van Rille met de vuist in de voeten van De Waische die onmiddellijk en met sukses afdrukte. Het hoeft nauwelijks betoogd dat de thuisploeg sterk onder de in druk was van deze vroege opdoffer. Het duurde dan ook meerdere minuten eer men op nieuw aan de organizatie tos was. Het derde en vierde kwar tier was dan de beste periode van SK. Aalst. Toen speelde het degelijk voetbal bracht een paar goede kombinaties op die werkelijk gevaarlijk waren, en scoorde dan ook verdiend de gelijkmaker. Een magnifiek doelpunt van Picqueur die een preciese voorzet van Uytten- daele meepikte, de bezoekende verdediging te snel af was en de bal beheerst voorbij dè hem tegemoetkomende doel man De Bie schoot. Men no teerde de 30e min en tot bij het einde van de eerste speei helft zou Aalst dat nog gevaar lijk was bij een aanval De Braekeleer, Schorree! en Par- rez en even later bij een aktie Parrez - Janssens waar uit echter geen doelpunten sproten, In het vierde kwartier. Een luchtduel dat eindigde in het nadeel van SK Aalst Een aanval van SK Aalst, juiste verdedigingsplaats- doch de Evergemse doelwachter had de toove-qo» „1st bleef Aalst nog wel degelijk aandringen maar kon zich toch geen kans meer schep pen. In de 60e min met een doelpunt van Van den Bulcke begon dan de teloorgang van de Aalsterse ploeg. Het elftal ging toen zowat in alle lijnen aan het vlotten. Het inbrengen van de twee wisselspelers en het wijzigen van de slagorde haalde niets uit. Daarbij voelde de tegenstander de zege in zijn bereik en zette zich dan ook met verdubbelde ijver in. met nog twee doelpunten van Van den Bulcke en Van Hol- derbeke tot gevolg J.V.H. De ploeg van SK Aalst

De Voorpost | 1975 | | pagina 17