Of WEER NIETS VLOTTE ZEGE Verdiend Te traag Tweemaal Cooremans na de rust ELK EEN TIME In laatste minuut Goals in laatste vier minuten RAYMOND G0ETHALS GELOOFT IN RUDI HALEYDT BEVORDERING Nieuwerkerken-Sp. Appels 4-2 lePR0VINCIALE 3® PROVINCIALE NUL OP ZES UITSLAGEN JEUGDPL0EGEN Ourodenberg - Lede 0-2 Alhoewel de gastheren nog geen enkel punt haalden en nog niet scoorden tijdens deze kompetitie, werd het voor de Ledenaars toch geen zacht gekookt eitje. Ourodenberg beet flink van zich af. vooral in de afweer. Bervoets liep zelfs dicht bij een doelpunt Vermoes was verslagen toen de bal te pletter sloeg op de dwarsligger. Maar dat zou dan ook het enige noemenswaardige aan- valsfeit zijn van de gastheren. Intussen trokken Mergeay, en vooral Christiaens diepe sporen in de plaatselijke verdediging. Niemand twijfelde aan een Leedse overwinning maar doelpunten bleven uit. Het eerste kwartier leverde reeds vier rijpe doelkansen op, maar nu eens was het doelman Sernels, en dan weer een gebrekkige afwerking die een vroege voorsprong verhinderden. Oosterlinck (opnieuw een uitstekende verrichting) trof andermaal het kruishout en De Neef liet een wenkende doelkans centimeters naast de staak lopen. Na een half uur verloor Lede Ysewijn maar de ingekomen Cammu nam zijn taak vlot over. De bril-score bleef voor lopig op het bord en tijdens de tweede helft ging Ouro denberg meer aanvallen en zelfs risico's nemen. En dat werd hen uiteindelijk fataal. De snelle Christiaens kreeg nu ruimte voor zich. Een geslaagde één-twee- aktie met Mergeay leverde na 70 min. de lang verdiende voorsprong op. Amper tien minuten later was het opnieuw Christiaens die de Leedse supporters voor goed gerust stelde. Een scherpe voorzet van Gabriels, die net Mergeay had vervangen, werd door kleine Louis omge bogen in een doelpunt. Meteen zat de eerste overwinning voor Lede erop. Een overwinning die men tot in de cijfers kon verantwoorden overigens. De kollektieve ver richting liet reeds een betere indruk na, dan vorige week tegen Ninove en de groen-witten stevenen stilaan naar een topkonditie. Lede moet beslist nog beter kunnen dan het tegen Ourodenberg presteerde. Maar het noodzakelijk zelfver trouwen is er. Lede mag zondag met gerust gemoed Wijgmaal verwelkomen een ploeg die dit seizoen nog maar twee wedstrijden speelde maar telkens won. MARCOLE. Robur-Temse 0-1 De Moerzekenaars vielen me, man en macht aan, doch slaagden er niet in de verdiende gelijkmaker te scoren (Robur-Temse 0-1) (JVC) Met het kleinste cijferverschil heeft Robur Moerzeke de duimen moeten leggen tegen éen stug verdedigend Temse. Tot een hard betwist duel is dit Wase treffen wel uitgegroeid. Van bij het begin zag het er naar uit dat geen van de twee ploegen maar iets zou prijsgeven. Robur, de kersverse tweede provin- cialer heeft uiteindelijk aan het korste eind getrokken. de bal draaide vanop 20 meter de winkelhaak binnen. Metéén was de wedstrijd ook gespeeld Robur Moerzeke. heeft nu twee punten uit drie wedstrij den. Na een schitterende sei- zoenaanhef verloor het twee opéénvolgende wedstrijden. Het verdere programma is met bijzonder hoopgevend. Met twee opéénvolgende verplaat singen, respectievelijk naar Terjoden en Moorsel zal men het over een andere boeg moeten gooien wil men niet definitief in de achterste re gionen verzeilen. E.D.M Na een eerste helft met wisse lende kansen noteerde men na de koffie een verhoogde lokale druk. RenéVlaminck kreeg een kans maar vooraleer hij kon af drukken werd hij door twee bezoekende verdedigers on deruit getrapt. De nochtans voortreffelijk leidende scheids rechter Praet had de fout niet gezien. Luttele seconden later gebeurde het aan de overkant. Eert foutieve tussenkomst van een plaatselijk verdediger werd met een vrijschop bestraft. De ze treffer betekende ook het genadeschot voor Robur, want W. Moorsel-Appelterre 2-1 W. Moorsel heeft zijn eerste zege van het seizoen ingeschreven, en dan nog tegen Appelterre dat met titelambities in deze kom petitie gestart is. Wilskracht speelde een goede wedstrijd en won dan ook verdiend. Beide ploegen begonnen uiterst voor zichtig aan de wedstrijd. Ze fungeerden beiden in een 4-4-2 opstelling. Lovendegem - Buggenhout 3-1 Na de flinke prestatie tegen Deinze werd de Buggenhoutse aan hang op Lovendegem op een anti-climax vergast. Tegen een geestdriftig en technisch sterk Lovendegem hebben' de Sparta nen nooit het spel naar hun hand gezet. Van bij de aanvangs- minuten werd de Buggenhoutse defensie onder druk gezet. Met alles wist doelman Christiaens raad. Het boterde evenwel niet in het Buggenhoutse kamp, waar doorlopend het leder te traag werd behandeld. Geen wonder dat Sparta aan de rust tegen een 2-0 achterstand diertde of te kijken. Na de kampwisseling kwam er een op flakkering in de Buggenhoutse rangen, die resulteerde in een doelpun, langs De Weerdt. Voor Julien was het loon-naar werken Hij was de meest bedrijvige Spartaan, streed voor elke bal en ging zo nodig de onzekere ver dediging nog een handje toe steken Het middenveld draaide vierkant. Hier poogde Van den Troost we' enige vaart "n te brengen, maar toen Lovendegem zich had herva, van het tegen doelpunt was de kous vrij snel af. Een derde lokaal doelpunt deöd de deur toe Dit betekent dat Sparta Buggenhou, met 1 puntje achteraan in de algemene rangschikking blijft bengelen, en zeggen dat Sparta zich in de bekerwedstrijden zo sterk had aangemeld Er moet nu wel dringend iets veranderen bij di, zelfide Sparta, waar de geestdrift zondag zeker niet aanwezig was, de spelers elkaar niet vonden en jongens als De Weirdt slechts sporadisch werden aangespeeld. Men hoopt nu maar dat een paar van de gekwetsten opnieuw speefklaar zal zijn voor de wedstrijd tegen Geraardsbergen. Ook word, René De Wilde verwacht, die er mo reel doorzit, maar toch als een flinke clubspeler mag beschouwd worden Tevens is het zo dat men bij Sp-arta de afwezigheid van Ti-lley in het middenveld fel aanvoelt Deze volbrengt momen teel zijn legerdienst, zodat °P hem niet teveel of niet moet gerekend worden. Ons inziens is het de hoogste tijd dat men bij Sparta de handen In elkaar slaat, en gezamenlijk gaat zoeken naar de passende oplossing om de ploeg opnieuw mentaal sterk te maken, iets wat zeker nodig is in deze zware kompetitie. V-C Vandaar dat de afgezonderde aanvallers weinig of geen score kansen te beurt vielen. De rust kwam dan ook met een logische 0-0 stand. In de tweede speelhelft zou de thuis ploeg dan toch meer aanval lend gaan spelen en had suk- ses in de 52e min. langs Moerenhout die de bal voorbij de Eendracht doelman flitste. De vreugde in het Wilskracht- kamp was echter van korte duur want amper een minuut later stak de gelijkmaker in het doel van de nochtans goedspelende Van Boven. In de 70e min. haalde trainer Blanckaert Gerrit D'Haeseleer in in plaats van De Man. D'Haeseleer als puntspeler maakte het de Appelterre ver dediging uiterst lastig. Hij streed immers voor elke bal. Het was op een kopbal van D'Haeseleer dat een Eendracht verdediger de bal met de hand uit het doel klopte. De straf schop die hieruit volgde werd door doelman Van Boven om gezet en aldus werd de zege bestendigd. Bij Wilskracht kwam doelman Van Boven in de kijker. Hij weerde met brio een paar goed geplaatste ballen van De Vlegelaere. Hij werd tot nog toe slechts een maal gepasserd. De zege van Moorsel die niet kan worden aangevochten kwam net op tijd. Nu zondag reist Wils kracht immers naar Bazel een ploeg die het in deze kom petitie ook al voortreffelijk deed Het ligt voor de hand dat trainer Blanckert de ploeg die een goede beurt maakte denkelijk niet zal wijzigen. J.V.H. Baasrode - Terjoden 3-0 FC Baasrode heeft tegen Terjodgn voor een flinke en hoop gevende zege gezorgd. De Scheldezonen gingen van start met een blitzoffensief, dat in de eerste minuten reeds een doelpunt opleverde, zij het dan op strafschop door Waumans omgezet. Met de heroptredende De Vroe tussen de doelpalen en de inbreng van speler trainer Maurice Cooremans, draaide het heel wat vlotter. Terjoden werd rustig gedomineerd en ook al viel er slechts één doelpunt voor de kampwisseling - het was duidelijk zichtbaar dat FC Baasrode zijn moeilijke periode achter de rug heeft. Wanneer trainer Cooremans na de rust tweemaal de weg naar de netten vond waren de thuisfans in hun nopjes. De stand had nog wel hoger kunnen oplopen - maar in het thuiskamp was men tenzeerste tevreden over het resultaat. Er moet wel nog wat geschaafd worden aan de ploeg om op volle rendement te komen. De zege tegen Terjoden zal evenwel een stimulerende invloed hebben bij de ploeg en de aanhang. FC Baasrode schijnt nu wel op weg om de vroegere plaats in Tweede Provinciale te heroveren De geestdrift is in de ploeg weergekeerd - en dit zal ook een biezondere faktor zijn in de derby van a.s. zondag op Sparta Appels. V.C. Een kopbal van Janssens die de doelwachter van Sparta Appels kon oDvanaen- Opstal-Sinaai 0-2 i de vi e koon en fraa og slei egen ei inkelijk Hide O igevaarl ppels l in moe het n irsform; Schc nog. ihoonaa >t wel aar ooi. 'en ver niet jui resp Gillis lonwijk De 0-2 nederlaag tegen Sinaai mag als overdreven beschouwd mfM worden wat echter nie, belet dat de jongens van Alois den Bergh zich bewust moeten worden van het feit dat men ondertussen met nul punten zit en als hekkensluiter van de reeks|knftnaa bekend staat •Er is nog niets verloren- a onze woordvoerder die voor toekomst wel een kentering wacht. -Het kan toch niet eeu"fearente. wig blijven tegengaan- aldus D Van den Bergh die de nederlaag tegen Sinaai toeschreef aan het feit dat de sfelers lijden ondei een massa zenuwen. Toen de schoten van Van Muyl- der en Van Thienen op de staak en het hout terugsprongen kon men evengoed met 2-0 draaien aan de rust in plaats van brilscore. Het lot besliste anders Na de rust waren de 'bezoekei sneller bij de bal. het spel ont wikkelde zich beter Niettegei staande Opstal zon en wind de rug had, kreeg Sinaai hoekschop waarbij het 1e doel punt viel Louis Van der Meerscl en doelman Van den Bergh rekenden zich en nummer zat. Even later trapte R Wilde over het leder en nummer twee zat eveneens- Meteen was het ka'f verdronken want Sinaai speelde voor het resultaat en de tijd was te kor, om de achter stand op te halen. Het moet veranderen Van den Bergh, die veel hoopt stelt op het feit dat de Lebbekei naar Hiel zijn diensten aanborJ Hiel. ex Racing Lebbeke, is eer speler met talent die misschiet de goede starter in de Of stal- motor kan worden. (vds)J dj uventus i ke b m jood.» M stal- [vdSjH. 5C V Kopbal van Muylaert (Eendracht Nieuwerkerken) omgezet Schellebelle-Moerbeke 1-1 Schellebelle heeft zondag tot de laatste minuut moeten wachten om op eigen veld een gelijkspel te kunnen afdwingen van Moer- beke Opnieuw hebben we moe ten vaststellen dat de ploeg wel goed draait doch dat het vooraan zoals verleden jaar aan afwer king mankeert In de 3e minuut kwam Schelle belle op ongelukkige wijze op achterstand toen de stopper van de Paars-Witten de bal wegwerk te en die tegen de knieën van de tegenstrever terug botste in he, Schellebelse doel. Het spel- beeld dat daarop volgde verliep wel enigszins in het voordeel van Schellebelle doch dit voor deel kon pas in de laatste minuut worden beloond met ^et gelijk makend doelpunt van De Jaeger. Schellebelle - Moerbeke 1-1. VS Serskamp - Vlierzele 1-0 Op het terrein van Serskamp kunnen we de wedstrijd verdelen in twee delen. Gedurende de eerste helft kre gen we van beide ploegen hoorlijk voetbal en In de minuu, kon Clinckspoor de stand openen na een voorzet u~' ben. Ook Vlierzele kwam gevaarlijk opzetten voor het Serskamfse doel doch zij vonden di niet naar de doelmond Bij de tweede helft vielen tem dan van he, ene uiterste in het£, andere. De laatste 45 i zijn samen te vatten in woorden- Geharrewar en rommelig vertoon. Vemelden we nog dat Houben een mooie kans miste om stand op te drijven tijdens de laatste minuten (VS) let we foor d< ïeus rr leid. E at op en go luppo en en wart c ochta ki ederlc S.K. Grembergen-Kieldrecht 0-2 Jammerlijke nederlaag voor de Grembergse derde provincialer dat vier minuten voor inrukken nog de halve inzet in zijn bereik had, doch in nauwelijks vier minuten twee doelpunten diende te inkasseren. In feite dus een nederlaag die dubbel hard aankomt, vermits het voor eigen publiek gebeurt, en dan nog in de slotminuten wanneer iedereen zich al met- een gelijkspel had verzoend. Eigenlijk had di, ook een billijke weergave geweest. SK Grember- gen domineerde vooral in de 1e helft. Verschelden kreeg reeds na twee minuten een open kans maar voor hem scheen blijkbaar het doel nog te klein vermits hij naast de staak knalde niettegenstaande hij het niet zo bijster moeilijk had om me, suk- ses af te ronden Nog in de Ie helft forceerde Dirk Deferrere een knappe doorbraak, slingerde het leder voor doel, waar Van Moeseke als het ware «een gat in de lucht» trapte. Eigenlijk dus 2 kansen, waarvan er 1 tot een doelpunt zou moeten gekomen zijn. Na de rust was het Kieldrecht dat de meeste aanvalsakties leidde. Tot werkelijke open doelkansen kwam het evenwel niet. Kwam dan die fameuze 86g minuut Een geharrewar voor het lokale doel. Doelman Friedel Roels pluk. te het leder, liet de bal los-en meteen ook onderging SK Grem- bergen een koud stortbad Na dien werd alles nog in de aan val geworpen, op verdedigen werd geen acht meer geslagen met het gevolg dat ie, voor inrukken de bezoekers via een schrome lijk buitenspel de voorsprong konden verhogen en meteen ook de eindcijfers vastleggen SK Grembergen heeft nu twee punten uit drie wedstrijden. Verleden seizoen haalde het uit evenveel wedstrijden niet minder dan 5 punten Wil het zich dit seizoen illusies maken, dan moe, dringend uit een ander vaatje worden getapt. EDM. Overmere - Drongen 1-2 Na twee awaymatchen waaruit de Boerenkrijgers geen enkel puntje puurden, is de eerste thuiswedstrijd van de geelblauwen eveneens op een nederlaag uitgedraaid. Het kind moet een naam hebben sommige beweren dat Overmere met korte voorzetten de bezoekers de kans gaf de defensie te organizeren, anderen houden voor dat de vleugelspelrs te weinig in de aktie werden betrokken. Hoe dan ook na een half uur schoot Neyrinck de Gentenaars op voorsprong. Die 0-1 werd de rust stand niet want vijf minuten later knalde Fernand Buyse de gelijkmaker op het bord De uitgekookte spelertrainer Van Gansbeke bracht r.a de pauze Drongen aan de leiding (1-2) en hoe Overmere ook zwoegde en bleef zwoegen, een puntje stak er niet meer in voor hen. Onkans was er wel mee gemoeid toen Jef Roosendans even voor affluiten de gelijkmaker tegen de lat te pletter schoot. jong •IkonK iter «'P™ ihoorc Van Moeseke (Gremlv-gon) tracht langs de Kieldrecht- defensie te komen (SK .Grembergen-"«oldrecht 0-2) (JVC) PROVINCIALE JUNIORES SC Lokeren D'monde 1-4 GEWESTELIJKE JUNIORES G Berlare - SK Gremberg 1-5 RC Wetteren - Wieze 0-3 Lebbeke W Moorsel 2-2 SK Overmere - St. Wetter. 3-1 PROVINCIALE SCHOLIEREN SC Lokeren - D'monde 2 0 Zele - St.-Niklaas 1-1 GEWESTELIJKE SCHOLIEREN C AA Gent - SK Overmere 4 3 GEWESTELIJKE SCHOLIEREN G Deftinge SK Gremb 0-4 GEWESTELIJKE SCHOLIEREN K Berlare Wieze 2-1 Wichelen Serskamp 10-0 GEWESTELIJKE SCHOLIEREN L Opstal - Lebbeke 1-3 SK Gremb. - Hamme 0-5 Sp. Appels Oudegem 2-2 Schoonaarde Baasrode 1-7 D'monde - Heikant 2-3 Robur - St Gillis-D'mondé 1-1 PROVINCIALE KNAPEN St-Niklaas - D'monde 2-2 GEWESTELIJKE KNAPEN C Of stal - Schellebelle 0-0 Herzele - Gijzegem 3-2 Massemen - Lebbeke B 2-1 Baasrode - Serskamp 9 0 Wichelen - St Wetteren B 5-1 Lebbeke A - E. Aalst ZATERDAG KNAPEN D Azalea - Overmere ZATERDAG KNAPEN I SK Gremb. - Sp. Gremb 11-0 ZATERDAG KNAPEN K Oudegem - SK Aalst Meldert - Wieze ZATERDAG KNAPEN M Berlare - Heikan, Boonwijk Buggenhou, Hamme E. Grembergen Schoonaarde - S, Gillis SK Gremb. - Sp Appels ZATERDAG KNAPEN N Sinaai - Zele PROVINCIALE MINIEMEN S-N.S - D'de ZATERDAG MINIEMEN I D'monde Lebbeke B Wieze - Zele Lede Oudegem Lebbeke A - SK Gremb St Gillis D Hof stalde HjiiiiiiiiimnmMmiïïïïfnniiniifiiiiniïnfnimiiiïiiTniniiTTiiTTTiiiiiniiiiiifiimiiiiiiiiira Dat Maurice Martens door Raymond Goethals geselek- teerd werd om het tegen de Oostduitsers op te nemen, is geen verrassing. Het tegendeel zou alle voetbalfans verbazen. De voor RWDM spelende Aalstenaar is een verdediger die zijn plaats opeist naast de allerbeste Europese verdedigers. Minder in de lijn van de verwachtingen lag het oproepen van Rudi Haleydt, de Gijzegemse hazewind die na een donkere ,.Rik Matthijsperiode" het vertrouwen kreeg, van Waregems nieuwe trainer Van Maldeghem. Nu Rudi tot fanionspeler promoveerde, iets wat al veel eerder had moeten gebeuren, ontpopte hij zich tot een van de beste „Belgische forwards". Ingevoerd talent bezitten onze klubs genoeg, althans voetballers die het als aanvaller kur.nen waarmaken. Haleydt behoort tot het selekte groep je „mensen van eigen bodem" die uit onze Belgische E| kweekscholen komen. Goethals parachuteerde Rudi Haleydt niet onmiddellijk E in de A-kern, wel nam hij hem op bij de beloften waar E deze snelle, behendige, raakschietende en verstandige rasvoetballer samen met de Luikenaar Paul Courant de E ncdige cohesie moet pogen te brengen. E Rik Matthijs, de vroegere oefenmeester van Waregem, E meende dat Haleydt te klein en te licht was voor voetbal E aan de top In aangeboren talent geloofde de man blijkbaar niet erg goed De omstandigheden hebben E Matthiis in het ongdlijk gesteld. Wijzelf hebben in Rudi 5 E Haleydt steeds een topvoetbalier gezien, en zijn gelukkig E met de eerste „cap" van de ex-Eendracht Aalstspeler. IiiiiiiiiiiiimiiiimiiMiJiiiiuiuiJiiiiiiiiiiiiiiiiLiummiüiiiuiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJ 8rste in di offie loors (rijd en n; chroe ig di inimt en z dwar trafsi trafsi ands oor ester en o b; :ven ncidc de s jema jrond icht Hal c werd sprot geme ®lgel

De Voorpost | 1975 | | pagina 18