Rustig meesterschap van Avanti Willy Timmerman: 20 jaar handbalspeler Sparta Aalst derby-winnaar LOOM Aalsterse damesploegen deden het goed BASKET HANDBAL 2® NATIONALE Zege Wie wint? Selektie Lebbeekse veteranen Schieten te Dendermonde Tombola benefitmatch Piste te Lebbeke Burgemeester Cool: duiven Miet Vermeir traint Oostvlaams kampioenschap BWF 11 21 tegen- oek en 62-43 iuut- n dit j 1 dat d aan- 3 in bracht samen ploeg min.) de Van BBCD ut en isatie: inuten :rzeke ierven De Aalsterse damesploegen Croci en B.C. De Maere haalden beiden een positief resultaat in hun wedstrijd met respektieve- lljk Waterloo en B.B.C. Duffel. Ze wonnen met een afgetekende cijferverhouding. Croci Aalst - Waterloo kon men reeds na 10' als gespeeld beschouwen. De luyck en Wasilewska slaagden bij hun eerste doelpogingen en vandaar dat er alras 22-12 op het bord stond. De Schrijver liep in verdediging in de kijker en het was inzon derheid aan haar te danken 'dat Waterloo in de eerste periode slechts aan 28 punten kwam- De van Eurica Brugge afkomstige Rommel hielp samen met De Luyck en Wasilewska een rust stand van 41-28 verwezenlijken Na de kampwisseling werd de kloof nog breder en uiteindelijk haalde Cacri Aalst het met b'ina 50 punten verschil (89-43). Een handicap voor de Aalsterse ploeg was dat Bistronovich slechts een kwartier speelde. Dan ver dween deze met een spierscheu- nng van het terrein- DE DOELPUNTEN Rommel 12 Ringoir 10 De Luyck 23 Bistronovich 4 De Schrijver 6 Greta Heiremans 11 Wasilewska 23 De Nul Fr. Heiremans. BC De Maere dat uitpakte met een snel en beweeglijk basket had ook reeds na amper 10 min. en onder impuls van De Keyzer en Van der Stock de tegenstan der op afstand gezet, en speelde bij de rust dan ook reeds zege- zeker met een 32-15 stand In de 2e speelhelft zag men een bezoekende ploeg die nu beter ging meespelen en in deze pe riode zelfs twee punten meer liet noteren dan de thuisploeg Eindstand 51-36. DOELPUNTEN De Keyzer 16 Ringoir 4 Van der Stock 18 Van de Velde 5 Maturo mm he dames van Aurora Zele waren tegen Robac Grembergen de betere. Ze wonnen met 22-59. (JVC) ent I :ub j ROBAC GREMBERGEN AURORA ZELE 29-59 Aurora's eerste kompetitiewedstrijd tegen Grembergen getuigde j van een gebrek aan training en konditie. De eerste speelhelft k iverliep gelijkopgaand, waarbij Robac een box and one systeem k op Brigitte De Grave toepaste. Daarentegen lukte de thuisploeg - lep niet in om de bezoekende 2-1-2 verdediging in gebreke te ïnt rinden en Robac was uiteraard aangewezen op afstandsshots J (die via V. Verhelst wel succes kenden. Aurora was inspiratieloos S in de aanval, zodat aan de rust Aurora wel een 19-27 bewerkte J maar er voor Robac nog altijd iets in zat. er- Ijln de tweede helft schakelde Robac naar zone over en Aurora el- I kon via snelle tegenstoten veel gemakkelijker korven aanbren- 11 gen en de aanvalskombinaties van het trio Onselaere - De el- Waele - De Graeve kenden succes. De thuisploeg ondervond Q het nadeel van een zware foutenlast een moest voorzichtiger akteren, hetgeen hun aanvallend patroon deed sputteren. Voor Aurora zat er uiteindelijk nog een „dertiger" in maar tegen een r-rJ sterkere tegenstander zal het aanvalsspel veel vloeiender moe ten gebeuren en Robac moet trachten via give and go's tot meer doelkansen te komen. Technische Uitslag Aurora Inghels 0-2, Onselaere 4-8, De Lintdecker 4-0, De Graeve 9-15, Geerinck 0-2, De Waele 6-9. Robac Nelis 2-0, Sarens 2-0, Van de Putte 2-0, Verhelst M 0-2. Verhelst V 9-6. Lyppens 2-2, Brusselmans 2-2, Claes 0-0. BENO Avanti Lebbeke heeft tijdens zijn eerste thuiswedstrijd alle twijfels weggenomen. Indien er soms nog mensen waren die enig voorbehoud maakten in verband met de mogelijkheden van de Avanti ploeg, zullen zij na deze wedstrijd tegen Charleroi hun mening wel herzien hebben. Avanti Lebbeke domineerde met cpvallend gemak de gasten en ondanks het feit dat tijdens de tweede helft de teugels lichjes gevierd werden, kon Charleroi nooit echt in de wedstrijd komen. Misschien is het wel nog wat te vroeg om reeds de kansen van Avanti in verband met de titel te ontleden, maar wij krijgen toch het gevoel dat Avanti een heel, heel serieuze kans maakt. Inderdaad, nu Sasja (zonder Urdal en Van Haeneghem) een veel minder sterke indruk nalaat dan ver leden seizoen, Mechelen wel wat „onthoofd" is en Seraing nog lang niet de verwachtin gen inlost, lijkt Flémalle zich als de gevaarlijkste konkur- rent aan te bieden. En Flémal le beschikt duidelijk niet over dezelfde troeven als Avanti. Dus... Brabo Denderbelle kon, zoals verwacht, geen puntenwinst halen tegen vice-kampioen Se- raing. De Denderbellenaars deden echter meer dan zich verdedigen. Inderdaad, tegen een „op papier" ongenaakbare tegenstander, hielden zij gedu rende meer dan 45 minuten stand. Het was slechts tijdens de allerlaatste minuten dat Se- raing erin slaagde definitief de overwinning vast te leggen. Naar ons gevoel is de eind- score iets te afgetekend ge worden. Wat echter opvalt zijn de 19 doelpunten die Brabo scoorde tegen een toch wel gerenomeerde verdediging. In dien Denderbelle met dezelfde wedstrijdinzet blijft spelen „zit" het behoud er toch wel De wedstrijden. Avanti Lebbeke - Charleroi 23-12. Tijdens de eerste helft liet Avanti een uitstekende indruk. Langs het trio Dirk Verhof- stadt, De Nil en Koen Verhof- stadt werd het onmiddellijk 3-0. Avanti bleef op dit hoog peil spelen zodat na 10' spe len de Lebbekenaars reeds uit. gelopen waren tot 6-2. Het overdonderende- Avanti mees terschap bleef aanhouden zo dat via 8-3 aan het kwartier de rust bereikt werd met een 13-6 stand. De bezoekers had den tijdens de allerlaatste mi nuten van de eerste helft nog twse maal kunnen scoren. Een degelijke keeper Mertens stond toen zijn plaats af aan de opnieuw op framing ver schenen Ladhari en meteen was het spektakel verzekerd. Het beste deel van de wed strijd was toen echter voorbij. Avanti, zeker van de overwin ning begon ongeconcentreer der te spelen, en meteen werd de wedstrijd een eerder rom melig gedoe. Charleroi kon wilskrachtige speler kwam te rug. Gedurende vele jaren bleef hij daarna basisspeler Vóór de wedstrijd tegen Seraing had het Brabo bestuur eraan gehouden W. Timmerman te huldigen ter gelegenheid van zijn 20e kompetitiejaar als aktief handbalspeler. Voorzitter J. De Rop hield een korte toespraak waarin hij 'Timmerman geluk wenste met deze toch wel opmerkelijke prestatie en hem dankte voor de diensten die hij Denderbelle bewees tijdens de voorbije vijf jaren. Coach E. Van Aerschot over handigde zijn oudste speler en vriend een bloementuil in naam van handbalclub Avanti. Aangezien Avanti op dat ogen- een kompetitiewedstrijd be twistte konden zij zelf niet aanwezig zijn. In elk geval een sportief en gewaardeerd 9ebaar van de Lebbeekse club. Wij willen toch wel even gebruik maken van de gele genheid om een zeer kort overzicht te geven van de handballoopbaan van W. Tim merman. ln 1955, Willy was toen amper 15 jaar, bleek Timmerman bij het toenmalige n V Bayard een veelbeloven de kracht te zijn. Wij spreken "o van het ondertussen in België verdwenen veldhandbal. Reeds in deze periode viel Timmerman op door zijn enor- JB« wilskracht. Enkele jaren ?r' H v Bayard was dan ka.v Dendermonde den. ring gestart maakte hij de op hefmakende opgang mee van het bescheiden bevorderings- ploegje naar 's lands hoogste reeks En op 35 jarige leeftijd speelt Timmerman opnieuw tussen de elite van België's handbalwe reldje Oprecht, even hebben wij getwijfeld of hij deze taak In de sporthal te Grembergen werd de verdienstelijke Timmerman, 20 jaar aktief. in de bloemen gezet- (C) gewor- werd er definitief overge schakeld op zaalhandbal 'en nmmerman had duidelijk Moeilijkheden om zich aan te Passen aan het kleine veld. ®n de subtielere techniek ij.,®. d°or zijn legerdienst '6 Timmerman enkele jaren ossen de reserven en het 1e van K A V.D. Maar deze bij K.A.V D. dat toen in eerste nationale ophef maakte. Als onvervangbaar verdediger en gewaardeerd cirkelspeler bleek Willy ook een enorme clubliefde te bezitten. Toen het dan „berg-af" ging met K A V D. en de „oude paar den" op stal gingen gezet worden verhuisde Timmerman naar Brabo Denderbelle. Hij was toen 30 jaar. In bevorde- nog zou aankunnen, maar eens te meer is gebleken dat „old boy" Timmerman nog een on vervangbare pion is. Voor ie dereen komt het einde van een sportloopbaan maar Tim merman kan ondanks zijn 35 jaar zeker nog een paar jaar ..mee". Proficiat in onze naam van De Voorpost. Willy. EVA. hiervan gebruik maken om even in de wedstrijd te komen (14-8 na 38') maar Avanti dul- de zaterdag echt geen tegen stand. Langs Adam en Dirk Verhofstadt werd het 18-8 aan het kwartier en 20-12 8' voor het einde. De gebroeders Ver hofstadt en Keppens legden de eindstand vast. Ploeg Mertens, Ladhari, Dirk Verhofstadt 8, Koen Verhof stadt 4, Van Cauwenberghe 1, De Nil 2, De Vlieger 1, Adam 3. J. Laureys, De Smedt 1, Keppens 3 en Bontinckx. De voltallige handbalploeg van Brabo Denderbelle Eric Van Aerschot. Reserven Avanti - Charleroi De jonge Avanti 14-17. reserven speelden in aanval een dege lijke partij maar bleken als verdedigers nog lang n-iet op elkaar ingespeeld. Bij de rust leidden de bezoekers met 5-8. Goede prestaties van H. De Leeuw en J. De Proft. Scoorden De Proft 1, Kep pens 5, Verheyden 1, J. De Proft 4, D. De Bruyn 2, J. Laureys 1. Brabo Denderbelle - Seraing 19-25. Ondanks de 25 toegestane doelpunten kon men niet zeg gen dat beide keepers Wuest Eddy (1e helft) en Fr. Hey- vaert (2e helft), onder de ver wachtingen bleven. Ook de verdediging van Brabo, eens georganiseerd - speelde de gelijk. Dat Seraing dan toch 25 treffers lukte, is te wijten aan de ontzettend snelle fast- breaok van de bezoekers waar tegen een soms te laat reage rend Brabo niet opgewassen was. Brabo startte eens te meer voorzichtig en dank zij doelpunten van Caliaert en Heyndrickx leidden zij met 2-1. Seraing, meestal met razend snelle uitvallen, nam toen de leiding. Via 2-6 lukte Brabo er echter in de achterstand op te halen en dank zij treffers van Caliaert, Van de Velde en De Batselier werd de rust bereikt met een voor Brabo hoopge vende 8-8 stand. De vice- kampiaenen namen een dende rende start in de tweede helft. Dank zij twee snelle fast-breacks en een sperma- noeuver werd het 8-11 na 35' spel. Erik De Batselier kon dank zij het perfekt omzetten van de strafworpen Brabo ech ter opnieuw in de wedstrijd brengen en samen met Van De Velde bracht hij de stand op nieuw in evenwicht na 45' spelen (15-15). Toen echter Seraing even daarna langs twee strafworpen om opnieuw de leiding nam kon een ver moeid rakend Brabo niet meer terugslaan. De wedstrijd bleef evenwichtig verlopen en het was slechts tijdens de aller laatste minuten (19-21) dat Seraing de score nog kon op drijven tot een te afgetekend eindresultaat. Pioeg E. Wuest, Heyvaert, De Batselier 9, Van de Velde 4. Caliaert 4, Timmerman, Ver- meir 1, Van Hout, De Bis schop, Heyndrickx 1, Van Kerckhoven en B. Wuest. Reserven Brabo Denderbelle - Seraing 7-17. Tegen het veel sterkere Se raing kon Brabo geen dege lijke repliek bieden. Reeds bij de rust leidden de veel krach tigere bezoekers met 3-10. Bij Brabo konden B. Wuest, T. Van Kerckhoven, Dirk Uytter- sprot en Preneel zich laten opmerken. Ploeg F. Van de Velde, Eddy Wuest, T. Van Kerokhoven, B. Wuest, Verpoest, D. Uytter- sprot, F. Roelandt, M. De Proft, Bouteille, An. Heyn drickx. Van den Abbeel en G. Preneel. EVA. Het derby tussen E.V. Aalst en Sparta Aalst is een heruitgave gebleken van de derby's die enkele seizoenen geleden de Aal sterse handbalwereld beroerden. Het werd een enorm spannend treffen dat uitzonderlijk sportief betwist werd. Dat Sparta Aalst als overwinnaar uit de derby kwam is zeker niet onverdiend te noemen maar een gelijkspel had beide ploegen kunnen bevre digen. Sparta Aalst is duidelijk aan een sterk kompetitiedebuut begonnen. Trainer J. Van Temsche heeft wellicht gelijk als hij beweert dat Sparta nu nog aan de leiding zou staan indien de wedstrijdleiding normaal had geweest tijdens de wedstrijd tegen Mcntegnée. Wij zijn echt benieuwd of Sparta dit seizoen voor de grote verrassing zal kunnen zorgen. E.V. Aalst liet geen slechte indruk maar het is duidelijk dat alles nog niet rond draait in de ploeg van trainer Roganovic. De kwetsuren van Bayens en Rimbaut, de nog niet volledig herstelde Van Goethem en de zwakke vorm van Petrez laten E.V. Aalst inderdaad nog niet toe op volle toeren te draaien. De Aalsterse tweede natio- nalers kunnen in elk geval bij de toppers van 2e natioale gerekend worden. Reserven E.V. Aalst - Sparta Aa'st 12-10. Een duidelijk sterker E.V. Aalst heeft tijdens de eerste helft de basis gelegd van de over winning. Nadat Sparta leidde met 1-2 werd via 4-3 de rust bereikt met een 6-3 stand. Na de rust kreeg de jeugd 'van Eendracht meer speelgelegen- heid zodat Sparta toch wel kon aanklampen. Scoorden voor EendrachtP. Nljs 3. J. Moens 2, J. Pilloens 3, V. Den Spiegel 2, Simal 1, Van Gucht 1. DERDE NATIONALE. Winst voor Rosis Aalst. Rosis Aalst heeft tegen Ambio- rix de gelegenheid niet onbe nut gelaten om resds tijdens de tweede kompetitiewedstrijd met de overwinning aan te knopen. Het bezoek van Am- biorix bood hiertoe een enige gelegenheid en Rosis beves tigde hiermede dat zij als pas gepromoveerde club haar plaats waardig is in derde na tionale. Rosis Aalst - Ambiorix 16-13. Rosis Aalst nam een dende rende start. Met vlotte en be redeneerde aanvalsacties werd de bezoekende verdediging in moeilijkheden gebracht en aangezien ook de Rosis verde diging puik speelde leidde de thuisploeg na 13' met 7-1. De ze schitterende Rosis start bleek echter van te korte duur. Rosis begon mee te lopen met het rommelige ge doe van Ambiorix en aange zien de Brusselaars wel over een paar uitstekende schut ters beschikken was aan de rust alles bijna te herdoen voor Rosis. Ruststand 9-7. G. De Jaegher was tijdens deze eerste helft de beste Aalster se a'werker met 4 treffers. Rosis begon opnieuw opval lend goed aan de tweede helft en dreef de voorsprong op tct 11-7. Ambiorix begaf echter niet en een kwartier voor het einde was alles nog mogelijk (13-11) Maar Rosis liet de wenkende overwinning niet meer ontglippen. De wed strijd kende in de resterende minuten een evenwichtig ver loop en Rosis won verdiend als de betere ploeg. Scoorden De Gsndt 1. J.P. De Jaegher 2, De Smedt 2. Toen na een zevental minuten Eendracht leidde met 3-1 zag het er wel even naar uit dat de ex-eerste nationa'ers het dsrby naar hun hand aan het zetten waren. Na een korte aanpassing sloeg Sparta ech ter terug en na een kwartier spel hadden de Spartanen de leiding in handen genomen (5-6). Een zeer vlot spelend Sparta nam da Eendracht ver dediging steeds te grazen langs het duo Mens-Troch. Dit Sparta manoeuver bleef maar vruchten afwerpen zo danig dat een zenuwachtig geworden keeper Moens ver vangen werd door zijn collega Vinck. De rust brak aan met een 10-11 stand. Even kwam Eendracht meer aan bod en via 11-11 werd het 13-13 met nog een kwartier te spelen. Gedurende de volgende tien minuten zou Sparta echter de basis leggen van de overwin ning. De Spartanen namen voorsprong tot 15-18 op 5' voor het einde. Eendracht trachtte in de laatste inspan ning deze Sparta voorsprong nog ongedaan te maken. Rim baut en Co naderden tot 17-18 twee minuten voor het einde en de kans op de overwinning ging verloren toen Van Goe them een penalty mistte, en hij enkele seconden voor het einde zijn uitstekende worp via de binnenkant van de doelpaal terug in het spel zag kaatsen. Scoorden E.V. Aalst M. Bay ens 7. Petrez 1, Rimbaut 1, Van Goethem 5. De Doncker 1, Steeman 2. Sparta Aalst: Sleemput 2, P. Baumon 1. Verbestel 2. Troch 4, Mens 1, Verlée 2, Van Del- sen 5. Ganzeman 1. G. De Jaegher De Boeck 1, 5. Meert 5. Reserven. Rosis Aalst - Ambiorix 5-13 De jonge Rosis reserve ploeg dient duidelijk nog leergeld te betalen. Na 17' spel leidden de bezoekers reed.s met 0-6. Kort daarna kon Rosis dan toch scoren tegen de sterke bezoekende keeper, zodat de rust aanbrak met een 3-7 stand. Tijdens de tweede helft wijzigde het spelbeeld zich niet meer. Scoorden De Meersman 2, Van Nieuwenborgh 2, W De Boeck 1. WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEINDE 27-9 te 20.15 u. Univ. Herstal - Avanti 27-9 te 20.15 u. Sparta Aalst - Duffel Houdeng. - Rosis Aalst EVA. In De Voorpost van verleden week verscheen dat de bi jartende Corsovrienden een 5-1 nederlaag hadden geleden in het Aalsterse verbond- Het was geen nederlaag, maar een overwinning! (vds) De uitslag van de g tombola verbonden aan het klubblad van SK Lebbeke ter gelegenheid van de wedstrijd SK Lebbeke-Hamme werd: 184 435. 457. 423 en 162 Prijzen af te halen bij Jozef Pissens. Albert I straat, (vds) Raymorfd Mommens. ex jeugdspeler, momenteel gesloten bij Lokeren, werd geselekteerd voor de nationa le UEFA ploeg samen met Hiel (Mechelen) eveneens Lebbekenaar. (vds) De veteranen van SK Lebbeke nemen opnieuw deel aan de beker van België. De voorronde heeft plaats op 11 oktober Lebbeke speelt aan huis tegen Oevel. Indien er gewonnen wordt, dan ko men de veteranen uit in de eerste ronde op 8 november en wordt de tegenstrever SC Mechelen. (vds) Op zondag 28 september kun nen de liefhebbers van de liggende wip terecht in de zaal Concordia, Zandstraat te Dendermonde (Appels) Voor deze scbieting is er 510 gratis. Men begint te 15 uur Aan de ingangskaarten voor de benefitmatch ten voordele van Rik Van Den Bossche was een tombola verborgden w van 5 prijzen nog niet zijn afgehaald en dat zijn; de nrs. 5830. 5828. 5884, 5558, 5850. A. De werken aan de piste ti Lebbeke schieten goed op zodat nu reeds vast staat dat de atletiekklub van Lebbe ke volgend jaar over een looppiste zal kunnen beschik ken. Dit kan dan de volledige doorbraak betekenen voor de klub van voorzitter Renaat Biesemans en zijn secretaris Maurits Van Der Straeten. A Tijdens de nog resterende vluchten van een voor hem prima seizoen heeft Albert Cool v/eer enkele overwinnin gen mogen optekenen. Hef was te Grembergen dat hij het opnam tegen de gevrees de achterkant wat hem niet belette daar de oppergaai te schieten. Ondanks de weinige vrije tijd die de Dendermondse burgemeester heeft weet hij met een minimum aan ver zorging uit zijn duiven het maximum aan prijzen te halen Na haar huwelijk hebben we van de Lebbeekse atlete niet veel meer gehoord, nu heb ben we echter vernomen dat zij weer de oefeningen her vat heeft met het oog op het crossseizoen- Kan zij voor AC Lebbeke dit seizoen weer een paar ereplaatsen lopen, wij hopen het A- lUff OOST* Buysse werd Oostvlaams kampioen BWF

De Voorpost | 1975 | | pagina 21