B 0 f H. L M 0 Q R T U Y UW WOORD ABC dido AALST jome GUZEG tuf-tuf AALST tanu AALST sint joris aalst JEUGDKLUB'TSLOEFKEN JOHAN VERMINNEN VERNIEUWD IN JKTUF-TUF De Voorpost - 26-9-75 - 5 HEB STEEDS BIJ DE HAND VAN TELEFOONNUMMERS EN ADRESSEN Idi 052-21.11.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit. En wat een prijs Huis Adi, Dorp 41, Grembergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras sen Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex Bergemeersenstraat 18, Aalst. pomar 053-21.25.56 Sport levert alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars. Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel gië) Schoolstraat 54, Aalst endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch ondemcht door gespedalizeerde personen. De Dendermondse Rijschool. Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen zoals het moet Alle inlichtingen uro-Home 052-21.62.71 I esmeed 052-21.27.62 terrasafsluitin- Buggenhout-Opstal. metalen trappen, trapleuningen, balkon- gen, poorten enz M. De Backer, Kon Albertstraat 75, Dendermonde. ian 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St- Gilhs-Dendermonde. Vraag vrijblijvend inlichtingen. In Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping, zwembaden, huisspelen, vnjetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke lo-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21, Lebbeke. r Kroostrijke Gezinszegels lom, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening. Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12, Haalt ert attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E. De Petter. Kon Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek Molendries 3 AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden. Luxaflex. Louver- drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken en plaatsen Guido Michem, Potiaulaan 11, Dendermonde ubliciteit 052-21.40.60 een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet Raadpleeg haar specia listen uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken quis. quid, quo. quando. quomodo enz wie. wat. waar. wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper oelsie Kleding de zaak die met haar tijd meegaat Franz Courtensstraat 32, Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhuis 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P Van Geertruyeri-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde. Ook alle planafdrukken. |an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd. In Groep De Cuyper gaat het er niet om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerprecieze Heidelberg loopt. Kwaliteit primeert y n 052-21.40.60 een toverformule'' Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozrf 053-70.33.95 rijden met een b omfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6. Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg gratis onder houd Prijzen vanaf 4 900 F tot 150 000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar Kermisprogramma Vrijdag 26 september: Kermisintro (instuif) van af 18.00 uur in ons lokaal. Met gelegenheid tot bil jarten, vogelpikken, ta felvoetbal, dammen, kaarten, lectuur en het beluisteren van leuke Top-30 platen. Zaterdag 7 september Voormiddag algemene vergadering Volleybaltornooi (achter de kerk) 13.30 - 14.30: 't Sloefken A-M.J.A.I. 14.30 - 15.30 uur: M.J.A. Il-'t Sloefken B. 15.30 - 16.30: finale (met trofee) Vanaf 16.30 uur: brood met kopvlees (kip kap): Lokaal 20 uur: super De luxe- kermis-T.Dansant in zaal Torenhof met «The Gene rations of The Barren Grounds». Aangepaste bierprijzen en verder een echte kermisstreek met steen- goeie muziek surpri ses! Inkomleden20fr. Niet leden30fr. Zondag 28 september vanaf 10.00 uur: doorlopende kermissfeer in ons lokaal. 14:00: inschrijving voor de geliefde spelen bij het Volk (gratis) - met vele prijzen. 15.00: leeditievan de Sloefse volksspelen (Va renstraat) op het programma: 15 spelen voor Jan en alle man. o.a.: zakkenlopen, vo gelpikken, zakkenlopen, bakschieten, eierenlo- penkoordtrekkenenz Tijdens de spelen en 's avonds: Brood met Ar- densehesp. 18.00 uur: Grootse Kermisinstuif met echte kermismuziek prijsuit reiking volksspelen, tot in de vroege uurtjes. Maandag 29 september Lokaal open vanaf 9.30 uur. Vanaf 18.00 uur: Kermis- ovtro (instuif) Vrijdag: 3oktober 18.00: instuif 20.00 uur: algemene ver gadering Plannen: 4e editie van ons Vrij Podium - Sporttornooien filmfora - rockfilms - hobbyclubs Sport: Wij hebben reeds enige reacties gehad op ons S.O.S. - sport maar nog geen enkele voetbal club heeft gereageerd. Daarom vragen wij de streekploegen .beleefde een briefje te schrijven naar ons lokaal (Varent- straat 43) of telefoneren naar na 355.698 (18.00 - 20.00 uur) Vrijdag 26 september te 20 uur: start van een danscursus voor volwassenenTe 20 uurvolksdans zaterdag 27 september te 14 uurBasketraining te 18 uur: start danskursus voor jongeren te 20 uurAmusementsavond met de Franky's. Een avondfeest voor jong en oud, in het bijzonder aangeboden aan de gepensioneerdenen ten voordele van de sociale aktiegroep. De sociale aktiegroep gaat elke maand bezoeken doen in de ziekenhuizen van Aalst en in het bejaardentehuis van Erpeen Mere. De bedoeling is steeds die mensen te bezoeken die reeds hun familie verloren hebben of zelden bezoek ontvangen. Men wil die mensen dan ook een kleine verrassing aanbieden. Niemand is te oud om vandaag met ons mee te feesten Zaterdag 4 oktober te 20 uur: optreden van IsCumaLiom Is Cuma Liom is een folkgroep die Ierse en Vlaamse volksl iederen voortreffelijk vertolkt Ze staan aan het begin van hun carrière en genieten nu reeds terecht een zeer grote reputatie. Hun optreden is verzorgd en geanimeerd. Op zondag 21 september hebben onze voetballende jongens nog maar eens hun kans gewaagd, ditmaal tegen de Moorselse jeugdklub Alewin. In de eerste speelhelft hadden de beide jeugdklubs een paar lastige momenten om hun doel te vrijwaren, het was Alewin dat het eerste doelpunt mocht scoren. Twee minuten later kwam de gelijkmaker via penalty die werd omgezet door William Van Boven-. In de tweede speelhelft behaalde Alewin het overwicht en bewees dit door nog drie doelpunten te maken. Het was een spannende en vooral sportieve ontmoeting. Jome laat zich door deze nederlaag niet ontmoedigen en zou graag in kontakt komen met andere jeugdklubs die het tegen hen willen opnemen. Voor Jome speeldenDe Backer Jean-Pierre, VanLysebeth AriLevingbird Rudy, Van De Velde Rudy, Van Hekc Mark, De Wolf Luk, Aelbrecht Juul, Wauters Dirk, Van Gijsegem Hans, Van Boven William, Van der Helst Eddy en Rubbrecht Roger. Zondag 28 september is er kernvergadering in ons lokaal, aanvang 10 uur. ledereen is van harte welkom. Er werd vorig weekeinde juist gevoetbald tegen 't Fabrieksken. We wonnen met 7-0. We speelden met de truitjes van Ocarina die ons schijnbaar meer voetbalgeluk opleveren dan ons eigen truitjes. De zondagavond, als kroon op dit «aktief tuf weekend» werd de film «Pink Floyd in Pompeiï» afgedraaid. Volgend weekend: Zaterdagnamiddag neemt onze volksploeg deel aan het Volleytornooi van Liludamo - (terreinen Moorselbaan) Als voorbereiding tot dit tornoo iser vrijdag training! De voetballers gaan zaterdag naar Hofstade spelen tegen J.K.Pallieter (aanvang 14.30 uur - bijeenkomst 13.45). Verder is de Tuf instuif open zaterdag- en zondagavond vanaf 19 uur Is Cuma Lion zette z'n set in met een «paardevijg van 3 noten, opgedragen aan sommige intellektuele joer- nalisten», gevolgd door tra ditionele nummers en volks dansen. De vooruitgang die deze groep weliswaar heeft gemaakt is te miniem om enthoesiast over te zijn. Onder het mom aan volks kunst te doen gaat men minder aandacht besteden aan de muzikale en techr nische kant van de zaak. De beheersing van de instru menten gaat niet ver genoeg om boeiende muziek te maken. Ook muzikaal ge zien is het allemaal «déjavu» en komt er niet het kleinste deeltje originaliteit bij kij ken. Alhoewel vergelijkingen uit den boze zijn wil ik dit even illustreren. De Kadullen, 't Kliekske, Rum en De Vlier zijn allen folkgroepen die min of meer met dezelfde ideeën gestart zijn. Terwijl de eerste twee zich blind staarden op het populaire aspekt (volkse?) van hun muziek gingen De Vlier en vooral Rum verderen bereik ten aldus een dubbel resul taat: een aanzienlijke im- pakt op het publiek, gekop peld aan een grote muzikale en technische vaardigheid en het zoeken naar nieuwe ideeën binnen het folki- dioom. Ten onrecht denkt ICL dat deze benadering intellektualistisch zou zijn, ze is slechts zuiver muzi kaal. Daarom wil ik deze muzikan ten erop wijzen dat ze het gevaar lopen de gemakkelij ke weg te kiezen die echter doodloopt. Muzikale ver nieuwing en een grotere instrumentale vaardigheid zijn bij is Cuma Lion dringend nodig. Johan Verminnen was goed, maar niet zonder meer. Z'n groep zette hun optreden in met een heerlijke brok jazz-rock die echter door te weinig mensen op z'n wer kelijke waarde wordt ge schat. Nog tevelen komen enkel naar Johan kijken voor z'n 2 hits. Van z'n uitsteken de groep blijft niet veel in de herinnering over. Vermin nen doet reeds jaren de moeite om z'n - overigens goeie - nummers te laten inkleden door het kruim van ons Belgisch rockwereldje. Koen De Bruyne (elektr. piano), Ivan De Souter (bas), Firmin Timmermans (drums) en Jean Blaute (orgel, moog gitaren) maken samen dat er muzi kaal echt kan genoten wor den. Johan werkte zich vol vuur door een set van meestal nieuwe drummers, z'n on vermijdelijke hits (applaus) en een nummer van Ramses Shaffy als blijk van hoge waardering. Alhoewel het optreden meer dan geniet baar was moet het me toch van het hart dat ik de nieuwere nummers van Jo han niet zo sterk vind als het werk uit de periode van z'n 2 eerste LP's. Johan was nog relatief onbekend, z'n po gingen om nieuwe dingen te doen liepen stuk op een muur van onbegrip alhoewel z'n platen torenhoog uit staken boven de gemiddelde kleinkunstprodukten van toen. Denken we maar aan nummers als Pietje de Dood en «In de vriezerige morgen» die hij zaterdag bracht. Het is vooral dank zij de uitste kende arrangementen van Koen dat Johans nummers zo sterk overkomen en dit wordt teveel over het hoofd gezien. Verminnen wordt teveel overroepen terwijl z'n vroeger werk vergeten schijnt. Spijtig vond ik het ook dat hij zaterdag nummers als «Ze zingt nanana» en z'n Johan Stollz-showstukje liet wegvallen.Ook z'n Eddy Wally opmerkingen waren volgens mij misplaatst en goedkoop. De Hot Club de Bruxelles zorgt echter dat je deze ontgoocheling vergeet met een 2 stukje jazz-rock van klaviervirtuoos Koen De Bruyne, waarmee Johan en Co hun (fris) optreden beslo ten. Hugo DeTroyer Op vrijdagavond 26 september te 20 uur, organiseert ons jeugdklubhuis in de lokalen, Houtmarkt 1, een dia- en filmmontage over «Toerisme in deU.S.S.R.» Dia-en filmkommentaar, door J. Degeyter. Films van M. De Smet (Moskou-Leningrad) en R. Mortier (Moskou-Leningrad-Tal I in). ledereen welkom. Gratis toegang. Voetbalnieuws Op zondag 21 september won onze voetbalploeg tegen «Pallieter» en dit met een prachtige 1-4 stand. Zondag 28 september spelen wij tegen Nijdrop, op het terrein «De Keizer». Spelers en simpatisanten komen samen indeclubte13uur. Betreffende mijn artikel «Johan Verminnen te gast in Aalst» en de hierop gepubliceerde reaktie op 9 september 75. Vrijdag 26 sept.instuif van 16 uur tot 24 uur 20uur: pottenbakken informatiedienst: 't Ideetje Zaterdag 27 sept.: instuif van 16uurtot01 uur vanaf 16uur: fotoklub 17 uur tot 18.30 uur: Volksdans Zondag28sept.: instuifvan 15uurtot24uur 10uur: Volleybaltraining 14 uur: Samenkomst van de voetballisten aan de club. Wedstrijd Sint-Joris - Timarcha (plein Molendreef) aftrap: 14.30 uur 19uur: animatieploegvergadering 20uur: gitaarklub Op 27 en 28 september gaan we in groep op weekend naar de KempenWie gaat nog mee? Woensdag 1 okt.instuifvan 16uurtot 23uur 20uur: fotoklub rietwerkatelier informatiedienst: 't Ideetje Donderdag 2 okt.instuifvan 16 uur tot 23 uur 20uur: postzegelklub N.B Danskursus Op zaterdag 4 oktober start men in de Sint-Jorisklub een reeks danslessen, welke wekelijks doorgaan van 18 uur tot 20 uur. Deze danskursus kan gevolgd worden door alle jonge mensen vanaf 17 jaar voor de spotprijs van 20 fr. voor klubleden en 350 fr. voor niet-leden (deze laatsten krijgen na hun inschrijving een klublidkaart) VOETBALTORNOOI DER JEUGDKLUBS UIT HETAALSTERSE Uitslagen van zondag 21 september: 1.Tanu 3 3 0 0 8 2 6 2. St-Joris 3 2 1 0 14 4 4 3. Tuf Tuf 3 2 1 0 12 3 4 4. Terlinden 2 2 0 0 10 4 4 5. Pallieter 3 2 1 0 10 7 4 6. Ocarina 3 2 1 0 9 5 4 7. Kreja 2 2 0 0 4 1 4 8. Efsee 3 1 1 1 7 11 3 9. Studentico 3 1 2 0 7 8 2 10. Fabrieksken 3 1 2 0 3 10 2 11. Nijdrop 3 0 2 1 3 10 1 12. Timarcha 2 0 2 0 3 7 0 13. Liludamo 2 0 -2 0 2 6 0 14. Eureka 3 0 3 0 1 15 0 Wie speelt waar nu zondag 28 september Pallieter-Tuf (zaterdag 27/9 te 14.30 uur Hofstade) Student ico-Terlin.den (Mercedes) Timarcha-St. Joris (Molendreef) Ef see-Kreja (Osbroek A) Ocarina-Fabrieksken (Osbroek B) Eureka-Liludamo (Immerzeel) Tanu-Ni]drop (De Keyzer) De lezersbrief kwam binnen op naam van de jeugdklub Tuf-Tuf en bijgevolg onder de verant woordelijkheid van dhr. Jan De Decker, tevens mede organisator van het optreden. Al kan ik lezerskritieken enkel maar aanmoedigen, ik vind het spijtig dat de brief in kwestie uitsluitend gericht was op het diskredieteren van mijn per soon. en nergens het inhoude lijke van mijn artikel trachtte te weerleggen. En dit, op basis van een vrij onlogisch en naïeve opvatting over eerlijke jour nalistiek. Mijn lidmaatschap aan de Tuf-Tuf (zoals U schrijft), evenals het feit dat ik de mensen van Is Cuma Liom persoonlijk ken. kunnen en mogen in geen enkel geval een garantie zijn voor onvoorwaar delijke lof en ongenuanceerde verslaggevingen. Er zijn blijk baar nog heel wat mensen die niet willen of kunnen begrijpen dat men zich met om het even welke organizatie bloot stelt aan kritiek In jeugdklub Tuf-Tuf werd mij zaterdagjl. het volgende gezegd: «Wij waren bang vijf kaarten minder te verkopen», «Wie ooit zó kritiek maakt op mij. zal ik kraken!» enz. enz. Enkele bedenkingen: 1. Wie mij een vriend noemt zal meestal niet beweren dat ik zijn naam niet ken. De namen in het artikel waren inderdaad fout. Mijn excuses voor eventuele verwarring hierbij, maar ik ben niet aansprakelijk voor de zetfouten van het zetduiveltje dat in de drukkerij ronddoolt. 2. Zeggen dat ik Is Cuma Liom nog nooit zag optreden is een gevaarlijke en hoogst ongegron de bewering. Chris en Hugo weten wel beter! 3. De schrijver toont zich een kleinzerige detektieve wanneer hij insinuaties maakt op de schrijfwijze van mijn naam. op mijn lidmaatschap, op mijn optredens, enz. Het verwijt van oneerlijke konkurrentie op grond van zijn argumentatie is zeer goedkoop en on-fair. Het grondig herlezen van de tekst zou bovendien verduidelijken dat mijn kritiek geenszins I.C.L. zocht, maar uitsluitend de volksmuziek in het algemeen. Verder doorbomen hierover valt buiten het bestek van mijn schrijven. Oveigens. aan de leden van de groep wens ik veel sukses toe. aan de anderen mijn oprechte groeten. RENE DE WITTE OF DE WIT (het onjuiste naar eigen goeddunken schrappen a.u.b.)

De Voorpost | 1975 | | pagina 5