Tweemaal Van de Voorde J 1 ONTGOOCHELING NU OOK OP VERPLAATSING! GARCIA, DE BOEMANB VOETBAL 3s RATIONALE (VOETBAL- UITSLAGEN «VAN ZONDAG 281 SEPTEMBER I 1975 2-, J L-1 Merchtem-E. Zele 2-0 Kruishoutem-S.K. Lebbeke 2-5 VOETBAL KALENDER VOOR ZONDAG 5 OKTOBER K.A.V.D. - Tienen 2-0 Eendracht Aalst-Racing Jet 1-2 14 IG4R45S DENPtRH0ND3L HOSK VITCH L4D Eendracht verloor op de recente voetbaldag twee kostbare punten Het liet hiermee op eigen veld al drie eenheden glippen en verkeek adus de kans om naast Merchtem aan de leiding te komen. De Jette spits Garcia is zowat de boeman geworden van de Aalsterse verdediging. Geen doelpunt voor JCAVD ditmaal, al miste de Tlense keeper de interceptie. Deze kwieke aanvaller scoorde niet alleen 'het eerste doel punt, maar lag ook aan de basis van het tweede, dat met een de eerste Aalsterse home nederlaag betekende. Men J Merchtem E. Zele Eendr. Aalst det KAV Denderm. Tienen Jong Lede Wijgmaal Ronse SK Aalst VW Hamme Lovendegem 1-0 I Sp. Buggenhout-Geraardsb. 2-0 h 5 Kruishoutem SK Lefobeke 2-5 J Kruishoutem SK Lebbeke 2 Nieuwerkerken Etikhove 1-1 Sp. Appels Baasrode Terjoden Robur Bazel W. Moorse! ij Overmere Maldegem 1 Sp. Geraardslb. Eremb. Moerbeke Serskamp 2 Oudenhove Edixvefde Meetbeke Schellebelle 0.11 2-2 j 1.0 02 J 21 j Waasmunster Gremberg 2-1 Excelsior Opstal 5-2 I Doggen Hofstade 0-2 I Schoonaarde E- Gremb. 1-3 j S. Moorsel Herdersem 1-1 5 Boonwijk Thor Meldert 1-1 Kalken Gijzegem 3-1 Berlare Wichelen 4-0 l Oudegem E. St. Gillis 1-0 J r Heikant Zele Sombeke 1-3 I Er heerste een eerder bedrukte stemming tijdens het etentje dat de spelers na de wedstrijd in een restaurant aan de Donk werd aangboden. Er vielen tijdens de bespreking van het ont goochelend eindresultaat geen harde woorden en niemand werd speciaal geviseerd, zodat de goede verstandhouding gelukkig niet werd aangetast. Wanneer men de film laat a*" rollen van het verloor van de bekerwedstrijd tegen Berchem en de openingswedstrijd tegen Union dan kan de vraag gesteld wonden hoe het mogelijk is dat de Eendracbters een eerder ar moedig vertoon opvoerden te Merchtem! Het was geen alleen staand feit war^ te Lauwe was er de snee reeds af. en in de konfrontatie tegen Crossing waren de Zeelse aanvallers gedurende 45 minuten nergens. Het Wijkt dus dat rood-zwar, de formatie der uitersten blijft en van de weelde In armoede valt, zodat het niet onmogelijk is dat Aalst toekomende speeldag het gelag zal betalen. Ondertussen zit te ^®'e de ne<JS te kijken me, drie achtereenvolgen de nederlagen- Tijdens deze 270 minuten slaagden de aanvallers er niet "n 1 doelpunt aan te tekenen Het was nochtans lo gisch dat trainer Weyn met eer" der defensieve opdrachten naar het Brabantse was getrokken. I|n laatste instantie diende hij het spelpatroon enigszins te wijzigen omdat Jansègers wegens ziekte onbeschikbaar was, met het oe" volg dat Maes naar de aanval werd overgeheveld en Cooreman van het invallersbankje wend geroe pen. Szapinszky kreeg dezelfde rol toebedeeld als tegen Union, terwijl De Loose als aanvallende kanthalf een nieuwe opdracht kreeg JACOBS IN DE KIJKER Naast Jansegers moet w zeker nog voor 2 wedstrijden Van Wambeke gemis, worden. Onder tussen staat het vast dat die twee noodzakelijke pionnen in de Een- drachtformatie zijn. Onldertussen was ook Cooreman gekwetst 0e_ raakt, zodat Jacobs als laatste man werd ingeroepen en Goos- sens naar het middenveld ver huisde- Eerstgenoemde leverde een puike 2e helft, terwüjl de poging met De. Loose zeker geen grote voldoening schonk, want Rolands kondrtie kende in de maand september een dalende kurve Jaak werd ook nog geraakt in de laatste minuten en had na de wedstrijd nog binder in de knie, zodat De Maesschalck 5 mi nuten voor het einde moest invallen- Diens korte aanwezig heid was voldoende om nog de gele kaart te krijgen. ZONDER STOOTKRACHT Alhoewel Maes nog een der beste spelers was, werd aangetoond dat André beter rendeert in de half- tijn, terwijl de andere voorspelers zonder stootkracht akteerden Het feit dat geen enkel doelfUnt in de jongste 3 wedstrljden werd aangetekend, betekent dat Zele onder da, oogpunt de armoedigste aanvalslijn va,n de reeks schijnt De diagnose stellen is veel ge makkelijker dan het geneesmiddel vinden. Wat de verdediging aan gaat. deze vergt 9 een zorgen, alhoewel de afwachtende houding, die doelman Van Hove aannam toen De Schrijver op hoekschop het leder voor doel deed belen den. Marievoe, de kang schonk om er 1-0 van te maken. Na de hervatting zou de heroptredende kapitein Sablon met eer> tweede voltreffer de kous over het hoofd trekken van Zele, dat nochtans op zoek ging naar het eerreddend doelpunt. maar zonder werkelijk groot gevaar te scheppen voor de mui,t van Bergmans 8. kan, ondanks dit verlies de wit-zwarten niet met een min der goede verrichting kredi- teren. Eendracht presteerde op het kollektieve vlak zelfs vortreffelijk en in het mid denveld verliepen alle hande lingen vloeiend. Als R. Jet het uiteindelijk haalde dan was dit echter niet alleen te dan ken aan spits Garcia maar anderdeels ook aan zijn verde diging die het been stijf hield. Waar men zich van meet af aan een offensief van de thuis ploeg verwachtte werd deze verwachting niet beantwoord De Brusselaars die efficient voetbalden gingen al was het ook niet ontstuimig, in de aan val. Dit aftasten van de Aal sterse verdediging werd dan onderstreept met een hard schot van Janssens waarbij de bal met een goede refleks door doelman Verhulst met de vuist werd verwerkt, en door een knal van de oprukkende Pilot, die opnieuw door Ver hulst wer<j gestopt. Dit bete kende slechts uitstel want even (32e min.) zonderde Gar cia zich af en tegen zijn krachttige en goed geplaatste bal had de Aalsterse doelman nu niet het minste verhaal. Voor Eendracht betekende dit doelpunt een opdoffer en het bleef enkele minuten onder de indruk, inzoverre dat het even voor de rust zelfs 0-2 werd .door een voltreffer van Lots. Na de rust legde R. Jet uiter aard de nadruk op de verde diging. Het hield Garcia afge zonderd vooraan. Eendracht werd meester in het midden veld, bouwde goede aanvallen op, maar werkte deze niet te best af. In de 64e min. werd het dan toch 1-2 toen Pilot zich misrekende en Mees hier van profiteerde om onbedreigd te scoren. Aalst zou de gelijkmaker die het alleszins verdiende fel na lopen maar men kon de muur niet meer slopen. Nu zondag mag Eendracht het opnieuw Met vijf doelpunten <>P Kruis houtem werden de twee pun ten op zak gestoken en vero vert Lebbeke de leiding. Kruishoutem was op voor sprong gekomen aan de 35e minuut nadat doelman Venhaa- ver, te ver uit d°e' was Se" komen en ziijn tegensterver foutief had aangevallen. De tweede helft speelde Leb beke stukken beter. Nadat Pis. sens een strafschop had om gezet. kwam de wedstrijd voor goed los. In vijf minuten maak. te De Schrijver er 2-1 van en Van den Berghe 2-2. Bij de thuisploeg vlelen erge- Ie kaarten en één rode waar door Kruishoutem de genade slag kreeg en Lebbeke volle dig de aanval speelde. Het sukses bleef niet uit. Delsin toonde zijn schutterstalent en knalde tweemaal raak' en werd éénmaal nagedaan door Ver- meir. He, doelpuntenfestival kwam er nadat De Feyterwas vervangen door Vermeir en Van der Steen door Joos. De invallers kregen eohter de gele kaar, onder de neus In totaal vijf gele en één rode kaart. Voor SK. Lebbeke werd de 2-5 overwinning opnieuw een goede zaak. De spelers bewe zen het ook buitenhuis te kun. nen. wat een pluspunt is als men weet dat men zondag naar Petegem reist. S.K. Lebbeke staat °f b°P- Men is op het Konlelgoed blijkbaar de goéde weg inge slagen. Wie aan de ploeg twij. felde misrekende zich voorlo og. Ondertussen wordt S.K. Lebbe, ke gevreesd, de sfeer zeer goed en word, het resultaat gespeeld. (A. Van der Straeten) op eigen terrein doen. Het wordt ee nderby met Zele als tegenstander. Zele dat op de openingsdag de scalp van Union plukte won sindsdien geen punt meer. Dit betekent eohter nog geen gewonnen spel voor Eendracht. Men hoopt bij Aalst echter dat de derde keer nu de goede keer wordt. J.V.H. Eendr. Aalst Eendr- Zele KAVD Racing Doornik Jong Lede BC Denderleeui VW Hamme Kemzeke Sp. Petegem SK Lebbeke Sp Boggenhout SK Aalst Wilek. Moorsel Robur Brakel -— Nieuwerkerken Terjoden Etikove Bazel Baasrode Appelterre Sparta Appels Doomzele Overmere Edixvelde Erpe Deftinge Schellebelle E. Meldert Denderboutem Vlierzele SK Ereiribodegem[ 3 Oudenhove Serskamp Sinaai SK Grembengeo Haasdonk Opstal Erondegem Hofstade Er-wet eg em Doggen Wichelen Kalken Zanidst Appels Wieze Boonwijk Schoonaarde Gijzegem E .St- Gi'lilüs Berlare Thor Meldert Oudegem - Schr. Moorse! Heikant Zele Lochrlsti Fiiiiiiiiiimuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiimi Wijgm Lede start kei schop bij d" nuut Schampaert (KAVD) probeert hier zijn bewaker om de tuin te lelden (KAVD - Tienen 2-0) De Ros Beiaardzonen hebben verdiend gewonnen tegen Tienen. Da Dendermondse aanhang mocht zich verheugen In den daad werkelijke inzet van hun team - dat zichtbaar naar een betere forme stevent. De suikerjongens vlogen er In het Grembergse sportstadion nogal onbesuisd en potig in wat resulteerde in drie gele kaar ten. Desondanks bleef de thuisploeg de toestand kalm en beheerst meester. Het 0ltg KAVD niet voor de wind In deze wedstrijd. Na amper een zestal mllnuten spel verloor het de uitmuntende Nagels. HIJ werd er ultgekegeld door Verrassen, die later geel kreeg Van Bergen werd dan maar linkerflankverdediger, al is hij op zijn best bi het mid_ denveld. Dat hij ook heel wat tijd nodig had om zich aan te passen zal zeker niemand hebben ver wonderd. Dendermonde bleef In de eerste speelhelft doorlopend de betere partij. De defensie, met eenflln. ke De Bleeckere had weinig moei. te om de tegenstoten langs On- genae en Verressen op te vangen. Uit deze veldmeerderheld wist KAVD slechts één doelpunt te pu ren. Van de Voorde was er de auteur van en ook na de kamp- wisseling nam de ex-Mechelaar de bezoekende doelman te grazen- Zoals KAVD zijn tegenstander be. heerste hadden er wel een paar doelpunten meer mogen vallen- De bezoekers kregen voet b> het middenveld rond het uur. Hef Dendermondse middenveld zwakte dan wat af. omdat Schampaert Schollaer, (KAVD) komt enkele centimeter te kort om te scoren zich teveel vooraan ging bewegen en niet tijdig terug kwam om de tegenstoot te helpen opvangen- Ook trainer Teugels zal dat wel hebben opgemerkt en bij de eerst- komende training zijn poulalns het ABC inzake «covering» wat pre- cieser inpompen. KAVD is mentaal blijkbaar op- nieuw op purrt. Het spelpeil klom ten opzichte van vorige wedstrlj. den- al kan men nog niet zeggen dat aHes koek en De akties waaruit de twee dermondse doelpunten to, stand kwamen waren het resultaat een gezamelijke opbouw. (JVC Vreugde In het Dendermondse Ikamp (na de eerste go al van Van de Voorde tegen Racing Tienen

De Voorpost | 1975 | | pagina 14