1 Boogba! van Rochtus In drie minuten Eric Saerens ontdekking... Goede eerste helft Een mand vol appels i VOET 'BAI L-l LI SK LEBBEKE BEVORDERING Sparta Buggenhout-Geraardsbergen 2-0 2«PR0VINGIAI.E Terjoden - Robur 1-1 V.W. Hamme - Lovendegem 1-0 ZONDER SECRETARIS F C. Ronse-S K Aalst 2-0 le PROVINCIALE Jong Lede-Wijgmaal 3-0 Sparta Appels- FC Baasrode 1-7 15 MWDtl De ploeg van F-C. Baasrode Een hieruit werd ,het teerste doel van Baasrode gescoord (Sparta Appels FC Baasrode 1-7) Volksvertegenwoordiger Verberckmoes gaf de aftrap van de match die De overwinning die Sparta Buggenhout sinds de aanvang van het seizoen najoeg is er uiteindelijk toch gekomen. Er werd een matte eerste speelhelft weggegetven, waarin de snelle Julien De Weirdt tweemaal de kans kreeg om doelman Van Damme op de korrel te nemen. Het leder bleef steeds in het middenveld hangen en de voorzetten werden te kort gehou den. De aanvalsakties waren ook zo doorzichtig, dat het voor de bezoekende defensie slechts een koud kunstje was deze op te vangen. Sparta 'bleef drukken, maar ge vaar ging er nie^ van uit Daarbij kwam dan nog dat in defensie ri sico's wenden genomen, gezien na oprukken niet bijster snel werd teruggekomen, wat Jongens als Van Coppenolle dublbel gevaarlijk maakte Spijtig was hef feit dat Roger Van Der Troost er reeds op de 25 mi nuut uit moest met gekneusde ribben- Vanaf dit momen* Het men het leder nog meer cirkelen rond de middellijn, zodat de akties nog trager werden uitgevoerld. Geluk kig bleek ook de tegenstrever niet tin zijn 'beste doen. De schaarse tegenaanvallen van Ge. raardsbengen werden netjes opge vangen en hierbij citeren we Hos. te, de beste speler uit de Sparta defensie. Met nog een tiental minuten voor de boeg werd Coninckx in de ploeg gehaald voorde leeggesfeel- de Eric Wauters. Toen kwam plots de kentering. Pas in het velid zorgde Coninckx voor een droomvoorzet die door de pijl snelle De Weirdt feilloos in de touwen werd gezonden. Een mi nuut later maakte Coninckx er zelf 2-0 van- H&f vonnis van Ge raardsbergen werd in amper drie minuten voltrokken. We kunnen ons alleen maar de vraag stellen waarom slagvaardige spelers als Coninckx zolang op de bank wor den gehouden. Voor Sparta komt deze zege op tijd, vooral in het vooruitzicht van de wedstrijd tegen SK Aalst. De terugkeer van Verhulst, ge kwetst, zou meer kracht aan dit middenveld kunnen geven. V.C. Zonder Berckmoes en René Vlaminck, toch wel twee hoofd pionnen heeft Robur Moerzeke bij Terjoden een puntendeling weten in de wacht te slepen. Zo gemakkelijk is dit nu ook weeral niet gegaan want na drie minuten moesten de Roburis- ten al naar een achterstand opkijken. Doelman Van De Sompel loste onverwachts het leder en een goed ingevolgde lokale speler kon over de lijn tippen. Metéén stonden de blauw- witten zowat aangeslagen van in de eerste minuten. Onder druk van Walter Coen en de 17-jarige Eric Saerens kon Robur geleidelijk het initiatief in handen nemen. Verschillende kansen werden geschapen, maar toch zou het duren tot enkele minuten voor de rust vooraleer Chris Verbeeok één van die kansen tot een doelpunt kon ombui gen. Metéén was Robur op nieuw gelanceerd. In de tweede helft toog het resoluut ten aanval. Het bleek evenwel dat de afwerking an dermaal te wensen overliet, vooral Albert Lelie, weliswaar stukken beter dan een weekje voordien, kreeg in die. tweede helft een reuzekans voor de voet. Al met al bleek men in de Moerzeekse voetbalkringen te vreden met het behaalde re sultaat. Uit de wedstrijd op Terjoden kunnen we vooral de prestatie onthouden van de 17-jarige Eric Saegers die zijn eerste schreden in het fanion- elftal plaatste. Het bleek al vast een meevaller te zijn. Dit is ook de mening van club. leider Jozef De Maere die de jonge Saerens alvast op het ereschavotje plaatst. Een flin ke indruk liet ook Walter Coen, die van in het midden veld geregeld de aanval ser veerde. Robur moet zondag opnieuw buitenshuis aantreden bij het niet te onderschatten Moorsel. Met een puntendeling zal men ook daar tevreden zijn. EjD.M. Een goed spelend Vigor-Wuitens Hamme veroverde de volle Inzet tegen de titelkandidaten uit Lovendegem. De bezoekers waren inzake samenspel niet te onderschatten, maar bleken vooral onmondig voor doel. Laporte onbeschikbaar bij de be zoekers en Georges Van Damme bij de thuisploeg, wegens kwetsuren. Een handicap voor belde teams.; nu De partij ging van bij de aanvang I gelijk op, met langs de zijde van de bezoekers iets meer gevaar lijker aanvallen Lovendegem zet te de buitenspelval open waarin de aanvallers zich meermaals lie ten vangen. Lovendegem was bÜjÜ22? Haar de LH/rmeóoorden gekomen, om één punt mee te nemen. Op de 7e minuut kende de thuisploeg geluk, toen Temmer. man een afgeweerd schot van Baete hernam en hef bulten be reik van doelman De Malsche plaatste, doch Hubert Peelman op de doellijn redde Hamme koncentreerde zij aanval, len op de spitsen Rochtus en Brus. S.K. Lebbeke zit momenteel zonder secretaris en Is toch in orde met de K.B.V B. Na het ontslag van secretaris P- Van der Straeten (25 j. se. kretarls) nam de h Clement Mlchiels zijn taak over- Laatst, genoemde vond de taak nogal zwaar en vroeg hulp De heer Robert Huyghens hefet nu de taak van gevol machtigd korresf ondent. Hij wordf bijgestaan door de h Clement Michiels, doek geen van beiden draagt officieel de titel van sekretaris. Volgens de K B.V B. is deze taakverdeling en taakomschrij ving in orde zodat Lebbeke zonder sekretaris de zaak heeft kunnen oplossen. Iedereen is nu tevreden en alles draait op wieltjes Viel is nieuws te verwachten °mtrent de oprichting van be paalde werkgroepen. selmans, die heel wat gevaar brachten voor het doel van De Backer. Schoten van Segers. Roch. tus en Van Buyten misten de goe. de richting Met langs weerszij den mooie spelfazen bereikte men de rust zonder emoe standYYi'Zi- ging. Na de rust ging Hamme dadelijk op zoek naar een doelpunt. Het meermaals terugspelen door Lo vendegem naar hun doelman, maakte het de Hammenaars heel moeilijk om doelkansen af te dwingen. Een vrijschop van Staf Lettens, die een flink heroptre den deed, werd kansrijk door Van Wassenhove gered. Tegen de gang van het spel In ontsnapte het doel van Hamme, kansrijk aan doorboring op de 70e minuut Een vrijschop van Baete kwam tegen de staak terecht, waarbij De Mal sche kansrijk het leder kon grij pen. Op de 75e minuut, op verre n- worp van Hubert Peelman. de bes. t^ speler op het veld. liet Eddy Dé Malsche het leder aan Rochtus die er een paar meter mee naar het midden toe liep en vanuit een moeilijke positie toch nog doel man De Backer kon verrassen met een boogbal die in de rechterhoek tèrèckticwam. -Verdiende zege van de Wuitens. waarbij vooral debutant Van Roy- en meeviel en de Hamse ploeg in zijn geheel mag worden vermeld voor hun inzet en dit gedurende de volle 90 minuten. Zeggen we nog dat een offside- goal van Lovendegem na raadple ging van de grensrechter afge keurd werd. De nieuwe nederlaag opgelopen op het veld van FC Ronse heeft SK Aalst uit de top van deklas sering doen tuimelen. De Aalste- naars speelden nochtans een voortreffelijke eerste speelhelft, tijdens welke men tot enkele goede handelingen kwam en be slist de evenknie was van de thuisploeg- Men kreeg zelfs de beste scorekans. Dirk Janssens kwam in de 8e min. praktisch oog in oog met de Ronse doel man doch verkwanselde die unieke gelegenheid. Dit beteken de weliswaar een gemiste start voor SK dat daarna echter nog ruim zijn deel van de aanvallen opeiste. Spijtig genoeg werd het net voor het eerste inrukken op achterstand gezet door Hen- neuse, de meest gevaarlijke aan valler. Dit doelpunt vertelde ons trainer Bracke viel eender on- verwach, en vloeide voort uit balverlies van Picqueur. Zoals ook vorige week gebeurde hebben onze spelers zich niet meer over deze geringe handikap kunnen heenzetten Ons middenveld brok kelde af en Parrez en Uyttendaele deemsterden weg Een handicap voor ons was evenwel het uit vallen van Jan Van Mol. die de plaats van Schorreel innam, die zich zeer bewegliijk had getoond. Hij werd vervangen door Huys die niet over voldoende stoot kracht beschikt. Huys is nochtans een degelijk voetballer maar toch geen doorzetter. Ik heb in de 2e speelhelft n°9 naar een 3-3-4 overgeschakeld maar ook dat luk te niet aldus Pol Bracke We konden niets meer forceren. De Aalsterse trainer noemde ten slotte de zege van Ronse verdiend op grond van een betere tweede speelhelft Nu zondag reiSf SK naar Buggenhout en Pol Bracke gelooft dat daar wel iets inzit. Hij heeft een paar wijzigingen in het hoofd. Maar boe en waar deze zullen aangebracht verklapte de trainer nog niet. JVH. De groen-witten begonnen met enige schroom aan deze wed strijd. Wijgmaal had nog maar twee wedstrijden gespeeld, maar totaliseerde vier punten, vier gemaakte doelpunten en nul te gen. Voorlopig dus eens aftasten wat deze tegenstander waard was. Maar na een tiental minuten werd het al duidelijk dat dit Wijgmaal alles behalve een voetbalreus was. Lede was zeer offensief ge start maar kon voorlopig en kel gevaarlijk zijn op vrij schoppen. En die kwamen 'er bij de vleet. Aan de 12e mi nuut kreeg Van de Weyer zelfs de gele kaart voor een dub bele fout op de ongrijpbare Christiaens. Wijgmaal trok uit sluitend de kaart Carlier, maar deze snelle rechtsbuiten liep meestal meters buitenspel. Sparta Appels verloor met liefst 1-7 tegen Baasrode. Met de regelmaat van een klok aoxen Ce bezoekers steeds op voor de kooi van doelman Die- rickx die van dichtbij enkele ke ren voor schut werd gezet. Een zwalpende thuisploeg en een in., top forme verkerend Baasrode en meteen krijgen we enige uitleg voor deze afgetekende cijfers- Na 3 min. tekende Magerman reeds een eerste doelpunt aan- Speler trainer Cooreman de spil van de bezoekers waarrond alles draaide zorgde zelf voor twee doelpunten en Waumans bleef niet ten achter. Met 9-4 cijfers was de wedstrijd dan ook ge-- speeld toen men naar de koffie ging. Nadien kwam er voor Spar ta geen verbetering in het spel. Baasrode sneller op de bal en in uitvoering dreef zijn voor sprong oï>. De gastheren konden milderen, een doelpunt van trai ner D'Hondt. Maar Baasrode drukte tij'dens de tweede helft door en vond nog driemaal de weg naa,- de netten Cooreman (wat een formidabele speler) zorgde nog voor twee rozen en Verberckmoes lukte nummer 7- De jongens van voorzitter De Saert zijn nu op weg om een groO| seizoen te maken, na hun goede verrichtingen van de vo rige weken kunnen zij nog aan genaam verrassen. Voor Sparta staat het sein op rood. niet dat he,t verloren is, maar dat er dringend iets moet aan gedaan worden. Een enkele speler die ontbrak kan moeilijk de oorzaak zijn van deze afstraffing, Aan het geheel moet wat veranderen, want het vertrouwen is zoek en de spelers zijn blijkbaar boven toeren. Anders begrijpen we niet da* enkele sportieve spelers de gele kaart kregen En hiermede zijn we dan bij de ref die zeker geen schuld treft Aan enkele doelpunten zou een buitenspel- reukje hangen maar dat ver klaart dan nog niet de onmondig heid vooraan Er is werft op de plank voor D'Hondt wiens moei lijke dagen kennelijk nog niet voorbij zijn. Aan Baasrode kunnen we enkel zeggen doe zo voort jongens, uw spel heeft °ns aan genaam verrast. 'dstrij.; gaan Ben poging van Jong Lede die echter naast het doel terecht kwam (el) ei is Den- -i Doelwachter De Vroe van Baasrode leverde puik werk- (C) De groet verrassing van de voorbije voetbalzondag speelde zich al op het terrein van «peS Sp?SS SK; de o'icipeien van Voorzitter Marcel Borms niets in de pap te brokken had den. De vernederende 1-7 cijfers spreken voor zich zelf. Appels dat de diensten moest missen van haar centrale achterspeler Guy De Swaef die wegens een teenletsel niet kon aantreden was achteraan gemakkelijk te nemen. Van doelgevaar was nauwe lijks sprake. Konsternatie dan ook in de 14e minuut toen dezelfde Carlier scoorde, wel iswaar vanuit buitenspelstand. Was dit een vingerwijzing, dan betekende dit feit het enig noemenswaardige dat op de creditzijde van de bezoekers zou komen. Nadien begon een Leeds voetbal recital dat slechts zou eindigen bij het laatste fluitsignaal. Na een half uur hees Mergeay Lede op een verdiende voorsprong na vrijschop van Christiaens en kopstoot van Oosterlinck. Tien minuten later devreerde Christiaens een scherpe voor zet van De Neef in de verste hoek 2-0. En de demonstratie ging verder na de herneming. De Neef stond een paar maal achter het kanon maar miste van een niet de goede richting of vond de doelman op zijn weg. Ook Mergeay, Collijns, Oosterlink en Van Den Bos sche lieten zich niet onbe tuigd. Tussen de 50e en de 60e mi nuut noteerden we dan toch een paar krampachtige pogin gen van Wijgmaal om uit de omknelling te geraken. Maar dit resulteerde slechts in een paar onrechtstreekse vrij schoppen in de grote recht hoek. Na een uur spel bediende Evrard met een strakke diep tepas Mergeay die het lot van Wijgmaal bezegelde met een flegmatieke lobbal over de handen van de uitgelopen doelman Van Nerum. Deze ont snapte nadien nog een paar maal op het nippertje aan een doelpunt. Een kwartier voor tijd kreeg Wijgmaal nog een licht toegekende strafschop, maar kapitein Wouters, die ook al geel kreeg, zag zijn schot gestopt door een briljante Vermoes. Tien minuten voor affluiten nam Gabriels de plaats in van Christiaens die met een tijdens de week op gelopen kwetsuur geen risi co's nam. MARCOLE. Doel schot van Jong Lede dat uiteindelijk met 0-3 won

De Voorpost | 1975 | | pagina 15