Voile inzet voor kopploegen Van 2-0 naar 2-2 VOLLE BUIT ONGESLAGEN LEIDER MAGER GOEDE WEDSTRIJD ^PROVINCIALE AFWERKERS GEVRAAGD Waasmunster-S.K. Grembergen 2-1 Meerbeke - Schellebelle 2-0 Overmere-Maldegem 2-2 V.W. Hamme - Lovendegem 1-0 Nieuwerkerken - Etikhove 1-1 4«PR0VINCIALE Moerbeke -Serskamp 0-2 cT«nc NUL Excelsior - Opstal 5-2 Schoonaarde - Eendracht Grembergen 1-3 16 De Paarswitten uit Schellebelle zijn zondag opnieuw vastgelopen te Meerbeke Met 2 0 cijfers wa ren zijn in de eerste 'helft reeds verslagen door een zeker sterker Meerbeke. In de 1e helft moest Schellebelle dan ook duidelijk on derdoen- De verdediging kon wel enigzins stand houden doch het spelbeeld vooraan was eerder aan de zwakke kant. De tweede helft herstelde dit zich wel even doch gevaarlijk was de SOS voorhoede echter nooit. Meerbeke kreeg nog een schenkje van de scheidsrechter toen deze een gemaakt doelpunt van Luc Schuddinck afkeurde- Volgens hem was de bal niet over de lijn. Volgens ons was die er zeker 20 cm over Naar ons in zien wordt het "u toch we' het ogenblik dat er even gedokterd wordt aan de ploeg want twee puntjes uit vier wedsrijden Is niet zo rooskleurig. VS Er wa stadior jaar v\ petitie: alleen sterks! verdie bijster gedaci gespei na 84 witte KEIHAI De be: ons in Zij bet zonder De Lovendegemse keeper redt °P hoekschop (VW Hamme iLovendegem 1-0) Een uiterst gemotiveerd en bovendien een alleszins technisch sterk Etikhove kwam Eendracht repliek geven. De razendsnelle linksbuiten van Etikhove werd op een opmerkelijk sportieve manier uit de wedstrijd gehouden door Willy De Mey. Vooral dat bracht mee, dat Etikhove weinig doelgevaar schiep. Met een weinig meeval had Eendracht zeker de score geopend tijdens de eerste helft De kansen zijn er alleszins geweest. De tweede helft bleef Nieuwerkerken doorlopend in de meerderheid. Het zelfvertrouwen dat er uit groeide bracht een gebrek aan concentratie te weeg wat hen een doel punt kostte via Van Ninove. Eendracht schoot aldus op nieuw wakker op tien minuten van het einde en kreeg onmiddellijk meer stootkracht in zijn aanvallen. De Blander maakte gelijk en kreeg een minuut voor het einde bijna de overwinningsgoal op de schoen. Overmere heeft de kans laten Hg. gen om voor eigen publiek een eerste seizoenzege te behalen- De Boerenkrijgers liepen tot 2 0 uit, maar in de tweede helft kwamen de bezoekers terug en- zetten een bijna hopeloze situatie recht Dan toch een puntje, al i$ dat slechts een schamele troost. Daarmee zit Overmere in hetzelf. de schuitje van vorig jaar. Toen werd het een sombere seizoenaan. hef, vooral dan omdat toen zowat een halve ploeg wegens verwon dingen op de bank lijdzaam moest toezien hoe de nederlagen zich op. stapelden. Een verrassende come, back hielp de poulains van voor zitter Meganck nadien in bet spoor van de koplopers Krijgen we dit jaar hetzelfde see. nario Best mogelijk, maar dan moet de kentering binnenkort ko. men- maar wijs g van Ei houdei den zi waarm helft konfro aan d de pa dedïge se aa te kui dat ht degen- Hofstade kwam toen meer en zeker gevaarlijker ln de aanval en Roels verdubbelde de winst. Waarftn trouwens niemand graten vond. In de 4e provinciale reeks G bleef nu ook de Oudegemverdedi- ging overeind Nog steeds blijft Oudegem samen met Grembergen ongeklopt- Laatstgenoemde nam op overtuigende wijze de maat van Schoonaarde, terwijl Oudegem aan St. Gillis geen klant had. St Gillis kwam te Oudegem klaarblijkelijk met bet opzet in het ve'd de halve Inzet te ver werven- He,t belette de thuis ploeg haar gewone spel te ont wikkelen en de Oudegem aan vallers kergen het niet gemak kelijk om te infiltreren. Men ging dan ook reeds aan een scoorloze draw denken toen Mare Mouton he.t enige doch winstop- leverende doelpunt lukte Alles bij mekaar een verdiende zege van Oudegem dat zeer offensief was ingesteld. Het derby Moorsel -^Herdersem eindigde bij een 1-1 stand Herdersem scoorde evenwel de beide doelpunten. Het was immers door een own-goal van De Schrijver dat de «Schroe- vers» op voorsprong kwamen Eén van de kopduels die van ,de partij tussen Doggen en Hofstade een genietbare match maakten- (Jm) Deze 1-0 oijfers bleven tot in de Eendracht Serskamp schijnt nu wel de goeie manier gevonden te hebben. Zondag waren de wit-zwarten heel wat sterker dan Moerbeke. Moerbeke had vooral de jeugd uitgespeeld doch reeds in de eerste helft opende Eendracht de stand. Serskamp ilet voortreffelijk voetbal zien en een gelijkmakend doel punt van Moerbeke zat er nooit in. Tijdens de tweede helft was het Serskamp dat nogmaals scoorde en meteen was de kous af. Dezge overwinning brengt Serskamp enkele plaatsjes naar voor in de klassering en misschien zit bet er wel in dat zij zich binnenkort gaan bemoeien In de strijd tussen de tenoren uit de reeks. VS. De Opstaldoelman had |de handen vol te Sint-Niklaas (Excelsior Opstal 5-2). (JV- De kermissfeer moet duidelijk in de benen gehangen hebben van de jongens van vooratter De Baerdemaecker. De reis naar Ex celsior is van geen leien dakje gelopen en de 5-2 nederlaag kwam zwaar aan. Er vielen twee strafschoppen in het nadeel van Opstal. Eén penal- ty werd gemist- De cijfers zijn niet overdreven .ben men aan de ruit met 1-0 achterstand moest draaien was het kalf al verdronken. Ondertussen heeft Ofstal nog geen enkel pun^ kunnen behalen. Men is zich van de toestand wel goed bewust te Opstal maar niet het bestuur voetbalt. Het zijn de spelers die het moeten doen Aelbrecht en Hiel brachten hun duit in het zakje en men merkte reeds zeer goed dat de ploeg naar iets positiefs zoekt maar dat er steeds met tegenslag af te reke nen valt De eerste wedstrijden vielen hard en zwaar uit. Men diende moei lijke tegenstrevers te ontmoeten en men hoopt nu dat het tij keert. (vds) i,n de vierde provinciale reeks F ging het leeuwenaandeel van de punten naar de bezoekers. Het is imderdaad zo dat geen enkele ♦huisnloeg er in 9iaagde de zege of dan toch een gelijkspel te behalen. Er vielen in deze reeks zeWs een paar opvallende uit slagen te noteren zoals de af getekende zege van Bavegem te Erwetegem en de klopping die Welle kreeg van Burst, waar een half dozijn doelpunten bij te pas kwamen. Hofstade bracht de zeker niet gemakkelijke verplaat sing bij Doggen tot een goed einde Blauw wit kan ^eze zege verantwoorden op grond van zijn betere 2e speethelft. In de 1e periode toonde Doggen zich zowat gelijkwaardig, maar slaag de er toch niet in te scoren Dit deed Hofstade dan wel langs Vergeylen, In de 2e periode had men van-de zijde van de thuis ploeg alras het beste gehad. 87e min op het bord. Maar toen zette De Croock een meer rechtvaardige uitslag op het bord De 1-1 eindstand van de ontmoe ting BoonwijkTK Meldert kan moeilijk aaiiyèvocnTên WOiuëfi. iii de 1e speelhelft dwong Meldert en licht overwicl^ af maar Boon- wijk kwam op- winst langs Van Nuffel. De 2e speelhelft was de thuisploeg meer agressief doch nu scoorde TK Meldert. Al dus kreeg eenieder wat het op grond van de spelontwikkeling verdiende. J.VH HEIKANT ZELE werd gekonfron- teertd met een tegenstandar die evenals de Zelenaars met zero punten in de klassering stond. Het ztjn de Durmegasten, die er in slaagden de nul weg te werken in een wedstrijd die bepaald niet al te veel om het Hjf had. Het begon nochtans goed voor de rood-gelen. want a's Luc Van Cauteren onderuit gelopen werd in de fatale zone blies spelleider Bussohaert een strafschop, die door De Kegel werd omgezet. In de 15 min- kon WS gelijkstellen als Poppe een kopstoot van Godderis verlengde buiten het Doggen 'n de aanval. Hoe is dat nu toch mogelijk dat een voorlijn, die verleden seizoen scoorde aan de lopende band, er nu niet in slaagt doelpunten aan te tekenen. Dit waren de woorden van klub- leider Herman Burghgraeve, na afloop van de wedstrijd te Waasmunster. De Grembergse scoormachine raakt maar niet op dreef. Er worden geen doelpunten gemaakt en als gevolg hiervan blijft het puntenresultaat voor Grembergen wel mager. Zo kan het niet langer oordeelt men in de S.K. middens, en naar algemeen wordt verwacht, zal er zondag enige verandering aan het elftal worden aangebracht Of het zal verbeteren blijft vooralsnog af te wachten, in elk geval moet men het te Grembergen over een andere boeg gooien, wil men niet hope loos tot figurant degraderen. Nochtans is Grembergen nooit de mindere van zijn tegenstrevers. Dit kwam ook te Waasmunster tot uiting. Voetballend is S.K. immers één van de toonaange- vers in de derde provinciale. Alleen de aanval blijft in gebreke - het gevreesde trio van verleden jaar Verschelden - Van Hese - Deferrere laat het nu afweten. Te Waasmunster geraakte Grem bergen in de eerste helft via een vrijschop dat van richting veranderde, op achterstand. Na de rust bracht men de jonge Johan Baert voor Van Hese in het veld. Dit bleek enigszins een lichtpunt te zijn. Het was ook Baert die vanop de grote backlijn de gelijkmaker kon netten. Vier minuten voor het einde viel dan het verdikt voor S.K. dat alvast aansprak mocht makem op de halve inzet. Zondag onderneemt het de verplaatsing naar Sinaai. Gemak kelijk is dat nu ook weeral niet, mar toch zou S.K. er minstens één punt moeten halen wil het geen verder voeling verliezen. Met ietwat meer vertrouwen moet het in staat zijn de halve inzet te veroveren E.D.M. Prangend standje tijdens Waasmunster SK Grembergn (2-1) (JVC) voortd spanni allerla doelm legenl spele Opvallende verrichtingen van de Grembergse vierde provincialer Eendracht dat afgelopen zondag opnieuw met de volle buit ging lopen. Het won vrij gemakkelijk te Schoonaarde. en de 1-3 overwinning van de Eendrachters kon zelfs nog hogere cijfers hebben bereikt. Het is dus kermis in de Nieuwstraat te Grembergen. Eendracht prijkt trouwens na vier wedsrijden aan de top van de klassering. Het verloor nog geen enkel punt en heeft dus het maximaal aantal punten van acht op acht. Te Schoonaarde keek het vrij vlug op een achterstand. De lokalen konden via strafschop de stand openen. Niet veel I minuten nadien kon Marc Verhelst met een soloren de stand pen in evenwicht brengen. P® Na de rust ging Eendracht sterker drukken. Het dwong ver- «etse schillende scorekansen af. maar verkwanselde er ook een hele Deere mand. Na een twintig tal minuten kon Frans Vlassenroot de Peter Grembergse aanhang laten juichen en niet veel later kon die- De zelfde Vlassenroot met een knap doelpunt zekerheid bij de bezoekers brengen. In Eendrachtkringen heerste er vanzelfsprekend tevredenheid Er zal met ons dit jaar moeten afgerekend worden" waren de woorden van publicrelations Carlos Verhas. „Onze ploeg draait formidabel, en het is alleen maar spijtig dat we nu twee opéénvolgende weken moeten stil liggen.". Eendracht Grem bergen wil er dit jaar alles opzetten om naar hoger door te stoten. In de klub heerst een voorbeeldige sfeer en dat is dna wel een grote troef in de handen vna de klubleiders die ook een flinke werking aan de dag leggen. Eendracht Grem- bergen speelt slechts op 19 oktober zijn volgende kompetitie- wedstrijd en dan nog op verplaatsing te Berlare. Moest het ook daar ongeslagen blijven, dan wordt het metéén voor de Grem- C|ng bergse voeballiefhebbers wel hoogtijd om ook eens de weg r naar de Nieuwstraat in e slaan. E.O.M Een partij goedvoetbal tussen Doggen en Wilskracht Hofstade. bereik van Baetens. Na de koffie smeet de Heikant, dat met een gehandicapte ploeg i,n lijn trad (beide Vermeiren ontbraken, Van Peteghem en Eric Van den Broeck) een paar jongeren in het ve'd doch een minder sekure doelman werd een eerste keer door God- deries verslagen, terwijl uitein delijk De Malsche de 1*3 cijfers vastlegde. Ondertussen moet gezeged. dat de Heikant tot hier toe zeker onder de gestelde ver wachtingen blijft.

De Voorpost | 1975 | | pagina 16