m in de vuurlijn" FATAAL SLOT STEENH0UDT DOOR DE GROTE POORT Frans Wauman strafschopspecialist NUL BLIJFT Uitslagei jeugd voetbal SPANNENDE WEDSTRIJD SCHELLEBELLE EN SERSKAMP TWEEMAAL NIETS ^PROVINCIALE ARSENALSCORE Appelterre - Sparta Appels 1-0 Bazel - F.C. Baasrode 0-2 Brakel - Eendracht Nieuwerkerken 1-1 ^PROVINCIALE Sinaai - S.K. Grembergen 2 Haasdonk - Opstal 3-0 Doomzele - Overmere 5-2 WILSKRACHT MOORSEL - ROBUR MOERZEKE 4-2 16 Zo treedt Sparta Appels in tie De verplaatsing naar Appelterre liep andermaal op een nederlaag uit voor de Spartanen zij het dan met Bij de bezoekers was de gekwetste Oieriokx vervangen door Rudy Vinck die zijn debuut in het Appelse doel niet slecht deed. De aanvallers van Appel terre waren nu niet te vergelij ken met deze van Baasrode waartegen men moeilijk een te genzet kon vinden, maar dat ene doelpunt is dan een pluspunt voor Rudy- Dit neemt nu niet weg dat er niet op doel geschoten werd. Zowel Appelterre als hun gasten kregen een paar doelrijpe scorekansen die op het doelhout of de dwarslat te pletter sloegen De schoten tussen de palen wer den door dedoelmannen gestopt op het ene doelpunt na dat door Vermeulen tegen de touwen werd gejaagd- Het doeilpunt viel na een uur spel en de gevaar lijkste momenten voor de kooi van de thuisploeg speelden zich af in het laatste kwartier. Appels speelde over zijn geheel genomen stukken beter dan voor acht dagen, het middenveld kon nu gemakkelijker gelijke tred houden met dat van de tabak planters. Dit kwam dan zowel de verdediging als dg aanval ten goede. FC Baasrode heeft op Bazel de bevestiging gebracht van de flinke verrichtingen der Jong ste weken. Het werld nu wel geen doelpuntenregen zoals vorige week. maar beide pun ten werden meegebracht. De Scheldezonen mogen trou wens op een flinke prestatie terugblikken. De broeders Van Keer vonden in deze wedstrijd hun vertrouwen terug en ga ven vaart aan de Baasrode aan. val Vetheyen was knap in de verdediging en trainer-speler Cooreman trad andermaal op de voorgond als spelverdeler en organisator. Hij wist trou. wens verschillende kansen te scheppen die evenwel niet al. len konden worden waarge maakt Ze hadden evenwel 2 strafschoppen tot gevolg BIJ de eerste zat het leder reeds tussen de palen Bij de twee de werd Cooreman zelf na een lange ren in de strafschopzo ne neergehaald- Tweemaal kwam dan Frans Wauman naar de frontlinie 001 de elfmeter- trap te nemen. Evenveel rnaal werd het raak- Frans moet wel over zeep sterke zenuwen be schikken om het in een zo be langrijk treffen, tweemaal waar te maken. Feit Is ook dat Ba zel niet hij de pakken bleef zitten toen de stand 0-1 luidde en doelman De Vroe zijn kun de kon tonen in het vijfde kwartier. Hij deed het even wel feilloos in zijn gekende stijl, zodat mag worden aange. nomen dat de ganse ploeg nu op voile toeren draait. De 3 achtereenvolgende overwin ningen en de twaalf doelpun ten die tijdens deze ontmoe tingen werden aangetekend, wijzen op de heropstanding van FC Baasrode- Het Is trou. wens ook opvallend dat geél- blauw, dat In vroegere seizoe nen nogal eens een strafschop tegen kreeg er nu reeds vier mocht trappen Zondag a.s komt het sterke Winnik op bezoek Cooreman en Co wiHen in de beste zin bevestigen. XV-C. Een spannende wedstrijd is dit geworden met een kwikzilver Eendracht om de leider van re pliek te dienen- Eendracht kwam meer dan op zijn best opzetten en schiep zélfs de beste doelkansen- Toch kwam Brakel eerst op voorsprong Een vrijschop werd over de muur gelepeld en de effektbal sloeg tegen het net. Eendracht liet de armen niet zakken en beukte verder tegen een verdediging die tot het randje van het sportieve ging Enkele gele kaarten voor Brakel waren dan ook verantwoord- Willy iMeert stélde gelijk in de 22e minuut. Na de rust ging Brakel meer drukken maar de tegenaanvallen waren uiterst gevaarlijk. Zo za gen we orfdermeer Dillens nipt naast besluiten na een magnifie ke faze waarbij de buitenspelvai. doop Brakel meesterlijk gehan teerd. even meesterlijk ont- wrlcht werd. Hoewel de ganse verdediging van Eendracht mag geloofd om haar kalmte geven wij toch graag een pluim aan doelman Van Mosselvelde. In de slotminuten scoorde Dirk Van Impe bijna de winning goal toen zijn geplaatste kopbal ach ter een geslagen doelman tegen de deklat kletste. Op 12 oktober grote thuiswed strijd: Eendracht Nieuwerkerken tegen Een winstpunt op verplaatsing voor de Grembergse derde pro- vincialer dat het te Sinaai met de Jeugd heeft geprobeerd. Sportkring vertimmerde flink zijn elftal en met niet minder dan vijf juniors werd het te Sinaai een knap optreden. Opvallend is nu wel dat de aanval door drie jeugdspelers werd geleid. Dirk Deferrere en Johan Baert zijn beiden 18 jaar, ter wijl Danny 'De Vos amper 17 is. Een klein rekensommetje en men komt tot de conclusie dat het Grembergse aanvals- trio te samen amper 53 jaar is. Verder hadden we nog ju nior Danny De Donder en doelman Friedel Roels die eveneens amper 18 jaar zijn. In het laatste kwartier werd zelfs nog een zesde junior, met name Tony Van Mele in het veld gehaald, die Van Moeseke moest vervangen. Over het optreden van deze jeugdspelers is men in de Grembergse voetbalkringen ui termate tevreden. Clubleider Herman Burghgraeve was en- toesiast. „In de eerste helft leverden we propaganda voetbal", al dus de Grembergse dirigent. „We waren duidelijk de bete ren van de thuisploeg en rond het halfuur kon Danny De Vos op een knappe wijze Van Moe seke bedienen, die de bal meenam in de vlucht en kei hard op doel besloot, zodanig dat de doelman het leder dien de te lossen. Stefaan Mer- Zowel Schellébelle als Serskamp zijn van een kale reis terugge komen Te Deftinge werd het eerder een wedstrijd waar alles behalve voetbal werd gespeeld Beide ploegen konden niet over tuigen. Of het doelpunt van Deftinge verdiend was betwijfelen we sterk Scheilebelle kan zich misschien troosten, want tijdens de voorbije week werd voorspeler Van den Abeele uit bet gips gehaald zo dat we binnen afzienbare tijd zijn heroptreden mogen ver wachten. Serskamp heeft zich daarentegen vrij goed verdedigd bij de leider Oudenbove Het Slaafde er zelfs in Ouden bove voor het grootste deel van de wedstrijd In verdediging te drukken Het eni0e doelpunt van de wed strijd viel in de 72e minuut toen Pieters de bal, na een voorzet van Moreels, tegen de netten duwde. VS tens, flink ingevolgd kon op zijn beurt de bal over de lijn toetsen. Drie minuten voor de rust werd Dirk Deferrere in de strafschopzone neergehaald. De hieruit voortvloeiende, en lo gische strafschop werd door hem zelf feilloos omgezet. Op dat ogenblik begonnen we flink in onze kansen te gelo ven, maar amper twee minuten later deed een afwijkende bal, ons opnieuw twijfelen, toen het een doelpunt werd. In de tweede helft kwamen de Waaslanders wel flink opzet ten. Een dekkingsfout leverde de gelijkmaker op, en van dan af dienden we flink op de tanden te bijten. In die pe riode toonde André Heyman zijn kunde, en liet ook Friedel Roels in het doelvlak zien, flink zijn mannetje kunnen te staan". S.K. Grembergen heeft diend de halve inzet gew nen. Het werd voor de een geslaagd optreden. Zondag speelt Grember aan huis tegen Red 5 Haasdonk. K.A.V.D. moet verplaatsing en gebuur E dracht is met rust. Voor Grembergse voetballiefhebl alvast een wenk om naar jeugd te komen kijken. E.D.M. Een risse form 'bfmoe: viel te komen, maar de Grembergse verdedigers stonden pal Sinaai trachtte nog op voorsprong Grembergen 2-2) Ondanks de zeer goede bedoe lingen blijft Opstal Buggenhout puntenloos. Na 12 min- kreeg Opstal een strafschop door Van Muylder nipt naast gegeven Rusten kwam met een 0-0 stand. Het werd nadien 0-1 door een flodderdoel- punt van Haasdonk, waarna Van Thienen tegen de lat knalde n Aelb.-echt pech keden toen zijn poging in hoekschop werd ver welkt. De bal rolde niet voor Opstal De ploeg speelt best maar kan niet afronden. In Opstal hoopt men op een kentering met de komst van Melsele dat amper twee punten telt- De kans Is dus groot dat Opstal een nieuwe start neemt Aan de ploeg zal waarschijnlijk niet getimmerd worden. De spelers doen een uiterste in spanning en men hoopt dat het tikje geluk aan de kant vaa Opstal mag zijn. (vds) De eindscore zou laten vermoeden dat de Boerenkrijgers in Doornzele verpletterd werden onder een wals. Nipts is minder waar een kwartier voor affluiten stond nog steeds een hoop gevende 2-2 op het bord. Maar achteraf gebeurde het de kwieke Van Eenaeme schoot toen uit zijn krammen en knalde nog drie ballen tegen het net. Voor Overmere begon het niet zo bemoedigend De Jaeger plaatste blauw-geel op achterstand, maar daar hadden Fernand Buyse en Vermoens een pasklaar antwoord opze hielpen Overmere aan een 1-2 ruststand. Na de rust moesten de be zoekers die voorsprong prijsgeven na een goaltje van Meireson- ne. En toen begon dat fatale laatste kartier. Overmere voetbalt goed, doch het gaat die ploeg echt niet voor de wind. Het wordt de hoogste tijd het roer om te gooien: tegen Sint Denijs-Westrem, een team dat ook geen hoge top pen scheert, moet beslist de eerste seizoenzege worden be haald. Het opgeslagen Wilskracht Moorse! heeft ook zondag zijn sup porters op een zege vergast. Een overwinning die vooral in de tweede helft vaste vormen aannam en dan nog wel door toe doen van invaller Steenhoudt. Voor de nodige aanmoedigingen zorgde de Moorselse „Spionkop" die negentig minuten lang hun elftal naar de zege schreeuwde. Toen ref Mees na de kof fie een onvrijwillige hands In de fatale zone niet bestrafte, wat normaal was, kreeg hij „Dief" te horen, Iets dat hij zeker niet verdiende. Maar van supportérs mag men alles verwachten en moet men veel verdragen. Ook de pers kreeg haar beurt. Toen wij na dit voorval niet naar ons nota boekje grepen, riep men ons naar het hoofd, „moet u dat niet in De Voorpost zetten". Na de wedstrijd stonden zij echter als gelukkige mensen aan de kleedkamers, waar de 22 akteurs een ovatie kregen. Zo zagen we het liever. Maar eer het zo ver was beleefde we negentig minuten hoog staand en spannend voetbal. SLIPPERS. Die waren er bij het begin en het ernde van de wedstrijd. Tweemaal leverde het een doelpunt op voor de Wils- krachters, die hun naam zeker niet gestolen hebben. De Ro- bur-jongens kregen het warm van bij de aanvangsminuten en van in de allereerste minu ten kregen we de indruk dat we naar een hard treffen gin gen. Achteraf bleek dat onze eerste indrukken ons niet be drogen hadden. Het eerste doelpunt kwam on verwacht voor Moorsel. We wezen reeds op een „slipper" wel die kwam er van verdedi ger Pauwels een jongen die ,het zondag nu eens niet mee zat. Op hoekschop voor de thuisploeg, kon Pauwels de ingezonden bal niet volledig onder kontrole krijgen en zijn afschamper sprong op de knie van de mee naar voor opge rukte Staf Blanckaert van waar hij afweek In het doel. We speelden zes minuten en een betere aanvang kon men bij Moorsel zich wel niet in denken. Aan de zijde van Ro- bur maakte men er zijn be klag over dat het reeds de derde wedstrijd was dat men deze manier (een dom doel punt volgens de voorzitter) op achterstand kwam. De bezoe kers lieten zich door deze tegenslag niet van de kook brengen en gingen op hun beurt -nu nog harder beu ken op de Moorselse verdedi ging. Libero, de lange Blan ckaert, die opereerde achter de drie mans lijn, kreeg meer werk dan hem lief was. Maar bleef niettemin overeind zodat we op de applaus-meter grote waarden konden aflezen. Bij Robur kreeg Albert Lelien eni ge kritiek van zijn supporters om zijn onbeholpen afwerken, een speler, het dient gezegd, die nochtans zijn krachten niet spaarde, maar het tikkel tje beheersing miste. Vlae- minck, Moortgat en Verbeeck hebben in die periode bergen werk verzet. Hun doel werd in die zin bereikt dat de na gestreefde gelijkmaker op het bord kwam. René Vlaeminck werd juist voor de fatale recht hoek neergelegd, uit de vrij schop die daarop volgde kwam Robur op gelijke hoogte. Een lobbal van Moortgat sloeg te gen de binnenkant van de paal in de linkerbovenhoek en verraste totaal doelman Van Boven (1-1). WITTE MEREL Hoe een wisselspeler de ve dette van de wedstrijd kan worden, hebben we zelf ge zien. Toen Van Laer gekwetst geraakte werd hij vervangen door 'Danny Steenhoudt een speler dat ook voor een hat trick zou zorgen. Met nog vijf minuten te spelen kreeg hij op algemene aanval de gele genheid zijn uitstekende kop- techniek te demonstreren en het leder verdween in de rech terbovenhoek. Hiermede waren we aan rusten toe. De tweede helft gaf ons een zelfde spel- patroon met een soepel va riërend spel waarbij om beur ten de verdedigingen het hard ■te verduren kregen. Vlaeminck die nog maar eens in het gat spurtte werd op de 65ste min. uit zijn evenwicht gehaald en viel als een volleerde prof op de grasmat. Daar we in het strafschopgebied waren wees de ref naar het penaltypunt. De kans werd door Walter Coen benut om de bordjes weer in evenwicht te hangen. Het ahoe geroep dat hierop volgde was maar nauwelijks uitgestorven of de plaatselijke aanhang 'kon weer aan het juichen gaan. Steenhoudt liet zich nu zien jn een specta- kulair nummertje wanneer hij met een prachtige omhaal Moorsel weer op voorsprong braoht. Hij zou het nadien nog eens overdoen toen hij een fout van verdediger Pauwels uitbuitte om zijn hattrick te vervolledigen. Hiermede legde hij de lioht overdreven cijfers vast. Voor Robur zagen we nog een prachtige kopstoot van Lelie die even klasvol ge stopt werd door de goalne. Robur creëerde zioh nog een paar kansen maar nogmaals Lelie en ook De Schoesitter wisten hier geen doelpunt uit te puren. PECHVOGEL EN UITBLINKER. Twee spelers liepen in deze Aanval van W Moorsel langs uitblinker Steenhoudt- (W Moor del wedstrijd in het oog. Bij Moor sel had Steenhoudt begrijpe lijk de glimlach na zijn uit stekende verrichting. Bij Ro bur liep Pauwels wel met eni ge complexen rond, want bij het eerste en laatste tegen doelpunt ging hij niet vrijuit. Toch mogen we hem geen gemis aan inzet verwijten. Hij kende een rotzondag. Een slechte dag, is geen slecht seizoen. Voor trainer Pieters zijn er nog wel enkele kanten af te ronden. Robur met drie punten zien wij in de ko mende wedstrijden heel wat hoger klimmen op de waarde- ladder. Het spel van de ploeg uit Moerzeke kan met de beste wedijveren Meteen staat Moorsel nu op één puntje van de leider wat een benijdens waardige plaats mag genoemd. PROVINCIALE JUNIORES D'monde - Beveren GEWEST. JUNIORES G Berlare - Wieze RC Wetteren - SK Gremb. 2- Lebbeke - St Wetteren 1 Wichelen - Baasrode 5 St Aalst Overmere 1( GEWEST- JUNIORES H Temse - Hamme ft PROVINCIALE SCHOLIEREN Lede - Aalter 8 D'monde - Beveren 1 Zottegem - Zele 1 GEWEST. SCHOLIEREN K Berlare - Scheilebelle 1 Herdersem - Wichelen 5 GEWEST. SCHOLIEREN L Opstal - Buggenhout Schr Gremb. - Oudegem 1 Sp- Appels - Heikant 5 Schoonaarde - St Gillis D 0- Hamme - Baasrode Robur - D'monde PROVINCIALE KNAPEN Zele Beveren Aalter - D'monde GEWESTELIJKE KNAPEN C Herzele - Lebbeke B Opstal - Serskamp Léblbeke A - Wichelen Baasrode - Scheilebelle ZATERDAG KNAPEN D Laarne - Overmere ZATERDAG KNAPEN M Berlare - St Gillis D D'monde- Sp. Appels Boonwijk - Hamme Heikant - Buggenhout SK G'bergen - E. G'bergen 3* PROVINCIALE MINIEMEN Zele - Beveren Aalter - O'monde MINIEMEN Z Buggenhout - SK Gremb D'monlde - Hofstade Wieze Lede Lebbeke A - Lebbeke B Gew Racl Gew Well Dog< Niet flior ska Gew Eenc Wiez Sche Wiel Wils: E St Bugg Lebb Heiki Oude Gew E Ac Sersl Sche St V Lebb' Wich Gew Loke Prov- (zatei KAV[ <H| Racir Zat- I MINIEMEN J Waasmunster - Hamme Robur 4-2) Robuf moest het onderspit delven te Moorsel-

De Voorpost | 1975 | | pagina 16