ROGER DE VOGEL WINT OEFENWEDSTRIJD TE VLASSENBROEK KLUBREK0RD VOOR CARINE VAN DE MOORTEL THRILLER OF BOERENBEDROG? I EMIEL VAN HECKE WINT OEFENCROSS JUMPING TE ZELE Hamse judoklub oogstte heel wat sukses te Denderleeuw A.C. Baasrode A.C. Baasrode richt oefenwedstrijd in te Buggenhout A.C. Denderland De Ridder, De Troch en Verbeke meest opgemerkte atleten A.C. Lebbeke A.C. Grembergen T" Basket liefhebbersverbond Aalst AKTUEEL I 18 De eerste oefenwedstrijd van het seizoen, voor de A.C. Baas rode-atleten kende een vrij vlot verloop. Het aantal aanwezige atleten en toeschouwers was meer dan bevredigend te noemen. De thuisblijvers hadden ongelijk, want het publiek kon zich opwarmen, voor zover dat nodig was, aan de talrijke span nende wedstrijden. Bij de pupillen dames werd het vlotte overwinning voor Greet Van Lysebetten (n-a.) voor Betsy De Troetsel (n a en Hilde Bau- wens (n a.). Bij de miniemen dames nam Vi- viane Erpeis (A.C-'B.) een blitz- start, halfweg had zij 20 m voor sprong, maar kon deze tijdens de 2e wedstri/dhelft niet opbou wen. Anick Van Borm (A-C B.) 2e kon zelfs nog iets terugwinnen, Lauretta Van Spitael (A.C8.) werd 3e- Bij de kadetten dames dienden de gezusters Van De Voorde het tegen mekaar op te nemen. Ze maakten er dan ook maar een lichte oefengalop van. An won het van zus Monique met enkele tientallen cm Scholiere Godelieve Bauwens (A C Bdiende een halve ronde meer af te leggen dan de twee kadetten. Zij duwde een beetje harder door, maar als enige deelneemster was zij natuurlijk al van voor de start gewonnen Ook bij de Juniors en seniors was er maar 1 deelneemster, zo dat ze samen dienden te lopen. Juniore Ingrid Bauwens (AC.8.) nam onmiddellijk het initiatief en reéds na een paar honderd me ter scheidde ze zich af van se- niore Magda De Kinder (A C-B') die pas aangesloten is. Halfwedstrijd had Ingrid zo 'n 15 m voorsprong, in de 2e wedstrijd- helft wist ze deze tot 60 m op te drijven- Bij de pupillen heren had Yvo Annerel (A.C.B.) halfwedstrijd al een 'beslissende voorsprong ge nomen- Omtrent zijn overwinning bestond dan ook niet de minste twijfel- Achter hem was het ech ter spannender: Dirk De Clercq (n a diende zich nog te reppen om het spurtende duo Kris Verhulst (n.a-) Filip De Saeger (n.a.) achter zich te houden. Deze atleten eindigden resp- als 2e, 3e en- 4e Bij de miniemen bestond er na 1 van de 3 af te leggen ronden al niet de minste twijfel meer omtrent de overwin ning van André Bauwens (A-C-B.) Ter aankomst had hij bijna 50 m voorsprong op nr 2 Patrick De Clercq (n.a.) Een opmerkelijke wedstrijd liep André De Saeger (n.a.)- Ronde na ronde won hij een plaatsje in en eindigde als 3e op nog slechts een paar meter van Pa trick- Benjamin Van Riet (A-C B en Luc Van De Voorde (A.C.B finishten als 4e en 5e. Bij de kadetten bleven Peter Coninckx (AC B en Danny Van Assche (ACB samen tot 1/3 wedstrijd Bij de eerste hindernis, een korte maar steile helüng, nam Peter een lichte voorsprong, vergrootte deze tijdens de rest van de wedstrijd en finishte natuurlijk als 1e met enkele tien. tallen meters voorsprong op Danny. In de scholierenreeks trok Marc Van De Voorde (A.C.8) praktisch in het startschot ten aanval- Voor zover hij zich hiervoor diende in te spannen Mare liet een goéde indruk na, en met krachtige passen bouwde hij zijn voorsprong tot zowat 100 i of_ Frangois Peelman (A.C B en Erik Van Assche (A.C.B.) waren geru-ime tijd in strijd voor de 2e plaats- Met oog 1/4 wedstrijd te lopen, plaatste Frangois een be slissende demarrage die hem de 2e plaats opleverde- Erik werd 3e Bij de veteranen plaatste Remy De Swaef (ACB) kort na de start een verrassende demarrage die het hele deelnemersveld uit een sloeg en hem zelf 15 m voor sprong gaf op de in 2e positie volgende Louis Van Spitael (ACB) Na 1/3 wedstrijd slaagde Louis erin bij Remy aan te sluiten. Gustaaf Van Assche volgde 'n 3e positie op zowat 50 m achter het leidend duo. In de 2e ronde kwam er vooraan nog geen af scheiding en van het speelse tempo maakte Gustaaf gebruik om tot op 20 m terug te komen. Dichter kwam hij echter niet, want op het moment dat de laatste ronde werd ingegaan, en onder de vele aanmoedigingen, plaatste Louis zijn beslissende demarrage. In die laatste ronde (1100 m) nam hij nog ruim 100 m op Remy De Swaef Gustaaf Van Assche had ter aankomst al 200 m achterstand. Frans Huy- gens (A C-B was 4e en Theo De Smedt (AC.B) 7e. Bij de seniors wisten we bij voorbaat dat de toeschouwers een duel gingen krijgen tussen Roger De Vogel (A-C.B-) en Laurent Vran- ken (AC B En dat kwam dan ook. Reeds na de eerste van de vijf af te leggen ronden kwamen beiden aan de leiding door, op 20 m gevolgd door Riet Roels (A.C.B-) De Ridder (ACB) en nog 20 m verder völglde Gilbert Van Den Bossche (ACB)- Na 2 ron den nog steeds het duo De VogelVranlken aan de leiding, met vooral laatstgenoemde op kop. En dat zij er geen oefen- galof je van maakten bewijst dat ze dan al ruim 50 m voorsprong hadden op Piet Roels, in 4e positie volgde Gilbert Van Den Bossche die een opmerkelijke remonte had gedaan. iNog voor halfwedstrijd had Roger zijn clubgenoot kunnen verschalken en bij het ingaan van de 3e ronde had Laurent 15 m achter stand Piet Roels was dan al zeker van zijn 3e plaats- Bij het ingaan van de laatste -ronde had Roger een veilige voorsprong, zo wat 50 m Tijdens die laatste ronde drong Laurent niet meer aan en Roger finishte met ruim 100 m voorsprong Piet Roels werd dus 3e. Gilbert Van Den Bossche werd nog vrij afgeschei. den 4e Karei Maes (n.a) werd 5e, Johan Van Der Vreken (ACB) 6e Etienne Goossens (ACB) 7e Alfons De Clercq (ACB) 8e Vik tor De Ridder (ACB) 9e Adolf Debbaut (ACB) 10e Erik Goossens (ACB) 11e Mare Baudery (ACB) 12e Edmond D'Hooge (ACB)13een Jozef Van Keer (ACB) 14e. En dat men bij AC Baasrode voor iedere aangekomene een prachti ge naturaprijs over heeft, hebben de atleten zelf wel ondervonden- L.H. Op zondag 12 oktober richt AC Baasrode haar volgende oefen wedstrijd In te Buggenhout Langs deze weg doen we dan ook een oproep, vooral tot de Buggenhoutse jeugd, en ook de ouderen, die enigszins een beetje van sport houden, en dan vooral atletiek, om aan deze wedstrijd deel te nemen- Inschrijvingen, kleedkamers en rriljsuitdellngen in Dancing «De Piraat», Scheldestraat 22 Buggen. hout—'Briel- Er zijn wedstrijden voor dames pupillen: 500 m mi niemen 800 m kadetten 1300 m scholieren 1-600 m juniors 2100 m en seniors 2900 m Voor heren pupillen 500 m miniemen 800 m kadetten 1600 m scholieren 2100 m juniors 4000 m veteranen 4000 m seniors 5600 m leder aangekomene bekomt een naturaprijs De wedstrijden zijn uitsluitend voorbehouden voor atleten van AC Baasrode en niet-aangeslotenen. Eerste start te 14 30 uur. L.H Op de oefenwedstrijd te Den- dermonde heeft Marie-Jeanne De Ridder voor een zege gezorgd bij de seniores In klübverband zijn er geen hinderpalen- De grote tegenstand mag zij binnen een paar weken verwachten. Linda Verbeke eiridigde ook nu in haar spoor en Anne-Marie Van Den Abbeele werd 3e Zowel bl] de scholieren ais de kadetten ging de zege naar de familie De Troch. Terwijl Vader Pierre gekwetst, van aHe deelname moet afzien, ikan hij zich onder wijl verheugen in de prestaties van zijn zonen. Bij de scholieren bleek Rudy >De Troch de beste te zijn en won voor De Maers- sohaelck. Broer René De Troch duldde geen tegenstand bij de kadetten en ging hier ook als overwinnaar over de streep. De derde naam in de kop vonden we viermaal terug nl. Verbeke- Naast de 2e plaats van Linda bij de seniores vonden we ook nog Christiaen bij de juniores heren op de 3e plaats en bij de scholieren dames was er de puike 2e plaats van Christine Verbeke- Dan was er ook nog een zege bij de kadetten- Daar was het Marleen Verbeke die het haalde. Beslist een schone uitslag die we mogen onderstre pen Bij de veteranen ging de eer naar Frans Van Ransbeeck die odk zondag voor Armand Haeck eindigde nu als 3e en Haeck op de 3e plaats. 2e was Taminau. Alfons Van Herrewet/he is er op vooruitge gaan en mocht nu de 5e plaats in ontvangst nemen. Omer Vercammen was tevreden met zijn 6e plaats. Hier kunnen we terloops ook de prima pres taties vermelden van zijn zonen Eric won en Benny was 3e bij de mirtiemen- Philemon Roels was 7e en Freddy Van Weyen- berghe zagen we nu op de 9e plaats. Frans De Troch werd 10e De verdere uitslag: Willy Water schoot lie Adolf Heuninck 12e Bernd Moens 13e F- De Brandt 14e Wouters 17e F. Van Damme 18e Jean Huylebroeck veroverde de palm bij de juniores voor Hans Van Damme. Bij de kadet ten werd na De Troch L. Hofman 2e en D. Van Den Bossche 3e Luc Van Houtte werd puik 2e bij de miniemen. Bij de pupillen wonnen: Ivan Coen, Marlo Coen en Patrick Saeys- Bij de meisjes waren dat: Veronique Vercam men en José van Rossem. De oefencross georganiseerd door A.C. Lebbeke In samenwer king met het feestkomitee van „Haltkermis'- kende nel als vorige uitgaven een overweldigend sukses. Niet alleen was er grote schare toeschouwers voor -deze oefenwedstrijd komen opdagen, maar er waren tevens niet minder dan 200 deelne mers zodat we alvast van een sukses mogen gewagen. Het brein en stimulator van deze organisatie Maurits Van Der Straeten was dan ook een gelukkig man. Samen met de voorzitter van AC Lebbeke Re- naat Bieseman was hij er in geslaagd de Belgische topat leet Gaston Roelants naar Leb beke te loodsen waar hij de start gaf van deze wedstrijd. Zoals eenieder kunnen zien heeft, het Lebbeekse bestuur doet iets, en voor de atleten die op een rijk gevulde prij- zentafel vergast werden, maar ook voor de atletiekliefhebbers de toeschouwers. Zij hebben van nabij kunnen kennis ma ken met een der grootste at leten van België. De seniores ikregen zes kilometer te lopen en dat was iets voor Eniel Van Heoke die van bij de start de wedstrijd kontroleerde en naar een vlotte zege toeliep. Mare De Rop kreeg de eerste ere prijs en Benoni De Ridder leg de beslag op de volgende podiumplaats. Ward Goossens werd vierde en tevens de 1ste veteraan, hij kwam ook te Lebbeke zijn grote konditie demonstreren. Roger Van Nieuwenhove nog niet hele maal fit werd vijfde en Jo zef Mannaert werd zesde. Pierre De Ridder kreeg de ze vende prijs en Willy öuyst was ook nu eervol achtste. Etien ne Clement legde nog beslag op de negende en Jos Van Geit volgde op de erelijst als tiende. De andere deelnemers eindigden als volgtJean- Pierre Wuytack 11. Marc Van Oer Straeten 12, Remi Wijns 13, Petrus Van Der Meersch 14, Roger Vermeiren 15, Pier re Pletincks 16, Albert Van De Voorde 17. Willy Tasson- noy 18, Herman Mertens 19, Marc Van Heek 20, Frans Vermeir 21, Etienne Peeters 22, Herman Asselman 23, Leon Van Schoor 24, Frans Bergh- man 25, Gilbert Tilburg 26, Jos Willems 27, Raymond De Baerdemaeker 28. Bij de juniores ging de zege naar Francois Van Damme die ons ook een voorsmaakje gaf wat hij zoal in zijn mars heeft. Hans De Coster ook wat thuis in het veldlopen werd 2e >en Luc Van Buggen hout derde. Francois De Schepper, Darrny 'De Smedt, Frans Weyns, Mare Geeroms, Jos Teugels, Jhon Beeckman, Wim Vrijdag en Wim Geeroms waren de overige moedige at leten. Bij de dames seniores ging de zege ook in deze oefenwed strijd naar Angele Mertens en Monique Van Wemmei moest me tde tweede plaats vrede nemen. Greet Van De Zwale- me was derde. Greta Berhman finishte eerste bij de juniores, terwijl Sonja Hertsens de 2de plaats behaalde. Scholieren heren gaf weer een spannen de strijd met Herman Boots als grote overwinnaar. Theo Van Den Abbeele werd twee de en Chris van Thienen mooht op het derde trapje post vatten. De overige ein digden in deze volgorde Erik Reet, Wilfried Tilburg, Guido Van Eisen, Paul Van Geet, Patrick Van Rossen, os Gee roms, Kris Teugels, Ludwig Wijns, Jan Berghman en Al fons Van Der Straeten. Bij de dames in deze categorie was Vera Saerens de sterkste en Danny De Saedeleer stelde haar tweede plaats veilig. Bernadette Tilly, Marina Wil lems en Lea Van -Buggenhout stonden op de andere ere plaatsen. Freddy 'De Feyter bleek de beste te zijn bij de kadetten heren waar hij nu Jos Van Stappen achter zich hield en Gilbert Van der -Meersche 3e samen met Herman Van Cau- wenbergh en Jos Van Den Bossche waren ook vooraan. Paul Van De Voorde werd 6e en Stefaan Callebaut legde nog beslag op de zevende prijs. Hier waren de overige aangekomenen Chris Wijns. Hugo De Waegeneer, Dirk Boeykens, Luc De Geeter, Jean-Pierre De Nil, Joris De Greve, Andre Hooftener, Ro ger Stalmans, Chris Geeroms, Erik Hoofdeer, Frank Selders en Edwig Tilly. Greta Geeroms was de overwinnaar bij de dames, waar zij een voor ons geen onbekende Rita Van Wemmei vooraf ging, terwijl Frieda Jacobs als derde werd opgetekend. Martine Van Bug genhout en Neulandt liepen in hun spoor. Gerda Willems was zesde voor Griet Asselman, Beriot, Marina Van Damme en Carina Van Ransbeeck. Bij de pupillen heren ging de zege in hun reeksen naar Ed dy 'De Bondt en Walter Mer tens. Bij de miniemen waren de beste Franky De Feyter en Peter De Feyter. Bij de dames miniemen eindigde Linda Van Oen B-erghe op de eerste plaats. C. De Geyter won de wedstrijd voor de pupillen ter wijl Anne-Marie Willems bij de allerjongsten eerste was. Benny 0e Houwer mocht deze eer opeisen bij de jongens samen met Patrick De Mey. De volgende oefenwedstrijd van A.C. Lebbeke wordt gege ven te Wieze en dit op zon dag 19-10-'75. Meer inlichtin gen hierover in onze bijdrage van volgende week. A. Bij A.C. Grembergen blijft Carine Van De Moortel een beste klubatlete die met de regelmaat van een klok de overwinningen bij elkaar blijft lopen in de reeks scholieren de categorie waarin zij het komende cross-seizoen zal moeten uitkomen. De tot nog toe gelopen oefenwedstrijden leverden voor haar geen problemen op eens wij echter aan de officiële kompetitie gaan beginnen liggen de zaken echter anders. Dat wij deze week onze -bijdrage met Carine zijn be gonnen ligt hem in het feit dat wij nog even de lijn wil den doortrekken naar de pis te alwaar zij voor het af sluiten van haar seizoen nog gauw een clubrekord mee pikte. Over de 800 m een nummer dat haar best ligt liep zij te Vilvoorde 2'24"5. Het oude clubrekord stond als 2'26"8 op het bord, waaruit we kunnen afleiden dat het een knappe verbetering be tekende. Op dezelfde mee ting was ook Patricia Velde- man aan de slart die aan de 100 m deelnam waar zij 13"8 liet afdrukken meteen ook voor Patricia een goede ohro- no. Voor wat de oefenwed strijden -betreft krijgen we bij de seniores dezelfde naam bovenaan. LEO BRUSSEL MANS, een atleet die iede reen verrast door zijn uitsla gen en ook door de manier waarop hij deze weet te be reiken. Oefenmeester Julien Delvart is dan ook uiterst te vreden over zijn dicipelen, hebben we er niet veel aldus Julien, we hebben toch goeie atleten En aan dit laatsle, de goeie, zoals Delcart zegt, heeft hij reeds heel wat werk be steed. Eddy Ivens maakte ook vorderingen want hij legde nu beslag op de 8ste plaats en nummer 15 werd Cassiman met gewoontegetrouw Waege- man in zijn spoor als 16e nu. Bij de juniores werd Albert Leys vijfde in een voor hem ongewone proef. Over de winnares bij de soho- lieren hadden we het reeds Carine Van De Moortel. Haar Clubgenote Anne-Marie Cor nells mocht een verdienste lijke ereplaats in beslag ne men (3e), terwijl Patricia Vel- deman (4e) het blijft probe ren over de lange afstand. Bij de miniemen meisjes was het Jenny D'Hooms die nog een zege op zak stak met Marijoke Van Muylder op een verdienstelijke tweede plaats. De volgende oefenwedstrijd krijgen we zondag aanstaan de 12 oktober en dat de Grembergen. Grootzand. De ze oefenwedstrijd is voorbe- houren aan atleten van AC Denderland en Niet-Aangeslo- tenen. Er zijn talrijke prijzen voorzien zodat ieder aange komen atleet langs de prij- zentafel mag passeren. Eerste star! te 14.30 u. B.B.C. THE FOX - B.B.C. BEL-ISOLAVER/SACK 35-65. Match zonder veel geschiedenis. Zenuwachtig begin waarin beide teams ettelijke kansen verknoeiden. Na 7 minuten was de stand amper 8-6 in het voordeel van Bel-lsolaver/Sack. Van dit ogenblik namen de 'bezoekers de teugels in handen. Ruststand 18-29. Na de rust (zonder drank noch appelsienen) moest een moedig The Fox de wet van de sterkste ondergaan. Op de 13e minuut wees de stand 27-54. Bel-lsolaver/Sack deed het nu rustig aan en zette gans zijn bank aan het werk waarmee eindstand bereikt werd. Bij The Fox dient te vermelden Jacques Rasschaert 17 p. Bij 'Bel-lsolaver/Sack gans de ploeg. Ook Mae ook warr ,che drie gen* eze icor ifwe 12-2' Ik weet niet of u er voor uit bed bent gekropen. Ik wel. Early'in fhe morning, om drie uur. Eerst was het met vcakogan kijken naar toeristische propaganda voor de Filipijnen en de hoogmoedige Don King, een man die de zogenoemde „Thriller of Mannilla" organizeerde. En toen. Ja toen. Na eeuwig wachten naar Muhammed Ali en Joe Fraizer, kregen we dan toch het „supergevecht" We hebben gewacht op de kommentaren van al die des kundige joernalisten vooraleer die 15 rounds te herkau wen. Niet om die experts te kopiëren, doch gewoon om onze eigen opinie met de hunne te vergelijken. Ik heb ontroerende verhaaltjes gelezen over de vermoeide Cassius die zich beschermde met handschoenen en armen tegen de „losgebroken" Smokin' Joe, en over de heropflakkering van Ali in de 13de en 14de round. Vergeet het allemaal maar. Toen Cassius Clay In dat hoekje stond, was dat geen teken van onmacht, want op het ogenblik dat zijn „tegenstander" even ophield met kloppen, kwam Ali eventjes om het hoekje gluren en inviteerde Frazier om zijn vuisten nog wat meer en langer te pijnigen. Na een poosje vond Ali het welletjes, kwam achter zijn dekking vandaan en trakteerde Joe op er.kele plaagstoten. In die memorabele 13de en 14de rounds begon Muhammed Ali het „te menen" op dat moment werd hij plots weer de beste, de superman. Klassiek op afstand boksend, uit pakkend met een gevarieerde gamma slagen die zo blik semsnel uit de schouder wegflitsen dat de arme Joe Frazier gqwoon een punchingball werd voor de trainends wereldkampioen. Murm geslagen, rechtstaand knock out, machinaal, ge dreven door het drang tot zelfbehoud, bleef Joe overeind. Een vleesklomp die niet meer besefte wat met cn rond hem gebeurde. In zijn hoek wist men hoe laat het was de beul had zijn werk bijna volbracht. Maar die kreeg de gelegenheid niet meer de genadeslag te geven aan het slachtdier. Frazier moet later nog boksen en dollars naar de bankrekening van zijn entourage laten vloeien. „Thriller of Manilla" was veeleer boerenbedrog dan een boksmatch. Frazier is misschien onnozel genoeg om te 1 geloven dat hij het halen kon. De anderen wisten beter. Maar de show moest een poosje duren. Organisator Don King was het zichzelf en degenen die geld in de lade brachten verplicht. Cassius kon, als hij dat wilde, Smokin' Joe binnen de eerste vier rounds toti de knieval dwingen. Hij wilde of mocht dat niet doen. Maar hij kon zelfs de schijn niet redden. Mare Marcel TOE en r spel De Hamse judoklub maakte de show op de grootse judode monstratie te Denderleeuw tijdens het vorige weekend, waarin vooral de oosterse ge- vechtsdiciplines in het dag- lidht gesteld werden. Na een plechtige ontvangst op het gemeentehuis, begaf men zich in aanwezigheid van verschil lende vooraanstaande perso naliteiten naar de sfeervolle feestzaal waar de demonstra tie zou plaats vinden. De Denderleeuwse Yoga-klub opende de avond met een Geslaagde sprong tijdens de jumping te Zeie demonstratie van de belang- rijks'e aspecten van de Yoga- leer. Vervolgens kwam de karate- klub 'Dai-Nippon uit Liedeker- ke aan de beurt met stijlvolle en prachtig inge- trainde uitvoering naar vooi van de verschillende bewegin gen uit de karatetechnieken. Toen verscheen de judoklul uit Hamme Jitsu Kwai, op hel tapijt die in de nochtans mi nieme tijdslimiet, welke voor-Ijl zien was, praktisch elk derdeel van de judo wist naar voor te brengen op een een voudige maar volmaakt tech nische wijze, wat de talrijke toeschouwers boeide. Tijdens de slotvoering van de Na- genokata door de gebroeders Vanderhaege, 'kregen de ju-: doliefhebbers werkelijk het! neusje van de zalm op judo- gebied. 'Het publiek applaudi- seerde na de laatste groet,; wat enkele Hamse bestuursle den wel even scheen te ont roeren. Doch de ovatie was werkelijk verdiend. Daarna was het de beurt Jkj-Jitsuklub uit Welle, die de kunst van zelfverdediging het daglicht stelde waarbij zelfs het gevaarlijke mes niet werd vergeten. De Aikido klub AikHKai van Temat onder lei ding van grootmeester Wal- ravens 'besloot deze demon stratieavond. waarover in de streek van Denderleeuw nog lang zal nagekaart worden. Burgemeester Va-n Niepen, dankte persoonlijk iedere deel nemer voor de geleverde prestatie en lauwerde nog eens de Hamse judoklub die hem scheen overtuigd te heb ben van het belang van deze sporttak. «n t B.B.C 3edu ging dat c Met worpi nogal Coacl tien. De In ie m Z'Ch dere "inic- :en fc Hes I >p gi teren zich i waard Quick den Cuype miste een stond

De Voorpost | 1975 | | pagina 18