DENDERBELLE SPEELT GELIJK In de goede plooi SPANNING MV LEJEUNE ALLEEN OP KOP Nederlaag voor Aalst Sportief HANDBAL Dameshandbal Dameshandbal Handbalsprokkels Avanti Lebbeke - Sasja Handbal kalender BASKET TRAINING Zeelse minivoetbalkompetitie Wipschieter< Dendermonde Brabo Denderbelle heeft tegen Angleur de kans laten ontglip pen om twee punten rijker te worden en hoe gek het ook mag klinken, na de wedstrijd was men bij Brabo toch nog tevreden één puntje aan het totaal te hebben toegevoegd. Brabo speel de ontegensprekelijk de slechtste wedstrijd van het seizoen en vooral de verdediging liet een paniekerige indruk. Na de wedstrijd spaarden de Brabo supporters hun negatieve com mentaar niet op de scheidsrechters. Naar ons gevoel heeft het soheidsrechter-duo Van Den Broeck - De Rycke het ge woon te goed willen doen en zijn zij vooral tijdens de eerste helft over hun toeren gegaan. De uitsluitingen voor twee mi nuten werden tijdens deze pe riode te vlug toegepast, zodat het wedstrijdbeeld hieronder te lijden had. De thuisploeg leidde met 5-2 toen achtereenvolgens Tim merman en Van De Velde voor twee minuten naar de bank moesten. Angleur kon hier gebruik van maken om driemaal te scoren en meteen was het Brabo-offensief ge broken. Toen even voor de rust Van de Velde voor een lioht vergrijp opnieuw voor twee minuten naar de bank moest zagen wij de zaken voor Brabo maar somber in. Van De Velde, een onmisbare Bra- bopion, liep van dan af het risico definitief of voor 5' uit gesloten te worden. Deze si tuatie werd zeer sterk aange voeld tijdens het eerste kwar tier van de tweede helft, aan gezien Van De Velde toen op de bank bleef of op de rusti ge linker hoek diende te ver dedigen. De wedstrijd. BRABO DENDERBELLE - ANGLEUR 18-18. Angleur, zonder topscorer L. Adam, werd duidelijk verrast door de snelle start van Bra bo. Na vier minuten spel leidde de thuisploeg met 3-1 dank zij snelle fast-breacks, afge rond door Callaert (2x) en Hendriokx. Vooraleer de eer ste 10' rond waren hadden op nieuw Callaert en Van De Vel de de Brabo voorsprong op 5-2 gebracht. Enkele minuten verliep de wedstrijd toen vrij gelijkopgaand, maar het werd duidelijk dat de Brabo-verdedi- ging in moeilijkheden gebracht werd door de Angleur aanval die steeds een spelersover- wicht op links bracht. Toen dan de uitsluitingen volgden en Brabo het op zeker ogen blik met vier tegen zes dien de op te nemen wijzigde het spelbeeld totaal. Angleur kwam meer en meer in de wed- srijd en een rommelig aan doend Brabo, waarbij De Bat- selier zijn goede draai maar niet kon vinden, geraakte niet meer op voorsprong. Rust 9- 10. Na de rust beterde het er niet op bij Brabo. Het bleef een ongecontroleerd holder-de -bolder handbal en ondanks de goede prestatie van keeper Wuest was Angleur uitgelopen tot 11-15. Er was toen nog een kwartier te spelen. Hen driokx, die een zeer goede wedstrijd speelde, en Van De Velde brachten Brabo op nieuw in de wedstrijd (14-15), maar Angleur kon gebruik ma ken van enkele opvallende flaters om opnieuw een optie op de zege te nemen (14-17). Ondertussen was Brabo over geschakeld van een 3-3 naar 2-4 aanvalsopstelling en het was duidelijk dat de vermoeid rakende Angleur verdediging hierdoor toch wel even ont wricht werd. Onder impuls van Hendrickx begon Brabo nu aan een wanhopige achtervolging. Angleur bracht 5' voor tijd zijn voorsprong opnieuw op 16-18 maar tijdens de volgen de minuten stelden Hendrickx en Van De Velde opnieuw ge lijk. Tijdens een onrustig wed strijdeinde mistten de beide ploegen nog de kans om de overwinning vast te leggen. Ploeg en scoorders E. Wuest en Van Kerckhoven, Callaert 4, Hendrickx 8, Timmerman, Van De Velde 4, De Bissohop, Van Hout, De Batselier 2, De Meyer, B. Wuest en Ver- meir. RESERVEN. BRABO DENDERBELLE - ANGLEUR 20-14. Brabo ondervond weinig last om tegen Angleur zijn eerste overwinning binnen te halen. Na een overdonderend eer ste kwartier (8-3) kon Angleur nog even komen opzetten, maar tijdens het tweede wed strijdgedeelte lieten Verpoest en co niets meer aan toeval over. B. Wuest met tien tref fers was duidelijk de beste speler op het terrein en ook de wederoptredende De Meyer en Van iDen Abbeele met Van Kerckhoven deden hun duit in het zakje. Ploeg F. Van 'De Velde en D. Van Goethem, Van Den Abbeele, Verpoest, De Meyer, Bouteille, De Smedt, De Proft, Van Kerckhoven, B. Wuest. D. Van Den Abbeele, Roelandt. EVA. BEKER VAN BELGIE. De dameshandbalsport, die toch zo moeilijk van de grond komt in Belg werd een nieu we impuls gegeven door het opdagen van enkele nieuwe leiders. Inderdaad de hh. Ur ban, De Saegher en co zijn erin geslaagd 15 clubs samen te krijgen om een bekerkom petitie te betwisten. Op zich zelf is dit geen nieuwigheid maar wat wel opvalt is de deelname van verschillende Luikse clubs waardoor deze Bekerkompetitie duidelijk een nieuwe 'dimensie krijgt. De sohiftingen tot en met de 1/2 finales worden betwist in heen- en terugwedstrijden. De 1ste schiftingsronde is voorzien op 2 november en 8 november. Volgende wedstrijden kwamen uit de „bus" Tongeren - Angleur Uilenspiegel - E.V. Aalst Flémalle - Herstal Avanti - Grivegnée Ast. Tilleur - Sparta Aalst Evere - Aalst Sportief St. Merksem - Ros beiaard Montegnée vrij. De finale zal betwist worden op een neutraal terrein. Dat de nieuwe „beheerders" het ern stig menen met de dames handbalsport bewijst het feit dat reeds interlands gepland zijn tijdens de maand fe bruari zal partij gegeven wor den aan Luxemburg terwijl tij dens de maand april naar Ita lië gereisd wordt. Nu maar ho pen dat deze nieuwe aanpak geen strovuur is. EVA. Aalst Sportief heeft In eigen sporthal de nederlaag geleden tegen hun „euwige" rivaal Uilenspiegel. Voor de Aalsterse meisjes wel een domper op hun verrichtingen maar als wij ons goed herinnerdn was het seizoenbegin verleden jaar ook niet zo overtuigend. Toch werd Aalst Sportief kampioen van België... Ros Beiaard Dendermonde was gastvrouw op het Pater Rutten- plein van de debutanten van Sparta Aalst. Y. Doorns en co lieten de kans op een afgetekende overwinning niet onbenut Ook E.V. Aalst maakte korte metten met hun gas ten uit Anderlecht. De Eendracht meisjes spelen dit seizoen opnieuw overtuigend. de ploegen en de nodige „suspens" waren de belang rijkste ingrediënten. Tijdens de eerste helft bleken de ploegen volledig aan elkaar gewaagd. Noch Uilenspiegel, noch Sportief slaagden erin meer dan één doelpunt voor sprong bij elkaar te werpen. De rust 'brak dan ook aan met een 5-6 stand. Onmiddel lijk -na de rust kreeg Aalst een zware opdoffer te ver werken. De zo sterke Aalster- se verdediging 'blunderde een paar maal en meteen scoor den de gasten twee treffers (5-8). Dit bleek de genadeslag geweest te zijn voor de thuis ploeg. Langs Hutsebaut en Mynant kwam Sportief op nieuw even opzetten maar eens genaderd tot 8-9 was het Uilenspiegel dat het lot van de Belgische kampioenen bezegelde met een nieuw doelpunt. Aalst was niet echt de mindere geweest, maar Ui lenspiegel kan toch de ver diende overwinnaar genoemd worden. Scoorden Hutsebaut 3, M. Van Delsen 1, Wynant 2, Van Laer 1, Lowie 1. EVA. De wedstrijden. E.V. AALST - ANDERLECHT: 11-2. Een zeer traag en balbezit spelend Anderlecht kon Een- draoht nooit echt bedreigen. Na tien minuten leidde de thuisploeg reeds met 3-0 en eer wij tien minuten verder waren was deze voorsprong tot 5-1 opgelopen. Even vier de Eendracht toen de teugels zodat Anderlecht de rust kon bereiken met „slechts" een 6-2 achterstand. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kwa men de gasten er helemaal •niet meer bij te pas. Eendracht scoorde nog vijf maal terwijl Anderlecht de Aalsterse ver dediging niet meer kon ver schalken. Dat de score niet hoger opliep is uitsluitend te wijten aan het lang balbezit spelen van Anderlecht. Scoorden Simal 4, L. Wau- ters 3. De Smedt 2, Devinne De handballende dames van 'Eendracht Vrij Aalst. AALST SPORTIEF - UILENSPIEGEL 8-10. Deze topper uit de dames kompetitie heeft gebracht wat er van kon verwacht worden. Een degelijk spelpeil van bei- Het nationaal bestuur heeft met acht stemmen voor en één onthouding beslist dat de Oostvlaamse bevorderingsclubs zullen deelnemen aan de kompetitie met de provincie Brabant, Wij schreven reeds dat Brabant, om welke reden ook, hier niet voor te vinden was. De Brabantse ploegen blijken het advies van hel nationaal bestuur te negeren aangezien zij het voorbije weekeinde de kompetitie lieten starten zonder Oostvlaamse klubs. Of gaat men met inhaalwedstrijden beginnen „werken" voor S.K. Grem- bergen, Jochewoa Aalst en Don Bosco Zwijnaarde In dezelfde vergadering werd beslist de aanstelling van de H. Crutzen als nationaal trainer te annuleren. De technische kommissie, nu wel voltallig, stemde met 5 tegen 3 stemmen de aanstelling van Roganovic als nationaal trainer. Logisch zouden wij denken. Dat dezefde trainersperikelen geen goed deden aan de pres tatie van het nationaal team vinden wij terug in de uitslagen van de Belgische ploeg tegen de Franse beloften te Corbeil werd zaterdag verloren met 18-13 en zondag te Parijs kwamen de Belgen er geheel niet meer aan te pas (25-14). Maar niet alleen het ontbreken van een trainer of een coach ligt aan de oorzaak van deze zware nederlagen. De Belgische ploeg kwam zo gehandicapt in de strijd dat wij ons oprecht afvragen waarom men deze interland niet heeft afgelast. Beschikt België misschien over zo'n groot aantal internationale spelers dat men het kan doen" zonder de spelers van Sasja (schiftingswedstrijd Euro pese beker in Engeland) en zonder spelers van Flémalle of Mechelen (kompetitie). EVA Zondag 12-10 om 15 u. 15' Zondagnamiddag in de sporthal te Lebbeke vindt weer eens een hoogtepunt plaats in de Belgische handbalsport. Avanti Lebbeke, tweevoudig ex-kampioen van België, ontvangt Sasja, de huidige titelverdediger. De Avantiploeg, (allleen aan de lei ding van de rangschikking met één punt voorsprong op Sasja, heeft een reële kans om deze voorsprong tot drie punten op drijven. Zowel Avan'.i als Sasja beschouwen deze wedstrijd als beslissend voor het verdere verloop van de kompetitie. Rechtstreeks op T.V. Dat dit toptreffen niet onopgemerkt voorbij gaai in de Belgische sportwereld bewijst het feit dat de B.R.T. televisie recht streekse flitsen uitzendt in het familieprogramma „Binnen en Buiten". Dat een rechtstreekse uitzending heel wa. om het lijf heeft vertelde ons Avanti-voorzitter Laureys „15 18 personen zullen zondag vanaf 9 uur in de Lebbeekse sporthal aanwezig zijn om alle voorbereidingen te treffen. Aangezien de verlich ting niet sterk genoeg is in de sporthal zal een deel van de tribune dienen gebruikt te worden om bijkomende lichtpunten te voorzien. Hierdoor komt het plaatsen van het talrijk verwachte publiek in het gedrang. Enkele bijkomende honderden plaatsen zullen dus nog moeten voorzien worden". Waarschijnlijke samenstelling van de Avanti ploeg M. Mertens, 24 j.. Doelman. Reeds verschillende selecties in de Nationale Belgische ploeg. Ladhari Tarek, 20 j., Tunesiër. Spectaculaire doelman. De Nil Lucren, 29 j., Hoekspeler. Adamczyck C.. 26 j.. Pool. Speelde in Polen in de hoogsle reeks. Meester-verdediger pivot. Eerste seizoen speler trainer bij Avanti. Keppens J.. 26 j„ verschillende malen Belgische internationaal. Linkse hoekspeler. Moonen E., 25 j., pivot, spectaculaire valworp, enkele malen internationaal. Kapitein bij Avanti. De Vlieger E., 20 j,, linker hoekpeler, begint zich als de com- mingman aan te melden. K. Verhofstadt, 20 j., achterspeler, bezit geweldig krachtige sprongworp. Internationaal. E. De Smedt, 20 j., spelverdeler, enkele malen internationaal. Dirk Verhofstadt, 24 j., topscorer kompetitie en van de nationale ploeg. Belgisch nr 1. Van Cauwenberghe L., 19 j„ „eerste-jaars" bij Avanti. Enorme mogelijkheden die nog niet volledig tot hun recht zijn geko men. Verleden week eers'.e selectie in de nationale ploeg. J. Laureys: 20 j., waardevolle doublure. Samenstelling bestuur Avanti Voorzittr K. Laureys Secretaris H Laureys Penningmeester N. De Jonghe Leden De Donder V., Technische kommissie en persafgevaardigde. Van Der Straeten J. en K. Abbeloos, materiaalmeesters. A. Poppe, J. Spruyt, O. Cooreman, L Sanders en L. Keppens. EVA WEDSTRIJDEN VOOR HET WEEKEINDE Zaterdag 11/10: 20.15 u. Mechelen - Brabo 20.15 u. E.V. Aalst - L. Lepage HEMACO DENDERMONDE - LAARNE 77-51. De Collegejongens hebben de Reinaertnederlaag vlug doen vergeten. In eigen zaal waren ze vlug ziohzelf. Het was weer een vloeiend Hemaco dat zijn tegenstander geen schijn van kans gaf en dit na 10 minuten met een 16-7 stand duidelijk liet blijken. Het gereputeerde Laarne onderging de wet van de sterkste van het Hemaco zonder Wijnendaele. Aan de rust (32-15) bestond er geen twijfel meer over de winnaar van de wedstrijd. In de tweede periode gingen de jongens van coach Versmessen op hun élan door en het verschil werd steeds maar groter. Het trio Van Nuffel - Verhas - J. Vereist scoorde korven aan de lopende band. Hemaco bewees dat het in de goede plooi gevallen is en met Wijnendaele terug in de ploeg kunnen ze de sterksten in de ogen kijken. Technische uitslag Verhas 16-14, Covens 2-2, Van Mie- groet 0-6, Vereist B. 0-2, Vereist J. 2-11, Fransaert 2-0, Van Nuffel 10-10, Van Cauteren, Maesschalck, Van Causbroeck. Reserved HEMACO - LAARNE 66-45. Rust 33-24. Van Causbroeck 2-8, Vereist B. 6-10, 't Kindt 5-0, Van Cauteren 4-2. Keppens 3-2, Anné 4-3, Maes schalck 9-7, Stroobants 0-1. Jeugdwddstrijden HEMACO - DE MAERE 58-49 (miniemen) en 52-55 (kad.) BENO. /JTS (der tter ter inck rtdu de rust een 27-34 score op Jij ®erM bord Na de herneming dron Melsele fel aan en Moerzek was niet bestand tegen dei aanvallen zodat de stand 47-fi werd Met een verwoed eind offensief slaagden de thuisspe Iers er echter in tot 63-65 term ES te komen- Overhaasting in d ke laatste minuten liet echter gee igsp puntenwinst meer toe. De punten voor Moerzeke: Henrfcunt Ost 9 Wim Van Broeck 7 - eit Mare De Vrieze 6 Jack] mee Raerrtdonck 16 Luc Claessen 6Bertrand Colman 4 Andr^ek De Munck 5 F. De Rechter en Pierre Colman 6 R.i Me, MOERZEKE MELSELE 65-68 Het wep8 een spannende wed strijd tussen twee aan mekaar gewaagde ploegen (beiden nog met het maximum der punten) tegenover mekaar stonden. Het was uiteindelijk door de gestalte van Laureys, dat de bezoekers nipt wonnen. De thuisploeg startte echter zeer vlot met een 6-0 voorsprong maar van een echte afscheiding kon gedurende de eerste helft hele maal geen sprake zijn. Met tus senstanden als 12-12 (10e min) en 26-28 (19e min kan men vermoeden dat er spanning was Toch brachten de bezoekers voor TWEEDE KLASSE (DAMES) B.C.D.M. AALST - F. LUIK 96-42. Uit de eindcijfers kan men voldoende afleiden dat er weinig sprake was van wedstrijd. Er was een snelle start van de thuisploeg, maar een doeUreffend verde digend Femina kon aanvankelijk de schade beperken. Na zes minuten werkelijke speeltijd leidde Aalst met 8-4 maar het liet daarvan zes punten uit tien vrijworpen noteren. B.C. De Maere kwam dan toch gelanceerd en een wanhopig strijdende en uiteraard fouten opstapelen de bezoekende ploeg werd bij de rust al op twintig pun ten achterstand gezet. 42-22 en De Maere scoorde liefst de helft van de punten uit vrijworpen. Na de rust pakte de thuisploeg uit met een full-court press en hiertegen /Op had de tegenstander werkelijk geen verweer. Met het gevolg dat na tien minuten het scorebord 75-30 aanwees, f Coach Bocqué kon nu alle wisselspeelsters in het veld brengen om de beurt, maar Femina speelde verder als j een geklopte ploeg zodat er meer dan vijftig punten j verschil op het scorebord kwam. Doelpunten Podevijn 9. De Keyzer 17, Van Boxtael 11, S Van der Stook 28, De Cremer 13, Callebaut 6, Naessens 8, f D'Hondt 4. J.V.H. j 3e/g huis ondi 3lj d laas lépe IERE Avanti Femina - Anderlecht (D) Evere - R.B. Dendermonde (D) Zondag 12/10 15.15 u. Avanti - Sasja 15.30 u. Herstal - Sparta Aalst 1715 u. Rosis Aalst - Antwerp Uilenspiegel - Sparta Aalsl (D) Aalst Sportief - E.V Aalst (D) Na amper drie 'kompetiltledagen staat er nog één ploeg met het maximum der punten nl MV Le- jeune. OUD EN NIEUW 1 FORD NEYT 0-0 Geen van befde ploegen kon een overwicht aan de dag leggen- die een overwinning kon staven Ze namen berden een eerder afwach tende houding aan en de doelkan, sen die er langs weerszijden kwa men. werden n'et 'benut, BOB 2 HAN6EVELDE-MVZ 2 1-13 Een ongelijke strijd en de Woel puntenreeks werd met een penal ty ingezet. De scoremogelijkheden kwamen er op een rijtje met 7 van topscorer 'Marrtix Boeykens, 3 van Paul De Waele en Toon Van Cauteren, De Bruyne en Glno De Wilde elk één BUFFALO'S LEJEUNE 2-6 Buffalo's spande :zioh terdege in om Lejeune bij te houden Danny Van Mele en Certijn konden sco ren voor hun team maar de ande. re kansen werden onbenut gela ten. Lejeune daarentegen had in Luc Jacobs en Filip- Verheirstrae- ten. met 2 goals en Albert An' thuenis en Frank Goossens. tor- instinkt te over MINISHOTTERS MV DE GRAUWE 0-5 De Grauwe trachtte zijn tegen standers te verrassen met een hoog gehoiiden tempo en dit bleek de goede taktiek, want Minishot- ters geraakten moeilijk" in de match zodat Jan 'Van Cautere, 2- maal, Luc Van Cauteren. Armand Budts en Eddy Heirman een for faitscore op het bord prikten. ARSENAL OUD EN NIEUW 2 3-2 ln deze wedstrijd viel de beslis sing in de slotseconden in het voordeel van Arsenal. Oud en Nieuw 2 had zich goed verdedigd en -kwamen aan doelpunten via De Smet en Van Eetvelde en voor Arsenal waren het Fr Van Kerck- Ihove, Mare De Beule en Emiel Copejans die tot scoren kwamen en de overwinning voor 'hun ploeg bewerkten. BAC MINI1-3 Mini maakte een goede beurt en bracht BAC een eerste nederlaag toe. SC Mini had aan drie goals die er kwamen 'langs Gudio Pop pe, Theo Hofman en M. De Bruy ne genoeg om Bac er onder te krijgen Peter Boeykens kon met een eerder gelukkig doelpunt de BAC eer redden MVZ 1 BOB HANSEVELDE 1-0 Bob heeft bet 'n het kompetitie- begin zeker niet te pakken Ze staan onderaan zonder één enkel punj en hebben tot hiertoe ook nog niet gescoord Peter Van Hoorde deed dit wel voor MVZ t op cornerbal en dit doelpunt was goed voor Ide twee punten RANGSCHIKKING 1. Lejeune 2 MV De Grauwe 3 Oud en Nieuw 1 4. SC Mini 5 Bac 6. Ford Neyt 7 Arsenal 8. MVZ 1 9 MVZ 2 10 Minlsbotters 11 Buffalo's 12- Oud en Nieuw 2 13- 'Bob 2 3 14. Bob 1 3 Wedstrijden voor zaterdag 11 oktober 1975 terrein Pius X Ooilege 13u30 Bob 1 Oud en Nieuw 2 14u45 Bob 2 MVZ 1 16 u De Grauwe - Lejeune 10u (10 10) Ford Neyt-Minishotteri Sportstadion 13u30 MVZ 2 Oud en Nieuw 2 14u45 S C. Mini Buffalo's 16 u Bac Arsenal Beno rdag Z.R.E Op I BI liploe ijk k tot INS. Prove 0 Hilde dei Te Bornem heeft Appels nog maar eens Korfballes gegeven met het gevolg dat deze spor. tieve ploeg me, 2-12 cijfers werd irKjemsakt. Op geen en kel ogeriM'k worden zij in hun opmars berfrniad zmlat bij de rust reeds de stand oo 0 6 cij. fers werd afgefloten- Voor de doelpunten zorgden De Waele (2) Gudo De Pelseneer (2) en Franky Vermeir (2). Na de rust lieten de bezoekers even de armen hangen omdat het ver schil op dat ogenblik reeds 8 eenheden bedroeg Van deze pauze konden de gastheren gebruik maken om twe korven op het bord te krijgen De Waele, F Vermeir. Moens en Annique Vermeir kwamen ook nog aan de beurt om de stand op te drijven Het werd een match die de sterk te van de huidige Appelse korfballers komt onderschrij. ven en voor een betere beoor. deling zullen we moeten wach. ten tot wanneer men tegen en sterkere tegenstander in het ve,8 rnoet Voor de reserven die het te gen Doregem opnamen bleef de zege uit Met het kleinste verschil 3-2 moest men de ne derlaag aanvaarden. Voor trai. ner Rudy Van den Broeck zal er nog wat schaafwerk ver richt worden eer men ook bij dit twaalftal naar de zegebloe. men kan grijpen Met de In zet van Rudy die we genoeg zaam kennen ligt de tijd van klinkende overwinningen ook niet ver meer af |j Voor de handboogsfhutters uit Dendermonde en omstreken vermelden we graag enkele 5 schietingen Op zondag 12 okt- j Is er een schieting in de zaal j J -De Wijngaard» Heirstraat te I 5 Dendermonde Begin te 15 u. j Maandag 13 okt. is er sport- I gelegenheid in de zaal «Con-| I cordia» Zandstraat te Dender, i monde hier Is de aanvang 18u30. urem hee doe ka de h ever slag die hee nge )rte Wi| olgen bel iweir

De Voorpost | 1975 | | pagina 20