0 H K L 0 Q R T V X Y joko ABC tanu AALST sint joris aalst tuf-tuf AALST 't fabrieksken aalst en PETANQUE: EEN BALSPEL VOOR GANS DE FAMILIE oor HEB STEEDS BIJ DE HAND UW VAN TELEFOONNUMMERS^ .EN ADRESSEN il doel. jeugdi beuke dat bij overvt bet. ellen, karak suwé, r de i gediso t het ipeler en innen Smet t i de ïg te v ikvriem n moe :eer st onder >y tusi D'Ho :en st wedst zijn ov d spek en Bal tanol G endermondse Rijschool 052-21.37.94 van het type A. Praktisch en theoretisch onderricht door gespedalizeerde personen De Dendermondse Rijschool, Veldstraat 47, Sint-Gillis-Dendermonde, leert U sturen j zoals het moet Alle inlichtingen uro-Home 052-21.62.71 Binnenhuisdekoratie O.L.-Vrouwstraat 33. Lebbeke. De totaalzaak voor het interieur esmeed 052-21.27.62 metalen trappen, trapleuningen, balkon- en terrasafsluitin gen, poorten enz M. De Backer, Kon Albertstraat 75, Dendermonde ian 052-21.38.16 Michem Tapison, nylontapijt, en andere vloerbekledingen in overgrote keus bij Herman Michem, Potiaulaan 16, St.- Gillis-Dendermonde Vraag vrijblijvend inlichtingen In Sportarena 052-21.27.33 is het toonaangevend op gebied van sport, camping zwembaden, huisspelen, vrijetijdsbesteding enz Opwijkstraat 218, Lebbeke r in lat de ■genoem e insws euren, weketlj p een in- Gez angstell zal zi grote >n we kompet zichten- 'O-Sport 052-21.17.59 Alles, maar dan ook alles van sportartikelen, alsook sport- kledij en camping Statiestraat 21, Lebbeke Kroostrijke Gezinszegels. om, leen gerust 053-21.60.16 op handtekening Hypotheken, verzekerde geheimhou ding Inlichtingen bij Van den Berghe, Droeskouterstr. 12.I Haalt ert. attoflex 052-21.11.77 de bedvering voor een goede nachtrust Verdeler voor de streek Meubelen E De Petter. Kon. Albertstraat 14, Sint-Gillis-Dendermonde eubelen De Wolf 053-21.63.91 De grootste meubelzaak der streek. Molendnes 3, AALST vergordijnen 052-21.35.50 ploegstoffen (alleenverkoop voor het gewest) v gordijnen, gardisette. tergal enz Zonneblinden, Luxaflex, Louver- j drape, vouwdeuren, modern fold, meten, afwerken t plaatsen Guido Michem. Potiaulaan 11, Dendermonde. ubliciteit 052-21.40.6O een groot woord, dat door Groep De Cuyper in een een voudig begrip wordt omgezet. Raadpleeg haar speaa- I uando 052-21.40.60 om de reeks moeilijke Latijnse woordjes volledig te maken: quis, quid, quo, quando. quomodo enz: wie, wat, waar, wanneer en hoe? Het antwoord op die vragen in verband met uw advertenties wordt U gegeven door Groep De Cuyper 1 oelsie Kleding de zaak die met haar tijd meegaat Franz Courtensstraat 32, Dendermonde 052-21.16.11 Couponnenhu'is 053-21.27.77 Enig in Aalst en omstreken. Zelfbediening van alle stoffen (zelfs per m.) Moorselbaan 556 Aalst I zoekt 052-21.21.20 gezelschapsspelen voor groot en klein. Een overgrote keus vindt U in de boek- en papierhandel P. Van Geertruyep-De Ridder, Dijkstraat 5, Dendermonde Ook alle planafdrukken. an weekbladen tot visitekaartjes 052-21.40.60 alles even keurig en verzorgd In Groep De Cuyper gaat het er met om of het over een ultrasnelle rotatiepers dan wel over een oerpredeze Heidelberg loopt Kwaliteit primeert. y n 052-21.40.60 een toverformule? Neen een vergelijking Uw inbreng en onze vaklui geven samen een fijn resultaat aan uw rekla- meproblemen Bel even naar Groep De Cuyper vonne en Jozef 053-70.33.95 njden met een bromfiets van Hofman, Gentsestraat 4-6, Aalst Alle herstellingen. 1 jaar waarborg, gratis onder houd Prijzen vanaf 4.900 F tot 150.000 F Alle modellen uit voorraad leverbaar m Idi 052-21.11.28 Kleding heeft de beste afwerking, snit en kwaliteit. IEn wat een prijs Huis Adi, Dorp 41, Grembergen. eeckman 053-70.02.93 De specialist in maatwerk De laagste prijzen der matras- I sen. Schuimrubber, Latex, Staalveren, Super-Bultex. Bergemeersenstraat 18. Aalst lomar 053-21.25.56 Sport leverl alle sportuitrustingen aan klubs, scholen en handelaars Rechtstreeks aan fabrieksprijzen (enig in Bel- gié). Schoolstraat 54, Aalst. Wat bracht ons het voor bije weekend: spagetti van Mia en And ré - 't was veel en goed! volley tegen Pallieter: we verloren met 0-3 basket tegen Den Hoorn: we verloren met 48-52 voetbal tegen Ocari na we verloren met 0-1 't Was dus niet schitte rend! (behalve de spaget ti..) Volgend weekend hopen we beter te doen: basket: vrijdagavond brengt onze coach Guy in de arena tegen de ploeg v/d stad Geraardsber- gen. Aanvang te 20 uur terrein: Tuf-Tuf volley: vrijdagavond training'te 19.45 uur Zondag 12 oktober te 10.30 uur wedstrijd tegen Ocarina Voetbal: Zondag 12 ok tober 14.30 uur wedstrijd tegen Terlinden terrein Mercedes. Allerlei Vanaf nu elke woensdag avond loopwandeling meisjes en jongens - Vertrek te 19.45 uur a/den Tuf Filmnieuws: Nu zater dag 11 oktober te 20.25 uur Film: Modern Times met Charlie Chaplin de film gaat door in de zaal naast den Tuf - Zonne- straat 20 Leden en niet-leden zijn welkom! In onze lokalen gaat er vrij dag 7 november 1975 te 20u. een grootse Chili- Avond door. Deze Chili-Avond wordt ge organiseerd in samenwer king met: ABVV, BSP, KP, de ABVV- jongeren, Jong-Socialisten, Kommunistische Jeugd, SJW en de B.U.V.V. Op het programma: gedichten van Pablo Neruda, voorgedragen door Frank Jacobs. optreden van de Chi leense zang- en muzikale groep «Tierra el Fuego». uiteenzetting door een Chileense gastspreker. Deelname in de onkosten: 20 fr. Wij verwachten U allen tot het bijwonen van deze Chili-Avond. TANU VOETBALNIEUWS Zondag 5 oktober traden onze jongens in het veld te gen het team van de juegd- club KREJA. Met gelijke aanvals- en ver dedigingskansen zou er ge speeld worden tot even voor de rust, waarbij door een spijtig toeval de bal werd te ruggespeeld naar de TANU-doelman en de bal in eigen netten terecht kwam. Stand 1-0 ten voordele van KREJA. De tweede speelhelft gaf voor onze ploeg verschei dene kansen en wij speel den dan ook meer en meer in de aanval, waarbij de toe stand voor het KREJA-doel meer dan eens kritiek was. Even voor het einde van de wedstrijd werd door een verre voorzet aan de Kreja voorspelers' een unieke kans gegeven. Deze kans werd omgezet in een doel punt. Eindstand 2-0 voor Kreja. Zondag 12 oktober 1975 zullen wij het opnemen te gen de ploeg van LILU- DAMO op het terrein De Keyzer te Hofstade. Wij wensen onze TANU- PLOEG bij voorbaat veel succes. Supporters, allen op post. Vrijdag 10 oct. 75: Instuif van 16u. tot 24u. 20u. Pottenbakken Informatiedienst: 't Ideetje. Zaterdag 11 oct. 75: Instuif van 16u. tot 1u. 16u.: Fotoclub 16u. tot 17.30u.: Volksdans 18u. tot 20u.: Danskursus 20u. Dansavond verzorgd door en ten voordele van de Judoclub. Zondag 12 oct. 75: Instuif van 15u. tot 24u. 10.30u.: Volleybalcompeti tie St. Joris - Nijdrop. 14u.: samenkomst voetbal listen. Wedstrijd Sint. Joris- club - Ocarina (plein Im merzeel) aftrap 14.30u. 19u.: aminatieploegverga- dering 20u gitaarclub 20.30u.: Top 50 aller tijden Woensdag 15 oct. 75: Instuif van 16u. tot 23u. 20u.: Riet werkatelier Dinkersclub Fotoclub Informatiedienst: 't Ideetje Donderdag 16 oct.75: Instuif van 16u. tot 23u. 20u.: Postzegelclub Ping p-ongtraining. (p tl*1- Als iemand de moed opbrengt liet woordje «petanque» op te zoeken in een woordenboek of encyclopedie, loopt hij veel kans ontgoocheld te worden. Zoals vele van de «jonge» sporten heeft petanque zich nqggeen plaats in naslagwerken weten te vero veren. alhoewel het reeds mee telt als olymische discipline (op het tiende wereldkampioen schap petanque te Alicante veroverde Belgie de derde en de zesde plaats Frankrijk was eersteen Monaco tweede). Niettemin, voor wie toch wil weten wat petanque inhoudt.... Het petanquespel ontstond in Frankrijk omstreeks 1910. in een kleine stad bij Marseille. Jules Le Noir. een oud kampioen die aan chronische reuma leed. ontwierp de huidige spelregels. Petanque betekent letterlijk: «Met de voeten samen op de grond». In Italië en Frankrijk bestaat een variante op dit spel: LeJeu Provencal, dat veel overeenstemming vertoont met de petanque. Het petanquespel werd in België geïntroduceerd door uitgeweken Fransen en Italianen. Voor het ogenblik bestaat de Belgische Petanque Federatie uit ongeveer 6.000 leden en 160 klubs. Wat dient men nu te weten voor een eerste kennismaking met petanque? Het spel wordt door gaans gespeeld op een terrein van 2.5 m op 12 m. Twee ploegen van elk drie spelers bekampen mekaar naar 15 punten. Elke speler beschikt over twee meta len ballen (gewicht max 800 gr. diameter tussen 7 en 8 cm). De ploeg die begint gooit eerst het mikballetje (meestal kiki of cochonet genoemd) op mini mum zes meter. Dan gooit een speler zijn bal zo dicht mogelijk bij het mikballetje. De tegen partij moet met één van haar ballen dichter konien vooraleer Wist je al dat we samen met de ganse bestuur- sploeg op 27 oktober onze oud-proost E.H. De Sopper in Ninove gaan opzoeken? Onze avondlessen zijn van 1 oktober af van start gegaan, en kennen een gro ter sukses dan vorig jaar. En nog maar pas werd de aan vraag gedaan om een kur- sus Duits voor beginners in te richten of deze is inmid dels reeds van start ge gaan. Indien er hiervoor nog liefhebbers zijn, deze kur- sus gaat door op elke dins dag om 20 u. in het lokaal. Op 18 oktober gaat onze eerste instuif van het nieuwe werkjaar in om 19.30u. «Goed begonnen is half gewonnen», is het motto van deze daverende instuif met medewerking van STUDIO ELECTED en bijhorend personeel, u allen reeds welbekend. Heeft er reeds iemand iets klaar liggen voor onze volgend joko-nieuws? Geef het dan vlug binnen op het redaktieadres, Hoogstraat 15. Ons jeugdatelier blijft bloeien! Minimum 45 kinde ren staan elke week reeds van 's middags aan de deur van het lokaal te rammelen. Een goede begeleidings- ploeg staat ten hunnen dienste. Werp hen ook eens een pluimpje toe! Er worden mensen ge vraagd om tijdens het wee kend achter de bar te staan (tegen vergoeding). Indien er liefhebbers zijn, neem dan even kontakt op met Denise. Evabo VOETBALTORNOOI DER JEUGDKLUBS Uitslagen zondag 5 oktober: Tuf - Ocarina Terlinden-Eureka Studentico- Nijdrop Pallieter- Liludamo Kreja-Tanu Efsee-Timarcha St.-Joris - Fabrieksken 0-1 3-3 1-3 3-4 2-0 0-5 5-2 ALGEMEEN KLASSEMENT: 1St. Joris 5 4 1 0 20 6 8 2. Terlinden 4 3 0 1 19 8 7 3. Tanu 5 3 1 1 9 5 7 4. Tuf Tuf 5 3 2 0 16 6 6 5. Ocarina 5 3 2 0 10 6 6 6. Kreja 4 3 1 0 6 3 6 7. Efsee 5 2 2 1 9 16 5 8. Pallieter 5 2 3 0 15 15 4 9. Liludamo 4 2 2 0 11 10 4 10. Nijdrop 5 1 2 2 7 12 4 11Fabrieksken 5 2 3 0 6 15 4 12. Studentico 5 1 4 0 9 17 2 13. Timarcha 4 1 3 0 8 8 2 14. Eureka 5 0 4 1 5 23 1 JEUGDKLUB T SLOEFKEN BUGGENHOUT- OPSTAL Zaterdag 11 oktober: film <Patt Garrett and Billy The Kid», muziek Bob Dylan, met Kris Kristofferson, Bob Dylan, R. Coolidge. Zaal Torenhof, aanvang 20 uur. Namiddag: voetbal: 14.30 u. 't Sloefken - Dido 15 uur: volleybal - 't Sloefken Dido (meisjes) Uitslag: volteybaltornooi 't Sloefken A - M.J.A.I 1-2 't Sloefken B - M.J.A. II: 2-1 Finale wordt later ge speeld. Wie speelt waar zondag 12 oktober: (te 14.30 uur) Terlinden - Tuf (Mercedes) Timarcha - Studentico (Molendreef) Efsee- Pallieter (Osbroek B) St-Joris - Ocarina (Immerzeel) Eureka - Kreja (Osbroek A) Nijdrop - Fabrieksken (Opwijk) Tanu - Liludamo (De Keyzer) INTERSCHOL Septembermaand: start voor een nieuw werkjaar van onze jonge Aalsterse scholierengroep. We vormden een (voorlopi ge) kerngroep. Wie? Peter, Wim, Hilde, An, Pol, Rudy, Marina, Nick en An. Deze mensen zijn duchtig aan 't werk aan een brochure. Het wordt een momentopname en voorstelling van onze groep, met een situatieschets over Aalsterse scholen. Bij het lezen van dit «Fabriek» is de Informatiedag Jeugdpar- lement (zondag 28 september) wellicht afgelopen. Voor ons betekent het een optrekmoment voor concreet engagement: de werkelijkheid binnen de scholen brengen. Als je 't nog niet wist: we vormen een open groep. Doe dus mee: waarmee? Met mekaar te informeren, uit te nodigen en aan te moedigen tot een bewuste keuze voor een rechtvaar dige leefwereld. We houden driewekelijkse werk- en contactvergadering op dinsdag. Uitzonderlijk nu op dinsdag 28 oktober. Om 19.30 uur in de Wereldwinkel van het CTS.V. HUMANISTISCHE JONGEREN -AALST De Humanistische Jongeren zijn een vrijzinnige, erkende, jongerenbeweging, wier werking vooral gebaseerd is op vrij onderzoek, los dus van vooroordelen of dogma's van welke aard ook. Door op deze manier aktuele problemen te onderzoeken, zijn de Humanistische Jongeren tot het besluit gekomen, dat de onrechtvaardige wereld waarin wij leven op een progessieve manier moet veranderd worden. H.J. - Aalst denkt dat de uitgelezen plaats om te beginnen met de verandering van een heel klein stukje van onze wereld, het C.S.V., «'t Fabriekske» is. Daarom is H.J. de 4e vrijdagavond van elke maand van de partij als bar-keeper van 't Utopieken. In het begin zul je misschien alleen de vertrouwde gezichten zien van enkele C-S-V. -ers, die weliswaar al lang met een H.J. -lidkaart op zak liepen, maar wij hopen spoedig heel wat nieuwe gezichten in 't Utopieken binnen te brengen! H.J. -Aalst: Marc Cotty, Res-Ascot, Parklaan 31,9300 Aalst. H.J. -Nationaal: De Merodestraat 16, 1060 Brussel. kurk. de eerste ploeg weer aan de berut is. Als alle ballen geworpen zijn, heeft de ploeg het punt (of punten) volgens het aantal ballen dat dichtst bij het mikballetje liggen. De ploeg die eerst 15 punten bereikt, wint de wedstrijd. Wie nader wenst kennis te maken met deze typische familiesport. doet er best aan eens aan te lopen in een petanqueklub. PETANQUEKLUB APOLLO AALST Op 2 apirl 1971 werd petanque klub d'ajuintjes gesticht. met als voorlopig bestuur de heer Cam- mu Abert (voorzitter) en de heer De Ridder aurits (sekretaris). Deze klub bestond uitsluitendj uit ex-leden van petanqueklub Alosta. die tengevolge van interne moeilijkheden deze laatste klub verlaten hadden. Op 12 september kwamen deze mensen opnieuw samen en kozen een definitieve naam voor de klub: P.C. Apoilo. De winterkonipetitie werd gespeeld in 4de afdeling regionale C (de huidige zone Vlaanderen) en slechts eeii nederlaag tegen P.C. Iris hield apollo van de kam pioenstitel. Het ledenaantal van de klub groeide steeds maar aan, en ook de statuten werden gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad van 27 april 1972. Als tijdelijk lokaal deed een oud fietsen magazijn in de Geraard- bergsestraat dienst. Dit werd door de leden volledig opgekal- faterd, zodanig dat P.C. Apollo over een. zij het niet al te ruim. lokaal beschikte met drie bin nenbanen. In augustus 1974 gebeurde eindelijk wat reeds velen als een niet te verwezenlijken hartewens zagen: P.C. Apollo kreeg de beschikking over een deel van de boerderij op het terrin van Kasteel Terlinden. De eerste aanblik was voor velen een ontgoocheling: eeji zeer ruime schuur die hopeloos verwaar loosd was. en twee stallen die dienst hadden gedaan als rom- melopslagplaats van «de aldaar verblijvende jeugdklub. Lang werd er echter niet getalmd en al vlug waren de daken hersteld, de nodige deurgaten gehakt, vloe ren gegoten en muren gemetst. Nadat dan ook de muren beslagen waren en alle noodza kelijke meubelen aangebracht, beschikte Apollo over een zeer mooi lokaal... en een hopeloze financiële situatie. Enkele leden zorgden dan voor een renteloze lening aan de klub. en ze konden weerverder. Op 29 november 1974 werden de nieuwe lokalen dan plechtig geopend in aanwezigheid van burgemeester De Bisschop. Schepen De Neve en talrijke prominenten. De verandering van lokaal zorgde ook weer voor een flinke ledenwinst, zodat Apollo voor het ogenblik 45 leden telt. De klub beschikt over drie binnenterreinen en acht definitieve buitenterreinen (ver licht). Bij een zomertornooi echter kan dat aantal zonder moeite opgedreven worden tot 82. Het bestuur ziet er uit als volgt: erevoorzitter Geerinckx E. voorzitter Van Goetfiem F. Ondervoorzitter Elskens B. se kretaris Hoste D. Schat bewaarder Van Der Schueren E en sportleider De Ridder M. Belangstellenden kunnen steeds eens een kijkje komen nemen op woensdagavond, zaterdagavond en zondagnamiddag in het lokaal. 'Square J. Geerinckx te Aalst in het park van Kasteel lerlinden.) Dat petanque een famiiiesort is kan best aange toond worden met de eigen leden: hetoudeste lid Ferdinand Ringoir is 73 en het jongste Ludw igh Van Goethem is er 12. rvdp

De Voorpost | 1975 | | pagina 23