Beelden uit een betoging MINISTERIE VAN KULTUUR WIL VOOR BAARDEGEM EEN VOLWAARDIG REKREATIECENTRUM CIRKUSSPEKTAKEL OP DE HOPMARKT v"",lE,,np!-1 WANDELEN TE MELDERT Cala- iterten swoon at het We en tot in van De Vooroost - 10-10-75 - 3 lenkouter, Seghers, Nieved- riesweg, Kloosterbos, Falluin- tjes, Dokter. Afstand 2,6 km. Wandeling 4: Kerk, maalderij, Putveld, Van Langenhove, Kleindries, Ho ring, Molenkouter, Kerk. Af stand 3,5 km. Wandeling 5: Hof te Putte, Kravaalbos, Villa «Kravaal», Huizekens, Armen- bos, Zwaneveld, Putstraat, Hof te Putte. Afstand 3,7 km. Wandeling 6: Hof te Putte, Kravaalbos, Villa «Kravaal» rechts, Mazelbaan, Meisberg, terug via Huizekens, Zwaneveld, Hof te Putte. Af stand 5,8 km. Raadslid Van de Sijpe vraagt dus één weg geheel het jaar door bewandel waar te maken, door een politiek van beplan ting het geheel te verfraien, de mogelijkheid om een verbin ding voor fietsers met Baarde- gem te onderzoeken en speci aal aandacht te besteden aan de oude boerderijen gelegen langs de wandelwegen. j_ De Baskische afvaardiging tijdens de betoging te Aalst (jm) Tijdens de jongste Baardegemse gemeenteraadszitting stonden niet minder dan zestien punten op de dagorde: pu blieke telefooncel, jeugd wenst speelstraten, wegeniswer- ken, toeristische paden, gemeentelijk muziekonderricht, on derwijsproblemen, rekreatiecentrum, gewestplan, sociale woningbouw, aktie Boemerang, herinneringsplakket, begro tingswijziging kerkfabriek, begroting K.O.O., begrotingswij ziging K.O.O. en gemeente. Publieke telefooncel Raadslid Monsieur stelde dat op zijn voorstel van 22 novem ber 1973 nu een positief ant woord schijnt te komen. De burgemeester verduidelijkte dat de RTT aanvankelijk wei gerde een cel te plaatsen voor lokale en interzonale verbin dingen. Het bestuur van Brug gen en Wegen vroeg nu advies omtrent het plan waarbij een cel zou geplaatst worden aan de kerkmuur. Dus niet achter Van der Straeten - Moors. De cel moet 's nachts verlicht zijn en langs de staatsbaan staan. Het Kollege was principieel ak koord, maar een timing is niet opgegeven. De telefooncel zou er wel dit jaar nog komen. Jeugd wenst speelstraten Raadslid Monsieur drukt nog maals de wens uit dat er stra ten zouden verkeersvrij ge houden worden als speel ruimte voor de kinderen. De burgemeester antwoordde hierop dat hij niet inziet waar te Baardegem er typische speel straten zouden kunnen ge maakt worden. In Haaltert heeft men hiermee geëxperi menteerd, maar ze zullen het ook niet verder doen. Burge meester De Pauw meent trou wens dat de kinderen te Baar degem ruim aan hun trekken komen. Wegen, toeristische paden Raadslid Monsieur stelde voor te overwegen om een wegom- legging in te voeren bij feeste lijkheden. De burgemeester replikeerde dat een wegom- legging met de stoet bij de Faubourg-jaarmarkt niet mo gelijk is. Het trajektvoor de om legging is juist dit waar de stoet gevormd wordt. Het materiaal voor wegomlegging is in ruime mate aanwezig. Dit zou bij voorbeeld wel kunnen gebeu ren bij muziekoptochten. Raadslid Monsieur had vast gesteld dat in de Bosstraat ge durende ruim drie weken nie mand door kon omdat daar steenslag gestord was en niet opengedaan was. Schepen De Boeck antwoordde dat het per soneel toen met verlof was en dat de mensen die aangezocht waren te storten niet vooraf verwittigden. Er zijn echter geen klachten binnengekomen omtrent deze hindernis. Raadslid Monsieur had een tweede inbreuk vastgesteld door het innemen van de Schuttersweg. De burgemees- ter antwoordde dat slechts één proces verbaal kan opgemaakt worden tegen eenzelfde in breuk. Dit geval zal eerstdaags voor de rechtbank verschijnen. Raadslid Monsieur vroeg ook inlichtingen omtrent de nieuwe Hoogstraat. De provinciale diensten had den het bundel oorspronkelijk niet aanvaard, een tweede maal wel. Men wacht nu op de handtekening van minister Defrayne. Waarschijnlijk zal er deze maand in openbare aan besteding gegaan worden om de werken na de winter te laten aanvatten. Raadslid De Ridder vroeg of er een verhaalbelas- ting zal geïnd wuden, dit is echter niet het geval. Het st at trouwens uitdrukkelijk in de overeenkomst met de eige naars dat er geen belasting zal geheven worden op het weg dek of de riolering Raadslid De Bie wenste inlich tingen omtrent de Kabel TV. Deze zaak wordt door de bur gemeester gevolg van maand tot maand. In verband met de elektriciteit wordt het nieuw kabien in de Winningstraat heden in wer king gesteld. Voor de aanleg van het water- bedelingsnet heeft de onder nemer nog ongeveer een maand tijd. Er zouden voor het ogenblik ongeveer 200 meters geplaatst zijn in de Eerdegem - Molen - en Hoogstraat tot Me- chelseweg en in de Kerkstraat tot de Hoogstraat. De laatste leidingen worden nu gelegd in de El derbergstraat en Europa straat. Over een maand moet iedereen water kunnen aftap pen. De burgemeester zei dat de Eerdegemstraat de zorg van het gemeentebestuur zou moeten krijgen. Er is een ge brek aan een degelijke riole ring. Wij zouden een prin ciepsbeslissing indienen om ook de Eerdegemstraat te her stellen. Ingevolge de omzend brief van de gouverneur zou er kunnen verzet komen. Indien wij de toelating krijgen zouden wij het proberen zonder toela gen. Want als wij de Hoog straat als voorbeeld nemen zien we dat 35% toelagen voorhanden zijn voor het weg dek en 65% voor de riolering. Ondertussen kwam er echter 40% stijging in kostprijs. Het gemeentebestuur heeft zich ook afgesloofd om 35% toela gen te bekomen voor het pak ket van de kleine wegen. Er zal nu een brief verstuurd worden aan de eerste minister om te doen tekenen wat klaar ligt (Hoogstraat), dit in het ka der van zijn relanceplan. De raad ging unaniem akkoord met de princiepsbeslissing voor de Eerdegemstraat Gemeentelijk muziekonderricht Raadslid De Bie had vastges teld dat één van de twee le raars zijn ontslag had aange boden om gezondheidsrede nen. Het raadslid stelt voor een bedankingsbrief te sturen en een spoedig herstel toe te wensen. De burgemeester meldde dat dit reeds gebeurd was. Meester D'Hauwere ging akkoord om in de vervanging te voorzien onder dezelfde voor waarden. De raad ging hier mee ook eenparig akkoord. Onderwijsproblemen Raadslid Monsieur peilde naar de stand van zaken omtrent het gemeentelijk onderwijs. Er zijn in de gemeenteschool 56 leer lingen, dus een status quo in vergelijking met verleden schooljaar. Wat de geboorten betreft zijn er dit jaar slechts de helft van in 1974 op hetzelfde tijdstip. Rekreatiecentrum De aankoop van het rekreatie centrum naast het postkantoor is 98 aren groot en in de boomgaard staan fruitbomen en verder ook bosbomen. Deze aankoop had een Konink lijk Besluit nodig omdat de aankoop meer dan 2 miljoen bedroeg. Er werd een toelage van 635.000 F - toegestaan. Twee ambtenaren van het mi nisterie van Nederlandse Kui tuur kwamen ter plaatse en meenden dat Baardegem een volwaardig kultureel centrum moet stichten voor het Falluin- tjesgebied. De herstellings werken werden geschat op 1.200.000 F waarvoor een toe lage van 720.000 F zou worden toegekend. De gebouwen zijn verwaarloosd, doch niet verval len. Gewestplan Het gewestplan schijnt in druk te zijn. De eerste druk zou mis lukt zijn. De burgemeester zei dat de tussenkomst bij de ho gere overheid heel wat vruch ten had afgeworpen Wij heb ben praktisch alles gekregen wat wij vroegen. Werden op genomen in de bouwzone: Jan Frans Vonckstraat links en rechts. Hoogstraat tussen De Bie en De Dobbeleer. Mechel- seweg volledig. Elderberg van Saeys tot Kursten werd am bachtelijke zone. Europastraat en eigendom Poflijn waren ook positief Voor de Molenstraat bleef het neen. Lees door blz. 5 Een oud-Aalstenaar bracht met zijn hondendressure een prachtig cirkusnummer. (jm) en /aren. 3n om i met ktisch zee. dat zich voedt met een op wat ten gelijkende, syntetische stof, en hiervan in zijn mond een vezel spant een een heus lint uit de mond tevoorschijn to vert. Enkele vlijmscherpe scheermesjes worden naar binnen gewerkt, hij voegt er een draadje aan toe, en mooi aaneengerijgd, komen de mes jes weer te voorschijn. De klassieke truk met de geslo ten ringen, die in elkaar worden gehaakt bracht hij op een ver fijnde manier. Doch het hoog tepunt kwam pas als laatste stunt, «de kus van de dood», hierbij nam hij de volledige kop van een piton in de mond. Georgi de goochelaar, die on langs in Frankrijk een prijs won viel best mee. Al waren het dan truukjes die we reeds eerder zagen, met zijn vingervlugheid overtroefde hij toch hetpubliek. CIRKUS ZONDER DIEREN? Spijtig dat het Cirkus slechts enkele dierennummers meer (kan?) programmeren. Mar cello gaf anders wel blijk, met de paarden te kunnen omgaan. PRINSENCAEMER Tenslotte gaf ook de Prinsen- caemer haar inbreng aan het programma: Prins Robert voelde zich scherpschutter en liet ons nog eens goed lachen door zijn komische inbreng. Het nummertje van Simon D'hondt was wel een beetje lang gerokken, toch voor men sen die tenslotte niet gewoon zijn écht Cirkuswerk te doen. S^T11®in ®®n maJ0rett«n spring- en loopparodie oogstte veel bijval, (jm) Alles werd wel goed gemaakt door Bloemenfee 74, eens te laten zweven tussen hemel en aarde, gesteund door de punt van een staaf. Voor de slotsfeer zorgde prins Karei, met zijn mimenummer (aangekondigd door de prin- sencaemer als mimmienum- mer, geraak er maar eens uit wijs). Hij bracht een ode aan Aalst- bloemenstad. Als apoteose en verrassing toverde hij bloe menfee 75, Annick, uit eenton, die hij liet openspringen en meteen een heus bloemen perk vormde. Terecht werden de medewer kers aan het spektakel eens in de bloemetjes gezet. Spijtig dat er niet meer belangstellen den opdaagden. Toch hopen we dat het^rkus Johnny en de prinsencaemere dit initiatief, dat financieel vol ledig ten goede komt aan de Aalsterse verenigingen voor gehandikapten, verder zet. Proficiat prinsencaemere, pro ficiat cirkus Johnny. LIEVEN MATTHIEU De opening van de betoging (jm) r man i mee- r met :en Ni- Id zich ochten llever- m nog en. Hij wagen m ons Het zal maar t. Mis- eister- maar ns niet dat de dat die poosje uister- 'an de eft ons er weg axi om Toen g Het tje met veet ik eeft hij t kwa- Hotek alleen en het len en te wa- ewone k Hr /allen* water as ook den er en dat te Op ir We ïen. Ik i. Ook de re- Dlleke. kwam ke pa- eb het te ha- als dat 3 nooit s van r gou- toetert Alvorens de eigenlijke agenda aan te vatten hield de Mel- dertse gemeenteraad in zitting op woensdag 1 oktober een inleidende bespreking. Voor wat betreft de aansluiting bij de kabeltelevisie voor de inwoners van de Putstraat werd gevraagd dat de burgemees ter bij de maatschappij zou aandringen. De maatschappij zou zelf een enquete moeten doen en zien of er minimaal 10 gegadigden zijn voor aansluiting. Dan zou de aansluiting volgen. Volgens inlichtingen ingewonnen door schepen Mat- tens zou de ingewikkelde procedure i.v.m. de bouw van een reeks sociale woningen dit jaar teneinde lopen en kan in 1976 aangevangen worden met bouwen. Het verslag van vorige vergadering wordt goedgekeurd en raadslid Van Nuffel drukt zijn tevredenheid uit dat de raads leden uitvoerige dokumentatie ontvingen. Zoals gevraagd werd aan de Kapel van St. Rochos op Nie- vel een verbodsbord geplaatst om spelende kinderen daar weg te houden. De veldwach ter houdt er een oogje in 't zeil. BEGROTINGEN EN REKENING De begroting van de C.O.O. voor 1976 wordt goedgekeurd met in de gewone dienst een overschot van 1092 fr.zijnde het verschil tussen 986.287 fr. inkomsten en 985.195 fr. uit gaven. De begroting van de kerkfabriek St. Walburga heeft een raming van 121.662 fr. in komsten en 121.432 fr. uitga ven, zijnde een batig saldo van 230 fr. De genomen raadsbeslissing in verband met de werken aan de pastorij krijgt het fiat van de bestendige deputatie. Begon nen zal worden met afkappen en zandbestraling van de voorgevel. De kerkfabriek St. Martinus van Moorsel sluit haar rekening met een tekort van 894 fr., zijnde 399.621 fr. min. 398.727 fr. aan ontvangsten. AANPASSING WEG Buurtweg 3, 5, 6, 8 en 13, ver binding Moorsel - Asse Terhei- de, zullen aangepast worden. De Raad neemt kennis van de gewijzigde ontwerpen i.v.m. riolering en wegbedekking. BEGROTINGSWIJZIGINGEN Begrotingswijzigingen 3 en 4 waarover aan de raadsleden dokumentatie werd bezorgd en die verband houden o.a. met aanpassingen aan wedden en vergoedingen worden goed gekeurd Ze betreffen een ver hoging aan uitgaven van 136.990 fr. en aan ontvangsten van 257.075 fr De begroting vertoont aldus een gunstig be eld: ontvangsten 14.626.887 fr. tegen 14.423.164 fr. uitgaven. De buitengewone begroting wordt gewijzigd ten gevolge van de modernisering en uit breiding van de openbare ver lichting en de verschuiving van werken aan gebouwen naar volgend jaar. Raadslid Van Nuffel informeert naar de beloofde begrotings- wijzigi ng tot aanpassing van de mogelijk de woonkernen en moeilijkheden met gesloten wegen worden zoveel mogelijk omzeild. Om de twee kilometer komt er een rustbank en elke wandel weg zal bewegwijzigd worden in een bepaalde kleur met, aan het vertrekpunt, een plan van de wandeling. Ten gemeente huize zullen dergelijke planne tjes kunnen worden bekomen aan de prijs van 9 fr. Aanleg en tuivoering van deze zes wandelwegen worden voorzien voor de komende win termaanden. Er waren heel wat deelnemers aan de voettocht te Meldert. Om) subsidie aan de Culturele Kring, subsidie die verhou dingsgewijs toch nogal miniem uitviel. Geantwoord wordt dat de aanpassing in 1976 zal ge beuren zonder wijziging aan de begroting. VERLOF ZONDER WEDDE EN INTERIMARIS In geheime zitting wordt dan beraadslaagd over het toe te kennen verlof zonder wedde voor een periode van twee jaar. Met 9 jastemmen, nul neen- stem en geen onthouding, overwegende dat H. Maes- schalck de gelegenheid dient te krijgen een nieuwe toekomst als verzekeraar óp te bouwen en dat het onverantwoord zou zijn iemand tegen zijn wil in dienst te houden word het ver lof toegestaan. Als vervangster wordt dan met 10 jastemmen, nul neenstem en geen onthouding Mw. Plas - De Ridder Linda van Baarde gem aangeduid tot eventueel via de reaffektatie in een an dere vervang(st)er wordt voor zien. WANDELWEGEN Als laatste punt worden dan een reeks van zes wandelwe gen te Meldert voorgesteld. De op de kaart reeds aangestip- pelde wegen vermijden zoveel Bij de verkenning van deze wandelwegen werden niet minder dan 15 stortplaatsen ontmoet en een hele reeks wrakken die dienen wegges leept te worden, maar op wiens kosten. Getracht zal worden sommige wandelwegen, waar noodzake lijk is, te verharden. Lambert Van de Sijpe toont zich opgetogen met het projekt van de wandelwegen en situ eert deze aktie in algemeen kader van milieuverkenning en milieubeveiliging. Wel is hij voorstander niet van zes maar om te beginnen van één wan deling en dit van het Hof te Putte dwars door het Kravaal naar Baardegem. «De mooi ste», zegt hij en Burgemeester De Vos voegt eraan toe «maar de moeilijkste». ZES WANDELWEGEN Drie wandelingen beginnen aan de Molenvijver aan Dr. Van der Heyden, één aan de kerk en twee aan het Hof te Putte. Op de kaart werden een aantal merkpunten aangebracht: Gemeentehuis, Burgemees ter, Onderpastoor, Pasttoor, Meisjesschool. Ondernemer Mergan, Slachterij Artislach, Garage Jacobs, Discount Crabbe. Maalderij Baeten, Slachterij Seghers, Garage Everaert, Veldwachter, Zagerij De Coninck, Dr. Van der Hey den, Ascohop en bloemist De Schrijver. Ook de 35 verschillende stra ten van de gemeente zijn er al fabetisch op terug te vinden. Wandeling 1: Vijver, Dokter, Falluintjes, deel Moorsel, Kloosterbos, Vijver, Afstand 6,4 km. Wandeling 2: Vijver, Kokerij, Kerkweg, Ach terstraat, Klaarhaag, Truien- bos (kapelletje), Dokter. Af stand 5,5 km. Wandeling 3: Vijver, Molpnkouterstraat, Mo rn ter sn En Tegen eens jovee altijd k één v elke eens stratie randje an ons judige 4996- s daar ze dat ijn re- irmaal

De Voorpost | 1975 | | pagina 3