HET GEBEURDE IN UW STRAAT. LANGSHEEN DE (vroegere) DREEF VAN SCHOTTE KOMT DE NIEUWE ADMINISTRATIEVE ZETEL van de GENERALE BANKMAATSCHAPPIJ, AALST 10 - 17-10-75 - De Voorpost In de «dreef van Schotte» op de grensscheiding Nieuwerker- ken - Aalst zijn ruim 70 mensen uit de streek bezig in een grote bouwput, waar zich 8 tot 10 meter in de grond 309 heipalen bevinden, een gebouw op te trekken van 12.500 vierkante meter. 12.500 m2 vloeroppervlakte Momenieei Zién ae talrijke wandelaars die de werken aandachtig volgen, de «mid- denkem» 20 meter hoog, en waaraan nog een 5 meter hoge technische verdieping zal toe gevoegd worden, waarin aller lei toestellen zullen geborgen worden, zoals het mechanisme van de drie liften, de luchtcon- ditionering, de koelinrichting enz In totaal komt er 12.500 m2 vloeroppervlakte met een grondbezetting van 2.500 m2 op een terrein-oppervlakte van 8 ha. Deze 12.500 m2 zijn verdeeld in twee ondergrondse en drie bovengrondse verdiepingen, Sik van SO x 5ü fn. Dit groots opzet wordt de «Ad ministratieve Zetel Aalst» van de Generale bankmaatschap- pij, waar, indien alles naar wens blijft verlopen, einde 1976 400 bedienden hun gloednieuwe kantoren zullen betrekken. Twee jaar intense studie Omdat de beste stuurlui aan wal staan, en om alle gissingen rondom dit reuzegebouw de kop in te drukken, hadden we een onderhoud met twee per sonen, die het beslist kunnen weten: de heer Jean Stalpaert, Direktielid van de G-Bank en de heer Olivier De Landtsheer, Architekt van dit nieuwe kom- pleks. Twee mensen die niets aan het toeval overlaten en dag in dag uit bezig zijn om allerlei pro blemen op te lossen, na een twee jaar lange voorberei dende studie, samen met de heer J. Van Innis, voorzitter van de Generale Bankmaat- schappij en de heer J. Carlier, Direkteur. Het is overigens geen zeld zaamheid om deze mensen ook nog 's nachts te zien rond neuzen op de goed verlichte en bewaakte bouwwerf met de tal rijke gebouwtjes voor werklie den, ingenieurs, studiebureau enz Niets aan het toeval overlaten Alle diensten werden grondig bestudeerd en geanalyseerd. Men ging intensief de onder linge relaties van de diverse uitvoeringsdiensten bepalen om de vereiste oppervlakte te kunnen vaststellen. Kortom, men wou een gebouw optrekken in funktie van de uit gebreide innerlijke organisatie, eigen aan het bankwezen en niet, zoals vaak het geval is, een gebouw optrekken om er zich lukraak in te huisvesten. Aldus werd, door de grondige studie van de heer Jean Stal paert, die de Generale Bank- maatschappij in de Nieuw- straat tot in de puntjes kent, samen met de architekt De Landtsheer, vooraf de juiste funktie en onderlinge relatie MELDERT Bromfietser gewond Woensdag in de Klaarhaag- straat werd de bromfietser Frans Verleysen wonende Brusselbaan, aangereden door de bestelwagen be stuurd door Louis De Cuy- per uit Opwijk. De bromfiet ser werd gewond en moest worden verpleegd. Voetganger gewond Vrijdagavond in de Grote Driesstraat deed de voet ganger Roger Crockaert, wonende Bergestraat 65 te Asse, ingevolge een mis stap een erge val. Hij liep verwondingen op en moest naar de kliniek van Asse worden overgebracht. Bromfietser gewond Zondagavond in de Molen straat werd de bromfietser Alfons De Meester wonende Langestraat te Hekelgem aangereden door de perso nenauto, bestuurd door Paul Schoonjans uit Asse. De bromfietser werd ge wond en moest naar het ziekenhuis overgebracht worden. MOORSEL Brand Vrijdag was brand uitgebro ken in de woning Kruisa- beelstraat 76. Overhitting van een kachel was er de oorzaak van. De plaatselijke brandweer werd gealar meerd en dank zij hun vlug en doeltreffend optreden kon uitbreiding worden voorkomen en het onheil overmeesterd worden niet temin is er belangrijke schade. Bromfietser gewond Zaterdagavond langs de Aalsterse Steenweg werd de bromfietsster Germain Van Brabant, wonende Brussel- baan te Hekelgem, aangere den door de personenauto befe.tuurd door Gerard Mollin uit Jette.De bromfietser werd gewond en moest worden verpleegd. EREMBODEGEM Erge val Vrijdagavond in de Gaston De Schepperstraat deed de voetgangster Julia Dupont, wonende in genoemde straat op het nummer 5, ingevolge een misstap een erge val. Zij liep verwondin gen op en moest in het hospitaal van Aalst ver pleegd worden. GIJZEGEM 2 zwaar en één licht gewonde Maandagnacht rond 00.35 uur langs de Steenweg op Dendermonde te Gijzegem kwam het tot een aanrijding tussen twee personenautos. Benevens materiele schade liepen Hubert De Neef, Brussese Steenweg 45 te Aalst, Paul De Wolf, Kapel- lestraat Gijzegem en Patrick Dhondt, Boomgaardstraat 39 te Aalst, ernstige verwon dingen op. Alle drie moes ten naar het hospitaal van Aalst worden overgebracht. NIEUWERKERKE Kampioen-pony dood Een pony van Marc van Vaerenbergh, wonende Sint Rochusstraat 37te Nieuwer- kerken, sloeg zondag om streeks 17 uur op hol en raakte midden het drukke verkeer op de autoweg E5 te Mere. De pony werd gegrepen door de bestelwagen van Hector Dossche uit Laken en bleef op slag dood. De wagen liep ook ernstige schade op. Ook een andere wagen, bestuurd door Manandiso uit Sint-Pieters-Woluwe werd geraakt. Door de ver keersopstopping na het on geval deden zich nog enkele kettingsbotsingen voor waarbij slechts materiele schade te betreuren viel. Met de pony verdween een kampioen van Belgie. AALST Bestuurder gewond Woensdagnamiddag aan de Tweehagenstraat - Binnen straat kwam het tot een aanrijding tussen de perso nenwagens bestuurd door Adrien Kindt uit St. Maria- Oudenhove en deze be stuurd door Frieda Braeck- man uit Hoboken. Benevens materiele schade liep eerst genoemde verwondingen op en moest worden verpleegd. Bromfietser gewond Woensdag kwam het aan de Bredestraat - Weverijstraat tot een aanrijding tussen de brc^mfie'tser Chris Rogge man, wonende Grote Baan 179 te Herdersem en de personenauto bestuurd door Leon De Kerpel uit Wanzel^. De bromfietser werd gewond en moest worden verpleegd. Bromfietser gewond Woensdagavond te 22.30 uur in de Major Claserstraat reed de bromfietser Jozef Sonck wonende Overimpe- straat 119 te Lede. Ingevolge een verkeerde beweging kwam hij ten val. Hij liep verwondingen op en moest naar het hospitaal worden overgebracht. Donderdagmorgen aan de Koolstraat - Vakschool straat werd de wielrijder Jan Vermoesen, wonende Re- gentiestraat te Welle, aan gereden door de personen auto bestuurd door Herman Schinckaert uit Aalst. De wielrijder werd gewc d en moest verpleegd worden. Bromfietser gewond Donderdagnamiddag aan de Denderstreek - Major Cla serstraat kwam het tot een aanrijding tussen de brom fietser Frans Cleemput uit de Geldhofstraat te Aalst en de personenauto bestuurd door Maria Droeshout uit Erondegem. De bromfietser werd gewond en moest worden verpleegd. Bestuurder gewond Donderdagavond aan de afrit van de autosnelweg te Aalst deed zich een aanrij ding voor tussen de perso nenwagen bestuurd door Michel Mouton wonende Antwerpsesteenweg te Brussel en de vrachtwagen bestuurd door Karei De Baerdemaeker uit Gent. Eerstgenoemde werd ge wond en moest worden verpleegd. Een gewonde Vrijdagnamiddag aan de Asserendries deed zich een aanrijding voor tussen de personenautos bestuurd door Nicole Chalas uit Aalst en deze bestuurd door Frangois Van Malderen uit Opwijk. De passagierster Albertine Troffaes uit Aalst liep verwondingen op en moest worden verpleegd. Wielrijder gewond Vrijdagnamiddag langs de Gentsesteenweg werd de wielrijder Maurits Van Der Heyden uit Lede aangereden door de personenauto be stuurd door Adolf De Neef uit Erpe. De wielrijder werd gewond en moest worden verpleegd. Vandalenstreken Zaterdagnacht hebben on bekenden in de Albert Lie- naertstraat bij de gestatio neerde personenauto van Albert Van Gijseghem de banden doorgesneden en andere beschadigingen ver oorzaakt. Door de politie werd een onderzoek inge steld. Bromfietser gewond Zondagavond aan de Schoolstraat - Vrijheidstraat kwam het tot een aanrijding tussen de personenauto bestuurd door Louis De Strooper uit Herzele en de bromfietser Karei Lauwers, wonende Statiestraat te Haaltert. De bromfietser werd gewond en moest worden verpleegd. Bestuurder gewond Zondag deed zich in de Brakelstraat een aanrijding voor tussen de personen auto's bestuurd door Pieter Vermeiren uit Herdersem en Severin Grootvriendt uit Welle. Benevens materiële schade liep een der bestuur ders verwondingen op en moest worden verpleegd. Kind gewond Vrijdagnamiddag op het speelplein in het stadspark werd de kleine Chris Gan senman, wonende Groene- weg te Haaltert door een schommel aan het hoofd getroffen en ernstig ge wond. Het kind moest naar het hospitaal overgebracht worden. inbraak Tijdens de nacht van vrijdag op zaterdag zijn onbeken den bij middel van braak en inklimming binnengedron gen in de lokalen van de Sint-Annaschool aan het Volksplein. Zij doorsnuffel den alle klassen, lessenaars en burelen werden openge broken. Talrijke voorwerpen en geld werden gestolen. De politie stelt een onderzoek Val van trap Zaterdagvoormiddag is So- lange Ponette, wonende Grote Markt 23, ingevolge een verkeerde beweging van de trap gevallen.De vrouw werd met ernstige verwon dingen naar de O.L.Vrouw- kliri.wk van Mijlbeek overge bracht. Gauwdieven Zaterdagvoormiddag tijdens de wekelijkse markt werden ten nadele van Suzanne Roels uit Aalst en Maria De Pauw uit Welle geldtassen met belangrijke sommen geld door onbekende gauw dieven gestolen. Door de politie werd een onderzoek ingesteld. Een zwaargewonde Maandagavond rond 23.15 uur op de Moorselbaan kwlam het tot een botsing tussen een drietal voertui gen. Benevens materiële schade, liep Frans Van Den |dj^ wonende Ijzerenweg- "stra'at 31^ Moorsel, ernstige vefwondingen op en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Bromfietser gewond Dinsdagmorgen aan de St. Camielstraat - Scherreveld- straat werd de bromfietser Richard Dullens wonende Affligemstraat te Aalst aan gereden door de bestelwa gen bestuurd door René Haegens uit Erembodegem. De bromfietser werd ge wond en moest worden verpleegd. Inbraak Tijdens de nacht van zater dag op zondag zijn onbeken den voor een tweede maal ingebroken in de firma Ims, in de derde industriezone. Zij gingen met kostbaar materiaal aan de haal. Een onderzoek werd ingesteld. Een gewonde Maandagavond langs de snelweg Brussel-Oostende op het grondgebied Erem bodegem deed zich een aanrijding voor tussen de personenauto's bestuurd door Gustaaf Janssens, wonende Tichelrei te Gent en de vrachtwagen bestuurd door Desire De Majderen uit Oostende. Benevens mate riële schade liep de eerstge noemde verwondingen op en moest verpleegd worden. _d, niet alleen in de huidige situatie, maar zelfs tot in het jaar 2000. Om precies te zijn, tot in 1990 is het voorzien om «goed te zitten». Pas na deze ontleding van wie, hoe, waar en wat doet, en van de huidige en toekomstige toe- Stand, Kon architskt Ds Landtsheer aan z'n plannen denken en met de ontwerpen een aanvang nemen. Advies van personeel Maar er is nog meer, ook de personeelsleden worden be trokken bij de uitvoering van de inrichting in hun nieuwe ge bouw. Zij hebben inspraak om hun toekomstige werkruimte mede te helpen bepalen. Natuurlijk stelt dit problemen, en het is een onmogelijke zaak om bv. op het individuele vlak alle wensen in te willigen. Stel U voor dat persoon A een witte schrijftafel wenst, B een metalen bureel en C de voor keur geeft aan een ander mo del, D een draaistoel en E een zetel op wieltjes verlangt. Daarom wordt rekening ge houden met de algemene ten dens, en uit de verschillende voorstellen en opmerkingen datgene uitgepikt, wat inder daad iedereen bevredigt. Vijftien m2 per man Vast staat, dat de bedienden in ruime en luchtige landschaps burelen hun taak zullen vervul len. Er zijn 15 m2 per personeelslid voorzien, en dit tot in 1990. Eén hemel op aarde wanneer men de huidige enge behuizing ziet in het nochtans zeer grote gebouw aan de Nieuwstraat te Aalst. Een oase van ruimte en groen In gans het opzet gaan de be dienden werken in een oase van ruimte en veel groen. Niet minder dan 500 bomen en sierstruiken zullen nog aange plant worden, waarvan zich 180 bomen zullen bevinden op de personeelsparking voor meer dan 170 wagens. Ook deze bomen hebben een bepaalde funktie. Zo wil men vermijden dat personeelsleden vanuit hun raam zouden neer kijken op een «blikken ruimte» van rijen auto's. Dank zij de aanplanting van 180boménzal deze parking een speciale sfeer scheppen en zorgt er me teen voor, dat elke wagen een keurig afgebakend plaatsje krijgt. Rondom het kerngebouw Rond de opgetrokken midden kern, die in hoofdzaak alle technische voorzieningen en sanitair zal bevatten, strekken de landschapskantoren zich uit. Op het gelijkvloers is een refter en ontspanningszaal voor het personeel van 665 vierkante meter voorzien. Deze ruimte kan omgevormd worden tot een feestzaal. Bij goed weder kan men terecht op aanpa lende terrassen. Kogelvrij achter zonnewerend glas Het gebouw, om mee te spelen in de omgeving, krijgt een bronskleurige aluminiumge- velbekleding. Om de storende invloeden van de wisselvalligheden van het weder uit te schakelen, werden Het administratief centrum van de Generale Bankmaatschappij z< )r9an Tmees iwerde iapony; n ree weds elke zodat richtir ganiz Aalst, zoals het eind 1976 in gebruik zal worden genomen. (foto Peter Esterhi de grote ramen voorzien van kogelvrij, dubbel, zonnewe rend glas. Tussen haakjes, is het nuttig om er op te wijzen dat de Gene rale Bankmaatschappij ook nu reeds al haar agentschappen met kogelvrij glas beveiligde. Ook aan minder-validen werd gedacht Om het gebouw toegankelijk maken voor minder-valid£|erer Veiligheid Noch over de plaats van de kof ferzalen, noch over de details van het veiligheids- en bewa kingssysteem kunnen wij, om zeer begrijpelijke redenen, uit wijden. Wel staat vast dat een uiterst gevoelige beveiligingsinstalla tie aanwezig zal zijn. Op elke verdieping bevinden zich branddetectoren en er zijn 4 brandhaspels per verdieping, voorzien van waaruit de verst afgelegen hoeken kunnen be reikt worden. Buiten bevinden zich nog twee brandmonden maarde doeltreffendste vondst staat open en bloot als een sierstuk bij het gebouw. Geen enkele toeschouwer zou er ooit aan denken dat deze drie grote bakken met «over loop» die schijnbaar de rol van fontein vervullen, de meest snelle blussingswerken moet verzekeren. Deze grote fonteinen van 90 kubieke meter bevatten steeds rein gehouden water en laten de brandweerlui toe om on middellijk en zonder aansluit- moeilijkheden gedurende twee volle uren, dit wil zeggen «spuit-uren» met twee formi dabele lansen, aan het werk te blijven eri wanneer deze «re servoirs» uitgeput zijn, kan men als nog beroep doen op de brandmonden van het water- verdelingsnet. De ring en tevens wandelweg rondom het gebouw, zullen de hulpwagens toelaten snel en doeltreffend te bewegen. Kortom, er is werkelijk niets aan het toeval overgelaten. Architekt De Landtsheer kop pelde het nuttige aan het aan gename. Bovendien werden op alle bo vengrondse verdiepingen en op de vier hoeken van het ge bouw terrassen voorzien, van waar de brandtrappen ingeval van onheil, een gemakkelijke ontruiming van het personeel verzekeren. Bij het hoofdgebouw komt een «agentschap», met een 6-tal loketten. Het is immers niet de bedoeling, zoals velen denken, dat het kliënteel mee naar Nieuwerkerken zou verhuizen. De diensten voor de gewone verrichtingen blijven in de stad behouden zoals vroeger en om deze redenen is er te Nieuwer kerken slechts een kleine par king voorzien, die voldoet aan de verwachtingen welke het agentschap stelt. werd een zacht hellend vl< voorzien, langswaar met r( wagentjes het agentschap de burelen zullen kunnen bi reikt worden. Enig mooi kader eigen Naast de bestaande prachtig natuur (daarom ook dat mè van «landschapsbureaus» ka spreken), komt het gans kompleks in een buitengewoc mooi kader met wandelpad! en zithoeken. Bovendien nog een amfiteatfLi voor 200 personen en ee kleinere «speakers-comd- weer omgeven door groen v. rust. Ook rondom sommige boma, worden zithoeken gebouw-.. om tijdens de rustpauze van i| omgeving te genieten. In september of oktober va volgend jaar hoopt men met d V aanleg van het park klaar i J komen. Er moet nochtans re kening gehouden worden n de grillen van moeder natu waardoor een verlenging b_B ten elke goede wil noodzakeli zou kunnen zijn. Een s Wandelweg rrsre»-. n me atuir g bi> nys ei Michc De zogenaamde «dreef var piovif Schotte», die op het ogenblü vi^ v) herschapen is in een moeras krijgt een echte kassei en eers|( omwoners mogen er gebru van makenzoals zij dit vroeg! pleegden te doen. Ook fietsers zijn toegelate maar motorvoertuigen worde geweerd. Het terrein rondom het admin stratief centrum zal men cr zeer logische redenen mogen betreden als wandel hèidl weg. Evenwel is het niet uitge sloten dat geleide bezoeke zullen ingericht worden De bestemming van de than geëffende grond tussen d Dreef en de Hoezebeek, staf nchte momenteel nog niet vast. Na het beëindigen van de wej ken zal op dit stuk grond, zoal voorheen, een weide aangej legd worden. Nog drukke dagen Het «Sluisken» kent thans nc zeer drukke dagen van af aanrijdende vrachtwagen Maar eind 1976 vinden er 40 personen in een uitzonderli groot en modern opgevat kon pleks, in een enig mooi k een unieke werkkring om hl van oudsher bekende bant wezen, met de modernst technieken uit te voeren, waai bij niets aan het toeval wei overgelaten, maar wel doorgi dacht werd tot het jaar 2000 E. A. ROGGEMA oktob groot tig poi enm< van s werde stevij een ti verwe wenii groei Verdi Het I. varen schaf biërei Het a men i zever kan c gemi< weds met t' driev deze woon inrich tal d mees strijd? deelr De oi De middenkern, waarrond ontspanningszaal en landschapsbureau s zullen worden opqericht. (fo* Peter Esterhazy)

De Voorpost | 1975 | | pagina 10