HET IS TUD NUL WIL NIET WEG Goaltjesfestival REMONTE THUIS MAG ROBUR ZICH GEEN PUNTENVERLIES MEER VEROORLOVEN MET DE HAKKEN OVER DE SLOOT Eindelijk r Te vroeg gejuicht 1» PROVINCIALE ^PROVINCIALE S.K. Lebbeke-Evergem 4-3 ^PROVINCIALE S.K. Grembergen - Redstar Haasdonk 2-1 Robur - Appelterre 0-1 F.C. Baasrode 2 - Winnik 1 Appels - 'Brake! 0-3 E. Nieuwerkerken - Borsbeke 2-2 Overmere - St.- Denijs 2-0 Opstal - Melsele 0-5 Voetbaluitslagen van zondag 12 oktober 1975 RIE MEERT EN S.K. LEBBEKE Uitslagen jeugd voetbal van zaterdag 11 en zondag 12 okt. 1975 Na twee uitwedstrijden Evergem als tegenstrever ontmoe ten en een plaats verdedigen aan de top van het klasse ment was geen lachertje. Men diende Immers tegenwind Daarbij was de linkerflank van dé verdediging minder snel bij de bal dan gewoonlijk, leek doelman Verhavert Iets te zenuwachtig en stond Lebbeke na 25 minuten met 0-2 in het krijt. Dergelijke achterstand kon nor maal niet meer overbrugd wonden. Deze keer zag Mare Van der JeutJht de situatie zeer goed en kon-hij In een minimum van tijd. nog vóór de rust. de stand gelijk bren gen. Meteen zagen de talrijke sup porters dat het werk van Paul Holbrecht en Rie Meert vruch ten afwierp Dank zij die twee doelpunten wend het sein opnieuw op groen gezet Een sterke forcing na de rust bracht ogenbirkkeWjk een der de doelpunt op- Nobert Joos zorgde voor de verrassing en toonde meteen zijn vordering en bewees dat hij een plaats verdient in het fanlonelftai. De wind zat mee en Marc Van der Jeught nam met een der- tigmeterschot de bezoekende doelman te grazen. Evergem werd nog beloond voor de inspanning en milder de Positief is het rekordaantal gescoorde doelpunten .maar de defensie is minder solied- «3 doelpunten tegen is wat veel» aldus P. Vermeiren die samen met zsïjn kollega De Visscher naar een gepaste formule in de verdediging zoekt. Indien de Leblbeekse aanvals- lijn even produktief blijft zijn er geen problemen, maar er kan een zondag komen dat er ook vooraan een minder goe de dag inzit en dan kunnen de punten verloren gaan. A. Van der Straeten- Geen wedstrijd van een hoog gehalte te Grembergen, maar dan toch een geleidelijke verbetering van de lokalen die het sedert een paar weken met de jeugd proberen. Die Jeugd schijnt wel enigszins vorderingen te maken, alhoewel de ouwe ratten Heyman - Mertens en Buydts weliswaar bij de uitblinkers werden geciteerd. Dit was ook de mening van invaller Tony Van Mele, die anderzijds ook lof had voor de jeugdspelers. Nipte doch verdiende nederlaag voor de Moerzeekse Tweede provincialer dat zijn slechtste wedstrijd van het seizoen speelde. Meejr dan 600 toeschouwers verlieten dan ook na afloop onte vreden het terrein, want de Moerzeekse voetballers hadden nu werkelijk ontgoocheld. Met drie punten uit zes wed strijden ziet de situatie er voor Robur alles 'behalve schit terend uit, en in dat opzicht wordt het de hoogste tijd dat opnieuw punten worden ge wonnen. In de Moerzeekse voetbalmiddens is men zich Robur domineerde Appeherre, maar kon niet scoren- bewust van de situatie. Men krijgt zondag St.-LievensjHou- tem op bezoek. Verlies ware rampzalig, want dat gaat het de rest van het seizoen te /knokken" zijn voor hel! be houd. Kiubleider De Maere was on tevreden over de prestaties van zijn ploeg. „Om bij te we nen" aldus de h. De Maere. „Verloren we reeds enkele wedstrijden vooraf, dan kon men tooh niet spreken van slechte prestaties. Tegen Ap pelterre was het heel wat an ders. Slecht van bij het begin tot het einde. De bezoekers waren heel wat vlugger op de bal en straalden een heel wat betere vitaliteit uit. Enkele mi nuten voor de rust kwamen zie op voorsprong. Logischerwijze gingen de bezoekers na de rust hun miniem© voorsprong verdedigen. De druk van onze jongens was te weinig over tuigend in die periode om hef tij nog te doen keren. Zondag zal er alvast uit een ander vaatje dienen geJapt". FC Baasrodd dat de Jongste weken zijn aanhangers In de gunstige zin had verrast, heeft voor eigen volk niet bevestigd. Aanvankelijk pakten Cooreman en co nochtans met goede komblnaties uit al kwam het eerste doelpunt er toch uit vrijschop vla Eddy Van Keer. Daarna viel alles stil en Win nik. ongeslagen In deze kom petitie stak zijn neus aan het venster- Gelukkig waren er op dit ogenblik flink uit de ogen kijkende verdedigers al9 Wau- mans en Beiis en pakte doel man De Vroe andermaal uit met fraaie parades- Wanneer speler-trainer Cooreman en achterspeler Waumsa» uit de wedstrijd verdwenen als ge volg van vroeger opgelopen verwondingen, kregen de Scheldezonen het vrij moeilijk. Toch kwam Daman nog het dichtst bij een doelpunt, maat zijn poging strandde op de zij- staak. Een minuut later deed zich aan de overzijde dezelfde faze voor en hier had doelman De Vroe zich wat misrekend- Zonder een hoogstaande ver richting te brengen is FC aan de winnende hand gebleven en dit houdt in dat men heeft postgevat in de leldersgroep- Hopelijk zijn de kwetsuren van Waumans en Cooreman niet kwaadaardig, zodat FC Baas rode zondag ln zijn sterkste formatie te Temse kan aantre den. Wanneer we uit deze eer der matte wedstrijd toch ie mand moeten vooropzetten noemen we Belis in de defen sie en Etienne Van Keer in het middenveld. Het is nu af te wachten of de Scheldezonen zich in de ko mende weken deze vooraan staande plaats waardig zuilen tonen. Feit is zeker dat de vooruitgang van de jongste weken werd 'bevestigd, al beet Winnik, een ploeg waarmede zeker nog rekening zal moeten worden gehouden, flink van zich af VjC De wedstrijd die Sparja Appels Bondag tegen leider Brakel speelde eindigde andermaal op 3en nederlaag. Tot nog toe hocht Appel3 bet genoegen van jen zege niet smaken- Tweemaal speelden zij gelijk en 4 wedstrij den moesten ZH met d® volle verliescijfers uit bet vekf. Het was dan ook te verwachten dat sr voor de wedstrijd tegen Brakel wijzigingen zouden aan gebracht worden, steeds met de toop op beter Of er nu veel door veranderd is is moeilijk te reggen. alleen de doelman Rudy Vinck ingekomen voor Romaln Dierickx kreeg de meeste lof toegezwaaid Vooral omdat hij sen raar gemaakte doelpunten wist te redden. Maar hij alleen kon het 'Het- Op hoekschop wag Brakel telkens zeer gevaar lijk en dat resulteerde hem dan ook in 3 doelpunten in de Ie helft, zonder dat Appels ook maar een keer 'kon terugslaan- Daarbij toorlden de gasten zich bij de plnken om de Arpelse voorspelers vooraleer zij konden gevaarlijk worden In de buiterr spelvat te loodsen. Er zijn 6 wedstrijden achter de rug en Sparta staat met 2 een heden achter zijn r>aam in de rangschikking. Dat was de kom- mentaar die we bij de supporters konden opvangen. De man in de straat verwacht een zege van de ploeg van trainer D'Hondt, iets dat ook al zo lang geleden is- We mogen nu echter de zaken niet gaan dramatiseren, maar zoals het nu draalt, ziet het er weinig rooskleurig uit- We zou den misschien de woonden van een staatsman kunnen herhalen •hét is nog niet te laat. maar het is tijd»- Wij bedoelen hier winnen, resultaten. Dle man had het °P wat anders- Np 6 wedstrijden heeft Opstal nog géén punt Met de komst van Melsele. een t ioeg die zelf maar AJ het aandringen kon Inlet bat«ln, Robur verloor 2 zure punten- (Jvc) Eendracht kreeg een Borsbekeop het ve*d- dat wel beter speelde dan zijn uitslagen totnogtoe lieten vermoeden- Borsbeke kwam lukraak op voor sprong in de ?e mirl- Eendracht Joeg te Impulsief de gelijkmaker na Overhaasting en een dosis meeval voor een onzeker akteren- de bezoekende doelman beletten dat de score nog voor de rust gewijzigd werd- Na de koffie ging Eendracht weer drukken en er kwam na een goed kwartier al voorsprong or het bord vla Janssens en DHIens. Wie dacht dat het kalf geborgen was kwam bedrogen uit Eendracht Het z'ob In de slotminuten nog een punt ontnemen- Haasdonk kon maar niet aan de gelijkmaker geraken in de wedstrijd SK Grembergen - Haasdonk die eindigde op 2-f, (Jvc) Van Moerzeke van SK Grembergen ontzet- Een schamel drawntje, dat was alles wat tot zondagmiddag op het aktief van de Bóeren-krijgers stond. Met de Komst van Si-nt-Denijs staat nu ook een allereerste zege op het boekje. Niet onverdiend trouwens, al moet gezegd dat met de Gente naars geen topploeg op het Kloosterlandgras liep. Bij Overmere werd het wederoptreden van de herstelde Van Lunter genoteerd, zodat de verdediging er wat steviger voor kwam. Omdat De Bruyne de bezoekende defensie steeds op de huid zat, ging er van de Overmeerse aanval heel wat gevaar uit. Het ijs werd door de doorgewinterde Jef Roosendans gebro ken de Zeienaar liet na een twintigtal minuten een afstands schot tegen de ouwen ploffen. Vijf minuten na rust pikte Fernand Buyse een gevatte dieptevoorzet van Van Lunter mee. Me'.een „zat" nummer wee. De bezoekers poogden terug te slaan, maar vooraan ging het zo stuntelig dat de thuiszege op geen e<nkel momentje in gevaar was. Is Overmere, na een ontgoochelend seizoenbegin voorgoed gelanceerd Daarop zal zondagavond, na de match te Maria- kerke. .al dan niet bevestigend kunnen op geantwoord worden. twee punten kon oogsten hoopte men te Buggenhout dat het tij zou keren. R. Doornik E Aalst St- Leuven KAVD E. Zele Rotselaar Sc up Jette Lede Lokerse Buggenhout Lebbeke Evergem Ronse Hamme S.K. Aalst St- Gillis W 0—2 Nieuwerkerken - Borsbeke 22 Sp- Appels Brakel 0—3 Robur Appelterre 0—1 S-L HoutemW MoorseI 01 Baasrode Winnik 21 Nederename Terjoden 1—0 Overmere-St. Denijs W. 2—0 Serskamp Edixvelde 30 Eremb Oudenhove 22 Schellebelle Meldert 0—1 Opstal Melsele 06 SK Gremb. Haasdonk 2—1 Doggen Wétte 11 Hofstalde Grotenbenge 11 Schoonaarde—'Gijzegem 31 S Moorsel Boonwljk 20 Wieze Oudegem 0—1 Kalken Z. Appels 34 Thor Meldert Wichelen 2-1 Herdersem Berlare 10 Moerbeke H. Zele 0—3 De jongste tijd deden een heleboel geruchten de ronde In Lebbeke. Rie Meert zou S.K. Lebbeke -niet meer oefenen, >e d. Zelfs een -nationale -krant -kwam -met derge lijke berich'jgeving. De heer P. Vermeiren, bestuurslid van S.K. Lebbeke over de toestand hieraangaande ondervraagd deeide ons me de ,,Er is -niets tussen Rie Meert en S.K. Lebbeke, geen ruzie tussen de oefenmeester P. Holbrecht en Rie Meert. Alle geruohten zijn vals. Rie Meert was de jongste weken niet op de oefeningen wegens ziekte. Daarbij dient aan gestipt dat Rie Meert geen contract ondertekende met S.K. Lebbeke maar dat hij naar Lebbeke komt om P. Holbrecht als trainer bij te staan, raad te geven, de spelers te bestuderen en op te stellen als vrienden dienst tegenover de heer P. Vermeiren die hij van kinds been af kent. Rie Meert helpt S.K. Lebbeke uit dankbaar heid voor P. Vermeiren." Dat betekent dat Paul Holbrech; de oefening geeft en Rie Meert niet ALTIJD op het Konkelgoed aanwezig dient te zijn. Voor de komende weiken en maanden zal de toe stand niets veranderen. Op he: Konkelgoed blijft Rie Meert verder werken zoals in het verleden. Ondertussen heeft men de vruchten kunnen plukken van het w-erk van Rie Meert en Paul Holbrecht. Lebbeke staal tweede in de rangschikking. Daarbij was Rie Meert vol bewondering voor P. Holbrech! die Lebbeke in goede ba nen wil blijven leiden. Dat er geen geschillen bestaan rond Rie Meert is nu duidelijk. Zondag krijgt Lebbeke een kapitale wedstrijd in derby tegen Buggenhout. Lebbeke moet wel op verplaatsing maar men hoopt de twee punten op zak te steken. (VDS.) Aan de rust diende geelzwart met een 0-3 achterstand te draaien en kon men in de kleedkamers niets anders dan Jammeren en weekla gen- Zes weken lang wordt hetzelfde verteld «We spelen goed, maar vinden de gapaste afwerking niet Het IS de waarheid, maar deze waarheid levert geen goals of punten op. Na de herneming kombineerde Op stal niet het moest- Toen bij overmaat van ramp Melsele nog een vierde roos trof was de kloof niet meer te overbruggen en diende men een forfaitscore te Irikasseren. Nul punten uit zes wedstrijden doet de klubidirigenten het voor hoofd fronsen Uiteindelijk zijn het de spelers die het moeten doen. aidus voorzitter De Baerdemae- ckr, die het nog -niet opgeeft en er vast van overtuigd is dat het tij zal keren- Opstal kreegt tot nu toe een paar moeilijke tegenstre vers- Nu de zenuwen misschien minder parten gaan spelen en men losser kan aantreden kan de kans groot zijn de eerste punten opzak te steken in de komende wed strijd. «Er moet dringend Iets verande ren. Herpakken we ons niet spoe dig dan wordt de toestand hope loos» aldus woordvoerder Van den Bengb, die voor de Jongste partij verzachtende omstandigheden in riep omdat Opstal met de reser vedoelman moest spelen en Dirk Van Muyiders tijdens de wedstrijd ernstig gekwetst werd aan Öe knie- (vds) „Het was weliswaar geen wa strijd om over naar huis schrijven, maar er -is alva een verbetering merkbaar Grembergen" aidus Tony V P'aE Mele. „De wedstrijd was ni moe veel minuten oud, toen Joh&nog sprong brachl Kort r nadiij." kregen d-e bezoekers een stra schop toegewezen en alles lie9aai voorzien dat met een 1 In stand he! opnieuw herbegi Het nen was. Gelukkiglijk werd h geen doelpunt en rond h halfuur kon Johan Baert nieuw opdrijven. Dit brad l meer gerustheid in onze rai gen en had men verwacht dl Haasdonk in de tweede hel de aanvalsklok zou luiden, da bleek van dat verwachtte o fensref maar bitter weinig huis te komen. Alleen enke minuten voor het einde slaac den ze erin nog de eer te na den". Zondag onderneemt S.I Grembergen de verplaatsin naar Melsele. Deze ploeg hie! afgelopen zondag schietoefi ning op het veld van het evei wel zwakke Opstal. Slaagt SJ erin daar minstens een pui te winnen dan is het goed o weg opnieuw een ereplaats te klimmen. EvD.M. 2—0 0—3 3—0 Prov. Junioren Eeklo KAVD SNS Aalst E. Zele Derfderleeuw Oudenaard© Lede Prov- Scholieren Eeklo KAVD 0—10 SMS E. Aalst 1—1 E. Zele Derxfarloww 5—2 Oudenaarde Lade M Gow Jun G SK Grembergen - SK Aalst 2-1 E- Aalst SK Lebbeke Wieze Wichelen 2-0 Overmere Berlare 2—8 Gew. Schol- C Racing Gent Overmere 1- Gew. Schol. I Welle Edixvelde 2—0 Doggen SKEremb- 3—1 Nieuwerkerken - Kerksken 31 St Derrderl. Meldert 4—0 Thor Meldert Heldergem 0-2 S-K- Aalst Ede 17-0 E Aalst Hof stade 03 Wieze Hendersem 30 Scheliebelle Smetlede 6—2 Wichelen Berlare 60 W. MoorselSt. Wetteren 01 Gew- Schol. L Baasrode Grembergen 30 E. St- Gillis - S Appels 1—2 Buggenhout Robur 05 Lebbeke Hamme 22 Heikant Opstal 6—6 Oudegem Schoonaande 3—0 Gew- Knapen C E- Aalst Massemen 2- Serskamp Lebbeke A 018 Schel lebélle Gijzegem 0—3 St Wetteren Opstal 2—0 Lebbeke B St. Wett. A 2- Wichelen Prov. iKnapen KAVD E- Aalst 1—2 Racing Gent Zele 0—2 Zat. Knapen D Overmere Beervelde 30 Zat- Knapen J Nieuwerkerken - Aaigem 2—0 Edixvelde Kerksken Zat. Knapen K SK Aalst Lede 1h-° Doggen M- Moorsel 08 Wieze Erembodegem 10 Thor Meldert—E- Meldert 6—1 Hendersem Terjoden 0—3 Zat. Knapen M Sp Apr els Heikant R. Gembergen-Beriare Hamme SK Grember. 2-3 2-2 22 Sc hoonaarde Boonwljk 2—0 St Gillis KAVD 2-0 Zat- Knapen N Zele Waasmunster Hamme Stekene B Prov. Miniemen KAVD E Aalst Racing Gent Zele Miniemen iH Kerksken SK Aalst W Moorsel Haaltert Miniemen 'I Zelo Lebbeke B Oudegem Buggenhout 1—3 Ledü E St. Gillis 54 Lebbeke A Wieze 71 SK Grembergen KAVD 9-0 2—0 5-0 fr-1

De Voorpost | 1975 | | pagina 16