KORT SPORT 6 DOELPUNTEN VAN DE GEBROEDERS VERHOFSTADT AALST SPORTIEF LOGISCH WINNAAR NIEUWE NEDERLAAG VOOR E.V. AALST h Zwemklub Krokkebaas gesticht NIEUWE LEIDERS 50 kilometer koppelrit te Gent Kalken 3 - Zandst. Appels 4 Knappe uitzege Johny De Nul te Lommei Etienne Van der Helst map Rudy Goossens op piste 21 ^NDBAL EERSTE NATIONALE anti Lebbeke heeft de topmatch tegen Sasja op een grootse ze gewonnen. Sasja, weliswaar' gehandikapt door het onbe- ilkbaar zijn van Weyn en D. Deckers, heeft een enorme skrachtige partij handbal gespeeld maar tegen het brio van duo "Verhofstadt moesten zij duidelijk begeven. Wij hebben indruk dat Avanti op weg is om een opvallend goed seizoen spelen. De Lebbekenaars mogen van rtu af ais serieuze ilkandidaten beschouwd worden. Wat ons tijdens deze wed- Ijd vooral opviel is de ontzettende kracht waarover de elers van beide klubs beschikken. Op sommige ogenblikken ig het er naar ons gevoel zelfs iets te hardhandig aan toe dat wij onwillekeurig de leiding soms niet begrepen. Hoever lichamelijke inzet van de handbalspelers mag gaan zal leds een discussiepunt blijven maar al bij al verliep deze rdnekkig betwistte partij vrij sportief. Volgende wedstrijd gaat anti naar Flémalle. Wij zijn echt benieuwd hoe de Lebbeke- iars het daar gaan doen. Zonder ongelukken geloven wij dat anti ook deze belangrijke partij zal winnen. De kracht van en Koen Verhofstadt gesteund door hun routinerijke mede- elers zal wellicht van doorslaggevende aard zijn. tbo Denderbelle deed het te Mechelen heel wat minder goed. bo speelde bepaald slecht maar het dient toch gezegd dat nu quasi volledig Mechelen ook een topploeg van de i wordt. ir ze- n de n 350 idelijk rede- t met reede a 16 jlaats top- Hassel Ie no- luttige k ver ttocht inning bleef fat ze >vinoi- 0-4, el F •Hants chiels an t)e rabo l kbo s - K nu ftksw ANTI LEBBEKE SASJA: 15. een door weinigen opge- rkt politiek incident, startte wedstrijd toch klokslag 30 u. De B.R.T. uitzending Bt toch nog vóór de Lebb. neentepolitiekReeds tij- is de eerste minuten scoor- Oirk Verhofstadt met een zettende loeier het ope- gsdoelpunt. Toen even jma een voortreffelijke kom- latie De Smedt - Adam een wlty opbracht aarzelde Dirk hofstadt niet om keeper issen voor de tweede maal nakijken te geven. Sasja ilikeerde wel even langs delkalek en M. Janssens een zeer vlot spelend en iral krachtig schietend Avan- eidde na 13' met 5-2. Doel- iten van de gebroeders Ver- stadt en De Smedt. Sasja echter terug en met Blpunten van de gevaarlijke en Bruno Deckers stel- zij gelijk (5-5) na 17'. Ide ploegen bleken toen ge tijd sterk aan elkaar waagd zodat drie minuten or de rust de score steeds Ijk bleef (8-8). Tijdens de tste seconden van de eer- helft kwam Sasja voor het aan de leiding langs De Bruyn. Ruststand 8-9. Het begin van de tweede helft was rijk aan emoties. Dirk en Koen Verhofstadt troffen de dwarsligger en M. Janssens werd op een meer dan ver dachte wijze door de Avanti- verdediging van een doelpunt gehouden. Na vier minuten in de tweede helft scoorde D. Verhofstadt, opnieuw met een echte loeier, de gelijkmaker maar een goedé M. De Bruyn bracht even later Sasja voor de laatste maal op voorsprong (9-10). Dirk stelde gelijk op penalty en even later zorgde Koen Verhofstadt voor Kwee prachtige treffers die meteen een definitieve richting aan de wedstrijd gaven (40' 12-10). Toen Dirk en Koen Verhofstadt dan aan het kwartier de voor sprong opdreven tot 14-10 'eek de wedstrijd gespeeld maar een niet aflatend Sasja maakte gebruik van de 2' straftijd van Adam om 10' voor het einde opnieuw tot op een doelpunt te naderen (14-13). Opnieuw bracht Dirk Vdrhofstadt ruim te voor Avanti maar een uit stekende Bax pikte opnieuw aan (15-14). Een flodderdoel- punt van L. Van Cauwenberghe en een penalty van M. De Bruyn brachten vier minuten voor tijd de score op 16-15. Tijdens de daaropvolgende aanval maakte D. Verhofstadt er 17-15 van en meteen was de Avanti-zege een feit. Een wanhoops-offensief van Sasja liet de thuisploeg toe de sco re nog op te drijven tot 19-15, langs Dirk Verhofstadt en E. - De Smedt. Een topwedstrijd die zonder twijfel zijn belofte inloste. Scoorden Dirk Verhofstadt 10, Koen Verhofstadt 6, De Smedt 2, Van Cauwenberghe 1. RESERVEN. AVANTI - SASJA: 9-9. De jonge Avanti reserven speelden een uitstekende wed strijd tegen het hard aanpak kend Sasja. De eerste helft, met een goede L. De Nil in het doel, eindigde met een 5-4 voorsprong voor de thuis ploeg. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte nam Ladhari plaats in het doel en een vlot spelend Avanti bleef aan de leiding tot enkele seconden voor het einde. Een onoplet tendheid in de verdediging liet Sasja toe toch nog gelijk te stellen. MECHELEN - BRABO DENDERBELLE 24-9. Mechelen, voor de eerste maal dit seizoen met zijn volledige ploeg, heeft aan Denderbelle een gemakkelijk hapje gehad. De Denderbel lenaars bleken echt niet geïnspireerd en het was duidelijk dat ook ,,de bank" op zeker ogenblik wei nig positiefs deed om de on vermijdelijke „pil" te vergul den. Wij geloven oprecht dat deze zware nederlaag voor Denderbelle juist op tijd kwam. Na de drie min of meer suc cesvolle kompetitie-wedstrijden bestond het gevaar voor zelf overschatting bij Brabo wel degelijk. Het veel sterkere Mechelen heeft hier nu wellicht een definitief punt achter ge zet. Van een wedstrijd was weinig sprake. Een ongeorga niseerd spelend Brabo speelde het snelle spel van de tegen stander mee en wie „Meche len" kent weet wat dit bete kent. Na amper vijf minuten spelen was een in een min dere dag verkerende keeper Wuest reeds drie maal ge vloerd. Hing de Brabo verde diging slechts met haken en ogen aan elkaar, in aanval bleek Denderbelle echt onbe- staande. Aan het kwartier leid de Mechelen met 5-0 en het duurde tot de 19e minuut vooraleer De Batselier, op pe nalty, een eerste maal een schitterende keeper Nincovic kon verslagen. Hel eerste veld- doelpunt voor Brabo kwam er slechts in de 28e minuut langs De Batselier. Stand bij de rust 10-3. Tijdens het tweede wed- strijdgedeelfe bleek Brabo nog rommeliger te akteren. De ver dediging bleef een zift en in aanval werd er „gefantaseerd" tot en met. Met nog 6' voor de boeg leidde het echt vlot en ontspannen spelende Me chelen met 18-8. Brabo diende in deze korte tijdspanne nog zes doelpunten te incasseren. De zware afstraffing is echt geen ramp voor Denderbelle maar wellicht een teken voor spelers en verantwoordelijken dat er nog heel wat weg af te leggen valt vooraleer met kans op succes de strijd tegen de degradatie kan verderge- zeï worden. Laten wij stellen dat het wederoptreden van Van Der Veken een pluspunt betekent. Scoorders De Bat selier 5, Timmerman 1, Ver- meir 1, Van Hout 1, Callaert 1. Reserven Mechelen - Brabo 16-15 De Brabo doublures hebben tijdens het wedstrijd beg in de kans op de overwinning laten liggen. Is het nu wel zo dat Brabo gehandikapt was door het onbeschikbaar zijn van keeper Van De Velde en de kwetsuur van B. Wuest, deze nederlaag was beslist te ver mijden. Na een overdonderend wedstrijdbegin, waarin een groot aan.al doelkansen onbe nut bleven, leidde Brabo met 5-2. Hoe meer de wedstrijd- duur vorderde, hoe rommeliger Brabo akteerde. Tijdens de laatste minuten bracht het Brabo offensief bijna nog een gelijkspel op. De wederoptre- dende Van Der Veken was topscorer. •eede nationale 4—6, in de Goe- 2—2, -2. JENO Aalst verloor op eigen veld toch wel onverwacht van het gepromoveerde Léon Lepage. Door deze nieuwe nederlaag E.V. Aalst nu afgezakt tot de zevende plaats in de rang- likking. Met amper 2 punten uit vier wedsrijden staan de igens van trainer Roganovic er wel slechter voor dan men het seizoenbegin kon veronderstellen. Het seizoen duurt iter nog heel lang en het zal ons zeker niet verbazen als lotali- dezer dagen Eendracht een gedaanteverwisseling onder stond die hen 'n de ..kop" van het klassement brengt, co-co M te meer vernamen wij niets van andere tweede nationaler Mta Aalst. Als men er bij Sparta niets om geeft voor ons niet iten. Laten weten tot wie wij ons kunnen richten is toch teveel gevraagd veronderstellen wij. hield Eendracht nog een tien tal minuten gelijke tred maar nu waren het de bezoekers die de wet dikteerden. Scoor den Petrez 6, Van Der Spie gel 2, Van Gucht 1, J. Moens 1, Van Boxtael 2, J.-P. Moens 1Simal 1 DERDE NATIONALE Tweede zage van Rosls Aalst Rosis Aalst is zich goed aan het aanpassen in derde natio nale, 'De ploeg van trainer W. De Boeok heeft met deze nieu we zege reeds vier punten op het aktief zodat rede ijkerwij ze mag aangenomen worden dat Rosis zonder teveel proble men zijn behoud kan verzeke ren. De overwinning had nog meer afgetekend kunnen zijn maar de bezoekers zorgden na de rust voor een anti-handbal zodat van een normale wed strijd geen sprake meer kon zijn. Jammer dat sommige Rosis spelers zich door hun tegenmaats lieten meeslepen. Opgehitst door enkele Ant werpse brutaliteiten verloren zij tijdens het tweede wed strijdgedeelte een groot deel van hun concentratie zodat de bezoekers nog gevaarlijk kwa men opzetten. Het scheidsrech- tersduo Bura-De Pauw hier niet vrijuit. Aalst - Léon Lepage 14-17 n 5' voor het einde de te nog steeds gelijk was i niemand weten welke sg uiteindelijk de zege zou «len. Léon Lepage, de '•corner in tweede natio- had weliswaar wel mee- gekend toen verschillende sterse doelschoten op de arsligger strandden, maar waren de Brusselaars 't de minderen geweest van thuisploeg. Toen D'Haese strafworp Lepage op voor- oog bracht (14-15) brak de hij een nochtans degelijk lend Eendracht. De bezoe- s bezegelden het Eendracht met twee nieuwe treffers ens de ultieme minuten, ils wij reeds schreven is er ens deze spannende wed- ijd nooit enige aftekening het scorebord geweest. En- n tussenstanden, na 10' na 20' 6-6. Toen de rust 'hrak bleven beide klubs steeds gelijk 9-9. Tijdens tweede wedstrijdgedeelte ntiek hetzelfde spelbeeld '11 na 35', 12-12 na 45' 14-14 na 50' spel). Hoe ons de laatste minuten de oekers de bovenhand na vertelden wij reeds. Een- oht had wellicht nooit ver- "J zonder de schitterende statie van de bezoekende "man Fromont. Scoorden Ooncker 4', Van Goethem «yens 2. Steeman 1, Petrez mmbaut 2. gaat degelijk handbal geen sprake meer. De bezoekers begonnen brutaal te spelen en sommige Rosis spelers replikeerden met hetzelfde wapen. In deze sfeer baart het geen verwondering dat Rosis zijn meesterschap niet meer in doelpunten kon uitdrukken. Het duurde tot 3' voor het einde vooraleer J. Meert opnieuw kon scoren voor de thuisploeg. De bezoe kers waren ondertussen ge naderd tot 7- 6(40e minuut) en weer was een out-standing spelende keeper Van Snick no dig om de Rosis zege niet in het gedrang te brengen. Tij dens de laatste minuut legde J.P. De Jaegher de eindcijfers vast. Scoorden J.P De Jae gher 2. W. De Boeck 1. Meert 5, E. Van Sniok 1. Reserven Rosls Aalst - Antwerp 7-11 Tijdens deze wedstrijd bleek duidelijk dat de Rosis doublu res sterk aan het voor uitgaan zijn. De jonge ploeg hield na vier minuten spelen zelfs de leiding met 2-1. Re delijk knap spelend konden zij toch niet vermijden dat de be zoekers met een 2-5 voor sprong de rust bereikten. Een „dolle" tien minuten van Van Impe liet bet toe tot 5-6 te na deren maar W. De Boeck ken de echt geen geluk toen hij enkele keren zijn schoten zag stranden op het doelhout. Een gelijk spel ware niet ondenk baar geweest. Scoorden Van Nieuwenborgh 3, Van Impe 4. Aalst Sportief in de aanval- DAMESHANDBAL In de dameskompetitie geen verrassende uitslagen. Sparta Aalst kon slechts de klassieke „eer" redden bij het sterke Ui lenspiegel en Avanti Femina ondervond natuurlijk niet de minste hinder om Anderlecht zwaar te verslagen. Het derby tussen Aalst Sportief en E.V. Aalst zag met de meisjes van Sportief de sterkste ploeg winnen. Van R.B. Dendermonde kregen wij geen nieuws. Aan de hand van deze uitslagen zou men kunnen veronderstel len dat er maar weinig nieuws te rapen valt bij onze handbal lende dametjes. Niets is echter minder waar. Heerst er In de bestuursrangen een positieve geest, bij sommige clubs gaat het niet zoals gewenst. Ganshoren bv. heeft algemeen forfait verklaard voor de kompetitie eni bij topclub Avanti Femina zijn er interne moeilijkheden. Interne moeilijkheden die vlug dienen opgelost te worden wil Avanti niet degraderen tot een gewoon „meelopertje". Wij hopen voor Avanti Femina dat het gezond verstand het zal winnen. Aalst Sportief E.V. Aalst 18-7 Dit derby kreeg een volstrekt normaal verloop. Aalst Sportief toonde zich duidelijk de min dere van een 'nog niet op volle toeren draaiend Eendracht. Reeds na 10' spelen leidde de „thuisploeg" met 5-1. Bij de rust had M. Van Delsen en C° deze voorsprong opgedreven tot 8-2. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte kwam Een dracht wat meer in de wed strijd zonder er echter in te slagen Sportief te bedreigen. De Sportief verdediging wist duidelijk vanwaar het Een dracht doelgevaar kwam en de meisjes van trainster Hutsebaut lieten dan ook niet na dit gevaar te neutraliseren. L. Wauters bleek de gevaarlijkste Eendracht afwerkster terwijl bij Sportief M. Van Delsen met 6 treffers het best bij schot was. Scoorden SportiefM. Van Delsen 6, Hu'.sebaut 3, Van Laer 4, Wynant 3, Van Oost 2. Eendracht Wauters 3, Devinne 1, Simal 2, De Smedt 1. Avanti - Anderlecht 22-2 Avanti, me: een speelster te kort, even voor de wedstrijd, diende nog vlug beroep te doen op een jonge invalster goalie om kompleet aan de wedstrijd te beginnen. Inder daad .uilgenomen de Avanti goalie ontbraken ook nog V. Verhofstadt, Buslot, De Pauw en Moortgat. Gelukkig voor Avanti Femina toonden de Anderlechlse meisjes zich be paald zwak zodat de zege na tuurlijk nooit in het gedrang kwam. Bij de rust leidde de Lebbeekse mesjes met 10-1 en de twee Sonja's, Muylaert en Van Den Broeck, lieten hun schutterskwaliteiten volop tot hun recht komen. Scoorden Muylaert 11, Van Den Broeck 6, Van San 2, Cools, Van Den Borre 1. EVA De wedstrijd Rosis Aalst - Antwerp 9-6 Een technisch en taktisch be ter Rosis liep na 15' spel tot 2-0 uit langs J.P. De Jaegher en J. Meert. Het Rosis mees terschap demonstreerde zich rn doelpunten van Meert tij- zeer sterke dens het volgende kwartier rk«rTMC de wet van de zodat na 20' sPelen Rosis een te ondergaan Onder verdiende 6-2 voorsprong telde, en! Pe,.rezL gelden zij Antwerp kwam daarna wel wat aan bod maar een uitsteken de keeper Van Snick stelde de Rosis voorsprong veilig. Rust stand 7-4. Tijdens het tweede wedstrijdgedeelte was er van kerven Aalst - Léon Lepage 14-22 Eendracht reserven dien- tegen het van retrez meiden zij [®ns de eerste helft min of ®r gelijke tred met de be iers (4-4 en 6-8) maar bij rust leidde Laken tóch s met 7-11. Na de rust De h. De Saeger werd bienoed tot president van het nationaal hand- balverbond der dames. (el) Het ging er spannend aan toe tijdens de wedstrijd Aalst Sportief - E-V DAMESHANDBAL De dameshandbalsport die na het verdwijnen van „ge vestigde waarden" zoals de Hr De Vries en onlangs nog Mevr. Buelens in een moeilijke bestuurssituatie gekomen was, heeft dank zij de inbreng van een paar „nieuwe gezichten" een nieuwe start genomen. Deze nieuwe start was broodnodig aangezien zelfs een niet-insider met de ellebogen aanvoelt dat de dameshandbalsport op het hellend vlak terecht gekomen was. Aangezien wij deze nieuwe bes'.uurslui reeds een paar jaar geleden leerden kennen als ideale leiders zijn wij de mening toegedaan dat de dameshandbalsport terug op de goede weg is. Eerste verwezenlijkingen van deze nieuwe bestuursploeg Beker van België met deelname van verschillende Luikse klubs, interlands tegen Italië en Luxemburg. Samenstelling Sportcommissie Ere-voorzitterMr. K. Wauters VoorzitterEd. De Saegher 1e O/voorzitterMr Clement (Luik) 2e O/voorzitter Mr Lievens (Brabant) A Secretaris M. W. Urban (Antwerpen) Persafgevaardigde vlaamstalig Mr W. Urban A Persafgevaardigde franstalig Mevr. Jasogne 4 Leden L. Neirinckx (Antwerpen) 5 Hanovi (Luik) A Afgevaardigde Olympisch Komifé Mevr. M. Van Delsen t BeheerderMr R. Buys A Afgevaardigde technische kommissie Mr Ed. De Saegher 2 TrainerV. Roganovic Assist, trainer D. Jespers. A HANDBALKALENDER A 18/10 te 20 uur Brabo - Merksem 20U.30 Flémalle - Avanti A 20u.15 Sparta Aalst - Visé 5 20u.45 Beyne - E.V. Aalst A 18u.15 Evere - Rosis Aalst 4 R.B. Dendermonde - Uilenspiegel A Sparta Aalst - Anderlecht 4 19/10 Aalst Sportief - Merksem A EVA 4 Aalst voor dames. Dp het ijkgevuld programma van de meeting te Gent °P zondag 19 okober staat ook een 50 kilometer koppelrit aangegeven Enkele onzer be roepsrenners uit de streek zullen er van de partij zijn,. Zo zal Eddy Peelman ploeg vormen met Willy Van Mal- derghem. WiJfried Wezemael krijgt Willy De Geest als koppelgenoot en Raf Constant wordt aan Zelck gekoppeld. Wielerliefhebbers. voor zon dag weet u 041 waarheen. A De Zandstuivers Sfeelden een uitstekende wedstrijd op het veld van Kalken waar met 3-4 werd gewonnen Nadat de thuisploeg op "een 3-1 voor sprong gekomen was wist de ploeg van *De Hoogte knap terug te komen Bij <k Zandstuivers speelden Hey- vaert, Mannaert, Van Damme en Coppieters een prima wed strijd- Achteraan konden zij rekenen op een sekure doel man Vervaet die gekwetst in het doel bleef t<>t het bittere einde- De Nu| reeds een gans sei zoen in uitstekende konditie heeft van de laatste wedstrij den van het seizoen gébruik gemaakt om nog een palm naar Schoonaarde te brengen. Het was nu te Lommei dat hij het opnam tegen een Neder landse koalitie en met sukses Meteen de zoveelste overwin ning voor Johny. De skiitingsp rijs te Putte Kapellen is nog een van die wedstrijden die de wieler liefhebbers aanspreekt. Dat moet Van Der Helst we' 9oed in het hoofd gehad hebben- Na een ganse koers zich in de kijker te hebben gefietst legde hij beslag op de 2e plaats achter Van Katwijck Een dergelijke uitslag is een zege waard- De Zeienaar Rudy Goossens krijgen we op de meeting van 19 oktober te Gent ook in de arena. Deze knappe junior die ons tijdens het seizoen reeds met uitstekende resultaten vergaste, zien wij ook nu een hoofdrol vertolken Zondag zullen er heel wat supporters aanwezig zijn die hun aanmoedigingen niet zul len sparen. Te Buggenhout werd overgegaan tot de stichting van een zwemklub. De idee kwam van de uiibater van het recrea tiecentrum „De Krokkebaas" en de heer Claes, die on dertussen de massa willen bereiken. De jeugd is in ieder geval al gewonnen voor het initiatief. De ouders worden door middel van een stencil duidelijk gemaakt waarover het gaat. Men deelt onder meer mede „sportbeoefening betekent in volle vrijheid zichzelf zijn. Zwemmen is bij uitstek de ontmoeliing met de 'an dere', ontmoeting in spel, in ploeg, als tegenstrever, als mens". Daarom vragen de organisatoren de kinderen te laten aansluiten en doet men een oproep tot de volwassenen om zelf aan te sluiten. De grote zorg van de zwemklub is zeker in te staan voor de opleiding van degelijke zwemmers en zwemsters. Men wil als doel de specifieke aklie „sport voor allen", kader vorming en topsport. De trainingsuren zijn voorzien de dinsdag van 18.30 u. tot 19.30 u. voor da. leeftijd 7 tot 10 jaarvan 19.15 u. tot 20 uur voor de groep van 10 tot 12 jaar en van 20 uur tot 20.45 u. voor de groep van 12 jaar en meer. De vrijdag voorziet men de jeugd van 10 toi 12 jaar van 19.15 tot 20 uur terwijl van 20 uur tot 20.45 u. de groep van 12 jaar en meer aan de beurt komt. Op zondag is er training van 11 tot 11.45 u. voor de jeugd van 7 tot 10 jaar. In de winterperiode zijn deze trainingen voorzien in het instructiezwembad terwijl tijdens de zomerperiode men zal beroep doen op Krokkebaas. Inschrijvingen kunnen gebeuren in het instructiezwembad. Buggenhout stel', meteen opnieuw een voorbeeld. Men wil jong en oud, alle leefijdsgroepen en klassen samen bren gen voor een gezonde, degelijke ontspanning. VDS.

De Voorpost | 1975 | | pagina 21