J Aan de leiding! Gehandikapt Zele verbaast iedereen INTERKLUBKAMPIOENSCHAP Herwaardering P.J. DE DONDER KAMPIOEN VAN LEBBEKE Ti VOLLEY 4eNATIONALE Bi lePB0VINCIALE Adec Baasrode - Kortenberg voor beker Veel streek- overwinningen 't Kan beter Wichelen eerste opdopper TAFELTENNIS HKH Hamme te sterk voor vierde ee Bericht aan alle clubs uit Dender-, Schelde en Waasland Veteranen Korporatief voetbalverbond gewest Aalst gingen van start I SENSATIE BIJ B0UW-S.A.F. Hii BELOFTVOLLE JOHN D'HAESE 22 VK AALST - DILBEEK 3*0. Dilbeek is slechts in de eerste set even in de wedstrijd ge weest. De bezoekers liepen uit tot 2-6 doch konden niet voor komen dat de Aalstenaars terugkwamen, om eens de leiding te hebben veroverd, gemakkelijk naar een vlotte zege te stevenen. Mare Philips was rn de aanval werkelijk outstanding terwijl de services van VK herhaaldelijk paniek zaaiden in de bezoekende gelederen. Setstanden 15-8, 15-5 en 15-3. Klassement In 4e nationale 1. VK Aalst, VW Temat en Kr. Ternat 2 w. 4 p. 4. Maldegem 2 w. 4 p. 5. Av. Lebbeke, Liedekerke, 'Eeklo, Den Haan 2 w. 3 p. 9. Zottegem, Dilbeek, Zomergem, Lichtervelde 2 w. 2 p. (GDP). Een b'ok van Aalst tegen de smash van Dilbeek, Ook Aalst smashte er op los. EEKLO - AV. LEBBEKE 0-3. Na de zware 0-3 nederlaag tegen titelkandidaat VW Ter- nat moest Lebbeke op bezoek bij het niet zo hoog aan geschreven Eeklo dat vorige week nochtans Zomergem klopte reden te over voor Avanti dus om zeer gecon centreerd aan de start van deze wedstrijd te verschijnen. Al bij al is er van een wedsrijd niet veel sprake geweest. Lebbeke domineerde van de eerste tot de laatste minuut. Moest in de eerste set het gezelschap van Eeklo dulden tot 8-7, in de tweede tot 8-7 en in de derde tot 11-13 Setstanden 9-15, 7-15, 12-15. Lebbeke speelde met Huau G., Van den Broeck R., Aerts J., De Bock J., Nobels D., Mannaert E., Meskens E., Van Caeckenberghe K., Van Beveren R. VOLLEYBALL BEKER VAN BELGIE. Zaterdag 18 oktober speelt Adec Baasrode de tweede ronde van de Beker van België tegen de Brabantse eerste provincialer Columbia Kor tenberg. De wedstrijd vangt aan te 17.30 u. in de sporthal Adec. (GDP). JUVENES ZELE - RODENBACH LEDEBERG 2-3. BIJ Juvenes geraakt de ziekenboeg stilaan overvol. Gelukkig geraakte Julien De Saeger In laatste instantie klaar terwijl de op de donderdagtraining geraake Chris Goossens toch nog fit kwam. Geen overvloed van spelers heeft aan Juvenes duidelijk de zege gekost omdat de voor de gelegenheid tot coach ge bombardeerde Eddy Van Peteghém ondanks een goede bege leiding te schraal In potentieel zat. Dat was trouwens erg dui delijk in de vierde en vijfde set toen een pressend Ledeberg onvoldoende kon worden afgeremd. 2e PROVINCIALE Men heeft bet 9°®d gedaan in de tweëde kompetitieweek Th. Berlare kreeg een gemakkelij ke taak aangezien C. De Klinge niet kwam opdagen. Het is noch tans wel zo dat het terreinpro bleem bij Berlare oog ploegen in moeilijkheden zal brengen Het wordf dus 3-0 forfait voor Berlare alhoewel er dient gewacht op de definitieve uitspraak van de ont moetingskommissie. Sp- Dendermonde had geen moei te om N Nieuwerkerke Waas te verslaan Het werd 3-1 tegen een ploeg die door het verdwijnen van haar trainerspeler moeite zal heb ben om beter te eindigen dan vo- Zele startte in de eerste set overdonderend De bezoekers wer den geregeld van het kastje naar de muur gespeeld en kwamen nooit aan bod. Dat ging dan toch beteren in de tweede set wan neer Rodenbach naar een vlotte zege stevende doch Juvenes naar het einde toe nog enkele punten verdiende- Suspens in de derde :.ef met de oranje-witten die doorlopend in achtervolging waren doch in de beslissende faze een nipte zege behaalden- Wat er daarna gebeurde werd al kort samengevat- Tussenstanden^ 1e set: 41. 73 9—5 15—5; 2e set: 5—2. 8—9 9—10, 9—15 3e set2—6. 7—12 13—13, 15—13: 4e set3—5. 4—8 7—11, 9—15 5e set3—9, 7—12 11—15. Zele speelde met De Rijcke, Ple- "-finck. Goossens Marcel. Van Uyt- vang E De Saeger J Van Pete- ghem E.. Goossens C Meys R-, Goossens W-. Van den Berghe Jo- han- rig seizoen-, tenzij er weer. net zoals vorig jaar een late remonte komt. Adec Baasrode won vlot van Ha- Met een 20 voorsprong ging de koncentratie wat verloren zodat Hades nog aan een pont ge raakte. Pittig detail Leo Rogiers kwam te laat °P de afspraak en bleef gedurende een ganse wed strijd op het bankje. Het is dui delijk dat trainer Van de Velde een juist standpunt heeft inge nomen en geenszins van plan is daarvan af te wijken Kangoeroes Aalst won van V. Vos- selare met 3-1-.. in een wedstrijd die de vergelijking met de topper van vorig seizoen kon weerstaan- 3e PROVINCIAAL Temse won met 3-0 van Kuklos Aalst- Voor Kuklos zeker een ver rassing aangezien de Aalstenaars wel over een ploeg beschikken die het moet kunnen. G Dendermonde is op de ver keerde weg. Trainingen worden door velen als een overbodige fu- xe beschouwd met het gekende resultaat Een goed spelend Lede liet er geen gras over groeien Springbokken Zele won zonder moeite op Mei Ie met 0-3 4e PROVINCIAAL Voor Wichelen is de verplaatsing naar Kemzeke geen gezondhelds- wanldeling geworden. Het werd een zware 3-1 nederlaag die in de eindafrekening zou kunnen door- wegerv S Sinaai, een andere ploeg met het maximum komt binnen veer tien dagen op bezoek te Wiche len Een doorslaggevende presta tie 's geboden. Zele verloor met 3-0 cijfers van Steendorp. De Steendorpenaars bewijzen hierdoor tot een dertop- rlöegen te behoren. DAMES EERSTE PROVINCIAAL Geen groots spektakel te Den- dermonldte voor de derby tussen Gilvoc ©n Berlare Met Gllvoc won de technisch sterkere ploeg alhoewel dient gezegd dat Ber lare met ongebreidelde energie speelde en de kans lieten teloor gaan om met 1'3 te winnen Nu werd het een thuiszege met 3-2- DAMES TWEEDE PROVINCIAAL Adec Baasrode staat dank zij de 3-0 zege tegen Vr. Vrasene op de eerste Plaats Léde behaalde de twee eerste sets in hun kompe titiecarrière tewijl J Zele vlot ging winnen op R Waasmunster (gdp) Met een week vertraging op de nationale interklubkampioen- schappen zijn ook de provinciale ploegen van start gegaan. In öe eerste provinciale afdeling noteerden we een vlotte zege van St. Niklaas tegen het op bezoek zijnde Eikenlo MB en een eerder verrassende nederlaag van Herleving A tegen de scheepsbouwers uit Temse. Was er bij St.-Niklaas B geen en kele zwakke plek en gaven De Cock, Colyn, Snellinge en co een zeer sterke indruk, dan lieten de Herlevingers het tegen Temse wel enigzins afweten. Guldo Ring akteerde vrij zwak en ook Roger Tecqmenne bleef een eind beneden zijn mogelijk heden. Rudy Dosschedaarentegen was zeer behoorlijk en ook Herman Pleters schijnt stilaan weer de odde te worden- Het wordt niettemin een harde dob ber om zich te handhaven In deze reeks- In 2e provinciale spande Goldstar Denderleeuw de kroon door met 13-3 te gaan winnen bij Eikenlo Eeklo C. De gebroeders Van Cotthem, Eylenbosch en De Pauw lieten niets aan het toeval over en mogen vast als de nieuwe titelkandidaten woriden aanzien- Slagen ze In dit opzet dan zou zulks de derde titel in evenveel seizoenen betekenen Op bezoek bij Melsele A heeft Herleving B zich vrij filinik verdedigd (11-5). De gebroeders Boudou schoten een tikkeltje te kort om ®l'k 3 wedstrijden te winnen, terwijl ook Van Langenhove en Van Malderen benede n de verwachtin gen bleven. In derde C haalde St.-'Niklaas C het zoals verwacht vrij gemakke lijk van zijn eigen D ploeg. Temse B diende nochtans de duimen te leggen voor Sivi C Melsele C toonde zich de sterk ste ploeg bij Belsele B. terwijl de Beiseelse A ploeg met een uitstekende De Boom Kieldrecht netjes op afstand hield (10-6). Herleving C langs zijn kant dien de niet aan te treden- In de 4e provinciale afdeling drukte Kuklos Aalst fel door tegen Denderleeuw C (15-1) Elckery Terjoden verloor zijn eer ste wedstrijd bij Artemis D maar Van der Marck en co kwamen toch eervof uit dit treffen (13-3)- Wichelen overwon Herleving E en hiep waren het vooral Fonteyne, Pauwels en Van der Plas die fel doordrukten Bij Herleving E was Valeri Boudoncq de sterkste, al mogen de nieuwelingen Van Belle en Moens op een goede verrich ting terugblikken- Ook luc Bou doncq gaf blijk van konditie- Den- derfioutem, de andere nieuwkomer in de 4e A was bye. In vierde D treédt HKH Hamme voor de eerste maal aan Met Luc Verschelden, de van Herleving overgenomen D4 als kopman vor men Waegeman, Van den Berghe en co een team dat w®leens te sterk zou kunnen uitvallen voor dë overige ploegen uit deze reeks St Niklaas E. dat het a's eerste tegen de Hammenaars moest °f' nemen viel alvast te Hcht uit. Het slaagde er enkel in de eer te redden (15-1). Voor Luc Verschel den staan de kansen dan ook mooi op de titel In deze reeks. Beveren ging even sterk van start en stuurde Melsele E met forfai cijfers huiswaarts. Belsele B tenslotte moest duimen leggen voor Melsele dat met Sivi D wel de moeilijkste tegenstander voor Hamme zou kunnen worden- Vooruitzichten voor het weekend Ie provinciale afdeling Kulmann Ertv A - Herleving A X 2e provincale afdeling Herleving B - Denderleeuw A 3e provinciale afdeling C Herleving C - Kieldrecht 4e provinciale afdeling A Elkerlyc Terjoden - Wichelen Reinaert B - Kuklos Aalst 4e provinciale afdeling D Hamme - Tissac D Derde nationale B St Niklaas A - Alpa Brussel VC rtedi kamf ii he ferkt. N ishot 2sen I l 2 - np.'oe ider ;jgge™ 2e f ele v cn e ■rijes de i Eric tot Iter P: yk$M De Het weekblad «De Voorpost» pakt fhans uit niet een rubriek «Tafel tennis in Dender- Schelde- Waasland». Alle gegevens Inzake de kompetitiewedstrijden, kampi oenschappen en tornooien worden verzameld door onze tafeltennis- medewerker Constant Vermeulen, Weggevoerdenstraat 48 - 9330 Den dermonde. tel 052-21-29 64 Wan neer u regelmatig verslagen over de interckibs enz van uw club wil lezen stel u dan orwerwijk in verbinding met onze medwer ker Met een dergelijke rubriek krijgt u een overzicht van alle prestaties door de ploegen uitho- gergenoemde streek. Aan u deze rubriek verder te te helpen uitbou wen en zo interessant mogelijk te maken Naar Jaarlijkse gewoonte, wij kunnen bijna van een traditie gaan spreken, werd op kermiszaferdag In de zaal Casino, door de lokale TTC Lebbeke. ho>t kampioenschap van Lebbeke inge richt, nu reeds voor de vijfde maal. Achtereenvolgens kregen we als kampioen van Lebbeke, in 1971, E. Van Biesen, in 1972 R. Tecqmenne, in 1973, J. De Donder en in 1974 R. De Vriendt. De organisatoren mochten spreken van een waar sukses, want niet minder dan 85 inschrijvingen werden geno teerd, wat zeker wijst op een vooruitgang van de tafeltennis sport In Lebbeke. winnen van de gereputeerde Paul Drieghe In de finale wist de geroutineer de crack Marcel De Bruyo met 2-1 te zegevieren van J- De Donder leren Aldus mocht eerstgenoemde een nieuwe parel hechten aan zijn reeds zo zwaar beladen sport- kroon. Uitslagen Vooraf de jongeren brachten de verrassing en in de reeks «min der dan 14 j werd na een spor tieve kamp, Wim De Ruysscher uiteindelijk winnaar. Dezelfde klasrljke speler wist zelfs de reeks van de 16-jarigen te win- De reeks 18-jarigen telde reeds meer ervaren spelers en het pu bliek werd vergast op een aardig patijtje tafeltennis, waarbij de fi nale werd gewonnen door Luc De Batselier vóór Luc Heyvaert Bij de seniors kregen we een dub bele Jcamp In de eerste plaats het kampioenschap van Lebbeke, uitsluitend voor Lebbekenaars Ge reputeerde spelers als Gilbert en Marcel Vasseur werden hier ver rast en voor de derde en vlerd f laats werd gestreden door Ju lien Heyvaert en André Putteman Laatstgenoemde die blijk gaf van een betere conditie, leverde een flinke prestatie en winst ®P'dle manier beslag te leggen op de derde plaats. Kwam dan de verwachte finale tussen E Va® Biesen. reelds kam pioen in '71 en Jozef De Donder, kampioen in '73. De eerste set. die zenuwslof end verliep, eindig de met winst voor E. Van Biesen 21-19 In de tweede en derde set barste -1 &e Donder los en onder een regen van backhands en smashes, moest E Van Biesen de overwinning laten aan de prachtig De Appelse korfbalklub is zondag nu ook met een vete ranen klub van start gegaan. Na een eerste reserve en 7A jeugdploeg waarover men reeds beschikte heeft men nu ook de kans aan de ouderen geboden om de korfbal- sport te beoefenen De wedstrijd eindigde op een gelijkspel 9-9 maar is dit wel het belangrijkste V fn de eerste plaats moeten we een ere-saluut maken aan u de nieuwkomers op het speelveld in de Rijckelstraat. Beginnen we bij de dames waar we Mevr Bisschop moeten vermelden die het eerste doelpunt van de wed- V strijd maakte. Voor het volgende konden ze rekenen op Mevr Roelandt (Nicole De Backer). Maar de primus was 5 beslist Sabine Van Extergem met vier korven. Bij de A heren waren het Frans Duym, Jossee Bisschop en Theo 2 De Wilde die met enig resultaat naar de korf mikten. De vierde dame bij het veteranen team was Maria Vermeir. 5 Bij de heren maakten Willy Scholliers en Adolf Scholiers V A eveneens hun debuut. Jef Verstraeten de vader van het ft Tl Appelse korfbal gezin liet zich ook niet pramen de shoes V, aan te binden. Hopelijk krijgen deze ouderen weldra Ti T versterking zodat deze proef nog eens kan herhaald V worden. Als sparring partners traden aan Tonia Michiels A (3) drie korven Jacqueline Bisschop (3), Johan Peersman 2 (1). Werner Cammerman (1). Patricia Woets (1). samen f, met Rudy Van Den Broeck, Greta Dierick en Etienne Tt Roelandt. Hei scheidsrech'.ersfluitje werd gehanteerd door 2 Marijcke Dierick. A De wedstrijd Bouw SA F kende een nogal sensationele aanhef lmmers in de 3e min kreeg de thuisploeg een straf schop toegewezen en doelman De Wolf schoot raak De scheids rechter valideerde dit doelpunt niet omdat een andere speler van Bouw inmiddels in de strafschop zone was gekomen Werd deze beslissing uiteraard fel aange vochten dar» menen we evenwel dat de ref het bij het rechte eind had. Dit voorval heeft Bouw de halve inzet gekost want het verloor de partij met oneven doelpunt verschil, Cooreman, de beste man bij S.A-F. scoorde ook de beide goals- Het was de Bouw doelman De Wolf die zijn vis vis nu met een reglemen tair getrapte penalty ging klop pen. Franke heeft zijn afgeteken de zege in de wedstrijd met een stug verdedigend Dessoden slechts in de tweede periode en toen er een ruim deel van de partij opzat gevestigd. Tot in de 25e min moest de thuisploeg fel kampen om langs De Dobbeleer aan een 1-0 voorsprong te gera ken Onmiddellijk na de kamp- wissellng werd het 1-1- Een felle tegenstoot van Desso had een doelpunt van De Feyter als gevolg- In een tijdspanne van 10 min sloeg Franke toen een paar keer verrassend toe langs De Dobbeleer en Rlzzo Nog kwam Desso terug langs Wou ters tot 3-2. Franke luidde toen opnieuw de aanvalsklok met n°9 2 voltreffers van Van der Meersch en Van Vaerenbergh tot gevolg. F F.R Resocub dreef op een zekere spanning. Bij de rust luidde de stand 1-1 met doel punten van Temmermans voor de bezoekers en van Huvet voor F.F R. Verliep de 2e periode In het voordeel van de bezoekers dan werd de stand niet meer gewijzigd Callebaut had het enorm lastig om tegen een 9 spelers sterke TT-ploeg met het kleinste verschil te Winnen Het enige doelpunt viel dan nog bij een elfmetertrap door Collewaert J.V.H DE UITSLAGEN F.FR Resocub 1-1 Bouw S-A.F. 1-2 Callebaut (a) TT 1-0 Franke Desso 5-2 Gilbos B.V.B- 0-5 (ff) Intercom Callebaut 4-1 HET PROGRAMMA VOOR 18 10 S-A-F. Intercom BVB FF R V.V.TT. Franke Callebaut (b) Somati Dessoden Bouw Resocub Gilbos spélende J. De Dortder, die aldus voor de tweede maal kampioen van Lebbeke werd- Beide spelers werden door het publiek toegejuicht en de over winnaar mooht de prachtige wis selbeker, geschonken door de voorzitter Pierre Bosman- In ont vangst nemen Voor verder festijn zorgde dan de open-reeks waarbij de beste spe- van Hamme en Grembergen zich aanboden voor de ereplaatsen- In de eerste hafve finale bleef Mar cel De Bruyre. nog altijd één van de beste spelers uit de streek, de baas over Frans Messagie Maar In de tweede halve finale zou J- De Donder terug blijk geven Van een spettenrende konditie en tegen alle verwachtingen in met 2-1 MOTORSPORT stam 'itwinn .V.< Welij dienc begir zelfs loper thuisi blaac »r blunc disch weer reeds ten t iroot IWC tegoi e vc MVC- tnkei .uck) verdic Voor met door 14 Jaar en Jonger 1 De Ruysscher Wim (kamp ioen) 2 Jan Van Extergem 3. Pieter Vasseur. 18 jaar en jonger 1 Luc De Batselier (kampioen); XX5C 2 'Luc Heyvaert3- Luc De Meersman Seniors 1. P J De Donder (kampioi 2 Emiel Van Biesen 3 Putteman Open reeks 1 Marcel De Bruyn 2. P-J. Donder3- Paul Drieghe 4. f Messagie Troosting 1 De Smedt (Grembergen) 2 L Heyvaert. De 17-jarige John D'Haese .won zondag bij de nieuwelingen /te

De Voorpost | 1975 | | pagina 22