Vrije tribune AALSTERSE PATER VLOOG ZELF MET EEN CESSNA NAAR ZAIRE P.V.V. B.S.P. OLYMPIC NEWS DEELNEMINGSFORMULIER XL'S smi mT^eiusM 2 - 17-10-75 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. BESLISSEN BOVEN ALLE DRUKKINGSGROEPEN Na het drukke politieke week-end komt het parle ment voor de eerste maal opnieuw samen. Een oppo sitiepartij, de socialisten, en een meerderheidspartij, de Waalse C.V.P. hielden congressen. Twee verschil lende onderwerpen waren aan de orde: de fusies en het economisch herstel. Zij zullen in de politieke debat ten van de komende dagen eveneens ter diskussie zijn De Waalse C.V.P. heeft onomwonden gekozen voor het fusieplan Michel en de Vlaamse C.V.P. heeft even eens in dat verband een zelfde houding aangeno men. Trouwens voor de regeringspartijen wordt het duidelijk dat de tuchtstem- mingen zullen worden opge legd. Niettemin blijft het een krachtproef voor de rege ring. Anderzijds zou het doen vallen van de regering op de fusies een onvergeeflijke fout zijn vooral met de economische moeilijkheden van het ogenblik. Het socialistische kongres heeft het economisch her stel behandeld, doch zeker heeft dit kongres niet gege ven wat ervan verwacht werd. De aandacht is vooral gegaan naar de terugkeer van Simonet naar de Bel gische politiek. Men schijnt trouwens deze man voor te stellen als de messias waarop de B.S.P. zit te wachten om haar plan te verwezenlijken. Ook de taal van de socialisten is tijdens het kongres veel gemilderd. Is dat misschien een teken vooreen eventuele wens van de socialisten opnieuw tot de regering toe te treden? Een ander verrassend ele ment van het kongres is tevens dat in de toekomst er ook een Vlaamse en Waalse B.S.P. zal bestaan die afzonderlijke kongressen zal houden. En moeten wij daarin dan zien dat de socialisten zouden bereid zijn om aan de communau taire gesprekken deel te nemen. Inzake het economische probleem heeft het socialis tisch congres zeker geen nieuwe elementen aan het dossier toegevoegd Volgend week-end dan het P.V.V.-kongres waarop de werking van de staat aan de orde is. De P.V.V. wenst de staat en de organen door te lichten en daarbij te onder zoeken welke opdrachten de staat morgen hetzij wegens dubbel gebruik, hetzij door voordeliger uitvoering via de privé-sector, gewoonweg kan opgeven of overlaten En op een ogenblik dat de stijging van de staatsuitga ven het maximum bereikt, kanalleen een systematisch doorlichten van de over heidsdiensten deze uitga ven afremmen. Men mag niet vergeten dat ongeremde staatsuitgaven meer infla tie, meer aantasting van de koopkracht, meer belastin gen betekenen. En in de P.V.V.-optiek betekent de afremming van de staatsuit gaven geen indijken van de sociale vooruitgang. En tus sen de kongressen door. komt de regering met haar relanceplan voor het parle ment. Het wordt hier een test voor de ploeg Tinde- mans, die nog geduldig zoekt naar een overeen komst tussen de sociale partners en hoopt dat het begrip zal worden gevon den. Indien deze overeen komst echter niet te vinden is moet de regering vol doende gezag en macht aan de dag leggen om haar maatregelen op te dringen. Ze moet daarbij het parle ment voor zijn verantwoor delijkheid plaatsen en laten beslissen over haar plan. Dit zou trouwens een moge lijkheid bieden om aan onze instellingen om zich te herwaarderen en aan te tonen dat ze nog steeds het bestuur van het land in handen hebben en dat de parlementsleden de ware bestuurders zijn boven alle drukkingsgroepen. Diane D'haeseleer GEVAARLIJK SPEL MR. TINDEMANS! De regering haar zoveelste mededeling over het herstel van onze economie is zonder veel lawaai door het parlement aanhoort. Zelfs het naar beleefdheidsrie- kende handgeklap der meer derheid was het bewijs van verdeeldheid ten overstaan van een wankele regering. De eerste minister, trou wens zeer onzeker en opper vlakkig heeft terug zijn ver antwoordelijkheid ontlopen. Ditmaal kaatst hij de bal in het kamp van de sociale partners, dus de vakbonden. Na de verklaring van enkele li berale grootmeesters, die de mening zijn toegedaan dat de regering niet ver genoeg gaat in het pluimen van de kleine man is de houding van Tinde- mans enigszins verklaarbaar. Maar ook daar begaat onze eerste minister de zoveelste blunder, de vakbonden zijn niet bereid, noch vandaag noch morgen toegevingen te doen op het in het verleden sindikale verworvenheden. Dit betekent dat zowel op het terrein van de index en zeker en vooral op het vlak van de C.A.O's van de vakbonden geen helpende en reddende hand moet worden verwacht. Solidariteit verkondigen onder alle lagen van de bevolking is een mooie slogan zonder in houd, over welke instrumenten beschikt de regering om de lo nen van de vrije beroepen te blokkeren? Dr Wijnen heeft trouwens nu reeds aangekon digd dat hij de intenties van de Regering totaal zal negeren. Dat betekent meteen dat er van het relance-plan niets over blijft. Het openbaar industrieel initiatief werd nog voor de ge boorte door de liberale konser- vatieve kliek ten dode opge schreven. Immers zowel de publieke holding als de GOM's worden door zoveel procedu res voorafgegaan dat zij ont kracht worden in hun werking en alleen een emballage ca- aeau overblijft zonder werke lijke inhoud. Voeg daarbij dat de aanval op het uitstellen van de CAO's - die trouwens sedert meer dan 30 jaar de hoeksteen vormen van sociaal overleg zoveel kwaad bloed zetten dat iedere overeenkomst met de vakbon den uitgesloten is. Dat bete kent ook dat binnen enkele da gen de bal terug gaat naar het Regeringskamp, en deze of zij nu wil of niet een bepaalde houding zal moeten aanne men. Trouwens de ondertoon bij de regeringsverklaring riekt naar volmachten, volmachten om allen die met werken hun brood moeten verdienen te verplichten het soberder te doen. Deze toestand vertoont trou wens heel veel gelijkenis met het jaar 1960, ook nu rpeds breken sectoriele stakingen los die wel eens grotere nationale vormen zouden kunnen aan nemen Wellicht zullen wij dan ««een andere Tindemans» moeten beoordelen, want bij deze so ciale acties zullen nog heel wat andere betwistingen opduiken die de bestaande machtstruk- turen weieens zouden doen kraken. De huidige crisis zit immers dieper dan men wel denkt, alleen socialistische structuurwijzigingen kunnen een passend antwoord zijn op de huidige kapitalistische wan orde. W. Vernimmen Senator VERVOLG yye vlogen langs Kameroen en Equatoriaal Guinea. Boven Kameroen was het archislechtweer. Meerdaneenuur lang zijn we er juist langsheen ge vlogen zonder er zelf noemelijk last van te hebben. Wat een geluk voor ons dat we in Douala zelf niet moesten zijn, want zelfs de grote jets die we in onze radio hoorden schenen er ginder wel last van te hebben. We konden het gemakke lijk aannemen want links van ons zag het zo zwart als pek. Om 11,37 kwamen we dan in Libreville aan. Het eiland Fernando Po met een paar mooie bergen was op die lange zeetocht een goede afwisse ling geweest. Om 13,10 konden we daar terug vertrekken voor onze laatste éta- pe: Kinshasa. Nu was het gedaan met o/er zee te vliegen. Onder ons was er praktisch niets anders dan bos. We stegen op meer dan drie duizend meter om veilig boven de wolken te zijn en om zover mogelijk radiokontakt te kunnen houden, want we wisten dat we zeker een paar uur zonder kontakt zouden moeten vliegen. Het was dus kwes tie van goed het kompas in 't hoog te houden en rigoureus de richting te volgen. Een voordeel waarop we niet gerekend hadden, was deze keer de wind. We hadden hem van achter, en vrij sterk, zodat dit de tocht is geweest waarop we het hoogste uurgemiddelde gehaald hebben van de ganse reis; bijna 300 km. per uur. We vlogen een stukje over Congo-Brazza Een DC 10 van Alitaia was ons op 11.000 meter voorbijgevlogen en had ondertussen Brazza en Kin al verwittigd dat we op komst waren. Toen we boven Brazzaville kwa men en door de wolken zakten, za gen we al dadelijk de pool van de ZaTre-stroom. Aan de overkant lag Kinshasa op ons te wachten. We passeerden eerst voorbij het vlieg veld van Ndolo. Daar moesten we uit onze ogen kijken om niet tegen andere vliegtuigen aan te botsen. Een beetje verder lag Ndjili. Daar moesten we zijn. Toen we al recht voor de pist waren om te landen, steeg voor ons een boeiing op. We moesten ons haasten dat we uit de weg waren. Achter ons moest een DC 4 hetzelfde doen. Als die boe iing dan yveg was mochten we be neden komen. Het was 17,02 als onze wielen de Zaïrese bodem raakten. We waren thuis. De rest van het drukke vliegver keer op dat moment in Ndjili kon ons niet veel meer schelen. Wij wa ren er nu voorlopig van tussenuit. We kregen een parkeerplaats aangewezen rechtover de grote ateliers van Air-Zaire. Daar stond ons machientje veilig. We namen een taxi, haalden enkel onze per soonlijke bagage uit het vliegtuig, en lieten ons naar de prokuur brengen. Op aan «ah, daar zijn ze!» werden we verwelkomd door pater Verfaille en zuster logrid. Dadelijk kregen we een kamer Pa ter Verfaille bood ons een glaasje bier aan, maar we gingen toch lie ver eerst een goed stortbad ne men, daar hadden we op dat mo ment het meest behoefte aan Na het avondeten zijn Bob en ik naar de post gegaan om naar huis te telefoneren en hun mondeing te laten horen dat we goed en wel aangekomen waren. Dat ze thuis met dit nieuws in hun nopjes waren kan men zich best voorstellen, wij waren dat trouwens ook. Na het telefoontje hebben we dan samen ne frisse pot gepakt op de goede afloop. We moesten vertellen over onze exploten, maar verschillende schenen een beetje ontgoocheld als we zegden dat we niets speci aals hadden meegemaakt en dat alles vlot en prima verlopen was. Ze hadden ons misschien liever horen praten over schrikwekkende momenten, over noodlandingen of andere extravagante dingen, maar aan zulke euvelen waren we ge lukkig altijd ontsnapt De nachtrust had ons deugd ge-, daan, en mijn eerste H. Mis in' Kinshasa was er een van grote dankbaarheid. Ik heb toen aan niemand een intentie moeten vra gen. We hadden al vernomen dat Mgr. Bakole, onze aartsbisschop, in Kinshasa was voor een vergade rt ng van de bisschoppen. Wij ont moetten hem rond 9 uur. Samen begonnen we dan seffens om kon takten te nemen met de autoritei ten van douane en ministerie van financiën. Het scheen zich alle maal vrij gunstig aan te melden. De zondag konden we daar niet veel meer aan doen. Mgr. Bakole zou met Ait-ZaTre naar Kananga terug keren, maar de vlucht werd afge last. Hij ging vragen of hij toelating kon krijgen om hem met zijn eigen vliegtuig naar huis te brengen. Het probleem was dat het nog niet ge- dédouaneerd was en dat er ook nog geen papieren waren van de Regie der luchtwegen. De hoofd- doeanier, die er voor konsultatie was bijgeroepen, had de vraag van onze bisschop verkeerd verstaan. Als een vlieg op nen.honingpot vloog hij op het vliegtuig af (ja, van het werkwoord afvliegen). Alles moest eruit, enz enz. Een echt ge harrewar. Mgr. Bakole stond er meewarig op te kijken. Als dat spel dan lang genoeg had geduurd kwam de konklusie dat het vlieg tuig niet weg mocht. De vraag van monseigneur hadden ze nooit ver staan, Zo belandde de vracht die we meehadden in de opslagplaats van de douane. Eigenlijk niet slecht, want daarmee stond het vliegtuig zelf niet zo zwaar meer op zijn poten, en we moesten die mar- chandise toch aangeven. Voor Bob was het toch wel een hele ervaring die mannen daar zo aan 't werk te zien en dat dan nog op een zon dagnamiddag. De maandag daarop, 30 juni, had den we «vrijaf», want het land vierde de 15e verjaardag van zijn «theoretische onafhankeijkheid» zoals ze het in de radio noemden. We begonnen dan opnieuw met ons geloop de dinsdag. Na die dag tot 3 uur op trot geweest te zijn waren we al zover dat we de vol gende morgen een waarborg zou den krijgen van de bank. En inder daad, woensdagmorgen om 8u. hadden we die al vast. Toen naar het douanekantoor in Ndjili. Papie ren invullen en wachten Na an derhalf uur nog wachten, maar dan op een andere stoel in een ander plaatsje. Toen het halftwaalf werd vroeg ik aan die dikke meneer of we diezelfde dag nog konden klaar komen. Hij zegde: ja. Dan vroeg ik tot welk uur ze daar dan wel werk ten. Tot 14 uur. Ik probeerde dan aan die meneer te eksplikeren dat er dan toch wel iets zou moeten gebeuren want dat we anders overuren zouden moeten doen. Hij scheen precies wakker te worden en zich er rekenschap van te geven dat wij daar zaten. We moesten nog een ander papier invullen. Met die waarborg van de bank in de hand vroeg hij toch nog eens naar de centen; en dan legde hij nog een paar zaken uit waarvan hij ons van meetafaan zegde dat we dat toch niet zouden verstaan, vermits dat speciale technische snufje van de douane waren. Het deed hem ple zier dat we het inderdaad niet ver stonden. Zo kwamen we dan ein delijk in het magazijn terecht. De pakken werden nog eens nageteld. Een beetje later op een karreke gezet en met de hulp van twee werkers naar het vliegtuig terug gebracht Er was mets verforen gegaan en ook niets beschadigd. Het kapittel van de douane was voor ons afgesloten. Toen trokken we naar de Regie der Luchtwegen. Maar het was al meer dan halfdrie, en die werken ook maar in theorie tot drie uur Ze hadden daar dus ook al hun handen gewassen en we moesten de volgende dag te rugkeren Zogezegd, zogedaan. Donderdagmorgen waren we er. De verantwoordelijke had ik onder tussen al leren kennen. Hij pro beerde me bang te maken met te zeggen dat de grote baas dat niet aanstonds zou tekenen. Maar on dertussen had ik die man ook al ontmoet en- wist ik dat hij het wel zou doen. Tegen de middag had den we ons papierke en was het getekend. Dan moesten we nog een ander papier hebben van het technisch kontrolebureau. Die man was er niet. Ik liet de nodige gege vens achter. Vrijdagmorgen tele foneerde ik naar hem vanuit de prokuur. Hij was er maar moest te rug weg. Hij beloofde alles klaar te leggen. Wij dan naar dat bureau in Ndjili. En inderdaad, het navigatie- bewijs lag klaar. Nu stond het licht op groen om naar Kananga door te vliegen, We hadden reeds onze va liezen meegenomen. Ze werden in het vliegtuig gestopt. Bob ging zijn vliegplan indienen Ondertussen ging ik vragen om een DC 8 die in onze weg stond te verzetten, en om 10,18 uur verlieten we Kins hasa met bestemming Kananga. We kwamen er aan om 14,22 uur, een half uur vertraging wegens een sterke wind op kop, maar we waren er toch. Pater Mullie en p. Sander- mans van de prokuur waren er met een kamionette om alles over te laden en ons naar huis te brengen. Ook een paar zusters waren daar «toevallig» Op de prokuur kwam iedereen ons een handje geven en eens kijken hoe we er uitzagen. Om half vijf kwam ik dan eindelijk op mijn parochie. Het was eerste vrijdag en ze hadden niemand om de avondmis te doen. Juist gepast dus, en om half zes stond ik reeds aan het altaar; tot grote verbazing van de mensen die nog niet wisten dat ik terug was. 't Liep als een vuurke rond en tegen het einde van de mis zat de kerW bijna gans vol. Een beter gelegenheid om de Heer nog eens te danken voor zijn tast bare bescherming kon ik eigenlijk niet gevonden hebben. Alles ver liep in de beste voorwaarden, ik had een enige ervaring opgedaan en was daar heel blij mee. Maar ik was toch ook zeer blij en gelukkig eindelijk weer helemaal thuis te zijn. 't Was goed geweest en ik zal zo een reis zeker nooit vergeten. Voor hen die nu nog enkele meer technische dingen willen weten voeg ik er hier nog een aanhangsel bij. In het verhaal heb ik telkens het uur van opstijgenen landen ver meld. Als ge dat allemaal bij elkaar rekent dan komen we tot een sommetje van 50 uur en 50 minu ten vlucht van Antwerpen tot Ka nanga. Het werd een afstand van een 12.000 kilometer, in rechte lijn gezien dus verder van Antwerpen- Indië, of een heel eind in zee voor bij het uiterste zuidelijke puntje van Zuid Afrika. Op dat trajekt deden we 14 landingen. Tot Kinshasa de den we dit in 7 dagen. Zonder Be lgië en Zaïre mee te rekenen over vlogen we 19 landen, waarvan 17 afrikaanse. We verbruikten 2.725 liter essence en 9 liter olie. We vlo gen steeds op een hoogte die, naargelang de weg die we volg den, varieerde tussen 2.500 en 3.000 meter Aan landingstaksen en andere onkosten op de vliegv elden betaalden we 186 dollar. Aan taxi, logement en eten voor onszelf betaalden we 117 dollar In feite liggen deze sommen lager, maar de pasmunt, waar we achteraf mets meer konden mee doen, is hier ook ingerekend. Elke dag een andere munt komt op den duur wel wat kostelijk uit aan «afval». Daar was nu eenmaal niets aan te doen. Dit is dan in 't kort het verhaal van onze tocht: Antwerpen - Kananga. OORSPRONG Olimpisch komt van het Griekse OLYMPOS en is het i ergmassief van Griekenland, op de grens van Macedonië en Thessalië. De top is 2911 meter is een groot deel van het jaar met sneeuw bedekt. De Olympos was voor de oude Grieken de ,unplaats van Zeus en de voornaamste goden. In 1970 werden op de Olympos resten gevonden van een Zeus-heiligdom. HET ONTSTAAN De antieke Olympische Spelen waren de beroemdste van de groots opgezette feestspelen der Grieken, genaamd naar «Olympia», waar zij om de vier jaar ter ere van Zeus gevierd werden. Hun stichting werd reeds vroeg verbonden met de mythen van Zeus, Pelops, Oenomaus en Heracles, hun historische stichting of hervorming werd toegekend aan Iphitos uit Elis. Sedert 776 v.C. werden de namen der overwinnaars opgetekend; dit jaartal gold als begin der Olympiaden, het tijdvak van vier jaar tussen 2 Olympische Spelen. Het feest had meestal plaats in augustus en duurde eerst één dag, in de bloeiperiode vijf tot zeven dagen. Tot de plechtigheden behoorden processies en offeranden, door vertegenwoordigers van staten en door overwinnaars gebracht, en een groot dankoffer door de bewoners van Elis aan Zeus. Het programma bestond aanvankelijk slechts uit wedlopen. Later werden daar aan toegevoegd de vijfkamp (verspringen, hardlopen, diskuswerpen, speerwerpen en worstelen), de pancration (een kruising van worstelen en boksen, waarbij opgeven of de dood van een van beide vechters de beslissing bracht), wagenrennen, wapen-, estafette- en fakkelloop. De atleten waren geheel naakt. Tot de strijd werden alleen vrije Hellenen toegelaten (later ook Romeinen), die een zeer strenge selektie op geoefendheid en karakter hadden doorstaan. Vrouwen mochten noch deelnemen aan de Spelen (uitgezonderd de wagenrennen), noch daarbij tegenwoordig zijn. De prijs was een krans, gevlochten van de takken van de heilige wilde olijfboom. Bij de bekroning werden de naam van de overwinnaar, die van zijn vader en van zijn geboorteplaats door een heraut verkondigd. De overwinnaars hadden het recht hun standbeeld te plaatsen in de Altis, het gewijde bos nabij Olympia (plaats in Griekenland op de Peloponesos aan de samenvloeiing van de Alfios en de Kladeios. Op de linkeroever van de Kladeios bevinden zich nog de resten van het oude Olympia waar toen een belangrijk Grieks heiligdom was gewijd aan Zeus.) In hun geboorteplaats werden zij in triomf ingehaald: veelal werden zij vrijgesteld van belastingen. Soms werd in de stadsmuren een symbolisch gat gemaakt, ten teken dat een stad die een Olympisch kampioen herbergde, geen muren van node had. Uit geheel Griekenland stroomden toeschouwers naar de Spelen: bij de Spelen ontstonden drukke markten. Kunstenaars stelden hun werken ten toon en dichters en redenaars lazen uit hun werken voor. In 394 n.C. hief Theodosius de Grote de Spelen op; hiermede kwam een einde aan een reeks van 293 Olympiaden. De herleving van de Olympische Spelen in 18% ook de «moderne Olympische Spelen» genoemd, is grotendeels het resultaat van het bezielend streven van Pierre baron de Coubertin. Hem stonden in hoofdzaak twee doeleinden voor ogen, t.w. de bevordering van een harmonieuze lichamelijke en geestelijke opvoeding van de jeugd en de versterking van de vriendschapsbanden tussen de volkeren, zulks in de overtuiging dat de sportieve krachtmeting om deszelfs wil edelmoedigheid en ridderlijk heid bij de atleet zou aankweken, alsmede respekt voor de prestatie van de tegenstander, de zgn. Olympische Gedachte. De Coubertins streven leidde in 1894 tot de oprichting van het Internationaal Olympisch Comité (I.O.C.). Hierdoor werd het organisatorisch kader geschapen dat niet slechts de Olympische Spelen in moderne vorm zelf tot grote bloei heeft gebracht, maar tevens de ontwikkeling van het sportleven en het internationale wedstrijdwezen krachtig heeft gestimuleerd. Op het nationale vlak is in dit verband belangrijk werk verricht door het Belgisch Olympisch Comité dat opgericht werd in 1906. De eerste moderne Olympische Spelen vonden plaats in 1896 te Athene, als eeibetoon aan het land waar de antieke spelen hun bakermat vonden. De internationale grondslag werd geacht versterkt te worden door zo mogelijk steeds een ander land als strijdtoneel te laten fungeren. In de loop der jaren zijn de Spelen steeds grootser van opzet geworden; prestige-overwegingen van het organiserende land spelen daarbij een enorme rolSteeds wil het ene land het andere de loef afsteken wat organisatie en niet minder de infrastruktuur betreft. Het Olympisch programma heeft sinds 18% veel wijzigingen ondergaan en is aanzienlijk uitgebreid. De kern vormen de verplichte takken van sport: atletiek, gymnastiek, kracht- en verdedigingssporten (boksen, worstelen, gewichtheffen, schermen en schieten), watersporten (zwemmen, roeien en zeilen), paardesport, wielrennen en moderne vijfkamp, meestal samengesteld uit paardrijden, schermen, schieten, zwemmen en veldloop. De onverzoenlijke houding van het I.O.C. heeft tegenover de met te keren professionalisering van de sport heeft er toe geleid dat bij sommige takken van de sport bij de Olympische Spelen niet langer sprake is van een krachtmeting op het hoogste niveau. Dit vasthouden aan verouderde amateurbepalingen, hoezeer ook in overeenstemming met de Olympische gedachte, dreigt de betekenis van de spelen uit te hollen. A. ABBELOOS INSTELLINGEN DIE ONZE AKTIE STEUNEN Weekblad De Voorpost, groep DC, Dendermonde. Kinderkonfektie Cleemput, In dustrieterrein Hoogveld, Den dermonde. «Baby en Junior»- kleding, rechtstreekse verkoop elke woensdagnamiddag en za terdag. p.v.b.a. Van Pollaert Gebr., Keur, Baasrode. V.D.B. Sporttassen, Stations straat 100, Lebbeke. Garage Peugeot, Dender- Motors, Burg. Portmanslaan 24, Dendermonde. Robuco, Wegenbouw, Aalst. A.S.L.K. Naam Voornamenleeftijd... Adres GemeentePostnummer Arrondissement Geboortedatum Wenst deel te nemen aan de kwis handtekening DE BELEVENISSEN VAN CYRIEL EN KLINKE \VAA(t 'TSCHwr\M VuiF j>UÏF 1<* MW VAT ALLES, MNK \enMu tfuji Nt» Ióumbo ik KneeC] vit Puurts hak een [Vonktl Mn Mfiacx.) ~TyT. - t-MTyjAMÜHQeu. PLUS Tv,em 8}iJej ouve y PAKT mt aue JAMAAf pfltCT W miZ\e!!G£ JU54 m OOK. - £N ZONVt&.Lfa piL-LóUS TB PAKK&t/!,

De Voorpost | 1975 | | pagina 2