"[WISTE MELDERT «OOK DE VERKOOPPRIJS VAN DE INFORMATIE- WEEKBLADEN AANGEPAST ALFONS VERLEYSEN 101 JAAR JONG! TUUR SONCK BEESTACHTIG VERMOORD KARflflVRLHIT *76 LOUIS-PAUL BOON KANS OP NOBELPRIJS? er Be- over man 17 I .2-725 I, als een vriendin van hun e^óie jhtgenote die ze niet mo- volg- 6n hen een bezoek brengt, 30 en yna allen verdwijnen, het- a{<sen sin hun hof, in de keuken, in Aan [zelfs in de Abdijstraat op mszelf eduiventil. i feite lat hun vrouw als eerste J133! ^schenk zou verlangen kon lerTfs &en en^e'e Meldertse man igèen Irmoeden en eega's die ur wel ktzij meubeleneen stereo- °33r jstallatie of oorbellen zou- Ln verlangen werden vaak jet een vaasje of bloemen fepaaid. joe de dames door hun fchtgenoot eventueel zou- fen willen geschilderd of Itekend worden scheen pk nogal een probleem, bmmigen wilden het liefst Vervolg van blz. 1 doen. al van anga. RAREWOORDEN: Hugo Peeters, J. Muylaert en Paul Beek brachten nu elk hun versie, vaak met doorgedreven fantasie en soms bijna ongeloofwaar dig, van woorden als kante loep, kakadoris, zeepaap, madammen en gust. Velen zagen «kanteloep» als een loep voor Brugse kant werksters of een vergroot glas voor diamantairs maar eigenlijk was het een wrat achtige meloen. Een «kakadoris» werd voor gesteld als een papegaai of een kwakzalver maar was in werkelijkheid een ontoerei kend persoon. Of «zeepaap» nu een zee paap of een zeep-aap was de weide zien, anderen op werd wel even moeilijk, et veld of in een sneeuw- Noch een mastklimmer uit jndschap en waarschijnlijk de piratentijd noch de jillen onze pastoorzijn oren scheldnaam voor de leger- febben getuit want in de jutsereelstraat schijnt men In preferentie te hebben lor«nu's». ia deze proeven waarin poral Eeckhoutstraat - Put- iraat uitblonk is het dan ok dit thema dat met 28 linten aan de leiding komt. IEDEREN HERKENNEN: jewoon een schlager her innen schijnt, vooral voor ize jeugd, geen probleem. |s de band echter omge- laid wordt ten gehore bracht wordt het echter in reuze-moeilijkheid, irp, Doment en Nievel iten toch zeven van de tien Kdjes te herkennen wat een fcle prestatie was. tok bij het bekijken van la's over de stoet bij vorige diende opgelet en de pmerkingsgeest gescherpt !ant zowel over de beelden Is over de begeleidende iksten werden achteraf vra- in gesteld als bvb «Welke iur had het kapje van het foute meisje?», lerop werd best geant- •ord door Dorp en Eeck- ut gevolgd door Doment it nu met één punt voor drong op Dorp en Eeck- butstraataandekopkomt. BAARDE-WOORD jet spel van Henk van lontfoort waarbij een spe- |r aan de leden van zijn am met allerlei gebaren en uziek een bepaald woord oet suggereren bracht wel lig spektakel o.a. bij tbeeldingen van woorden skip, ei, schmink, sleutel- it, uier, enz. Doment dat 9 Dorden scoorde (joker x 2) imt nu aan de leiding vóór ickhout met 6 woorden iker x 2) AOFNEEN: nmiddellijk inspelen op sn vraag en antwoorden iet ja of neen scheen voor ilen ook niet alles. Voor immigen was rood de eur van de hoop, voor ïderen was een hectare echts 1000 m2, voor nog ideren was de tekst over gezondheid op de takjes igaretten in België viertalig n men zag ook de Olym- ische Spelen in Montreal lechts in 1977, dus met een ar uitstel. at «Mie Katoen» een nieuw rogramma van de BRT ordt en dat «Gus naar hus ïmt» scheen voor iedereen Meldert een uitgemaakte aak. aalmoezenier in oorlogstijd stemden met de waarheid overeen. Wel was het een zonderlinge vis met uitpui lend ogen. «Madammen» bracht ons even bij de Lesbische vrou wen terwijl anderen het zochten in het spel met de dame, maar dan met het Franse «ma» liefst met de eigen dame. Bleek toch dat het liefst iets anders was, nl. de mevrouw spelen, veel plaats hebben. Een «gust» werd geen hoed je van papier en evenmin iemand die te diep in het glas had gekeken doch wel een niet drachtige, niet melkgevende droogstaande koe. In dit spel waren er drie ploegen met drie juiste betekenissen, nl. Dorp, Eeckhoutstraat-Putstraat en Nievel en met inzet van de joker kwam Dorp nu aan de leiding. WOORDEN ZOEKEN: Woorden van zes letters vormen met aanduiding bv. van kledingstuk met behulp van beurtelings één, twee, drie tot zes letters was voor kijkers misschien een saai maar voor de deelnemers een passionante bedrijvig heid hier was het Dorp dat het maximum behaalde. DE UITSLAG: De uitslag van deze tweede reeks kwam dan als volgt te voorschijn 1. Dorp 89 p 2. Doment 83 p 3. Nievel 81 p (niettegen staande nul op de eerste proef) 4. Eeckhout80p 5. Klaarhaag - Kokerij 75 p 6. Huizekens63 p Stand na de eerste twee reeksen 1Eeckhoutstraat - Put straat 164 p 2. Doment 161 p 3. Dorp 155 p 4. Klaarhaag - Kokerij 155p 5. Nievel 149p 6. Huizekens-Parijs 135p Voor de klassering volgens de behaalde plaatsen luidt de uitslag 1Eeckhoutstraat en Do ment 17 pelk 3. Dorp 15 p. 4. Klaarhaag en Nievel 14 pelk 6. Huizekens-Parijs 13p Finale op zaterdag 8 novem- bere.k. L.H. De familie van de Eeckhoutstraat-Putstraat! (jm) NATIONALE FEDERATIE DER INFORMATIE WEEKBLADEN DEELT MEE: Samen met de beslissing van de dègbladen, mede als gevolg van de blijvende stijgingen van de kostprijs (papier 30%, lonen 28%), zien de uitgevers van de informatieweekbladen zich gelijktijdig genoopt, willen zij de kwaliteit van hun uitgaven op het gewenste peil behouden, de verkoopprijs van hun bladen eveneens met twee frank te verhogen. Dientengevolge hebben de weekbladuitgevers, aan gesloten aan de Nationale Federatie der Informatie weekbladen, beslist vanaf 24 oktober e.k. de verkoopprijs van hun bladen van 16 op 18 frank te brengen en de abonnementsprijs aan te passen850 F voor een jaarabonnement425 voor zes maanden en 215 F voor drie maanden De Nationale Federatie der Informatieweekbladen.» Vervolg van blz. i Aardappelen eet hij zeer weinig. Zich wassen, eten, naar het toilet gaandat doet Alfons allemaal alleen. EEN FERME DRUPPEL: In de loop van de dag als hij, properen net want dat is hij, zo verklaart ons zijn liefheb bende schoondochter Cle- mence, achter de stoof zit droomt hij wel eens en blikt op zijn leven met de vele stielen en aktiviteiten terug of overloopt hij in gedachten de hele familie, om niet te zeggen heel Doment. Tel kens iemand op bezoek komt, en dat gebeurt vaak genoeg, komt Clemence met de fles en peter doet altijd mee. Jenever moet op hem eerder een bewarend effekt hebben want hij voelt er zich best mee. Vodka, eens gekregen van Pierre Van Ransbeek van de Bellemolen, een familie lid, kende hij niet en nam hij voor «sterk water». Toen men hem verklaarde dat het prima drank was van 45 graden was de fles echter op enkele dagen ledig. EN TABAK? Naast zijn zetel staat een emmertje met zaagmeel want een van de vrijetijdsbe stedingen van Alfons is uiteraard «sjieken». Tabak is bij hem ook onder andere gedaanten welkom en per dag rookt hij zo niet minder dan acht tot tien sigaretten of sigarillo's en hij heeft er zich steeds wel bij gevoeld. NOG FLINK VAN GEEST: Vertellen over de oorlog, over de vele plaatsen waar hij werkte, over zijn kinde ren, kleinkinderen en ach terkleinkinderen kan Alfons nog als niet een. Hij volgt nog alles mee en bezorgt, zo verklaart ons nogmaals Clemence, zijn huisgenoten zeer weinig last maar wel veel reden tot fierheid en trots. Deze verjaardag gaat nu wel min of meer in de intimiteit door maar streefdatum van gans de familie is oktober 1980. Als Alfons het zover brengt en Mieke De Vos van Aalst is reeds in haar honderd en vijfde jaar, (en ook in Vlierzele werd verleden week een eeuweling gevierd) wordt het immers een fan tastische gebeurtenis. Niet alleen is 105 jaar iets meer dan buitengewoon maar dit zou dan samenvallen met het vijftigjarig huwelijksju bileum van zijn zoon Joan nes en Clementia De Brou wer die huwden op 4 januari 1930. Dat nog kunnen beleven is niet alleen de vurige be trachting van de eeuweling zelf en van het huwelijks- paar maar tevens van de ganse Meldertse parochie gemeenschap. Dan is Meldert te klein! L.H. Vervolg van blz. 1 Beide meisjes bracht Tuur naar huis en wat zich nadien afspeelde blijft vooralsnog een raadsel. Donderdag werden de twee meis jes door de speurders onder vraagd. Geen van beide zou de derde man in het spel kennen. Ondanks alles is men in gerechte lijke kringen vrij optimistisch de dader binnenkort bij de kraag te kunnen vatten. H.D.W. In de woning met gesloten blinden werd Tuur beestachtig vermoord aangetroffen.(hdw) Vervolg van blz. 1 De marmeren tempel van Wat Benchamabopith. Bangkok. Het grote koninklijk paleis met de Wat Phra Kaeo op de voorgrond. laten blijken. Het Aalsterse «Ketje» alias Herman Daelman stelt de deelnemers voor, wat op zichzelf ook ai een bijzonde re attractie is. Zo zal Jean-Paul, ex-prins- karnaval (oiljsteneers zem- men) liedjes vertolken «0.0.0 mijn tante» - «'t is weer van tralalalala» en «De ka-ka-ka-karnaval», het be kende stemmingstrio met «Dat kan ik niet pruimen» en «oerang oetang», een ver rassend goede nieuwkomer Willy Grey, uit Nieuwerker- ken met «Naai het op je hoed, sof ie» en «De wonder pillen» en Harry Pinky met «Sloekkers» om enkel maar de inderdaad flink vertegen woordigde lokale deelne mers te vermelden. Verder is er nogLuc Caals uit Schoten, Bertroeleke uit Mol, Robby Thiel uit St. Gillis-Waas. Trio van Malde- ren uit St. Amandsberg, Fleur uit Buggenhout, Bert Vaatstrauit Maasmechelen, Duo Chrisdoline uit Albe- ringen die een of meerdere nummers brengen. De kwaliteit van de ingezon den karnaval liederen is ver rassend goed, zowal wat de muziek als de teksten be treft en het laat geen twijfel dat het bekroonde nummer alles zal hebben om een «sch lager» te worden Wij herinneren er aan dat kaarten in voorverkoop kun nen bekomen worden aan de prijs van 60-fr. bij Just Born Producktions, Dr. A. Gof- faertstraat 67 te Aalst, Tel. 053/70.50.03 en de zaal Madeion - Grote markt - Aalst. Tel. 053/21.11.48. Kaarten op vrijdag 17.10.75 aan de kassa: 70.-fr. Ook «De Voorpost» verleent haar medewerking en brengt een uitgebreid verslag over het festival. Volgens de jongste krantenberichten zou de Aals terse schrijver Louis-Paul Boon een goede kans ma ken om de Nobelprijs in de wacht te slepen. Die prijs bedraagt voor Letterkunde zes miljoen frank. De geruchten daaromtrent vonden bevestiging in het feit dat de Zweedse uitgeverij «Bok Förlaget Forum», een verwant bedrijf met Zwedens grootste boeken- trust Bonniers op de Franfurter Messe uitpakt met «Lilla kapellets vag» (De kapellekensbaan), gedrukt op 6.000 exemplaren, wat zelfs voor Zweden zeer veel mag genoemd worden. Er ligt ook een klein essay in het Zweeds over Boon, zodat de Vlaamse schrijver als eerste aan de beurt komt in een reeks schrijversportretten. Dfe uitgeverij voorziet nog eens twee boeken van Boon in zijn porgramma van vol gend jaar: Menuet en Mijn Kleine Oorlog. Naar verluidt heeft nog noou een neaerianastang au teur dergelijke kans gemaakt om de Nobelprijs in de wacht te slepen. Ook van Duitse zijde kwamen ge ruchten in die aard. Het is echter niet de eerste keer dat Boontje in dat verband genoemd wordt. Daarom wordt het toch nog afwachten. De Voorpost - 17-10-75 - 3 Al deze bezienswaardigheden kunt U bewonderen wanneer U de fantastische reis meemaakt naar het Fascenerend Thailand. Vraag documentatie en inlichtingen bij Boeykens- Reizen, Kerkstraat 70, 9330 Dendermonde - Tel. 052/21.39.34. De liggende Buddha in Wat Pho, Bangkok 'e familie «Do» van Doment. Herkent u er ook een burgemeester tussen? (jm)

De Voorpost | 1975 | | pagina 3