EERSTE FESTIVAL KARNAVALHIT BAARD KARNAVALMEESTAMPERS VIERING VAN 101-JARIGE lil GEEF BLOED! NIEUWERKERKSE GEMEENTERAAD 10 - 24-10-75 - De Voorpost x, Ned Vian ieferini e, Ere lies, VI leyst, I iols, M Immers, verschillende kan didaten waren de plaatop name overwaard en als je hieruit een keuze moet ma ken, wel ja Deelden de punten uit: Wil liam Souffriau (zanger- komponist en afgevaardigde van Just Born Productions), Mevrouw N. Schellinck (lid Feestkomitee Aalst), Mike Steve (zanger-komponist), de h. G. Kareis (komponist, afgestudeerd konservato- rium en muziekleraar) en last but not least muziekhande laar John Twin. Een volle Madelonzaal voor deze eerste kamavalhit-editie (jm) Harry Pinky, finalist en kandidaat prins-kamaval '76 (jm) Bijna stipt volgens het ge plande tijdsschema joeg het overigens uitstekend orkest Actif Club een potpourri Oscar Boone-liedjes de zaal in. De Madeion was behoor lijk bevolkt, maar waar ble ven alle uitgenodigde karna- valgroepen? EERSTE SELEKTIE Mark Corthals (Marcole, zegt u dat iets?) mocht of moest de nog wat ijzige sfeer breken met zijn «Lee Karnaval». Een vlot en goed nummer dat echter spijtig genoeg teveel Lede be zong om het op nationaal vlak te kunnen waarmaken. Wat la ter vloog Luk Caals er in met «Vliegt er in». Ook met zijn tweede nummer kwam hij net enkele punten tekort om in de finale te geraken. De «Won derpillen» van Freddy Grey bleven zoethoudertjes, even als de eerste twee nummers van het Stemmingstrio. «Laat toch eens zien» kreeg betere punten, zodat we deze Aalste- naars in de finale mochten be groeten. Evenals de jonge, ietwat onwennige Roby Thiel MELDERT Begunstigd door een aan genaam oktoberweertje werd onze kranige Alfons Verleysen, sinds 16 oktober juist geteld honderd en één jaar oud, doorzijn kleinzoon Willy naar de Meldertse kerk gevoerd waar Pastoor Stan- daert een plechtige dankmis opdroeg voor deze kranige ouderling met jeugdig uit zicht. Samen met zijn hele familie en een hele schare vrienden en kennissen waarbij de wijk Receptie op het gemeentehuis van Meldert met op de foto van l.n.r. gemeentesekretaris M. Simoens, burgemeester A. De Vos, Alfons Verleysen 101 jaar, schepen F. Nuelant en schepen J.Mattens Om) Alfons Verleysen te midden van familie en gemeentelijke overheid na de receptie (jm) Doment uiteraard meest was vertegenwoordigd werd hij door de celebrant gedu rende de Eucharistieviering die hem wenste dat hij Meiderts eer hoog diende te houden en er voor zorgen dat over enkele jaren Mel dert de oudste inwoner van het hele land heeft. Daartoe achten we Alfons inderdaad «capabel». Zoals trouwens verleden jaar bij de eeuwviering werd ook nu Alfons met zijn familie in het gemeentehuis ontvangen waar hij door burgemeester Albert De Vos werd gehuldigd. Een inte ressante check werd hem overhandigd en ook andere geschenken en een mooi bloemstuk mocht hij er in ontvangst nemen. Na deze plechtigheid wer den dan ook door het hele gezelschap nog een paar «kapellekens» bezocht waar onze eeuweling zich even eens kranig wist te gedra gen. «Volgend jaar», verklaarde de burgemeester, willen we een grootse viering op touw zetten voorde flinke Alfons Verleysen, want dan is het, in het licht van de nakende fusie, wellicht de laatste maal, voor ons alleszins. Voor Alfons zelf komen er dan wellicht nog een hele reeks jaartjes bij!». L.H. DENDERMONDSE GIDSENBOND BEZOEKT AALST De gidsenbond van Dender- monde, onder leiding van voor zitter Pauwls en van de Heer Hervent, sekretaris van de V.V.V. bracht op zaterdag 18 oktober een bezoek aan de stad Aalst. Zij werden rondgeleid door de plaatselijke medewerkers van de Kommissie voor Toerisme Mevrouw Van de Velde en de Heer Triest. Het Kollege van Burgemeester en Schepenen had er aan gehouden de groep een ont vangst aan te bieden. Schepen Bogaert, Ringoir en Van den Eede, alsmede de Heer Roger Van de Wiele, sekretaris van de Kommissie voor Toerisme, kon den een 30 tal gidsen begroeten in de raadszaal. Schepen van Kuituur G. Van den Eede verwelkomde het gezelschap en sprak zijn voldoening uit over de toenadering van beide steden op toeristisch gebied, wijzend te vens op de grote kulturele aktiviteit te Dendermonde aan de dag wordt gelegd. Aan de gidsen werd als herin nering een keramiek afdruk van het oude schepenzegel van 1287 aangeboden. (Sint-Gillis-Waas) met zijn «Ka-ka Pi-pi». De goede po- diumpresence Van Harry Pinky kon de wat mindere zangtech niek volledig rechttrekken. Met «Sloekkers» bereikte Harry niet alleen de finale, maar toonde hij zich ook een se rieuze kandidaat-opvolger van kamavalprins Bob. We noteer den enkele minder opvallende optredens van Clint, Betroe- leke en Duo Chrisdoline. Niet dat ze slecht waren, zeker niet, maar de konkurrentie met Hei di, Jean Paul en Trio Van Mal- deren was te moeilijk. Het was de meeste toehoor ders duidelijk dat één van deze drie kandidaten winnaar ging worden. Jean Paul presteerae het zijn drie nummers te laten klasseren. Zijn «Ka-ka-ka- ka-karnaval» haalde reeds de hoogste score, en het ging Heidi (Laarne) niet gemakkelijk zijn «Hei, ho, wat doe je nou?», op te dringen. Onze voorkeur ging naar haar (maar dat heeft misschien te maken met ons zwak voor het vrouwelijk schoon). We gaven de «Toeters van plastiek» van het trio Van Mal- deren (Sint-Amandsberg) net wat minder kans dan vorige nummers. Maar goed, verschil lende pronostieken waren mo gelijk. De lange, warme zomer is weer voorbij en ook in de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis te Aalst is het er vaak warm aan toe gegaan. Dank zij de mede werking van vele afdelingen en anderzijds ook dank aan degene die gevolg hebben gegeven aan een speciale oproep via de pers werden de eindjes toch weer aan eengeknoopt. DERDETRIMESTER In totaal waren er niet minder dan 1666bloedgiften waaronder 96 van nieuwe donors. Per gemeente waren er in het derde trimester te Bam- brugge8, te Peizegem 81te Oordegem 23, te Papegem 35, te Nieuwerkerken 16, te Haaltert 19, te Hekelgem 29, te Burst 52, te Baverehm 12, te Merchtem 105, te St. Lievens Houtem 46, te Lebbeke 291 (ja, 291) te Liedekerke 45, te Teralfene 49, te Opwijk 119, te Opstal-Buggenhout 90, te Denderleeuw eveneens 90, te Mere juist 200 en te Aalst 356. VIERDE TRIMESTER Vergelijkend met de getallen in 1974 waren er eind september in 1974 4527 giften en nu in 75 5181, zij een vermeerdering van 654 giften. Gehoopt wordt dat in het vierde trimester de afdelin gen nogmaals hun beste beentje zullen voorzetten zodat 1975 werkelijk een suksesjaar wordt, niet al-, leen voor de bloedtransfu siedienst maar vooral voor de velen die bloed nodig heben en dank zij de onbaatzuchtige medewer king van velen het leven weten te houden. WISSELBEKER DR.MATTHIEU Voor deze wisselbeker staat voor het ogenblik Lede aan de kop met 32% meer dan het vooropgesteld aantal, gevolgd door Opwijk met 24 meer, Aalst, 22% Hekel gem 20%, Buggenhout 17%, Mere 16%, Liedekerke 11%, Lebbeke 10%, St. Lievens Houtem 6%, Teral fene 5%, Merchtem met een vermindering van 3% Den derleeuw 5%, Haaltert 6%, Poezegem 14, Papegem 16% en Nieuwerkerken 27%. Burst, Oordegem, Bavegem en Meldert komen niet in aanmerking. RANGSCHIKKING We besparen u een tweede opsomming van alle finalisten. Meteen de uitslag: 1. «De Ka-ka-ka-ka- karnaval» door Jean Paul. 2. «Hei, ho, wat doe je nou?» door Heidi. 3. «Toeters van plastiek» door Trio Van Malderen. 4. «'t Is weer van tralalalala» door Jean Paul. 5. «Sloekers» door Harry Pin ky. Een uitslag die wellicht door weinigen zal betwist worden! Jean Paul stapt dus binnen af zienbare tijd de studio binnen voor een gratis plaatopname. Verder ontving hij van het Ste delijk Feestkomitee de trofee van de stad Aalst. Zorgden eveneens voor diverse prijzen: de Prinsenkamer, de Draecke- nieren en verscheidene win kels. Ook bloemenjuffrouw Annick was present. Alles bijeen, een gezellige avond. Een aanmoediging voor het festival '77! RENE DE WITTE het ale de arro Het Stemmingstrio ook van de partij (jm) Een blik in de kleedkamers (jm) Vervolg van blz. 1 ting stuk waren. De Burge meester nam er nota van, om vervolgens met 11 ja stemmen punt 2 goed te keuren. De goedkeuring begroting 1976 van de Kerkfabriek O.L. Vrouw Hemelvaart, bracht opnieuw deining, niettegenstaande de Pastoor een memorie van toe lichting voegde bij deze begro ting. Raadslid De Sloover wenst niettemin te vernemen hoeveel de opbrengst is van het stoelgeld van de Kerk (nu 50.000 Fr.). Raadslid Goossens (PVV) merkt op: «Nu kunnen we wel een parallel trekken tussen het voorgaande punt betreffende de wielerclub. Gelovigen en niet gelovigen moeten hier ook betalen!». Waarbij Burge meester Hooghuys dit raadslid in het gelijk stelt, maar er op wijst, dat het hier een toestand is waar men niet aan uit kan, «en de wetgeving van de gemeente is er nu eenmaal», besluit de Burgemeester. De uiteindelijke stemming om trent punt drie: I nee, 9 ja en I onthouding van de Burge meester. die zich wenst te onthouden wegens de zaak van Edixvelde. Punt 4: goedkeuren voorlopige kostenraming overdekte speel plaats gemeenteschool centrum (449.184 F.) brengt geen moei lijkheden mede. Met punt 5 komt opnieuw de Kerk ter sprake in verband met het plaatsen van torenuurwerk, verlichting wijzerplaten en her nieuwen luid- en klepinstallatie aanduiden van aannemer. Het betreft een bestek van 241.098 Fr. en een ander van 339.718 Fr. Na een paar technische uiteenzettingen keurt men met 11 ja stemmen het laatste bod goed. Als punt 6 de onteigening gronden langs weg nr 98 (Kerkveldweg) wees Burge meester Hooghuys er op dat V.De Sijpe thans niets méér eisten (in verband met kapelle ken) en met het schattingsver- slag akkoord gingen. Resultaat: eensluidend II ja stemmen. Raadslid Goossens wou enkel nog vernemen wanneer de dossiers zouden klaarkomen, om vervolgens over te stappen naar het voorlaatste punt van de agenda: Aanvraag afschaffing voetweg nr 71 door Bogaert Omer Mw. Van Hove - Van de Velde. Het betreft een princiepsbeslissing. Opnieuw unaniem II ja stemmen. Pas nu, bij het laatste punt, zouden de poppen echt aan het dansen gaan, waarbij raadslid De Sloover (PVV) het vuur aan de lont stak. Chronologisch echter eerst het agendapunt: 8. Goedkeuring lening bij het gemeentekrediet - 800.000 F. a) voor de thermische- en sanitaire installatie in de pas torie. b) voor de elektrische installatie inde pastorie. Raadslid Goossens (PVV): «Ik heb vernomen dat er in de pastorie een badkamer zou uitgebroken worden, die nog maar twee jaar geleverd is? Burgemeester Hooghuys wijst er Kriste i best lens he acht aa nd, wj leiden ulens. irmoes op, dat de badkamer alleszins zal afgebroken worden, maar eigendom is van de pastoor en dat het hier in feite gaat om de gas-installatie. wegens omscha keling. Schepene De Sutter (CVP) vraagt nota te willen nemen over de badkamerzaak en de feiten te willen onderzoe ken. Raadslid De Sloover (PVV) «er lag in de pastorie een tank van 2.000 a 3.000 liter voor stookolie. De pastoor scheen er niet akkoord mee te zijn en liet ze vervangen door een tank van 1.000 liter. Wat is dat daar allemaal met die pastorie? Al die kosten en vervangingen! Is het juist van die ketel? Burgemeester Hooghuys: «Neen het is omgekeerd. Er kwam een grotere ketel!» Raadslid De Sloovere: «Neen, neen, neen. Het werkvolk zegt het zelf. En waarom kwamen er nog twee kamers, waarom een garage van 4 a 5 auto's. «Allee, wat steekt ge nu in de pastorie uit!» bchepene De Winter (CVP) stelt het raadslid gerust met het feit, dat er geen 2 kamers in de pastorie werden bijgemetst. Ook over de lambrizering wil raads lid De Sloovere uitleg. Deze labrizering werd naar zijn me ning nutteloos beschadigd. Bur gemeester Hooghuys wenst in al het geharrewar over de pastorie en de daar aan gang zijnde werken punt voor punt uitleg te geven 1. Wegens het aanleggen van de elektriciteit moest de lambrize ring er af. «Dat is al een jaar dat het grapje duurt». «Wat de twee kamers betreft. Het was er een krot. De living is nu bureel en het kiekenkot is nu archiefkamer. Met de pastorie komen we altijd voor verras singen te staan. Wat de garage betreft: (aldus nog steeds de Burgemeester), er was een garage, maar weder rechtelijk. Ze moest weg en wij heben die aftrek van de pastorie toegelegd en het toeval wil dat ze nu zo groot is». Raadslid De Sloover: «akkoord, maar uw uitleg is in feite niet juist Zonder de chauffage moest die lambrizering er'niet af.» Burgemeester Hooghuys: «Ja, ja, maar voor de elektriciteit ook. We hebben er 'n speciale gemeenteraad om bijeengeroe pen.» Ook raadslid Goossens (PVV) komt met vervelende vragen en wil vernemen of de elektriciteit voldoet aan de normen. Neen zegt dit raadslid en stelt ook vast en vraagt, of de elektricien, die de leiding aan legde waarvan achteraf alles terug afgekeurd werden, door wie dan wel mocht aangesteld zijn. want zegt raadslid Goos sens, het gaat om een bedrag van 170.000 Fr. Burgemeester Hoog huys betoogde, dat de elektri cien werd aangesproken door «iemand» van het schepen kollege. «Dus buiten ons mede weten» zegt raadslid Goossens cn besluit: «Het is een vreemde handeling van het kollege». Burgemeester Hooghuys: «Pas na klachten zijn we in de pastorie geweest en stelden toen is, La leys en ren hel stuursl n:E.H. e proos pas vast wie er bezig was met Frans electriciteit». v best Raadslid Goossens: «Welkdille He reaktie was er dan tegen de m hart< persoon?» Burgemeester Hoo end ap| huys: «Voor ons was het goe insegei De kabels liepen op de muu jg altij maar Gent was er niet mi ikretart akkoord.» Raadslid Goosseneel we «zijt gij dan akkoord met d acht i politiek van het voldongen fei irslag. En zonder bezoek van Gent zo itting r er geen vaststelling geweest zijielding en waart ge akkoord? Raadslid De Sloover: antwoord van het kollege is n< mossel noch vis en weet van nit af. Pas nu geraakt Burgemeest Hooghuys in hevige disku: met raadslid De Sloover. Het komt er op neer, dat de de ketel verwijt dat hij zwart zit Burgemeester Hooghuys: moeten zeer voorzichtig zijn het openbaar. Ik wil wel gesloten zitting uitleg geven betreur de tussenkomst van De Sloover en zou graag hebl dat hij zijn woorden et driemaal omdraaid.» Tijdens deze uiteenzetting woi de Burgemeester duidelijl kwaad en heeft alle moeite oi z'n kalmte te bewaren. Het duidelijk dat het bestendi noteren van de verslaggever v «De Voorpost» een hinderlijl zaak wordt. Inmiddels koi raadslid Goossens terug met zij vraag: «wat is de sanitait installatie eigenlijk en r vraag houd verband met uitbreken van de badkamer.) (Intussen is het «geheim» van slecht geplaatste leiding voor elektriciteitsvoorziening in pastorie, nog steeds niet c gelost) Uiteindelijk haalt sekretaris het bestek om kla; heid te scheppen in de gan« situatie van punt 8, terwi raadslid Meganck (PVV) merkt: «Het wordt een lastpoi voor de gemeente, die niet te overzien is». Na inzage van het bestek sti raadslid Goossens vast: «Enkt het bad" wordt vervangen en dj rest blijft staan volgens hl dossier». Enigszins vermoeid en verveeld door al die herrie vraat Burgemeester Hooghuys dj raadsleden met aandrang, dl zij na de zitting nog vijf minutt zouden willen blijven, om vei volgens over te gaan tot uiteii delijke stemming van punt 8 mi 10 ja stemmen en I neen (di van raadslid Peerlinck PVV] Raadslid Goossens (PVV) stei ja op voorwaarde, dat hi voorziene bedrag van 800.001 frank niet overschreden word en de gemeente in geen geval nq dient bij te leggen. Samen met het publiek verlaa raadslid Peerlinck de zaal, om de overige gemeenteraad te latei overleggen na de incidenten. Weze er nog aan toegevoegd dat, bij de aanvang van de zittin| zich nog een incident voordeed toen een luisteraar uit de zaal vroeg waarom een Gemeentebe diende met 5 kinderen ontslagen was. De burgemeester noch d« raadsleden wensten in het pu bliek over deze zeer menselijke vraag in te gaan. aantal

De Voorpost | 1975 | | pagina 10