Zele heeft gevochten voor het punt Harde topper Broederlijk delen. Zwak ER KOMEN WIJZIGINGEN Tevreden met puntje ie Meert en S.K. Lebbeke NUL IS NUL Eendr. Aalst-Zottegem 3-2 SPANNING EN SENSATIE jVoetbal- j kalender voor zondag 126 oktober Trainer Piet Teugels (Dendermonde) Halle - Lede 0-1 1« PROVINCIALE Sparta Buggenhout - S.K. Lebbeke 1-1 ^PROVINCIALE ^PROVINCIALE 16 I Merchtem Eendr. Aalst Eendr. Zeie Racing Tienen Zottegem KAV Dendermonde |j Jong Lede Putte Kemzeke Sp- Buggenhout VW Hamme Sp Petegem SSK Aalst Geraardsbergen Nieuwerkerken Bazel o Sp Appels Terjoiden J Haaltert Robur Baasrode Wilskr- Moorsel Na aflöop van de wedstrijd Dendermonde - Zele troffen we bepaald geen erg gelukkige Dendermondse trainer aan in de kleedkamers. De h. Teugels die sedert een paar maanden de Dendgrmondse voetballers onder handen heeft was van oordeel, dat wanneer er een winnaar moest uit de bus komen, het wel Zele moest zijn. „Opvallend" aldus de K.A.V.D. trainei „hoe elke Zeelse speler zich heeft ingezet. Bij ons was er van inzet geen sprake. De wedstrijd zelf was bepaald geen derde nationale waardig. Ik voel me al heel gelukkig met dat puntje, na een zo onwaardige prestatie van mijn spelers." Overmere Zelzate Sp. Geraardsb. E Meldert Serskamp Pollare I SK Erembodegem Mere Denderhoutem Edixvelde Schellebelle Oudenhove Opstal Wachtebeke j w SK Grembergen St- Pauwels J Doggen Ede J Boonwijk Gijzegem J Kalken Oudegem I Th- Meldert Wieze I Herdersem Z. Appels E- Grembergen Wichelen E St Gillis Berlare fc I Zaffelare Heik Zele L Herman Van Holsbeeck, de nog jonge, talentrijke Dender mondse middenvelder, en in de wedstrijd tegen Zele wel ver uit de beste lokale voetballer vond ook dat Zele beter was. „Ik ben al heel tevreden dat we er nog een puntje aan overgehouden hebben" aldus de steeds voorkomende Den dermondse voetballer. „Toch werd onze linkervleugel te weinig 'bediend, en speelde vrijwel alles zich af op de rechterkant. We moeten uit deze wedstrijd bepaald kon- klusies trekken.' aldus Her man 'Van Holsbeeck. In de Zeelse middens bleek men enigszins tevreden met het re sultaat, alhoewel er over het weigeren van die strafschop in de eerste helft heel wat werd gesakkerd. Trainer Robert Weyn vond de wedstrijd bepaald naar de lage kant„Met drie in vallers heb ik mijn spelers op dracht gegeven Dendermonde in het eerste halfuur te laten komen" aldus de gewezen Beerschotvoetballer. „Nadien zijn we meer en meer in de wedstrijd gekomen en voorna melijk in de tweede helft wa ren we wel sterker als Dender monde. Ik had eerlijk gezegd van Denderm. heel wat meer verwacht. Voetballend heb ik van deze ploeg niets gezien. Er werd geen enkele goeie aanval opgezet en daarbij wor den de Dendermondse midden velders veel te weinig in het spel betrokken. Met een ge handicapte ploeg ben ik wel tevreden met het gelijkspel, dat zoals men zegt op ver plaatsing nog steeds een over winning waard is. Volgens Freddy Jacobs ver diende Zele wel de overwin ning, rekening houdend met de kansen, en de geweigerde strafschop. Dezelfde mening deelde ook klubleider Ernest De Waele, die ook heel wat kritiek lever de op de leiding. „Zowel scheidsrechter als grensrechter hebben me sterk ontgoocheld" aldus de h. De Waele. V.C. T< Eerste doelpunt van Eendracht Aalst tegen Zottegem op strafschop BEVORDERING Waren de Ledenaars voor twee weken tevreden, wanneer ze uit de twee opeenvolgende uitwedstrijden naar Jette en Halle twee punten haalden, dan steeg de euforie zondag toch wel ten top. Na een afgetekende overwinning op Jette werd nu ook rechtstreekse achtervolger Halle overwonnen. Meteen staan de Ledenaars alleen aan de leiding met twee punten voorsprong op Heist, en drie en meer op de rest. He^ heeft zondag nochtans weinig gescheeld of Lede keek al na drie minuten tegen een achter stand op. Gewoontegetrouw ging Halle razend snel en driftig van start Een kanjer van De Ccster trof echter het kruishout- Lede was uiterst voozichig ge start om de 0-0 op het scorebord te houden. Halle kon dus sterk offensief uithalen terwijl de groen-witten bleven speculeren op snelle tegenstoten Maar daar wer den ze op tijd en stond van weer houden Al was dat den meestal met ongeoorloofde middelen. De trafpen en duwen dip Mergeay. De Neef, Christiaens en Gabriels moesten incasseren waren ge woon niet te tellen Na 35 minu ten zou de Leedse taktiek dan toch vruchten afwerpen Mergeay stuurde De Neef gevat in de diep te die vanop 20 meter voor een Leedse voorsprong zorgde Voor dien was Mergeay al opgedoken voor doelman Genipro maar miste de goede richting. Na dit doel punt kreeg de Leedse defensie uiteraard harde noten te kraken- En meteen werd afdoende bewe zen dat de huidige afweerlinie heel wat steviger staat dan vorig jaar- Na de rust roffelde Halle voort- duerend de aanvalstrom. De Leed se speerpunten liepen meer dan tienmaal in de buitenspelval maar bleven gevaarlijk voor De Brusse laars. Stevens kreeg een gele kaart voor en catchgeep op Mer geay en ook De Coster kreeg geel De Neef werd er in de 64e minuut gewoon uitgetrapt en ver vangen door Rottiers- En Christi aens werd soms met ware Kung- Fu grepen uit de gevaarszone ge houden Maar de Leedse defensie hield stand en 'Het weinig schiet kansen voor de gastheren De ge vaarlijkste momenten speelden zich nog af voor het doel van Ge nipro- De laatste minuten moest, een tot dan toe schitterende Ver moes halle van een gelijkspel houden met een schitterende save op kopstoot van Beulinckx- Een overwinning die kon verant woord worden, rekening gehou den met de hardheid van de tegenstander en de laksheid van scheidsrechter Fontaine. MARCOLE De ruim 1200 toeschouwers, hebben waar voor hun geld ge kregen. Beide teams hebben zich volledig ingezet. De Lebbeekse SK-ers bleken aanvankelijk de beste troeven op tafel te kunnen werpen, maar werden uiteindelijk toch gecounterd door een wilskrachtig Sparta Buggenhout, dat in de eindfaze zelfs de gevaarlijkste partij was. Over het gans verloop beschouwd kregen de Konkelgoedjongens wel de beste kansen. Roland Defsin, nochtans zeer bedrijvig, wist het echter niet waar te maken. De 0-1 stand aan de rust was evenwel gewettigd al kon men de treffer van Marc Van der Jeught bezwaarlijk een reuzedoel- punt noemen. Bij deze faze ontstond enige paniek in de lokale rangen daar doelman Christiaens hierbij werd gewond en ook Hoste. De Buggenhoutse goalie kon gelukkig na verzorging verder, maar voor de kwieke Hoste was de kous af. Verhulst, die voor hem inviel, zou gelukkig geen verzwakking betekenen, want juist deze speler stuurde na de kampwisseling herhaal delijk Van de Wiele in de loop grachten. Zowel Joos als Van den Steen verstonden de kunst De Weirdt en Van de Wiele uit de wedstrijd te houden. De weinige keren dat De Weirdt er toch in slaagde op rechts door te dringen bracht de Leb beekse defensie in groot alarm. Het lag er vingerdik op dat in beide kampen speciale bewa kingsopdrachten werden mee gegeven. Cauwenberghs had het zeer moeilijk met een beweeglijke Van der Jeught en Turneer kende wel bange ogen blikken tegen Delsin. In het Buggenhoutse kamp werd vooral vóór de rust het leder te lang bijgehouden en viel het middenveld te licht uit Van den Dungen geraakte blijkbaar niet op volle toeren en een nochtans moedige Van de Velde viel te traag uit Emanuel, die er voor hem werd ingehaald, deed het evenmin. Coninkx zwoegde voor twee. De Schrijver was de beste Lebbeekse midvelder en toen hij even voor de rust ge kwetst geraakte ontstond er in de Lebbeekse rangen pa niek. Tijdens de rust werd met man en macht gewerkt om hem verder in het veld te houden. Dit wijst er trou wens op dat de Lebbeekse trainer Pol Holbrecht een gro te waarde hecht aan deze speler, S.K. Lebbeke, tech nisch de sterkste ploeg, moes; in deze derby een puntje la ten aan Sparta Buggenhout, wat er op wijst dat de wils kracht van de leerlingen van Bert Michiels niet mag onder schat worden. In het Buggenhoutse kamp gaf iedereen grif toe dat de Lebbekenaars de sterkste te genstanders waren, reeds in deze kompetitie ontmoet. Zeggen we nog dat Sparta Buggenhout nu ook over een spionkop beschikt - die met muziek op kop en met een prachtig vaandel de Spar tanen komt aanmoedigen. Voor Eric Wauters. die de gelijk maker voorbij doelman Verha ven school* zullen de muziek- tonen feestklanken zijn ge weest. V.C. Terjoden-Nieuwerkerken 2-4 De sensatie kwam er al na vijf minuten toen de staat van het veld l'eweegbraoht dat De Blander maar half op de bal trapte bij een doelpoging. De capriolerende bal werd doelman Van Den Steen te machtig. Kwam Nieuwerkerken aldus goedkoop op voorsprong toch was Willy Meer; er ook als de kippen bij om bij het kwartier 'een tweede goal in te schieten. Nieuwerkerkens doelman Van Mosselvelde had onderwijl de redding van de wedstrijd op zijn ak.'ief. Een achterwaartse kopbal van De Blander ging over de grijparmen van 'een uitgelopen Van Den Steen en Terjoden was heel gelukkig dat een verdediger net voor de doellijn kon wegwippen. Nog lijdens de eerste helft ontnam de scheidsrechter een reë'3 doelkans aan Nieu werkerken toen Willy Meert, bal aan de voet alleen door ging, en de bal niet gaf aan De Blander, die wel bui.en- spel gaan lopen was. De tweede helft begon met een serieuze druk van Terjoden. er. tooh scoorde Nieuwerkerken dan een pracht- doelpun.' via Herman Muylaert. Dat doelpunt, ten onrechte belwis. voor buitenspel, bracht heel wat deining mee 0-3, de wedstrijd was ogenschijnlijk gespeeld, maar Terjoden, onder impuls van Suys en Pe.-eboom sloeg terug en met succes, wan;* ze brachten het tot 2-3. Vooral die tweede goal van Raes was prachtig. Terjoden bleef voort risico's nemen, maar naarmate Her man Muylaert meer vat kreeg op Pereboom kon Nieuwer kerken al eens uitblazen achteraan. De beste kansen kwamen voor Eendracht, wat niet ver wonderlijk was gezien de enorme risico's die Terjoden verplich; was te nemen. Zo werd er nog een doelpunt van Meert afgesnoept, schoot hij nog eens op de vuisten van de keeper en maakte hij een paar minuten later, vóór he.' einde, toch het vierde doelpunt. Meert kreeg geel omdat hij in het tumult de scheidsrech ters niet had gehoord. De Blander die de woorden van Meer: ging beamen keek ook op geel.Toen even later Van de Velde van Terjoden zich nist akkoord verklaarde met geel. kreeg hij rood. Borsbeke - Appels 5-0 De Spartanen blijven tegen een weerbarstige konditie worste len en werden nu te Borsbeke zonder verhaal met 5-0 cijfers huiswaarts gestuurd. De eerste dertig minuien slaagden zij er in gelijke tred te hou den en Borsbeke van een doelpunt te houden. Nadien g.ngen zij ten onder, aan de onophoudende aanvallen van de thuis ploeg Rudy Vinck kon toen nie: meer 'beletten dat hij vijf keer werd gepasseerd. De jonge Appelse doelman die ook in de vorige wedstrijden reeds tot de uitblinkers behoorde staat .'hans voor een ondankbare taak. Als laatste man worden steeds de fouten van een doelman opgeteld, alhoewel eenieder weet dat hij het alleen niet kan. Er zal nu beslist ui.' een ander vaatje moeten gstap.' worden maar uit het welke Sommige spelers zijn gekwetst en andere zijn totaal uit form zodat het een moeilijke taak wordt deze scheve situa.le recht te trekken Het zal dan ook wel nodig blijken dat men op de Bevrijdings laan eens rond de tafel gaat zflten. Wanneer daaruit blijkt dat ieder er blijft in geloven en zich volledig wil inzetten, kan de ommekeer voor kortelings zijn. Robur Moerzeke - St.-Lievens-Houtem 1- Opnieuw verlies voor eigen publiek voor de Moerzeekse Twa de Provincialer. Metéén begint de situatie er vrij benard 'uit I zien. Uit zeven wedstrijden haalde Robur amper drie punte en zoals we verleden week reeds neerpenden wordt het dra gend tijd dat er punten worden gewonnen Dit is ook de mening van de club leider Jef De Maere «De ploeg steelt bepaald niet slecht, maar de resultaten blijven achterwege» aldus de Moerzeekse clubdirigent Goed spelen en altijd maar ver liezen brengt echter geen aarde aan de dijk. en in dat opzicht mag men zich wel aan heel wat veranderingen in het elftal ver wachten. Het kan niet langer meer zo- Het is ou ook de derde op- éénvolgende nederlaag op eigen tererin, en ondanks men nog meer dan 600 toeschouwers kon noteren ligt het 'n de lijn dat de publike belangstelling ook gaat vermind ren wanneer geen punten worde gewonnen» Robur diende in amper enkele m nuten twee doelpunten te incas» ren langs Hoebeke Na de toog men verwoed ten aanva maar op het ogenblik toen Roei voor nummer drie zorgde beteke de die de totale ontmoediging- Verbeeck kon wel de eer redde maar Vossele zou op ontsnappln het vierde doelpunt maken en me één de eindcijfers vastleggen EDI Temse- Baasrode 0-0 Tegen het niet te onderschatten Temse heeft FC Baasrode eei verdienstelijke prestatie gebracht, al kan men de ontmoetinj bezwaarlijk een grote wedstrijd noemen. De Baasrodenaai voeren als veronschuldigingan aan dat trainer speler Coorema beneden de middelmaat bleef als gevolg van een griepaanvd en ook door het feit dat André Magerman bepaald niet in zij beste doen bleek. Dit had voor gevolg dat de Baasroodse aan valslijn zich weinig of geen kansen kan scheppen. Trainer Cooreman van zijn kant was de mening toegedaan dat er ondanks het 'oit. dat ook het middenveld niet ronddraaide zo als het hoorde er wel pluspunten zijn Verheyen. die wegens kwet suur diende te worden vervangen zal naar alle waarschijnlijkheid we| opnieuw speelklaar zijn. Staf Hendrickx, die er werd ingehaald deed het evenwel voortreffelijk Ook het duo BellsSeghers gaf een flinke prestatie weg, en met doelman De Vroe speelde Baasroodse defensie op voH toeren Zondag moet FC Baasrode vol eigen volk in het veld tegl Moorsel. team dat in de huidig kompetitie flink van zich Voor Baasrode en trainer Cooi man heeft deze ontmoeting iet sreciaals- Cooreman had immet vorig seizoen de leiding Moorsel in handen In ons artikel, verschenen verleden week, over Rie Meert en S.K. Lebbeke werden door sommige lezers een paar woorden verkeerd geïnterpreteerd of verkeerd verstaan. Onze bedoeling was de juiste en klare toestand weer te geven aan het Konkelgoed. Wat we over Rie Meert schreven was juist Wel dient gezegd dat, zoals wij reeds citeerden, Rie Meert geen enkele officiële funktie bekleedt bij S.K Lebbeke en Paul Holbrecht terecht als oefenmeester moet aangezien worden. Als trainer presteert Paul Holbrecht het maximum en de resul taten merken we. S.K. Lebbeke plukt de vruchen van die enorme inspanningen. Indien de naam van P. Vermeiren werd vernoemd dan dient daar eveneens deze van de heer J. De Visscher aan toegevoegd, iets wat verleden week niet uit onze pen vloeide. Ere wie ere toekomt. (vds) St.-Pauwels - Opstal 6-1 Geen doelpunt voor St.-Pauwels ditmaal Van de Velde gaat onder de bal door (St.-Pauwels Opstal 6 1) (JVC) Aan de rust met 11 draaien, na dien 2 open doelkansen krijgen en verliezen met 61 cijfers is erg. Onze woordvoerder Alois Van den Bergh was niet te troos ten na de jongste wedstrijd op St-Pauwels. Nadat Julien Vereecken na 8 min spel Opstal of voorsprong had geknald faalde de verdediging am per 5 min later maar de 11 stand bleef op het scorebord tot aan de rust. Onmiddellijk nadien kreeg De Bruyn, invaller voor de gekwetste Dirk Van Muylders. 2 open kansen maar hij knalde telkens over een lege muit Deze scholier deed zijn best maar miste wat ze'f" vertrouwen Wanneer de tegen strever dan een doelpunt scoorde in buitensf elstand (scheidsredr ter en grensrechter waren niet akkoord over de faze) en daarop een verre schuiver teg* de touwen vloog,- was de kous Doelman Van den Bergh stopW nog wel een strafschop mail moest nadien nog driemaal de bal uit de touwen halen Er zijn problemen- Spelers hebban avondkursussen, andere dienen 's avonds te werken en er zijn gekwetsten Er komen twee thuiswedstrijd* na mekaar -Het moef nu gebeu ren» aldus Van den Bergh d'< het n09 a'tijd ziet zitten. Nu' punten uit 7 wedstrijden i mager resultaat maar Opstal ver dient beter Mg zakk Toch vrij

De Voorpost | 1975 | | pagina 16