UW WOORD Vrije tribune p.v.v. V.U. B.S.P. C.V.P. K.P. K.W.B.-AALST TONEELKALENDER SPEELSEIZOEN 1975-1976 2 - 24-10-75 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. EEN ZWARE MAAR BESLISSENDE OPGAVE Het P.V.V.-kongres van het voorbije week-end (17, 18 en 18 oktober) heeft in alle klaarheid stelling genomen tegenover de huidige politieke toestand. De staat met zijn verschillende organen en instellingen werd doorgelicht en men is tot de vaststelling gekomen dat de staat een goed «manager» kan zijn maar dat in verschillende gevallen en op sommige do meinen de hulp en de inbreng van de privé-sektor noodzakelijk is. Vooral de toespraak van P.V.V.- vooratter Grootjans werd zeer sterk opgemerkt. Nadat Fr. Grootjans aan de regering de steun van zijn partij toezegde wees hij er niettemin op dat het echter de voorwaarde blijft dat de regering en het parlement beslissen en niet de twee grote vakbonden omdat de problemen van het ogenblik door een demokratisch gekozen gezag moeten geregeld worden. Daar op steunend verklaarde Groot jans de overiegekonomie te aanvaarden maar in geen geval akkoord te kunnen gaan met een diktaat van enkelingen die geen politieke verantwoordelijkheid verschuldigd zijn. De P.V.V. voorzitter eiste van alle ministers MOTIE C.VJ». Het partijbestuur van de C.V.P. in het arrondissement Aalst, in vergadering bijeen op 20 oktober 1975. Na bespreking van de Europese problemen en in 't bijzonder van de zending-Tindemans, de Rechtstreekse verkiezing van het Europees parlement en de partijvorming op Europees vlak, overtuid dat de aktuele pro blemen i.v.m. inflatie en recessie mede in het kader van de Europese Gemeenschap moeten opgelost word en Dat nu meer dan ooit ht Europees integratieproces moet verstevigd worden teneinde: de heropleving van nationale egoismen af te remmen. de huidige verworvenheden veilig te stellen. de afhankelijkheidsgraad van West-Europa te verminderen een eigen Europees bescha vingsmodel uit te bouwen, kijkt vol belangstelling uit naar het syntheseverslag van Premier Tindemans over de Europese Unie en hoopt dat dit verslag van unieke betekenis zal zijn voor de verdere Europese eenmaking, spreekt zich uit voor een duidelijke sociale profilering van de Europese Gemeenschap en meent dat rechtstreekse verkiezingen van het Europees Parlement, gepaard met een bevoegdheidsuitbreiding, het demokratisch karakter van de Europese instellingen zouden versterken. Is ervan overtuig dal de organi satie van politieke partijen op Europees niveau een belangrijke impuls kan zijn om de politieke betrokkenheid van de bevolking bij het integratiegebeuren op te wekken. Hoopt derhalve op een spoedige tot standkoming van een Europese kristendemokratische partij die openstaat voor alle gelijkgerichte progressieve poli tieke partijen in de lidstaten van de Gemeenschap. Meent dat eventueel nieuwe toetredingen tot het Europa der Negen maar mogelijk mogen zijn voor andere Europese staten mat een demokratische en puralistische struktuur. in de regering eenzelfde houding als van de P.V.V.-ministers waarover hij zegde «Onze P.V.V. ministers hebben zich nooit gedragen als lakeien van de P.V.V., als postboden van een syndikaat of slippendragers van het patronaat». Daardoor stelde hij de verantwoordelijkheid van de ploeg Tindemans zeer sterk, te meer daar hij daaraan toevoegde: «Vaar een harde koers: morgen zal het land U er dankbaar om zijn. Hier scheiden ons geen politieke grenzen. Hier geldt uitsluitend het algemeen belang». Dat algemeen belang kan echter alleen in klaarheid gediend worden. Dit betekent dat wan neer het akkoord onder de sociale partners uitblijft de regering niet mag aarzelen zelf te beslissen haar integraal herstelplan door te voeren. Op het ogenblik bereiken wij de grens van de mogelijkheden. De toestand vereist dat aan alle groepen van de bevolking een inspanning wordt gevraagd naar gelang de mogelijkheden en zo dat de meest begunstigen daar toe ook het meest bijdragen. De vrijwaring van de verworven welvaart vereist thans deze maatregelen. Het is de plicht van de regering te handelen en de bevolking werkgelegenheid te verschaffen. Daarom moet in een land als het onze de industrie konkurrentiemoge- lijkheden hebben om verder onze uitvoer te verzekeren. Daarvoor is een matiging van de loon- en wedde-eisen noodzake lijk evenals een drukking van de kostenstijging. De matiging moet vooral gaan in de richting van de bestrijding van de globale loonkasten omdat vooral het deel dat aan de sociale lasten bijbetaald wordt te sterk in de voorbije jaren is gestegen. Deze kosten kunnen gedrukt worden zonder aan de koopkracht van de lonen te'raken en zonder het beginsel van de indexering te verlaten, meer nog door de loonkosten te verlagen zit de mogelijkheid erin de recht streeks uitbetaalde lonen te verhogen zodat elkeen in hoger mate zou beschikken over het inkomen waarvoor hij heeft gewerkt. Het zou een belang rijke stap zijn naar een samen leving waarin meer dan nu loon naar werken wordt gegeven erwijl de zwakkeren zouden kunnen rekenen op de solidari teit van de sterkeren. Zijn de vakbonden en de werkgevers bereid dit in overleg te aanvaarden? Durvan zij de waarheid zeggen aan de bevol king? Zonder afdreiging op politieke achtergronden? En durft het kabinet Tindemans met of zonder akkoord van de belangen- of drukkingsgroepen doelbewust in die richting re geren? Het is een zware opgave waarvoor regering en parlement zijn geplaatst. Maar de houding vande ploeg Tindemans is beslissend voor onze welvaart, onze welzijn maar ook voor de demokratie. DIANE D'HAESELEER «WOORDEN WEKKEN, VOORBEELDEN TREKKEN» «in deze krisistijd moet iedereen offers brengen, maar ik kom daar niet voor in aanmerking» Zo denkt de doorsnee-belg; en de meerderheid van onze parle mentairen zijn doorsnee-belgen. Reeds in september van vorig jaar, toen het nog tijd was, heeft de VU haar alternatief herstel plan voorgesteld en wij zullen hier niet herhalen wat wij Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is, komen niet voor plaatsing in aanmer king De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. De viering van het 20-jarig bestaan van het missieko- mitée «de Acherlinie» waar U in nr. 39 van De Voorpost van sprak is waarlijk 'n mooie, waardige en stijlvol le viering geweest. Een missiebisschop de* Heer deken en een afgevaardigde van Minister van Elslande luisterden de plechtigheid op door hun aanwezigheid. Doch de katholieke vooraan staanden van onze keizerlij ke (karnaval) stede en de, o, zo voorname mensen, steeds aan te treffen op de eerste rijden bij culturele manifestaties lieten zich niet zien. Nochtans horen er vele van onze 60 Aalsterse missionarissen bij hun goe de jeugdvrienden! Spijtig! naam en adres bij de redaktie gekend hierover reeds vroeger in deze tribune hebben geschreven. Dat het initiatief van de regering veel te laat komt werd verleden dinsdag door De Standaard bevestigd. Wij citeren: «Het herstelplan loopt van 1 okt. tot 30 juni 1976. Vermits het niet kan ingaan zonder de goedkeu ring van een 15-tal wetten en tenminste 30 uitvoeringsbeslui ten. schijnt alles er op te wijzen dat het niet vóór het einde van het jaar operationeel wordt. En dan nog... Vooreerst moeten drie grote wetten worden goed gekeurd: de begroting 1976, de programmawet en de eigenlijke herstelwet... Daarnaast staan nog twaalf andere ontwerpen in nauw verband met hét herstel plan. Dit zou allemaal tijdens een vijftiental openbare verga deringen van Kamer en Senaat moeten worden afgehandeld. Bovendien moet het ontwerp inzake samenvoeging van ge meenten vóór nieuwjaar in het parlement zijn goedgekeurd wil men de gemeenteraadsverkie zingen in oktober 1976 op behoorlijke wijze laten verlopen. Kortom het ziet er naar uit dat het parlement voor de kwasi onmogelijk taak geplaatst zal worden om heel dit wetgevend werk op korte termijn tot een goed einde te brengen.» De Standaard pleit tenslotte voor prioriteiten voor maatregelen die een direkte en werkelijk weerslag hebben op de sociale en ekonomische werkelijkheid. Met andere woorden worden hier de samenvoegingen van de gemeenten in vraag gesteld! Voor de VU niet gelaten want wij vinden ze alles behalve verantwoord en demokratisch. Voor wat de fusies in ons eigen arrondissement betreft willen wij nog eens duidelijk herhalen dat wij het versmelten van de Faluintjesgemeenten met Aalst verkeerd vinden en dat zij beter onder elkaar een grote lande lijke gemeente hadden gevormd. Maar laten wij terugkeren naar het relanceplan van de regering. Bij de bespreking van dit plan in de Kamer heeft onze woord voerder de heer Schiltz o.a. verklaard: «Zonder de kollek- tieve wil om het land uit de slop te halen zal het relanceplan geen rezultaten opleveren» Er weze in dat verband gewezen op het voorstel van VU- volksvertegenwoordiger Raskin, waarbij de regeringsleden en de parlementairen zouden afzien van de indeksverhoging van hun vergoeding. Dit bij wijze van stichtend voorbeeld. Het voor stel werd verworpen. Tot onze verwondering hoorden wij ver leden week de heer Tijl Declercq vanop de kamertribune het volgende verklaren: «De CVP- fraktie meent dat de parlemen taire vergoeding moet worden geblokkeerd.» Ziedaar het lo gisch sisteem van de meerder heid: Eerst een voorstel van de oppozitie verwerpen om nadien, zonder blozen, een gelijkaardig voorstel in te dienen. En dan maar klagen over de teloorgang van de eerbied voor onze politieke gezagdragers. Wij beseffen heel goed dat dergelijk blokkeren van de parlementaire vergoeding zeer weinig invloed kan hebben op een nationale begroting van méér dan 700 miljard. Maar dergelijke beslissing zou een simbool zijn en zijn psycholo gisch effekt hebben bij de gewone burgeren hem sterker in zijn geloof dat onze politiekers méér begaan zijn met de noden van het land dan met hun persoonlijke financiële situatie. Voor de bewuste vlamingen heeft gans deze krisisgeschie- denis nog een bittere bijsmaak omdat wij beseffen dat wij op de koop toe nog eens betalende partij zijn in belgisch-unitair staatsverband. Wanneer zullen de andere vlamingen eens inzien dat omwille van de kommuno- taire vrede Vlaanderen jaarlijks vele miljarden ontstolen word ten, voordele van Brussel en Wallonië.? We méér détails daarover wil weten leze in ons weekblad «WIJ» het «Dossier Vlaanderen.» JAN CAUDRON WIE ZIJN EIGENLIJK DE SCHULDIGEN? Vorige week, bij de opening van het Parlement heeft Pre mier Tindemans ons een voor smaakje gegeven van het half bakken herstelplan van de re gering, dat zelfs bij de meest loyale partners van de eerste minister wrevel wekt. In deze regeringsverklaring waarbij het hoofdstuk over het inkomenbeleid ontbrak had de premier het vooral over het herstelplan van de regering, plan die de typische kenmer ken heeft van een liberaal sys teem van een regering die het kapitalisme uit de penarie wil halen omdat de regering zo veel mogelijk maatregelen heeft voorgesteld die de kosten van de ondernemingen zullen drukken, en die kosten wil de regering op de arbeiders en de gemeenschap afwentelen. De laatste maanden werd er door de regering een goed ge orkestreerde kampagne op touw gezet die de mensen een zeker schuldbesef moest ge ven dat zijzelf, door hun onre delijke looneisen verantwoor delijk zijn voor de huidige crisis. Lange tijd werd er gegoocheld met cijfers waaruit moest blij ken dat de uurloonlast in België op 4 jaar tijds zou verdubbeld zijn, waarbij men dan de kon- klusie wou trekken dat de loon lasten voor de ondernemingen ondraaglijk zijn geworden. Hiervoor heeft men opzettelijk verkeerde gegevens gebruikt om een gevoelige nadruk te kunnen leggen op de katastro- fale gevolgen van de loonsver hoging. Aldus pogen Tindemans en Co het plan om de arbeiders te la ten betalen dan ook door te drukken door de indexaanpas singen aan een trager ritme te doen verlopen. Gezien de lo nen echter niet verantwoorde lijk zijn voor de crisis, betekent dit opnieuw een kaakslag voor de hele arbeidersklasse. Bij al deze maatregelen van de regering is de belasting op de zogenaamde vervangingsin komens, d.w.z. de werkloosheid- en invaliteits- vergoedingen het meest be treurenswaardig. Aldus wor den de zwaksten nogmaals het mikpunt van de zogenaamde relancepolitiek. Hierachter steekt de regeringsvisie dat de werklozen het eigenlijk te goed hebben en niet langer een aansporing krijgen om te gaan werken. Het kongres dat de PW vorig weekend te Antwerpen hield heeft ons duidelijk aangetoond dat zij tegenover de staat en de openbare initiatieven dezelfde dubbelzinnige politiek zullen blijven voeren als voordien. De aanval van Grootjans aan het adres van het ABW, impliceert eveneens een aanval tegen het ACV. Na het congres van de BSP te Mardnelle, en het standpunt van het ABVV inzake het inko mensbeleid hebben de socia listen klare taal gesproken, in zoverre zelfs dat sommige CVP-ministers zich thans zou den verzetten tegen een inko menspolitiek uit vrees voor de duidelijke stellingname van het ABVV. Aldus wordt duidelijk aange toond dat de regering wankelt op al haar grondvesten, en zij geen uitweg ziet om het land uit de crisis te helpen. De socialisten zijn zich even wel van hun verantwoordelijk heid bewust, en alhoewel in de oppositie zullen zij de nadelen die voor de werkende bevol king uit de krisis voortspruiten blijven bestrijden op dezelfde wijze als ze zich in het verleden tegen elke ekonomische re cessie hebben verzet. Er het imago willen aan geven dat de arbeidende klasse voor de krisis verantwoordelijk is, is een gemene dolksteek in de rug van alle arbeiders. Dat men zich in regeringskringen eerst de vraag stelt wie de oorzaak is van de steeds toenemende werkloosheid, wie de mensen ontslaat? Het is ons echter goed bekend dat kapitalisti sche rationalisatie en werkge legenheid geen synoniem zijn van een liberaal - kapitalistisch gerichte regering. Deze beleidsvorm zal de BSP nooit aanvaarden, en voor de fundamentele wijziging van de ekonomische strukturen en de socialistische doeleinden zul len de socialisten zich gezame- lijk blijven inzetten op grond van hun eigen doktrine, die meer dan ooit aktueel is. George SPITAELS MOORSEL BAARDEGEM BEDANKING Sedert de eerste toen nog schuchtere stappen van De Voorpost in het Land van Aalst, is onze medewerker Fred Van Biesen druk in de weer geweest om de berichtgeving van Moorsel en Baardegem zo veelzijdig en zo objektief mogelijk weer te geven. Geen vereniging kon bij hem tever geefs aankloppen voor publi katie van aktiviteiten en verdere verslaggeving. Recentelijk, zoals we reeds meldden, werd onze medewerker tot schoolhoofd te Moorsel benoemd. Deze veel van hem eisende taak maakt het de h. Van Biesen verder voortaan onmogelijk om nog voor de berichtgeving van de twee Fal- luintjesgemeenten in te staan. Alle verenigingen kunnen in het vervolg terecht bij: mej. Anita Wille, Kokstraat 1, Moorsel. Aan onze medewerker Fred Van Biesen willen wij langs deze weg nogmaal onze dank uitdrukken voor de twee jaar lange intense samenwerking. Het arrondissementeel Partij bestuurvan de C.V.P. kwam te Aalst bijeen onder voorzitter schap van Hubert Van Wam- beke. Het maakte kennis met Mark Van der Poorten, nieuw arrond. secretaris in opvolging van Muriël Boel, ontslagne mend. De voorzitter verheugde zich bijzonder over de zeer goede resultaten van de le denwerving die einde septem ber definitief werd afgesloten en vroeg dat men lokaal nog meer initiatieven aan de dag zou leggen om de leden infor matie en inspraak te geven. Met tevredenheid werd ook kennis genomen van de grote belangstelling voor de politieke vormingscursus, waarvan de eerste les, op 18 oktober, han delde over de politieke ge schiedenisvan België tot 1940. Op 25 oktober worden dan B.S.P.P.V.V. en VU onder de loep genomen. Ook werd met genoegen teruggeblikt op de succesrijke ontmoetingsdag voor CVP-vrouwen te Gent, waar het arrond. Aalst aanwe zig was met veruit het grootste aantal deelnemers. Details werden bekend ge maakt over de viering van «30 jaar CVP» in het arrondisse ment op zaterdagnamiddag 15 november te Aalst in de lokalen van het V.T.I., waarde realisa ties van de CVP in het arron dissement (diamontage), in de provincie (door senator Wim Verleysen) en nationaal (door nationaal voorzitter Wilfried Martens) in het licht zullen ge steld worden en waar o.a. ook de pioniers van 1945-46 zullen gehuldigd worden. Nadien bracht Laurent Vande- poele, ambtenaar bij de E.E.G., een uiterst boeiende uiteenzetting over de Euro pese problematiek van het ogenblik in het kader van de opdracht die door de Negen aan premier Tindemans werd toevertrouwd. Na een bijko mende bespreking hechtte het partijbestuur tenslotte zijn goedkeuring aan volgende verklaring. HET WARE GELAAT In deze zelfde kolommen lazen we op 10 oktober II. met stij gende verontwaardiging een VU-bijdrage van de hand van Willy Cobbaut onder de titel «geweld». Het gaat hem hierbij om de te rechtstellingen in Spanje en de naar onze bescheiden mening meer ean gerechtvaardigde woede van elk rechtvaardig denkend mens om deze te rechtstellingen, die we niet an ders kunnen bestempelen dan als «moorden». Uit de ganse tekst van Cobbaut loopt de spijt er zo af dat Franco en zijn regime er zich zelf dieper mee in de put heb ben gewerkt. Hoe is anders een Cobbautzin te verklaren als «het Franco-regime zal er niet door versterkt worden». Trouwens doorheen het ganse artikel is nergens een woord van afkeuring te bespeuren voor dit regime dat sedert on geveer 40 jaar niets anders heeft gedaan dan mensen vermoord, in de gevangenis sen gestopt, onderdrukt. Een regime dan nog dat een wette lijk gekozen regering in de der tiger jaren met geweld en met de hulp van Noordafrikaanse troepeneenheden, Hitlervlieg- tuigen en Mussolinibenden heeft weggebombardeerd en weggeschoten. De kiem van al het geweld in Spanje zit daar! Van deze geschiedenis heeft Cobbaut blijkbaar geen kaas gegeten, of hij is blind, of hij wil het doodgewoon niet weten, wat ons nog het meest waar schijnlijk blijkt. Om dat alles dan toch nog een ideologisch sausje te geven, grijpt Cobbaut dan terug naar wat zijn fascistische geestes genoten hem in Nazi- Duitsland, Mussolini-ltalië en onlangs nog in Pinochet-Chili hebben voorgedaan: het anti- kommunisme. «De kommunisten (natuurlijk aangestookt door de Sovjetu nie) hebben deze terechtstel lingen aangegrepen om een ongemeen brutale hetze te ontketenen tegen alles wat Spanje aan vestigingen heeft in het Westen», zo schrijft hij. Hij heeft blijkbaar niet gezien of gehoord dat praktisch alle Westerse regeringsleiders met kracht hun protest hebben la ten horen en hun ambassa deurs hebben teruggeroepen uit Madrid, hij heeft blijkbaar niet het protest gehoord van de Paus van Rome en de zovele stemmen van duizenden chris tenen, liberalen en sociaalde- mokraten ter wereld. Kunnen de Paus en de Westerse rege ringsleiders dan ook reeds als kommunisten bestempeld worden? Natuurlijk krijgt ook de (ook al kommunistische?) B.R.T. een veeg uit de pan omdat er zoge zegd teveel aandacht is be steed aan het anti- Francoprotest. Moet de BRT misschien niets anders doen dan Franco de moordenaar ophemelen, zijn misdaden in de doofpot stoppen en het protest van het wereldgeweten naast zich neerleggen? Neen, Mr. Cobbaut, dat gaat niet! En waar ge dan verder ook nog Portugal erbij sleurt en de Por tugese militairen (ge bedojJO* waarschijnlijk alleen het MFi als fratsenmakers doodvek J dan spreekt ge wel zeer duidr A lijke taal. let is Uw waarschijnlijk onherroepjgns lijke voorkeur gaat naar eent^ e, scistische staat waarin e-;^e «Herrenvolk», waartoe gij w(T licht denkt zelf te behoren, *n lakens naar willekeur kan uita len, en het in uw geest domrfe h( volk kan overheersen, /phap schrijvelaar in naam van qerkeli VOLKSunie kan dat wel tellefitbra Het toont uw ware gelaat por c ook dat van uw partij, die upn ne haar naam dergelijke onzin, dp he volledig in tegenstrijd is mjieer, haar vele mooie verklaringiezag en programma's laat neerpejighec nen. Wij zullen het niet vergjat hij ten! JOS DE GEYT^1 De gazetten staan er vol van en de televisie en de radio kunnen er ook niet over zwijgen: we le ven in een periode van krisis. Zo noemen ze dat. En om die krisis te beschrijven gebruiken ze dan grote woorden als infla tie, recessie, relance, neo- kapitalisme en andere moei lijke woorden waarvan een gewoon mens weinig of niets verstaat. Eén woord verstaat iedereen: werkloosheid. Wat dat bete kent ziet ge dagelijks rondom u, of voelt ge zelf goed aan als ge zonder werk thuis met uw vingers zit te draaien. Enige maanden geleden, toen ik zelf nog dagelijks om mijn «dop» moest gaan, wist ik ook goed wat het was werkloos te zijn. En als ik toen zag hoeveel jonge mensen er iedere dag samen met mij om hun stem peltje kwamen, toen begon ik mij toch vragen te stellen Vanwaar komen die massa «doppers» zo ineens? En al die afdankingen in de fabrieken? En waarom slaat de benzine weer op, ofschoon de regering .toch alle prijzen geblokkeerd had? Met die vragen in uw kop gaat ge wel wat meer aandacht krijgen voor de aktualiteit en voor het nieuws. Zo volgde ik bijvoorbeeld aandachtig en met bewondering de solidaire let is jastoc ïzet EKE di' ijwel C aktie van de meisjes die in fabrieken van Mac België t dreigd werden met werklor heid. Zo volg ik nu een bi de akties van de binnenschj pers die met hun boten waterlopen blokkeren. Maar versta daar allemaal niet z|in b€ veel van, al zou ik er toch gr. wat meer over weten Het verbond van de KWB ganiseert een studiedag ov 1 Lec al die dingen. Het zal gaanov>otter «de aktuele sociat ekonomische toestand» Piet Van Tittelboom, de sekri even taris van het ACV van ons a °°9b rondissement, zal daar een ir?en a leiding over geven. Hij we#13^1 veel over al die problemen; 1 heeft er dagelijks mee te mj ken. .ede, isgedinc (laan Op die studiedag is er ook ve/j-^e tijd voorzien voor groepsb^1 spreking, waarin iedereen zijln 151 mening kan zeggen over d^55^ «sociaal-ekonomische toeLede stand» (nog zo een vage uil^a's^ drukking die ge dagelijks tekreker verde genkomt.) 1523 Voor KWB'ers die met hun tammer willen mee zijn en niet stil willeen bij blijven zitten, zal het inter® ^je sant zijn. Dus allen daarheerm0esi op zondag 26 oktober van hanen b tien tot drie uur, in 't Groen. Kruis in Aalst. Wijkmeesti 15: Jan v OKTOBER 25 - 26 - 27: DE SCHAKEL. Oom Edward is gevaarlijk, van David Meyvis. Regie: Tuur Van Den Brulle. NOVEMBER 9 - 10: KUNST, LICHT EN VRIJHEID. 3 buizen 200 meter hoog van Julien Lucheire. Regie: Octaaf Van Den Berghe. 16 - 22 - 23: NIEUW LEVEN. Boeing Boeing van Camoletti. Regie: Vic Moeremans. 22 - 23 - 24: CATHARINISTEN. Slippers van Alan Ayckboum. Regie: Chris Boni. 22 - 23 - 29 - 30: HOGER OP. De knecht van twee meesters van Carlo Goldoni. Regie: Louis Pauwels. DECEMBER 7 - 8: VOOR TAAL EN VRIJHEID. Dokters in de zaal van Ted Willis. 13 - 14: 'T LAND VAN RIEM. Haar laatste wil van J.W. Van Der Heiden. Regie: Willy De Swaef. 26 - 27 - 28 - 29: SINT-BARBARA ARBEID EN KUNST. En waar de ster bleef stille staan van Felix Timmermans. JANUARI Datum nog te bepalen: STEDELIJK JEUGDTEATER. De gouden armband van Casper W. Afman. Datum nog te bepalen: DE SCHAKEL. De kamer waarin zij leven van Granham Greene. FEBRUARI 5-8-9: KUNST, LICHT EN VRIJHEID Stuk nog te bepalen. 7 - 8: HOGER OP. Herberg in de roos en de kroon van J.B. Priestley. Regie: Louis Pauwels. Hand aan Hand Strombeek-Bever. De brievenbus van Van Hoeck. Regie: Jan Marievoet. 21 - 22 - 23: CATHARINISTEN. Ik ben het liefje van Jack Popplewell. Regie: Herman Slagmulder. MAART 14 - 15: VOOR TAAL EN VRIJHEID. Lady Godiva van Jean Canolle. 27 - 28: T LAND VAN RIEM. Drijfzand van O Ferket. Regie: Willy De Swaef. APRIL 3 -4-11: NIEUW LEVEN. Montserrat (herneming van suksesstuk in het kader van het 10-jarig bestaan). Datum nog te bepalen SINT-BARBARA ARBEID EN KUNST. Een zondag in New York van Norman Krasna. 24 - 25: HOGER OP. Melinda van Patricia Joudry. Regie: Fons Vinck. MEI 1 - 2: HOGER OP Melinda (zie april). PAN: Datum nog te bepalen. De nonnen van Eduardo Manet. De meiden van Genet. R.VD.P uw a iiiere )ok .ede. stok het la >aroc dacht Marki kreeg met f 1670. Na de den A kiesz joede lad h verze misbr een h beeld naart betwi: ken. E sieov aanst het al H. Mi haar p kerk De marki weers ven. f rochic marki de ba pasto Het g juni 1 Pietei hangi pasto mete kame drong VROl Wanr nem, als v gedui meer Reed There meep mant 0.L.\ toor vanw proce zien had r En te vangi sen z dorp metc de v Maar verde

De Voorpost | 1975 | | pagina 2