VERKOOP VAN ANTIEK EN OUDE VOORWERPEN STAKING BIJ DE «TANNERIE SCHOTTE» ELGISCH KAMERORKEST AALST «RALDES DOET OOK AAN AKTIE11 11 11 TE AALST a.r.duval p.v.b.a OPBOUWWERK» KLADDERADASJ De Voorpost - 24-10-75 - 9 lopen. NALE ZOMERHIT IN AALSTERSE IZERSHALLEN lie door BRT-2 georganiseerde finale van Zomerhit '75 kreeg llarc Dex als overwinnaar. Hij mocht uit handen van Ichepen Bogaert de trofee in ontvangst nemen. LEEDSE FLOD DERS Feest in de Leedse voetbal lokalen. Twee zondagen na mekaar ging Jong Lede op verplaatsing een recht streekse achtervolger overwinnen. Resultaat: de leiding met twee punten voorsprong. Sommigen dromen al luidop van een derbu met Eendracht Aalst volgend seizoen. Als «den Eendracht» maar geen kampioen speelt, zeggen ze. Want voor hen bestaat er over het eindresultaat vn de Ledenaars al geen twijfel meèr: derde nationale di- rekt! Eerst de beer schieten jongens. De gepensioneerden gaan volgende maandag van start voor hun winters ont- spanningsprogramme: met koffie, boterkoeken, tom bola en veel muziek, zang en dans. Zoals zij alleen dat kunnen. Voor de anderen wordt het zaterdagavond brullen en gieren in de zaal Volkskring. De onovertroffen «Stran gers» zijn er tegast met hun drie uur durende «Bloeme- keeshow». Liefst grote zak doeken meebrengen. En als je nog geen kaarten hebt, haast je dan. Aan de verkoopcijfers te horen zal de Volkskring wel «twee maal» uitverkocht zijn. Ge lukkig heb je niet veel plaats nodig voor een gezonde lachkuur. Deze week viel ook het bondsblaadje van de K.S.A. in de bus. En fris en luchtig ding dat hoofdzakelijk han delt over de voorbije kamp geschiedenissen. We vernemen er verder uit dat de K.S.A. opnieuw uit gegroeid is tot één der sterkste Leedse jeugdbe wegingen. Liefst 147 inge schreven leden. Na een periode waarin de K.SA. steeds minder op het voorplan kwam, stellen we met genoegen vast dat «het oude vuur» er opnieuw schijnt in te zitten. Ook de fanafre repeteert opnieuw regelatig en voor ziet nog heel wat optredens. Blijkbaar gaat de K.S.A. een nieuwe bloeiperiode tege- rhoet. MARCOLE Het voltallig arbeiderspersoneel (140 man) van de leerlooierij Schottete Erembodegem is op 15 oktober een staking begonnen. Het is er 25 jaar geleden. De staking, die door het gemeenschappelijk vakbondsfront wordt georganiseerd, heeft als inzet de hernieuwing van een loonak- koord. De werkgevers weigeren tot zelfs één centiem. De arbeiders weigeren hun werk. Het heet dat «Schotte» in die nijverheidstak nog een extra flauw figuur slaat wat de lonen betreft. :el, 2 gr dspr. Hl- 40-000 Enkel vo nog vofl >3.f 11e Nationale Muziekwedstrijd «PRO CIVITATE» ingesteld V het Gemeentekrediet van België en voorbehouden aan de •eaten van het gesubsidieerd en rijksmiddelbaar muziekon- wijs, zal plaats hebben te St.-Niklaas van 5 tot 15 november ATIE 2x38 watjevolge de goede betrekkingen die werden aangeknoopt met Gemeentekrediet ter gelegenheid van het Dirk Martensjaar '3 kon het Stadsbestuur bekomen dat Aalst ook in deze wed- jd werd betrokken. zaterdag 8 november te 20 uur in de stadsfeestzaal zullen schillende laureaten kunnen optreden samen met het Belgisch nerorkest onder leiding van Georges MAES, gend programma zal worden uitgevoerd: Récréation de Midi voor snaarorkest (R. Chevreuille 1901). Sinfonia Concertante in la groot voor viool, cello en orkest L. - h.Chr. Bach 1735-1782). Solisten: Peter Wolf, cello-Reinhold nuijoif, viooi. Concerto in la klein voor hobo en snaarorkest (Antonio Vivaldi "778-1741Solist: Dusko Nenadovic, hobo. Clavecimbel: Carine 53 f5 9^rhenneman. Brandenburgs Concerto nr. 4 in sol groot voor viool, twee ikfluiten en clavecimbel (J.S. Bach 1685-1750). Solisten: Ro- j Daugareil, viool - Eva Maria Muller, blokfluit - Wolfgang lultz, blokfluit. Clavecimbel: Carine Verhenneman. Concerto in la groot K V 414 voor piano en orkest (W.A. Mozart 56-1791). Soliste: Marylin Vandergugten, piano, linsda Fünf Stücke für Streichorchester op 44 nr 4. IEGANG TOT HET KONCERT KOSTELOOS, ritaties bij de agenten van het Gemeentekrediet in Aalst en op toten, dienst Onderwijs, Kuituur en Sport, Kattestraat 33, Aalst. Nin< itingen De eerste jaren van zijn bestaan heeft Raldes zich in de eerste plaats bezig ge houden met het voeren van Tot hiertoe is vooral de kommissie milieusanering aktief geweest. Het eerste milieusaneringsprobleem dat werd aangepakt is de huisvuilverwijdering en -ver werking. Op de agenda staat overigens o.a. de waterver ontreiniging. In dat kader heeft de kommissie milieusanering een voorstel voorgelegd op de Raad van Beheer op 4/9/1975 op het stadhuis te Ninove tot het lanceren van een grootscheepse enquête bij de gemeentebesturen van het Raldes-gebied. Op 13/10/1975 werden de en quêteformulieren verstuurd. Tot op heden zijn er reeds meer dan 25 antwoorden binnen. Welke is de bedoe ling van deze enquête? In de eerste plaats wil Raldes per (gefusioneerde) gemeente een dossier sa menstellen dat na de ge meenteraadsverkiezingen van 1976 aan de nieuwe gemeentebesturen zal wor den aangeboden. De globale resultaten zullen daarenbo ven aan de in het Raldes-ge bied werkzame interkom- munales worden overhan digd. Hierdoor wil Raldes een (gratis) dienst bewijzen aan de gemeenten en inter- kommunales. Anderzijds zal het ons allerlei leefmilieuakties, naargelang de behoeften. De laatste tijd komen meer en meer initiatieven naar voor die betrekking hebben op «het maatschappelijk opbouwwerk betreffende de problemen van het leefmi lieu», één van de doelstel lingen van de vereniging Eén van de verwezenlijkin gen op dat vlak is de installatie van een werk groep Leefmilieu Lede. Daarenboven had Raldes einde 1974 voor verscheide ne gemeenten een officieus advies uitgebracht over het gewijzigd voorontwerp van de gewestplannen Aalst en Dendermonde. Nu de minis teriële besluiten voor deze gewestplannen zijn getrof fen (Aalst 9/5/1975 en Dendermonde 15/10/1975 is stilaan het ogenblik aangebroken om een evalua tie te maken op dat vlak. In de schoolt van de Raad van Beheer van de vereni ging werden begin 1975 vier kommissies opgericht die zich elk.met een specifiek probleem van het leefmilieu bezighouden, te weten - kommissie natuurbehoud en-beheer; - kommissie ruimtelijke or dening - kommissie stedelijke land schappen en monumenten - kommissie milieusanering De Aktie 11-11-11, die van 2 tot 9 november 1975 gevoerd wordt, sluit weer aan bij een Europese Aktie. die onder het motto «Naar een wereld Een Tafel», een aanklacht wil zijn tegen de onrechtvaardigheid waarvan de Derde Wereld het slachtoffer is. De aktie wil dit vooral doen door op grote schaal informatie te brengen over de tragische voedsel-situatie van de wereld, over de tragische tegenstelling ondervoeding - overvoeding. Zij wil beantwoorden aan een drievoudige opgave: Inormatie en bewustmaking van de bevolking Politieke aktie naar het nationaal en internationaal beleid. Direkte steun aan projekten in de Derde Wereld. Iedereen, enkelingen zowel als groepen, die er iets wil aan doen, kan meewerken en wordt dringend daartoe uitgenodigd. Van nu af kan er kontakt genomen worden met de plaatselijke afgevaardigde, bij het Gemeentebestuur van Aalst, telefonisch langs nummer 21.57.51 (toestel nr. 126). De permanentie zal open zijn: Woensdag 29 oktober van 19 tot 20 uur Donderdag 30 oktober van 19 tot 20 uur Vrijdag 31 oktober van 19 tot 20 uur Zondag 2 november van lOtot 12uur en van 14 tot 18 uur. Maandag 3 november van 19 tot 20 uur Dinsdag 4 november van 19 tot 20 uur Donderdag 6 november van 19 tot 20 uur Vrijdag 7 november van 19 tot 20 uur Zaterdag 8 november van 9 tot 12uurenvan 14tot 20uur Zondag 9 november van 9 tot 12, en van 14tot20uur Wij bouwen villa's en landhuizen met „Danilith" systeembouw n.v. Heylen ook op uw gronden. Sleutel op de deur - 100 werkdagen na bouwtoelating. Vraag vrijblijvend inlichtingen - Krediet en overname van eigendom Schuttershofstraat 5 ANTWERPEN Tel. 32.93.55 - 32.93.88 toelaten de inwoners via de regionale pers voor te lich ten ovér de toestand in hun (huidige en toekomstige) gemeenten. Daar wij ver moeden dat er een zeker verband bestaat tussen te korten in de huisvuilopha- ling en het sluikstorten is het de bedoeling in de met sluikstorten «gezegende» gemeenten konkrete sug gesties aan het gemeente- bestuuroverte maken. De enquête heeft zoals men ziet geen betrekking op de verwerking van het huisvuil. Reeds herhaalde malen heeft Raldes zijn standpunt dienaangaande gepubli ceerd en uiteengezet. Wij maken van deze gele genheid gebruik om bij de gemeentebesturen aan te dringen hun antwoorden zo spoedig mogelijk in te sturen. Op korte termijn heeft Ral des nog twee initiatieven op het vlak van de public-rela tions en opbouwwerk ge pland 1) Zeer binnenkort zal een nota ter beschikking gesteld worden van de bevolking «Hoe een haalbaar bezwaar indienen tot het ontwerp gewestplan». 2) In de loop van december 1975 zal te Dendermonde een kolloquium plaats vin den over «ruilverkaveling» in de Denderstreek», dit o.a. naar aanleiding van de opschorting van de ruilver kaveling Zele-Hamme- Grembergen-Lokeren. Over deze twee aktiviteiten zal te gelegener tijd de bevolking via pers, radio en TV worden op de hoogte gehouden. Nog een snapshot van de voorbije Wieze-oktoberfeesten. Zo iets gebeurt weieens, over alle partijgrenzen heen, in de late uurtjes. BRENDAN Op de eerste verdieping van het Aalsterse stadhuis waar de kabinetten van burgemeester en stadssekretaris liggen heeft men een net hoekje klaar gekregen om zich even strikt privé terug te trekken. Zo zal het niet meer voorvallen, zoals jaren geleden, dat een prominent op het stadhuis ontvangen, zich maar met een lavabo diende te behelpen voor zijn behoefte. In het vroegere sekretariaat op dezelfde verdieping, plant schepen De Neve, het schepenkoliege onder te brengen. Waar de gemeenteraad onder te brengen na de fusie, blijft vooralsnog een ander paar mouwen. Diezelfde schepen ziet het zitten in de belfortzaal, wat niet eens zo kwaad is. «In heel die anti-fusie-historie verdedigen we vooral onze porte-monnaie» verklaarde ons onlangs een burgemeester in een openhartige bui. 5£^ii:!jI_üü_OE_CHAlJFFEURS_VAN_DE_REINIGINGbDIENST TE KOOP: zondag 26 oktober 1975 - 14 uur. ZAAL: «Edele Brabant», Strijland 41GOOIK BEZICHTIGEN: Zaterdag 25 oktober van 14 tot 17 uur in zaal «Edele Brabant» zondag 26 oktober van 12.30 tot 14 uur. N B. Strijland ligt op de baan van Halle-Ninove. Ifijf finalistnWilly Sommers, Marc Dex, Danny Fabry, Joe rrisen WillTura. ifwachten wat het wordt met Mare Dex, Frank Alwin, Danny ?abry en Eddy Smets. (foto's J. Muylaert) Het wen medegedeeld,dat de chauffeur die zyn vuilnis nog op het stadsmagazyn ledigd.Zich biootsteld aan strenge sanctiesa de Heesterknecht, Ongelooflijke keus van koperen en tinnen kandelaars. Lantaarns, porceleinen lampekappen, petroleumlampen, oliepitjes, eet- en la vaboserviezen, keukenporceleinen, spiegels Meubels, stoelen, coulissetafel, kapstokken, kasten, boeken, bedden enz Open haard, vulhaarden, mazoutkachels, cuisinières, koperen ketels, kruiken, koffiemolens, houten en stenen beelden, oude prenten Hondengarelen, paardengetuig en landbouw alaam: PIKKEN, VLEGELS ENZ Zowel de chauffeur als Aalsterse stadsmagazijn, straffe gasten. Spelling zijde. de «meesterknecht» van het zijn naar ons gedacht nogal is evenwel niet hun sterkste jerslagenheid bij Willy Sommes, na de bekendmaking van pn misrekening bij de samentelling van de punten.

De Voorpost | 1975 | | pagina 9