APPLAUS VOOR DOELMAN VERHULST Schotloos Er zat meer in Uitstekend TWEEMAAL COOREMAN VAN DER STAPPEN SCOORT STRAFSCHOP BEDERFT ALLES Robur moet leren verdedigen j v.«ti>aikaïêiiiêr yo#t VOETBAL le PROVINCIALE Merchtem - E. Aalst 1-1 Denderstreek vergadert zondag 2 november 1975 Magere zege voor Serskam|! 16 Eendracht Aalst is ten koste van oen niet geringe inspanning bij leider Merchtem overeind gebleven. Het ontfutselde de lijsttrekker een punt, iets wat zeker niet alle ploegen zal te beurt vallen. En al met al kon men zich met dit gelijkspel verzoenen. Dit toptreffen dat door ongeveer vijfduizend kijkers werd bijgewoond waaronder uiteraard veel Aalstenaars heeft op het speelkundig vlak de beloften zeker ingelost. Beide ploegen hebben inderdaad hun vooraanstaande f laats in de klassering zeker niet verloochend Ze gaven een zeer knappe wed strijd weg die de moeilijksten heeft bevredigd. Eendracht Aalst was in de 1e speelhelft ontegen sprekelijk de beste ploeg- Na de rust blies Merchtem dan op zijn beurt de hoogste noten. en bouwde de meeste aanvalsakties of-. Aalst werd gestimuleerd door een vroegtijdig doelpunt- Na am per 10 min. knikte De Roos na een vrijschop door Verpeten keu rig genomen, de bal tegen het vijandelijke net- Door dit onver wachts vroeg sukses bleef Een dracht gedurende nog meerdere minuten het gébeuren beheersen, doch de Merchtemverdediging bewees toen haar degelijkheid- De speerpunten De Roos en De Potter telkens door Mees die opnieuw heel wat werk opknapte en door Roelandt bediend maakten het die defensie wel lastig. Rust 01 Na de kamp wisseling liet de thuisploeg al onmiddellijk haar bedoelingen blijken. Ze trok gezwind ten aanval en had na amper 6 min al sukses na een zeer goede aanvalsbeweging- Op het schot van Marievoet had de Aalsterse doelman geen kijk. Deze portier zou zich dan nog meermaals moe ten reppen om verdere averij te voorkomen- Zo haalde hij applaus toen hij een kanjer van Marievoet stopte. Aalst Het dit offensief over zich heenglijden en kwam daarna toch iets meer in de match, zodat waakzaamheid geboden was voor de Merchtem verdediging- Eendracht 2011 trou wens dichtbij een 2e doelpunt komen- Het was Mees die de weg effende voor De Roos doch deze laatste mikte minder precies Merchtem eigende -zich in het laatste kwarier het middenveld to° Inmiddels had men bij Eendracht De Potter door Buyle vervangen en deze laatste kreeg een meer defensieve of dracht. Nog een maal dacht de Merchtemaanhang dat de bal «zat», maar eens te meer ontlokte doelman Ver hulst een spontaan applaus. J.V-H- V.W. Hamme-Petegem 0-0 Het vroegtijdig uitvallen van Freddy Rochtus scheen zijn stem pel te drukken op het wedstrijdverloop. Een doelpunt zat er zondagnamiddag helemaal niet In. Het is overigens de vraag of de wederzijdse trainers zulks wensten en zij niet ambitieloos vrede namen met een puntje. Trainer Schelfhaut verving immers Norbert De Moor, door Honoré fcaemdonck. De Kemzeekse kapitein Jan Doorns (rechts) vond geen gaatj© in de Buggenhoutse defensie. Keeper Christiaens staat klaar om in te grijpen- (Kemzeke - Sp Buggenhout 0-0)_ (JVC) Kemzeke - Buggenhout 0-0 Voor de vijfde opeenvolgende week bleef Sparta Bug genhout ongeslagen. Voor de leerlingen van trainer Mi- chiels, is dat meer dan bij de aanvang van het seizoen werd verwacht. Dat bij het defensief ingesteld Kemzeke weinig kans was op een oogst, begreep iedereen. Heel wat kopploegen geraakten immers niet voorbij het Wase beton. Toch kreeg Buggenhout zondag de beste kan sen. De Weirdt miste van een niet een treffer, die de wed- strrjd in een gans ander beeld had kunnen schenken. Ook Eric Wauters kreeg een reuzekans maar kon het niet waarmaken. Aan de rust had Buggenhout zeker met 2-0 kunnen leiden. In dit geval had Kemzeke de forcing moe ten voeren. Het feit dat de Sparta-aanvallers het niet deden liet Kemzeke toe naar het oud gekenjj pa'.roon verder te spelen in de tweede helft. De Spaftanen gin gen dan enigzins nerveuser akteren wat natuurlijk in de kaart van de thuisploeg was. Gelukkig was doelman Christiaens opnieuw in zijn dagje. De wijze waarop hij enkele loeiers stopte bracht dan ook opnieuw volle ver trouwen in de defensie. Het middenveld, waarin Emanuel de plaats van Van de Velde had ingenomen, kon op Kemzeke niet volledig overtuigen. V.C. Dit bracht geen verbetering met zich. Het wend geen hoogstaande wedstrijd- Deze futloze partij speelde zich hoofdzakelijk af op het middenveld en beide doel wachters hadden dan ook geen al te drukke namiddag Eigenlijk was het niet te verwonderen dat Hamme, traag in de opbouw zich te pletter Hep op de versterkte verdediging van Petegem- Kijkend op de blanike stand werden de Petegemnaars ook nooit gedwon gen hun aanvankelijke veldbezet- ting te verlaten. Petegem meteen sterke Luc D'Haenens en een Van Coppenolle in het centrum, bejerkte zich niet alleen tot het opvangen van de aanvallen van de Hammenaars, van wie er nooit een echte pressing is uitgegaan, dit ondanks een goed spelende Dirk Van Buyten. De Deinzenaars schakelden bij verscheidene gele genheden ook snel over van ver dediging naar aanval. Zo had doelman De Malssche heel wat gekik toen hij de gevaarlijke Baele voor zich kreeg en deze een pracht van een kans miste om de bezoekers op winst te schieten- Dank zij opruimer Paul Cools bleef de Hamse verdedi ging meermaals overeind. De enige kans kwam er ongeveer een kwartier voor het einde toen Van Buyten een mooie pas gaf aan Segers die van dichtbij deze kan3 niet te baat nam om V-W Hamme de 2 punten te bezorgen Het doelpunten maken blijft voor de Hamse trainer Schelfhaut het grote zorgenkind Met 2 uitwed strijden, naar Lovendegem en nadien rtaar Buggenhout dient er aan het e'^a' te worden ge- doktend om meer trefkracht in de voor-lijn te bregen Naar verluidt zou Rochtus voo enkele weken, wegens enkelkwetsuur, moeten worden vervangen- S.K. Lebbeke- Sint-Gillis-Waas 1-0 De persmensen' maakten een eerder rustige namiddag door. Er viel aan de 14e minuut een zeer zwak schot van Mark Van der Jeught. Zes minuten later stond de beroekende deelman Coorem2rts (ex Antwerp) markend onder het hout. Bij het uittrappen van de bal had hij zich bezeerd. Hij moest vervangen worden. Meteen stond het laatste „feit" op ons blad papier en werd voor rusten gefloten. Na de herneming kwam er een beetje meer spanning. Lebbe- ke forceerde en de bezoekers waren schijnbaar tevreden met een puntendeling alhoewel er werd geprobeerd van enkele doorstoten- Adriaenssens kreeg een kleine kans, maar vond Verhavert op zijn wegterwijl Beirnaert eveneens af te re kenen kreeg met <1® Lebbeek- se portier. Echte doelkansen zaten er niet in Marc Van der Jeught was dan na 61 minuten ver uitge weken naar rechts en knalde van op de zijlijn keihard, on- grijfbaar binnen De aanwezi gen veerden recht en de stemming was buitengewoon op het Konkelgoed, waar de massa een uitstekende Leb- beekse ploeg aan het werk zag Alles draait rond Oefenmeester Paul Holbrecht kiende de juiste taktiek uit- Zijn permutaties en mutaties bereikten het gepaste resul taat Vooral de inbreng van Piessens en de verplaatsing van Joos naar het middenveld kan iets betekenen voor de toekomst. Verhavert Piessens en Van der Jeught speelden zich in de kijker, terwijl Delsin en zijn overige maats minder bij de bal te zien waren. Een pluspunt was het feit dat de verdediging feilloos akteer- de Het was een verdiende overwinning. Morgennamiddag komt Kruis- houtem op bezoek We willen de S K dirigenten waarschu wen want een hekkensluiter is steeds gevaarlijk. A Van der Straeten- FC. Baasrode -Moorse! 2-1 Wie het gelukkigste was na afloop van de ontmoeting F.C. Baasrode - Moorsel hoeft men niet te raden. Trainer-speler Cooreman, twee jaar oefenmeester bij Moorsel en nu te Baasrode dezelfde funktie uitoefent, strijd op een daverende verrichting. Hierin is hij tenvolle geslaagd. Met twee treffers legde hij de basis voor de lokale zege. De talrijke toeschouwers kregen waar voor hun geld. want de wedstrijd werd vinnig betwist In de Ie helft verliep de wedstrijd vrij verdeeld al moest de Moor- selkeeper Van Boven met 3 flukse refleksen evenveel gemaakte goals voorkomen. Na de rust buitte Cooreman een flater van Van Boven uit en verdubbelde nadien de lokale voorspong- De ganse ploeg zette zich volledig in, omdat de trainer zo op deze zege had aangedron gen De bezoekers lieten zich evenmin onbetuigd en streden tot de laatste minuut om een puntje uit de brand te redden Wel kwamen ze tot op 1 doel- puntje terug, maar rekening hou dend met het feit dat Van Keer nog eens op de staak schoot komt de overwinning zeker aan Baasrode toe. Hendrickx was eveneens een van de opvallende figuren u>t deze wedstrijd- Ongelukkig genoeg geraakte hij gekwetst en er word* zelfs ge vreesd voor een voetbreuk- Op de zege van Baasrode is niets af te dingen: de thuisploeg nam meest doelschoten op haar aktief, verdedigde sekuur en schakelde steeds Vlot van verde diging op aanval over. Wilskracht Moorsel liep slechts achter 1 reuzekans aan Dat was in het begin van de 2e time toen een bezoekende spits op het npper tje een gouden voorzet miste. Al werd het een keiharde wedstrijd echte brutaliteiten zagen we nooit Treffend was zelfs dat na afflui ten Staf Blanckaert (Moorsel) en Maurice Cooreman als 2 vrienden het terrein verlieten en de we derzijdse sympathie niet onder stoelen of banken staken VC Sparta Appels - Ter joden 1-0 Op de Bevrijdingslaan te Appels kregen we zondag een hard betwiste wedstrijd te zien tussen Sparla en Ter joden. Toevallig twee ploegen die onderaan bengelen en die er tegenaan gegaan zijn in cupstijl. Voor de thuisploeg mogen we in de eerste piaats de inzet voor de zege in de verf zetten. Het was lang geleden dat we dat nog mochten optekenen. Doelman Dierickx, terug on der de lat, deed het behoorlijk, zij het dan af en toe wel met een tikkeltje geluk. Maar men zegt toch „een doelman die goed speelt heeft geluk" en zo nemen we de mening van die supporters er dan ook graag bij. Warm kreeg hij het vooral in het laatste kwartier toen de voor Terjoden ingekomen Lo- ckefer de motor van de be zoekers weer op gang bracht- Ook De Loose mag op een goede verrichting terugblikken en zijn mirakuleuze redding toen hij een bal nog op de lijn wegkulste werd nadien druk besproken. De bezoekers waren er van overtuigd dat de bal toen de doellijn heeft overschreden. maar de scheidsrechter stond toen slechf geplaatst om dat te zien. Daarbij kwam nog dat ook zijn lijnrechter niet goed was gevolgd Terjoden verloor I op R mee I on Doelman De Malssche (Hamme) puncht het leder weg voor de hoogopspringende Petegemse spits de wedstrijd maar lag daarom niet onder hij de Spartanen, die deze maal heel wat beter akteerden achteraan zodat hun netten ongeschonden bleven. Kansen kregen Lockef er zijn jongens echter ook. maar zij misten de precisie in de afwerking of vonden een been of staak op bun weg- BijAp- pels kunnen we nu in tegen stelling met voorgaande wed strijden een (aar spelers ci teren die stukken beter speelden De Looze en De Swaef samen mej Mannaert kregen de meeste 'of toege zwaaid. Terwijl de voor een paar weken vergruisde doel man Dierickx door de kijkers weer op een podium werd gezet Daf is de wet van de sport- ln het land der blinden is eenoog koning, zegt het spreekwoord en zo komt het misschien dat Van Der Stap pen, om zijn doelpunt dat ook de zege opleverde, met goed» werd bedacht In de verdediging mogen we J- Van Hoorde niet vergeten en in het middenveld was Willy De Groeve weer de oude. na de rust deemsterde hij weg wegens een stamp in de rug die in de eerste 45 min moes» inkasseren Luc Vereecken kweet z'ch ook behoorlijk van zijn taak- Ter wijl we van de invallers niet zo veel kunnen zeggen daar zij te laat in de wedstrijd kwamen om zich te doen opmerken. De rijzige Ver beek zagen we eens liever een time aan het werk, ter wijl de meesten zich afvragen waarom Arthur Cool opeens Invaller werd Dit was zowat de mening van de man rond de omheining. Nu is het afwachten wat Sparta er gaat van terecht brengen In de derby tegen Baasrode A Op vrijdag 31 oktober 1975 om 20 uur in het lokaal Stan daard Denderleeuw, sportstadion te Denderleeuw, heeft J een biezondere gewestvergadering van de Vereniging j van de klubs der Denderstreek piaats. Agenda Verslag voorgaande vergadering - Punten Natio- I nale Studiecommissie - Punten Provinciale Studiecommis sie - Verslag derde Beker Denderstreek. Trekking halve finale, vaststelling speeldag alsmede regeling voor de fina le. Allerlei. Opstal - Wachfebeke 1-4 „Da strafschop die we moesten inkasseren is ons te geworden". Dat was de grote teleurstelling van Atois Van deij Bergh. Inderdaad, Opstal moest een 1-4 nederlaag oplopen, nederlaag d!e er nooit mocht komen. De ploeg zette zich volledig In maar de nul werd (nog) s'.ei n'et weggewist. Het doelpunt dat da bezoekers scoorden 25 minuten spel was fraai, dat ga! ledereen grif toe. Toen Dlrll Van Muylder acht minuten later de gelijkmaker op het scordoorl bracht, was de hoop biezonder groot geworden. chteloi lere z Haaltert-Robur 2-1 Volledige ontnuchtering bij de Moerzeekse Tweede Provincialer na een nieuwe nederlaag, nu te Haaltert. Vijftien doelpunten in de netten na zeven wedstrijden is niet de enige bekommernis bij de Moerzekenaars, dia nu zondag aan huis tegen Terjoden dringend aan de serie opéénvolgende nederlagen paal en perk moeten stellen, willen ze niet volledig in het sukkelstraatje verzeilen. Volgens klubleider De Maere §chenkt Robur te weinig aan dacht aan verdedigen, met het noodlottig gevolg dat klubs die er een stootkrachtig spel op nahouden Robur de ene smadelijke nederlaag na de andere doen incasseren. „Het licht staat op oranje" aldus clubleider De Maere. ,.We speelden te Haaltert wel iswaar goed. maar enkele uit vallen van de lokalen leverden twee doelpunten op. Robur is een ploeg die de aanval pre dikt, verliest aandacht in ver dediging, met het fatale ge volg. We moeten de realiteit onder ogen nemen. Het is niet alleen met goed voetbal da: men er komt. Dit hebben we nu reeds verschillende weken aan den lijve ondervonden. Er moet gesleuteld worden aan het elftal, willen we voor de rest van het seizoen niet te gen de degradatie moeten vechten. Het is een realiteit." aldus de h. De Maere. Ook voor zijn trouw publiek wordt het hoogtijd dat Robur de reeks nederlagen afsluit. Zondag krijgt het hiervoor aan huis de gelegenheid tegen Terjoden. SK Aalst FC Ronso Lovendegem VW Hamme SK Geraardsbergen-Buggenhout SK Lebbeke Kruishoutem Etikhove Nieuwerkerken Baasrode Sparta Appels Robur Terjoden W Moorsel Bazel Maldegem Overmere S K. Eremb SfGeraardsb Serskamp Moerbeke Pollare E- Meldet Edixvelde Ouderthove Schellebeile Meerbeke Grembergen Waasmunster Opstal Excelsior Hofstade Doggen Grembergen Schoonaarde Herdersem S- Moorsel Thor Meldert Boonwijk Gijzegem Kalken E St Gillis Oudegem Sombeke Heikant Zele Ina nationale afdelingen zijn er alleen bekermatcben. Er staan toch en paar vriendenmatchen geprogrammeerd Jong Lede Racing Wetteren Eendracht Zele Hoeselt Zeven minuten vóór rus: kwam er een onbegrijpelijke straf schop. Uit een verre voorze. diende doelman Van den Berg zijn muit te verlaten om de bal in de hoog:e te plukken. Door deze beweging kwam hij in botsing met een bezoeken de aanvaller die de les bie zonder goed had geleerd (hui len en tieren en zich laten val len). De scheidsrechter trapte er in en kende s rafschop toe. Na de rust werd alles op alles 'gezet. Opstal forceerde eó kwam dicht bij de gelijkma ker toen de oefenmeester al leen voor een lege muit kwam maar het schot nipt naast. In plaats van 2 2 werd het 1-3. Een inzenden van de bezoe kende aanvallers deed het le der op de hiel van de arbiter belanden waarmee het leder opnieuw in spel kwam en men kon roos treffen. Het ongeluk zat opnieuw aan de zijde van Opstal. Toen men dan alle risiko's nam en alles op alles zette om toch één puntje te redden, scoorde de bezoekers bij een ontsnapping nog een vierde doelpunt. Opstal verloor onverdienl voor eigen publiek. Er war^ ruim 139 toeschouwers die onkans van hun ploeg bsgri| pen. „Zondag krijgen we de laatsll kans" aldus Van den Berg die deze keer hoopt de te kunnen wegwerken. (VDS). Eendracht Serskamp, dat ultkwf tegen laatst geklasseerde Pollare i heeft zijn wedstrijd gewonnW doch bij het einde waren supporters alles behalve tevredi Frangois en Van den Steen ko den in de Ie helft reeds eindcijfers vastleggen De helft scheen Serskamp niet df minste moed meer te hebbes en tot ongenoegen van de suf' porters werden een tiental doelkansen verkeken Kort samengevat; een alles br halve overtuigende wedstrijd vac de Zwart-Witten. VS den Schr enaa, '0 m "gen, Zelza ACH' t was moo» -k"'s

De Voorpost | 1975 | | pagina 16