Friedel Roels vedette. Schellebelle klopt leider S?- :,lt- ïm JU* W3 I \An,: Opnieuw winst voor Eendr. Grembergen -O S.K. GREMBERGEN - ST.-PAUWELS 1-0 4e PROVINCIALE Voorsprong bijna weg Zaffelare 4 - 'F C. Heikant 4 OVERMERE - ZELZATE 1-3 Ontslag Bevordering Recyclage Eddy Goossens voetbal Wie wint? i Haleydtkern - "?Y- ■MiHNmHHBi Tweepuntenwinst voor S.K. Grembergen dat aan huis tegen St.-Pauwels bepaald geen hoogstaande prestatie leverde. In vorige wedstrijden had het geregeld af te rekenen met gekwetsten en kende het doorgaans heel wat tegenslag bij het besluiten. Geregeld viel een doel punt in de Grembergse netten op crusiale ogenblikken. Tegen St.-Pauwels had de Grembergse derde provlncialer alvast dame fortuna aan zijn zij. Anderzijds leek doelman Friedel Roels een onklopbaar man. Deze 17-jarige doelwachter heeft zondag meer dan ooit zijn kwaliteiten laten uitschij nen. Dat Grembergen de twee punten aan huis heeft mogen houden is grotendeels te dan ken aan hem. De jonge Roels bezit enorme doelwachters talenten. Dit hebben de noch tans niet zwakke Waaslanders aan den lijve ondervonden- Het was voor hen een onmo gelijke opdracht voorbij de Grembergse doelman te gera ken- Roels was de reddende engel bij S-K- dat ondanks de overwinning op geen grootse prestatie mag terugblikken- Dit is ook de mening van club leider Herman Bunghgraeve die anderzijds ook heel wat lo vende woorden had voor de jonge doelman. «Het 's aan Friedel Roels te danken dat we heide punten aan huis gehouden hebben» al dus de steeds voorkomende klubleider «St. Pauwels was duidelijk sterker, trok gere geld in de aanval, en zorgde voor verschillende hachelijke standjes voor ons doel Ge- lukkiglijk stond daar dan een onklopbare Roels zodat we geen doelpunten moesten in- kasseren Bij de bezoekers werd na een twintigtal minu ten een verdediger voor na trappen van het veld verwe zen en ondanks hun numerie ke minderheid bleven zij door gaans het hoge woord voeren Reeds in de eerste helft had Willy Buydts voor ons de stand geopend, op voorzet van een uitstekende Danny De Vos- Dat St- Pauwels meer dan die ne derlaag verdiende bewijst het feit dat hun spitsen niet min der dan vijf keer de bal op het doelhoUf zagen te pletter slaan- Hoe dan ook, we mo gen zowat van kompensatie- geluk gewagen. In de voor gaande wedstrijden verloren we heel wat punten op een onverdiende manier. Nu was het geluk aan onze kant en dat mocht wel voor één keer» aldus klubdirigent Burghgrae- ve. S.K Grembergen beseft meer Bikkelhard duel voor de bezoekende kooi, doch de bezoekende voorspeler Van de Velde trok aan het kortste eindje (S.K. Grembergen - St- Pauwels 1-0J- (JVC) dein ooit dat het dit iaar naar geen ereplaats moet mikken- Nu de jeugd wordt ingescha keld. houdt men rekening met een overgangsjaar- Vast staat dat die jeugd van S-K- Grem bergen bet bepaald doet. Een jaartje p roefstomen kan reeds volgend seizoen heel wat vruchten afwerpen. Daar reke nen de leiders van S-K- op. ED-M- De Heikant deed het te Zaffelare aanvankelijk verbluffend goed, want onder impuls van Gerard Vermeir die een zee. voortreffe lijke wedstrijd speelde kwam de roodgele formatie met een niet te onderschatten 03 voorsprong op de bordjes te staan. Voormelde middenveldspeler zorgde voor de eerste voltreffer, Omer Van Driessche nam nummer twee voor zijn rekening en Luc Van Caute- ren voerde de p as van drie uit. Waarschijnlijk heeft deze verras sende score de Zeienaars een beetje bedwelmd, voeg daarbij dat een te licht toegekende straf schop mede oorzaak werd van een 23 stand Gelukkig kon Luc Van Cauteren bij een tegen aanval een vierde sukses netten, doch In de eindfase zou een minder sekuur optredende Bae- tens, die door zijn trainer onder druk wend gezet, zich nog twee keren 'afen verrassen Meteen ging onverwacht de halve inzet verloren- B mere dat de jongste tijd met enkele knappe prestaties de jacht op zich vestigde, moest zondag voor eigen volk het «ld buigen. Tegen de snelle bezoekers uit Zelzate kreeg de diging het hard te verduren en ondanks de inzet van pemon De Schrijver kon deze niet beletten dat zijn doelman 'maal werd gepasseerd. De Schrijver, een speler die over b zware voet beschikt, mag bij de uitblinkers van de wedstrijd trden vermeld. Meermaals zagen we hem als de reddende bel opduiken wanneer goalie Pennewaert werd bedreigd, iets tt meer dan noodzakelijk was daar de plaatselijke doelwachter pal onzeker deed. min. gespeeld was dat wel een vroege achterstand voor de jon gens van oefenmeester Roosen- Goossens en de klok wees toen de 17e min aan- Meteen was het voor eenieder duidelijk dat Over- mere het moeilijk zou hebben om deze scheve situatie recht te trekken. Nochtans zagen we nadien nog een uitstekende Pol Van De Velde die tegen het tij oproeide en zich de ziel uit het li'jF speelde. Ook omdat het vooraan niet te best vlotte rukte hij geregeld uit het middenveld om vooraan een voetje toe te steken. Bij deze jrootste wapen van de be- 8rs was wel hun hoge snel- waarmede zij uitpakten en na_ ermere na enkele goede prestaties ditmaal niet denderend tegen het Bezoekende Zelzate. de ploeg haalde. Op zijn linker hoek sneed hij nu heel wat vlot ter dan zijn voorganger langs de vienmanslijn heen. Op een zijner aktïes moest men bij de bezoekers dan ook foutief ingrij pen in de grote rechthoek wat aan Roosendans dan de gelegen heid gaf op strafschop de stand op 1—3 te brengen. Zelzate was even voordien zelfs tot 03 uit gelopen langs De Craeoker- Nog een paar p-ogingen stonden 'n ons notaboekje zoals die kanjer van de naar voor opgerukte Jaak Van Kerckhove die op de dwars ligger uiteenspatte Pol van De Velde kwam ook nog aan het kanon te staan maar miste op onbegrijpelijke manier deze unieke kans in gunstige schiet positie. Op dit ogenblik ging het echter allemaal wat te kramp achtig omdat blijkbaar niemand nog in de zege geloofde Overmere, dat me* 2 gekwetste spelers heeft ef te rekenen (Johan De Bruyn en Norbert Van Royen) wilde de nederlaag niet op de scheidsrechter afwentelen maar hield het bij «wij speelden één van onze slechtste wedstrij den» Overmere speelde als volgt Guido Pennewaert. Philemon De Schrijver. Jaak Van Kerkhove. Ivan Rasschaert, Willy Van Sinter Pol Van De Velde Rene Vermoes André Baeyens, Jozef Roosendans Ferdinand Buyse, Rudi Mariman De prima invallers heten Guido Van Steenbeke en vooral Jean- Claude Moerman. Res Marc Blanquaert. De Schrijver (Overmere) in duel Pennewaert zal het laatste woord met Van Daele (Zelzate). Doelman hebben- E Van Aerschot, trainer-coach bij Brabo Denderbelle, diende bij sekretaris Van Vossole zijn ontslag In- Dit ontslag wend doop Brabo aanvaard zo dat de Eerste Nationaler dien de uit te kijken naar een an dere persoon om deze funktie uit te oefenen De namen van Luc De Decker en Roger Cloof werden vernoemd. Een defini tieve beslissing was op dit ogenblik nog niet gevallen- De Oost-Vlaamse handbalclubs die in de bevorderingsreeks uitkomen zijn dus toch aan hun kompetitie begonnen. De Brabantse clubs die de meer derheid uitmaken in betreffen de bevorderingsreeks zijn nu verplicht door het N.B- hun kalender aan te passen. Als wij in de plaats waren van S-K- Grembergen. Jochewoa Aalst en Zwijnaarde, zouden wij toch slechts gerust zijn nadat de Brabantse ploegen op bezoek gekomen waren Tijdens het voorbije weekein de vond er te Kasterlee een recyclage plaats voor de hand- balscheidsrechters- Op- deze recyclage werden de club-trai ners van de hoogste reeksen uitgenodigd Amper twee trai ners waren aanwezigEn dan van op de bank maar «afge ven» op die domme scheids rechters A| heeft ex-prof Eddy Goos sens 'de racefiets in de wilgen gehangen, toch betekent het niet dat hij alle sportbedrij- vigheid staakte. Eddy traint met de ijver van een voetbal belofte. Of Goossens nog ooit tOf de farrionploeg van FC Baasrode doordringt, is een an-; dere kwestie 28 jaar is niet zo jong meer om een tweede carrière op te bouwen- Uitslag van de gfatistombola van S-K. Lebbeke. gehouden ter gelegenheid van de wed strijd tegen St Gillis Waas. werd 402. 324, 425 299, 275 Prijzen af te halen bij Jozef Pissens, Albert 1 Straat (vds) de Boerenkrijgjongens chteloos stonden Langs de ere zijde werden de aanval- van de thuisploeg regel- dans In deze beginperiode waren ze zoveel bij de bal geweest als hun tegenstrevers maar iets minder gevaarlijk voor het doel aktles werden zij echter een halt toe geroepen door de rijzige doelman van Zelzate Schenkels die menige voorzet uit de lucht graaide. De schoonste kansen kreeg Overmere in de 2e helft langs Roosendans en Buyse- Jef joeg de bal echter over en dat op een paar meter van de kooi, na dien wend dat hem nagedaan door Fernand Buyse die zondag niet in zijn beste doen bleek- werd dan ook vervangen Jean-Claude Moerman in laatste kwartier Deze I 15 min van de wedstrijd waren echter voldoende voor deze Jonge speler om ons te overtuigen dat hij wat In zijn mars heeft In de reservenwedstrijd zondagvoormid dag kwam hij naar voren met 3 doelpunten- Tegen Zelzate bleek hij wel de geschikste man om de op off-side spelende bezoekers te omspelen De vraag werd dan ook algemeen flesteld hoe men dergelijke speler niet eerder in I Zoals we een paar weken ge- leden voorspelden, heeft RaV" mond Goethals. trainer van de nationale ploeg, de Gijzegem- l se voetballer Rudy Haleydt op genomen in zijn kern De wit te duivels moeten nog een zeer belangrijke match spelen tegen Frankrijk. Een pijlsnelle spits als Rudy kan stukken maken Dat heeft Momon be grepen Hij door het SOS Schellebelle is erin geslaagd de leider van Derde Prov. C Oudenhove te overwinnen. De jongste weken was het reeds duidelijk geworden dat de paarswitten duidelijk de beteren zijn doch hun mees terschap nooit in doelpunten omzetten. Zondag, met het heroptreden van Etienne Van Den Abeele is hier een grondige verandering in gekomen. De eerste helft kregen we een eerder gelijkopgaande strijd, doch het was Schellebelle dat de stand opende via Oswald Venneman die een pas van Luc Schuddinck afrondde. N-a de rust was het dan Schellébelle dat nog vijfenveertig minuten domineerde. Na een paar gevaarlijke fazen voor het Sóhellebelse doel, dat echter flink werd verdedigd door een knappe iBibaut, nam Luc Schuddinck een twee de doelpunt voor zijn rekening. Diezelfde Schuddinck lanceerde een paar minuten later opnieuw Venneman die de eindcijfers vastlegde. Etiermne Van Den Abeele die dit seizoen, na een kwetsuur voor de eerste wedstrijd optrad speelde eerder achteruit getrokken wat niet belette dat hij het voortreffelijk deed. Toen hij na het derde doelpunt het terrein verliet kreeg hij dan ook een verdiend applaus vanwege het Schelle- belse publiek. VS Werkpaard Paul Van de Velde (Overmere) speelde ziah in de kijker- Schrijver gaat er bij knielen. Intussen ddelleert 4e andere Over- '«naar Rasschaert met de bezoeker De Craecker kon- 9 in de buitenspelval opge spen. iets waarin de jongens Zelzate groot waren ACHTERSTAND t was aanvankelijk een gelijk- J®ande partij met wisselende "kansen. Toch zou Zelzate eerst °P voorsprong komen Van Daele. Met amper 15 Men ging dan ook onmiddellijk op zoek naar de gelijkmaker maar kreeg vrij verrassend een 2e opdoffer Op tegenaanval werd de verdediging nogmaals genomen in snelheid waaruit Zelzate dan aan een tweede doelpunt kwam De laatste tip aan het leder werd gegeven door aS*' Paul Van de Velde poogt zijn ploegmaat Femand Buyse aan te spelen, doch de Zelzaatse defensie steekt een stokje voor de goede bedoelingen van de Overm arenaars- Na hun eerste nederlaag dit seizoen, verleden week te Berlare heeft Eendracht Grembergen zich weten te herstellen. Het won vrij gemakkelijk van Wichelen met 3-1 cijfers. De bezoekers geraakten weliswaae na een kwartier spel op voorsprong. Eendracht zou tot na de rust moeten wachten om gelijk te stellen, dit langs Mare Verhelst. Niet veel later kon Jean De Keyser winstcijfers op het bord plaatsen. Metéén was de ploeg als het ware gelanceerd. De bezoekers kwamen er nauwelijks nog aan te pas en rond de 75e minuut zou Frans Vlassenroot hun lot met een derde doelpunt bezegelen. Eendracht Grem bergen staat nu tweede gerangschikt op zes punten van leider Oudegem maar weliswaar met twee wedstrijden minder gespeeld. Zondag krijgt het Schoonaarde aan huis. Wil Een dracht in tred blijven met de leider dan mag het geen punten verliezen, zeker niet op eigen terrein. Voegen we er nog aan toe dat Jean Pierre Willaert een rode kaart onder de neus kreeg geduwd. Die jongeman gaat er soms nogal brutaal in. en bovendien moet hij leren zijn mond houden, ook tegenover de supporters die naast de omheining toch wel zeggen wat ze willen Ze hebben er ten andere voor betaald. E.D.M

De Voorpost | 1975 | | pagina 17