I Slassa doelpunten oor Lebbeke en Blauw Wit ANK VAN BRUSSEL INT TOPMATCH LUTTERZELE VOETBALDE UDO TE ZELE (adettenkampioenschappen ropaganda voor judosport «""S «efokvoetbalverbond gewest Aalst IEFHEBBERSV0ETB AL TE DENDERMONDE 9 5* £j orporatief voetbalverbond gewest Aalst KSF-voetbal TAFELTENNIS NEDERLAAG VAN GREMBERGSE Eerste provincialers schoten te kort VK Hamme liefhebbers voetbal Wipschietingen te Dendermonde Voetbal VK Hamme GERARD DE C0CK KAMPIOEN VAN BELGIE AUTOCROSS Het Lebbeeks tapbiljartverbond Zandmannekens vergroten voorsprong KORFBAL 3 23 e vete Terwij nestoi rijn ty shi eteraa Bruyt iet pre de 23e ks pie ertegen se me lorieus ilorieu. 'X vooral ïs van woondi Jen fe! eriode ekoms ïit toch komei li Kwai Zele werd. met de misatie van de provinciale or3' iPioenscharPen voor kadetten. ym echte propagandist voor de osport bij de jeugd 700 toe- ouwers. onder wie staatsse- taris DTiaeseleer vulden sport te Zeven»- De inspanningen het trio De Waele, De Beule, Jlewaert droegen vruchten- ortief was de strijd om de pro- kiale schildjes eveneens een Zeelse kant mochten ook en- judoka's op het po^um- In superlichtgewichtjk'lasse won De Wilde en waren Geert laert 3e en Patrick Smekens In de hal-fmidden reeks werd an Fierens 4e en bij de mid dengewichten Maurits De Leen- heir 3e De trofee van staatssekretaris D'Haesöleer ging naar de super- 2iwaar Dirk De Boes van de Sint Niklase judoclub. Superlicht1 Dirk De Wilde (Ze- Ie) 2 Agnas Bauwens (Ronse) 3- Geert CaHaert (Zele) 4 Pa trick Smekens (Zele)- Licht: 1. Igor Van Coppenolle (Ronse 2 Patrick Clerck (Oude naarde) 3 Frans De Reeve (Zot- tegem) 4 Karei Maesschalok (Haaltert- Halfmidden: 1 Victor Heirbaut (St Niklaas)2 Patrick Tonnaert (Zwijnaarde) 3 Ivan Praet (Nino- ve) 4 Johan Foerens (Zele). Midden: 1 Luc Weymedls (Sam. Ronse) 2 Luc Kuppens (Temse) 3 Maurits De Leenheir (Zele) Luco Van Handerihove (Hamme) Halfzwaar1 Patrick Schelfaut (Sint Niklaas) 2. Joel D'Hanens (Eeklo)3 Danny Van Hyfte (Zei- zate) 4 Erwin Weymeels (Sam Ronse) Zwaar1 Stefaan Bockstael (Ron se) 2 Wim Praet (St. Niklaas)1; 3 Eddy De Meuleneire (Oudenaar de) 4 Yvan De Smet (Sam. Ron se). Super-zwaar 1- Dirk De Boes (St Niklaas) 2 Freddy Vercaute- ren (Sinaai) Frangois Amont (Aalst)4 Vincent Rottiers (Ze'l- zate). BENO echl skoms stella g- _ile Ie- de ligaklasse werden de meest markante uitslagen gelukt or A. Lebbeke en Blauw wit (a). Eerstgenoemde kwam zelfs dubbele cijfers, wat beslist op een eenrichtingswedstrijd sL Mijlbeek kwam Inderdaad zelden in de aanval. wedstrijd Blauw wit (a) - euwerik werd een formaliteit de veel sterkere thuis- leg. Leeuwerik met een ver- akt elftal moest meer aan rdedigen dan aan aanvallen liken. Schorreel vrijwel on- udbaar had er in de eerste riode reeds een hat trick zitten. De tweede speelhelft insgelijks gekenmerk lor een doorlopend overwicht n Blauw wit. Dit territoriaal erwicht werd met nog liefst doelpunten onderstreept, nssens (2) De Grauwe, De >ch en Schorreel lukten die St.-Anna(a) - Hofstade een evenwichtige wed- 1jd, waarvan de eindscore n ook moeilijk kon aange- ohten worden. St.-Anna aan de leiding wanneer «landt een mooie aanvals- ie afrondde. Nog voor de zou >C. Hofsade de situatie chtzetten. Moens en Coen vloerden vrij verrassend de St.-Ansa verdediging. Na de kampwisseling stelde de thuis ploeg alles in het werk om ge lijk te stellen. Dit streven werd beoond door Meert. De thuis ploeg wierp zich dan hals over kip in de aanval maar kon de Hofstade verdediging toch niet meer in gebreke vinden. Het derby te Welle tussen Een dracht en Juventus werd naar men kon vermoeden door de thuisploeg met tamelijk afge tekende cijfers gewonnen. Be halve in de wedstrijd De Leeuwkes - Groen wit, vielen er in de tweede klasse een massa doelpunten. Vooral de aanvallers van F.C. Sport en Heizijde verkeerden in een produktieve bui, en kwamen aan dubbele cijfers. Blauw-wit Pb) hield slechts gedurende een speelhelft stand tegen een voortreffelijk spelend DN. Haaltert. De thuisploeg kwam aan de leiding langs Van de Velde maar onderging daarna de wet van de sterkste. St.- Anna (b) had het niet moeilijk om F.C. Parking te kloppen. De Meeter en Van de Walle zorgden voor 2-0, doch uit een strafschop milderde Van Po'tel berge. Na de rust lukte Van de Walle een hat trick en Vereecken (2) en De Wolf dre ven de cijfers nog op. J.V.H. Uitslagen Ligaklasse O.C. Aalst - Honda 1-1 Snas - Ressegem n. med. Mijlbeek - A. Lebbeke 0-10 Blauw wit (a) - Leeuwerik 8-0 F.C. Moerstr.-SK Drievelden 3-1 9t.-Anna (a) - C. Hofstade 2-2 E. Welle - J. Welle 5-2 Tweede klasse F.C. Jaca - PZN. Aalst 7-2 St. Meldert - Bevegem 8-1 RB. Zottegem - Heizijde 3-11 F.C. Sport - Stabyl 10-1 St.-Anna >(b) - F.C. Parking 8-1 De Leeuwkes - Groen wit 1-0 Ocarina - F.C. Peken 2-0 (ff) Blauw wit (b) - DN Haaltert 1-4 Stoom Dndermonde (staand) won met 3*2 een voetbalmatch tegen FC Post Dendermonde het topnummer met Bank van Brussel heeft Callebaut (a) n eerste nederlaag van' het saizoen opgelopen. Bank van Uttel zit nu in de piek van de klassering. De beide ploegen ibben in dit toptreffen hun vooraanstaande plaats in de ■ssering zeker niet verloochend. Het is ondanks de belang- kheld van de Inzet een zeer aantrekkelijke partij geworden, thuisploeg was onbetwistbaar meest In de aanval maar kon geboden kansen niet benutten. «rentegen huldigde B.V.B. n doelmatige speelwijze en is in ieder geval meer ge- Mjk in zijn aanvalsakties. Hebaut vlamde de bal eens $e nhet doelhout aan. In de min klom B.V.B. naar de tóng met een doelpunt van Wael. Die verhouding was CHELLEBELLE - FC APPELS 0*0 Wiebelle slagade er in tegen Afpels zijn eerste puntje bin- i te halen. De bezoekers die deze kompetitie reeds uitste- *1 presteerdn staan in de rang- hildcing an de eerste klasse tweede Een positie die velen t verwacht hadden van de van voorzitter Lissens. Ook Schellebelle is gebleekn dat de «ladig g het beste ploegon- •deel blijft Sc hellebelle kan 1)1 aan dit eerste runt nu op- *ekn om zich uit de laatste '•deren te werken- ook de ruststand. In de 47e min. trapte een Callebaut ver dediger de bal tegen eigen netten en dit zou winst bete kenen voor de bezoekers. De thuisploeg zou naar het einde toe de sluizen openzetten. Uit dit offensief kwam slechts een doelpunt. André Van der Steen scoorde het. Franke won slechts met miniem verschil van Callebaut (b). Dat de eind cijfers tot 2-1 beperkt bleven is vooral te danken aan het brio van de bezoekende doel man. Hij stopte zelfs een elf- metertrap. Voor Franke scoor den Tembuyser en Raes. Calle baut redde de eer langs Dubois. Somati en .T.T. speel den een voortreffelijke eerste speelhelft. Het was trouwens in deze periode dat gescoord werd. Somati genoo tde eer van het opemngspunt langs Cornand en juist voor de rust lukte Kindermans het gelijk stellend doelpunt. Wat meteen de eindstand betekende. In een goede eerste periode ver wierf Intercom een verdiende 3-0 vorsprong (Matthijs (2) en Willems). De Wolf miste daar bij eon strafschop. De tweede speelhelft verliep meer ver deeld en Herssens lukte een tegenpunt. Naar het einde toe was er nog wat herrie op het speelveld. De beste thuisspeler was Matthieu. J.V.H. Uitslagen Bouw - Intercom 3-1 Somati V.V.T.T. 1-1 Callebaut (a) - B.V.B. 1-2 Franke - Callebaut (b) 2-1 Gilbos - Dessoden 0-5 (ff) Resocub - S.A.F. 0-1 In de tafeltenniskompetitie van de KKSFB - gewest Hamme valt de afgetekende nederlaag op van Grembergse A dat op eigen terrein door Onkreukba- ren met 28 werd geklopt. Marc Van Boven was de enige lokale man die er in slaagde een overwinning vast te leggen. Hij klopte zowel Peeters als Van den Berghe. U. De Smedt begint zich aan te passen. Al hoewel hij het tot geen over winning bracht deed hij toch zijn duit in het zakje. Lebbeke A deed de trip naar het Hamse Prado A. Het werd een nipte 46 overwinning. De grootste struikelsteen was zeker het heroptreden van E. Segers bij de lokalen. Het was enkel Inze van Lebbeke die hem kon klop pen. J. De Donder en M. De Bruyne ondervonden dat Se gers het nog altijd kan. De B-ploeg van Lebbeke ontving Bondgalm. Ook dat werd een spannend duel. Geruime tijd was een lokale overwinning mogelijk. L. Verspecht ontpop te zich immers bij de bezoe kers als een sterke pion. Ge lukkig stond bij de lokalen R. de Vriendt. Hij won al zijn wed strijden, zelfs tegen de sterke Versplecht. Uiteindelijk werd het voor de lokalen een nippe maar toch verdiende 6—4 overwinning. Viktory op bezoek bij Troelant kon het niet ver der brengen dan een drawn (55) Frank van Britsom was bij de lokalen de matchwinner. Hij won alles wat er te win nen was. In schier geen enkele wedstrijd verkeerde hij in moei lijkheden. Verwonderlijk is wel bij Troelant dat R. Wittock geen enkele wedstrijd kon win nen. Zoiets is men van Robert niet gewoon. Gedrie ontving thuis Tivoli. Het is onverwachts een forse lokale overwinning geworden (82). De lokalen speelden echt goed. Vooral Paul Drieghe was schitterend. Dat was eigenlijk de reden waarom Tivoli er nooit echt bij te pas kwam. KLASSEMENTEN Reeks I 1. Gedrie 2 4 2. Lebbeke A 2 4 3. Patro 1 2 4. HKH - Onkreukbaren 2 2 5. Grembergse A 2 2 6. Troelant A 10 7. Padro A 2 0 8. Tivoli 2 0 Reeks 2 1. Prado B 2 4 2. Viktory 2 3 3. Triumf A 12 4. Lebbeke B 1 2 5. Grembergse B 10 6. Troelant B 2 1 7. Hamsport 1 0 8. BAC 2 0 Reeks 3 1. Van Houte 1 2 2. Lebbeke C 12 3. Triumf B 12 4. Troelant C 10 5. Bergveld 1 0 6. Prado C 10 TAFELTENNIS IN DENDER-SCHELDE EN WAASLAND In de hoogste provinciale afdeling werden geen potten gebro ken. Temse A kon het niet bolwerken bij Geraardsbergen. St.- Niklaas B, een der favorietenploegert in deze reeks moest het aan huis afleggen tegen Drive B. Als verzachtende omstandig heid kan worden ingeroepen dat de ploeg verzwakt achter de tafels verscheen - wegens de onbeschikbaarheid van Albert Schelfaut in de A-ploeg, zodat Herman Snellings naar deze ploeg diende overhegeveld. Toch had men iets meCr verwacht van De Cock en co- Herleving A zag zijn wedstrijd tegen Sleidln- ge uitgesteld. Ploegen die zich verder in de ak- tualiteit spelen zijn Tweede Pro vincialers Melsele A en Dender leeuw A. De Waaslandep lieten Louise Marie in eigen vesting geen schijn van kans, terwijl de Denderzonen het niet moeilijk hadden tegen Small Street Gent. Herleving B op bezoek bij Tissac Merelbeke A schoot één eenheid te kort 0,11 heslag te leggen op de halve inzet- Bob Boudou en Van Langenhove waren er zeer sterk Jean Boudou bleef beneden de verwachtingen en Guy Van Malderen schoot iets te kort- ln derde A haalde Denderleeuw een gelijkspel bij Rapid Kluisber gen A- In de C reeks noteerden we een verrassende nederlaag van St Niklaas D bij Kieldrecht. De St Niklase C ploeg deed het beel wat beter en de 11-5 overwinning op Belsele A maakt dit team meteen als favoriet nummer 1 in deze afdeling. Herleving C op be zoek bij Melsele B kreeg natuur lijk geen kans Toch moeten we het moedig ver weer van o-a- Freddy Van Damme en Nadia Tecqmenne vermelden Jongeren die er weldra zullen ko men In vierde A dulde Kuklos Aalst nu ook geen tegenstand van Dender- houtem, dat met forfaitcijfers mocht inbinden. Wichelen, sterk in vordering, hield Denderleeuw C op afstand, terwijl Elokerlyc het nipt haalde bij Herleving E Hier was het Valeri Boudoncq die de toonaangevende figuur was in een wedstrijd die mits wat nieer in zet door de lokalen moest kunnen gewonnen worden. Goede presta tie ook van Eugène Moens bij de thuisploeg en van Tom Van der Marck en Paul Van Dorpe bij de bezoekers In vierde D kende St Niklaas E weinig of geen weer stand bij Tissac D- Hamme over won nu ook Beveren, maar de moedige bezoekers deden meer dan zich verdedigen Belsle B, flink op weg een goed seizoen te realiseren haalde het nu ook van Melsele E, terwijl de Melseelse D ploeg Reinsert St- Amandsberg met ''e9e handen huiswaarts stuurde- In derde nationale afdeling B komt St. Niklaas A met een nieu we zege aandraven- Op bezoek te Schoten won Florent Ge Boes. in de forme van zijn leven liefst 4 overwinningen. Dany Vermeulen, de ex-Herlevinger, André Schel faut en invaller Herman Snellings lieten elk drie overwinningen op tekenen. Voor de prestatie van laatstgenoemde baarde ophef- Als DO klopte hij liefst drie C4 spe lers Iets wat zeker niet alle da gen gebeurt Hopelijk betekent zulks voor Herman Snelkngs de volledige doorbraak naar de C- reeks. St- Niklaas A met 5 P1"1" ten uit vier wedstrijden is nu reeds een flink eind opgeklom men In de algemene rangschik king en zal dus vast niet langer als een der zwakke broertjes in deze sterke reeks worden be- 20E UITGAVE HERLEVINGTORNOOI De leiding van Herleving heeft beslist dat de 20e uitgave van het internationaal Herlevingtornooi zal doorgaan op zondag 28 decem ber 1975 in de feestzaal van het VTI. Deze zaal wordt Herleving andermaal bereidwillig ter be schikking gesteld door de school leiding Het Past dan wel eens de sportiviteit van dez^ directie in het zonnetjes te stellen. Op dit ornooi worden opnieuw de wis selschalen «Van Assche» en Jeugdrofee «Stad Dendermonde» in betwisting gesteld. Mogelijks komt er ook een ereprijs van VW Dendermonde en van het Olym pisch komitee arr Dendermonde Liefst 17 reeksen worden voor zien In dit tornooi dat te 9 uur zal aanvangen en waarvoor de fi nales omstreeks 20 uur worden verwacht- V-C. NANTES 1 V.K- HAMME 6 V-K. heeft gedurende zijn start in Walivo nog geen moeilijke tegen strever ontmoet, doch tegen Nan tes moest tot de 35e min- ge wacht om W. Meert te zien sco ren. Even voor rust werd het 0-2. Na de rust dreef De Malsche de stand op tot 0-3 Meert 0-4, Steels 0-5, scoorden eveneens. Een slecht ontzette bal van V Goethem gaf Nantes de kans om de eer te rededn Met n°9 3 min" voor de boeg legde De Malsche de eindcijfers vast- Veteranen FAM. ROELS V.K HAMME 0-1 Goede partij met veel toeschou- wrs die uiteindelijk zou gewon nen worden met strafschop in de laatste minuten DAMES DE KLINGE V-K- LADY'S 0—4 De tweede opeenvolgende over winning van de V-K Lady's. Jeugd VK TIELRODE VJ(. 7—0 Maandag 3 november is er een wipschieting in cfe zaal Flora Zandstraat te Dender donde. Deze wordt georgani seerd door de vereniging St Ursula en beging te 18u45. Op zaterdag speelt de eerste ploqg van VK Hamme tegen Bergvrienden, terwijl de vete ranen eht op zondag opnemen tegen Zakanto. De jeugdploe- gen komen ook weer in het veld, het zij nu de miniemen B die op zondag 2 november het Spaans Kwartier op be zoek krijgen Elf jaar na de stunt van Albert Van Rossem op de Heisel, heeft Gerard De Cock Herdersem esn nationale autocrossti.el geschonken Uit de 9 wedstrijden die hij betwislte puurde hij de titel. Vooral in Merchtem (oktober 1975) was Gerard prima. Op het „emeen'.-ehuis werd hij ontvangen door de burgemeester die G. De Cook gelukwenste namens de gemeente, tevens mocht hij het plakket van de gemeen.e in ontvangst nemen. Gelukwensen ook voor het ganse Penal .y-team met piloten Paul Verhaegen, Roger Vercau- teren en Alex Buggenhout. Sekretaris De Groeve van de VjA-CjB., 'belichtte in zijn toespraak het karakter en de wil van Gerard De Cook. Ds trofee, een prachtig kristallen beker werd de kampioen overhandigd door Roger Gory, voorzitter van de V.A.C.B. In het Lebbeeks tapbiljartverbond KLASSEMENT speelden 'Bonanzavrienden tegen Coreovrienden, ploegen die aan de staart van de rangschikking bengelden. De partij bleef onbe slist- Verrasesnd waren de resultaten Lamot - Schuurken en zeker de nederlaag van de Zorro's aan huis tegen de Zandmannekens- Laatst genoemden nemen een optie op de titel. De kloof wordt groteren met ®®n wedstrijd minder ge speeld hebben de leiders nu reeds 12 punten voorsprong. De partij van de week werd dan zeker Ware Vrienden - Stadion- UITSLAGEN Bonanza Corso 1010 Sportvrienden Tankers 911 Fugitives Klieksken 911 Lamot Schuurken 155 Jetsons Eierkloppers 119 Zorro's Zandmannekens 6'14 Ware Vrienden Stadion 162 Modema was vrij. 1) Zandmannekens 6 100 2) Klieksken 7 88 3) Ware Vrienden 6 82 4) Zorro's 7 78 5) Schuurken 7 76 6) Lamot 6 75 7) Moderna 6 67 8) Tankers 7 62 9) Jetsons 6 61 10) Sportvrienden 7 58 11) Eierkloppers 6 56 12) Fugitives 6 54 13) Stadion 7 44 14) Bonanza 7 42 15) Corso 7 37 KALENDER VOOR ZATERDAG 1 NOVEMBER 1975 Jetsons Stadion Sportvrienden Lamotvrienden Fugitives Bonanza Corso Ware Vrienden Moderna Zandmannekens Klieksken Eierkloppers Tankers Schuurken Zorro's vrij (vds) APPELS - TROUW 9-4 Het komt nu wel vast te staan dat Appels dit jaar een ernstig kandidaat is voor de titel. Voor velen zal deze uitspraak we! wat vroeg komen maar de kenners zullen al lang begrepen hebben dat met de huidige ploeg het nu MOET gebeuren. Zondag tegen Trouw hebben de talrijk opgekomen supporters weer kur.nen genieten van de propaganda match die Appels er van maakte en dat hun een 9-4 zege oplevrde zoder door te drukken. Met deze overwinning staan zij nu op de tweede plaats met een punt verschil met leider Berchem. De Antwerpenaars hebebn echter een wedstrijd meer gespeeld zo dat met een eventuele zeg van de achterstallige wedstrijd Appels in de leiderszetel zit. Tegen trouw was topscorer weer een Karei De Waele die met vier korven zich in de kijker plaatste- Annette Ver- straeten kwam er nu ook goed uit met twee doelpunten, terwijl Erna Van Den Berghe goed was voor een doelpunt. Bij de heren moe- en we hiervoor vormeiden Fran- ky Vermeir en Guido De Pelse- Lutterzele (rechtstaand) voetbalde tegen Reserven APPELS TROUW 5-4 Verloren de reserven reeds enke le werdstrijden door tegenslag of met een enkele kof verschil zon dag waren zij op hun best. Rudy Van Den Broeck samen met Rita Van De Vondel die het best vind in de reserven zorgden voor de eerste korven Carine De Wae le liet zich opmerken door een pracht doelpunt van op plus-mi- nus 15 m- Jacqueline Bisschop toonde zich ook bij de zaak en Jean Van Herreweghe lukte num mer vijf, Indien zij op deze weg verder gaan, kunnen zij in de komende weken me aan de ei- ding staan, wat dan in de eerste plaats een beloning zou zijn voor het vele werk dat Rudy Van Den Broeck zich hiervoor reeds 9e' trooste- JEUGDKORFBAL De kadetten verloren zondag op eigen veld tegen Rapid A, met alleszeggende 012 cijfers. Inde- ze reeks komt het er in de eer ste plaats op aan te leren spe len en die gelegenheid krijgen ze daar door een beurtrol waardoor iedereen de gelegenheid krijgt SCHOLIEREN ZEGE APPELS RAPID 7—3 Bij de scholieren waren het Ra" trick aVn Damme. Luc Eeckhout, Ann Schuddinck en Wim De Wil de die voor Je doelpunten zorg den. Aan de ganse ploeg onze fe licitaties. Zondag speelt Appels weer thuis Om 13u30 treden de reserven in het ve'd tegen Neerlandia 6n om 15 u neemt Appels het °P tegen Rapid Gent Supporters het be stuur verwacht u. A

De Voorpost | 1975 | | pagina 23