Vrije tribune K.P. C.V.P. p.v.v. mikisklub aalst jome GIJZEGEM tanu AALST KLANT KON DRAMA VERMIJDEN LEEDSE FLODDERS SCHAPENBOUTJES (W 2 - 31-10-75 - De Voorpost De redaktie heeft het recht deze teksten in te korten. LOUIS D'HAESELEER EN DE KRISIS De vijftigjarige Aalstenaars kennen Louis D'Haeseleer als de man die het met de verou derde Liberale Partij wist aan te pakken, op een ogenblik waarop de BSP in het Aals- terse verouderd, verdeeld en zwak stond. Zeer handig en alle grote problemen van deze tijd uit de weg gaande, heeft hij het in ons gewest en in zijn par tij ver gebracht. Al heeft de kle rikale «Libre Belgique», met li berale eigenaars, hem als staatssekretaris weinig punten gegeven. Maar hij is, en als dusdanig heeft het maandblad «Nieuw Aalsters Magazina» hem on dervraagd, over enkele pro blemen van deze tijd. Hij is niet erg optimistisch, Louis. De krisis in België is geen uitzondering. De levens standaard van de gemiddelde Amerikaan is laag. België heeft in vergelijking met de USA in de naoorlogese jaren veel be tere sociale voorzieningen ge kregen. Het dieptepunt van de krisis moet nog komen. De Be lgische ekonomie is in grote mate afhankelijk van onze ek- sport. Het systeem van de koppeling der lonen aan de in- deks zou moeten gewijzigd worden. De prijzenstop zou zeer streng moeten toegepast worden. De werkloosheid bij de jeugd is veel groter omdat de afgestudeerden nu ook van steun kunnen genieten. De richting of het gebrek aan rich ting in het onderwijs, hebben tot gevolg dat in bepaalde sek toren de vraag het aanbod ruimschoots overtreft. De verklaringen over de «staatsambtenarij» en de fu sies laten we onbesproken, maar op wat voorgaat zouden we toch enkele opmerkingen willen maken. Zo bijv. moeten we toch aan stippen, dat het ten top gedre ven kapitalisme voor de wer kers geen waarborg is van so ciale vooruitgang. Dochter Diane had dit nochtans in een artikel in dit blad tot een stelling verheven. Louis D'Haeseleer heeft het echter in de USA zelf vastgesteld en roept uit: «'t Is niet te geloven!» In andere woorden betekent dit, dat indien er in ons land betere sociale voorzieningen bestaan, dit te danken is aan de strijd van de arbeidersbe weging, en dat zij en de wer kers die er achter staan, zeker ongelijk zouden hebben zich te laten verleiden door degenen Louis D'Haeseleer inbegre pen die verkondigen dat de werkers moeten intomen, dat zij een deel van de kosten van de krisis moeten aanvaarden, dat zij bijv. de lonen moeten laten loskoppelen van de in- deks der levensduurte. Zij we ten trouwens beter dan wie ook, dat de beloften of verkla ringen over de zeer strenge toepassing van een prijzenstop er op neerkomen, dat het leven met de dag duurder wordt. De verklaring van L. D'Haese leer over de jeugdwerkloos heid is hem eigenlijk onwaar- idg. Precies alsof de WERKE LIJKE werkloosheid in iets zou verminderen indien de werklo zen niet ingeschreven waren! Het ozu dus volstaan de ogen te sluiten, opdat de FEITEN zouden ophouden te bestaan?! We zullen al evenmin lang blij ven staan bij de verklaring over de richting en het gebrek aan richting in het onderwijs. Ver schillende eeuwen geleden reeds bracht een Franse ko ning de verklaring «Gouverner c'est prévoir». Wie leidt dit land, .de geldmuur of de wer kers? Opvallend is, dat een staatsse kretaris over de oorzaken van de huidige krisis weinig of niets te verklaren heeft. De eksport is de grote dooddoener gewor den, of men een Amerikaan, een Frans of een Belgisch mi nister aan het woord hoort. Uit eindelijk blijft de vraag, ten koste van wie dan? De waarheid is, dat het kapita listisch systeem in zijn inner lijke tegenstellingen verstrikt geraakt. De drijfveer winst leidt tot de chaos. De bevrediging van de behoeften, de be vrijding van de mens, interes seren de geldmuur niet, omdat zijn hemeltergende voordelen ten koste van de nadelen voor honderden miljoenen mensen over de wereld, er zouden bij verloren gaan. Maar het wordt met de dag las tiger dit aan uitgebuitene te doen slikken, of het nu landen, sociale klassen of individuen betreft. Het zal wellicht nog wel de tijd van Louis D'Haeseleer duren. Maar of zijn PVV- voorzitter, Grootjans, zich nu opwerpt als de grote verdedi ger van het grootkapitaal of niet, de ontwikkeling van de menselijke maatschappij is de finitief een andere richting in- RAY DE SMET DERTIG JAAR C.V.P. Het is dit jaar precies 30 jaar geleden dat in ons land de C.V.P. werd opgericht. In het leven van een politieke partij is dat geen al te lange periode, zodat het voorbarig lijkt nu reeds konklusies te trekken. Wat in die periode ondertussen wel is gebeurd: de stichters en leiders van deze nieuwe partij zijn op dit ogenblik vervangen door een nieuwe generatie die geroepen is. in zich vlug weizigende omstandigheden, het bouwwerk van 1945 af te werken en te verfraaien; een werk dat nooit af is en het nooit zal zijn. o.m. omdat de behoef ten van de bevolking zich bestendig blijven wijzigen, om dat de ideale maatschappij -utopia- nooit bereikbaar zal zijn. Tijdens de laatste wereldoorlog, toen elk normaal politiek leven werd onmogelijk gemaakt, had men gedacht over het leven en doen van de Katholieke Partij die in 1884 was opgericht op een konfessionele basis, als gevolg van de schoolstrijd van 1879. Men was toen ook al niet zo erg gelukkig geweest met dat etiket, omdat het de grenzen van een politieke partij verengde. Op basis van die ervaring werd in 1945 besloten een niet-confes sionele partij op te richten, stoelend op kristelijke beginse len. met een programma van sociale vooruitgang die alle klassen van de maatschappij ten goede zou komen. En zoals het kristendom een leer is van maatschappelijke solidariteit en bestendige sociale vooruitgang zou ook het volkse, het sociale in de nieuwe partij op de voorgrond moeten komen. Wat werd ge vraagd, was een partij met een positief sociaal programma dat het hele maatschappelijk leven bestreek en die bestendig in het offensief zou staan. Wat heeft de C.V.P. terechtge bracht van deze basis-filosofie? De resultaten moeten wij gaan zoeken op de diverse vlakken, waarop de politieke partij be drijvig is: de gemeente, de provincie, de staat. Men kan zich gewoon ons land niet meer voorstellen zonder die C.V.P.: sedert de allereerste verkiezin gen was zij de sterkste partij en is zij dit gebleven; sedert 11 augus tus 1949 heeft zij - met uitzondering voor de periode 1954-1958 (Van Acker) en voor 1973 (Leburton) - steeds de leiding van de regering in handen gehad. De inbreng van de kristendemokratische minis ters in het beleid is moeilijk te schatten. Herinneren wij aan de schoolvrede, de regionaal- ekononrische wetgeving, de grondwetsherziening e.a. Op provinciaal vlak. in Oost- Vlaanderen, heeft de C.V.P. steeds deel uitgemaakt van de bestendige deputatie, eerst al leen. later in koalitie met de B.S.P. Op sociaal vlak, op het vlak van het provinciaal onder wijs werd baanbrekend werk verricht, waarvan reeds zovelen hebben geprofiteerd en het nog zullen kunnen. Op gemeentelijk vlak ten slotte is de inbreng van de C.V.P. crnorm geweest: nog steeds wordt de overgrote meer derheid van de gemeenten in ons arrondissement door C.V.P.- burgemeesters geleid en gering is het aantal waar de C.V.P. momenteel in de oppositie zit. Er zijn derhalve redenen te over om deze 30ste verjaardag te herdenken. Nationaal zal dat gebeuren in december: voor de eerste maal sedert 1967 zullen C.V.P. en P.S.C.opnieuw samen kongresseren. Arrondissemen teel heeft de viering plaats op 15 november in de lokalen van het V.T.l. te Aalst. Die dag wordt opgevat als een ontmoeting tussen de pioniers van 1945- 1946 en de generatie van vandaag. Maar daarover meer in een volgende bijdrage. Hubert Van Wambeke Voorzitter C.V.P. NA HET VERTROUWEN Na een debat van zestien uur heeft de Kamer van Volks vertegenwoordigers met een meerderheid van meer dan dertig stemmen het vertrou wen in de regering uitge drukt. Daarmee werden de krachtlijnen van het relance- plan en de voornaamste beleidslijnen goedgekeurd. Deze principes werden sa mengevat in een resolutie die de beginselen van het regeringsbeleid samenvat. De vertegenwoordigers van de meerderheidspartijen, hierin de ministers volgend, hebben zelf het voorbeeld van de gewaagde matiging gegeven. Ze hebben de indexering van hun eigen vergoedingen beperkt. Men kan dit normaal vinden, want het voorbeeld kbmt van boven. Niettemin hebben de socialisten zich verzet tegen het voorstel en hebben de volksvertegenwoordigers van de BSP gestemd tegen de beperking van de parle mentaire vergoeding. Daar tegenover hebben de socia listen verder geroepen over struktuurhervormingen en staatsholding. Dat kost hun zelf geen frank, integendeel de belastingbetaler zou mo ten opdraaien voor de Staatsbank die morgen staatsaandeel houders zou aanduiden in fabrieken en bedrijven. En wat vooraleer dergelijke staatsapparaat op gang komt? Geduld en maar verder de crisis laten ingrij pen! Voor de socialisten is het vertrouwen van de Kamer, dat de weerspiegeling is van het vertrouwen van de bevol king in de regering, een diepe ontgoocheling. Wan neer men elke dag deval van een regering aankondigt en men dat moet vaststellen dat deze sterker staat dan ooit, dan kan men zich alleen nog troosten met verwijten te richten aan de sterkeren en demogogisch te verklaren dat het met de socialisten zou beter gaan Onze bevolking weet echter bete. De crisis die we doormaken is internatio naal. Socialistische rege ringen in Engeland, Neder land en andere Europese landen moeten zoals onze regering trachten de wel vaart en het welzijn te bestendigen door bronnen te zoeken, die we tot voorheen onvoldoende heb ben aangeboord. Wonde ren, mirakels of tovermidde len moeten niet verwacht worden als reddende enge len. Ons land heeft geen natuurlijke rijkdommen. De grondstoffen worden duur der betaald dan voorheen. De derde wereld produceert zelf en tegen lagere prijzen als wij. We moeten andere middelen aanwenden. We moeten steunen op de initiatiefzien, de onderne mingszin, de werklust de strijdvaardigheid van onze bedrijven. We moeten ons beheersen om anders te gaan leven, we moeten een grotere solidariteit zowel op het industriële als op het sociale vlak aan de dag leggen. Dat wordt ook verwacht door de sociale partners, werkgevers en vak bonden, die aan de onder handelingen zijn begonnen. De gelegenheid, die hen door de regering wordt geboden, dienen ze te be nutten om de loonpolitiek onder elkaar te regelen op een wijze dat morgen ons bedrijfsleven weer concu- rentieel is. Dat daarbij bepaalde correcties aan de indexpolitiek worden ge boekt is aanvaardbaar op voorwaarde dat daardoor de inflatie wordt ingedijkt en dat de zwakkeren niet wor den getroffen. Want is ons huidig indexstelsel, dat ze verdedigt wordt door De- bunne, zo sociaal? Daar de percentsgewijze verhoging van wedden en lonen door indexatie ontstaat toch een steeds grotere kloof tussen de lageen de hoge lonen. En indexaanpassing van 2,5 betekent voor de lage lonen een aalmoes, maar voor de grote inkomsten en voor hen die aan de top van de ladder zitten, enkele duizende franken. Het land verwacht, goed bewust van de toestand waarin wij ons bevinden, dat de sociale partners uit de huidige situatie besluiten trekken en met een zin voor realisme en verantwoorde lijkheid naar een aanvaard bare oplossing zoeken. In dien deze geboden kans niet wordt benut, dan moeten de werkgevers en de vakbon den weten dat het geluid van de regering en haar parle mentaire meerderheid gren zen kent. De koopkracht en de werkgelegenheid staat op het spel. Zelfs indien de socialistische vakbondslei der, Debunne dreigt met een «gevaarlijke toestand» in dien het parlement, demo- Eind september zat de man met een kroegbaas besprekingen te voeren over het inrichten van een feestje gegeven ter gelegenheid van zijn afscheid aan zijn jongezellenleven. Afgesproken werd die avond in echte Vlaamse sfeer te laten verlopen met kopvlees en trippen. Kopvlees en trippen waren echter doorge drongen tot een duo dat Freddy van haar noch pluim kende. «Zoudt ge niet beter schapen vlees te eten geven?» vroeg Willy R. (23), «dat is tevens veel sjieker...». Freddy beaamde dit en vroeg, kunt gij mij een schaap bezorgen. Volgens Willy R. en Robert De Cl. (30) was daar geen enkele moeilijkheid aan verbon den en zouden ze snel thuis een schaapje gaan ophalen. Wat Freddy echter niet wist was dat het duo vooreerst diezelfde avond een auto en twee num merplaten gestolen had aan het Kerkhof te Aalst. Wat hij evenmin wist was dat het duo helemaal geen schaap thuis had. Bei/den stapten in hun auto en vertrokken na tegen Freddy te hebben gezegd even te wachten. Hij zou het voorgestelde schaap stande pede afgeleverd krijgen. Het duo vertrok en kwam terug met het schaap dat zij echter gestolen hadden bij Petrus Van Tittelboom te Vlierzele. De koop werd gesloten en Freddy betaal de voor het schaap 1.700 fr. De dieven hadden echter ongeluk: bij een rijkswachtkontrole op de A-weg te Wetteren werden zij betrapt op de diefstal van de nummerplaten. De rijkswach ters hadden de platen net gedemonteerd of het duo sloeg met de gestolen auto op de vlucht. Voor niet lang echter. De lange en sterke arm der wet ontloop je zomaar niet. Het duo werd een trio, in de persoon van Dirk Van D.H. waarmee ze al eens eerder een schaap hadden gestolen en in een discount 4 lege bakken bier, dat brengt ook nog 140 fr. per bak op. Eens gevat vonden de rijkswachters het ook nogal vreemd dat op de identi teitskaart van Willy R. mekani- cien als beroep werd veranderd in postbode. Waarom hij dat gedaan had? Wel zei Willy, als op je paspoort postbode staat als Hugo Van H. (30), fabrieksar beider. Binnenstraat te Aalst werd woensdagnamiddag door rechter van instruktie Hugo Malbrain bij de rechtbank van eerste aanleg te Dendermonde onder aanhoudingsmandaat ge plaatst wegens doodsbedreigin gen en opzettelijke slagen en verwondingen te hebben toege bracht aan Sindy De Braekeleir, (18) uit Denderleeuw. Waarom? Dinsdagavond omstreeks 23 uur verliet Sindy, sedert" september '74 gehuwd met Jean Van Den Bossche en wonende Stationstr. te Denderleeuw samen met iemand anders de herberg «El Gringo» Binnenstraat te Aalst. Eens dat zij buiten waren betaalde Hugo Van H. onmid dellijk zijn drank en ging achter het tweetal aan. Dat vond een andere klant echter zeer ver dacht en ging op zijn beurt even de gedragingen na van Hugo Van H.. Gelukkig maar. Jean Van den Bossche zag net op het ogenblik dat Hugo Van H. Sindy had ingehaald, deze een dolk uit zijn achterzak halen en de vrouw bij de keel grijpen. Bliksemsnel reageerde Van Den Bossche en sprong langs achter op Hugo Van H. toe. Gelukkig kon hij deze ontwapenen. De politie werd verwittigd. Aan de onderzoekers verklaarde Van H. koelweg dat hij de vrouw uit jalouzie wilde doden omdat hij verliefd was op haar nadat zij 14 dagen bij hem had doorge bracht. (H.D.W.) De «sadisten» van Jong Lede hebben het nog maar eens voor mekaar gekregenEerst met 0-2 in het krijt. Teruggeno men tot 2-2. Dan nog een derde doelpunt toestaan om uiteindelijk in de 93e minuut voor de gelijk maker te zorgen. Hierbij vergeleken is een Engel se thriller een kleuter sprookje. Denk eens aan ons hart ook jongens! Gelukkig hadden we de avond voordien ontspan ning opgedaan voor gans het jaar. In de Volkskring zorgden de onovertroffen Strangers voor een den derende, drie uur «Bloe- mekee-show» om duimen en vingers van af te likken. Zelfs het beste blijspel van de tdneel- bond had de Volkskring nog niet doen daveren zoals dat zaterdag het geval was. Mensen, is daar wat afgelachen en gegierd. En wie er waar schijnlijk nog altijd aan het lachen is, dat is de kassier van de organise rende biljartklub de on- versaagden. 850 mensen zaten op elkaar gepakt. De andere 100 die ook nog kaarten kochten, kwamen niet opdagen of...konden niet meer binnen waarschijnlijk. Deze week schotelde de Leedse V.T.B. V.A.B. afdeling ons een al even schitterende november- programma voor. Naast de twee bezoeken aan de Gentse Opera is er nog een deugddoende wan deling door het Zoniën- woud en een smakelijke wijnproef- en kaasavond. Meer dan genoeg voor een maand, zouden we zeggen. En wie nog eens wil terugduiken in de wilde rock en rolljaren moet zaterdagavond naar het jeugdhuis. Tussen de helse roek-nummers door, komt Herman Mel- ckenbeek één en ander vertellen over deze rage. Voor hen die er toen nog niet bijwaren...maar ook voor hen die dit alles nog eens willen opnieuw be leven. Zondag kan je dan gaan uitblazen naar de Volks kring waar de toneelbond het wereldsucces van Neil Simon op de planken brengt: «Blootvoetsdoor het park». Wees gerust de zaal is verwarmd...en hun voeten zullen drie keer gewassen zijn. Marcole cratisch verbozen en als vertegenwoordigers van het volk handelend, zelf zou beslissen bij uitblijven van oplossingen, dan moet in het parlement de beslissing Een doorbrave jongeman schrok zich een paar dagen na zijn afscheidsfeest in een Aalsterse herberg bijna een aap toen hij bezoek kreeg van de Aalsterse B.O.B. die bij hem kwam navraag doen naar een schaap. De man, inmiddels voorbeeldige echtgenoot en totaal buiten weet dat hij door een paar dieven werd gemanupuleerd vertelde aan de speurders zijn bijna ongelooflijk verhaal dat ondanks dat, helemaal met de waarheid overeenstemt. beroep en je wordt gekontro- leerd door de rijkswacht dan mag je wel wat vlugger doorrij den. Willy R. kan daar nu zeven lange maanden lang over na denken in de gevangenis van Dendermonde. Bovendien kreeg hij als extraatje 4.000 fr. boete. Robert De Cl. zit voor drie maand in het droge en kreeg eveneens een geldboete van 4.000 fr.. Dirk Van D.H. die als meeloper werd beschouwd kreeg 2 maand celstraf met uitstel en 4.000 fr.. Inmiddels denkt de echt buiten de zaak staande Freddy nog steeds aan de dag dat hij lekkere schapeboutjes zat te eten. Van Tittelboom kreeg 2.500 fr. van de rechtbank toegewezen. (H.D.W.) vallen, vooronze welvaart) ons welzijn en niet het min uit respect voor ons demi El cratisch stelsel. Diane D'Haeselé id karn steen j ;ts hapi passiv d som Op zaterdag 1 november te 14.30 uur jeugdatelier alleenfral dt maar tot 11 jaar voor die ouder doen we het van nu af op zondag te 19.30 uur instuif te 20 uur opening van de tentoonstelling (achteraan in deirtdure klub), met mogelijkheid tot aankoop, van Poolse atisanale kunst van de bovenste plank, met ikonen, houtsnijwerk, tekstiel en smeedwerk. mtanderii de. An igoir n ingevee iepen I .terwijl loopt ook nog tot 9 november de tentoonstellinj a| naai van de kunstschilder Jan Verwest. steeds Op zondag 2 november te 14.30 uur ping-pong 9.30 uu idelenc jeugdatelier-vanaf 11 jaar en vanaf 19.30 uur is er nog dt svan I mogelijkheid de tentoonstelling van Poolse artisanalt kunst te komen bewonderen. Alsmede met vrienden eiTe- kennissen een partijtje te pingpongen en tussen pot erel pint te spreken over de weledele hoog aangeprezen er laaggevallen (althans in onze ogen) Heer Claus, die he teterir met zijn bestuur voor jeugdvorming het heeft klaar)rvoige gekregen de Mikisklub niet te erkennen als jeugdklub Nee, wij mogen er niet bij. Op woensdag 5 november te 19.30 uur instuif te 20 uur voordracht over de «Estetiek van eer postzegelverzameling» door onze postzegelklub «Rost Luxemburg» Te 20 uur eveneens deelneming aan de Chili-avond georganiseerd door het Chili-komitee Aalst, in deLeste Tanuklub, houtmarkt 1 Aalst. Treden er opde Chileensede t zanggroep «Tierra Del Fuego» die alsmede de voordrager e een Stadsl re. •Ivuldi; of 'c slag dat he tele mwens het esprok ir de ikken». Frank Jacobs optraden in de Mikisklub. Op zaterdag 8 november te 14.30 uur jeugdatelier tot 11 jaar lag m< oewel telling is einc Ihuis, maa te 19.30 uur instuif en voor de liefhebbers dezelfde avond sin*? een tocht naar Antwerpen samen met het «Corum Alostum Imperiale» om er in een oilsjterse sfeer hel 30-jarig bestaan te vieren van de «Krikskes». d Op zondag 9 november te 9.30 uur jeugdatelier vanaf 11 njtee ordie: Te 14.30 uur ping-pong maar liefst zien we iedereen|stkom hun aange iep zot dens t deelnemen aan het St.Maartensfees (voor de volwasse nen). St.Maarten heeft ons namelijk verteld dat heel wat klubleden het stafbankje verdienen en dat hij wenst zijn straffen uit te delen. Een grappige boel als je het mij vraagt. Wie komt? Wie schrijft zich in? St.Maarten weet anders niet hoeveel ezeltjes hij zal moeten beladen, .en tot in de klub. Zondagmorgen omstreeks 6 uur verzamelen zich 34 slaperige Jome leden op het kerkplein voor de herstuitstap. Het was on geveer 9.30 uur toen we in een zonovergoten Mon- schau aankwamen. Na het lessen van de eerste dorst, werden er wande lingen ondernomen in hei Duitse toeristenstadje en in de bosrijke omgeving. Na de middag brachten wij een bezoek aan onze zusterstad Membach. Wij werden door de jeugd ontvangen in hun klublo- kaal. Na en wandeling door het dorp werden wij door de burgemeester ont vangen in de nieuwe feest zaal. Maar ook aan deze dag kwam een einde, omstreeks 18.30 uur moesten wij afscheid ne men van onze Membachse vrienden en zetten wij koers nar onze heimat. Vrijdag 7 november: Film avond Wintertijd is filmtijd. De eerste film die wij dit seizoen voorstellen Thriller Fright. Een film van Peter Collison met Susan George en Honor Blackman. in de hoofdrol len. 'Amanda doet baby sitting voor Helen en Jim. Deze laatsten zijn nog maar pas weg of het huis neemt een dreigende at mosfeer aan. Een duister individu slaat Chris, A- manda's vriend, neer en tracht in het huis binnen te dringen. De indringer, Bryan, Helens eerste echt genoot, is een psychopaat en ziet in zijn gestoorde! geest Amanda voor Helen) aan. Hoe Amanda de baby en zich zelf zal' weten te redden, ziet U vrijdaga vond om 19.30 uur in zaal Patronaat. Inkom: ledenj 20 fr en niet-leden 30 fr. Liefhebbers van het trillierj - genre mogen deze film beslist niet missen. ank zi jante ttelbcK ie A.C wille <f) «e v; elnem onze doe fober Aalst, aard k wel wels ad ov onom plaat iarbei het bert I ke K. proo- eeren, ining. ttelbo leidinj Nets vi ekoi :n sobe CHILI-AVOND Door het Chili-comité wordt in onze lokalen een Chili-avond ingericht op vrijdag 7 november 1975 te 20; uur(volkshuis, Houtmarkt 1Aalst). Op het programma:«Tierra del Fuego», Chileense zang-1 en muzikale groep Voordracht gedichten Pablo Neruda Chileense gastspreker Diareeks en commentaar door de «Wereldwinkel» Deelname in de onkosten: 20 F. Kaarten zijn reeds te verkrijgen op het ABVV en bij verantwoordelijken van de inrichtende organisaties, als Jongsocialisten, Pan, ABVV-jongeren, BSP, KP, BUVV, e.a. Betuig uw solidariteit door üw aanwezigheid! 300.000 werklozen in dit land, waarvan méér dan 100.000 jeugdwerklozen - Actiegroep Piket richt in op vrijdagavond 31 oktober a.s. te 20.00 u stipt een debat over: JEUGDWERKLOOSHEID met: een leidend ambtenaar van de R.V.A. de h. Van Loosveldt G-, personeelsdirecteur NV Gates Europe de heer Xavier Verboven, stafmedewerker ABVV-natio- naa Alle geïnteresseerden, de betrokkenen in de eerste plaats zijn welkom Aktiegroep Piket bestaat o.a. uit Jongsocialisten, ABVV-Jongeren, Socio-politiek bureau PAN De KV S Zf Huk IR A

De Voorpost | 1975 | | pagina 2