UW WOORD RALDES-NIEUWS EERSTE REGIMENT GRE NADIERS 14deKOMPAGNIE K 47 VAN DE KLASSE 1938 OPNIEUW SAMEN U VINDT LEVENSVERZEKERINGEN EEN DURE ZAAK? 10 JAAR KRIJT OP TIJD TE NIEUWERKERKEN 'erde-j lat de uimtej alent.j durf ,3 voor! een loom 3 ven j de teunti moe-j akke- d de eren.] appij ente-l een-j ot del hetj r oo k| el eer] met d a evin- ïerd: pBPBBjsS mtWmttk wie r it ze Be volleybalploeg van «Volt 71te Wleze (el) eten ENKEL VRIENDEN MATCHEN De klub wil enkel vrienden- matchen inrichten, zonder pre tentie. Het gaat niet zozeer om winnen en verliezen en er wordt nooit voor geld gespeeld. Tenzij een persoonlijke inleg. Maar dan nog geldt het een uitzon dering en gaat het persoonlijk geschenk en de persoonlijke verdienste «om het spelen», als primair gelden. En tijdens die vriendenmatchen, worden de geschenken verwisseld. De matchen bestaan vooral onder de leden zelf en de vrienden matchen met andere klubs. Het gaat echter nooit om officiële kompetities in federaal verband. Sommige aktiviteiten zijn overi gens gratis voor de leden en kunnen dan een waarde van De leden van 1974 der biljartklub «Krijt op tijd» van Nieuwerkerken (edr) uitreiking aan de winnaars. Kortom, ieder lid speelt tegen ieder lid en nadien is er een klassering. Opmerkelijk is, zo eenmaal per jaar een reuze tombola meteen geheel aan 20 a 30.000 fr prijzen, telkens vóór kermis. Brieven waarvan de afzender niet aan de redaktie bekend is. komen niet voor plaatsing in aanmer king. De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten. Publikatie betekent niet dat de redaktie achter de inhoud staat. KULTUURBELEID Traditioneel (ook in de Voorpost - Kuituurkalen der) wordt het kuituurbegrip vaak verlengd tot «hoog staande kunstprodukten en het kultureel-werk beperkt tot kunstprodukten-ver- spreiding. Dit is een uiterste eenzijdige opvatting. Er zijn twee overwegende redenen om deze te doorbreken Alhoewel in de kuituur een hiërarchische waardever houding kan onderscheiden worden, is het toch uiterst moeilijk afdoende kriteria te vinden die uitsluitsel geven over welke van sommige kulturele aktiviteiten meer of minder verheven zijn. Het traditioneel kultureel werk houdt weinig of geen rekening met de werkelijke behoeften en levensproble men van de mensen aan wie kuituur gebracht wordt. Is opvoeden van kinderen en gelukkig getrouwd blijven geen grotere kunst dan wat ook? De volwaardige mens dient niet alleen scheppingskan sen te krijgen in zijn vrije tijdsbesteding, maar in al zijn tijdsbestedingen. ONZE OPVATTING Voor ons betekent kuituur waarden die op een bepaald ogenblik en onder invloed van een ingewikkeld geheel van faktoren (levenssitua ties) zo waardevol worden dat meerdere mensen in hun 'manier van doen' eraan gestalte geven. Kuituur krijgt een zeer levensnabije inhoud. Onmiskenbaar leidt de levenssituatie tot gelei delijk bewustwording van bepaalde waarden. Welnu, het 'waarde bewuster' ma ken of het 'probleem gevoe liger' maken is echte kuituur en een specifieke opgave voor het sociaal kultureel werk. Deze opgave is niet alleen origineel maar tevens uiterst betekenisvol voor het goed funktioneren van de samen leving. In dit opzicht durven wij zonder aarzelen stellen dat dergelijk werk voor onze samenleving minstens even belangrijk is als de versprei ding van weliswaar verhe ven, maar meestal zeer levensvreemde kunstpro dukten. Immers een samen leving vol met 'probleemlo ze' mensen, mensen zonder persoonlijkezingeving, zon der persoonlijk overwogen antwoord, glijdt fataal af naar een samenleving van onverantwoordelijken en plantrekkers. Niettegen staande de massale ver spreiding van allerhande verheven kunstprodukten neemt hun aantal trouwens in angstwekkende mate toe. In die zin hoort niet alleen een voordracht over stads kernvernieuwing op zijn plaats in de Kultuurkalen- der, maar ook een K.W.B.- studiedag over de aktuele sociale ekonomische toe stand. De RoeckGuido Rond half oktober stuurde RALDES aan de 93 gemeen tebesturen van haar wer kingsgebied (komt ongeveer overeen met de arrondisse menten Aalst en Dender- monde) een vragenlijst be treffende de gemeentelijke huisvuilverwerking. Hierbij feliciteren wij de 80 gemeen tebesturen die op minder dan 14 dagen tijd hun antwoord instuurden. In de wereld van de enquêtes bij openbare besturen is dit een unicum. Blijkbaar ligt de huisvuilophaling en -ver wijdering nog steeds volop in het interesseveld van onze gemeentebesturen. Wij maken van de gelegen heid gebruik om de resteren de gemeenten aan deze vragenlijst te herinneren zodat zo weinig mogelijk 'rappels' moeten verstuurd worden. Leefmilieuweekend Lede 7-11 november 1975 organisatie: DAVIDS— FONDS Afdeling Lede RALDES (Regionale Aktie- groep Leefmilieu Dender en Schelde) Werkgroep Leefmilieu Lede met medewerking vange meentebestuur V.T.B. afde ling Lede, Heemkundige Kring. Plaats: Kultureel Centrum Lede. programma: Georges, aan de leiding staat. Ook hun Voorzitter doet het allerminst slecht. Wij hebben echter begrepen, dat er maar liefst zo weinig mogelijk rucht baarheid gegeven wordt aan de «leidende» (en lijdende?) figu ren. Zij hadden de eenvoudige inten tie hun klub, hun vriendenklub. wordt en dat schatbewaarder lokaal houder en voorlopig nog altijd aan de leiding zijnde «De Coensel», doordrukt door de vele bekers, die ze in de loop van de volgende jaren verzamelen. E.A.Roggeman Vrijdag 7/11 20.00 uur. Debatavond met inleiding door Prof. Verstraete (Rijks universiteit Gent) «Verwer ken van vaste afval.» Zaterdag 8/11 16.00 uur opening tentoonstelling «Leefmilieu en Gewest plan». Geïllustreerd met kunstwerken van Bert Van den Broeck. Tentoonstel ling lopende tot en met 11 november, openingsuren: 10-12 uur en 14-18 uur.Zon dag 9/11 14.00 uur verzame len aan de ingang van de kerk: rondleiding in de kerk door E.H. Van de Putte, verantwoordelijke voor op stellen van het kerkpatrimo- nium. Daarna wandeltocht met de Vlaamse Toeristen bond (ongeveer 6 km) langs schilderachtige plek jes van Lede. Dinsdag 11/11 vanaf 13.00 uur informatienamiddag (doorlopend tot 18.00 uur) over het ontwerp-Gewest- plan Aalst-Ninove-Ge- raardsbergen-Zottegem doorS. Van Nuffel, sekreta- ris RALDES: wat voorziet het gewestplan voor Lede en omgeving? hoe als partikulier een haalbaar bezwaar indienen? komt de autosnelweg A2 door Lede? Kennismaking met RALDES en de Werkgroep Leefmilieu Lede. De oudgedienden van het 1ste regiment Grenadiers 14de Cie van de klas 1938 hebben na zevenendertig jaar een nieuwe samenkomst op 25 november in de Prins Boudewijnkazerne op de Daillyplaats te Schaarbeek. De heren Theo Fets uit Oplinter en Marcel Heyman uit Grembergen zijn de organisatoren van deze réunion. Na een heleboel inspanningen beschikken zij reeds over een 95-tal adressen. Vele mensen hebben hen hierbij geholpen, waaronder de burgemeester van Ersp-Kwerps, Politieinspecteur Maertens van Brugge, Jean De Laet uit Brugge, Jean De Laet uit Brussel, Desiré Kiekens uit Aalst en nog een aantal anderen. Voor hun prestatie kregen beide mensen reeds de gelukwensen van luitenant Kolonel De Mesmaecker van het Regiment Grenadiers uit Soest in Duitsland, die zelf voorstelde op de samenkomst een film over de grenadiers in Duitsland te vertonen. De heer Heyman ontving ook reeds het bezoek van onder andere onderluitenant Van Der Seypen uit Haren nabij Brussel. De heren Heyman en Fets missen nog een paar adressen uit de streek Dendermonde - Aalst en doen langs deze weg een oproep tot allen die hun hierbij kunnen helpen. Adressen zullen met dank aanvaard worden bij Marcel Heyman, Bakkerstraat 89 te Grembergen, telefoon 052/21.70.79 en Theo Fets, Dorp 20 te Oplinter, tel 016/81.20.52. Hoeft helemaal niet, dank zij een spectaculaire nieuwe formule!!! Oordeel zelf: Voor een 30-jarige. Kapitaal bij overlijden: 800.000 F (dubbele uitkering bij ongeval) en leven op 65 jaar: 1.311.000 F. Vroeger 19.280 F - Nu 10.896 F taks taks Beginpremie Per jaar Vraag nu nog, volledig vrijblijvend een gratis ontwerp aan specialist: N.v. KANTOOR RAVYTS Molenstraat 75 9300 Aalst Tel. 053-21.63.64. Wij komen aan huis. De Voorpost-7-11-75-3 arel De Bauw stelt tentoon in het Kultureel Centrum-Affli- |em(jm) stisch minimum 300 fr in de wacht slepen. Daarnaast is er een rangschik king volgens de volgorde in de klassering en is er weer een zegt ons voorzitter Van Impe Louis, dat we nooit forfait hebben en wie niet op het appel verschijnt, leeft er wel mee mede, indien ze door ziekte of een andere reden (die dan zeer gegrond is) belet zijn. DE DEUGDDOENDE TOMBOLA Er is geen enkele kas, geen enkele schatbewaarder, of er moeten centen op tafel komen. Om die wens te vervullen is er AAN DE LEIDING In de loop van het gesprek is het gebruikelijk -en in feite vooraf- om de «leiding» in het klasse ment te kennen. Het viel ons echter op. dat noch Voorzitter Louis Van Impe, noch lokaal houder De Coensel, geneigd waren ons het klassement met de kopmannen mede te delen. Het pleit voor de bescheidenheid van deze heren. Uiteindelijk bleek dat. na 2 speeldagen, lokaalhouder De Coensel een beetje te belichten en het was hun wens om vooral de buiten gewone vriendelijkheid, de vriendenmatchen, het gebrek aan forfait als bewijs aanvoe rende. in het daglicht te stellen. Deze bloeiende, vriendelijke klub. bestaat weldra 10 jaar. Ook het nieuwe schab aan de muur torst enorme bekers. Vele bekers. Misschien mogen we hopen dat het gewicht van deze «zware trofeeën» weer eens teveel )p de Kluizen ging een gespreksnamiddag door tussen fedrijfsleiders en schooldirekties. Hier het paneel (jm) Dodenhulde op het kerkhof te Aalst (el) In het eenvoudige maar stemmige lokaal zorgden er enkele leden voor, dat er op tijd krijt aanwezig is, om de gezellige biljartklub bij lokaalhoudcr De Coensel in de Kwalestraat te Nieuwerkerken, levendig te houden. De muren in dit typische café zijn omringd door stemmige foto's van biljartende leden en op een schab staat een karrcvracht trofeeën. Nog niet zo lang geleden begaf een stevige legger en enkele overwinningsbekers waren o zo nabij aan een restauratie toe. TIEN JAAR In 1966 werd er op zeer bescheiden wijze gestart met de biljartclub, maar de club nam een hoge vlucht en twee jaar geleden was het bestuur reeds in staat om aan ieder lid een tinnen schotel aan te bieden, waar hun naam in gegraveerd was. Ook een jaar geleden kregen alle leden, net zoals verleden jaar, een mooi en waardevol aanden ken. Dit is één van de vele bewijzen hoe snel de klub in enkele jaren tijds een hoge vlucht nam en de leden-deel nemers kon bedenken met een waardevol en blijvend aanden ken. Voorzitter Van Impe Louis, ondervoorzitter Van Impe Egbert, sekretaris Van Impe Johny. penningmeester De Coensel Georges en Roels Leon, laten niets aan het toeval over om in deze uiterste hoek van Nieuwerkerken. op de grens scheiding met Aalst, het krijt op tijd klaar te houden. te po- wille 9- maat: een ijheic zoort ing. :en- zeel zeel e in idat pert nut- e opvoering van «Blootvoets in het park» door «Vreugd in peugd»-Lede(el)

De Voorpost | 1975 | | pagina 3