m HET GEBEURDE IN UW STRAAT. «VREUGD IN DEUGD» LEDE «BLOOTVOETS DOOR HET PARK» ALLER HEILIG EN FESTIVAL TE AFFLIGEM PIONIER KOMT NAAR AALST LEEDSE FLODDERS ST.JORISKLUB-AALST VOOR WIE HET KROONTJE VAN ANTOINEOFTE VERKIEZING PRINS KARNAVAL OOST-VLAANDEREN? BIJ SCHOTTEWERD ONTWERP-AKKOORD AAN STAKERSVOORGELEGD 4 - 7-11-75 - De Voorpost Blootvoets door het park van Neil Simon is een bltyspei dat wereldsukses kende. Het bezit veel kwaliteiten die het de naam van een goed stuk kunnen meegeven. Wij leven enkele dagen mee met een pasgetrouwd paartje Corie en Paul Bratter. Zij is roman tisch. hups en hij net het omgekeerde type: van het ern stige soort. Wat hun karakter betreft dus duidelijk tegenge steld met alle gevolgen vandien. Het gestoei in hun liefdesnest, een kouwelijke flat zes hoog, moet dan ook vlug plaatsmaken voor de meer realistische ver zuchtingen van de man die door zijn studie rechten een goed advokaat wil worden.Als schoonmama komt opduiken en de bovenbuur een charmeur van het beste soort blijkt te zijn ziet Corie een ydille groeien in haar verbeelding, geeft het toeval een stootje en de verwachte roman tiek komt er. Maar haar huwelijk moet ze toch wel sterk aan banden leggen want het zijden draadje dat de twee uitzonderlijk uiteenlopende ka rakters aaneenhoudt staat op springen. De figuur van Paul Bratter werd uitgebeeld door Jan De Cremer die we alvast een vermelding moeten toekennen voor zijn taal. Verder slaagde hij er wonderwel in de typering van de zakelijke advokaat, hij was beheerst, wat op afstand, skeptisch en van de dronken echtgenoot waar te maken. Marleen De Swaef bracht een fijne vertolking van de frivole Corie Bratter alhoewel aan haar bewegingen iets schortte. Zij beweegt haar han den en vingers op een onnatuur lijke wijze (pink omhoog, vingers wijd uitgespreid, handpalmen naar achteren gebogen), even eens het huppelend over de scène lopen kan niet bekoren. Marie-Rose Van Der Sijpt was een lieve maar veel te jonge schoonmoeder. Velasco werd door Paul Bijl getypeerd. Naar de dialogen te oordelen, een charmeur tot en met. Paul Bijl was niet het geschikte type om hieraan gestalte te geven, er mankeerde iets, nochtans gaf Bijl knappe staaltjes van zijn talents als hij maar niet zo ijlings steun moest zoeken bij de souffleur in dat eerste bedrijf, hij vergat trouwens herhaaldelijk zijn tekst. Norbert De Sutter en Jan Van Accoleyen waren aanvaardbaar in hun kleine rollen. Minder aanvaardbaar was de regie van Herman Larcher. Tempo was ver te zoeken en juist daardoor verloor dit toch aantrekkelijke stuk zijn grootste charme. Het veelvuldig door elkaar praten Het tweede weekeind van het V.T.B.-V.A.B.-allerheili genfestival te Affligem staat in het teken van «de bloem» en de «vreugde», twee dingen die wonderwel samengaan. Vooreerst is er op vrijdagavond 7 november (Kultureel Centrum-Affligem te 20 uur) de prijsuitreiking aan de laureaten van de spektakulaire voordrachtwedstrijd «de bloem in de Nederlandse Letterkunde», een tornooi waarvoor tientallen deelnemers zich inschreven. Onze populaire zoniet nationale dichter Anton Van Wilderode» zal tijdens de prijsuitreiking worden gepolst over zijn uitgesproken voorliefde tot de natuur en de bloemen. Anderzijds wordt dezelfde avond de prachtige (en geurige) Snijbloemen-ekspo van de Hekelgemse bloemisten, geopend door de Hr. C. De Clerck, voorzitter van de Vriendenkring van de Hekelgemse Bloemisten, een tentoonstelling die U, samen met de V.T.B.-Boeken- en Platenbeurs, kan bezoeken op zaterdag 8 en zondag 9 november telkens van 14 tot 18 uur. Deze snijbloemen-ekspo wordt een feest voor ieders oog, want precies op het ogenblik dat in de natuur en in ieders tuin de bloemen verwelken of de laatste zomerse roos verkwijnt zullen de Hekelgemse bloemis ten (er zijn wél meer dan 40 bloemisterijen te Hekelgem met samen ruim 10 ha glasteelt!) schoonheid en vreugde brengen met een overdadige weelde van snijbloemen Op zaterdag 8 november zal de vreugde hoogtij vieren Eerst wordt aan de kinderen gedacht met maar eventjes twee kosteloze Sint-Maartenfeestjes (te 15 en te 16 uur), in de vroege namiddag rijdt de Sint samen met Pipo De Klown ('n grapjas eerste klas) door de Affligemse kontreien om het jong volkje naar het Kultureel Centrum te roepen, waar de tekenaar van de Ketjesalbums vrolijke taferelen zal schetsen, een jeugdgroep van Terheide nummertjes opvoert en alle kinderen bedacht worden met wat lekkers. Dezelfde avond nog, en wel te 19.30 uur, gaat er in het Kultureel Centrum-Affligem een denderend «Gezellig Samenzijn» door met de zingende tramman uit Asse, Ricardo Del Tram, en Pol Van Gucht. Als inzet van deze volkse ontspanningsavond vertonen Etienne en Alfons Martin een paar mooie diamontages, o.a. Ten huize van Alfonso de Fossolo». Ricardo Del Tram, die iedereen te Asse kent en wiens populariteit als liedjeszanger of kabaretkunstenaar hoge toppen scheerde, zal vol heimwee zingen «Over 25 jaar»...«had ik thuis nog iets te zeggen»: «Het was steeds mijn chouke, van hier en van daar, ik smoorde na 't eten een dure sigaar. Ze waste, ze plaste, ze stijfde mijn hemd, toen heb ik vreugd gekend» Dit is maar één van de vele teksten die hij schreef, 'n kleine voorsmaak van wat hij aan liederen, schetsen en kluchten uitzijn mouw zal schudden. Op zondag 9 november wordt het festival besloten meet een reeks toeristische reportages. Diareeksen van o.a. Nicole Maesschalck over Rusland en Egypte, Freddy Chiau en Jan de Deyn over «Sicilië». De Japanse elekttonicagroep Pioneer Electronics Manufacturing zal zich te Aalst in de industriezone van Erpe komen vestigen, nadat het investeringsdos sier door het staatssecretariaat van Vlaamse Streekeconomie werd goedgekeurd. De bouwwerken van het eerste investeringsprogramma van 45 miljoen frank zullen nog in november aanvangen. In de komende maanden zullen onmiddellijk een negentig tal gespecialiseerde arbeidsplaatsen vrijkomen. Pioneer Electronics is een belangrijke Japanse producent van elektronische en vooral stereofonische apparatuur. In 1974 werd van de totale omzet van meer dan 107,5 miljard yen, meer dan de helft uitgevoerd. De populariteit van de produkten neemt nog steeds t toe en de binen- en buitenlandse marktaandelen kunnen nog vergroot worden. Ondanks de recessie wordt er voor Pioneer dit jaar ook een hogere winst verwacht. De aandacht van de groep worden overigens dagelijks genoteerd en verhandeld op de beurs van Tokio. tijdens de dialogen was storend. Aktie maakt zo'n stuk juist pittig maar op zo'n wijze laat het enkel een vervelende indruk na... Wij denken aan de ruzie-scène, waarom zo lang dradig, waarom anderzijds zo veel stille momenten? Er werd zeer weinig gelachen in de zaal; het publiek was niet zo geest driftig. Waarom ook maakte de regisseur niet meer gebruik van de achtervenster? Een recent voorbeeld bij Nieuw Leven Aalst: om de zolderbuurman naar boven te laten klauteren werd telkens dit venster ge bruikt, misschien een stunt maar toch een gewaarborgd lachsukses verzekerd. De grap met de visballetjes was ook niet je dat en zo kunnen we nog meer details gaan uitrafelen. De dekorbouwers zorgden voor een nette afwerking maar be kwamen een kitcherig resultaat. Pas getrouwde mensen, ook met weinig centen maken er tegen woordig toch wat anders van. De klankploeg had weinig zin voor werkelijkheid. Een draag bare radio met zo'n klankvo lume bestaat niet, waarom niet de radio zelf laten spelen of tot een cassette recorder overgaan? Algemeen beschouwd moeten we grif toegeven dat de konink lijke toneelvereniging «Vreugd in Deugd» Lede goed spelers materiaal bezit. II.II.II.II. Dat is één «elfje» meer dan II.II.II. Het heeft er dan ook niets mee te maken. De vier «elfjes» staan immers voor II november 11.11 uur, of: de officiële opening van het karnavalseizoen 75.76. En daar wou de «Orde van de Leedse Hovaardige Boer» wat aandoen. Alle gemeenteraadsle den en andere karnaval- zotten werden uitge nodigd naar het Kultureel Centrum om daar die officiële opening bij te wonen. Meteen wordt oo het gevulde karnavalpro- gramma aan de genodig den en aan de pers voorgesteld terwijl er na dien nog een slokje kan gedronken worden. Alles wijst er dus op dat de soep al lang zal koud zijn wanneer de «hovaardige boerkes» het Kuitureel Centrum ontruimen. Tijdens datzelfde II no vember weekend wordt er ook wat gedaan (of alleen gepraat?) omtrent ons leefmilieu. Davidsfonds en Raldes houden een leefmilieuweekend waar van je het programma elders in dit blad terug kan vinden. Toch even je speciale aandacht voor het kerk bezoek zondagnamid dag, met de aansluitende wandeling. Kom eens een kijkje nemen. Onze kerk bezit heel wat cen ten betaald om te zien. Waarom eens niet kennis maken met «je eigen» rijkdom? 't Is vlak bij de deur en het kost je niks. Maar één man trekt onweerstaanbaar al de aandacht naar zich toe tijdens dit weekend: St. Maarten is weer op stap. En als we even zijn programma overlopen, dan zal die man wellicht geen goesting meer heb ben om maandagavond en -nacht nog op de daken te klauteren. Zaterdag geeft hij wa rempel een bal! Samen met de KVLV en de Boerengilde in de Volks kring. Als hij geen kater heeft kan je hem ook nog zondagnamiddag treffen. En liefst op twee plaat sen. Maar ja...heiligen kunnen meer dan wij! (Zou hij daar misschien aankomen met zijn boot op de Molenbeek?) In de Volkskring deelt hij dan geschenken uit. Mocht je hem daar mis sen, dan krijg je nog eeh kans in het Jeugdhuis. Ook daar komt hij enkele danspasjes doen...'met zijn zwarte pieten. Nee, dit is geen tikfout. Het is wel degelijk «pieten» De Kon. Toneelvereniging «Vreugd in Deugd» van Lede (el) MELDERT (Aalsterse Dreef) Eens te meer had er een ongeval plaats in de Aalsterse Dreef. Ter hoogte van het huis voor gerechtskinderen «De Kluizen» werd woensdag rond 12u de Mercedeswagen bestuurd door Petrus Jean Coppens, wonende Bredestraat 60 te Erembodegem die van rechts kwam van de weg van Moorsel, aangereden door de Ascona van John D'Herde, Ronkenburg 15 te Lede. Laatst genoemde chauffeur werd ge kwetst en naar het ziekenhuis gevoerd terwijl Coppens, mees tergast in de meubelfabriek Van praet, er met de schrik vanaf kwam. De stoffelijke schade was aanzienlijk. AALST Wespennest Zaterdag werd de plaatselij ke brandweer gealarmeerd om een wespennest te vernietigen die zich in de woning van Backaert in de Watertorenstraat 45 te Aalst, had genesteld. Na doelmatig optreden werden de gevaarlijke diertjes on schadelijk gemaakt. Elektrische draad op weg Zaterdagvoormiddag in de Valerius de Saedeleerstraat te Aalst moest de plaatselij ke brandweer optreden om een elektrische draad, die afgeknakt was en onder stroom stond, van de open bare weg te verwijderen Wegverbetering De aanbesteding voor het in goede staat van berijdbaar heid brengen van de Ge- raardsbergsestraat te Aalst gaf als uitslag :1. Rouan Willy, St.-Lievens-Houtem: 15.913.409 fr., 2. NV Wege- bo, 1060 Brussel23.425. 882 fr. NV Betonwegenbouw 9000 Gent: 17.505.579 fr. Wespennest in slaapkamer Woensdagvoormiddag werd de brandweer van Aalst ter hulp gevraagd om een wes pennest te vernielen dat zich op de slaapkamer van de woning van Everaert in de Sint-Camielstraat te Aalst had genesteld. Na korte tijd GEMEENTERAADSLID DEBRUL (VU) NA SCHORSING KALMER MAAR ZITTING BLEEF BEWOGEN waren de diertjes onschade lijk gemaakt. Bestuurder gewond Dinsdagmiddag in de Diepe- straat te Aalst is de perso nenauto, bestuurd door Bru no Van den Steen, wonende Groenstraat te Aalst, tegen een huisgevel te pletter gereden. De wagen werd totaal vernield. De bestuur derliep verwondingen op. Brand Donderdagvoormiddag rond 11 uur was in de woonkamer van Michel Seghers, wonen de Dendermondsesteenweg 282 te Aalst, ingevolge ontploffing van een mazoet- kachel een begin van brand ontstaan. De brandweer kwam spoedig ter plaatse en kon na korte tijd het onheil overmeesteren. Niettemin is er belangrijke schade. Zwaar verkeersongeval Zondagnacht in de Gentse straat te Aalst werd de voetganger Pieter Jan Meyer, wonende Oonegem 93 te Aalst op het voetpad aangereden door de perso j 5q g nenwagen bestuurd doo fimélii Olymp 1 Guy De Smedt uit Erpe De voetganger werd me erge verwondingen naar he hospitaal overgebracht Men was verplicht een beer 000 te amputeren. jfoj^C en va: lonskc 7.00 F te Aalst, kwam het tot eer j 15 c Bromfietser gewond Vrijdag in de St. Jozef straal aanrijding tussen bromfiet- wonendejO.OO 1.35 ser Jozef Philips, Groeneweg te Erembode 1 gem en de vrachtwagen >annir bestuurd door Jean De Bock S uit Aalst. De bromfietser 'euws werd gewond en moest naa: het ziekenhuis worden over gebracht. |8.45 f /ickie drie taans and - larjol b.oo Voetganger gewond Vrijdagavond in de Dokter De Moorstraat te Aalst werd de voetganger Adolf Hauwe- "euw5 laert, wonende dr. De Moor straat 81 te Aalst aangere den dooreen personenauto. De voetganger liep verwon dingen op en moest naar het nospitaal worden overge- Dracht. 1.55 2.55 3.00 I vervolg van blz. 1 De raad keurde ook de aankoop van meubels voor de administratie goed en ging een aantal leningen aan voor 1.080.000 fr voor de aankoop van micro-filmsys- teem. 326.000 fr voor de bepleisteringswerken aan het stadhuis. 679.000 voor de her stelling van de brandladder, 1,1 miljoen zijnde het saldo voor de bouw van een sanitair paviljoen in het Osbroekstadion. 218.000 voor het saldo van de werken voor het plaatsen van de lift in de kinderkrib. 1,1 miljoen voor een nieuwe onthoudingsinstallatie in het slachthuis, 302.000 voor de aanpassing van de weegin stallatie in het slachthuis, 377.000 voor de herstelling van ramen en deuren in de stadswo ningen van de Schietbaan en de Kloosterweg. De belastingv in verband met de stedelijke op centiemen op de provinciale belasting op autovoertuigen werd afgeschaft. De aankoop van boeken en grammofoonpla ten voor de bibliotheek en discotheek werd goedgekeurd, evenals de aankoop van didac tisch materiaal voor de stedelij ke scholen. Een gedeelte van de Bolleweg zal de naam Polydoor De Paepe- straat krijgen terwijl het gedeel te tussen de Spoelstraat en de Leopold laan de naam van orga niek reglement van het Mijlebekelaan zal krijgen. Het stedelijk kinderdagverblijf in de Rapenstraat en Tweehagen- straat werd aangepast in ver band met de taken van de schoonmaaksters. De verwerving van gronden werd goedgekeurd in de Abeelstraat. de Kleistraat en Achterweg. Hof Somergem, de Cesar Haelter- manstraat. Gentsestwg 184, terwijl ook het onteigeningsplan werd goedgekeurd voor de wegenwerken in de Regels- bruggestraat. Ploegstraat en Molendreef en de gerechterlijke onteigening in de Achterweg en de Kleistraat. Woensdag 12 november 1975: instuif van 16 uur tot 23 uur 20uur: - fotoclub rietwerkatelier informatiedienst't Ideetje 20.30uur: duikersclub Donderdag 13 november 1975: instuif van 16 uur tot 23 uur. Op 15 november aanstaande luiden de klokken een nieu we karnavalavond aan in zaal Madeion, Grote Markt, Aalst Hierbij zal voor de tweede keer een Prihs Kar naval van Oost-Vlaanderen worden gekozen. De verkie zing word ingericht door de Aalsterse Komische Vereni gingen «De GaS-Lowie's en de «Kornissesloipers». Het feest en de verkiezing wor den opgeluisterd door het bekende stemmingstrio uit Aalst samen met het orkest «The Family Band». Presen tator is niemand minder dan de specifieke karnavalfiguur en zanger Antdine Van Der Heyden. Antoine I stelt dit jaar als Prins Oost-Vlaande ren zijn kandidatuur voor de prinsenverkiezing van Bel gië. Zijn eveneens van de partij met een optreden: «De Chevaliers» van de Zomer- karnavalkoolstraat en prins Michel. Dezelfde avond word ook de «Doctor Humoris Causa '75 van de «Gaa-Lowie's gepro- klameerd. Deze titel word door de groep in geheime stemming verleend aan één van hun beschermleden. Wie volgt Jo De Meyere ('71 Jo Van Os ('72), James Cummings ('73) en Marcel De Bisschop ('74) op? De deelname van de verkie zing van Prins Karnaval van Oost-Vlaanderen wordt be- ale n rance amec inute 501 9.201 en - ïaux lumé 'lace ourne IOOO lieuw naga: lans i .55 res - iialite !0 00 giftigd voor alle deelnemers met een mooje natuurprijs en voor de winnaars ook nog het lint en de versierselen van de titel. De jury zétell onder het voorzitterschap van de welbekende journa list Raf Bonte. Eén en ander maakt het de lezer dus duidelijk,dat het er wel eens vrolijk zou kunnen aan toegaan. Reden temeer om de d.spraak óm 20 uur niet te missen. (RDW) »rd, .alec )is di In de loop van de week werd een ontwerp-akkoord bereikt op basis van 2 F loonsverhoging op 1.10.75 en opnieuw 3 F op 1.7.76. Daarbij zou de bestaanszeker- heidsvergoeding verhoogd worden met 10 F en het aantal vergoedbare dagen opgevoerd met 10. Deze konventie zou vijftien maanden geleden van 1.10.75 tot 31.12.76. Op donderdagnamidda werd dit ontwerp-akkoord voorgelegd aan de stakersvergade ring.

De Voorpost | 1975 | | pagina 4