ERSTE AWAY-OVERWINNING -Bezoekers te sterk OWN GOAL VAN VAN DER ELST 3eVATI0NALE V. Dender monde-Union 1-3 E. Aalst-Crossing 1-1 i.V. Willebroek-Eendracht Zele 1-2 Voetbaluitslagen van zondag 9 november 1975 oudend achten (JVC) de Op jruid e Essi 4 u. i Esse t). VV B-lidm< I en -eis Jen Weliswaar waren er een paar geslaagde aanvalsbewegingen die de Crossingverdediging naar de noodrem deden grij pen maar anderdeels vloeide uit een kombinatie Mees Johan Dierickx een niet zo preciese afwerking. In de 3e minuut al een tweede vol dragen Aalsterse aanval met Eendracht Aalst heeft vorige zondag de kans gemist om naast Merchtem te komen. De wit-zwarten lieten op eigen veld in de wedstrijd met Crossing een puntje uit de handen glijden. En dat zou voldoende geweest zijn om mede naar de leiding te klimmen. De Aalstenaars waren In deze wedstrijd nochtans zeer vlot van stapel gelopen. Dit zou echter geen baat bij brengen. De Roos en Deckers en Le- maitre moest de bal met de handen grijpen. Crossing moest in die aanvangsminu- ten meer aan verdedigen dan aan aanvallen denken en in de 9e minuut vlamde De Pot ter de bal krachtig en nipt boven de dwarsligger. Toen kwam Crossing uit een stugge verdediging en bij deze eerste noemenswaardige repliek was het al goal.. Een geluksdoel- punt eigenlijk. Majerie kon de bal voor het Aalsterse doel trappen en Van der Eist schoot in een minder geluk kige tussenkomst de bal te gen eigen touwen. Dit doel punt betekende voor de be zoekers alleszins een stimu lans terwijl de Aalsterse ver dediging aan het zwalpen ging De vlotte kombinaties kwa men nu van de zijde van Crossing die de weifelende Aalsterse verdediging een paar keer gladweg omspeelde maar de bal toch geen twee de maal voorbij Verhulst kreeg. De bezoekers kwamen toch dichtbij het tweede doel punt toen Van den Eynde de bal aan Van de Velde ver speelde en deze laatste een prima kans voor Janssens voorbereidde. Deze laatste bracht echter niet de nodige beheerstheid op om te scoren. Even nadien nam Fortuna Aalst onder de arm toen bij een voortreffelijke poging van de Crossingverdediger Le- maitre de bal tegen de zij- staak keilde. Naar ons ge voelen konden de Brusselaars deze minieme 1-0 cijferver houding bij de rust gerust verantwoorden. Crossing had zich trouwens ook in het mid denveld de betere getoond en het was ook veel sneller in het duel. In de 2e periode Maes van Eendracht legt aan voor een schot op doel tegen Crossing. (E.L.) wijzigde het spelbeeld aan vankelijk niet. Daarna zou de thuisploeg geleidelijk aan een sterkere druk ontwikke len. In de 56e min. ontsnapte Crossing aan de gelijkmaker, toen De Roos net een paar centimeter tekort schoot om een gemeten voorzet van De Potter tot de gelijkmaker om te buigen. Schaarbeek werd wel op zijn speelhelft gedrukt maar was toch gevaarlijk in de repliek. Zo glipte Majerie door de Aalsterse verdediging maar schoot de bal pardoes tegen de goed uitgekomen Verhulst aan. Even later wa ren er twee wijzigingen bij Eendracht. Daeleman verving De Potter, die een uur flink had meegespeeld, maar nu toch aan het wegdeemsteren was en even later kwam de pittige Van Eeckhout in voor Verpeten. Beide spelers inte greerden zich al direkt en Aalst bleef komen. Het kreeg dan uiteindelijk toch loon naar verdiensten. In een nog al verwarde spelfase trapte Daeleman de bal op doel, het leder werd onvoldoende af geweerd en De Roos stond net op de goede plaats om het tegen het vijandelijke net te deponeren. Hiermee kwam dan toch een voor de fepelontwikkeling van de 2e periode, meer rechtvaardig resultaat op het bord. Al met al een wedstrijd die een spannend verloop kende en waarin Aalst pas zichzelf werd na de rust. Nu zondag krijgen de voetballiefhebbers van Aalst en omliggende «het neusje van de zalm». Lokeren leider in de hoogste afdeling is te gast aan de Bredestraat Heeft de inzet weinig belang dan zijn er nog faktoren ge noeg om deze wedstrijd aan trekkelijk te maken. Zo o.a. zien de Eendracht supporters hun oud-speler Maurice De Schrijver weer. die bij de eerste klasser alleszins zijn weg heeft gemaakt. Aftrap te 15 uur. J.V.H. toelpunt voor KAVD na hoekschop van Van Loock door een verdediger van Union in eigen i verwerkt. (JVC) Cae e Eendrachters zijn er op de negende voetbalspeeldag in >stuui êslaagd een eerste zege op verplaatsing te behalen. Het e Eu- stekende in de raeks geen alleenstaand feit, want de "•are luisspelende formaties toonden zich met het veroveren van Alois punten tegen 53 voor de bezoekende elftallen de grote M'n' k>kop. Naast Zele veroverde Leuven ook de eerste puntjes uitenshuis, terwijl Dendermonde, Doornik, Menen, Rotselaar amn Menen no9 wachten om de klubvaan uit te hangen na de lozef 1>"edi9e Punt®nwinst op verplaatsing. ich®'' Villebroek heeft tot zijn e chade ondervonden dat het "9 ^u,taat in een voetbalwed- 01 'rijd enkel door het aante- enen van doelpunten wordt «paald. De oranje-zwarten Van ebben de meeste inspannin- nghe |en geleverd maar de be- ïgois toekers waren gevaarlijker in :gem öe tegenstoten In de 34e >3 p nin. werd een door Jansegers 8 tewonnen duel afgerond met Van een inzenden, dat door Coore- "ian met de linker buiten het tereik van Mathijssens werd gels besloten. Na één uur. terwijl Nillebroek drukte, en de ver dediging van Zele paniekerig optrad zou de defensie van de Kanaaljongens zich laten ver schalken. Steur snelde alleen op doel af en na de keeper te hebben gedribbeld besloot hij in de muit. SCHITTERENDE VAN HOVE. Alhoewel doelman Van Hove zich een tikkeltje misrekende bij een aanval van de gast heren, waardoor Van Rompaey een tegendoelpunt kon scoren, moet de prestatie van de Zeel- se portier onderstreept wor den. Bij de aanvang van het seizoen schreven we dat Een dracht eindelijk een portier heeft die over voldoende klas se beschikte om in moeilijke omstandigheden één punt uit de brand te redden Het is door zijn plukwerk en schit terend vuistwerk dat de mo gelijkheid werd geschapen een verrassende zege te ver overen. In deze lof moet gans de for matie betrokken worden voor de inzet waarmede werd ge streden. Ook Marc Cooreman mag in de bloemen gezet, want deze kanthalf, die vroeger een voorname wissel op de toe komst bleek, kwam de in zinking na een kwetsuur moei lijk te boven. Mare heeft echter te Willebroek aange toond. dat zijn volledige door braak rn de loop van het hui dig seizoen mag verwacht worden. TWEE INVALLERS. Jansegers, die te grote risi- oo's nam werd tn een botsing met Blindeman geraakt. Deze laatste moest gehospitaliseerd Fons verliet hinkend het veld. zodat Steur in de 37 min. zijn verschijning in de ploeg deed. Gans anders was het gesteld met Marc Van Wambeke. Deze moest, als er nog ruim een kwartier te spelen bleef, de plaats ruimen voor De Loose. Een beslissing, die kan aangevochten worden omdat in het verleden een bankzitter moeilijk in het elftal kwam en deze maatregel enkel inge geven was met doel Roland te laten optreden. Door deze eerste puntenwinst op verplaatsing is de klasse ring van rood-zwart gevoelig verbeterd, gezien uit de vier laatste ontmoetingen niet min der dan zeven punten werden getotaliseerd. De vooruitzichten na de kon- frontatie met Jet zijn bepaald gunstig, gezien er dan vijf minder goed geklasseerde ploegen dienen bekampt. maar juist in zulke konfrontaties schuilt soms het meeste ve nijn. B. bij de Dendermondse aanval beland, die zwak presteerde. Er werd te traag opgerukt en ondanks dit feit kwamen er vrij snel scorekansen. Het zal iedereen wel zijn opgeval len dat de verdediging van de bezoekers niet het sterk ste ploegonderdeel vormde. Na de inbreng van Schollaert kwan> er meer vaart, maar toen stonden de cijfers reeds op het bord. Wie had ver wacht dat KAVD letterlijk en figuurlijk door de hoofdste- delihgen van de grasmat zou worden geveegd, hadden het verkeerd voor. We kunnen ons trouwens niet van de gedachte ontdoen, dat een mannetje op Verheyen moest gezet worden. In dat geval zouden de miljonnairs het heel wat moeilijker hebben gehad. Het eerste doelpunt kwam er trouwens uit een onnodige fout en toen zat de moeilijke aanpassingsperiode er voor KAVD toch reeds op. De eindcijfers op zichzelf zijn zeker niet vernederend en zullen bepaalde pronostiekers wel hebben verrast. Toch moet het ergens mogelijk zijn geweest het de Brusselaars veel moeilijker te maken. KAVD moet uit deze wed strijd de nodige lessen trek ken om volgende week met gewettigde hoop op sukses naar leider Merchtem te rei zen. V.C. IN DE KLEEDKAMER Joël Van den Bossche, de Dendermondse libero, die eerder langzaam herstelt van zijn opgelopen kniekwetsuur was de mening toegedaan dat KAVD het er niet zo slecht Starfschop Tegen de kei van De Nul heeft keper Jansegers geen verhaal (KAVD - Uninn 1-3). (JVC) afbracht. «De ploeg speelde met volle overgave en dit was een positief punt. Bij het eerste doelpunt stond de muur veel te ver van de man die de vrijschop mocht ne men. Het is me bok opgeval len dat te weinig aan op bouw werd gedacht. De inzet was zoals het hoorde en had zulks ook het geval geweest in de vorige wedstrijden, dan gingen niet zoveel kostbare punten verloren». Trainer Teugels gaf toe dat het klasseverschil overduide lijk was in deze wedstrijd. Hij beklemtoonde evenwel dat hij krachten als Van den Bos sche, Nagels en Moons best had kunnen gebruiken ineen dergelijk treffen, teneinde aan een hoger rendement te ge raken. Toch bleek hij tevre den over de inzet van zijn jongens, inzet die duidelijk groter was dan tijdens de vo rige wedstrijden. V.C. Willebroek - E. Zele 1-2 E. Aalst - Crossing 1-1 KAVD - Union 1-0 Duffel - Jong Lede 1-0 SK Geraardsb.-Lebbeke 2-0 Deinze - SK Aalst 6-1 S. Buggenh.-V. Hamme 2-2 Temse - Nieuwerk. 2-1 W. Moorsel - Nederen. 0-0 Robur - Etikhove 4-1 SL Houtem - Baasrode 0-1 Ter joden - Borsbeke 1-2 Winnik - S. Appels 5-0 Muide - Overmere 0-0 Edixvelde - Bambrugge 1-0 Mere - Schellebelle 2-1 Erpe-SK Erembodegem 4-1 E. Meldert - Deftinge 1-1 Meerbeke - Serskamp 6-0 St. Kruis - Grembergen 1-1 Stekene - Opstal 7-0 Smetlede - Hofstade 0-1 Grotenberge - Doggen 2-0 Wichelen-Schoonaarde 0-4 7. Appels - E. St. Gillis 1-4 Wieze - E. Grembergen 0-0 Kalken - Herdersem 0-0 Ber'are - S. Moorsel 2-0 Oudegem - T. Meldert 0-0 H. Zele - St. Niklaas 2-0 r K.?9ie meningen waren verdeeld na afloop van de wedstrijd UNION SL-Gillis. Bepaalde aanhangers waren de toegedaan dat de Ros Beiaardzonen het anders had- moeten aanpakken om enige kans te hebben op sukses, jeren bestempelden de prestatie als een goede verrichting Feit is zeker, dat de koms! van Union heel wat kopzorgen hebben bezorgd aan de Dendermondse oefenmeester. De taktiek uitdokteren tegen een dergelijk elftal, rekening met het feit dat men zelf niet over al zijn beste kan beschikken, is zeker niet te onderschatten. Het er hem vooral op aan de bezoekers in het middenveld kunnen opvangen en in deze opdracht zijn de Dendermonde- g plaa iars niet volledig geslaagd. i dit i en vo ternationaal Verheyen naar Pomini en Nickel plaat- :rd niet genoeg geschaduwd sten de Dendermondse de- as heer en meester in het fensie vrij snel onder zware iddenveld. Zijn kruispassen druk. Ondanks het feit dat de opdracht niet volledig kon worden uitgevoerd, moest Union twee van zijn drie tref fers netten uit een stilstaande faze. De vrijschop van spe cialist Geys was een juweel tje, al stond de Ros Beiaard muur bijzonder slecht opge steld. Het derde doelpunt kwam er met een elfmeter- trap van De Nul. K.A.V.D. heeft tegen het Unionvoetbal- talent enkel zijn wilskracht en algehele inzet kunnen plaatsen. Hiervoor werd het uiteindelijk met een doelpunt van een Union-verdediger, dit na hoekschop. Meteen zijn we ïngoifuel tussen Van Loock (KAVD) en De Weirdt (Union) (KAVD-Union 1-3) lol r

De Voorpost | 1975 | | pagina 15