Eerste verliespunt voor leiders Rudy Haleydt op de drempel van internationale loopbaan OCH WEER eEN PUNTJE GEN KWEEK iAN BOD... m PBOVIBfCIALE ide-Overmere 0-0 -Kruis-S.K. Grembergen 1-1 ETIENNE VAN DEN ABEELE gSCHELLEBELLE) -OPNIEUW IN HET GIPS ware nederlaag P'loor Serskamp K. LEBBEKE ONDERHANDELT ET KOLLEGE My Springbokken S.K. Oudegem - Thor AAeldert 0-0 mm. Moeilijkheden te Aalst Training Avanti Lebbeke: forfait L. Lede: uit kompetitie? Goethals reisde voor hem naar Beringen 17 e Gentse Muide een puntje meegraaien is niet aan iede- voorbehouden. De thuisklub, in een minimum van tijd naar gepromoveerd, kan putten uit de rijke voorraad aan goe- :lj lementen die in het Gentse tegen een balletje trappen, havenjongens nie zo heel ver uit de buurt van koploper jem geklasseerd staan, verwondert de insiders niet. Over- kende nog maar eens een formidabel moeilijke seizoen- öt e«M- Weken heeft het geduurd vooraleer er wat zaad in 't ie kwam. Stilaan keerde het tij. ag was tijdens de eerste time veel middenveldspel te Na de pauze probeerden de stropkes Overmere de kous de kop te trekken, maar de bezoekende defensie hield stand. Schoten van Sinia, Dossche en Ivan Drieghe wer- iejgestuit of misten de goeie richting. Fraai resultaat voor heerst e raakti Dama de igei enisvo tweer iet vi< >p B inde leheldi e ploe zond< an. d hei i zij e wei het tl en hJ r Baa; Wille kanse Bn rlorei puntendeling bij derde gerangschikte St.-Kruis en meteen In denheid in de Grembergse voetbalkringen. De jeugd van Gremberge doet het werkelijk schitterend, en naast knappe ;etaties van de jeugdploegen, doen het de zeven juniors fannionelftal verre van slecht ope ronde Heiligtr t ooi eigei mee >unten wacht fluit iljante prong doel' Chri! iet tO; vooi *3' in de olgen ►pel' heeft nbergen pakte inderdaad op St. Kruis uit met niet Ier dan zeven voetballers juniorsleeftijd, en op uit ering van Van Hese en Moeseke zijn alle groen- n, rasechte Gremberge- Dan toch wel benijdens- dig voor sommige ploe- die geregeld met een emdelingenlegioen" in het moeten treden. Ook de ngstelling is de jongste gevoelig de hoogte in- lan, want bij de laatste swedstrijd noteerden men dan 300 toeschouwers. Grembergen heeft echter ongeluk, om het zo uit te Iken, dat hun terrein als ware midden in het >ek" ligt. Dit is wel oor dat vele er „op zien" de „kleemputten" binnen ekken, het veld van St. Kruis ie S.K. de halve inzet en is ook wel de logische j. Clubleider Burghgrae- hierover eerste helft waren duidelijk sterker dan de ■Jsploeg en met een doel punt van Dirk Deferrere, na knap voorbereidend werk van Van Hese stonden we reeds vijf minuten op voorsprong. De ganse eerste helft verliep in ons voordeel, en niet min der dan drie maal troffen on ze voorwaartsen het doel- hout. Enkele minuten na de rust konden de lokalen ge lijkstellen, en van dan af gin gen die ook domineren. Glo baal gezien nam elke ploeg één helft voor hun rekening zodat de puntendeling een bil lijke uitslag 'is. Nu zondag hebben we andere katten te geselen. Niet alleen de zware verplaatsing 'naar Excelsior is oorzaak van ongerustheid, maar vooral het uitvallen van Deferrere (soldaatje spelen) en Van Hese wegens studie bezigheden wekt enigszins on gerustheid. We hebben nu al een hele waslijst gekwetsten zodat de selectie voor zware problemen staat. Verliezen bij de sterke Waaslénders ware evenwel geen schande" aldus clubleider Burghgraeve. E.D.M. lel toS$SSSSSXSSSSXSSSSSSXSSSSSSSSSSSSSSS%SS% ft heli itienne Van den Abeele, de hoop en afwerker, van S.O.S. ichellebelle moet opnieuw verstek laten gaan. Nadat hij én wedstrijd heeft gespeeld tegen leider Oudenhove, evens de enige overwinning voor S.O.S., is opnieuw lebeken dat zijn kwetsuur aan de rug opnieuw erger is leworden en vreest men dat hij opnieuw in het gips moet foor een zestal weken. Verder bestaan er zelfs geruchten ils zou Etienne er sterk aan denken het voetballen Maar- rel te zeggen. 'oor Schellebelle zou dit wel eens een ramp kunnen «tekenen daar men er bij de paarswitten maar niet in ilaagt Van den Abeele degelijk te vervangen. V.S. rkens de akte» 1, die emse skamp heeft te Meerbeke slechts een 20 minuten stand nen houden. Nadien was het al Meerbeke wat de klok g. Nog voor de rust trof Meerbeke driemaal raak. Na de neming voegden de Meerbeekse spelers er nog drie Ipunten aan toe. Voor Serskamp werd het een vernederende achting waarbij ons is opgevallen hoe zWak de verdediging Eendracht is en hoe vaak zij als papier worden samen- ouwen. oliebelle, dat het te Mere, opnieuw moest doen zonder nne Van den Abeele, werd nogmaals verslagen met 2-1 irs. Toch was het Schellebelle dat na een kwartier aan leiding kwam. Nog voor de rust kon Mere gelijkmaken en ins de tweede helft scoorde Van Oudenhove het winnende Ipunt. Voor Schellebelle blijft het nog steeds verder zoeken 'een degelijke vervanging voor Etienne Van den Abeele V.S. sen het Lebbeekse kollege en het bestuur van S.K. Lebbeke momenteel onderhandelingen aan de gang. de goede verstandhouding tussen de twee partijen moet compromis groeien. i de werken aan de buitenterreinen van het sportcomplex ten begonnen gingen er reeds bepaalde geruchten rond. bestuur van S.K. Lebbeke vroeg een onderhoud en stelde het huidige terrein A van S.K. Lebbeke op te nemen in sportgeheel. Meteen zouden de bestaande kleedkamers ^en gebruikt worden en kan men een geschikte oplossing ten voor het B terrein in de Ziekenhuisveldbaan. S.K. Lebbeke werd gevraagd plannen en ideeën op papier "eet uit te werken de andere kant wil de Lebbeekse voetbalploeg ook de «re sporttakken zoals atletiek (AC Lebbeke) in deze be- *">gen betrekken. positief uit de bus kwam is.het feit dat het Lebbeekse gehoor gaf aan de samenwerking, zodat er voor de mmst heel wat in steekt. Men hoopt nu zeer spoedig tot een l'jk te komen en een nieuw kontakt is gepland. (vds) Jaak Steeman (Oudegem) wordt nog maar eens tegen de we- Paul Schoofs komt een paar meter te kort om keeper Monsieur reldbol gelegd. (Oudegem - Thor Meldert 0-0) (RVDV) (Meldert) te verontrusten. (RVDV) 4e PROVINCIALE In de wedstrijd tegen Thor Meldert moesten de leiders uit Ou degem een eerste verliespunt toestaan na een spannende en harde kamp. Ondanks de blanke score kregen de toeschou wers ruim de gelegenheid zich op te warmen. De bezoekers akteerden eerder in een verdedigende spelling, iets wat voor de Oudegemse spelers wel enige problemen inhield. De laatste toets kwam meest al niet op de plaats waar men die wenste, daar Meldert voor al achteraan snel op de man zat, zodat er menigmaal een voetje kon voorgestoken wor den. Oudegem, dat de eers'.e vijfenveertig minuten met wind- voordeel speelde, was in de ze periode ook het gevaar lijkst. Na de rusl kreeg Thor Meldert dit voordeel zodat ook dit team enkele aanvallen kon opbouwen. JAAK STEEMAN PRIMA. De mees) opgemerkte speler bij Oudegem was ongetwij feld Jaak Steeman. Door de bezoekende verdediging werd hij dan ook de meest gevi seerde aanvaller daar van de anderen niet dezelfde punch uitging. Paul Schoofs- zagen we wel als een hard wroeten de midvoor. maar mist kenne lijk speldoorzicht. Steeman werd in de eerste helft vier keer onderuit ge haald in de nabijheid van de grote rech'hoek wanneer hij dreigend kwam opzetten. Zelfs in het strafschopgebied werd hij uit evenwicht gehaald. De ref bracht het fluitje naar de mond, maar 'hij bedacht zich. Meteen was ook die kans voor de 'ihuisploeg naar de bliksem. Voor de andere overtredingen was er wel een fluitsignaal, maar ook niet meer. Erger voor Steeman was wel dat hij wegens kwetsuur voortijdig naar de kleedkamers moest. Te Oudegem stelde men zich de vraag of deze kwetsuren niet te voorkomen waren door een strenger optreden van de scheidsrechter. De Oudegemse middenvelders sloten goed aan bij de voor spelers, zodat zij ook hun kans op doel gingen. Hier was kapitein Maroel Gesrinckx het meest aan bod, maar zijn doelschoten werden van te ver afgevuurd om doelman Monsieur voor problemen te stellen. Bij de bezoekers wa ren Wijnants en Philips de gevaarlijkste spelers, die deal- man janssens tot ingrijpen dwongen. Knap was ook de raid van Aldo De Smedt die uit de achterste gelederen oprukte met 'de bal aan de voet, maar over het doel be sloot. Alle aanvallen werden oordeelkundig opgevangen Oudegem eerste verliespuntje. door de Thor verdedigers Teek, Roelands, Van De Steen en Suys die gepast hulp kre gen vanuit het middenvak. Wanneer de leiders de rust ingingen mei 0-0 hadden ve len het reeds begrepen dat het moeilijk zou worden om tegen de wind in tegen der gelijk goed spelend elftal iels te ondernemen. Wijnants en Van Ransbeeck listen zich na de koffie dan ook geregeld opmerken in de aanval. Maar Pierre Van Den Broeck de centrale achterspeler van Ou degem weel ook iets af van verdedigen, zodat aan de be- zoskende aanvallers een halt werd toegeroepen. De gasten brachten hun beide reserven De Leeuw en Bessens in het veld en bij Oudegem kwam Norberl Van Geyt in voor de gekwetste Steeman, maar dit veranderde niets meer aan de uitslag. Thor Meldert had zijn doel bereiikteen puntje mee nemen en liet tevens een goe de indruk na. Hier had men op meer gerekend, maar alle omstandigheden in acht ge nomen was men tevreden met de uitslag. Het verlies van dit punt kan een stimulans zijn om het in de toekomst met nog meer wilskracht aari te pakken. Enkele spelers namen het kennelijk wat te licht op. DE PLOEGEN S.K. OUDEGEM Walter Jan- sens, Wilfried Callebout, Pier re Van Den Broeck, Julien Vernimmen, Aldo De Smedt, Mare Mouton, Marcel Gee- rinckx; Leon Baert, Paul Schoofs. Guido Jansens, Jaak Steeman. RES. Norbert Van Geyt en Frans Veldeman. THOR MELDERT Victor Mon sieur, Clement Teek, Lucien Roelandts, Maurits Van De Sleen, Gilbert Suys, Roland Van Bremt, Danny Wijnants, Jean-Pierre De Leeuw, Roger Huise, Johnny Van Ransbeeck, Freddy Philips. RES. Guido De Leeuw, Jozef Bessens. Wegens vergetelheid vindt U de uitslag van Temse KLJ - Springbokken Zele NIET in de volleyrubriek. Het werd 3-1 voor de thuisploeg na een geens zins hoogstaand vertoon. Setstanden: 15-3 11-15 15-5 15-12. (gdp) Tijdens de kompetitiewed strijd VK Aalst - Eeklo is het openlijk tot een dis puut gekomen tussen de thuisploeg en trainer Sney- ers. Deze laatste weigerde op een bepaald ogenblik de coaching waar te ne men. Een en ander zou het gevolg zijn van bepaalde kritieken van de spelers op het beleid van de trainer, al vinden we dat er wel andere manieren- zijn om zijn ongenoegen te uiten., zeker in nationale, (gdp)" Deze week vindt de eer ste training plaats van de Nationale Damesploeg. Op de Watersportbaan te Gent zullen niet minder dan 30 speelsters uit de neder- landstalige clubs en 10 •speelsters uit de franstali- ge clubs aanwezig zijn. Hieruit zal mettertijd trai ner Roganovic dan de Bel gische ploeg distilleren. EVA Wegens laattijdige betaling van de provinciale lasten verliest Avanti Lebbeke haar eerste kompetitiewed strijd tegen VW Ternat met 0-3 ff cijfers. Slechte zaak voor Lebbeke dat 'oor haar zege tegen Ee klo nog steeds een punt honi hield op haar bedrei gers. (gdp) Wanneer de provinciale verantwoordelijken hun wil doordrijven zou Leeuwerik Lede wel eens uit kompe titie kunnen genomen worden. Redengebrek aan aangesloten scheidsrech ters. (gdp) Thor Meldert drawn op het veld van de leiders Een van de schaarse Meldertaanvallen langs Freddy Philips. (RVDV) Die lieskwetsuur was niet zo erg. Een beetje pijn houdt een prof niet binnenskamers, vooral als hij voor de allereerste keer wordt opgeroepen voor een training met de A-internationalen. Hij zat evenwel met een suk griep in de huid, Rudy Haleydt. Hij ging bij zijn klubdokter te rade, informeerde bij Waregemtrainer André Van Maldeghem. Doch, beiden meenden dat het beter was vroeg onder de wol te kruipen en zich goed te verzorgen, inplaats van onverantwoorde risico's Ie lopen. Een beetje tegen zijn zin moest de Gijzegemse pocketvoetballer onze „nationale" Mon Goethals teleurstellen. 16-jarige bij Wilskracht Gijzegem. Reeds na afloop van dat seizoen verhuisde hij naar Eendracht Aalst. Scouts van, met nationale normen gemeten, «grote vere nigingen», ontdekten hem daar. Maar tussen «ontdekt» en het bekomen van een transfert gaapt soms een die pe afgrond. Tenslotte mocht Haleydt toch weg uit het Pier re Cornelisstadion. Hij onder- De Brusselaar heeft Haleydt om die gedwongen forfait niet zonder meer afgeschre ven. Integendeel. Zaterdag avond dook hij. eerder onver wacht. te Beringen op. Niet om ex-Standaardverdediger Leo Dolmans te «bespieden», zoals sommigen veronderstel- "II. Wel om naar Haleydt te kijken PECH Rudy Haleydt debuteerde als tekende een kontrakt dat hem voor drie jaar aan Eerste Klasser Waregem bond. Pech was er wel bij. Tijdens een vriendenmatch vóór het seizoenbegin, liep Rudy een kwetsuur op. Maar hij ver beet de pijnen. Op volle toe fen draaien deed hij evenwel niet. Dat zou pas later kun nen. tijdens de «kamnagne» "74-75. Doch toen werd hem "'"t door Rik Matthijs, de toen malige Waregemse trainer, belet. Deze gewezen interna tionaal beweerde dat Rudy Haleydt geen volle match, laat staan een volledig seizoen aankon. De Waregemse fans bleken betere kenners te zijn dan de expert» ze scandeerden Ru- dv's naam zo lang en zo luid tot Matthijs het hoofd boog voor de «vox populi». Toen André Van Maldeghem Matthijs «afloste», flitste voor de pijlsnele spits uit de Gijze gemse Stationstraat een groen lampje aan Haleydt promo veerde onmiddellijk -tot fani- onspeler. Een nadien tot ve dette. BELOFTEN Eerst voetbalde Rudy tegen de Oostduitsers, met de Belgi sche beloftenploeg. Doch Goet hals wil meer bereiken met Haleydt. In Beringen zag hij hem. met lange snelle rushes de roodzwarte verdediging an flarden rijten, scoren en assists rondstrooien. De trai ner van de Nationale A-ploeg heeft begrepen in ons land je. waar de meeste aanval lers buitenlandse gastarbei ders zijn, ligt het eigen talent niet voor het grijpen. Maar dat talent IS er. Witte ra ven weliswaar. Doch Rudy Haleydt is er één van. Die «er kenning» parachuteerde Rndy niet meteen in het team dat zaterdag in het Prinsenpark te Parijs de laatste obstakel naar de Europese bekerkompetitie voor landselftallen moet op ruimen. Er moest eerst nog wat «stagewerk» bij. Haleydt is geselekteerd voor de belof- teninterland die te La Louvi- ère plaats heeft. Voor hem een springplank. Want het is zo klaar als een klontje dat deze klaarkijkende. snel spur tende en raak knallende vleu gelaanvaller op een goeie dag zijn le ECHTE cape krijgt.

De Voorpost | 1975 | | pagina 17