JEUGDVOETBAL Rudy en Robert Veyt: crossende broers Renners voetballen SPEELDAG ZOALS ALLE ANDERE EINDELIJK THUISZEGE De 35ste Gentse zesdagen Louis Van Spitaep winnaar te Willebroek Uitslagen van 8 en 9 november Kalender voor zaterdag 15 en zondag 16 november 1975 Heikant-W.B. St.-Niklaas 2-0 CYCLO-CROSS TE MELDERT Van dinsdag 18 tot zondag 23 november 1975 PUNTENRANGSCHIKKING WINTERKAMPIOEN5CHAP SPORTARENNERS 1975-76 Oscar Vermaeren prima voor eigen fans te Wichelen A C. Baasrode y 18 ZONDAG Prov. jnn. FC Denderl. - Lede R. Gent - E. Aalst SNS - KAVD Zele - Eeklo Prov. schol. FC Denderl. - Lede R. Gent - E. Aalst SNS - KAVD Zele - Eeklo Gew. jun. F Terjoden - Mere SK Erembod. - SL Houtem 16-0 Denderh. - Nieuwerk. 6-0 Gew. jun. G (lOu.) E. Aalst - W. Moorsel 2-2 SK Gremb. - Baasrode 1-4 Lebbeke - R. Wetteren 1-3 St. Wetteren - Wichelen 9-2 Overmere - Wieze 0-4 1-5 0-3 8-0 4-1 2-5 Gew. jun. H Hamme - Moerbeke 3-0 Gew. schol. C Balegem - Overmere 1-1 Gew. schol. I Doggen - SK Aalst 2-2 Nieuwerk. - Welle 1-2 Haaltert - E. Meldert 2-2 TK Meldert - St. Denderl. 3-1 Kerksken - Edixvelde 3-4 Gew. schol. K Berlare - St. Wetteren 2-6 E. Aalst - W. Moorsel 3-0 Wieze - R. Wetteren 0-2 Serskamp - Smetlede 6-1 Wichelen - Schellebelle 5-1 Herdersem - Massemen 3-2 Gew. schol. L E. St. Gillis - Oudegem 0-2 Sp. Buggenh. - Baasrode 5-1 Sp. Appels - Opstal 6-0 Heik. Zelè - Hamme 0-10 KAVD - Lebbeke 0-1 Robur - SK Gremb. 7-1 Prov. knapen Zele - SC Lokeren 1-4 FC Denderl. - E. Aalst 0-4 Oudenaarde - KAVD 0-0 Gew. knapen C E. Aalst - Lebbeke A 2-0 Massemen - Opstal 1-0 St. Wetteren B - Gijzegem 0-0 Wichelen - Schellebelle 1-0 Lebbeke A - Herzele 0-12 Baasrode - St. Wetteren A 0-1 Gew. knapen D Robur - SC Lokeren B 4-1 ZATERDAG Knap. D Overmere - Heusden 0-3 Knap. J. Nieuwerk. - Haaltert 2-2 Heldergem - Edixvelde 0-3 Knap. K Erembodegem - Oudegem 7-0 Terjoden - SK Aalst 0-1 Wieze - Herdersem 2-1 TK Meldert - W. Moorsel 0-3 Lede - Doggen 18-0 Knap. M Berlare - Boonwijk 6-0 KAVD - Buggenh. 1-3 E. Gremb. - E. St. Gillis 1-2 Hamme - Heikant 0-1 SK Gremb. - Schoonaarde 1-0 Knap. N Temse - Zele 3-4 Hamme - Moerbeke 1-0 Prov. min. Zele - SC Lokeren 1-1 FC Denderl. - E. Aalst 5-1 Oudenaarde - KAVD 2-3 Min. H SK Aalst - Meerbeke 1-6 W. Moorsel - FC Denderl. 10-0 Edixvelde - Voorde 3-6 Min. H Buggenh. - Wieze 0-4 KAVD - Zele 0-2 Oudegem - SK Gremb. 0-5 Lebbeke B - Hofstade 0-2 E. St Gillis - Lebbeke A 0-2 Min. J Hamme - Kemzeke 0-5 ZONDAG Prov. jun. - 10 u. Beveren - Zele E. Aalst - Aalter Lede - SNS KAVD - Rac. Gent Prov. schol. - 10.30 u. Beveren - Zele E. Aalst - Aalter Lede - SNS KAVD - Racing Gent Gew. jun. F Nieuwerk. -Terjoden (10 u) Windeke - Erembodegem (10.30 u.) Gew. jun. G - 10.30 u. Baasrode - Overmere RC Wetteren - E. Aalst Wieze - SK Aalst Wichelen - Lebbeke (10 u) W. Moorsel - SK Grem- bergen (10 u.) Gew. schol. C - (9 u.) Overmere - Ol. Gent Gew. schol. I Welle - TK Meldert (9 u.) Edixvelde - Heldergem (10 u.) E. Meldert - Erembodegem (10 u.) SK Aalst - Nieuwerkerken (9 u.) Gew. schol. K RC Wetteren - Wichelen (9 u.) Massemen - Berlare (10.30 u.) Schellebelle - Herdersem (10.30 u.) St. Wetteren - Serskamp (10.30 u.) W. Moorsel -Wieze (10 u.) Gew. schol. L (10 u.) Baasrode - KAVD (9 u.) Opstal - Eendr. St. Gillis (10.30 u.) Lebbeke - Robur (10.30 u) Schoonaarde - Heikant Hamme - Sp. Appels Oudegem - Sp. Buggenh. Gew. knap. C (9 u.) Opstal - E. Aalst Schellebelle - Lebbeke A St. Wetteren A - St. Wet teren B Gijzegem - Massemen (10 u.) Lebbeke B -Serskamp Herzele - Baasrode ZATERDAG Knap. D - 14 u. FC Destelb. - Overmere Knap. J - 15 u. St. Denderl. - Nieuwerk. Edixvelde - Denderhoutem Knap. K - 15 u. SK Aalst - TK Meldert (14 u.) Doggen - Wieze Oudegem - Lede W. Moorsel - Herdersem E. Meldert - Erembodegem Prov. min. - 14 u. KAVD - Rac. Gent E. Aalst - Beveren SNS - Zele Min. H - 15 u. Meerbeke - Edixvelde Haaltert - SK Aalst Min. I - 15 u. Zele - Lede Hofstade - Oudegem Wieze - Lebbeke B (14 u.) Lebb. A - KAVD (14 u.) E. St. Gillis - Sp. Buggenh. Zoals kon worden verwacht is de wedstrijd te Smetlede voor Hofstade geen toutere formaliteit geworden. De leider kwam er slechts nipt met de hakken over de sloot. Een doelpunt was nochtans voldoende om de zege te verwerven. De Hofstade verdediging hield trouwens het been stijf. Erembodegem klopte Welle met een tamelijk afgetekende cijferverhouding. De thuis ploeg nam van meet af aan het heft in handen en kwam nog voor de rust aan twee doelpunten langs Coen en Lievens. Dit was meteen ook een logische stand. In de tweede periode speel de Welle beter mee, omdat Olympic het gaspedaal losliet Co ets i er legde de 3-0 eind cijfers vast. Eon der wed strijden die meest tot de verbeelding sprak was Hille- gem Herzele. Niet alleen een derbynummer maar ook belangrijk voor de top van de klassering. De bezoekers lie pen dank zij een vlotte start tot 0-1 uit langs Vijle. Een werkkraohtige thuisploeg zou echter langs De Groote en De Borre met sukses repliekeren. Burst heeft te Erwetegem ver diend gewonnen. Daar was trouwens eenieder van over tuigd. De ploeg van trainer speler J. De Landtsheere bracht niet alleen het beste voetbal maar schepte zich ook de beste doelkansen. In de eerste speelhelft opende Eloot de score. Onmiddellijk na de rust werd Erwetegem driemaal door het doelhout gered. Het werd uiteindelijk dan toch 0-2 langs Cautaert. Oudegem heeft op de jongste kompetitiedag een puntje van zijn voor sprong moeten prijsgeven. In zijn thuiswedstrijd tegen T.K. Meldert liet het de halve inzet uit de handen glippen. Al met al mag de brilscore als de meest juiste uitslag aanzien worden. De respektievelijke verdedigers beheersten bet gebeuren en vandaar dat er ook weinig doelkansen vielen. Herdersem en Berlare haalden dus nut uit het halve falen van de leider. Eerstgenoemde speelde een goede wedstrijd en won dan ook verdiend van Kalken. De grote figuur uit deze wedstrijd was Paul De Ridder. Hij was niet alleen de motor en de draaischijf van de ploeg maar lukte ook de beide doelpunten. Kalken speelde in de eerste speelhelb flink mee, doch moest nader hand toch het initiatief aan zijn gasten laten. J.V.H. De Heikant totaliseerde vijf punten in de klassering, die onder uitzondering op verplaatsing werden veroverd, maar tegen St.-Niklaas zijn de rood-gelen er in ge slaagd de eerste overwinning voor eigen publiek af te dwingen. Aan deze zege is echter een spijtige nasleep verbonden, want als de ontmoeting 72 min. oud was beging Van Raemdonck een vergrijp op Martin Van den Broeck, die natrapte met het gevolg dat de nr. 10 van White Boys gekwetst uit de groen-witte samenstelling ver dween en spelleider Van Zele de Heikantse stopper naar de kleedkamers verwees. In de eerste helft die vrij evenwichtig verliep had Van Raemdonck op de paal besloten en Laureys een open doelkans gemist. In de 66e mm. werd de vrijschop door Roger Vermeir genomen en met het hoofd door Luc Van Cauteren binnen gezonden. Na voornoemd incident zou de spelleider na de reglementaire 90 minuten een ingebeelde strafschop blazen na een zuiver ingrijpen van Thomas, maar Luc Van Cauteren gelas:te zich met de penalty om te zetten, die het 2-0 resultaat meebracht. B. Te Meldert Asse ter Heide ging op 11 november de jaarlijkse cyclo-croos voor beroepsrenners LIEFHEBBERS WEER IN DE TOEKOMSTZESDAGEN. Er zijn, net zoals vorige jaren, ook meerdere attracties inge schakeld. Zo is er de WOENSDAGNAMIDDAG en de ZATER DAGNAMIDDAG een speciale meeting voor de jeugd en de derde leeftijders. Deze meetings gaan door van 14 tot 17 u. DONDERDAGAVOND is er traditiegetrouw het festival achter de dernymotor, maar WOENSDAGAVOND krijgt men een innovatie, in die zin dat de Gentse folklore aan haar trekken komt. De Rotary Club van Gent- Zuid heeft voor die avond vol gend merkwaardig program ma uitgedokterd Speciale afvallingswedstrijden voor de beroepsrenners met 10.000 fr. prijzen Optreden van Walter De Buck met zijn «Lochte Genteniers». In de wandelgangen van het sportpaleis wordt een tentoon stelling gehouden van oude ambachten en werken van jonge Gentse kunstenaars. Voorstelling van meerdere oud-wielerkampioenen, zoals Jef SCHERENS, Fred HA- MERLINCK, Roger DENEEF Lucien, Albert en Achiel BUYSSE, Achiel BRUNEEL, Omer DE BRUYCKER, Gust DANNEELS, Jan AERTS, enz. Voegen we hier aan toe dat dinsdagavond als voorspel van de zesdagen ook de traditio neel geworden nationale stu dentenkampioenschappen in snelheid, achtervolging en om- nieum betwist worden, terwijl als nieuwigheid ook meerdere Gentse politiemannen hun kunnen op de houten band zullen tonen. Het voorspel begint te 18 uur terwijl de Toekomstzesdagen te 20 uur van start gaan. De 3e profzesdagen wordt te 21 uur op gang geknald. De profs rijden de overige dagen van 20 tot 1 uur 's nachts, vrijdag en zaterdag tot 2 uur. Het eindschot zal op zondag 23 november 1975 te 20 uur weerklinken. De toekomstzesdagen wordt buiten de openingsdag betwist van 19 tot 19u45, en op de slot-zondag van 15 tot 16 uur. 1 Van Eetvelde Mare 6 p Van Avermaet Ronald Vereecken Eddy Verbist Robert Steveninck Etienne De Mol Alex Hofman Mare De Clercq Patrick Stockmans Rik Grootvriendt Patrick Moeyersons Freddy Van de Voorde Patrick Lemmens Danny Lemmens Luc De Smet Alain Van Vlierberghe Mare Geerinck Luc 18 Van Avermaet Aimé D'Hollander Johan Verbeke Johan Hoffmann Ortwin Jansegers Jerome D'Hollander André D'Hollander Rudy Daelman Patrick 26 Van Biesen Theo De Vreese Patrick Heylenbosch Luc 29 Roels Luc Van Hauwe Mare Michiels Benoni Eeckhaudt Patrick 33 Vereecken Willy Moens Noël D'Hollander Alex 36 Arijs Eric Arijs Frank Heirweg Dirk 5 p 4 p In de Sportaschool te Dendermonde wordt aan konditietrai- ning gedaan. Hier liefhebber Marc Van Hauwe als gewicht- heffer. (C) Al heeft de mist veel kijkgenot bedorven, toch mag ge zegd dat de door „Op en Over'' georganizeerde veldrit.en voor toeristen tot een sukses uigroeidsn. Veel deelnemers waren er ook al bij de „crossers ouder dan 30 jaar" zelfs 75. Bij de „jongeren" 65. Moet er nog zand zijn Samen 140 gezonde jongens die in de buurt van de Capri door weiden veld en over berijdbare wegen „pijl den", liepen, sprongen en die ook al eens met hebben en houden tegen een stukje wereldbol pletsten. In al dat geweld deed de plaatselijke all-roundsporlman Oscar Vermaeren het prima. Bij de „oudjes" finishte hij zesde De uitslagen. Ouder dan 30 jaar1. Van Loon, 2. Buerms, 3. Moens, 4. Pennewaert. 5. D'Hondt, 6. Vermaeren, 7. Gevaert, 8. Van Huffel, 9. Straetmans, 10. Delleye. Bij de jongeren won Van Renterghem voor Scholliers, Van Thillo, Van Polcke, Mattijs, De Pauw, Schamphelaire, Engels, Baert en De Geest. Er was ook een rijkbegiftigde tombola. Volgende winnen de nummers kwamen uit de bus 1757 4787 2087 4908 4935 2435 3324 1102 2172 3133 1120 2155 2971 3465 4272 1110 4491 4063 2430 5155 5955 3999 1361 4455 3726 4366 5415 1991 4931 5043 1335 3814 5327 5468 4872 3572 5014 5666 2952 3767 4828 2748 5023 5524 4940 Deze uitslag bereikte ons niet tijdig genoeg om hem vorige week nog te publiceren, deze wedstrijd is inderdaad één der openingswedstrijden. In de le reeks minimen, liefst 60 deelnemers, reglementair zou men daar twee reeksen moeten van maken, maar de Antwerpse officiëlen lieten, op een vrij smalle omloop, dit aantal toch van start gaan. Luc Van De Voorde geraakte niet meer uit het kluwen los en werd 31e. "•«i de kadetten eveneens een massa deelnemers. Hier werd het een 83e plaats voor Dan ny Van Assche. Bij de veteranen, zoals ge woonlijk, een zelfmoordtempo van Remy De Swaef, tijdens 'o eerste honderden meters. Na 1/3 wedstrijd werd bij '«oor een trio bijgehaald, met on kop Louis Van Spitael, die op het moment dat ze bij Re my aansluiten een beetje har der doorduwt en zo van tegenstanders weggaat, i naar zijn eerste overwin! van het seizoen. Indien Re mer aan had gedaan, zou het in het vertrek wat wellicht bij de eerste tien geweest, nu werd hij 14e. 0 taaf van Assche legde bes on de 33e plaats en Theo "medt werd 62e. De veteran haalden de 2e plaats in "'ubklassement. Ook bij de seniors, net a* in de andere categoriën tW wens, een vrij groot aad deelnemers. Viktor De Riddi die in de oefenwedstrijd steeds het onderspit moestdi ven tegen Karei Maes, toon' zish ditmaal heel wat ba' i dan Karei. Op ruim 150 al komsten wist Viktor een vredigende 57e plaats te halei. Ook Karei Maes eindt de nog in de eerste helft vj de uitslag, hij werd 77e. mer ten le Lebb men I Of ze later prof worden geloven ze zelf niet. Voor Rud]i!erons en Robert Veyt, twee sportieve broers uit Buggenhoul igen is sport bedrijven gewoon een gezonde hobby. Rudy „bolt" alle dagen naar het H. Maagdcollege Dendermonde. Hij is er laatstejaars. Waf hij na het beidracfi halen van zijn diploma Wetenschappelijke B aanvangt weet hij vandaag nog niet. Intussen koerst hij. Vroege n was hij veldloper. Geen „krabber". Daar kunnen de kon- j kurrenten over meepraten die maren wat gelukkig als.k Rudy Veyt de spikes ruilde voor een racefiets. Rudy Veyt debuteerde als nieuweling in april 1974. Een zege stak er toen voor hem nog niet in. Tijdens de voorbije zomermaanden flitste hij tweemaal als nr. één door de finish en er staan ook acht 2e prijzen op zijn boekje. Omdat hij 17 werd, moest Rudy nog dit jaar over stappen naar de juniores. Een lange aanpassing bleek onnodig: hij verover de onmiddellijk verschei dene «dichte» ereplaatsen. Nummer twee in het rijtje heet Robert. Die volgt te Wemmei de nog bijna gloednieuwe sporthumanio ra. Evenals broer Rudy probeerde hij het eerst langs de atletiek rond. Maar toen er moeilijkhe den kwamen met zijn klub, stopte hij en schafte zich een vergunning als veldrijder aan. IN HET VELD Van de atletiek naar het veldrijden is maar een steenworp. Rudy en Ro bert veroverden als jon gere tal van overwinnin- heb het tijde niet de gen als hardloper. Sind 9 ze «koereur» zijn, wetei sseme ze nu ook wat fietsen is Goeie raadgevers hebbel K*©!© ze wel: pa Veyt, die me 2 vrouw en vier kindere aan de Mandekensstraal Söma te Buggenhout, niet t Wli'. heel ver van het statioi van Baasrode Zuid in «IIc:en Paviljoen» woont, is geel te sportanalfabeet. Ex-pro «nonkel» Jean Brusselman! hap or evenmin. Voor hun male Items riaal staat mechaniekeifn i Omer Emmanuel in. Rudy Veyt is een taaie hij strijdt tot het laatste >p v kruimelke macht. Precie 09©9< daarom maakt hij ziel imm sterk ook als cyclocross» lede gensters te slaan, broer Robert? Hoe lastiger 9 i een veldritparkoers is. h« ke dii liever. Zijn resultaten gen er trouwens niet omJm a Na die verkwikkende win g terbedrijvigheid beginnen n C de broers Veyt aan defenkei wegtraining. Want in '78 igen willen ze tot de «toppers» Ie) van hun kategorie beho Ie) dn ren. Met hun keihard ka- ichter rakter kunnen ze in hunpt opzet slagen. op Der Rudy en Robert Veyt, samen met mechanieker Ome r Gezien de onbeschikbaarheid van de turnzaal op zaterda 22 november worden in het vooruitzicht van de voetba wedstrijd Wielerschool Dendermonde Beveren all kandidaat-voetballers opgeroepen voor een training. D 5 voetbal-onderonsje gaat door op het voetbalterrein geit J gen ter hoogte van Café ,,'t Eiland" op de baan Dende aatste J monde-Baasrode, d.w.z. vanuit Dendermonde rijden t< ®^,™d J juist voorbij het industrieterrein en rechtse kiezelwe I oprijden. Volgende renners hebben hun kandidatui I gesteld Vereecken Eddy, Verbeke Johan, Grootvrieniind- m Patrick, Verbist Robert, De Mol Alex, Vereecken Willer^ Ij Hofman Mare, De Clercq Patrick, Van Avermaet Aim |j Moens Noël, D'Hollander Johan, Lemmens Danny en Lui1 Geerick Luc, De Smet Alain, Hoffmann Ortwin, D'Hollandt Alex, Daelman Patrick, Van Vlierberghe Mare, Heirwe .'"Jr® Dirk, en trainer Norbert De Jong. Ia Een officiële datum voor de match W.S. Beveren W.5 d€ j Dendermonde is nog niet gekend. Pch du weinig upillen ich du won

De Voorpost | 1975 | | pagina 18